לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 13-09-2019, 10:33
  TrrOiK TrrOiK אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.18
לקראת סגירת מערך F4 פאנטום ביפן - סרטון מחווה מרשים

רקע.
בשנים האחרונות מערך F4 פאנטום ביפן נכנס לתהליך סגירה.
נכון להיום, נותרו 2 טייסות פעילות המתוכננות להסגר בסוף 2019.
טייסת הקרב הטקטית 301 - מפעילה את ה F-4EJ Kai.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

טייסת הסיור 501 - מפעילה את ה RF-4EJ + RF-4E.

לאחרונה, יצא סרטון שהוכן לרגל סגירת טייסת הקרב 302, שנסגרה במרץ 2019 (עוברת לקלוט את ה F-35).

אז נכון, מערך F4 פאנטום ביפן מעולם לא הפיל מטוסי אויב, תקף באמ"ט או מטכ"ל בפיונגיאנג (בשרות יפן), וספק רב אם אי פעם חצה קו..
עם זאת, יודעים להכין מחווה מרשימה.
לדעתי (כשרוט סרטוני תעופה קרבית) אחד הסרטונים הטובים ביותר שהופקו עד היום. חגיגה ויזואלית ואקוסטית.
טיפ - לכוון ווליום למקסימום.

לצפייה במקור באתר YouTube, לחצו כאן.

ובהזדמנות זאת, סרטון נוסף. יותר קצבי..
הוכן לפני מספר שנים לקראת סגירת המערך.

לצפייה במקור באתר YouTube, לחצו כאן.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 13-09-2019, 16:54
צלמית המשתמש של Fang
  משתמש זכר Fang מנהל Fang אינו מחובר  
מנהל בפורום צבא וביטחון

חבר מתאריך: 26.11.05
Facebook profile
סרטון ערוך היטב ומאד מהנה, תודה!
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי TrrOiK שמתחילה ב "לקראת סגירת מערך F4 פאנטום ביפן - סרטון מחווה מרשים"

טייסת 302 היא טייסת ה F-35A הראשונה של יפן, במרץ 2019 עברה מבסיס Hyakuri במרכז יפן (מטוסי הקאי שלה ושל טייסת 301 היו אחראים על הגנת טוקיו והסביבה) לבסיס Misawa בצפון יפן והחלה את ההסבה למטוס החדש, כיום יש לה 12 מטוסים (אחד התרסק) ועד סוף השנה צפויה לקבל עוד 6.

טייסת 301 עדיין בבסיס Hyakuri, צפויה להסגר עד סוף השנה ולהתחיל בתהליך הסבה ל F-35A מייד לאחר מכן (כנראה גם תעבור ל Misawa מאחר ובבסיס זה נבנו המתקנים המיוחדים ל F-35).

שימו לב בסרטון לטילי הא"א תואמי סיידווינדר שנושאים מטוסי הקאי (F-4EJ), מצליחים לזהות?

ישן 02-01-2020, 17:31
  שמגר שמגר אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.01.12
אכן סירטונים יפים + כמה הגיגים
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי TrrOiK שמתחילה ב "לקראת סגירת מערך F4 פאנטום ביפן - סרטון מחווה מרשים"

א. אתם יפנים !!!! (הרמתם הפקה אדירה בפרל הרבור) איפה המימד ההיסטורי ? אם אני הייתי עורך סירטוני תעופה הייתי מכניס ומחבר את העבר וליפנים לא חסר (יתכן שאסור להם ?) איזו חליפה או טיסת מבנה עם זירו, זירו שמוביל את הפאנטומים בטקסי וכדו' קטע סרטון ישן ממלחמת העולם השנייה של טייסים יפנים עם סרטי המצח הלבנים (לא נראה לי שאמריקנים היו מתנגדים בכל זאת היפנים קונים מהם F35 אז לתת ליפנים קצת להתרפק על העבר בשביל כמה מליארדי דולרים ?)

ב. כמה מצער שטייסות הפאנטום שלנו ואחרות נסגרו לפני עידן ה-HD בקושי יש תיעוד וכשמישהו בכל אופן מעלה ומפרסם אתה רואה מולך "קלטת VHS".... עם הגרעיניות הירוקה/צהובה של שנות ה-80 וה-90
אפילו לא צריך להסתיר את פני הטייסים הגרעיניות הטבעית של התמונות/הסירטונים מסתירה אותם יופי
דימיינתי לעצמי במהלך הצפייה בסרטונים שהמטוסים שאני רואה הם הפנטומים שלנו עם הסכימה שלנו ואפילו הצלחתי לראות את מר יערי מנפנף לשלום מאחור... אני בטוח שהוא לא היה מתנגד תהיה איזו סכימה אשר תהיה

ג. מעניין מה יעשו היפנים העשירים עם הפאנטומים ("מילא" מדינה "ענייה" כמו שלנו גורטת את הפאנטומים או משאירה אותם לחסדי מזג האוויר אבל היפנים זו ליגה אחרת)
גילוי נאות כותב שורות אלו מאמין שיבוא היום ויתקיימו דברי הנביא: "וכיתתו חרבותם לאיתים וחניתותיהם למזמרות ברזל וגו'" אבל מכיוון שזה עדיין רחוק מאד יש לשמר עד כמה שניתן (טכנית, כלכלית וכדו') את ההיסטוריה שלנו

תודה על השיתוף
ד. המטה הכללי לוקה בתסמונת "הראש הקטן", מוביל את צה"ל לאובדן הגמישות הצבאית והופך אותו לגוף מסורבל וכבד תנועה.
ה. הדרג המדיני נמנע מלקבל החלטות אסטרטגיות, מלקבוע תפיסת ביטחון שתתמודד עם התמורות שחלו באזור ומלשאת באחריותו למחדלים בניהול הביטחון הלאומי."

נערך לאחרונה ע"י שמגר בתאריך 02-01-2020 בשעה 17:40.
ישן 02-01-2020, 19:00
  שמגר שמגר אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.01.12
בדיוק ! קטע מסרטון כזה
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי Fang שמתחילה ב "לא היסטוריון אבל נראה לי שיפן..."

מה יותר מתאים לטיסה האחרונה של מערך הפאנטום עם סרטון המתאר את הטיסה האחרונה של הקמיקאזים... בסופו של דבר שניהם סוג של "רוח" ("רוח רפאים" ו"רוח טבע")
אולי לצלם את טייסי הפאנטום שותים ת'סאקי הזה לפני עלייה למטוס - זה בסה"כ סרט, והרי הוליווד עצמה יוצרת סרטים על הנושא.

נו שוין שיהיה די לי בזה שאיכות הסרטונים מדהימה והצילומים ייחודיים דבר המכבד אותי כצופה.
ד. המטה הכללי לוקה בתסמונת "הראש הקטן", מוביל את צה"ל לאובדן הגמישות הצבאית והופך אותו לגוף מסורבל וכבד תנועה.
ה. הדרג המדיני נמנע מלקבל החלטות אסטרטגיות, מלקבוע תפיסת ביטחון שתתמודד עם התמורות שחלו באזור ומלשאת באחריותו למחדלים בניהול הביטחון הלאומי."

נערך לאחרונה ע"י שמגר בתאריך 02-01-2020 בשעה 19:05.
ישן 03-01-2020, 12:18
  yaari yaari אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.09.04
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי שמגר שמתחילה ב "אכן סירטונים יפים + כמה הגיגים"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי שמגר
דימיינתי לעצמי במהלך הצפייה בסרטונים שהמטוסים שאני רואה הם הפנטומים שלנו עם הסכימה שלנו ואפילו הצלחתי לראות את מר יערי מנפנף לשלום מאחור... אני בטוח שהוא לא היה מתנגד תהיה איזו סכימה אשר תהיה

הזכרת לי משהו כואב...
לוקר היה מפקד הטייסת שלי שנאלץ להודיע לי על הפסקת טיסותי מעט לפני הזמן (היתה תוחלת של שנתיים נוספות) בעקבות סגירת טייסת 69 וצירוף חלק מאנשיה, בעיקר הצעירים, אלינו.
לקחתי אלי את 3 קלטות האימונים שבהם היו סרטונים נפלאים של אימונים מכל הסוגים (קרבות אויר, נשק חכם ועוד. ובמיוחד דברים שנהגתי לעשות כדי לאמן את עצמי יותר ויותר. כגון נעילה על חסידה במכ"ם וצפיה בה בטיזאו, המשקפת האדירה שהיתה בקורנס, וגם דברים אישיים כגון "טיול" במכתשים שעל הירח).
הקלטות האלה היו שונות מהקלטות הרגילות, בין היתר בגלל ביטחון מידע.
כעבור כ 10 שנים באתי ללוקר עם 3 הקלטות (איזו טעות ! הייתי צריך להתחיל באחת) וביקשתי להמר אותן לקלטות ביתיות (היתה אפשרות בבסיס) כדי שאוכל למיין ולהעביר לצנזורה קטעים שניתן לפרסם. לוקר הבטיח לטפל.
כעבור זמן, כשפניתי לשאול מה עם הקלטות, לוקר לא זכר במה מדובר והן אבדו לעד...
ישן 10-03-2020, 17:22
צלמית המשתמש של האזרח
  משתמש זכר האזרח האזרח אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.08.05
העשן...
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי TrrOiK שמתחילה ב "בכך למעשה נסגרת טייסת הסיור..."

שאלה: כל הפנטומים שלנו כאשר היו באוויר נמשך אחריהם שובל של עשן שחור.

אז איך זה שאצל היפנים , אין. האם זה מנוע או דלק אחר, או שניהם יחד...?
לדעתי זה היה חסרון לח"א שלנו בזמן הקרבות, אשר ניתן היה לזהות אותם עוד מרחוק.
אשמח לקבל תגובה.

אשרי אדם שיכול לתת מבלי לזכור זאת כל הזמן, ולקבל מבלי לשכוח אף פעם

לסלוח לרוצחים - זה תפקידו של האלוהים.
תפקידנו - זה לארגן להם פגישה

אנו לא בוכים, דואגים שאמהות שלהם יבכו

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 20:36

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר