לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 31-03-2015, 20:53
צלמית המשתמש של Benjamin Willard
  משתמש זכר Benjamin Willard Benjamin Willard אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.04.11
חייל חשוד בסיכון ביטחון המדינה

חייל חרדי (שח"ר) מבת עין, אשר שירת כמש"ק מודיעין בחטיבה המרחבית עציון נעצר לפני שלוש שבועת (10/03/15) בחשד להדלפת מידע לגורמי ימין. החשדות נגד החייל עלו בעקבות חקירה, שהחלה לאחר תקרית בבת עין בה חיילים, שהגיעו לעצור פעילי ימין בחשד לתקיפת פלסטינים, הותקפו באלימות ונאלצו לירות באוויר.

ביום חמישי (26/03/15) הוא הועבר לחקירת השב"כ ונאסר עליו להיפגש עם עורך דין. היום הוא הובהל לניתוח דחוף בבית חולים בלינסון (כנראה בגלל התדרדרות מצב רפואי קודם)...

מחקירתו בשב"כ לכאורה עולה החשד כי הוא מסר ידיעות מסווגות עשרות פעמים, אודות פעילות מבצעית נגד פלסטינים, ונגד פעילי ימין, תוך סיכון בטחון המדינה.
----

מפה והלאה דעתי...

אז מה סדר העדיפויות אצל חיילים חרדים? מהי מערכת הערכים שלהם? מה בא קודם? הרב? הדת? המתנחלים? המדינה? נאמנות לצבא ולתפקיד?

לפי החשדות לא מדובר פה במישהו שבאופן חד פעמי נשבר והזהיר את חבריו שמתכוונים לעצור אותם, אלא חייל במערך המודיעין של החטיבה ששימש לאורך זמן חפרפרת בצה"ל לטובת גורמי ימין קיצוניים.

ועולה השאלה האם זה סביר שחיילים חרדים ישרתו בתפקידים כאלה? בצבא בכלל?
---

ידיעה של חדשות2 מהיום:
http://www.mako.co.il/news-military...2aa07c41004.htm

האירוע שכנראה הוביל לחקירה:
http://www.nrg.co.il/online/1/ART2/681/194.html

העברת החייל לשב"כ והאיסור להיפגש עם עו"ד:
http://www.haaretz.co.il/news/polit...emium-1.2600588

ידיעה מוקדמת יותר על המעצר:
http://www.93fm.co.il/radio/183137/

ידיעה אודות הניתוח:
http://www.93fm.co.il/radio/183137/

נערך לאחרונה ע"י Benjamin Willard בתאריך 31-03-2015 בשעה 20:57.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 01-04-2015, 17:14
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.09.06
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי Benjamin Willard שמתחילה ב "לא הכללתי. רק העלתי שאלות..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Benjamin Willard
הקטע עם דתיים זה שהם מעמידים מערכת ערכים, מוסר, וקבלת החלטות, חיצונית, הרבה פעמים מוכתבת ע"י מישהו אחר (רב), מעל עצמם ומעל המצפון האישי שלהם. וכל זה הרבה פעמים מתנגש עם ערכי הצבא והחברה הישראלית, ויותר חמור, לפעמים זה מתנגש עם פקודות הצבא.

אני מצטער,
אתה מוכן להסביר לי מה ההבדל בין:
1. חרדי ששם את חוקי הדת מעל חוקי המדינה ודורש מהצבא לקבל את זה.
2. פאצפיסט ששם את האידאולוגיה שלו מעל חוקי המדינה ודורש מהצבא לקבל את זה.
3. כל אדם ששם את המוסר שלו (יהיה אשר יהיה)מעל חוקי המדינה ודורש מהצבא לקבל את זה.

כי להבנתי שלושת המקרים זהים לחלוטין, מי מהם שיעבור על החוק צריך להישפט, ואין שום סיבה שהצבא יתחשב באחד יותר מאשר באחר.

ישן 01-04-2015, 20:11
צלמית המשתמש של Benjamin Willard
  משתמש זכר Benjamin Willard Benjamin Willard אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.04.11
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "1. אז אתה טוען שדת זו לא..."

1. בערך. אני טוען שדת היא קבלת מערכת ערכים חיצונית מוכתבת, על חשבון שיפוטו העצמאי של אדם.

2. מה? איך פצפיסט מקבל עליו סמכות מוסרית? יש לנו פה הגדרה שונה למושג "סמכות מוסרית" לדעתי... אני מתכוון במשמעות של - מי הסמכות שמחליטה מה מוסרי ומה לא?

פצפיסט הוא אדם שאומר: "המצפון שלי לא מאפשר לי להפעיל אלימות או כוח כנגד אחר. אני מסרב לבצע פעולות שבעיניי אינן מוסריות, ואני מוכן לשאת בהשלכות של מעשי".

אדם יהודי דתי שמעדיף שמורד בצה"ל אומר: "הרב אמר לי, שאלוהים לא רוצה שנעשה פעולה מסויימת, ולכן אני מסרב לעשות אותה". או במקרה לפנינו: "הרב אמר לי, שאלוהים החליט שהפעולות של הצבא הן נגד רצונו, ולכן הרב הורה לי להעביר אליו מידע מסווג".
ישן 01-04-2015, 20:22
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי Benjamin Willard שמתחילה ב "1. בערך. אני טוען שדת היא..."

ציטוט:
1. בערך. אני טוען שדת היא קבלת מערכת ערכים חיצונית מוכתבת, על חשבון שיפוטו העצמאי של אדם.

2. מה? איך פצפיסט מקבל עליו סמכות מוסרית? יש לנו פה הגדרה שונה למושג "סמכות מוסרית" לדעתי... אני מתכוון במשמעות של - מי הסמכות שמחליטה מה מוסרי ומה לא?

פצפיסט הוא אדם שאומר: "המצפון שלי לא מאפשר לי להפעיל אלימות או כוח כנגד אחר. אני מסרב לבצע פעולות שבעיניי אינן מוסריות, ואני מוכן לשאת בהשלכות של מעשי".

אדם יהודי דתי שמעדיף שמורד בצה"ל אומר: "הרב אמר לי, שאלוהים לא רוצה שנעשה פעולה מסויימת, ולכן אני מסרב לעשות אותה". או במקרה לפנינו: "הרב אמר לי, שאלוהים החליט שהפעולות של הצבא הן נגד רצונו, ולכן הרב הורה לי להעביר אליו מידע מסווג".

יכול להיות שאתה מניח ששכל פצפיסט בהכרח בחר בתורה האתית שלו בצורה עצמאית ומודעת, ושכל דתי בהכרח מאמין רק כי אומרים לו במה להאמין?

שניהם, באותה מידה, הם תוצרים של החברה בה הם גדלו.
הפילוסופיות שלהם והתפיסות שלהם עוצבו על ידי מוסכמות חברתיות מסויימות, ובמציאות אחרת הם היו מקבלים החלטות הפוכות.
בשתי האוכלוסיות יש מאמינים עיוורים שמעולם לא פקפקו באמונתם, ויש את אלו שבחנו את אמונתם לעומק ומאמינים בה בצורה מודעת.

ישן 01-04-2015, 10:06
צלמית המשתמש של ai22
  משתמש זכר ai22 ai22 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.09.09
נשמע כמו מחדל
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Benjamin Willard שמתחילה ב "חייל חשוד בסיכון ביטחון המדינה"

כמו שלא סביר לקחת אנשי שמאל קיצוני או ערבים, ולשים אותם בתפקידים עם מידע מודיעיני רגיש, או בתפקידים המחייבים אותם לפגיעה בערבים,
כך לא סביר לקחת מתנחלים, ולתת להם משימות המחייבות פגיעה באחיהם המתנחלים.
ואפילו ממש מטומטם, כי די קל לזהות מי מתנחל, ולשבץ אותו לתפקיד מתאים יותר.

החייל עצמו - אם עבר עבירות משמעתיות, חייב לעמוד למשפט צבאי.
הרי צבא זה לא קייטנה.
אבל זו עדיין לא פגיעה בבטחון המדינה.

ולגבי השאלה - המוטיבציה של המתנחלים גבוהה במיוחד כי הם מגינים על אחיהם המתנחלים,
כך שמובן שאם מכניסים אותם לקונפליקט קשה בתחום זה - יתחילו בעיות משמעת.

נערך לאחרונה ע"י ai22 בתאריך 01-04-2015 בשעה 10:09.
ישן 01-04-2015, 12:20
צלמית המשתמש של רועי AZ
  רועי AZ רועי AZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.01.05
אז רגע, איך מזהים מתנחל טוב ומתנחל רע או כהניסט..?
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי ai22 שמתחילה ב "למה שזה יקרה?"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ai22
דבר ראשון:
כהניסטים הם מיעוט קטנטן בקרב המתנחלים - שברובם הגדול הם אנשים נהדרים.
מה לעשות, שבכל קבוצה טובה ככל שתהיה, תמיד יהיה את "הX המכוער" שהורס לכולם.

דבר שני - גם רוב הכהניסטים לא מטומטמים מספיק כדי להתחיל לרצוח ערבים סתם כך.
בעיקר - כי הצבא מתייחס בחומרה לכל חשד כזה, והם יכנסו לכלא.
ומכאן חשיבות חקירת מקרים חשודים.

ולסיום:
הדרך הכי טובה לקבל פטור קבוע ממילואים או שירות קרבי - זה להצהיר על רצונך להרוג ערבים.
האם זו הסיבה שהגעת להיות ג'ובניק?

שתי הודעות למעלה, כתבת שניתן בקלות "לזהות מתנחל"..

וממתי שירות בתפקיד במודיעין יכול לגרום לפגיעה במתנחלים.. אבקש הסבר.

נערך לאחרונה ע"י רועי AZ בתאריך 01-04-2015 בשעה 12:23.
ישן 01-04-2015, 12:55
צלמית המשתמש של רועי AZ

התפקיד המדובר או אולי התפקיד המדובר באזור המדובר..?
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי ai22 שמתחילה ב "[QUOTE=רועי AZ]שתי הודעות..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ai22
לא מודיעין בכלל,
אלא ספיציפית התפקיד המדובר.

יש ביקורת על כך שהמדינה משקיעה יותר מדי משאבים בטיפול בסכנה של הכהניסטים, שעלולים לגרום בטיפשותם להתגברות האלימות,
ופחות מדי בטיפול בטרור הערבי.
בין אם הדבר נכון ובין אם לא:
מה יקרה לאדם שחשב שהוא מתגייס כדי לסייע למלחמה מול ערבים, ובפועל כל הזמן מטפל בחשדות נגד שכניו?

למרות שזה לא אמור להוות שיקול בכלל...

אני חושב שיש ביקורת על השקעת יותר מדי משאבים עבור מפעל ההתיישבות בכלל ולא רק בטיפול ב"סכנה מכהניסטים"....

ולגבי שאלתך האחרונה.. יתכן וזה באמת מה שקורה. שבמקום להלחם באויב הוא מוצא את עצמו מטפל בחשדות נגד אנשים לגיטמיים לחלוטין.

ישן 01-04-2015, 12:03
צלמית המשתמש של Narion
  Narion Narion אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.12.08
אתה מודע לעובדה שחלק ניכר מהמשרתים ביחידות עילית הם מתנחלים?
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי ai22 שמתחילה ב "נשמע כמו מחדל"

מדובר בחבר'ה הכי איכותים בצה"ל, היהודים הציונים האמיתים הם אלה שגרים בהתנחלויות ולא הצפונבונים שגרים בצפון ת"א ויוצאים למחאות שמאל.

ואי אפשר בכלל להשוות את אותו בחור לענת קם.

ענת קם פעלה במזיד על מנת לפגוע בביטחון המדינה.

אותו בחור פעל על מנת להגן על המדינה ועל ההתישבות היהודית ביו"ש, ממתי זה פשע?

זה כמו שתגידו שזה פשע שקצינים בכירים בגזרת עזה דיווחו ישירות לבנט על מצב המנהרות טרור.

בעניין פינוי יהודים ע"י צה"ל.

קודם כל לצה"ל עדיין יש צלקת מאירוע פינוי גוש קטיף, גם שם - מרבית הכוחות המפנים היו קצינים וחיילים מנ"מ, מהסיבה הפשוטה - % המשרתים שם מהתנחלויות הוא בין הנמוכים בצה"ל.

אני בטוח שאם היו מערבים גדוד חי"ר בפינוי גוש קטיף היה אחוז גבוה מאוד של סירובי פקודות.

בעניין פינוי ההתנחלויות ביו"ש - שם מדובר בכוחות שיטור רגילים, מלווים בכוחות מג"ב, כוחות השיטור גם כללו יודנאצים (יהודים נאצים) שרכבו על סוסים ודרסו אזרחים להנאתם החופשית.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 01-04-2015, 15:21
צלמית המשתמש של yishain11
  yishain11 yishain11 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.08.05
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי Narion שמתחילה ב "אתה מודע לעובדה שחלק ניכר מהמשרתים ביחידות עילית הם מתנחלים?"

אתה באמת לא רואה את הבעיה?
אין שום קשר לדעות הפוליטיות של אדם, אסור לתת לחיילים להדליף מידע מסווג לגורמים מחוץ לצבא, במיוחד אם המטרה היא לשבש פעילות צבאית.
במובן זה, אין שום הבדל בין החייל הזה לבין ענת קם.
כשאתה חייל, אין לך דעות פוליטיות, ובטח שלא אתה מעצב את המדיניות של מדינת ישראל ביו"ש.
אתה לא מעוניין לבצע דברים שייסיעו לפינוי שטחים ביו"ש כי זה נוגד את גישתך? תבקש העברה או תסרב פקודה ותשב בכלא, אל תדליף מסמכים מאחורי הגב כמו איזה מרגל.
אתה מתנגד למדיניות הצבא ופינוי שטחים? תפגין מול הכנסת ותצביע למועמד שיעשה את מה שאתה מאמין בו, אל תנסה לחבל בפעילות הצבא כי אתה לא מסכים איתו אידיאולוגית.

ישן 02-04-2015, 21:47
צלמית המשתמש של Narion
  Narion Narion אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.12.08
בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי ה-שמאל שמתחילה ב "כוחות השיטור גם כללו יודנאצים..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ה-שמאל
כוחות השיטור גם כללו יודנאצים (יהודים נאצים)

יש הגדרה יותר מתאימה לשוטר עבריין שרוכב על סוס ומתנגח באנשים תמימים? (פעם, אחר פעם...) או לבן זונה אחר שבעת הפינוי נוגע בחזה של הנשים ובאיברים מוצנעים?

-אני לא מתנחל, אני אפילו לא דתי או מסורתי, אני בסה"כ חילוני בעל דעות ימניות.
ואני אומר חד וחלק, אם הייתי מתנחל, סליחה, אנלוגיה אחרת:

אם הייתי נקלע למצב שבו שוטר היה תופס לאחותי את החזה בסיטואציה כלשהיא, ובכוונת זדון, באותו רגע הייתי שובר לו את הראש, ודואג שיאשפזו אותו לתקופה ארוכה בביה"ח, אם היה לי מספיק זמן אולי גם הייתי שובר לו את הרגלים ואת הידים, וכופה עליו תקופת שיקום של שנים (למען האמת - בריחים די פשוטים למי שמתאמן בMMA).

וכן, אני עומד מאחורי המושג "יודנאצים", יהודי שמתנהג בכזו איבה כנגד יהודי אחר הוא לא סתם נאצי, הוא נאצי בן זונה.

ישן 13-04-2015, 19:40
  emile-a emile-a אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.05.06
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי Narion שמתחילה ב "אתה מודע לעובדה שחלק ניכר מהמשרתים ביחידות עילית הם מתנחלים?"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Narion
מדובר בחבר'ה הכי איכותים בצה"ל, היהודים הציונים האמיתים הם אלה שגרים בהתנחלויות ולא הצפונבונים שגרים בצפון ת"א ויוצאים למחאות שמאל.

ואי אפשר בכלל להשוות את אותו בחור לענת קם.

ענת קם פעלה במזיד על מנת לפגוע בביטחון המדינה.

.

איכותיים כמו כולם, לא יותר ולא פחות.
חלקם באמת עם הרבה מוטיבציה בשל התרבות המיליטריסטית שבה גדלו. אבל לא יותר מזה.
במקומות שמוטוביציה לא מספיקה אלא צריך איכות באמת -מספרם של המתנחלים לא שונה מהאחוז היחסי שלהם באוכלוסיה.
בוודאי ובוודאי שאין נתונים שהם לוחמים טובים יותר ממקבליהם שבחרו להיות לוחמים (כן, גם לא יותר טובים מהלוחמים של תל אביב או רמת השרון, הם בדיוק אותו דבר) אז די עם דברי ההבל שיותר רלוונטים לטין אייגר׳ס מאשר לדיון של אנשים בוגרים.
מחאות שמאל מלאות בלוחמים, וענת קם בוגדת בדיוק כמו המתנחל שעליו הכתבה כאן.
אין סיבה לצביעות. אנשים נמדדים לפי מעשים, זה שהוא חובש כיפה והיא חצאית לא משנה את המעשים שלהם ואת חומרתם הזהה.

ישן 01-04-2015, 16:04
צלמית המשתמש של maorhag
  maorhag maorhag אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.01.06
שלח הודעה דרך MSN אל maorhag
סדר עדיפויות של כל אדם המגדיר את עצמו דתי
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Benjamin Willard שמתחילה ב "חייל חשוד בסיכון ביטחון המדינה"

הוא קודם כל התורה,אח"כ התורה,וכשממש משעמם לו,ניחשת נכון-תורה.
מאותה תורה נגזר כל עולם הערכים שלו שכולל תרומה למדינה,ציונות,עזרה לזולת וכו'
אבל במידה ויש התנגשות לא צריכה להיות שום שאלה לאדם דתי במה לבחור,אלא אם כן מדובר בבובה עם כיפה ולצערי יש כאלה יותר מדי.
עד כאן לפרובוקציה,רק שהמציאות יותר מורכבת. בפועל למרות כל מה שכתבתי אין שום סיבה שהמציאות תתנגש עם ערכי התורה עד כדי סירוב פקודה. כמעט תמיד ניתן למצוא את הפיתרון ההלכתי לסוגיה (למשל בשירת נשים לסתום את האוזניים) או המציאותי (לבקש לצאת),עם קצת רצון טוב משני הצדדים הכל פתיר.
אני לא כ"כ בטוח על מה המקרה הנידון אבל לו למשל היה לי מידע מוקדם על המעשה הנפשע של תפיסת הישיבה ביצהר הייתי מעביר אותו בלי לחשוב פעמיים לגורמים. כל התפקיד של צה"ל הוא להגן עלינו,ברגע שהם עוברים צד אז גם אני.

ישן 01-04-2015, 18:49
צלמית המשתמש של maorhag

יש בדבריך מן העלבון
בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "איך הייתה מייעץ לחילוני..."

ערבות הדדית בערבון מוגבל? על מה אתה מדבר?
אין אדם במדינה שהחוק הוא סוף כל העולם אצלו. לכל אדם יש קווים אדומים שעבורם הוא מוכן לעבור על החוק (ולשבת בכלא כמובן),רק שאצלך קוראים לזה "מצפון" ואני קורא לזה "תורה",מה ההבדל?
ההגדרה של דגל שחור היא מאוד אמורפית (ופוליטית אם יורשה לי להוסיף) ויכול להיות מעשה שעבור אחד הוא יהרג ובל יעבור ובעבור השני לגיטימי,אתה מצפה מכל אדם לעבור על עולם הערכים שלו?
האם היית כועס כ"כ גם על סירוב פקודה בגוש קטיף?
אני בסה"כ מציין את המובן מאליו: אדם דתי מחויב בראש ובראשונה לצוו הבורא,בהנתן מצב ובו הצוו הזה סותר מערכת חוקים אחרת הבחירה ברורה. כל דתי שאומר לך אחרת הוא סתם יפה נפש,או לא באמת דתי.
נ.ב באמת אל תנהל איתי פרויקטים "לאומיים" הכוללים התנכלות מיותרת ליהודים וביזוי בתי מדרשות,אני כנראה לא אשתף פעולה עם זה,ואני כותב את זה בתור אחד שהיו לו לא מעט חיכוכים עם נוער גבעות על כל סוגיו.

נערך לאחרונה ע"י maorhag בתאריך 01-04-2015 בשעה 19:13.
ישן 01-04-2015, 22:33
צלמית המשתמש של רועי AZ

פפכככ
בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי Benjamin Willard שמתחילה ב "אתה רק מבין שמערכת הערכים שלך..."

ציטוט:
אתה רק מבין שמערכת הערכים שלך דיי מתנגשת עם מערכת הערכים של הרוב החילוני?

נפגשתי לפני כשבוע עם בחור, אחרי למעלה משנתיים שלא התראינו (והכיפה על ראשי הייתה חדשה בשבילו).. אותו יחד עם משפחתו, הייתי מגדיר בעדינות כארכי אתאיסטים... אחרי קצת סמול טוק הוא אמר לי שהכיוון שלו ושל אשתו הוא לשלוח בעתיד את ילדם לחינוך דתי, כי הוא היה עד לרמת המחונכות של ילדי חברו הדתי.

לכם אין ערכים.

אולי להשתכר עד אובדן הכרה, לעוף על אנשים להביא אותם לפציעה חמורה ולצחוק להם בפרצוף כאילו לא קרה דבר ולא לעשות חשבון נפש.

ישן 01-04-2015, 17:32
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי maorhag שמתחילה ב "סדר עדיפויות של כל אדם המגדיר את עצמו דתי"

ובדיוק כמו אנשי מצפן, ולא מעט אנשים שבשם תפיסות מוסר כאלו ואחרות בחרו לבגוד במדינה,
כל עוד לא עברת על החוק הכל תקין, וברגע שתפר את החוק ותבגוד במדינה ימוצה הדיו גם איתך.
אני באמת לא רואה פה שום קושי.

הרי לכל אדם יש נקודת שבירה, לכל אדם יש תג מחיר כלשהו.
תמצא מה המחיר של אותו אדם, תגלה מה אתה צריך לעשות כדי להפעיל אותו, והוא יבגוד גם במשפחתו וילדיו.
אם אנחנו מענישים על פי פוטנציאל לעבור על החוק, צריך להרשיע את כולם.
ואם אנחנו מענישים על מעשה ולא על פוטנציאל, אז שוב, אין פה שום קושי.

ישן 02-04-2015, 17:44
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 53 שנכתבה על ידי ai22 שמתחילה ב "אז אם אנסו חברה שלך מהצופים"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ai22
אסור לך לספר - כי זו בגידה בצופים?
הגזמת לגמרי.

בגידה - היא קודם כל מעילה באמון.
ענת קם מעלה באופן ברור באמון המפקד שלה - היא הרי גנבה והעבירה מידע סודי במטרה שהוא יפורסם בכל העולם, ויפגע ביכולת הפעולה של ישראל.

במקרה של הבחור הייתה מידה די נמוכה של מעילה באמון,
בכלל לא ברור איך מצפים במדינה כמו ישראל - שתושב בת עין ימנע מלספר דברים לתושבי בת-עין אחרים.
הרי כולם פה פטפטנים.

אם בצופים אונס הוא לגיטימי, ואתה בחרת להיות חלק מהחברה הזו, אז התשובה היא כן.
כי אתה בוחר לפעול בניגוד לערכים, שהצהרת שאתה מאמין בהם בעצם החברות בארגון.
מאחר ואונס לא לגיטימי בצופים, הדוגמא שלך היא סתם פרובוקציה זולה.

שוב, אם אדם לא מסוגל לקבל על עצמו מערכת ערכים מסויימת, שלא יצטרף לארגון שזו מערכת הערכים שלו, ואם הוא כבר חבר בו - שיצהיר על אי יכולתו לעמוד בערכי הארגון ויפרוש ממנו.

בוא נדגים על מקרה קיצון עד אבסורד.
אישה דתיה שחברה במועדון ספורט כלשהו לנשים בלבד. יום אחד הרשת מחליטה לפתוח את סניפיה בשבת, ולתת לגברים להתאמן באותו חדר עם הנשים.
אם אותה אישה תמשיך ללכת למועדון הספורת היא תבגוד בערכי הדת.
אם היא תפסיק להתאמן לפי תוכנית האימונים שלה, היא תבגוד בערכי מועדון הספורט.
התגובה הלגיטימית היחידה היא לפרוש ממועדון הספורט, כי ערכיו לא תואמים את ערכיה.

ישן 01-04-2015, 18:56
צלמית המשתמש של maorhag

אני נאמן ב100 אחוז למדינה,לא פחות ממך.
בתגובה להודעה מספר 56 שנכתבה על ידי linuxsboot שמתחילה ב "אם אינך נאמן למדינת ישראל והתורה יותר חשובה לך יותר ממנה, אל תעלה על מדים בכלל"

אל תציג את זה כדברים סותרים:אני נאמן 100 אחוז לתורה ומתוך כך נאמן 100 אחוז למדינה.
אני גם נאמן 100 אחוז להורי שיחיו,רק מה לעשות אם הם יחליטו לרצוח מישהו אני אאלץ להסגיר אותם לרשויות.
מקווה שהבנת את ההשוואה,שום נאמנות היא לא עיוורת. אתה קודם כל מחויב לעולם הערכים שלך,יהיה אשר יהיה,ורק אז לכל גוף או אישיות ספיציפית.
אני כמו הקרן החדשה? ערבים?העיקר שהפרופורציות במקום.
מי שעולה על מדים חייב לקיים את חוקי המדינה-מוסכם. רק שיש לו אפשרות לגיטימית בעיני לא לקיים אותם ולשאת את מלוא האחריות על כך ע"י העונש הקבוע בחוק.

ישן 01-04-2015, 20:05
צלמית המשתמש של linuxsboot
  linuxsboot linuxsboot אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.04.06
אני דברתי על הבחור שעליו מבוסס האשכול עצמו שמסר מדיע מסווג ולא עליך
בתגובה להודעה מספר 57 שנכתבה על ידי maorhag שמתחילה ב "אני נאמן ב100 אחוז למדינה,לא פחות ממך."

כל מי שבעצם מזוהה עם הימין הקיצוני (הרב כהנא, יצהר וכדומה) או השמאל הקיצוני (הקרן החדשה ושאר השלוחות שלה, ערביי ישראל מעל 65 על סקר שהם מודים בזה בזמן מלחמה) צריכים להיות פסולים משירות בשירותי הביטחון וכל מה שקשור אליהם.

ענת קם ואותו בחור הם איום למדינת ישראל וזה לא משנה ימין או שמאל, כי אם הרב יגיד לו: "לך תרצח מי שנוסע בשבת" הוא יכול לעשות את זה בלי לחשוב פעמיים בדומה לרוצח אחר והיא רצתה לתת מסמכים מסווגים ובאלפים ועשתה את זה.

מי שגדל במקומות מסויימים או הולך לתנועות נוער עם דעות קיצוניות לצד זה או אחר על דעת עצמו או עצמה, צריכים לבחון אותו או אותה פי 10 לפני שהם מקבלים תפקידים רגישים או בכלל יכולים לשרת את שירותי הביטחון של מדינת ישראל.
will you marry me nesli barda? Operating system: Linux The day Microsoft & apple makes a product that does not suck will be the day they start making vacuum cleaners. say no to Apple&Facebook&MS&Samsung IL&Nokia&Hot&Yes,but say yes to Google

ישן 03-04-2015, 17:01

בתגובה להודעה מספר 64 שנכתבה על ידי Narion שמתחילה ב "כנראה שאתה עדיין לא מבין את ההבדל בין פטריוטים לבוגדים..."

השאלה מי פטריוט ומי בוגד היא נתונה לחלוטין להשקפת המתבונן, ולכן כדי לחסוך צרות אני מראש אומר שמבחינתי, בצבא, אדם שמתנהג כבוגד יקבל יחס כבוגד.
אדם שמתנהג כמו סוכן שתול, ומתייחס לצבא שהוא משרת בו כאויב, ואין לו את ההגינות הבסיסית להתמודד עם החלטות שהתקבלו בדרך דמוקרטית לפי כללי המשחק המקובלים בעם - יקבל יחס כמו אחרון הסוכנים שמתנהגים כך, ויענש על כך בחומרה.
דיונים על לגיטימיות הפעולות של הצבא ועל התועלת שלהן למדינה - אסור שינהלו בתוך הצבא, אחרת נצטרך להתמודד עם מדליפים לפלסטינים, מדליפים למתנחלים ומדליפים לארגוני איכות סביבה - שכל אחד משוכנע שהוא דואג לעתיד המדינה.
אני אומר - אל תחליט בשביל כולנו מה מצדיק בגידה ומה לא מצדיק בגידה.
את הויכוח על מה מועיל למדינה תשמור לקלפי. בצבא תעשה מה שאומרים לך.

ישן 04-04-2015, 23:30

בתגובה להודעה מספר 67 שנכתבה על ידי maorhag שמתחילה ב "ונעשה הכל כמו רובוטים?"

קודם כל - בא נשים דברים על השולחן. לא דרשו ממנו לרצוח תינוקות ולא לאנוס נשים. על דברים כאלה מוצדק תמיד לסרב פקודה. על דבר כמו זה, שהוא נתון במחלוקת פוליטית, והוא עניין שגם רוב האנשים שלא מסכימים עם הדרך הזו לפחות מכירים בליגיטימיות שלה, הרבה פחות לגיטימי להתנהג ככה.
בכל מקרה, מה שאמרתי לעיל נוגע לסירוב פקודה. לא טוב לך מוסרית עם מה שאתה עושה - אל תעשה, ותשלם את המחיר. אף פעם, במיוחד כשמדובר בצה"ל ובאנשים שביומיום מסכנים את שלומם בשבילך, אל תתנהג כמו סוכן חשאי, ותדליף מסמכים מאחורי הגב של אנשים.
אל תהיה פחדן עלוב. אתה לא מסכים - תצהיר על כך. רק מוג לב מתנהל בהחבא.

ישן 04-04-2015, 23:50
צלמית המשתמש של maorhag

מי קובע את הקריטריונים למה מוצדק ומה לא?
בתגובה להודעה מספר 68 שנכתבה על ידי yishain11 שמתחילה ב "קודם כל - בא נשים דברים על..."

בעיניך זה אונס נשים ובעיני חרדי מבני ברק זה קשר מסוג אחר בציצית,ברגע שאתה נכנס לתחום שבו יש דבר לגיטימי אתה לא רשאי להגדיר אותו רק לפי איך שמתאים לך.
לגבי הדלפה-אם אתה מזהה שהצבא למשל הולך לאנוס נשים או לרצוח חפים מפשע,לא תמנע את זה? אם כן אתה העברין פה,לא אני.
ואל תכניס אותי למשחקים האלה של מי יותר גבר,אולי בסרטים זה נשמע מצ'ואיסטי אבל במציאות הדרך היותר חכמה לסכל אירוע שאתה לא מעוניין בו היא לעבוד בשקט ומבפנים,לא ללכת ולצעוק את זה.
אני מבין גם שכל הסוכנים הסמויים של ישראל בעולם הם מוגי לב שפועלים בהחבא? או שזה רק כשזה לא מתאים לאג'נדה שלך?

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 03:54

הדף נוצר ב 0.13 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר