לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 07-11-2004, 13:24
צלמית המשתמש של המממ
  המממ המממ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.10.01
Follow me...
מידע גורמים בצה"ל ל-ynet: לא ידוע על חדירת כלי טיס לישראל
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי RP. שמתחילה ב "חיזבאללה: מזל"ט שלנו חג הבוקר מעל נהריה"

07/11/2004
14:11

גורמים בצה"ל ל-ynet: לא ידוע על חדירת כלי טיס לישראל

מצה"ל נמסר בתגובה להודעת חיזבאללה כי מזל"ט מטעמו חג מעל נהריה, כי "איננו מתייחסים לנושא".

גורמים בצה"ל אמרו ל-ynet כי מבדיקות שערכו הבוקר לא ידוע על חדירת כלי טיס לשטח ישראל.
עם זאת, ציינו הגורמים כי מזל"ט התרסק בשעות הבוקר בשטח לבנוני, אולם אין כל אינדיקציה לכך שטס מעל ישראל.

(חנן גרינברג)

http://www.ynet.co.il/Ext/Comp/CdaN...795_184,00.html
תראו, אפילו החייזר נהיה ירוק מזה

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 07-11-2004, 14:02
צלמית המשתמש של תומר25
  תומר25 תומר25 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.07.02
שלח הודעה דרך MSN אל תומר25
חיזבאללה מריח תקופה רגישה בצד הישראלי מכמה בחינות:
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי RP. שמתחילה ב "חיזבאללה: מזל"ט שלנו חג הבוקר מעל נהריה"

1. מותו הכמעט מלא ורשמי של ערפאת -> הדאגה ליציבות בשטחים (יו"ש ורצועת עזה) -> כיצד זה ישפיע על ישראל מבחינה מדינית (פרטנר חדש/הדברות מחודשת) ובטחונית (התפרצות גל טרור חדש או דעיכת האינתיפאדה).
2. מצב הקואליציה של שרון בעקבות תוכנית ההתנתקות וחוסר הוודאות בקשר לתוצאות משאל העם/בחירות.
3. הבחירות בארה"ב הברית -> אור אדום מארה"ב לחימום גזרת הצפון.
4. הוראה של הדרג המדיני לצה"ל לנקוט במדיניות איפוק בכל הנוגע לפעילות בשטחים ובעזה (הפסקה זמנית בחיסולים ממוקדים וכו').

נוסיף לכך את ירי הקטיושות בשבועיים האחרונים וחוסר התגובה הישראלית:
http://www.fresh.co.il/vBulletin/showthread.php?t=3815

ומגיעים למסקנה הבאה:
חיזבאללה רואה את ישראל בתקופה של חוסר וודאות וזה מביא אותו לחדש את התגרויותיו ולבחון שוב את הקווים האדומים של צה"ל, כאשר חיזבאללה מעריך שצה"ל לא יגיב בחומרה (או שלא יאפשרו לו להגיב, למרות רצונו) בגלל הסיבות שפרטתי לעיל.

נערך לאחרונה ע"י תומר25 בתאריך 07-11-2004 בשעה 14:17.
ישן 07-11-2004, 17:11
  NightMonger NightMonger אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.07.03

ציטוט מ ynet

צה"ל מאשר: מזל"ט של חיזבאללה חג בשמי הצפון

בהודעת הארגון נאמר: "בתגובה לחריגות האויב בשמי לבנון, חג מזל"ט של חיזבאללה בשמי צפון פלסטין". בצה"ל קבעו: הדיווח אמין. המזל"ט התרסק כנראה בדרכו חזרה. סוכנות "רויטרס": דייגים משו את שרידיו מן המים. עכשיו יצטרכו בחיל האוויר לבדוק: כיצד ייתכן שכלי הטיס חדר לישראל והסתלק מבלי שאיש הבחין בו
עלי ואקד וחנן גרינברג

B>לראשונה מאז ליל הגלשונים ב-87' חודר כלי טיס זר לשטח ישראל: בהודעה דרמטית דיווח בצהריים (יום א') ארגון חיזבאללה, כי מזל"ט של הארגון חג הבוקר בשמי ישראל מעל יישובי הצפון, ביצע סדרת צילומים ושב לבסיסו בשלום. בצה"ל אישרו הערב את הדיווח. על פניו, נראה שמדובר בכישלון צורב לחיל האוויר, שיצטרך עתה לחקור כיצד חדר המזל"ט והסתלק - מבלי שאיש הבחין בכך.

תחילה הגיבו גורמי צבא באומרם ש"כלי טיס זעיר, כנראה מזל"ט זר, התרסק בשעות הבוקר בשטח לבנון". על פי סוכנות "רויטרס", דייגים בנאקורה משו את שרידי המזל"ט מן המים והעבירו אותו לאנשי חיזבאללה. אפשר שההתרסקות הייתה בדרך חזרה.

אכן מחדל שיש אפשרות שתיהיה לו השפעה לטווח הרחוק....

נערך לאחרונה ע"י NightMonger בתאריך 07-11-2004 בשעה 17:15.
ישן 07-11-2004, 17:58
צלמית המשתמש של ArmouredDov_D9
  ArmouredDov_D9 ArmouredDov_D9 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.10.03
חדירת כלי אווירי עוין למרחב האווירי
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי Shahar__ שמתחילה ב "הכי מצחיק בפרשה הוא הזלזול שלך"

הוא לא דבר שיש לזלזל בו, בייחוד אחרי ה 11/9 .

אם מזל"ט זר הצליח לחדור - זה אכן חמור מאוד. כרגע יש שתי גרסאות: אחת טוענת שהמזל"ט חדר והתרסק בדרך חזרה, השניה טוענת שהמזל"ט הופל כאשר טס מעל לבנון, ליד הגבול.

בשלב ראשון, יש להעלות את רמת הכוננות בצפון (לפני שבוע נורו קטיושות אל עבר ישראל) ולהעלות לגבול הצפון מספר סוללות נ"מ (כמו מחבט).

בשלב השני, צריך להגביר את הלחץ על סוריה - אם בהפצצת מטרות טרור שם או במינוף הקונגרס האמריקני להטיל עוד סנקציות על סוריה.
דף ה-D9 של MathKnight

ישן 07-11-2004, 18:12
צלמית המשתמש של קורנסון
  קורנסון קורנסון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.04.04
לבני, אני איתך
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי ArmouredDov_D9 שמתחילה ב "חדירת כלי אווירי עוין למרחב האווירי"

אף אחד מהנוכחים פה עדיין לא יודע במה מדובר, וכבר מתחילים לדבר על הזזת כוחות וללחוץ על סוריה. הנזק שחיזבאללה יכול לעשות הוא אכן ממשי, אך לא כל פעולה שלו מהווה סכנה ברורה ומיידית שדורשת פעולות דרסטיות. כארגון טרור כוחו לא בסכנה האסטרטגית אלא בפחד וההיסטריה שהוא זורע - תראו, רק מדברים על איזה מזל"ט נעלם (שיכול להיות גם טיסן מושתן שנקנה בחנות דגמים), וכבר הגענו למזלטי נפץ על בתי ספר ו 9-11.
אנחנו לא חסרי יכולת ואנחנו לא חלשים, אנחנו יכולים להרשות לעצמינו לפעול עם השכל ולא לישלוף תגובות מהמותן. קודם כל צריך לברר במה מדובר. למזל"ט עם יכולות אמיתיות יש קרון בקרה, יש מקום ממנו הוא ממריא, ממנו הוא נאסף וצוות שלם שמתחזק אותו. אלו צריכים להיות המטרות שלנו, אנחנו צריכים לאסוף מודיעין עכשיו, לא להתחיל לחשוב על מה לעשות לסוריה. צריך להיזהר, כן, לא צריך לביכנס לפניקה. זו בדיוק מה שהחיזבאללה מנסה לעשות. אם היה להם מזל"ט מתקדם, הם לא היו אומרים עליו מילה, כדי שבעתיד לא נפיל אותו. מזל"טים כאלו הם השקעה משמעותית, לא משהו סתם להתגאות בו.

ישן 07-11-2004, 20:25
  JAVEHN JAVEHN אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.12.03
לפי דעתי הבלתי מלומדת
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "אני שמח שסוף סוף מישהו גם מבין על מה אני מדבר..."

אז הנה דעתי בלתי מלומדת :

בזמן מלחמת אירן עירק אכן אירן הפעילה מזל"טים חמושי רפג על כוחות עירקים . אך לדעתי מה שהופיע היום מעל הגבול היה משהו בגדר טיסן מסחרי אלחוטי רגיל . משדרים של טיסניים מסחריים פועלים בעוצמות עד כ100 מיליוואט , המאפשר טווח טיסה מונחה יחסית קצר . עובדה שהטיסן לא התגלה ע"י יחידות נ"מ מעיד על גודלו הקטן והעלמותו ממכ"מ . גם עם החיילים במפי"ק ישנו המערכת מתכנתת "להעיר" את המפעיל ברגע זיהוי עצם בשמיים (כיוון שהמערכת אמריקאית אין פה משהו שעובר על ב"ש) , וכנראה בגלל גודלו של טיסן הוא לא התגלה , מה שיכול להעיד שהטיסן הוא מסחרי ולא מזל"ט .
לדעתי נסראללה בא לנצל את הזמנים הרגישים של עכשיו , והעובדה שתקשורת ישראלית אוהבת להפוך כל עכבר להר , ובא להדגיש את הלגיטימציות של הארגון על ידי הפרת האזור האווירי של ישראל כשם שמטוסים ישראלים מפירים את הריבונות האווירית של לבנון .

כמו שאומרים , אילו 10 אגורות שלי , כנראה שלא שוות הרבה ....
ישן 07-11-2004, 22:54
  לבני לבני אינו מחובר  
תחמושת בע"מ

חבר מתאריך: 09.03.04
יפה ! אז רק קצת חומר למחשבה...
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי ddd_9 שמתחילה ב "לא יודע,אבל"

רימון ממוצע שוקל כ - 350 גרם (מתוכם כ - 100 גרם חנ"מ) , שניים שכאלו יוצרים כבר מטען של כמעט קילו, הרימונים הללו או כל מטען אחר לשיטתך חייבים להיות נישאים באופן כל שהוא או מוצמדים איך שהוא לגוף הטיסן\מזל"ט מה שיוסיף עוד כמה גרמים וכן גרר.
הלאה - רימון לא יפעל או יגרום נזק אם לא יבוצעו מס' פעולות כגון שליפת הנצרה ושחרור המנוף (אלא אם הוא ינחת למישהוא על הראש...) מכאן שצריך גם לאלתר מערכת \ מנגנון הפעלה כל שהוא...
קח את כל הנתונים הללו ותעמיס אותם על טיסן - הוא לא ימריא ! זה לא כ"כ פשוט כפי שזה נראה.
מה שיהיה מסוגל לשאת מטען במשקל של כ - קילו וחצי עד שני קילו ואולי יותר - יהיה בגודל כזה שאין לי ספק כי יתגלה על ידי מכ"מ או תצפיות.
ובכלל - האם סביר כי בהטסה של טיסן "חמוש" ברימון יד או שניים החיזבאללה יסתכן בתגובה קשה של ישראל? - מסופקני...
ישן 08-11-2004, 10:19
צלמית המשתמש של מוקד
  מוקד מוקד אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.07.04
נראה לי שקצת הגזמת,אני מבין לאן הוא חותר....
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "יפה ! אז רק קצת חומר למחשבה..."

כמו שאמרת,החנ"מ של הרימון הוא 100 גרם,אני בטוח שלחיזבאללה לא יהיה קשה לפרק את החנ"מ או להשיג אחד ,עכשיו,לחבר הצתה חשמלית לחנ"מ זה גם לא בעיה בשביל החיזבאללה,וגם הנפץ החשמלי לא שוקל הרבה לפני שנה מנחה באוניברסיטת ת"א הראה לנו נפץ של C4,המשקל שלו לא כ"כ גדול וגם אפשר למזער את הנפץ,אני מבטיח לך שאם תחפש באינטרנט מספיק זמן אתה תמצא כי אני מצאתי.
עכשיו אחרי שבחיזבאללה חיברו את הנפץ לחנ"מ הם קוראים לזה פצצה.
בדיוק לפני כמה ימים חזרתי מסינגפור ובזמן שהייתי שם הלכתי עם חבר לחנות של מודלים(של טיסנים ומכוניות) להרכבה..,מה שדי הלהיב אותי שם זה שהיה שם מן קופסא שניתן לחבר לטיסן שמשמשת כקן נחיתה,והפתיחה היא מכנית\חשמלית(אין סגירה,הפתיחה נעשית ע"י קפיץ) ,לא הצעתי לחבר שלי לקנות את זה בגלל שזה עלה 120 דולר סינגפוריים(360 שקל),כסף קטן לאירגון טרור,נכון?
קצת משחק עם הדלת הזאת ויש לך דלת פי 20 יותר גדולה...,כל מה שצריך עכשיו זה לקנות מד לחץ ברומטרי או טיימר שיתזמן את ההפעלה של הנפץ של הפצצה,ויש לך יופי של פצצה מטיסן.....
דוחפים את הפצצה לתוך התא,בודקים פעמיים על יבש שזה באמת נופל והופה זזים לגבול הצפון

נערך לאחרונה ע"י מוקד בתאריך 08-11-2004 בשעה 10:21. סיבה: כתיב
ישן 08-11-2004, 10:22
  iudaea_capta iudaea_capta אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.11.02
שלח הודעה דרך MSN אל iudaea_capta
אז אולי אתה יכול לפתור לנו את התעלומה.
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי עידו403 שמתחילה ב "בני Xונות !!! הייתי בטוח שהזמזום הזה היה של כלי שלנו..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי עידו403
בזמן האחרון נהריה לא יורדת מהכותרות- ירי על מסעדת "סינגפור", נסיון לרצוח את סגן ראש העיר, רימון הלם בשד' הגעתון, גננת מתעללת בילדים חריגים, מפנצ'רים את האוטו של מנהל חטיבת ביניים, ועכיוש החיזבאללה מצלם אותנו מהאויר?

כשאני חושב על זה- הייתי יכול לצלם את הכטב"ם הזה במצלמה שלי ולפרסם את זה ואז היו פה תמונות בלעדיות- חבל...

אתה אומר שיכולת לצלם את הכלי שטס מעל נהריה. כלומר - ראית אותו בעיניך. אולי תוכל להעריך מה הגודל שלו? האם משהו שנוטה יותר לכיוון טיסן חובבנים, או משהו גדול יותר לכיוון מל"ט (?!)

מה היתה הצורה?

האם זיהית מטעד על הכלי? האם הוא נשא משהו?

האם נתיב הטיסה נראה לך ישר ומתוכנן, או מבולבל?

מצפה לתשובותיך!

ישן 09-11-2004, 23:06
צלמית המשתמש של מוקד
  מוקד מוקד אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.07.04
אתה צודק,אבל למי באירופה זה מוכר?
בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי Shahar__ שמתחילה ב "שום דבר"

לציבור הרחב?,שמה לעשות דעת הקהל שלו יכולה להפעיל הרבה לחץ על הממשלה והאיחוד האירופאי..
משהו שגיליתי בזמן שהייתי בסינגפור זה,שלפחות במשפחות שאני פגשתי וישנתי אצלן הדעה הרווחת היא שישראל נלחמת כדי להגן על עצמה והם די תומכים בנו..ולמה זה?,כי אצלם בעיתונים ובחדשות מראים ומדברים על הפיגועים שישראל צריכה לעבור בכל יום,והם רק מקבלים מידע חד צדדי,הם חושבים שאנחנו מותקפים ע"י הפלסטינים וכל פעולה של צה"ל היא בעצם ניסיון להגן על המדינה....
אם באירופה יקבלו טיפה מושג על מה שקורה כאן,וננסה להציג את חדירת המזל"ט כניסיון פגיעה בישראל אז אולי נוכל להתחיל לערער את דעת הקהל האנטי ישראלית באירופה..,למשל נוכל לציין שהמזל"ט לא תר וצילם בסיסים צבאיים,אלא חיפש מטרות אזרחיות...המזל"ט לא חיפש מטרות לאורך גבול הצפון,אלא חיפש ערים שבהם יושבים אזרחים חפים מפשע!
ויש לציין שלא נערכת לחימה בעיר זאת(כדי למנוע תגובות על כך שמזלטים של צה"ל טסים מעל ערים פלסטיניות)
ישן 09-11-2004, 23:51
צלמית המשתמש של George_S_Patton
  George_S_Patton George_S_Patton אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.07.04
למה קשה לזהות וליירט מזל"ט?
בתגובה להודעה מספר 46 שנכתבה על ידי gps שמתחילה ב "לא להסחף...."

כל כלי טיס הנכנס לשטחי מדינת ישראל ובכלל טס באזורה אמור להיות מזוהה
ע"י יב"א (יחידת בקרה אווירית) ובפי העם "הר פות" (הר פות משום כמות הבנות הבלתי נדלאית שקיימת בהר הזה - כל החרמנים למינם אני ממליץ להירגע הם נראות כמו איזה מכ"מ לא כולם אבל רובם) .
כל כלי טיס משאיר חותם אש שזה חותם של חום או חותם של גלי רדיו.
אבל מכיוון שמזלטים משאירים חותם חום מאוד נמוך וטסים במהירות נמוכה מאוד כ 90 + קמ"ש
ומסוגלים לטוס בגובה נמוך .
קצת קשה למכ"מים לאתר מזל"טים החודרים לארץ.
בכלל אפילו לנו קשה לעקוב אחרי שלנו (לא תמיד מופיע נק' על המכ"מ).
לכן אין צורך להיות מופתעים.
יכול להיות גם שהוא חדר בזמן שהמכ"מ לגבהים נמוכים (בד"כ משמש למעקב אחרי ציפורים) היה מכובה
לצורך תיקונים או בזמן הפסקה שלו.
חוץ מזה הם מאוד רחוקים מהטכנולוגיה שלנו בכל מה שקשור למזל"טים ומל"טים שלנו .
באופן כללי מטוסי חיל האויר אינם יכולים ליירט אותו מכייון שיאלצו להאיט על יתר המידה ויש חשש שהמנוע שלהם יכבה (רק לידיעה יש מזל"ט בח"א (לשעבר ממודיעין )שרשומה לו הפלה מכיוון שאיזה טייס מיג 21 ניסה ליירט אותו , הוא ביצע כמה יעפים וביעף האחרון הוא פשוט האיט יותר מידי ונכבה לו המנוע (כנראה התקרר) והתרסק - המזל"ט אפילו צילם את ההתרסקות שלו , וכשחזר לארץ כל הכנפים שלו היו מחוררים ).
לכן הדרך היחידה לירט אותו הוא ע"י מסוק או כל אש נ"מ אחרת.

תראה בזמני שזה קרה צה"ל דיי הכחיש את הטיסה בשמי סוריה אז אני לא יודע אם מותר בכלל לפרסם את זה.
דרך אגב בקשר לתמונות של המכשירי קשר אני לא יכול כרגע להעלות לך את התמונות מכיוון שהדיסק המקצועי איינו מזוהה ע"י הכונן שלי
ברגע שאני אפתור את זה אני אשלח לך
יום טוב

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 15:09

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר