לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 12-05-2015, 08:56
  ה-שמאל ה-שמאל אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.01.15
תופעה: תיירי "תגלית" שחוזרים מישראל הרבה פחות ציוניים

עד היום היה ברור שהתיירים היהודים המגיעים לישראל במסגרת ארגון תגלית חוזרים הביתה כדי להפוך לציונים נלהבים. אלא שמתברר ששטיפת המוח עובדת גם לכיוון השני: צעירים רבים חוזרים הביתה ולעתים הופכים למבקריה החמורים 
ביותר של ישראל ומדיניותה. סיפור שמתחיל ביד ושם ומסתיים ב–BDS

הסיור של סם סוסמן במצדה התחיל באופן סטנדרטי למדי. זה היה לפני שלוש שנים במסגרת טיול "תגלית", וסוסמן, סטודנט יהודי מניו יורק בן 24, העפיל עם קבוצה של כ-50 תלמידי קולג' אמריקאים להר וציפה לחוויה הרוחנית המתבקשת. אך מה שנחקק בזיכרונו היה דווקא הנאום שנשא המדריך כשהגיעו לפסגה, בנושא חשיבותם של חיי היהודים.
סוסמן: "הוא פתח ואמר, 'יש לי שכנים איטלקים שגדלתי לידם והם נפלאים, אבל אם הייתי צריך להחליט אם להציל את חייהם או את חייו של יהודי אחד – הייתי בוחר להציל את היהודי. אם הייתי צריך להחליט אם להציל מאה לא־יהודים או יהודי אחד, הייתי בוחר ביהודי'. אנשים התחילו לזוז בחוסר נוחות, אבל הוא המשיך: 'אני רוצה שתבינו כמה זה חשוב לי, אם הייתי צריך להציל 1,000 לא־יהודים או יהודי אחד, זו היתה החלטה קלה עבורי. אם הייתי צריך להחליט אם להציל יהודי אחד, או את כל קורבנות הצונאמי ביפן ב-2006', הייתי בוחר ביהודי'.

http://www.haaretz.co.il/magazine/.premium-1.2630993

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 00:49

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר