לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 07-05-2011, 09:25
צלמית המשתמש של רגב06
  רגב06 רגב06 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.05
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי שמולביץ אשר שמתחילה ב "זה מקביל להוראה מטומטמת..."

הפניקה בארץ מתאימה לכמות המשחקים בנשק. היהודים משום מה מתקשים מאוד לשאת נשק באחריות ובבגרות וכל אחד מאיתנו נתקל כבר בדביל שעושה תרגולים מול המראה ופוזות בחצר ודריכות במאהל ואחת לכמה זמן מישהו גם נצע ונהרג מזה.
אולי אם החינוך מהמפגש הראשון עם הנשק היה יסודי ורציני, ומשמעת התנועה עם הנשק היתה מבוססת על הרגל החייל לכך שהנשק תמיד בהכנס ותמיד במרחק שתי פעולת מירי, אולי אז היתה משתנה אצלנו תרבות היחס לנשק.
כיום הטמעת היחס לנשק מתבצעת בלחצי זמן מגוחכים של טירונות, עם ערבוביית הלו''ז הלחוץ והיסטריית ה"אלוהים שלא תהיה פליטת כדור".
שיעורי הנשק מועברים על ידי מפקדים שלא לגמרי סגורים על זה בעצמם (ואחת לכמה שנים יש מפקד שיורה על חייליו או כמעט). אולי שיעורי נשק צריכים להיות להיות מועברים על ידי חבר'ה בני 30 פלוס, וותיקים ובשלים ובוגרים ושקולים? כאלה עם קילומטראז' וסמכות, שהדרך לא אצה להם?
אולי שלב ההיכרות והחיבור עם הנשק צריך להיות שונה מאוד באופיו מריצת הטרטורים התזזיתית של הטירונות?
בסוף בישראל המגע הראשוני הזה של המגייס הצעיר עם הנשק משפיע לעומק על היחס בשאר חייו, בשירות הסדיר והמילואים. בתור מילואימניק יצא לי להדריך ולאמן חיילים בשימוש בנשק ואני תמיד מופתע מזה שהטמיעו בהם פחד מהנשק כאילו שמדובר בגמד נבזי שרק ממתין להזדמנות הראשונה לבגוד בבעליו ולפלוט כדור.

"שבעה דברים בגולם ושבעה בחכם. חכם אינו מדבר לפני מי שהוא גדול ממנו בחכמה, ואינו נכנס לתוך דברי חברו, ואינו נבהל להשיב, שואל כהלכה ומשיב כעניין, ואומר על ראשון ראשון ועל אחרון אחרון, ועל מה שלא שמע אומר לא שמעתי, ומודה על האמת. וחילופיהן בגולם.;" מסכת אבות- פרק ה', משנה ז'

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 07-05-2011, 10:09
  ilanb ilanb אינו מחובר  
אילן בן-נון. מומחה לקליעה וצליפה, מדריך ירי בכיר ומאמן קליעה ספורטיבית

חבר מתאריך: 17.03.05
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי רגב06 שמתחילה ב "הפניקה בארץ מתאימה לכמות..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי רגב06
הפניקה בארץ מתאימה לכמות המשחקים בנשק. היהודים משום מה מתקשים מאוד לשאת נשק באחריות ובבגרות וכל אחד מאיתנו נתקל כבר בדביל שעושה תרגולים מול המראה ופוזות בחצר ודריכות במאהל ואחת לכמה זמן מישהו גם נצע ונהרג מזה.
אולי אם החינוך מהמפגש הראשון עם הנשק היה יסודי ורציני, ומשמעת התנועה עם הנשק היתה מבוססת על הרגל החייל לכך שהנשק תמיד בהכנס ותמיד במרחק שתי פעולת מירי, אולי אז היתה משתנה אצלנו תרבות היחס לנשק.
כיום הטמעת היחס לנשק מתבצעת בלחצי זמן מגוחכים של טירונות, עם ערבוביית הלו''ז הלחוץ והיסטריית ה"אלוהים שלא תהיה פליטת כדור".
שיעורי הנשק מועברים על ידי מפקדים שלא לגמרי סגורים על זה בעצמם (ואחת לכמה שנים יש מפקד שיורה על חייליו או כמעט). אולי שיעורי נשק צריכים להיות להיות מועברים על ידי חבר'ה בני 30 פלוס, וותיקים ובשלים ובוגרים ושקולים? כאלה עם קילומטראז' וסמכות, שהדרך לא אצה להם?
אולי שלב ההיכרות והחיבור עם הנשק צריך להיות שונה מאוד באופיו מריצת הטרטורים התזזיתית של הטירונות?
בסוף בישראל המגע הראשוני הזה של המגייס הצעיר עם הנשק משפיע לעומק על היחס בשאר חייו, בשירות הסדיר והמילואים. בתור מילואימניק יצא לי להדריך ולאמן חיילים בשימוש בנשק ואני תמיד מופתע מזה שהטמיעו בהם פחד מהנשק כאילו שמדובר בגמד נבזי שרק ממתין להזדמנות הראשונה לבגוד בבעליו ולפלוט כדור.

אוי חלם חלם............
לו היית שוויץ

או צ"ל אתה אפילו לא יודע אבל אתה כמעט מצטט אותי לפני 33 שנה.

צריך הכשרה טרום צבאית (כי בצבא אין זמן)
צריך בי"ס לקליעה (כי המ"מ שלנו ברווז)
צריך לחזור לתרבות של נשק מגן,
מה שהפוליטיקקים שלנו הפכו לנשק עויין.

לא כל מה שאני יכול לכתוב, אני רוצה לכתוב.

ישן 08-05-2011, 11:27
  The_Equivocator The_Equivocator אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.02.04
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "[QUOTE=The_Equivocator]אתה..."

הרבה יות מדי, אני אישית מכיר שני מכרים של חיילים, ושני מקרים של מאבטחים, אחד המאבטחים חסיל את כל המשפחה שלו לצורך העניין, משפחה שאני מכיר בעקפין, דרך הורי.

בנגוד לכך מקרים בהם הנשק אשכרה מועיל הם הרבה יותר זנחים, בקיצור בחור תפסיק לדבר שטויות, כי אין לי מקום ממנו אני יכול לשאוב מספרים שכאלה, אבל זה שנשק גורם ליותר נזק מתועלת זה דבר ידוע, מה גם שלא צריך להסתכל רק על מקרים בהם החיילים עצמם עשו שמוש לא חוקי בנשק, אלה גם על מקרים בהם הנשק נגנב, או מי שהוא אחר בצע שמוש בלתי חוקי בנשק, מספר החיילים שבהם חייל בחופשה עשה משהו מועיל עם הנשק מתגמדים לעומת המקרים הללו, לא צריך להיות אנשטיין בכדי להבין זאת.
ישן 08-05-2011, 13:17
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.08
גניבה ומכירה של נשק יהיו גם אם לא כל החיילים יצאו עם נשק הביתה
בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי The_Equivocator שמתחילה ב "אתה מוזמן לתת כאן 15 מקרים..."

עובדה - גם במדינות בהן אי אפשר לקנות נשק מתוקף החוקה (דוגמה למדינה שכן ניתן לקנות בה נשק - ארה"ב למשל) ואין גיוס חובה והחיילים לא יוצאים הביתה עם הנשק האישי שלהם - גם במדינות אלה יש גניבה ומכירה של כלי נשק, אז מה הנקודה שלך?
זה שאתה מכיר 4 או 5 מקרים זה יפה ונחמד, אבל אני מכיר כמה עשרות אלפי מקרים שלא הובילו לרצח/שימוש לא מורשה בעזרת כלי נשק צה"ליים - ולראיה, כל החיילים הקרביים שהולכים ביום חמישי הביתה וחוזרים בתחילת השבוע בחזרה לבסיס. הם עם הנשק שלהם, משמע הוא לא נגנב ו/או לא נעשה בו שימוש פסול.
זה שהשב"כ וכוחות הביטחון בכלל מצליחים לסכל פיגועים עוד מלפני שהתרחשו, לא אומר שמעכשיו אפשר לישון על מי מנוחות ולאפסן את כל הנשקים בבסיסים. הפיגוע בישיבת מרכז הרב, פיגועי הטרקטורים, הפיגוע בו המחבל נהרג מירי של טירון בחיל השיריון (לא זוכר מתי ואיפה), ובוודאי ישנם עוד - כל אלה מוכיחים שכדאי מאוד שתברר את העובדות שלך לפני שאתה קובע קביעות כאלה בצורה כזו נחרצת.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Carl Sagan
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

ישן 08-05-2011, 14:03
צלמית המשתמש של ISHPUZ
  ISHPUZ ISHPUZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.04.05
בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "גניבה ומכירה של נשק יהיו גם אם לא כל החיילים יצאו עם נשק הביתה"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי efekt
הפיגוע בישיבת מרכז הרב, פיגועי הטרקטורים, הפיגוע בו המחבל נהרג מירי של טירון בחיל השיריון (לא זוכר מתי ואיפה), ובוודאי ישנם עוד - כל אלה מוכיחים שכדאי מאוד שתברר את העובדות שלך לפני שאתה קובע קביעות כאלה בצורה כזו נחרצת.

ממה שאני זוכר מהשנתיים שלוש האחרונות - היו שלושה פיגועי דריסה בירושלים (שניים עם טרקטור ואחד עם ב.מ.וו) שבהם חיילים בחופשה השתתפו בניטרול המחבל, הפיגוע בישיבת מרכז הרב כמובן, הפיגוע בנחל תלם שבו שני חיילים בחופשה אמנם נהרגו בחילופי האש עם המחבלים אבל בחורה שטיילה עמם ניצלה, וגם סיפור השריפה ברכבת בו חייל מג"ב בחופשה ניפץ בירי את הדלתות החסומות ואיפשר בכך לנוסעים להימלט.
זה כבר חמישה מקרים בשנים ספורות.
ישן 08-05-2011, 15:05
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.08
שוב פעם
בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי The_Equivocator שמתחילה ב "[QUOTE]לבוא בטענות אל לוחם..."

מכיוון שלא אני ולא אתה (אני מניח) היינו במצב הזה, כנראה שאנחנו לא יודעים מה עובר בראש של בנאדם ומה זמין לו באותו הרגע ותחת אילו לחצים הוא פועל. יכול להיות שהוא ראה אש מתפשטת בקרון הרכבת והיה צריך לפעול מיד, יכול להיות שהוא חיפש את האמצעי האמור (אם בכלל קיים כזה) ולא מצא, יכולים להיות עוד אלף ואחד דברים אחרים.
בשורה התחתונה, הוא עשה מה שעשה והציל חיים. גם חיילים בחופשה שירו על מחבלים והרגו אותם יכלו פשוט להסתער על המחבלים בידיים חשופות ולנסות להכניע אותם ללא נשק חם, אבל הם עשו מה שעשו ובסופו של דבר אין לך תלונות לגבי המקרים האלה (אני מניח), אז אני לא מבין למה כ"כ מפריע לך שלוחם מג"ב ירה בחלון והציל חיי אחרים - הרי לשם כך יש לו נשק, לא?

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Carl Sagan
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

ישן 08-05-2011, 16:18
צלמית המשתמש של ISHPUZ
  ISHPUZ ISHPUZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.04.05
בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "שוב פעם"

לפי פרסומים מתקופת התאונה, מערכות החירום לפתיחת דלתות לא עבדו והנוסעים לא מצאו את הפטישונים לניפוץ החלונות (שכנראה היו חסרים).
מלבד זאת, לדבריו של לוחם מג"ב רס"מ סלמן עמאר הוא כן ביצע "נוהל מעצר חלון" כל שהוא:
ציטוט:
את רגעי הבהלה שקדמו להחלטה לירות בחלונות שחזר כך: "היו דחיפות, לחץ ופאניקה, ניסיתי בכל הכוח לפתוח את הדלתות, בעטנו בדלתות, אבל הן לא נפתחו. אנשים היו בהיסטריה, היו דחיפות וצעקות". לדבריו, מכיוון שהוא איש מאמין, הוא מתכוון ללכת לקברי צדיקים דרוזים ולהתפלל שם.
עמאר, שהיה בדרכו מעכו לבסיסו בשומרון, אמר מוקדם יותר: "ניסיתי לנפץ את החלונות באמצעות קת הנשק שלי, כשראיתי שאני לא מצליח דרכתי את הנשק ויריתי על החלונות. בעקבות הירי הם התנפצו, ואז התחלתי פשוט לתפוס את הנוסעים ולדחוף אותם החוצה דרך החלונות". לדבריו, "הלהבות והעשן הקיפו אותנו מכל עבר, אם לא הייתי עושה את זה, זה היה נגמר באסון".

אם נניח שלא מדובר בגרסה בדיעבד לטובת ועדת חקירה, נראה לי כמו שימוש מושכל ומידתי בנשק שהתברר כנכון ומוצדק.
ישן 18-02-2014, 12:20
  Tal-T Tal-T אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.09.06
בתגובה להודעה מספר 54 שנכתבה על ידי רועי 357 שמתחילה ב "טעות קשה מנשוא.... אך מי..."

לא יודע מה איתך, אני מסצובב עם מק פורק במיקרו תבור כבר מעל חצי שנה, וכל פעם שנדרשתי לטעון את הנשק - המק פורק עף החוצה ונגרף כדור כמו שצריך. מעצורים מחול ואבק? המרווח שהמק פורק יוצר בתריס לא מכניס באמת אבק, במיוחד בתנאי בית. מעצורים מחול ואבק בכללי? לא במיקרו תבור.
ב7 חודשים של שימוש במיקרו ואלפי כדורים נתקלתי פעמיים במעצורים, שניהם של הזנה כפולה כתוצאה ממכלול משומן מדי.

לדעתי לוחם צריך להסתובב עם מחסנית בהכנס. כשאני עומד בתחנת האוטובוס עם מחסנית בחובק אפשר להשתלט עליי בקלות ולא יהיה לי סיכוי להגיב בירי, אי אפשר להכניס מחסנית כשאתה נאבק בגבר אחר בגודל שלך, או כמה גברים.
פליטת כדור? כשיש מק פורק אתה צריך פאקינג לדרוך את הנשק, לפתוח ניצרה ולנקור כדי ׳לפלוט׳ כדור. דברים כאלה לא קורים בטעות.

ואם מישהו מפקפק בתדירות המקרים ברחובות שמצריכים תפעול של נשק ע״י חייל בחופשה, שיפתח עיתון. בכל יום אנשים נתקפים בברוטאליות על ידי משיגי גבול סודנים, לרוב גם נשק קר מעורב במקרים האלו. מחסנית בהכנס רק תתרום להרתעה ובמידת הצורך ליכולת לתפעל אירועים כאלה.

ישן 18-02-2014, 12:27
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 55 שנכתבה על ידי Tal-T שמתחילה ב "לא יודע מה איתך, אני מסצובב..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Tal-T
במיוחד בתנאי בית.

פה הטענה שלך איבדה כל משמעות.
ציטוט:
לדעתי לוחם צריך להסתובב עם מחסנית בהכנס. כשאני עומד בתחנת האוטובוס עם מחסנית בחובק אפשר להשתלט עליי בקלות ולא יהיה לי סיכוי להגיב בירי, אי אפשר להכניס מחסנית כשאתה נאבק בגבר אחר בגודל שלך, או כמה גברים.
פליטת כדור? כשיש מק פורק אתה צריך פאקינג לדרוך את הנשק, לפתוח ניצרה ולנקור כדי ׳לפלוט׳ כדור. דברים כאלה לא קורים בטעות.

בדיוק הסיבות שבגינן צריך להתסובב בהכנס נקודה ולא עם מק פורק.

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

ישן 18-02-2014, 18:42
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 57 שנכתבה על ידי Tal-T שמתחילה ב "חייל אמור לצאת הביתה עם נשק..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Tal-T
חייל אמור לצאת הביתה עם נשק נקי ומכאן ועד החזרה לבסיס הנשק בתנאי בית.

אוקיי ו?
ציטוט:
ושוב, גם תנאי שטח ונשק מטונף לא גרמו לי למעצורים, אף פעם.

הייתי ממליץ לך לעשות ניסוי- להשאיר את המכלול משוך מעט לאחור ואז ברווח הקטן לדחוף בוץ, חול ו/או פודרה, לדרוך כדור ולנקור.
אבל אני לא אמליץ לך בגלל שאני לא רוצה שימצאו אחרי זה את ההתכתבות שלנו בפורום ויאשימו אותי במה שיקרה לך.
ציטוט:
ולגבי החלק השני- למה המק פורק מפריע לך? המק פורק לא מפריע לטעינת הנשק! דריכה עם מק פורק מעיפה אותו החוצה ומתבצעת גריפה!

הוא מפריע לי מאותה סיבה שהפריע לי כשהיו מסתובבים עם "מחסניות כוננות".
המקום הטבעי של מחסנית הוא בית המחסנית. לא צריך להוסיף ולא לגרוע מכך כלום.

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

ישן 18-02-2014, 15:52
  אלעד105 אלעד105 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.03.07
בתגובה להודעה מספר 55 שנכתבה על ידי Tal-T שמתחילה ב "לא יודע מה איתך, אני מסצובב..."

אתה באמת חושב שזה מה שיקרה גם לשריונרים שנמצאים ברמה או בשיזפון(א למוהנדסים ותותחנים)?, שם תנאי הבית שאתה נמצא בהם גם בבסיס רגיל ביו"ש וגם בבית לא ממש מתרחשים.
כשהנשק נמצא על רק"ם שנוסע במהירות לא גבוהה במיוחד של 20 קמ"ש הוא נהפך להיות לבן או חום (תלוי איפה אתה נמצא). זה נכון גם לכל מי שנמצא בבט"ש ברכב פתוח. אתה יכול להגיד עד מחר שהנשק שלך לא עושה מעצורים, אתה ממש לא יכול להגיד את זה על כל צה"ל.

אני לא ממש מבין מה הקטע של המק-פורק, זה כסת"ח לא חכם במיוחד שנובע מחוסר יכולת להסביר לחיילים ולהיסטריקנים שלנשק אין חיים משלו והוא לא בעל זכות בחירה. נשק לא פולט כדור, אנשים (די טיפשים) פולטים כדורים. כדי לירות בנשק צריך לבצע לפחות ארבע פעולות (הכנסת מחסנית, טעינה, שחרור ניצרה ולחיצה על ההדק). חוץ מזה ידוע לי על מקרה שבעקבות נפילה של נשק עם מק-פורק נדרך כדור, כך שזה לא מונע בהכרח את ה'אסון' של דריכת כדור (אני לא סגור על מה שקורה בתבור אבל בm16 אפשר לדרוך גם כשהנצרה סגורה ואילו בגליל זה אל אפשרי). ומעבר לזה לפחות במשפחת הm-ים המק פורק יוצר מרווח מספיק גדול כדי לגרום למעצורים.

ישן 03-05-2014, 20:02
  arielsh arielsh אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.10.04
בתגובה להודעה מספר 63 שנכתבה על ידי אלעד105 שמתחילה ב "אתה באמת חושב שזה מה שיקרה גם..."

מחזק. הגענו לאימון מילואים ברמה, ואף אחד מאיתנו לא הכיר את המק-פורק מהסדיר.
אחרי נסיעה לא ארוכה על הרק"ם כשהנשק היה במתקון חיצוני, הבנתי שהנשק לא הולך לירות כמו שצריך, אם בכלל (מכלול מלא בחול ואבק. אכן עשה לא מעט בעיות). וזה עוד ביום לא בוצי, בשטח די נקי מחול, בלי נסיעה בתוך ענן אבק, בלי מכלול משומן יותר מדי.

התאמנתי לא מעט עם חירניקים שאכלו את אותו האבק כמוני, אז הטענות שהוא לא מפריע כלל לפעילות המכלול תמוהה לי (אולי תבור חסין לאבק ובוץ?), אבל ברק"ם התריס עושה עבודת קודש בשמירה על הגיינת המכלול של הm-16, הגיינה שבלעדיה הוא מקרטע.

אגב, בזמן מטווח שקיימנו דרכתי את המכלול, והמק פורק נתקע (בגלל האבק שהצטבר, אאל"ט). אחרי שתי דריכות שבהן הבנתי שהוא לא ישתף פעולה, משכתי אותו פיזית עם יד ימין.
מי ייתן וזה לא יקרה כשאני באמת אצטרך לדרוך אותו.
ישן 21-05-2015, 08:55
  amitaikl amitaikl אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.10.04
כתבה נוספת על מק-פורק
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Ac Performance שמתחילה ב "מק פורק ומחסנית בהכנס"

ההתקן שמפחית את פליטות הכדור בצה"ל
בשנה האחרונה הוכנס לשימוש התקן "מק פורק", שנועד לסמן כשיש כדור בקנה. ההתקן הביא לירידה של 30% במספר פליטות הכדור, ושל מחצית מהמקרים שבהם נמצא כדור בקנה
הכתבה המלאה

ציטוט:
תפקידו של 'מק פורק' כאמור נועד לא רק למנוע פליטות כדור, אלא גם להתריע מפני ניסיון התאבדות. כאשר נמצא נשק בו ההתקן מחוץ לבית הבליעה, ניתן להניח כי החייל שמחזיק בו מביע את רצונו להתאבד.

.

חתיכת פלסיטק כתומה שגם יודעת לנבא מצב נפשי! מדהים! מה הם עוד ימציאו?
שמעון אבידן
מפקד חטיבת "גבעתי", תש"ח

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 15:04

הדף נוצר ב 0.14 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר