לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > חומרה ורשתות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 30-05-2015, 23:58
  שימיadmin שימי אינו מחובר  
מנהל פורומי "תכנות ובניית אתרים" ו"חומרה ורשתות"

חבר מתאריך: 25.10.01
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי שפמון שמתחילה ב "רוצה להקים שרת IVR ולא יודע איך"

הפלטפורמות הנורמליות להרצת הדברים האלה מבוססות, רובן ככולן, על לינוקס.

באופן כללי אתה צריך תוכנת מרכזיה כלשהי, שתדע לענות לשיחות, ולבצע איתן פעולות.

אתה צריך לשם כך או כרטיס טלפוניה (והם אכן יקרים, גם כאלה שתומכים רק בקו אחד), או מודם מסוג Voice שהוא "מספיק טוב". אני כבר לא זוכר אם הזבל שנקרא "winmodem" (שבו בעצם הכרטיס מאוד טיפש, והכל קורה בתוכנה, והרבה פעמים, עובד רק בחלונות כי רק שם יש דרייבר, לא סתם קוראים לזה WIN-modem...) יכול לשמש לכך או לא.

לחלופין אתה יכול להתחבר לרשת הטלפוניה שלא באמצעות כרטיס ממשק, אלא בפרוטוקול IP מסויים ע"ג האינטרנט. כמו למשל ספק טרמינציה שנותן לך להתחבר דרך SIP/IAX (בעיני IAX עדיף למרות שהוא נדיר יותר, פשוט משום שהוא חי עם NAT הרבה יותר טוב, בגלל השימוש בפורט בודד, שלא כמו SIP) - ובעצם לקבל מהם הקצאה של מספר טלפון - שכשיחייגו אליו - יגיע אל המרכזיה שלך.

אם אתה מתחבר דרך IP, אין בעייה להריץ את המרכזיה הזו גם בתוך מכונה וירטואלית.

אם יש לך כרטיס ממשק, אני באופן אישי לא הייתי בכלל מנסה לגרום לדבר הזה לעבור דרך שכבת וירטואליזציה.

כמובן שבאופן אידאלי בכל מקרה עדיף להריץ את המרכזיה על לינוקס אמיתי. למעשה, חלקן מגיעות עם התקנה מובנית, שבה אתה מקבל את מערכת ההפעלה, את תוכנת המרכזיה, ואפילו ממשק ניהול Web כך שאינך צריך להבין בכלל איך זה עובד - הכל בחבילה אחת. לדוגמה: http://www.asterisk.org/downloads/asterisknow

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 31-05-2015, 19:35

בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי cohort שמתחילה ב "ב"כרטיס טלפוניה""

זה גם סוג של כרטיס טלפוניה (דיגיטלי) - אבל זה דורש ממנו PRI בבית (אפילו לא BRI, שצריך כרטיס מסוג אחר...) - שבעסקאות הטובות ביותר היום עולה כמה מאות שקלים לחודש עם התחייבות לשלוש שנים (אחח, פעם היו הימים שהצלחתי לקבל מהוט PRI ללא דמי מנוי חודשי וללא דמי התקנה!)

יש "כרטיסי TDM" אנלוגיים. לדוגמה, הנה כרטיס שתומך ב 4 יציאות אנלוגיות, שעליו מותקן מודול בודד שיכול להתחבר לקו טלפון: http://www.digiumcards.com/tdm01b.html (ככל שמוסיפים מודולים להתחברות לקו/שמייצרים קו עבור שלוחה אנלוגית, המחיר מן הסתם עולה) (מדריך למשתמש)

ישן 01-06-2015, 20:47

בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי שפמון שמתחילה ב "היי, קודם כל תודה רבה על..."

זה תלוי בתוכנה ומערכת ההפעלה שהולכת להשתמש בכרטיס - אל תניח שכולם תומכים באותו הדבר...

כן, יש שירותי VoIP בישראל. למשל:

http://www.hot.net.il/heb/business/...unk/siptrunk15/

http://www1.012.net/business/Statio...CookieSupport=1

http://business.cellcom.co.il/sme/f...es/default.aspx

שים לב שאם תתחבר מ IP שאינו IP ציבורי (כלומר דרך NAT), אם הראוטר-NAT שלך לא תומך בתרגום אוטומטי של SIP באמצעות ALG - ללא הגדרות מיוחדות למצב זה בראוטר ובתוכנת המרכזיה, אתה צפוי לשמוע אודיו בכיוון אחד בלבד - אם הפרוטוקול שבו תשתמש הוא SIP, שהוא הנפוץ (ב IAX של אסטריסק אין את הבעייה הזו... אבל בישראל, ארץ היקר, אוהבים להשתמש במתגים יקרים מאוד שלא תומכים בפרוטוקולים מוצלחים שכאלה. מה איכפת להם? אתה זה שמשלם...)

ישן 01-06-2015, 21:20
  שפמון שפמון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.12.07
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי שימי שמתחילה ב "זה תלוי בתוכנה ומערכת ההפעלה..."

זה כמו בסרט זר
אני לא מבין מילה

סליחה על הבורות אני כנראה לא מבין בזה כמוכם כאן
NAT זה לא משהו שיש לי בראוטר?
מה זה IP שאינו ציבורי? (אתה לא צריך להסביר לי מה זה, פשוט לתת לי את המונח באנגלית אני כבר אנסה לקרוא בויקיפדיה)

אני מתאר לעצמי ש-SIP זה טלפון ע"ג האינטרנט (יש לי סמארטבוקס של 012, ושם זה מופיע אז אני מניח שזה זה)
ואם יש לי SIP על הסמארט בוקס הזה, אז אני לא יכול להשתמש בזה כבר?

נראה לי שאני הולך להשתמש באסטריסק, לפי מה שהבנתי המע' חינמית ותומכת במגוון גדול של אופציות ואפשר להריץ אותה בvirtual Box וזה עובד לא רע.... בהנחה ואצליח להתקין בלי בעיות ולקנפג והכל יהיה טוב... יש לי 2 אפשרויות או VOIP או מודם פיזי

מה לדעתך יהיה יותר זול ונכון? ואם השאיפה היא שימוש במודם פיזי אז איזו חומרה אני צריך?

סליחה על כל המיליון שאלות אני מקווה שאני לא חופר

ישן 01-06-2015, 21:43

בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי שפמון שמתחילה ב "זה כמו בסרט זר אני לא מבין..."

בחיבור (מודרני) רגיל לאינטרנט בישראל, יש לך ראוטר שעושה NAT - הוא מקבל כתובת IP ציבורית (בתקווה! יש מקרים שגם זה לא!) מספק האינטרנט - והוא (באמצעות NAT = תרגום כתובות רשת) מאפשר לרשת הפנימית שלך בבית, לגשת לאינטרנט. אז אם המרכזיה שלך לא מחוברת ישירות לאינטרנט (חיבור ישיר לאינטרנט - לדוגמה - החייגן מותקן על אותה מכונה של המרכזיה) - אז לא יהיה לה IP פומבי, אלא פנימי...

SIP זה Session Initiation Protocol - פרוטוקול איתות שבו מרכזיות ועמדות קצה (טלפונים, למשל) יכולים לשלוח ולקבל הודעות על הקמת שיחות מסוגים שונים (אודיו, וידאו, וכו'). השיחות עצמן מתרחשות בפרוטוקול אחר (למשל RTP - ומכאן הבעייה כשעובדים דרך NAT, כי האודיו יעבור בפורט שונה מאשר ערוץ האיתותים - וכל שיחה היא על פורט דינאמי אחר... ואז צריך לדאוג ל port forwarding... ש ALG תומך SIP יודע לעשות אוטומטית, אם יש לך...)

אם יש לך קו מבוסס אינטרנט, סביר שהוא אכן מבוסס על SIP. אבל נכון שאין לך את היוזר והסיסמה שלו? אז זה שהקופסה משתמשת בו, לא עוזר לך הרבה...

בתוך VirtualBox אין לך כל כך את האפשרות של מודם פיזי... כי במכונה וירטואלית אין חומרה פיזית. זה כל הרעיון...

ישן 01-06-2015, 22:32

בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי שפמון שמתחילה ב "אז מה אתה מציע לעשות כדיי..."

Asterisk ולהתחבר לקו VoIP זול - מה שאולי אומר לא בישראל - הבעייה היא שלהתקשר אליו וממנו עשוי להיות יקר (ועשוי שלא. למשל לי יש 500 דקות לארה"ב בחינם בחודש כלול בחבילה של הסלולרי...)

למשל: https://www.flowroute.com - פעם הוצאתי דרכם את כל השיחות של מקום העבודה שלי לחו"ל - זה הוריד את החשבון החודשי לבערך עשירית ממה שהוא היה קודם, וזה למרות שהיו לנו תעריפים מעולים מהחברות הבינ"ל... אתה תגלה גם דבר די הזוי - להוציא מהם שיחה לטלפון קווי בישראל זה לרוב יותר זול משיחה קווית בתוך ישראל (כמובן, בהנחה שאתה לא במסלול שיחות ללא הגבלה ) - מצד שני שיחה נכנסת לקו עולה 1.2 סנט לדקה אא"כ אתה בוחר במסלול ללא הגבלה שהוא די יקר ולא משתלם אם אתה מכניס מעט שיחות.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 03:33

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר