לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 09-06-2015, 12:50
צלמית המשתמש של Narion
  Narion Narion אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.12.08
איך זה הגיוני שהצבא מחזיק את המדינה בביצים?

קודם כל עלי להבהיר שישנם אנשי קבע איכותיים, שחיוניים מאוד לביטחון המדינה, ויכולות הצבא (יחידות מובחרות \ טייסים \ אנשי מודיעין \ וכ'ו).

אך עם זאת, קיים גם בלאי ענק של עשרות אם לא מאות אלפי אנשי קבע (נגדים וקצינים ביחידות לא רלבנטיות) שהם פשוט שווים לתחת, אך עם זאת נהנים מתנאים פנסיונים מדהימים, וממשכורות שמקבילות לעובדים בחברות היי טק.

על כל הצ'ופרים מהצד אני בכלל לא מדבר (דלק חופשי \ שעות עבודה נוחות \ בית זונות בעבודה \ פנסיה שלא מביישת מנכ"ל בחברת היי טק).

ונשאלת השאלה, למה?

צה"ל כבר לא נמצא בתקופה שצבאות ערב מקיפים אותנו ועלולה לפרוץ מלחמה בכל רגע.

למה לא לקצץ בכמות המשרות, למה לא להעיף את הבלאי? למה לא לקחת סדירים ולהכשיר אותם לתפקידי נגדים?

הרי סדירים יש כמו זבל, ובכל שנה מגיע מחזור חדש.

למה המדינה לא דורשת שחברה חיצונית תבצע בדיקת יעילות, תסיק מסקנות, ושהמדינה תיישם?

אני מילאומניק קרבי, עושה בערך 60 ימי מילואים בשנה (בשנה שעברה אפילו עשיתי יותר בגלל צוק איתן), בכל פעם שאני באימון עם היחידה, אני נחשף לאותם נגדי בלאי שהתרומה שלהם למדינה שואפת לאפס.

אני בעינים שלי ראיתי נגדים שהדבר היחידי שהם עושים כל היום זה לשבת במשרד ממוזג, לשתות קפה, לחכות לשעה 16:00 ולעוף הביתה, וואלה - גן עדן.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 09-06-2015, 17:14
צלמית המשתמש של Narion
  Narion Narion אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.12.08
כנראה לא הבנת...
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "[QUOTE=Narion] ונשאלת השאלה,..."

אני לא טוען שצריכים לתת תפקידים כאלה לזמן של שנה.

מה הבעיות לפתוח קורס X שיכשיר סדירניקים לתפקידי נגדים (אחרי הכל מרבית הנגדים הם לא ממש מדעני אטום), אם נניח הקורס יהיה חצי שנה, זה אומר שאתה תקבל תפוקה של שנתיים וחצי מכל חייל, שזה המון זמן.

בתום השירות יחליף אותו בוגר קורס חדש, וככה הלאה...

במצב הנוכחי, כל אפס שרוצה להשאר בצבא לתפקיד קבע, יכול בקלות להשיג את הרס"ל.

זה נראה לך הגיוני שהגענו למצב שאנחנו צריכים להציע מעל למיליון ש"ח לכל אפס בקבע על מנת שיצא מהמערכת?

הסיבה היחידה לכל הבלאגן הזה, זה בגלל שבמשך שנים רבות הצבא החזיק את המדינה בביצים, בכל פעם שחשבו לקצץ בתקציב, הרמטכלי"ם השונים התחילו לבכות שחורבן ישראל יגיע, שלא יהיו מערכות נ"מ, שלא יהיו טנקים, שהחמאס יכבוש את הדרום וחיזבאללה את הצפון.

הגיע הזמן לעשות סדר, וזה צריך להתחיל מכך שחברה חיצונית תפיק את המסקנות שלה (ולא חסרות כאלה בעולם).

ישן 09-06-2015, 17:20
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי Narion שמתחילה ב "כנראה לא הבנת..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Narion
אני לא טוען שצריכים לתת תפקידים כאלה לזמן של שנה.

מה הבעיות לפתוח קורס X שיכשיר סדירניקים לתפקידי נגדים (אחרי הכל מרבית הנגדים הם לא ממש מדעני אטום), אם נניח הקורס יהיה חצי שנה, זה אומר שאתה תקבל תפוקה של שנתיים וחצי מכל חייל, שזה המון זמן.

בתום השירות יחליף אותו בוגר קורס חדש, וככה הלאה...

נגיד שזה אפשרי פשוט כי אין לי כוח להסביר לך איך זה לא ונניח שאנחנו מדברים רק על תפקידי נגד גנריים ולא על תפקידים מקצועיים, מי בדיוק ימלא את תפקידי הנגדים הבכירים?

אראל סג"ל

ותודה לדורון

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 09:31

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר