לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 05-10-2011, 20:46
  Centurion Centurion אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.03.07
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי MONOCHROME שמתחילה ב "אין לי תשובה לתת לך כי אני..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי MONOCHROME
אין לי תשובה לתת לך כי אני מכיר רק חלק [לא גדול] של המערכות שנמצאות בשימוש צה"ל (על חיילותיו השונים). אני לא בטוח מה מותר להגיד ומה לא, לכן מעדיף לשתוק...

אני רוצה להבין את העיקרון הפיסיקלי, שמין הסתם אינו מסווג - לא את הפרטים המסווגים.

1. אין למשבשי מערכות ניווט גלובליות חיישנים. התדרים בהם הן פועלות ידועים וקבועים. כל מה שמערכת השיבוש צריכה לעשות זה לשדר באורכי גל רלוונטיים בעוצמה מספיקה.

2. איך בכלל משבשים את המשבשים? אנטנת מכשיר הניווט מקבל אותות מלווינים. משבשים משדרים באותו התדר ובכך יוצרים שיבושים בקליטה תקינה של אותות הניווט. אי אפשר לשבש את המשבשים - רק מקלטים (שאין למערכת שיבוש אותות GPS).

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 06-10-2011, 09:50

בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי גראדיאנט שמתחילה ב "שים לב שאות המגיע מלווין gps..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי גראדיאנט
שים לב שאות המגיע מלווין gps מגיע מלמעלה, בזוויות הקרובות ל-90 מעלות. זה כבר מאפשר סינון קפדני של אותות שבאים מהסביבה. כדי לשבש gps הרעש צריך להגיע מכיוונים מאד ספציפיים, וזה לא פשוט כלל.

בשביל זה צריך אנטנה מכוונת. משהו בסגנון הזה:

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

(אנטנות מערכת ניווט גלובלילת של PAK FA)

פתרון לא טריוויאלי שלהבנתי עדיין לא נמצא בשימוש רחב.

ציטוט:
אני לא מכיר דרך לשבש שבשים (פרט לפגיעה פיזית), אבל ניתן להתגבר על הרעש שלהם על ידי אפנונים שונים. לדוגמא, אם האות מהלווין מגיע בפולסים קצרצרים, הוא מתגבר בקלות רבה על הרעש. אפשרויות נוספות הן כמובן דילוג תדרים והשיטה הטובה ביותר- אפנון פאזה.

כן, זה כבר ECCM ולא שיבוש (ECM).

השאלה היא מה מהדברים שציינת מומש ב-GPS האמריקאית ברמת הלווינים.

ישן 06-10-2011, 12:10
צלמית המשתמש של MONOCHROME
  משתמש זכר MONOCHROME MONOCHROME אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.06.06
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי Centurion שמתחילה ב "[QUOTE=MONOCHROME]לדעתי המאמר..."

ציטוט:
1. אין למשבשי מערכות ניווט גלובליות חיישנים. התדרים בהם הן פועלות ידועים וקבועים. כל מה שמערכת השיבוש צריכה לעשות זה לשדר באורכי גל רלוונטיים בעוצמה מספיקה.

מתוך הערך על ECCM בויקי:
Polarization
Polarization can be used to filter out unwanted signals, such as jamming. If a jammer and receiver do not have the same polarity, the jamming signal will incur a loss that reduces its effectiveness. The four basic polarities are horizontal, vertical, right-hand circular, and left-hand circular. The signal loss inherent in a cross polarized (transmitter different from receiver) pair is 3 decibels for dissimilar types, and 17 dB for opposites.
Aside from power loss to the jammer, radar receivers can also benefit from using two or more antennas of differing polarity and comparing the signals received on each. This effect can effectively eliminate all jamming of the wrong polarity, although enough jamming may still obscure the actual signal.

וגם:

Frequency hopping
Frequency agility ('frequency hopping') may be used to rapidly switch the frequency of the transmitted energy, and receiving only that frequency during the receiving time window. This foils jammers which cannot detect this frequency switch quickly enough, and switch their own jamming frequency accordingly during the receiving time window.
This method is also useful against barrage jamming, in that it forces the jammer to spread its jamming power across multiple frequencies in the jammed system's frequency range, reducing its power in the actual frequency used by the radar at any one time. The use of similar spread-spectrum techniques allow signals to be spread over a wide enough spectrum to make jamming of such a wideband signal difficult.

ציטוט:
2. איך בכלל משבשים את המשבשים? אנטנת מכשיר הניווט מקבל אותות מלווינים. משבשים משדרים באותו התדר ובכך יוצרים שיבושים בקליטה תקינה של אותות הניווט. אי אפשר לשבש את המשבשים - רק מקלטים (שאין למערכת שיבוש אותות GPS).

NNEMP יכול להיות פתרון לשיתוק משבשי אותות, במידה ולא ניתן להתגבר עליהם באמצעות ל"א או פגיעה פיזית (סבוטאז') במערכת.

ישן 06-10-2011, 09:35
  REB REB אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.10.07
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי Centurion שמתחילה ב "[QUOTE=MONOCHROME]אין לי..."

השיטה היחידה לשבש שבש (נל"א), מלבד פגיעה פיזית, היא לדעת לסנן את האות שלו. ברגע שטכניקת השבש ידועה, במקרים מסויימים ניתן לקלוט אותה ולעבור לתדר אחר, טכניקה אחרת, לשנות רגישות או לבודד את השיבוש בדרך אחרת.
שיבושים באופן כללי ניתן לסווג לשתי קטגוריות - מיסוך של תחום תדרים שלם באמצעות רעש - מה שבד"כ עושים בשיבוש של מערכות ניווט לוויני. לסוג השני אני קורא "הונאת מכ"מ" והוא שידור גלים "מזוייפים" למכ"מ המדמים אותות חוזרים ובכך מטעים אותו (ל-GPS זה כמובן לא מתאים).
האות המוצג בספקטרום נראה מרשים למדיי, התדר רלוונטי ושיטת הפיקים מראה על ניצול נכון של המשדר מבחינת הספקים, והתמודדות יפה עם הרמוניות...
בשאר התמונות לא חסרות שטויות.
ישן 06-10-2011, 10:08

בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי REB שמתחילה ב "השיטה היחידה לשבש שבש (נל"א),..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי REB
השיטה היחידה לשבש שבש (נל"א), מלבד פגיעה פיזית, היא לדעת לסנן את האות שלו. ברגע שטכניקת השבש ידועה, במקרים מסויימים ניתן לקלוט אותה ולעבור לתדר אחר, טכניקה אחרת, לשנות רגישות או לבודד את השיבוש בדרך אחרת.

אתה מדבר על ECCM שזה דבר שונה משיבוש. זאת הגנה מפני שיבושים.

הפתרון של קפיצת התדרים, להבנתי, לא מתאים ל-GPS הפועל על תדרים קבועים וצרים.

את השיבוש ניתן לבודד, להבנתי, באמצעות כיוון האנטנות הקולטות כך שמקור השיבוש יפול על "הנקודה העיוורת" של האנטנה, והלווין\ים באונה ראשית או צדדית. כלומר היחס שבין רמת השיבוש והאות ניווט תהיה לטובת האות. ככל שהיחס הזה יהיה גדול יותר - טוב יותר.

מצד שני, משבשי ה-GPS יכולים לעבוד עם הספקים גדולים יותר מאשר הלווינים, ואפשר גם להפעיל כמה וכמה משבשים בו זמנית מכיוונים שונים.

ציטוט:
שיבושים באופן כללי ניתן לסווג לשתי קטגוריות - מיסוך של תחום תדרים שלם באמצעות רעש - מה שבד"כ עושים בשיבוש של מערכות ניווט לוויני.

כן.

ישן 07-10-2011, 16:34
  nec_000 nec_000 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.05.07
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי NehemiaG שמתחילה ב "או שהם מצליחים בהרדמת האוייב..."

האויב השטני של הקמצן, לא מתייחס לפרופוגנדה בתור מקור מודיעיני רציני להחלטה:
מה יש או מה אין ביידיו - לכל היותר מעורר הוא תהייה.

מה שצריך לדעת על הקמצן, מושג בעיקר ממקורות עצמיים של השטן, ובמדינה טוטאליטרית
מסכנה בה רודים באנשים השכם והערב, היכולת לאסוף מידע איכותי היא כמעט אינסופית,
הכל שאלה של כמה קצפת שופכים לעוגה.

היות ומדינות השטן מספר הן, משתפות הן פעולה באופן הדוק. אחת אפילו מכונה בפי הקמצן
כשטן הגדול - ועשירה עד מאד היא. כמות הקצפת שהיא שופכת לעוגה, משרתת באופן עקיף
גם את השטן הקטן.

ועל כן שוב נשאלת השאלה, למי מכוונת הפרופוגנדה של הקמצן:
באם המטרה לעיינים זרות, האם כל שרוצה הקמצן להראות זה,
שחוץ משהוא קמוץ יד - הוא גם אדיוט ?

נערך לאחרונה ע"י nec_000 בתאריך 07-10-2011 בשעה 16:36.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 10:26

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר