לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 26-04-2007, 07:57
  AlexZ33 AlexZ33 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.08.04
צה"ל מציג: טנקים נטושים/מופקרים בגזרות מבצעיות

צוות מעריב נכנס באין מפריע לשני טנקי מרכבה שהיו מצוידים במקלעים ובתחמושת. רק לאחר שעה ארוכה הבחין בהם קצין שעבר במקום במקרה. דובר צה"ל: "האחראים יועמדו לדין"פריש

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.nrg.co.il/images/nrg/gifs/t.gif]
באחד הימים המתוחים ביותר סביב רצועת עזה ובאחת העמדות הקדמיות ביותר, המרוחקת כ-50 מטרים בלבד מגדר הגבול, הפקיר צה"ל שני טנקי מרכבה סימן 3 באז, על התחמושת והנשק שלהם, ושלושה דחפורים משוריינים מסוג D-9. אלא שלמרבה המזל, מי שהגיע אל הטנקים לא היו מחבלים או גנבים, אלא צוות של מעריב.
במשך שעה ארוכה ניסה צוות מעריב לדפוק על דלתות מוצב הסמוך, שגם הוא היה נטוש, ולאותת למצלמת התצפית המוצבת במקום - אולם כל זאת לשווא. לאחר זמן מה, משהתברר כי אין בסביבות המוצב נפש חיה, פתחו את מדפי הטנקים, נכנסו לתוכם, ונדהמו למצוא מקלעי מא"ג בתוך תא הלוחמים וכן תחמושת רבה.
על צריחי הטנקים היו מותקנים מקלעים כבדים, ובתוך תאי הלוחמים הונחו גם הכנים של אותם מקלעים. בנוסף נמצאה בטנק התחמושת של המקלעים הכבדים, כשהיא מונחת בכמה ארגזים על הצריחים ובתוך תא הלוחמים.

בתוך תא הנהג של אחד הטנקים הצליח הצוות להניע בנקל את הטנק לקראת נסיעה, וכן להפעיל את מערכת בקרת האש המשוכללת בעמדות התותחן והמפקד. יצוין עוד שעל-יד המוצב והטנקים הנטושים היה גם ציוד מסווג ביותר השייך למערך המודיעין של צה"ל.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.nrg.co.il/images/nrg/gifs/t.gif]

בכירים בצה"ל: "זהו אירוע חמור"
במהלך השהות בחניון הטנקים הקטן עבר במקום סיור של צה"ל, אולם אנשיו לא הבחינו בעיתונאים ולא נעצרו. רק לאחר שעה ארוכה הגיעו במקרה למקום קצין ולוחם מגדוד "סער" של חטיבת ברק, לו שייכים הטנקים.
החיילים שהגיעו לחניון מאוחר יותר סיפרו כי הטנקים עברו טיפול טכני, ולכן לא היו נעולים, אולם מבדיקה של מעריב התברר כי אין כלל הוראה בצה"ל לנעול טנקים, ובכל מקרה, מדפי הצריח ניתנים לפתיחה בקלות רבה, וגם הנעת הטנקים והנסיעה בהם פשוטה מאוד.

גורמים בכירים בצה"ל מסרו כי "על פניו מדובר באירוע חמור של הפקרת ציוד לחימה ונשק, ולפיכך החלו המפקדים בגזרה לתחקר את האירוע לעומק". הגורמים ציינו כי יש לראות את האירוע כתקרית חד-פעמית, שאינה מייצגת את שגרת הפעילות באזור רצועת עזה. מדובר צה"ל נמסר: "מהתחקיר הראשוני עולה שהטנקים הושארו ללא שמירה לזמן קצר, והאחראים יועמדו לדין".

בין השאר, עורכים המפקדים הבכירים בגזרה ביקורות אישיות לבחינת מצב הכוננות. הן מפקד האוגדה, תת-אלוף משה (צ'יקו) תמיר, והן אלוף פיקוד דרום, יואב גלנט, ערכו בעבר ביקורות שבהן נבדקה איכות האבטחה על חניוני הטנקים והמוצבים

http://www.nrg.co.il/online/1/ART1/573/626.html
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 26-04-2007, 11:24
צלמית המשתמש של נץ כחול
  נץ כחול נץ כחול אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.04.06
שלח הודעה דרך ICQ אל נץ כחול
שאלה למי שמבין:
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי AlexZ33 שמתחילה ב "צה"ל מציג: טנקים נטושים/מופקרים בגזרות מבצעיות"

האם אין עילה משפטית להעמיד לדין את העיתונאים שנכנסו לתןך הטנק?

הרי הם עברו על החוק הצבאי,בנוסף הם נכנסו לשטח צבאי סגור(חניון טנקים)
והעבירה הכי חמורה זה שהם הניעו את הטנק-כלומר עשו שימוש ברכוש צה"ל ללא אישור.

מלבד זאת מתואר שהם אפילו הפעילו את מערכת בקרת האש,מה היה קורה אם בטעות הם היו לוחצים על כפתור ומוציאים פגז?

על זה שזה ביזיון שהטנקים מוזנחים ככה אין לי מה להגיד,אבל לפי דעתי צריך גם להכנס בעיתונאים שעברו על החוקים.

ועם כל הכבוד לעיתונאים שנכנסו לטנק,יש דברים מסווגים שהם לא צריכים לראות,אסור לצה"ל לעבור בשתיקה כשקורה מחדל כזה,היום זה מרכבה סימן3 מחר זה צוללת דולפין...

ישן 26-04-2007, 12:45
  Cfox Cfox אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.08.06
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי נץ כחול שמתחילה ב "אוקיי,אחלה אז מה ששניכם בעצם אומרים..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי נץ כחול

אני חושב שהעיתונאים עם כל הכבוד רק חיפשו את הסקופ,אם היה אכפת להם מצה"ל אז זה לא היה יוצא החוצה ובעקיפין פוגע בו(אתם יודעים,גם אויבנו הגדולים ביותר קוראים את העיתונים שלנו)

להתקשר לקצין שתחת אחריותו זה קרה זה בדיוק מה שאני מצפה לעשות ממי שלא אכפת לו מצה"ל, בהתחשב בכך שאותו קצין שהתרשל יתרשל שוב, ושוב, ושוב...

אוייבינו הגדולים לא רק קוראים את העיתונים שלנו, הם גם קוראים בהם ביו השורות, ומבינים שצה"ל מתבזה ומתרשל לא מעט. החניון המדובר כבר טופל, יש להניח- אבל האוייב לא צריך את הכתבה הזאת כדי לקוות ולצפות שחניון אחר יזנח בהזדמנות אחרת.

ואסיים באומרי-
"ג'ינג'י, תרים טלפון לפיקוד, תשאל אם מישהו איבד שם שופל"

ישן 26-04-2007, 13:46
צלמית המשתמש של סירפד
  סירפד מנהל סירפד אינו מחובר  
מנהל פורום צבא ובטחון

חבר מתאריך: 04.05.02
תגיד, מה נסגר איתך?
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי נץ כחול שמתחילה ב "אוקיי,אחלה אז מה ששניכם בעצם אומרים..."

ראית מה פוטין עושה ברוסיה ונדלקת על הרעיון? למקרה ששכחת: לעיתונאים זכות מלאה לבדוק ולחקור לעומק כל דבר שהוא. לא סתם קוראים לעיתונות "כלב השמירה של הדמוקרטיה", והדבר הארחון שצה"ל צריך על הראש זה משפט מתוקשר היטב שבו הוא מנסה לכסות על הפשלות של עצמו בזריקת האשמה על עיתונאים. כל כתבה עוברת צנזורה לפני פרסומה כך שאין מה לחשוש בפני דליפת פרטים, ותהיה בטוח שעיתונאים נתקלים (במתכוון ובמקרה) בחומרים מסווגים הרבה יותר משנדמה לך.

אני מציע לך להרגיע את נימת הדברים שלך - היא לא לעניין בכלל!

ישן 26-04-2007, 16:39
צלמית המשתמש של נץ כחול
  נץ כחול נץ כחול אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.04.06
שלח הודעה דרך ICQ אל נץ כחול
איתי הכול בסדר,תודה ששאלת.
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי סירפד שמתחילה ב "תגיד, מה נסגר איתך?"

אני בסה"כ אמרתי שזה לא תקין שעיתונאים אזרחיים שאין להם סיווג בטחוני נכנסים לתוך כלים צהליי"ם מסווגים ללא אישור .

איך הגעתם למסקנה שאני מאמץ את האידאולוגיה של פוטין תהרוגו אותי אני לא יודע.

אם אתם חושבים שלעיתונות יש חופש פעולה לבקר בכל בסיס וכלי צבאי אז אחלה,מעניין מה יקרה כשצוות של אל-ג'זירה יבקר בכלי המסווג הבא שלנו(הרי זה גם יפורסם בעיתון,והם אחרי הכול עיתונאים תמימים)

ואגב בצבא של פוטין עיתונאי שהיה נכנס לאיזה טנק T נחמד היה מסיים את היום בביה"ח(אם הוא בכלל היה מצליח להכנס לטנק)

ישן 26-04-2007, 17:01
  NimDod NimDod אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.06.05
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי נץ כחול שמתחילה ב "איתי הכול בסדר,תודה ששאלת."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי נץ כחול
אני בסה"כ אמרתי שזה לא תקין שעיתונאים אזרחיים שאין להם סיווג בטחוני נכנסים לתוך כלים צהליי"ם מסווגים ללא אישור .

איך הגעתם למסקנה שאני מאמץ את האידאולוגיה של פוטין תהרוגו אותי אני לא יודע.

אם אתם חושבים שלעיתונות יש חופש פעולה לבקר בכל בסיס וכלי צבאי אז אחלה,מעניין מה יקרה כשצוות של אל-ג'זירה יבקר בכלי המסווג הבא שלנו(הרי זה גם יפורסם בעיתון,והם אחרי הכול עיתונאים תמימים)

ואגב בצבא של פוטין עיתונאי שהיה נכנס לאיזה טנק T נחמד היה מסיים את היום בביה"ח(אם הוא בכלל היה מצליח להכנס לטנק)

להזכירך, העיתונאי הוא לא חייל צה"ל והוא אינו זקוק לאישור להיכנס לשטח, אלא אם כן מדובר בשטח צבאי סגור וגם במקרה זה, אם אין מי שיאכוף את הצו אז הוא לא שווה את הנייר עליו הוא כתוב.

העובדה שהעיתונאי נכנס לטנק הוא בזיון מדרגה ראשונה, ובמקום לתקוף את כלב השמירה של הדמוקרטיה, צריך להגיד לו תודה רבה על כך שהוא חושף ליקויים, ועושה זאת לפני שאיזה ילד ייכנס לטנק, יתניע וייצא לסיבוב דאווין בכביש, או יותר גרוע - מחבל שייכנס לישראל דרך מנהרה ייגנוב איזה מרכבה סימן 3 בז ויציג אותה במצעד ברחובות עזה (כאילו שלאבד טיל גיל בלבנון לא היה מספיק גרוע).

אם אכן צוות אל ג'זירה היה מגיע לשם קודם אז התמונות מתוך הטנק בהחלט היו מגיעות לכל העולם, ולצה"ל לא היה נותר מה לעשות חוץ מלבלוע את הבושה (שגם ככה היא לא קטנה).
בצבא האדום העיתונאי אולי היה מסיים בבית החולים, אבל הקצין האחראי היה מוצא את עצמו במקום גרוע הרבה יותר. מעניין מה יהיה העונש לאחראי במקרה הזה.

אגב, מישהו יכול לשער באחריות מי האפדיחה התורנית? מח"ט/מג"ד גדוד השריון/הפיקוד?
ישן 26-04-2007, 19:06
  NimDod NimDod אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.06.05
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי Rationalist שמתחילה ב "לצערנו, במדינת היהודים רוב..."

אני לא מדבר על הכתבים הצבאיים בישראל אלא על המקרה הספציפי הזה.

הכתב לא פירסם תמונות מתוך הכלי, ואפילו לא התניע את הטנק, כמו שעשו הכתבים שמצאו את הנגמש"י אכזרית בקרחת יער בצפון לאחר תום המלחמה בקיץ.

אילו הכתב היה מסתנן לבסיס צבאי ומפרסם חומר סודי, הרי שהיה אפשר אפילו להאשים אותו בריגול, אבל זה לא המקרה.
מישהו שכח כמה כלים בשטח והכתב הגיע לשטח, צילם וייתכן שאף מנע אסון. מי יודע כמה זמן הם היו ממשיכים לעמוד שם בלי שמירה ומי היה מגיע אליהם קודם - גנבי מתכות, עבריינים שיגנבו את המאגים והרימונים או פלסטינים שיפוצצו/יגנבו אותו. כל מה שחסר לנו זה שיורידו פלטת בזוקה אחת, יעבירו בחזרה לעזה ומשם לחוקרים האיראנים לניתוח...
ישן 26-04-2007, 20:08
  משתמש זכר קרן-אור קרן-אור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי Rationalist שמתחילה ב "לצערנו, במדינת היהודים רוב..."

לפי כמה שנים, יצאתי ממשרדי בקריה לשבוע תורנות ביום- אויב. ביום הראשון לתרגיל פרשתי את המשאיות שהיו בפיקודי, עם ההתקנות המיוחדות, בתבנית סוללת טק"א סורית, השארתי שומר ביניהן, ושלחתי את רוב החיילים לנוח בצל האקליפטוסים הסמוכים. אחרי שעתיים מגיע רכב עם צלמי עיתונות (שבמיקרה עברו שם בדרך למיקרה של חשד למחלת "הפרה המשוגעת") שהתחילו לצלם בטירוף את האתר. כששאלתי אותם בנימוס מה הם עושים (סה"כ זה לא היה שטח צבאי אלא שדה) הם התחילו לצעוק עלי שהם מתעדים איך צה"ל מפקיר ציוד בטחוני מסווג ושלא אנסה לחפות...

בקיצור: עיתונאי מנסה לעשות את עבודתו- להציג סקופ. לא תמיד מעניינת אותו התמונה השלמה.
ישן 28-04-2007, 21:05
צלמית המשתמש של bla_bla
  bla_bla bla_bla אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.07.04
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי נץ כחול שמתחילה ב "שאלה למי שמבין:"

אני יגיב על מה שאמרו בקשר להודעה הזאת ממה שדיפדפתי.....

זה שעיתונאים מגלים דבר כזה זה טוב מאוד ואני מקווה שזה לעולם לא יקרה שוב כי היום עיתונאים, מחר מחבלים שישתמשו בנשקים נגדנו.

דבר שני זה שהעיתונאים שיחקו עם טנק! הם לא מבינים בזה, הם יכולים להרוג את עצמם ואת מי שמסביבם, טנק זה לא משחק והם לא צריכים לגעת ובטח שלא להניע אותו. הם צריכים לקבל עונש חמור על זה שהם נוגעים בדברים האלה. הם היו יכולים להסתפק בזה שהם גילו את הנשקים ואת הטנק מופקרים וזה היה מספק לך את אותה כתבה גם עם הם לא היו נוגעים במערכת הבק"ש ומתניעים את הטנק!.

אני בתור שיריונר שיודע מה הטנק מסוגל ושומע על תחקירי בטיחות ששיריונרים מקצועיים עושים, לא רוצה לחשוב מה היה קורה אילו אזרחים היו משחקים עם טנקים יותר מדיי, זה פשוט אסון נפשות!.

בנוסף אני גם לא מופתע שזה קרה בחטיבה 188 (אבל זה כבר לא קשור, אני סתם מורעל 7 )

נ.ב.
למי שאמר ששיריונרים הם לא מקבלים סווג ביטחוני, אז אם לא ידעת כל חייל צה"ל מסווג כ"שמור", ואיך שהטנקים נראים בפנים זה מסווג, למי שלא ידע את זה עדיין.

נערך לאחרונה ע"י bla_bla בתאריך 28-04-2007 בשעה 21:12.
ישן 26-04-2007, 18:43
  Rationalist Rationalist אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.05
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי ה"שמל" שמתחילה ב "פשלה נוספת-חניון צה"ל בקרני שמרון"

משהו מצחיק (או עצוב) - פעם הייתי בסיטואציה דומה.

זרקו אותי באיזה חור ששייך מנהלית לגדוד שריון, ושמאובטח ע"י יחידת-חי"ר. המשימה שלי היתה "מתקון" כלים (כלומר, התקנת מערכות, אבל בשפה צבאית עילגת). העסק הזה דורש הרבה תשומת-לב, מתיש ובגלל החזרה על אותן הפעולות גורם לך להפוך לרובוט.

מפה לשם, כשסיימתי, שמתי לב שאני לבד בחניון המאולתר. היו שם כמה כלים כבדים וג'יפ. הערב התחיל לרדת ולא ממש ידעתי מה לעשות. הייתי חיל צעיר, וחשבתי שאם אלך למקום הקרוב ביותר בו ישנם חיילים, ואודיע להם על המחדל, יכעסו עליי על שנטשתי את הכלים (שלא היו באחריותי מלכתחילה). מדובר היה בהליכה של 10-12 דקות בקצב רגיל.

מצד שני, לא ידעתי איך שומרים על כלים כאלה. הנחתי שאם אעמוד על אחד מהם ואשקיף לכל הכיוונים זה יהיה משהו סביר. תוך כדי השמירה צעקתי בקול ונופפתי בידיים כשחשבתי שאוכל לגרום לכך שיבחינו בקיומי. אף אחד לא בא.

אחרי כמה שעות כבר נהיה קר, הייתי צמא ורעב והתחושה לא היתה נעימה. בדיעבד זה סתם היה קטע פשוט, אבל לחייל צעיר בשטח זר הכל היה נראה אחרת. עשיתי כל מיני סיבובים רגליים באיזור, ופחדתי אפילו להתניע את הג'יפ (שהיה הכלי היחיד שידעתי להתניע. אפילו היה לי רישיון נהיגה עליו). אם אני זוכר נכון, בסביבות השעה 02:00 (בבוקר) הגיע איזה חייל וממש הבהיל אותי. כל אחד מאיתנו ביצע נוהל מעצר חשוד על השני, ומרוב בלבול כמעט יריתי בו (הוא ממש לא התרגש מכל הסיפור).

הסתבר שהוא בא להחליף *אותי*. הוא הסביר לי שבמפקדה ידעו שאני שם, ו"העריכו" שלא אסיים לפני חצות. לכן השומר (שכנראה היה אמור להגיע ב-22:00) הניח שחבל לעשות חצי עבודה. למזלי, מישהו העיר את השומר של 02:00.

האבסורד הוא שהכריחו אותי ללכת לקצין התורן, על מנת שיפרוק את הנשק שלי ולא בגלל שביצעתי נוהל מעצר חשוד - בגלל ש"שמרתי". מישהו רשם בתורנות השמירה - "+1, קשר".

חטפתי קריזה, והתקשרתי למפקד שלי בהיסטריה. הוא אמר לי לחזור לשטח, להתניע את הג'יפ ולחטוף להם אותו. הבנתי ממנו שהוא רוצה ללמד אותם לקח. חזרתי, התנעתי והסתלקתי בלי שהשומר אפילו ימצמץ (הגיוני - בכל זאת עבדתי שם לפני ש"שמרתי"). בבוקר הגיע קצין מהמדור שלי, העיר אותי (ישנתי במושב הנהג), הורה לי לעבור למושב הנוסע ופשוט נהג בחזרה לבסיס שלנו.

אחרי יומיים התקשרו מאותה יחידה רלוונטית ושאלו אם ראינו את המערכת שהותקנה. למערכת היה צ' וכנראה מישהו שם ספר וגילה חוסר בפריטים. הסברנו להם שראינו גם ראינו, והיא בתוך הג'יפ שחונה לו בשלווה ליד הבניין שלנו.

במשך כמה ימים שמענו הדים לפרשה. אני מניח שאף אחד לא יופתע מכך שהזעם נבע מכך שהג'יפ נגנב. שום מילה על הפקרת השמירה, שום מילה על זה שמערכת מסווגת נעלמה.

אהבלים אחד אחד. לא יעזור כלום. חיילים לא מגדילים ראש.
ישן 27-04-2007, 11:47
  מבקר המדינה מבקר המדינה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.12.06
בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי shai.shai שמתחילה ב "[QUOTE=מבקר המדינה] כמובן..."

התכוונתי שנועלים את התומ"ת בד"כ כשהצוות יוצא הביתה, או למשימה אחרת שלא דורשת תומ"ת זמין...

אם התומ"ת בכוננות אז מן הסתם הצוות לא יוצא הביתה או לכל מקום אחר. בוודאי שלא מקפלים את כל הזיווד פנימה ונועלים...

וכמובן משאירים חייל מהצוות שיאזין לקשר כל הזמן בתוך התומ"ת כשכל המערכות עובדות, ובמידה ויש מטרת סוללה אז הוא צועק "מטרת סוללה!!!!!!!!!!!!!!!!" ואז כל הצוות מגיע במיידי (ברעל!!!! או שלא... אבל עדיין מייד...) לתומ"ת...

לגבי הבנאדם שנעלם עם המפתח, זה פחות או יותר חצי בדיחה, למרות שזה קרה אצלנו כמה פעמים לכמה צוותים ובגלל זה סיפרתי את זה, חוזרים מהבית, וזה עם המפתח לא בא... בגימלים, בשמירות בבסיס אחר, או מי יודע, אולי אפילו יצא לקצונה. אצלנו זו היתה בדיחה כשמחפשים מישהו ולא מוצאים אז אומרים שהוא בטח יצא לקצונה... חשבתי שתבינו את הבדיחה...
והפתרון של פטיש 5 עם בזנט עובד ממש יופי באיבחת פטיש אחת...
ישן 26-04-2007, 23:15
  עין טרמית עין טרמית אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.03.07
חברים -סבלנות
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי AlexZ33 שמתחילה ב "צה"ל מציג: טנקים נטושים/מופקרים בגזרות מבצעיות"

אתה מתנהג כמו כל ישראלי מצוי: הכל ומהר..

אני גם הייתי בשבוע אימון בצאלים..זה היה עוד לפני מינויו של אשכנזי לרמטכ"ל. הרעיון שכל היחידות הצבאיות תתאמנה עד לסוף השנה האזרחית הגיע בדיוק בשל הרעה החולה שלנו כחברה והיה יותר מהלך של כיסוי על חלוץ עצמו.האימון שלי בצאלים היה איום ונורא כי הקונספציה נשארה חלוצית במהותה.

.אין לנו סבלנות

צבא זו מערכת גדולה מסורבלת..על מנת להפיק לחקים מבצעיים מהותיים ברמה של פיקודים ואוגדות צריך לבצע חקר מעמיק ותכנון רציני.

אשכנזי נכנס לצבא עם חזון..הוא מינה מפקדים חדשים וצריך לתת להם זמן .אי אפשר שכל אחד שהולך לאימון שבוע בצאלים ירגיש שחזרנו להיות חבורת חיילי על..

ההזנחה של הצבא נמשכת כמה שנים טובות.המלחמה רק שימשה כראי לחשיפה של ההזנחה.
שיקום הצבא ייקח כמה חודשים טובים ואפילו שנים . זו הסיבה שאשכנזי לא התלהב לצאת למבצע צבאי רחב היקף ומתלהם לאחר התקפת הקסאמים ביום העצמאות..
קצת סבלנות ויהיה טוב בסוף..

ישן 27-04-2007, 13:39
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
כמו שכבר הוסבר באשכול זה
בתגובה להודעה מספר 45 שנכתבה על ידי ArmouredDov_D9 שמתחילה ב "איך נועלים טנקים בתערוכות רק"מ"

לא נועלים.
נוצרים את כל המדפים מבפנים ויוצאים דרך מדף/פתח אחורי אחד שאותו נוצרים מבחוץ. לפעמים אפשר לנעול את הניצרה, או את ידית הפתיחה, למקומה.

ואגב, בתקופה שהיה גליל עם דורגלים לא נזקקנו לפטיש 5 כדי לפתוח מנעולים.

ישן 27-04-2007, 13:55
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
אררררררררר
בתגובה להודעה מספר 49 שנכתבה על ידי shai.shai שמתחילה ב "אל תשאל- ואני לא אצטרך לשקר..."

אחד הדברים הראשונים שהיה צריך לבצע בטנקים שקשה לשמור עליהם זה פתיחת דלת ממסרת וניתוק חנ"מ סולר. כל טנקיסט אמור לדעת לעשות זאת. וכך גם אם הטנק יניע הוא לא ייסע יותר ממטרים ספורים.
חוליונר יכול לנתק מצברים (וכל טנקיסט אמור לדעת לחבר אותם בחזרה), אם המצבריםן מנותקים כמעט כל מערכות הרק"ם לא מתפקדות.
נהג טנק אמור לדעת להקפיץ ממ"י ולמנוע הנעה.

מה קורה לצבא?
לאן נעלמה המקצועיות?
בכלל עוד מאפסים נשק?
מנקים אותו?
או שרק מתרכזים בלשים עליו עוד גומי הפעלה מאגניב מריקושט?

ישן 27-04-2007, 17:49
צלמית המשתמש של spritz
  spritz spritz אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.11.04
בתגובה להודעה מספר 55 שנכתבה על ידי lior432 שמתחילה ב "ועכשיו: מה לדעתכם העונש הראוי למעשה כזה?"

עם כל הכבוד לעונש חינוכי,הפעם אסכים עם רציונליסט ואומר שעונש חינוכי זה חרטא. החיילים מעצם ההגדרה לא אמורים לחשוב על משימות אבטחה של הכלים,בדיוק בשביל זה יש קצינים.הרי יש את הקצין שחתם על המסמך של תובלת הציוד והצגתו (לא יודע איך קוראים לו-פקודת מבצע\whatever).יש את הקצין האחראי בשטח.זה התפקיד שלהם לחשוב על זה שהכלים צריכים אבטחה והתפקיד שלהם לארגן את האבטחה הזו.למרבה הצער ,כנראה צה"ל צריך להתחיל להעיף אנשים הביתה בקלון וללא זכויות שלאחר שחרור (כמו שנהוג בצבא ארה"ב) על מחדלים כאלה.אולי האופציה של פגיעה בכיס תגרום לקצינים להיות מקצועיים יותר.

ישן 27-04-2007, 20:17
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 66 שנכתבה על ידי spritz שמתחילה ב "עם כל הכבוד לעונש חינוכי,הפעם..."

עד איזו רמה אנחנו נדרוש מהקצינים לרדת לפרטים?
פקודה פשוטה - "תארגן חניון רק"מ עם שמירה" לא מספיקה? האם תו"כ נוה"ק לכיבוש רפיח אני צריך לצלצל כל 5 דקות לוודא שהכלים נפרקו רק ע"י בוגר בה"ד 1? לבקש מזל"ט שיעביר לי בשידור ישיר תמונות מהחניון בשביל לוודא שהדבר נעשה?

לפעמים שטויות נעשות *דווקא* ע"י הדרגות הנמוכות. מי שהולך ומוצא בפילבוקס באמצע עזה 3 חיילים ישנים בנוחות ע"ג "מיטה" מחרמוניות יכול להאשים רק אותם. אם יש עדות לרשלנות של המפקדים שהביאה למצב הזה, אז יש לטפל גם בהם. ואגב, לטפל לא תמיד אומר לטפל בענישה.

תגובות זועמות כמו שכתובות כאן דווקא מגבירות את הכסת"ח. ואז אנשים זועמים למה הכסת"ח שולט...

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 27-04-2007, 20:36
צלמית המשתמש של spritz
  spritz spritz אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.11.04
בתגובה להודעה מספר 68 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "עד איזו רמה אנחנו נדרוש..."

אני מצפה מקצין לרדת לפרטים בדיוק כמה שצריך כדי לבצע את התפקיד שלו.ואם הקצין האחראי על הפריקה של הרק"מ (או סתם,האחראי-אם לא היו שם קצינים) יודע שצריך לשמור על הכלים אין שום תירוץ לכך שהוא לא ווידא שיש שמירה.בדיוק בשביל זה מטילים עליו את האחריות.
מי נתן את הפקודה "תארגן חניון עם שמירה" ולמי?למה הפקודה לא בוצעה?במקרה והחניון היה מותקף מי היה המפקד הישיר?
אני לא רוצה בנתיים להתייחס לשלושת החיילים הישנים כי זו תופעה הרבה יותר עמוקה מסתם זריקת ז*** על המשימה שלהם.
בקשר לכסת"ח. לדעתי הגזר מיצה את עצמו אחרי התחקיר הראשון של הפקרת הכלים ובפעם השלישית אין מנוס מלעבור למקל. ועוד קלישאה:פעם אחת זה מקרה,פעמיים זה צירוף מקרים, פעם שלישית זה חוקיות.
אגב,מי לדעתך האחראי למחדל הזה?

ישן 31-08-2020, 09:13
  גדי2012 גדי2012 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.09.12
בתגובה להודעה מספר 84 שנכתבה על ידי ariel_zuk שמתחילה ב "מבחינתי, מי שמשאיר את האוטו..."

נושא הגניבות של אמל"ח מצה"ל , לצערי הפך, כבר לנורמה.
יש דיווחים על גניבות ( שלא לדבר על גניבות לאור היום , מול מצלמות- כאשר ידי המפקדים בשטח כבולות בהוראות הומאניות מטומטמות שלא יורים על גנבי אמל"ח) - אבל אנחנו לא שומעים שהצבא המהולל שלנו סיים חקירות והעמיד אשמים לדין.

תוסיפו על זה את המחזה המביש שפורסם אתמול (30 באוגוסט 2020) בטלוויזה, שמראה עשרות אלפי שב"חים עוברים לאור היום ומול המצלמות, משטחי הרשות, באצעות פירצה רחבה "וממוסדת" ("ממוסדת"- ראו את מאות הרכבים של "ישראלים טובים"שממתינים לשב"חים בצד שלנו), ואין שום חייל או שוטר שמנסה לעצור אותם.

בעברית פשוטה- מחר יסגר האתר הזה, ("פרש" צבא ובטחון) - כי לא יהיה צבא לקטר עליו.

סורי.
אזרח פשוט מהרחוב, שמאוד מאוד מודאג.
ישן 03-09-2020, 16:24
  רם אדמון רם אדמון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.03.15
בתגובה להודעה מספר 87 שנכתבה על ידי jhonny שמתחילה ב "גדר הגבול היא באחריות הצבא."

כן, ומה שאני רוצה לומר הוא, כי לא כדאי להתבונן על הצבא ללא ההקשר,יש קשר בין האנשים המשרתים בצבא ובין העם. הנורמות הקיימות בעם, לא נעצרות ב-ש.ג......התופעה כי רשויות לא עושות את שבתחום אחריותם....נפוצה מאד, ודוגמה בולטת היא חוסר התייחסות למה שהרשות אמורה לפקח עליו, לעוצרו, לשרטט לו גבול....הרשימה ארוכה, וזה קיים כי המצב לא מפריע לנו [בצורה כזו שנפסיק המצב המופקר לאלתר]....ואותם האנשים שלא מפריע להם חוסר תפקוד של גופים אזרחיים, לא מפריע להם גם אי תפקוד של הצבא......וכך אנחנו עושים בידוק מדוקדק בנמל תעופה בן גוריון......וזה שלא הכנסנו אותו שם יכול להיכנס בקלות ממקום אחר.....התופעה היא קודם כל אנשים שמתוך עיוורון/אי אכפתיות לא עוצרים את מה שצריך לעצור/מה שהוחלט לעצור....והנזקים עצומים ובלתי הפיכים.

נערך לאחרונה ע"י רם אדמון בתאריך 03-09-2020 בשעה 16:26.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 09:31

הדף נוצר ב 0.16 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר