לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 21-07-2015, 10:49
צלמית המשתמש של סיורניק
  משתמש זכר סיורניק סיורניק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.05.13
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי רותם11 שמתחילה ב "ידע ושליטה חזקה בשפה האנגלית יכול לתרום לי בצבא? יש יחידות/מסלולים שדורשים את זה?"

הייתי אומר שאולי כקצין בתפקידים מסויימים - דובר צה"ל, קשרי חוץ, קשר עם האו"מ, MFO וכו', ייתכנו מקרים של שיתוף פעולה עם גורמים זרים, ושם יש מקום לדוברי אנגלית. אני מכיר גם כמה קצינים בחיל הים שהיו אצלם ביקורי משלחות אמריקאיים. מספר התפקידים האלו די מצומצם ולא כל אחד מתקבל, וגם ידע אנגלית הוא לא תמיד דרישה.

טיפ לצעירים: כל עוד אתה חפ"ש או בכלל בחיל הירוק, אם המפקד שואל מי דובר אנגלית, אל תרים את היד. הוא לא רוצה לברר מי יכול ללוות את הכתבת היפה של BBC, בדר"כ מדובר ב"התנדבות" לסגירת שבת או למטבח. שאל אותי איך אני יודע...

"צה"ל הוא הצבא הערבי הטוב במזרח התיכון" - עזר וייצמן (על זרוע היבשה)

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 21-07-2015, 11:40
  משתמש זכר רותם11 רותם11 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.15
איך אתה יודע?
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי סיורניק שמתחילה ב "הייתי אומר שאולי כקצין..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי סיורניק
הייתי אומר שאולי כקצין בתפקידים מסויימים - דובר צה"ל, קשרי חוץ, קשר עם האו"מ, MFO וכו', ייתכנו מקרים של שיתוף פעולה עם גורמים זרים, ושם יש מקום לדוברי אנגלית. אני מכיר גם כמה קצינים בחיל הים שהיו אצלם ביקורי משלחות אמריקאיים. מספר התפקידים האלו די מצומצם ולא כל אחד מתקבל, וגם ידע אנגלית הוא לא תמיד דרישה.

טיפ לצעירים: כל עוד אתה חפ"ש או בכלל בחיל הירוק, אם המפקד שואל מי דובר אנגלית, אל תרים את היד. הוא לא רוצה לברר מי יכול ללוות את הכתבת היפה של BBC, בדר"כ מדובר ב"התנדבות" לסגירת שבת או למטבח. שאל אותי איך אני יודע...

אני שואל את זה כי שמעתי על המסלול "שפות לועזיות בחיל המודיעין" - מה אתה יכול לומר לי עליו?
ישן 21-07-2015, 12:08

לפי מה שהם אומרים לא חייב שפת אם
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי Vladin שמתחילה ב "ידיעת אנגלית ברמת שפת אם בקרב..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Vladin
ידיעת אנגלית ברמת שפת אם בקרב מתגייסים היא די נפוצה, ולכן התחרות על התפקידים מאוד גבוהה וקשה להתקבל. לפי מה שאתה מספר, אמנם יש לך שליטה טובה מאוד באנגלית אבל זו עדיין לא שפת האם שלך. לדעתי, ברוב תפקידי המודיעין במסלול אנגלית יעדיפו את אלה שדוברים אנגלית מבית, אלא אם כן מדובר בתרגום, שאז אין שום יתרון לדוברי אנגלית מבית.

אם יש לך כישרון ללימוד שפות, אולי כדאי לך להתמיין למסלול אופק בחיל המודיעין. במסלול הזה לומדים ערבית/פרסית ובמיונים מאתרים מלש"בים עם כישרון ללימוד מהיר של שפות. בסוף המסלול משתבצים בתפקידי האזנה או תרגום.

באתר הם אומרים שידיעית השפה היטנה יתרון ולא חובה..
תוכל להסביר קצת על התפקיד עצמו וגם על המיונים? אתה ביחידה?
ישן 21-07-2015, 13:47

כן אבל..
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי Vladin שמתחילה ב "השתחררתי לפני כמה שנים, ולא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Vladin
השתחררתי לפני כמה שנים, ולא שרתתי בחיל המודיעין.
אני כן מכיר את המיונים למסלול אופק (ערבית/פרסית). במסגרת המיונים עוברים מבחנים שבודקים את היכולת שלך ללמוד שפה חדשה בזמן קצר. בעיקרון, במסגרת המבחן מלמדים אותך שפה חדשה, שהיא למעשה שפה אבסטרקטית שאף אחד לא מכיר. לאחר מכן, שואלים שאלות שבוחנות את השליטה שלך בשפה האבסטרקטית. נשמע מסובך אבל זה די פשוט. בנוסף לזה, עוברים שאלון 300, ראיון אישי ותחקיר ביטחוני.

מסלול אופק דורש התחייבות לחצי שנה שירות טרום צבאי. זאת אומרת, שבסך הכל השירות ימשך 3.5 שנים.

אני לא כל כך נמשך לשפות הערביות/פרסית, יש לי תשוקה לאנגלית יותר...
ממה עם קממב"ר?
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 11:42

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר