לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 04-09-2015, 19:31
צלמית המשתמש של cohort
  cohort cohort אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.07.05
תשובה פשוטה יכולה להיות "למדינות הקרובות ביותר לארצות מוצאם"
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי Big Joe שמתחילה ב "לאן עוד הם יכולים להמלט?"

הפעוט שטבע, טבע בעת הפלגה מטורקיה (שגובלת בסוריה). הוא כבר הצליח לברוח ולהגיע למדינה יחסית נורמאלית, אולם הוריו שאפו להביא אותו למדינה יותר עשירה, שיכולה להרשות לעצמה לתמוך בהם, וכך יוכלו לקבל תנאים טובים בהרבה לאורך יותר זמן ואולי גם לא ממש לעבוד למען שיפור רווחתם וזה מעט מכעיס. זה קצת כמו קבצן שכשנותנים לו שקל, מתלונן שהמטבע לא מבריק מספיק.

אני מסכים איתך בהחלט כי אלו שבורחים מסוריה וכד' הם באמת פליטים ולא מהגרי עבודה כאריתראים ולראייה: זו הייתה משפחה שלמה של אב, אם ושני ילדיהם ולא כמו האריתראים, שמשום מה רק גברים רווקים וצעירים מרגישים בה מאויימים מספיק להגיע לפה, בניגוד לכל הגיון. בנוסף - אם הם באמת היו פליטים ולאחר שהם הגיעו כבר למצרים, הם לא היו מתנדבים לעבור מדבר לא קטן כדי להמשיך לפה. דבר טיפשי: סעודייה הרבה יותר קרובה, כולה מוסלמית והיא עשירה לאין שיעור מישראל. לא היה עדיף להם לברוח לשם? זו גם הסיבה שלמרות שכביכול מדובר באוייב, הייתי רוצה לראות את ישראל מארחת פליטים מסוריה במקום מסתננים מאריתריאה.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 05-09-2015, 17:05
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.09.06
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי Big Joe שמתחילה ב "בוא נעזוב את המשפטיזציה. הם לא עזבו את סוריה מטעמי חיפוש עבודה."

נכון, הם לא עזבו את סוריה כדי לשפר את רמת החיים שלהם.
הם היו פליטים בסוריה, ולכן האום הקים להם מחנות בטורקיה וירדן, ומספק להם שם מגורים ומזון, המימון משותף של די הרבה גורמים, כולל ירדן וטורקיה.

הם עזבו את מחנות הפליטים האלו ונודדים לאירופה לא כי הם בורחים על חייהם, אלא כי הם רוצים לשפר את איכות חייהם. ולכן הם כבר לא זכאים לזכויות של פליטים.

ישן 06-09-2015, 00:16
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי Benjamin Willard שמתחילה ב "מזרחי בכיין. לפני כמה זמן..."

מי מתבכיין?
זו הייתה המציאות, עם זה עשינו את הכי טוב שיכלנו, ופה נגמר הסיפור. אני לא חושב שמישהו חייב לי או להורי משהו על מה שהם עברו.
הלקח העיקרי שהמשפחה שלי לקחה הוא שיש בדיוק שתי דרכים להתמודד עם המציאות: לשבת ולבכות, או לקום ולעבוד.
החלק במשפחה שלי שלקח אחריות על חייו נמצא עכשיו בשורה אחת עם כל היתר. מי שבחר לבכות על מר גורלו, עדיין יושב שם, ונכדיו לא במצב טוב יותר משהו היה.
אני כן חושב שמי שמתחזה לפליט הוא צבוע, שאין שום טעם להתייחס לדמעות התנין שלו.

ההבדל היחיד הוא שיש לי אמת מידה ואני ממש לא מתרגש מכל סיפורי "הפליט המסכן במחנה הפליטים בירדן".

נערך לאחרונה ע"י cre666 בתאריך 06-09-2015 בשעה 00:18.
ישן 05-09-2015, 16:05
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי Benjamin Willard שמתחילה ב "מעניין... אזרחים של מדינה..."

אני לא חושב שמדובר בביקורת על זה שאנשים מחפשים לעצמם חיים יותר טובים אחרי שגורשו מביתם.
הבעיה היא שהם מגיעים למדינה זרה, *דורשים* שהמדינה תאפשר להם להיכנס ותוותר על הריבונות שלה, ומתחזים לפליטים כדי לקבל הטבות שלא מגיע להם.
הבעיה היא לא עם מה שהם מנסים להשיג, הבעיה זו הדגישה של "מגיע לי".

המשפחה שלי הייתה בדיוק באותו מצב לפני 65 שנה, ובהעדר כסף נדירות היו המדינות שהיו מוכנות לקלוט אותם. אז הם הגיעו למחנה פליטים במדינה שכן הסכימה לקלוט אותם, ובנו פה את החיים שלהם.
זה הסיפור של כ 65% ממי שחי כאן.

נערך לאחרונה ע"י cre666 בתאריך 05-09-2015 בשעה 16:07.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 20:34

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר