לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 05-09-2015, 16:34
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.09.06
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי Nargila Dwarf שמתחילה ב "[left]The fact taht Russia..."

רק את מה שאנחנו יודעים כבר.
הצבא מתפרק, השאביחה וה NDF הן כנופיות פשע אלימות יותר מכל דבר אחר, החיזבאללה קטן בכדי לייצר שינוי מהותי, ומעורבות משמרות המהפכה ויחידות הבאסיג' לא מהותי מספיק (בסוריה, בעירק הם דווקא יוצרים אפקט מהותי).

קשה לי להאמין שפוטין יסכים לאבד חיילים כדי לשמור על אסד, אבל כדי לשמור על הנכסים שלו מים התיכון הוא יקריב לא מעט מהם.
שניים משלושת המוקדים מהם מגיעות התמונות הם נמלים חשובים, באחד מהם יש מעגן צבאי רוסי כבר שנים רבות.
אין לי מושג מה כל כך חשוב בעיר חומס...

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 05-09-2015, 19:10
צלמית המשתמש של Narion
  Narion Narion אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.12.08
לדעתי זה קרה מהסיבה הפשוטה:
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי Nargila Dwarf שמתחילה ב "[left]Sorry, my post was not..."

ארגון החיזבאללה נבנה על טהרת הגרילה, ולא הכיבוש...
גם בלבנון 2 חיזבאללה תקף את צה״ל בעיקר באמצעות מארבי נ״ט, צלפים, צלפי rpg (על אלמנות קש), גם בלש״ב הם נהנו מיתרון ביתי ברור (עמדות מבוצרות, תעלות תת קרקעיות ועוד).
בסוריה הם נאלצו לשנות את התו״ל ולכבוש יעדים, להילחם נגד אויב שכלל לא דומה לצה״ל, אויב שלא יכול להישבר פסיכולוגית כמו צה״ל (חטיפת חיילים), ואויב שלא מופעל עליו לחץ בינלאומי באופן רציף.

ככה שבסופו של דבר אני יכול להבין למה חיזבאללה מתקשה בסוריה.

מה שאני לא מצליח להבין זה איך הם מצליחים לאבטח את קו הגבול עם סוריה ולמנוע זליגת דאע״ש / אה נוסרה / צבא סוריה חופשי אל תוך שטחם...

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 05-09-2015, 21:15
צלמית המשתמש של Narion
  Narion Narion אינו מחובר  

אני אחדד את העניין הפסיכולוגי:
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי Nargila Dwarf שמתחילה ב "[left]True, but they had 3..."

קודם כל צה"ל מייחס חשיבות קריטית לאיום חטיפה.

מבלי להכנס לפרטים זה משפיע מאוד על התו"ל.

כמובן שזה גם לידי ביטוי בנוהל חניבעל (וראו את זה יפה בצוק איתן כאשר צה"ל שיטח רחובות שלמים רק בשביל לסכל את חטיפת גולדין).

לדאע"ש \ FSA \ אה נוסרה אין את הדאגה הזאת, מבחינתם שחיזבאללה יחטפו להם 100 לוחמים, זה לא ממש ישפיע על הלחימה או על החוסן המנטלי שלהם.

מה גם שסגנון הלחימה שלהם הוא שונה מאוד משל צה"ל.

זה דבר ראשון.

דבר שני:

כשאמרתי פגיעה פסיכולוגית אז התכוונתי יותר לחוסן הלאומי שמשפיע על הצבא (אחרי הכל צה"ל כפוף לדרג המדיני).

אפשר להלל את צה"ל מכאן ועד להודעה החדשה, אבל בשורה התחתונה בכל העימותים האחרונים חתרנו להשגת הפסקת אש ולא להשגת יעדים.

האויבים שלנו יודעים שהבטן הרכה ביותר שלנו היא חטיפת חיילים, והם מנצלים את זה.

מבחינתי העניין המדיני - כמובן שאין צורך להרחיב.

לא זכור לי עימות אחד של צה"ל ב30 השנים האחרונות שלא לווה בלחץ בינלאומי כבד על מדינת ישראל מהיום הראשון של הלחימה.

ישן 05-09-2015, 21:24
צלמית המשתמש של Narion
  Narion Narion אינו מחובר  

אנחנו ויתרנו על רוסיה, לא הם עלינו...
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי Nargila Dwarf שמתחילה ב "[left]Talk to putin, yes. Or..."

אם אני לא טועה, בזמנו בן גוריון אמר שרוסיה היא בעלת הברית החשובה ביותר של מדינת ישראל.

עם השנים החלטנו ללכת עם האמריקאים והרוסים מחוסר ברירה נאלצו ללכת עם הערבים.

אני משוכנע שהרוסים יודעים להעריך את ישראל ואת יכולתה הצבאית (במיוחד לאור העובדה שהם הושפלו לא מעט ע"י המזלטי"ם שלנו בעימות האחרון שלהם נגד גיאורגיה).

אתה צריך להבין שמבחינת רוסיה יש בסוריה אינטרסים אסטרטגים שהם חשובים פי כמה וכמה מהמשטר עצמו.

מבחינתם אסד הוא שליט בובה, פשוט היה להם נוח עם זה בכל השנים (במיוחד לאור העובדה שהם מכרו לו אמל"ח במילארדי דולרים).

לרוסים חשוב לבסס את כוחם הימי בים התיכון, והם עושים את זה בזכות הנמלים שלהם בסוריה.

לסוריה יש מיקום אסטרטגי חשוב מאוד (קרובה גם לטורקיה שעלולה להיות אויבת של הרוסים בזמן מלחמה, וגם לאירופה - נאט"ו, במיוחד ליוון, מדינות הבלקן, ואיטליה).

אם לרוסיה לא היה את סוריה, אז הכוח הימי שלה בים התיכון היה נפגע מאוד, והיא הייתה מוגבלת רק לים השחור (בכל הקשור לקרבתה לים התיכון, מבלי להתייחס למדינות הבלטיות...).

ישן 06-09-2015, 10:47
  felixg felixg אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.07.14
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי Narion שמתחילה ב "לחיזבאללה יש סד״כ מוגבל..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Narion
לרוסים מנגד יש סד״כ של מעצמה.
אני אפילו לא רוצה לחשוב על תרחיש בלהות של מטוסי צה״ל מיורטים ע״י כוחות רוסיים...

אין להם מזמן סד"כ של מעצמה. לפי ניתוחים שקראתי יש להם כ-40 אלף לוחמי איכות בלבד (מבוססי חוזים), כמות לכל היותר כפולה של לוחמים "טובים" בגיוס חובה והיתר "ממלאי מקום". הצבא הסדיר שאינו חוזי סובל מאיכות איומה, כל הטובים מוצאים דרכים להשתמט או לקנות את דרכם לתפקידי שולחן. סבב האימונים קצר מאוד ולא מאפשר התמקצעות. יש גם קשיים בשיריון ומרבית הלוחמים מגיעים מאזורים לא סלביים. אין בעיות חמורות במיוחדים, אבל בכוחות השדה זה כבר לא אגרוף ברזל לא ניתן לעצירה.
הם אומנם יכולים להעביר כוחות לסוריה, אבל זה יבוא על חשבון אוקראינה או אזורים רגישים אחרים. אני לא חושב שהם יסתכנו במשלוח צעירים בגיוס חובה, וכמות החוזיים הפנויים קטנה מכדי להוות גורם מכריע. אולי משימות הכרעה קצרות אם בכלל משהו מעבר לאבטחת בסיסים רוסיים.
אני חושב שהם כן מתכוונים להפריע לישראל לפעול בחופשיות נגד העברות נשק, לא בצורה אקטיבית אלא להביא למצב שישראל תחשוש לפגוע בהם בשוגג.
ישן 07-09-2015, 11:33
  משתמש זכר קרן-אור קרן-אור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Narion שמתחילה ב "מעורבות והשתתפות חיילים ואמל"ח רוסי בלחימה בסוריה #1"

אני לא מבין את המשחק של פוטין.
אסד נראה על הקרשים. או שיפול או שישרוד בקושי.
פוטין יכול היה להמשיך לתמוך דיפלומטית, לוגיסטית ומודיעינית באסד ולא לשלוח חיילים לקרב. התערבות שממילא לא יכולה להפוך את הכף- הרי לא יהיו חטיבות רוסיות שיכבשו אזורים סונים עוינים.

- אם אסד יפול, ברור שהתמיכה הרוסית בו לא תניב שום תמורה: מכעיסה את המדינות הסוניות (שבעצמן כועסות מאוד על ארה"ב ופוטנציאלית היו יכולות להתקרב לרוסיה, וחלקן כבר לקוחות של ציוד צבאי רוסי), ומקטינה את הסיכוי שממשלת מורדים תשמור על הגישה הרוסית לטרטוס או שמצרים תיתן לגישה לנמל שלה.
- אם אסד ישרוד- הוא ממילא חייב תודה לרוסיה..

אולי הוא בונה על פיצוי רציני מאירן, או על תמיכה אירנית מסיבית שתביס את המורדים.
ישן 07-09-2015, 14:57
  Cu1 Cu1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.03.11
בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "אני לא מבין את המשחק של..."

קשה לנתח את פוטין רק במונחים של רווח והפסד לרוסיה אלה לדעתי צריך להוסיף את נושא הגאווה הלאומית והנקם.
פוטין רוצה להתנקם במערב ובארצות הברית על הסנקציות שהוטלו על רוסיה בעקבות הפלישה לאוקראיינה ועל הורדת מחירי הנפט (סוג של קונספרציה מבחינתו) שפוגעת בכלכלה הרוסית
כל עוד יש מלחמת אזרחים בסוריה , כלומר כל עוד אסאד בשלטון מאות אלפי פליטים ימשיכו להציף את ארופה ולהביא את האיחוד הארופאי לאחד המשברים הגדולים ביותר בעשורים האחרונים:
פליטים מציפים את ארופה ומהווים נטל כלכלי לטווח הקצר.
ארצות מסוימות רוצות לסגור את הגבול שלהם (בניגוד לאמנת שאנגן)
ארצות מזרח ארופה ששיכות לאיחוד מסתכסכות עם מערב ארופה על נושא הפליטים (לא רוצים כינסת פליטים ואם כן שיהיו נוצרים ורצוי בצבע הנכון).

כל מה שנשאר לפוטין זה להשען אחורה ולחייך , והמחיר ? נשק לסוריה ואולי שליחת כמות מצומצת של חיילים , רק לשמר את אסאד.
מבחינתו WIN WIN
ישן 07-09-2015, 20:11
צלמית המשתמש של Narion
  Narion Narion אינו מחובר  

מדובר בעימותים שונים...
בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי Nargila Dwarf שמתחילה ב "[left]Heh. Is there not a..."

מבחינתם צ'צניה היה משהו אישי והיה חשוב להם לטפל בבעיה בצורה קשה ומהירה.

מבחינה לוגיסטית לא היה להם ממש בעיה מכיוון שהקרבה היא אפסית.

מבחינת סוריה:

זה נטו הגנה על בעלת ברית שנמצאת במצב הגרוע ביותר שלה.

סביר להניח שפוטין הכניס כוחות קרקע מכיוון שהיו הערכות מודיעין שהכוחות שנלחמים נגד אסד קרובים למהפך (ברמה של כיבוש חלקים מדמשק אם לא כולה).

כפי שפירטו כאן לא מעט באשכול, לפוטין יש אינטרסים צבאים מובהקים על אדמת סוריה - נכון לעכשיו שווה לו להקריב כמה מאות \ אלפי חיילים בשביל זה, מה יהיה בשלב מאוחר יותר? -לא חושב שממש ניתן לדעת...

לדעתי תרחיש הקיצון הוא הפלת מטוסי קרב ישראלים מעל אדמת סוריה או אפילו ישראל.

מעבר לעימות ישיר בין ישראל לרוסיה, הדבר עלול להוביל לעימות מעצמות (אומנם אובאמה הוא הנשיא הכי אנטישמי בתולדות ארה"ב, אבל קשה לי להאמין שהוא לא יסייע לישראל בזמן מלחמה), סביר מאוד להניח שגם נאט"ו תכנס לתמונה.

ישן 09-09-2015, 12:25
  felixg felixg אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 45 שנכתבה על ידי Nargila Dwarf שמתחילה ב "[left]I get the "Bush..."

לרוסיה יש בעיה בהפעלת כוח רחוק מבסיסי האם. לשלוח מפציצים רחוקי טווח לא ממש פרקטי, כאשר כבר עכשיו מטוסי תובלה טסים אירן-עירק-סוריה אחרי האיסור הבולגרי. ובכל מקרה לשלוח Tu-95/Tu-22M אחרי טנדרים/צריפים רעועים יקר ושוחק. נושאת המטוסים בקושי פעילה וגם אז ה-Su-33 צריכים סיוע בהכוונה. מה שנשאר זה שדות תעופה סוריים. הרוסים לא אוהבים לחלוק בסיסים, ויותר חשוב לא סומכים על המקומיים לאחר הניסיון האפגני. לכן הדיווחים על בניית שדה תעופה/מסלול נראים לי אמינים ומתאימים. כאשר הוא יהיה מוכן, מצויד ומוגן נתחיל לראות יותר פעילות.
לגבי כוחות קרקעיים, עדיין לא ראיתי משהו מהותי. אני חושב שהרוסים רוצים לבדוק מה הצבא והציוד שלהם שווה. חלק מהמורדים משתמשים בנשק מערבי וזו הזדמנות להתמודד מולו בקרב. באוקראינה זה נשק רוסי חדש מול ישן ולא רלוונטי מול נאט"ו. לא שהמורדים זה צבא מערבי, אבל זה יותר מסימולציה.
ישן 11-09-2015, 23:10
  משתמש זכר קרן-אור קרן-אור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06
בתגובה להודעה מספר 54 שנכתבה על ידי felixg שמתחילה ב "Russia is sending advanced air defenses to Syria"

שוב, אולי אני נאיבי: למה לעזאזל אסד (או כוח המשלוח הרוסי בסוריה) בכלל צריך נ"מ מתקדם? נגד מפציצי הקרב של המורדים? נגד מסוקי התקיפה של דאעש? (שניהם אינם, אני ציני).
מבחינת אסד, זה היה צריך להיות בעדיפות אחרונה, יחד עם מערכות נגד צוללות- אחרי מודיעין, סיוע אוירי, רק"מ ומיגון רק"מ, ארטילריה ומערכות איכון ארטילריות, והכשרה.

חשש שהקואליציה הסונית נגד דאעש תפנה מולו?
חשש מתקיפות ישראליות (שבתכל'ס נזהרות מאוד לפגוע בו כמה שפחות- מעשית ותדמיתית)?

או שזה נוהל סטנדרטי של הרוסים,
או שזו דרישה של איראן והחיזבאלה (כדי להגן על הכוחות שלהם מתקיפה וללמוד על המערכות).

אגב, נצל"ש- מה קרה לארטילריה הסורית? פעם דיברו על הסד"כ האדיר שלה, לפי הדוקטרינה הסובייטית; אחרי 4 שנים, המורדים שולטים על רבע מדינה ויורים רקטות מאולתרות על מוצבים של הממשל; איך הם לא חוטפים אש נגד- סוללות בתגובה, ואיך אין להם בעצמם ארטליריה שלל סבירה? בידי מי כל התותחים והתחמושת? האם כל התחמושת כבר נורתה והתותחים הושמדו, או שפשוט אף צד לא טורח בלוגיסטיקה של שינועם?
ישן 19-09-2015, 21:13
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Narion שמתחילה ב "מעורבות והשתתפות חיילים ואמל"ח רוסי בלחימה בסוריה #1"

מטוס סוחוי 30 (SU30) שצולם אתמול ליד שד"ת חמימין

לצפייה בציוץ המקורי באתר Twitter, לחצו כאן.
מומלץ לעקוב אחרי המדווח (ולתרגם את הציוצים שרובם בתורכית או בערבית)

עוד צייצן שכדאי לעקוב אחריו:
https://twitter.com/RamiAlLolah

ישן 20-09-2015, 17:45
צלמית המשתמש של סמוראי
  סמוראי סמוראי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.07.05
S-300(?)

לא מצויין מיקום, כך שבהחלט יכול להיות שזה צולם מחוץ לגבולות סוריה ולא רלוונטי לעניינו (@finriswolf שהעלה את הצילומים מסרב לציין איפה זה צולם), אבל אם זה אכן בסוריה אז זה בהחלט מעניין:

לצפייה בציוץ המקורי באתר Twitter, לחצו כאן.

משתמש הטוויטר הנ"ל @finriswolf הוא תעלומה, יש לו גישה לצילומי לווין עדכנים ויחודיים שמפורסמים רק אצלו, אני מנחש שמדובר בצילומים של לווינים מסחריים אבל ההיגיון אומר שהעלויות של רכישת צילומים כאלו באופן קבוע תיהיה אסטרונומית עבור משתמש ברשת חברתית. בכל מקרה מאוד מומלץ לעקוב אחריו.

ישן 22-09-2015, 05:56
  AJ-47 AJ-47 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.04.08
בתגובה להודעה מספר 86 שנכתבה על ידי Narion שמתחילה ב "צה"ל בהכנות להקמת מנגנון תיאום עם הכוחות הרוסים..."

Netanyahu, Putin Agree to Coordinate Military Action in Syria

Putin and Netanyahu met on Monday in Moscow to discuss the Middle East peace process and the fight against global terrorism

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://cdn2.img.sputniknews.com/images/102724/67/1027246728.jpg]

© AP Photo/ Jim Hollander, Pool

MOSCOW (Sputnik) — Israeli Prime Minister Benjamin Netanyahu and Russian President Vladimir Putin agreed on Monday to create a coordination mechanism to avoid 'misunderstanding' between Israeli and Russian forces involved in the Syrian conflict, the Ynetnews portal reported. Putin and Netanyahu met on Monday in Moscow to discuss the Middle East peace process and the fight against global terrorism.

According to Yetnews, Netanyahu told a news conference after the meeting that his goal was "to prevent misunderstandings between IDF troops and Russian troops" by creating a coordination mechanism.

The Israeli Air Force has carried out a number of airstrikes on Syrian territory in retaliation to militant rocket fire and against Hezbollah weapons convoys, while Russia has allegedly deployed several fighter jets and personnel at an airbase at Syria's port city of Lattakia

ישן 22-09-2015, 19:21
  AJ-47 AJ-47 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 87 שנכתבה על ידי AJ-47 שמתחילה ב "..."

Russia, Israel Agree to Boost Information Sharing Amid Syria Conflict

22.09.2015 © AP Photo/ Kremlin Pool Photo via AP
The leaders of Russia and Israel have agreed on closer cooperation on information sharing between their countries amid the war in Syria, Kremlin spokesman Dmitry Peskov said Tuesday

MOSCOW (Sputnik) Russian President Vladimir Putin and Israeli Prime Minister Benjamin Netanyahu held a meeting in Moscow on Monday.

"There was talk about a more honest exchange of information, and information coordination between Russia and Israel," Peskov told reporters.

Syria’s civil war has killed over 250,000 people since 2011, according to UN estimates. Moscow has provided a platform for Syrian reconciliation talks, hosting two rounds of meetings between opposition groups and government officials in 2015.

The Israeli Air Force carried out a number of airstrikes in Syrian territory, in retaliation to rocket fire attributed to militants and against alleged Hezbollah weapon convoys.

"Due to the fact that the situation in Syria remains extremely tense and seems to worsen in many ways, we, of course, found it appropriate to establish channels for exchanging information in such a sensitive area, based on the partnership between Russia and Israel," Peskov added.

During their meeting in Moscow, Putin and Netanyahu discussed bilateral trade and economic relations between their countries, as well as cooperation on investment and technology.

"A lot of attention was paid to bilateral relations, including their current state, cooperation on trade, economy, investment, and technology. These topics were thrashed out," Peskov continued.

Netanyahu's visit to Moscow is the first meeting with the Russian president since November 2013, when the Israeli prime minister attempted to tighten conditions or stall the Iran nuclear deal.

Read more: http://sputniknews.com/politics/20150922/1027337269.html#ixzz3mTIigpxb

ישן 21-09-2015, 20:43
צלמית המשתמש של Narion
  Narion Narion אינו מחובר  

תקופות שונות
בתגובה להודעה מספר 105 שנכתבה על ידי איש123 שמתחילה ב "השאלה היא אם לביבי יהיו את..."

קשה לי קצת לבצע אנלוגיה של מצרים בתקופת מלחמת ההתשה לסוריה בעידן הנוכחי.

אבל אתה צודק בעניין הפלת המטוסים הרוסים.

היה צריך הרבה ביצים בשביל להוציא לפועל את מבצע רימון (המארב היזום של מטוסי חיל האוויר למיגים הרוסים).

אך עם זאת, עליך לקחת בחשבון שהרוסים פחדו להגיב ולהסלים בגלל שהם חששו מהאמריקאים (תקופת המלחמה הקרה), היום אף אחד לא מפחד מהאמריקאים, והרוסים יודעים שהסבירות שארה"ב תגן על ישראל בעימות עתידי היא די נמוכה.

זה שאובאמה טורח להגיד בכל הזדמנות שישראל היא בעלת ברית חשובה, ושהם יגנו עלינו תמיד זה נחמד בעיקר לכותרות בעיתונים, בשורה התחתונה ארה"ב עושה את הכל כדי לנטוש את בעלות הברית שלה, ולנטוש את המזה"ת.

הרוסים קלטו את זה ובגלל זה הם סיפחו את אוקראינה, ומזרימים כעת כוחות לסוריה.

זו גם הסיבה שהם מתחנפים לישראל (הציעו לקחת חלק פעיל בהפקת הגז במאגרים הגדולים + אבטחה ימית ואווירית).

זה לא סוד שהרוסים מפנטזים על ברית צבאית עם ישראל מזה עשורים רבים.

ישן 22-09-2015, 06:19
צלמית המשתמש של rshibi
  rshibi rshibi אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.08.07
אני חושב על השינוי הפוליטי-אסטרטגי שמתרחש כיום במזה"ת

מצד אחד יש נשיא אמריקני מהוסס, שדוגל בשלום בכל מחיר ומצד שני, נשיא רוסי, נחוש הרבה יותר, שרק שמח לתקוע אצבע בעינו של האמריקני.
בימים עברו ישראל הייתה ממשיכה לנהוג כרגיל ולהפציץ שיירות המשנעות "נשק משנה איזון". כיום אינני יודע. כבר אין את התמיכה הבלתי מסויגת של ארה"ב בישראל וייתכן שאנו רואים התחזקות משמעותית של רוסיה במזה"ת.
בכל מקרה, הועדה לשת"פ ומניעת דו"צ שהכריזו עליה אתמול במוסקבה, היא סימן לא טוב ופוגעת בחופש הפעולה של צה"ל ...
אז לא כדאי להפעיל סיור?
יוכנס פרק "הפעלת מערך האיסוף" בקורס מג"דים ומח"טים מיד ולאלתר (פברואר 2008)

ישן 28-09-2015, 12:01
  ofermar ofermar אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.10.12
פוטין: "אין לנו כוונה להציב כוחות רגליים בסוריה"

http://www.reuters.com/article/2015...4J20150927?il=0

ואם אני יכול להעז ולהפליג בדמיון ולנחש את הכוונות הרוסיות לאור הפעולות בשטח: אז נראה שכרגע אנו אמנם בשלב בניית כוח האווירי בלבד והלוגיסטיקה לכוח זה. לאחר מכן נראה הפצצות על דעאש, כחלק מהאופנה של "דבר על דאעש, ופעל לטובת האינטרסים שלך" (ראה מקרה טורקיה, אירן וערב הסעודית). לדעתי בשלב כלשהו יהיה פיגוע או תקיפה מתוקשרת היטב של כוחות רוסיים (כולל כמה חיילים מתים מצולמים היטב) אשר תכשיר עבור דעת הקהל הרוסית והעולמית את המערכה נגד האויבים האמיתיים של הציר השיעי - המורדים המתונים כולל אל-נוסרא. הלא לשם כך כל הכוח הרוסי נבנה שם מלכתחילה.

לשם פגיעה משמעותית במורדים המתונים-נוסרא, לא צריך לדעתי יותר מכמה חודשים של תקיפות אינטנסיביות מהאוויר.

אלו כאמור לדעתי מטרותיו של פוטין אשר הוא מיישם בימים אלה בשטח. זה שהדינמיקה של מלחמות היא לחלוטין לא צפויה - זה כבר דבר אחר.
ישן 29-09-2015, 07:19
צלמית המשתמש של ai22
  משתמש זכר ai22 ai22 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.09.09
קשה לי להאמין שהרוסים יבצעו תקיפה נרחבת.
בתגובה להודעה מספר 168 שנכתבה על ידי ofermar שמתחילה ב "פוטין: "אין לנו כוונה להציב כוחות רגליים בסוריה""

העניין עם הכח האוירי מגיע לדעתי מתוך הבנה שזו הנקודה שבה הם יכולים לתרום הכי הרבה.
יעפים שארה"ב עושה מבסיסים בדרום חצי ערב (3 אלף ק"מ) לא מסוגלים לבצע את העבודה.
הכוח האוירי של הסורים נכתש.
ולעומת כוחות קרקע של רוסיה, שמעורבים בדרך כלשהי באוקראינה,
הכוח האוירי של רוסיה למעשה יושב ללא מעש.

לדעתי, הם באו קודם כל כדי לשנות את המצב באזור צפון-מערב סוריה, ולהסיר את האיום על האזור ועל האינטרסים שלהם.
זו בהחלט מטרה סבירה - אבל זה יקח להם לא מעט זמן.
אני בכלל לא בטוח שהם רוצים או יכולים לתת סיוע מלא בכל סוריה,
אלא אם איראן מתכננת לתגבר את כוחות הקרקע באופן משמעותי, כך שהסיוע הנדרש יהיה פחות אינטנסיבי.
ישן 30-09-2015, 03:29
  AJ-47 AJ-47 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 171 שנכתבה על ידי ai22 שמתחילה ב "קשה לי להאמין שהרוסים יבצעו תקיפה נרחבת."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ai22
העניין עם הכח האוירי מגיע לדעתי מתוך הבנה שזו הנקודה שבה הם יכולים לתרום הכי הרבה.
לענ"ד מטוסי ה-SU-27 ומערכות הטק"א שמוצבים/יוצבו בסוריה, אמורים להגביל את יכולותיה של טורקיה ושל מטוסי הקואליציה מלתקוף מטרות בסוריה. כזכור טורקיה העמידה לרשות הקואלציה לפחות בסיס ח"א אחד אאל"ט באיסקנדר.

אם כי אין לרוסיה כוונה בשלב זה להכניס כוחות יבשה למלחמה, והם מעדיפים שהצבא הסורי והכח הכורדי יבצעו את הלחימה, נראה לי שבמידה ויהיה צורך באיזורים מסויימים להכניס את הכוחות הרוסיים לפעולה, הם לא יהססו לעשות זאת.

לדעתי, הם באו קודם כל כדי לשנות את המצב באזור צפון-מערב סוריה, ולהסיר את האיום על האזור ועל האינטרסים שלהם. זו בהחלט מטרה סבירה - אבל זה יקח להם לא מעט זמן.
אני חושב שזו בהחלט מטרה חשובה והם פועלים מהר בנושא זה.

אני בכלל לא בטוח שהם רוצים או יכולים לתת סיוע מלא בכל סוריה,
אלא אם איראן מתכננת לתגבר את כוחות הקרקע באופן משמעותי, כך שהסיוע הנדרש יהיה פחות אינטנסיבי.
יכול להיות נצטרך לחכות ולראות.
מעניין אותי לראות מה יקרה בגבול שלנו ברמת הגולן, והאם לא נצטער יום אחד שלא השתלטנו על איזור קונטירה לפני שהגיעו כוחות רוסיים.
אני מאמיין שהבהרנו לרוסים שכוחות חיזבאלה או איראנים, לא יכולים להיות מוצבים לאורך הגבול שלנו.ואם הם יוצבו שם אנו נפעל נגדם. אני חושב שהנשיא פוטין מבין את המצב ויפעל שאכן כוחות אלו לא יגיעו לגבולות שלנו. זו כמובן דעתי בלבד.

ישן 30-09-2015, 09:09
  felixg felixg אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 173 שנכתבה על ידי ענקנמן שמתחילה ב "גם אם הנשיא פוטין מבין את..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ענקנמן
גם אם הנשיא פוטין מבין את המצב, הוא לא בעל הבית בסוריה. אסד תלוי הרבה יותר באירנים וחיזבאללה מאשר ברוסים. פוטין הכניס את עצמו למילכוד מאותו סוג שהיה לנו בשל"ג - ברגע שהתחלתה לתמוך במישהו בצורה פעילה , עליך לסבול את הגחמות שלו, ולחשוף את עצמך למניפולציות מצידו.

מצד אחד פוטין (והרוסים כעם) הרבה יותר עקשן ולעולם לא יודה בטעות. גם אם יצלמו את אסד חונק תינוקות נקבל הסבר שככה זה אמור להיות. אך מצד שני אסד לא קיבל חסינות, ההיפך לדעתי. ברגע שהוא יהפוך לבעיה או ירגיז את פוטין על איזושהי שטות, הוא ילך. באפגניסטן קרו כמה סבבי שלטון פרו-סובייטי עד שנבחר מועמד מתאים. אני לא בטוח שאסד מבין מה הוא עשה, הרוסים לא באו לעזור - הם באו לשלוט באמצעות בובה מקומית, ולא ממש איכפת להם איך קוראים לבובה.
ישן 01-10-2015, 12:54
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 186 שנכתבה על ידי ai22 שמתחילה ב "האם ההעדפה הזאת ריאלית?"

השאלה החכמה היא מה באמת היעד של רוסיה בסוריה.
התוכנית הריאלית, שיש בה רווח רב, זה לשמר את קו החוף תחת שליט בובה.
זה ידרוש מינימום עלויות והרוגים לרוסיה (קח בחשבון את המצב הכלכלי שם היום וניצני ההתמרמרות על מה שכבר קורה באוקראינה), וישיג תועלת פוליטית (הצלת בן חסות), צבאית וכלכלית.

אבל אם אני שופט לפי מבנה הקואליציה הרוסית יש פה תוכנית יותר גדולה, אופציה להרחבה אם תרצה.
רוסיה נפגעת קשה מהורדת מחירי הנפט, שנובעת גם מטכנולוגיות חדשות בארה"ב, אבל גם מכיוון שסעודיה משתפת פעולה ומורידה את מחיר הנפט בצורה יזומה.
אם בעלי הברית של רוסיה ישתפו איתה פעולה, אחרי שארהב יצאה מהאזור, תהיה לרוסיה רצועה של בני ברית לכל אורך הסהר הפורה, מאירן ועד לבנון, רצועה עם משמעויות כלכליות רחבות הרבה יותר מנפט.

כרגע אני לא מאמין שהאופציה הזו תתממש, ואני אתפלא אם פוטין יהיה מוכן להשקיע מספיק בכדי לממש אותה.
אבל כשאני מסתכל על המצב הפוליטי כלכלי של רוסיה, ועל מבנה הקואליציה, זה מסתדר כמו שני חלקים משלימים בפאזל.

ישן 01-10-2015, 15:51
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 188 שנכתבה על ידי ai22 שמתחילה ב "זה כבר תלוי"

מועצת הדת באירן יודעת את זה.
אבל מה אם אירן תכנס לאט ובשקט לעירק, לא תספח אותה בצורה רשמית, אבל תשלוט בכל מה שחשוב לה?
(שט אל-ערב, האזורים השיעיים, הפרת והרבה מהנפט)
מה יקרה אם אירן תעשה את זה תחת מטרייה רוסית אסרטיבית, כשסעודיה יודעת שאין לה על מי לסמוך?

שוב, כרגע קשה לי מאוד להאמין שפוטין מוכן לשלם את המינימום הנדרש בשביל תוכנית כזו
(בעיקר בתגובה מהבית לארונות הקבורה שיחזרו לשם. אוקראינה יצרה תקדים בעייתי בשבילו בבית).
אבל תרחיש בו אירן היא מעצמה אזורית תחת החסות של רוסיה זה לא תרחיש בלתי אפשרי.

זה רק בלתי סביר בהתחשב בחזית הביתית של פוטין, והעובדה שאנחנו לא באמת יודעים אם זו התוכנית שלו,
כל מה שיש לנו זה שלפי מבנה הקואליציה שלו *אני* חושב שזה תרחיש אפשרי...

ישן 30-09-2015, 10:18
  AJ-47 AJ-47 אינו מחובר  

Russia Approves Use of Armed Forces in Syria

Sputnik/ Vladimir Fedorenko-30.09.2015

Russia’s Federation Council unanimously approved the use of the country’s armed forces abroad.

MOSCOW (Sputnik) – Russia’s upper house of parliament on Wednesday approved the country’s armed forces to be used abroad.

This concerns air force operations only, Russian Presidential Chief of Staff Sergey Ivanov said, adding that this measure will be temporary.

Syria's President Bashar Assad has requested military aid from Russia, according to Ivanov.

Kremlin will inform all partners and allies of the decision later today.

Russia's President Vladimir Putin has earlier on Wednesday requested permission from the Federation Council to use Russian Armed Forces abroad.

“Russian President V.V. Putin on the base of Point G, Part 1 of Article 102 of the Constitution of the Russian Federation submitted to the Federation Council of the Russian Federation a proposal on the acceptance of the Federation Council’s permission on the use of the Russian Federation’s Armed Forces’ contingent beyond the territory of the Russian Federation on the fundamentals of the acknowledged principles and norms of international law,” Kremlin’s press service said.

Russia, Iran, Iraq, and Syria have recently created an information center in Baghdad in order to coordinate the fight against the Islamic State. The information center’s main goals are to provide reconnaissance on the number of IS militants, their weapons, and their movements.

Earlier this week, it was revealed that the new center would begin operations in October or November and be headed by Russian, Syrian, Iraqi and Iranian officers on a three-month rotational basis.

DETAILS TO COME

Read more: http://sputniknews.com/russia/20150930/1027761651/russian-armed-forces-abroad.html#ixzz3nCukJIyq

ישן 01-10-2015, 03:43
  איתי73 איתי73 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.04.12
שלח הודעה דרך MSN אל איתי73

הכוחות הרוסיים במזרח התיכון הם כלום לעומת הכח הצבאי שישראל יכולה להעמיד מולם וגם הרוסים יודעים את זה טוב מאוד הם לא טיפשים
אין שום סיכוי שהרוסים יעברו קווים אדומים מבחינת ישראל וייכנסו לעימות צבאי שבו הם בנחיתות מאוד גדולה...
במצב מלחמה עם ישראל הרוסים לא יוכלו להביא תגבורת ולהפוך את יחסי הכוחות, לכל החכמים והפחדנים שחושבים שהם יפעילו כח מרחוק, הם לא!!! הם מבינים שיחטפו חזרה ובגדול
רוסיה לא יכולה להרשות לעצמה השפלה צבאית ומכיוון שהם לא טיפשים כמו הערבים הם פשוט לא יכניסו את עצמם לבור הזה.
וזה עוד לפני שדיברנו על ארצות הברית נאט"ו שיכולים בכמה ימים להעביר כוחות גדולים מאוד ומתקדמים לכל נקודה על הגלובוס ובמזרח התיכון בפרט
ישן 01-10-2015, 13:18
צלמית המשתמש של Narion
  Narion Narion אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 213 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "[QUOTE=ai22] המטרה שלהם..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי cre666
ישראל מפילה SU 27/30 או משמידה סוללת פאנציר S1 - זה כבר חדשות ברמה אחרת לחלוטין.
קשה לי להאמין שהם יקחו סיכון להראות חולשה.

הם לא צריכים להראות חולשה, גם בתרחיש של פגיעת כוחות רוסיים ע"י כוחות צה"ל, אני מניח שהרוסים יתנו לנו חלון זמן של התנצלות וטענה כי היה מדובר בטעות בזיהוי.

אומנם לישראל יש יתרון קיצוני בכמות הסד"כ באיזור (במצב הנוכחי), אבל אני לא רואה את צה"ל המסורס (מה לעשות, זה מה שנגרם לו בשנים האחרונות) יוצא להרפתקאה צבאית מול הצבא החזק ביותר בצד הזה של היבשת.

*אם פעם גיחחנו על התעמולה של חיזבאללה על כיבוש הצפון במלחמת לבנון ה3, במידה והם יהנו מעליונות אווירית רוסית התרחיש הזה דווקא כבר לא כזה מד"ב.

ישן 01-10-2015, 15:55
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 214 שנכתבה על ידי Narion שמתחילה ב "[QUOTE=cre666] ישראל מפילה SU..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Narion
הם לא צריכים להראות חולשה, גם בתרחיש של פגיעת כוחות רוסיים ע"י כוחות צה"ל, אני מניח שהרוסים יתנו לנו חלון זמן של התנצלות וטענה כי היה מדובר בטעות בזיהוי.

אז אם דוד היה מתנצל בפני גולית על שהרג אותו במכה אחת, זה לא היה נחשב יותר לחולשה מצד גוליית?

ואף אחד לא דיבר על מבצע יזום שלנו נגד רוסיה.
מספיק חוסר תיאום שיגרום למטוס/סוללת נ"מ להינעל על מטוס ישראלי, וטייס שיגיב בצורה יעילה טקטית לפני שהוא מזהה בכלל שמדובר בכוח רוסי ולא סורי...

ישן 02-10-2015, 09:15
  itamars2 itamars2 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.02.13
בתגובה להודעה מספר 221 שנכתבה על ידי Nargila Dwarf שמתחילה ב "[left]You are too kind. What..."

זה בכלל לא עניין טקטי כזה או אחר.
זו אסטרטגיה להחזיר לרוסיה את עוצמתה יוקרתה והשפעתה של ברית המועצות בזירה הבינלאומית.
פוטין מבדל עצמו מאובמה והמערב הרופס הפחדן והמנוון ומראה שיש על מי לסמוך.
יש גם עניין של מדיניות לעומתית לנא"טו ולדעתי דווקא בהמחשת עוצמה צבאית ואי יכולת לנצח צבאית יהיה אפשרי להביא את המורדים לשולחן המו"מ עם אסד להשיג השג משמעותי ולחשק את אובמה והמערב.
גם אם לא יצליח עדיין עובר מסר מאוד חזק למדינות שרוסיה רוצה העביר להם מסר ובהם אנחנו (מצרים לסעודיה לטורקיה לעירק לפולין צכיה והמדינות מבריה"מ לשעבר בטח שכחתי עוד כמה) באינטרסים של מי לא כדאי לגעת,
אל מי לפנות כשיש בעיות עם השכנים עם אירן לדוגמה, ועם מי כדאי לכרות ברית.
ישן 02-10-2015, 18:47
  משתמש זכר Nargila Dwarf Nargila Dwarf אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.01.14
בתגובה להודעה מספר 222 שנכתבה על ידי itamars2 שמתחילה ב "זה בכלל לא עניין טקטי כזה או..."

ציטוט:
זו אסטרטגיה להחזיר לרוסיה את עוצמתה יוקרתה והשפעתה של ברית המועצות בזירה הבינלאומית.
פוטין מבדל עצמו מאובמה והמערב הרופס הפחדן והמנוון ומראה שיש על מי לסמוך.

AHAHAHAHA, good one.
The US threatened (badly) not a single shot fired - Syria gives up it's WMD (most of it)
The WMD threat against israel is gone within months.
Thanks Obama!

Russia invades the Ukraine, The US talks to some people. Price of oil goes down - Russia is broke, and winter is coming.

Sometimes there are alternatives to direct force. Trade, agreements, diplomacy, etc.
Russia uses them just like the US - The diplomacy around the occupation of the Crimea, Iran deal, and the russian gas as pressure against Europe.

Russias troops will get killed, probably a lot of them, And Russia is taking a huge risk for what?

ישן 02-10-2015, 21:59
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 224 שנכתבה על ידי Nargila Dwarf שמתחילה ב "[QUOTE] זו אסטרטגיה להחזיר..."

הכל תלוי בנקודת המבט.
1. פירוז סוריה מנשק אב"כ לא קשור בכלל לישראל.
ממשל אובאמה סינדל את עצמו כשהצהיר שיפעל נגד משטר אסד אם ישתמש בנשק אב"כ,
התעלם מהעובדות המעידות על שימוש בנשק כזה פעם אחר פעם,
וכשכבר אי אפשר היה להתכחש למציאות, הם הגיעו להסכמה עם אסד לגבי הפירוז.
אתה יכול לטעון שמדובר בהפעלת מתוחכמת של כוח רך,
מה שאני רואה פה זה חוסר יכולת לעמוד במילה שלהם.

2. ארה"ב וסעודיה הורידו את מחירי הנפט בעולם.
ארה"ב גם אפשרה לרוסיה לכבוש את קרימאה, ושתי מחוזות נוספים של אוקראינה, למרות שארה"ב התחייבה להגן על שלמותה ועל גבולותיה בהסכם הפירוז של אוקראינה מנשק גרעיני.
אתה יכול לטעון שזו תקיפה כלכלית מתוחכמת וחשיבה מחוץ לקופסא,
אני רואה פה בגידה בבן ברית, הפרה והתעלמות מהסכם הגנה על בן ברית, וכניעה לתוקפנות הרוסית.
אני גם רואה שהמהלך של סעודיה נועד "לשבור את השוק" כדי להפיל מתחרים יקרים (וזה עובד להם בשווקים כמו ברזיל וקנדה, ובקרוב גם בארה"ב), כך שהמהלך הזה לא קשור ישירות לאוקראינה, וסביר שהיה קורה גם ללא שום קשר.

3. לאורך ההיסטוריה מי שהתמחה בהפעלת כוח רך דווקא היו הרוסים, עם התערבויות צבאיות ישירות בודדות בלבד בכל משך חייה של ברה"מ. הדוגמא הטובה ביותר היא מלחמת אוגדן, בה ההתערבות הצבאית שלהם כללה תמרון של הנחתת מספר דיביזיות, בלי לירות כדור אחד.
לאור ההתנהגות של אובאמה עד היום, הרבה יותר סביר שהתנהגותו נובעת מחוסר הבנה של איך אחרים חושבים, מאשר מהבנה מעולה של איך אחרים חושבים וניהול מניפולציות מבריקות......

4. רוסיה עושה את זה מאותה סיבה שהם נכנסו לאוקראינה, ולגאורגיה ב 2008.
המסר פשוט - רוסיה תעשה מה שרוסיה רוצה, ואין אף אחד שיעזור לכן.
אז אתן יכולות להתנגד ולסבול, או לשתף פעולה ולהתנהג כאילו אתן נהנות מהאונס.

נערך לאחרונה ע"י cre666 בתאריך 02-10-2015 בשעה 22:01.
ישן 02-10-2015, 10:01
  itamars2 itamars2 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.02.13
בתגובה להודעה מספר 232 שנכתבה על ידי ofermar שמתחילה ב "סרטון הטוען להציג הפלה של מטוס רוסי היום מעל חאמה"

אני בספק אם הופל באם באמת הפטרייה הקטנה שרואים מאחור היא טיל נ"מ.
היו מראים את הנפילה וחוגגים על זה.
זה סחוי 25 הידוע בשרידות המרשימה שלו.
עריכה: בחנתי את הסרטון מקרוב יש שם 2 מטוסים מופיעים אחד מהם סחוי 25 שאכן נראה שנפע באש נ"מ -בילוך איטי ככל שהיוטיוב מאפשר אכן נראה פיצוץ משני שנראה כמו פלטה ואז כניסה של המטוס לסבסוב ופנייה כלפי מטה(איכות הצילום מאוד נמוכה ואין שום וודאות שאכן כך). מצד שני לא מצולמת התרסקות או פתיחה של מצנח.
מוזר שאין עדיין אזכורים ממקורות נוספים לזה ואף אחד לא חוגג על זה-אני מעלה השערה שמדובר במחזור והדבקה של סרטונים שונים לאו דווקא מסוריה.

נערך לאחרונה ע"י itamars2 בתאריך 02-10-2015 בשעה 10:16.
ישן 02-10-2015, 07:08
צלמית המשתמש של האזרח
  משתמש זכר האזרח האזרח אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.08.05
"אקספרס סוריה"...

רוסיה שולחת 4 מיכליות עם דלק סילוני עבור מטוסיה בלטקיה.

http://prokhor-tebin.livejournal.com/914913.html

תרגום ע" GOOGLE

Moscow. October 1st. Interfax-AVN - Large sea tankers (BMT) Project in 1599, the North Sea, Black Sea and Baltic fleets attract to fuel Russian aviation group, which is to carry out counter-terrorism tasks in Syria, "Interfax-AVN," a military source on Thursday.*******"To ensure sustainable aviation kerosene of Russian troops in Syria will be involved, including sea tankers Black Sea, Baltic and Northern fleets," - a spokesman said.*******According to him, the BMT "Ivan Bubnov", "Sergey Osipov" and "Henry Hasanov" and the tanker Baltic Fleet "Lena" will make flights from Novorossiysk to the Syrian port of Latakia under escort warships naval task force in the Mediterranean.*******The composition of the auxiliary forces of the Black Sea Fleet includes BMT Project 1599-In "Ivan Bubnov" (performs the tasks of combat duty in the Mediterranean Sea). The detachment of the Northern Fleet support ships - BMT "Sergey Osipov" (provides a detachment of warships in the Arctic) and "Henry Hasanov." The tanker Baltic Fleet Project 577 "Lena" was back on September 8 in Baltiysk after problems in the Mediterranean.*******BMT Project 1599-B can carry 1,000 tons of jet fuel, as well as 2050 tons of diesel fuel, 8,250 tons of fuel oil and 220 tons of dry cargo and food
ישן 02-10-2015, 12:31
צלמית המשתמש של סיורניק
  משתמש זכר סיורניק סיורניק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.05.13

זה רק אני או שנראה שהמורדים נמצאים כרגע באיזה "שוק" או לפחות במצב המתנה?

עד עכשיו רוב התגבורות הסוריות, גם המשוריינות, לאיזורי קרבות עלו על מארבים של מטענים ונ.ט. ונתקלו בהתנגדות מאוד אגרסיבית, יוזמה של המורדים, כולל מנהרות, פיצוץ בניינים וכו'.
גם יועצים וקצינים בכירים איראניים חטפו נ.ט. או התנקשויות עם מטען ברכב.

נראה שדווקא "חיל המשלוח" הרוסי מצליח להתבסס באיזור לטקיה בלי יותר מדי התנגדות, אפילו ללא הטרדה ארטילרית. המורדים כביכול משותקים מפחד או שלא רוצים "לעצבן" את הרוסים, ולא מנצלים הזדמנויות להקיז להם דם.

"צה"ל הוא הצבא הערבי הטוב במזרח התיכון" - עזר וייצמן (על זרוע היבשה)

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 08:56

הדף נוצר ב 2.83 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר