לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 17-09-2015, 05:36
  ilanb ilanb אינו מחובר  
אילן בן-נון. מומחה לקליעה וצליפה, מדריך ירי בכיר ומאמן קליעה ספורטיבית

חבר מתאריך: 17.03.05
הכנסת צלפים לירושלים

ראשית סו"ס ובאיחור ירד האסימון למנהיגות.
מה שהכוחות בשטח רואים חודשים למנהיגים לקח הרבה זמן.
(לצערנו ריטואל ידוע - יוסוף מדחאת זוכרים?)

הוראות הפתיחה באש שלא מזמן הוחמרו על מנת למזער נפגעים. לטעמי היו שמן שנשפך למדורה (בעיקר פרסומן) בזאת שאפשרו עלית מדרגה בהפרעות כמעט ללא תגובה.

ולנושא הצלפים.
1. בחירת הנשק. חשוב שיהיה נשק אמין עם קנה שנבדק. לא אחת יצא לי לראות שמחזירים לשטח רובים שימיהם הטובים מאחוריהם כמו רוגרים שהקנים שלהם כבר אינם עומדים ברמת הדיוק הנדרשת. כמו כן אמינות הטלסקופ. טלסקופים ישנים בעיקר כאלו שאופסו רבות שינהם שחוקות, יש לוודא תקינות.
2.הגדרת המטרה, כיוון שהירי הולך להיות על אוכלוסיה אזרחית חובה להגדיר מה רוצים להשיג. מכאן יגזרו הטווחים וההוראות. שמא נמצא עצמנו מהר מידי במצבים בו כדור שהחטיא פגע בכביש או אבן ניתז ממנו ופצע/הרג בלתי מעורבים. אשה הרה או תינוקת בעגלה שנפגעו לא ישרתו אותנו.
3. הסברה ניתן לרכוש היום טלסקופים משולבי מצלמות.
4.רמת הקליעה - כאשר נדרשת יכולת קליעה מדויקת נחשף צה"ל במערומיו (שלא כמו בימ"מ). קורסי הקליעה והצליפה מאז קיבלו חסות הלוט"ר נפגעו. ירי לוט"ר הוא בעיקרו ירי לטווחי מגע - יורה ראשון חי אחרון ומכאן הדגשים הנכונים שניתנו לאופי הלוחמה הזו. מתי זה פוגע ? כאשר אתה מטמיע צליפה בלי בסיס קליעה טובה. כאשר אתה מלמד כיתות כוננות ירי לוט"ר תוך הזנחת הקליעה לטווח הארוך, למרות שחבר ישוב ספר עלול להתקל גם בטווח בינוני וארוך (יש אירועים). ידוע שככל שהבסיס רחב יותר אתה יכול להגיע גבוה יותר או רחוק יותר. קליעה טובה תתפלאו מתחילה דווקא במטווחי הספורט, שם רמת הדיוק חשובה ביותר. כאשר יש לך קלע ספורטיבי (בול = 1/2 מ"מ ברובה אויר ל 10 מ' עם כוונות ברזל. 1 ס"מ ב 50 מ' עם כוונות ברזל ו 10 ס"מ ל 300 מ' עם כוונות ברזל. ההישג הנדרש מצלף הוא פחות.) אין ספק בדבר שהכשרת קלע ספורטיבי עם פרופיל מתאים והפיכתו לצלף מעצימה את יכולותיו. הערה : לא כל קלע ספורטיבי ניתן להפוך לצלף. אם בקליעה מדויקת אנו חפצים. יש לאתר בוגרי אגודות ספורט, לאמנם לצרכי הצבא ולשבצם בתפקידים אלו מה שנעשה לאחרונה רק בשנים 69-78. עיסוק בענפי ספורט מתפרץ בקליעה כמו בי אתלון או ירי למטרה נעה מתחילים במטווח הסטטי. כנ"ל ירי מעשי באקדח. אולי שווה ללמוד משהו.
5.אחרון חביב הוא גב מהמפקדים ותמיכה משפטית. ללא הסדרה זו ואם יהיו צלפים שיועמדו לדין. נתקשה למצוא צלפים שילחצו על ההדק. הם יתפסו עמדות אך לא יספקו את הסחורה. וכבר נתקלנו בתופעה בלבנון.

לדעתי חייבים למען ביטחון ישראל לחזור לשפיות. לשנות את הגישה לנשק במרחב האזרחי, להחזיר את הנשק למצב "נשק מגן" ולא כפי שהיום הוא זוכה ל"יחס עוין". להקל על מלשבי"ם הרוצים לעסוק בקליעה כספורט,לשאוב אותם למערך הלוחם להחזיר את תרבות הנשק לרחובותינו. (יצחק שדה : "אהוב את הרובה ושנא את המלחמה") כי רק כשנהיה מאומנים ומיומנים ונפגע באמת רק במי שצריך לפגוע, נחזור להיות צודקים. רבבות כדורים שנורים על כל אויב שנפגע (כמו שקרה לנו במערכות ובמבצעים האחרונים) הם גם בזבוז תחמושת נוראי, וגם דבר ששום מסבירן לא יוכל להציג חיובית

לא כל מה שאני יכול לכתוב, אני רוצה לכתוב.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 17-09-2015, 08:22
צלמית המשתמש של סיורניק
  משתמש זכר סיורניק סיורניק מחובר עכשיו  

חבר מתאריך: 26.05.13
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ilanb שמתחילה ב "הכנסת צלפים לירושלים"

לא יקרה לעולם לצערי.

אזרחים חמושים שמרגישים בנוח עם הנשק הם איום גדול יותר על השלטון מכל אינטיפאדה.

אילן אתה מדבר על הגנה אזרחית כמו בימי הפלמ"ח או חומה ומגדל ואתה לא מבין שזה בדיוק מה שמפחיד את השלטון - לא הסיכון לפליטות כדור, לא הסיכון לגניבת נשק ובטח לא הסיכון שתפגוש מחבל ברחוב, אלא הסיכון שתהיה עצמאי ולא תלוי בשלטון.

הם רוצים שאתה ואני נהיה תלויים בהם (משטרה ומאגר ביומטרי לבטחוננו, קצבאות לרווחתנו וכו') חס וחלילה שהאזרח הפשוט יהיה עצמאי ולא יזדקק ל"טובות" מהשלטון. כל נושא ה"מדיניות המצמצמת" נובע מתוך האידיאולוגיה הזאת.

אם לא יוכלו לאסור בחוק נשיאת נשק באופן כולל (כי בכל זאת אנחנו חיים במדינה שבה כמעט לכולם יש חובת נשיאת נשק בגיל מסויים וקשרים לבעלי תפקידים בטחוניים) פשוט יצרו מבוך בירוקרטי לקבלת רשיון אזרחי (כמו שיש היום), יסגרו או יצמצמו למינימום מועדוני קליעה ומסגרות עצמאיות (כמו שכבר עשו) ויכולים גם לדאוג שמחירי כלי נשק ותחמושת יעלו באופן בלתי סביר כך שלא ישתלם לאזרח הפשוט להחזיק נשק (כמו שמנסים לעשות בארצות הברית).

לסיכום - יכולת ההגנה העצמית שלך ושלי זה הדבר האחרון שמעניין את המופקדים על בטחוננו.

"צה"ל הוא הצבא הערבי הטוב במזרח התיכון" - עזר וייצמן (על זרוע היבשה)

ישן 17-09-2015, 10:29
  tby tby אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.05.14
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי סיורניק שמתחילה ב "נראה לי שבעיקר הערבים שכחו מה..."

זה אומנם לא נושא צבאי, אך זה בהחלט נושא בטחוני.

חלפו 48 שנה מאז איחוד ירושלים - הצעירים שזורקים אבנים ובקת"בים הם דור שני שנולד כאזרח ישראל - מערכת חינוך של מדינת ישראל / עיריית ירושלים , שרותים מוניציפליים של העירייה, שרותי בריאות , קצבאות - הם "אמורים" להיות "ישראלים" לפחות כמו ערביי ישראל.

מישהו חושב שהם באמת רוצים להשתייך ל"מדינת" עולם שלישי שתהיה פלסטין אם תקום? מישהו חושב שמדובר במרד או התקוממות?

הם מתפרעים היום כפי שהתפרעו יהודים בוואדי סאליב בחיפה וההתפרעויות באוקטובר 2000 - ומאותן סיבות בדיוק - מצוקה , תסכול ואפליה, מלווה בהסתה מבחוץ.

ראוי לכולם לרענן את זכרונם בארועים אז ובמסקנות וועדות החקירה הממלכתית שקמו : וועדת עציוני לוואדי סאליב וועדת אור לארועי 2000.

ההיסטוריה מלמדת כי הטיפול בארועים צריך להיות משטרתי , אינטנסיבי, עם הרבה כח אדם אך ללא אש חיה ובסופו של דבר מלווה בטיפול בגורמים האמיתיים - שתי הוועדות עסקו בתחושת הזנחת המדינה.

- ירי על אזרחים גורם לאסקלציה של המצב ובסופו של דבר מטפל בסימפטום , לא מרפה את המחלה - וללא ריפוי הסימפטומים חוזרים ומחמירים.
ישן 21-09-2015, 10:17
  tby tby אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי Narion שמתחילה ב "הם לא מתפרעים בגלל מצוקה, תסכול או אפליה..."

אז מדוע בערים ערביות בישראל אין התפרעויות דומות?

הכי קל להאשים את המתפרעים , אך אין ספק שהם חיים תחת ההזנחה החמורה ביותר בתחומי ישראל הריבונית - ולזה הם משווים עצמם.

אם מדינת ישראל היתה דואגת לחינוך והשקעה בתשתיות אזרחיות ויוצרת אצל ערביי מזרח ירושלים הרגשת שייכות - המסיתים לא היו מצליחים.

במקום להשקיע, ישראל פועלת הפוך בדיוק - משאירה למשל את מחנה הפליטים שועפט , הנכלל בירושלים רבתי , בצד "השני" של גדר ההפרדה ומבצעת "התנתקות בפועל" המשטח. איזה מסר זה משדר ליתר האוכלוסייה של ירושלים המזרחית? הם מבינים שם כולם כי כל העניין של ריבונות ישראלית זה עניין של אינטרסים משתנים וחלילה להם להיתפס כמשתפי פעולה אם במקרה השכונה שלהם תעבור את התהליך של מחנה הפליטים בשועפט. (בדיוק כמו הדרוזים בגולן....)

וזה ההבדל בין ערביי מזרח ירושלים לערביי ישראל האחרים - ההבדל בין אוכלוסיה שחשה שהיא כלי משחק וסובלת מהזנחה לאוכלוסיה שברור לה שהיא חלק אינטגרלי מהמדינה לתמיד.

הפרדוקס הגדול הוא שדווקא ממשלה ימנית שנשבעת לא "לחלק" את ירושלים, מציעה לירות על התושבים.....
ישן 21-09-2015, 11:54
  tby tby אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי Narion שמתחילה ב "הסיבה להתפרעויות היא פשוטה:"

ירושלים מבחינתם היא קדושה - כלומר לערביי ישראל היא פחות קדושה?

והם לא סובלים את הנוכחות היהודית שבה (זו הסיבה שהם מסרבים לחלוקתה). -זה חדש. חשבתי שהיהודים לא רוצים לחלק את ירושלים, אך אתה טוען שבכלל "ירושלים מאוחדת לעולמי עד" זה ביטוי מוסלמי לאהבת העיר. מעניין.

מבחינתם הר הבית הוא איזור שמיועד אך ורק למוסלמים - לפי גדולי פוסקי ישראל בכל הדורות הכניסה להר הבית אסורה על יהודים. רק בדור האחרון קמו מספר רבנים פורקי עול שהחליטו שיש להם מה לחפש על הר הבית מבחינה דתית. - מעניין כיצד הם חיים עם הפרדוקס של להישמע לחלק מצווי הרבנים הגדולים ולחלק לא. בחברה האזרחית מי שמחליט לפי צו ליבו איזה חוק לשמור - סופו שימצא עצמו בכלא , יש מזל גדול שהיהדות היא כל כך רחבה שיכולה להכיל את כל מגוון הדעות , למרות שהפלגים השונים מכנים זה את זה גויים.....

אפשר להתעלם מהמציאות ולאמר שהרקע לכל העימותים היום הוא דתי. המציאות מלמדת שגם בארה"ב העשירה יש התפרעויות של אוכלוסיות שנדחקות לשוליים ומרגישות דפוקות

אגב - האבנים שהבדואים זורקים על המשטרה / כבישים בדרום - זה בגלל קדושת באר שבע? או ירושלים?

נערך לאחרונה ע"י tby בתאריך 21-09-2015 בשעה 11:57.
ישן 21-09-2015, 14:58
צלמית המשתמש של Narion
  Narion Narion אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.12.08
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי tby שמתחילה ב "[color=Red]ירושלים מבחינתם..."

1. לערבי ישראל ירושלים גם קדושה, אבל הם לא גרים בסמוך אליה, והם מוטמעים יחסית טוב בחברה שלנו אז לכן הם לא מתפרעים, אבל זה רק עניין של זמן להתקוממות עממית נוספת, הם לא נאמנים למדינה, ולא מרגישים אליה שום שייכות או כבוד, זו הסיבה לכך שהם מחנכים את ילדיהם מגיל אפס לתעב את היהודים (אין שוני בין ערביי מזרח ירושלים לערביי עכו או יפו).

2. היו עד היום אינסוף הצהרות של גורמים איסלאמיסטים נגד חלוקת ירושלים, מבחינתם כל ישראל היא פלסטין, כבר יצא לך לשכוח את הסלוגן הכי מפורסם של החברים שלך בחו״ל?
״מנהר הירדן ועד הים, פלסטין תשוחרר״.

3. אתה מערבב חלב עם בשר, הפסיקה למניעת עליית יהודים להר הבית הייתה בהקשר לכך שזהות מיקום המקדש עדיין לא היה ברור, ולכן חששו שיהודים יעלו להר הבית וחאס וחלילה ידרכו על חלקים קדושים (כמו קודש הקודשים למשל).
בנוסף יש עניין איסור העליה מפאת קדושתו של המקום ומבצע העבירה מסתכן בעונש ״כרת״ - שהוא כמובן לא רלבנטי לתקופה הנוכחית שלנו.

בכל אופן זה לא רלבנטי, מכיוון שלישראל אין שליטה ממשית על הר הבית, מי ששולט שם היום הם הוואקף הירדני, ואם בא להם הם יכולים מחר בבוקר גם להקים משתנה על שרידי בית המקדש, בדיוק כמו שהם שיפצו את כל הרחבה הענקית, חפרו מטרים רבים של אדמה קדושה עם ממצאים ארכיאולוגים מתקופת בית 2, ופשוט זרקו הכל בתור פסולת.
בתכלס רעיון טוב, ככה הם גם שיפצו את הרחבה, וגם הצליחו לטשטש את הזהות היהודית שהייתה במקום, בתכלס אין שום הבדל בינם לבין דאע״ש.
כולם אותו החרא.

*בעניין הבדואים - הם עושים מה שבא להם כי לאף אחד אין ביצים להתעסק איתם.
ישראל רואה בנגב כשטח נחות ולא רלבנטי ליישוב, ולכן לא ממש אכפת לה מהטרור הבדואי.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 25-09-2015, 10:48
  tby tby אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי Narion שמתחילה ב "1. לערבי ישראל ירושלים גם..."

לערבי ישראל ירושלים גם קדושה, אבל הם לא גרים בסמוך אליה, והם מוטמעים יחסית טוב בחברה שלנו אז לכן הם לא מתפרעים,

אני מציע לך לבחון טוב את ההנחות והאמונות שלך, כי אין להם כל קשר עם המציאות.

הליבוי , ההסתה וארגון הנשים שעושות בלאגן על הר הבית מבוצע ע"י "הפלג הצפוני" של ערביי ישראל , "הנשים הצועקות" מגיעות באוטובוסים מהמשולש והגליל וכולם מקבלים שכר נאה על פועלם . מדינת ישראל פועלת באיטיות מחרידה כשזה מגיע למניעת הסתה - אצל ערבים ויהודים כאחד.

זריקות אבנים של ילדים מזרח ירושלימים היא תוצאה של ההסתה הזו - שאינה מטופלת כראוי.

"
בנוסף יש עניין איסור העליה מפאת קדושתו של המקום ומבצע העבירה מסתכן בעונש ״כרת״ - שהוא כמובן לא רלבנטי לתקופה הנוכחית שלנו."

אתה לא בכיוון. הבעיה אינה עם "הקדושה" אלא עם "הטוהרה". אינך יכול להיכנס אלא אם אתה "טהור" . באיזה מובן? במובן של קרבה ל עצמות אדם שניתן להיטהר ממנו באמצעות עפר פרה אדומה. מכיון שאין עפר כזה היום , לא ניתן להיטהר, ו
יהודי הנכנס בטומאה בזדון לאזור האסור, עובר על איסור הלכתי חמור שחיובו כרת..
אז מה בדיוק "לא רלבנטי" לתקופה הזו? לכן כל גדולי ישראל פוסלים עליה להר הבית ויש מספר רבנים שוליים שחושבים אחרת - שמקווה מספק לטהרה - וציבור קטן שהולך אחריהם שלא בטוח שבכלל מטהר אפילו במקווה לפני העלייה ....

ישן 17-09-2015, 13:50
צלמית המשתמש של סמוראי
  סמוראי סמוראי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.07.05
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי Soloavia שמתחילה ב "[QUOTE=tby]לירות על אזרחים..."

רובם אכן לא אזרחים, אבל יש בינהם כמה אחוזים, אני חושב שקראתי פעם שמדובר באיזור ה-10,000, שכן ניצלו את זכאותם לאזרחות ישראלית מלאה.

לא שמדובר חלילה בפרץ של ציונות, אלא בשיקולים פרגמטיים מכיוון שבעוד שמעמד של תושבות קבע אפשר לאבד בקלות, אזרחות ישראלית מאפשרת להם לשמור על מעמדם בישראל גם אם הם מתגוררים תקופה מחוץ לגבולות המדינה (לרבות ביהודה ושומרון, שמאוד אטרקטיביות לתושבי מזרח ירושלים עקב מצוקת הדיור ויוקר המחיה שהם חווים). כמו כן הדרכון הישראלי מאפשר להם חופש תנועה בחו"ל גדול פי כמה בהשוואה לדרכון ירדני או פלסטיני.

אני חושב שהתופעה הזאת יותר נפוצה ברמת הגולן, אבל בהחלט קיימת גם במזרח ירושלים.

ישן 18-09-2015, 15:58
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.09.06
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי tby שמתחילה ב "כולם יצאו מדעתם"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי tby
לירות על אזרחים ישראלים?

האמת - לא רק שערוריה אזרחית, גם לא חוקי ...

אין שום סיבה להמנע משימוש בכוח קטלני על מי שמשתמש בו בצורה בלתי חוקית.

כל מי שמשתמש בכוח קטלני בצורה לא חוקית - דמו מותר.
כל מי שזורק בקת"ב צריך לחטוף כדור.
כל מי שמנסה לדקור אדם אחר צריך לחטוף כדור.

אין פה עניין של שייכות אתנית או הזדהות פוליטית - יש פה עניין ברור של אכיפת החוק.
בלי עצירה מיידית ומוחלטת של מי שמנסה בצורה אקטיבית לרצוח אחרים - לא יכולה להתקיים מדינה מתוקנת.

ישן 17-09-2015, 14:21
צלמית המשתמש של סמוראי
  סמוראי סמוראי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.07.05

בהנחה שלא השתגענו לגמרי, אני מניח שאין כאן כוונה לערום גופות בצד השני מה שבאופן בלתי נמנע יביא להסלמה גרועה יותר, ושב"צלפים" הכוונה לרובים בקליבר קטן כמו רוגר וירי לרגליים כמו שהיה בעבר.

ציטוט:
לדעתי חייבים למען ביטחון ישראל לחזור לשפיות. לשנות את הגישה לנשק במרחב האזרחי,

למען ההגינות זאת דעתך הקבועה בלי קשר למה שקורה או לא קורה בשטח, אם אתה מלין על רמת הקליעה של כוחות הביטחון מה נאמר על רמת הקליעה של אזרח חמוש באקדח שבשעת מבחן יבהל, ירה לכל עבר ויעשה יותר נזק מתועלת? וזה מבלי להזכיר את התרחיש (שכבר קרה לא פעם) שאותו "מחבל מזדמן" שעכשיו באופנה, ישדרג את הפיגוע שלו מדקירה לפיגוע ירי תודות לאקדח שקורץ לו מהחגורה של אזרח חמוש שכזה.

נערך לאחרונה ע"י סמוראי בתאריך 17-09-2015 בשעה 14:25.
ישן 17-09-2015, 21:21
צלמית המשתמש של האזרח
  משתמש זכר האזרח האזרח אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.08.05
הוראות פתיחה באש, ידועות לצד השני....

אני נזכר שבזמן האינתיפדה הראשונה יצא לי להסתובב בירושלים. הייתי עם נשק והתקרבה אלי קבוצת צעירים ערביים. לפתע פנה אלי ואמר: "אתה לא יכול לעשות לי כלום, כי לך מותר לירות רק ברגליים ואנחנו כאן עומדים מאחורי הגדר (האבנים) ורק הגוף בחוץ" - הוא באמת צדק....

פגשתי חייל מילואים שסיפר לי סיפור נוסף. (אולי אותו הבחור מקודם) אשר ניגש אליו ואמר לו:
"שהוא לא יכול לירות עליו מפני שאין לו "ברזלים על הכתפיים".
גם כאן צדק. רק לקצינים מותר היה לירות ברובי טוטו עם כוונת טלסקופית וכאשר הופיע בשטח קצין,הוא זוהה מייד והפגנת הצעירים פוזרה במהירות...
ישן 18-09-2015, 13:42
  ilanb ilanb אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי הפוסל במומו שמתחילה ב "צלפים זה מיותר לחלוטין צריך ענישה משמעותית"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי הפוסל במומו
עם כל הכבוד, זה קצת משוגע להפעיל צלפים נגד אוכלוסיה אזרחית בלב בירת ישראל שלא משתמשת
בנשק חם. זה גם תקדים מסוכן. אני בדר"כ, די "מיליטריסט" אבל כאן יש הגזמה לא נחוצה.
היום הם כמעט ולא נתפסים, ואם במקרה נתפסים, הם נעצרים ונענשים קלות או משתחררים באותו יום.
אם יתפסו אותם בכמויות ויכניסו אותם לכלא להרבה מאוד שנים על ניסיון רצח זה יגמר תוך ימים.
מבטיח.

אגב בדו"ח אור (2000) נכתב בפרוש שהשימוש בצלפים כנגד אוכלוסיה אזרחית לא במקומו.
עכשיו נשאלת השאלה איך משתמשים ?
להרוג ? לא !
לדפוק ברך של ראש הכנופיה כדי לשים עליו יד + עונש כבד ביותר.
דעתי האישית כן.
לכן נחוץ צלף בוגר עם שיקול דעת ומקצוענות.
צריך להוציא את השטחים מצה"ל. צה"ל שיתכונן למלחמה.

ישן 07-10-2015, 13:33
  ilanb ilanb אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 53 שנכתבה על ידי tby שמתחילה ב "0.22 לא הורג?"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי tby
הקצין הבכיר התייחס גם לתקרית סמוך למתחם קבר רחל בבית לחם במהלך החג, שבמהלכה ירה למוות לוחם צה"ל בנער בן 13 שיידה אבנים לעבר הכוחות: "הכוח ירה כדור רוגר ופגע לא טוב, כאשר הכיוון של הירי היה לרגל אבל הכדור פגע בקרקע וניתז לחזהו של הפלסטיני. התוצאה של האירוע לא טובה".

אין פתרון אחר נגד ילדים שזורקים אבנים חוץ מאשר לירות 0.22 בקזינו של יהרוג / לא יהרוג?

חזור בבקשה אחורה ותראה בשתי תגובות שלי - את העובדה שהנשק הזה הורג. כתבתי גם על התקווה שנשק זה יהא בידי צלפים וותיקים ומיומנים. כך שתושג המטרה לפגוע ברגלי המתפרעים ורק בהם.

איני יודע מה קרה בוודאות במקרה המסוים......

איני מכיר פיתרון טוב יותר, ללכידת מתפרעים שאינם בהישג יד מעבר לפגיעה בגפיהם. כל רעיון יצירתי שאינו מסכן חיילינו / שוטרינו - יבורך.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 09:56

הדף נוצר ב 0.13 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר