לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 20-09-2015, 14:18
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.09.06
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "מסמוס הפרדת הרשויות ע"י הרשות השופטת"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ישראל היפה
מסמוס הפרדת הרשויות ע"י הרשות השופטת אחת המטרות העיקריות של הרשות השופטת היא להגן על האזרח בפני עוולות הנעשות ע"י הרשות המבצעת ולמנוע חקיקה של חוקים דרקוניים הסותרים את חוקי היסוד. במיוחד, כאשר למדינת ישראל אין חוקה.
מי לדעתך חייב להיות מחסום בפני עוות חוקים ויצירת חוקים מפלים ?
התפקיד של הרשות השופטת זה ליישם את החוק.
זה נכון לגבי גנבי מכוניות,
זה נכון לגבי מיידי אבנים
וזה נכון לגבי ח"כים שמחוקקים חוקים שלא חוקי לחוקק על פי החוקים הקיימים.

אם הכנסת תשנה את החוקים כך שמותר יהיה לחוקק חוקים גזעניים וסקסיסטיים -
זה לא ישנה את ייעודה של הרשות השופטת.
המחסום היחיד הקיים בדמוקרטיה מודרנית (מאז מונטסקייה) בפני חוקים כאלו,
אלו הבוחרים שיבחרו ח"כים שלא יחוקקו חוקים כאלו.
ביום שבו רוב הבוחרים יבחרו נציגים שיחוקקו חוק כלשהו,
ובית המשפט יפסול אותו מסיבה אחרת כלשהי שהיא, זו כבר לא תהיה דמוקרטיה.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 20-09-2015, 15:49
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי Benjamin Willard שמתחילה ב "יש גם איזה קטע עם ערכים,..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Benjamin Willard
יש גם איזה קטע עם ערכים, וחוקה, וחוקי משחק...

ערכים שלא מגובים בחוקים הם לא מעניינה של הרשות השופטת.
חוקה היא סוג ספציפי של חוק, ולכן היא אחד הקריטריונים לפיהם הרשות השופטת מחוייבת לשפוט.
ואין לי מושג על אילו "חוקי משחק" אתה מדבר, אבל כמו הסעיפים הקודמים - כל זה לא רלוונטי.

כשהרשות השופטת משתמשת בקריטריונים אחרים פרט לספר החוקים כדי לשפוט - לא יכולה להתקים מדינת חוק.
כשהרשות השופטת משתמשת בקריטריונים אחרים פרט לספר החוקים כדי לשפוט לגבי חוקים - לא יכולה להתקים דמוקרטיה מודרנית.

ישן 20-09-2015, 17:29
צלמית המשתמש של maorhag
  maorhag maorhag אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.01.06
שלח הודעה דרך MSN אל maorhag
יפה כתבת-"דה יורה"...
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי Benjamin Willard שמתחילה ב "1. בית המשפט פוסל חוקים רק..."

ציטוט:
1. בית המשפט פוסל חוקים רק בהתאם לחוקי הכנסת.

2. אכן במדינת ישראל יש עליונות פרלמנטרית דה יורה

בית המשפט פוסל חוקים בהתאם לפרשנות המעוותת שלו לחוקי יסוד בניגוד גמור לרצון המחוקק בשעה שחוקק את חוקי היסוד הללו. אני עדיין מחפש איפה ראיתי את זה, אבל בדברי ההצגה לחוק יסוד כבוד האדם וחירותו עלה יו"ר הועדה להציג את החוק ואמר במפורש שאין הכוונה להקים בית משפט לחוקה או לתת לבית המשפט להתערב.
בקיצור,בג"ץ שדד כוח לא לו. הכנסת צריכה לתקן את זה ודחוף.

ישן 20-09-2015, 17:44
צלמית המשתמש של maorhag

איכשהו איתך זה תמיד מגיע לדתיים...
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי Benjamin Willard שמתחילה ב "גם דה פקטו... לדעתי, המצב..."

ציטוט:
גם דה פקטו...

לדעתי, המצב הנוכחי שלאחר 'המהפכה החוקתית' עדיף בהרבה על המצב שלפני. אני לגמרי בעד שניהיה דמוקרטיה מהותית עם בית משפט עליון ששומר על האופי הזה. זה שצריך להסדיר איך זה קורה, ואיך הכנסת מתגברת על בית המשפט זה משהו אחר.

אתה סתם מתפלל ליום שמתישהו יהיה רוב של דתיים משוגעים במדינת ישראל ותוכל להפוך את מדינת ישראל למדינת הלכה בדרך דמוקרטית...

המודל שאתה מתאר פשוט לא קיים. אפילו בארה"ב שיש חוקה הקונגרס יכול לשנות אותה,ברוב נדיר-אבל עדיין יכול לשנות אותה.
ובכלל, למה שישות חיצונית תכפה את הציבור איך לנהל את עצמו? בקום המדינה רצו X,היום רוצים Y ובעוד מאה שנה ירצו בכלל Z. למה שבעוד מאה שנה יאלצו לחיות לפי הכללים שאני קובע היום אם רצון הציבור אז יהיה שונה?
אם הציבור רוצה דמוקרטיה (לפי המונח המעוות שלך וחבריך) -שיחוקק חוקים שישמרו את הכיוון הזה.
אם הציבור רוצה מדינת הלכה- שיקים סנהדרין.
אם הציבור רוצה טרור וחוסר אונים-שימשיך להצביע ביבי.
אבל למה אתה קובע לחברה איך היא רוצה לחיות?

ישן 20-09-2015, 17:52
צלמית המשתמש של Benjamin Willard
  משתמש זכר Benjamin Willard Benjamin Willard אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.04.11
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי maorhag שמתחילה ב "איכשהו איתך זה תמיד מגיע לדתיים..."

קודם כל לא תיארתי שום מודל...

אם לא הבנת משתי ההודעות הקודמות שלי, אני לגמרי בעד עליונות פרלמנטרית (שהכנסת תוכל לעשות מה שבא לה), אבל גם בעד הפרדת רשויות, חוקה, ושהכנסת תהיה כפופה לחוקה שהיא עצמה כוננה.

כל זה כבר קיים במדינת ישראל, צריך רק לשנות את חוק יסוד השפיטה ולהגדיר את זה במדיוק, לשנות קצת את המאזן בין בית המשפט לכנסת (לטובת הכנסת) כלומר לאפשר לכנסת להתגבר על בית המשפט ביתר קלות, ולהפוך את חוקי היסוד שלנו לחוקה נורמאלית ומשוריינת...

בנימה אחרת, דמוקרטיה שהיא לא מהותית וליברלית היא חסרת ערך בעיני. כלומר אני רואה בסט הערכים שדמוקרטיה מייצגת כערך חשוב יותר משלטון העם.

ישן 20-09-2015, 17:57
צלמית המשתמש של maorhag

הכנסת לעולם לא באמת תהיה כפופה לכלום
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי Benjamin Willard שמתחילה ב "קודם כל לא תיארתי שום..."

גם אם תהיה חוקה הרי שאפשר לשנות אותה. ככה שבתיאוריה הכנסת לא כפופה לכלום. היא יכול פשוט להצביע על ביטול החוקה (ברוב מיוחד או ווטאבר).
ואני בכלל נגד המאבק הזה שאתה מתאר.
בית המשפט בכלל לא אמור להיות יריב של בית המחוקקים אלא פשוט שליחו. כל תפקידו הוא לראות מה המחוקק אמר וליישם את זה בדין. אין לו ולא אמור להיות לו שום מרחב שיקול דעת נגד המחוקק ככה שכל המאבקים האלה שאתה מתאר לא אמורים להתחיל.

ולגבי חוקה-שוב פעם,למה? למה שהערכים שאתה מגדיר היום יחייבו את הנינים של הנינים שלך בעוד 100 שנה? למה לא לתת להם לנהל את עצמם?

ישן 21-09-2015, 00:10
צלמית המשתמש של maorhag

לא שידוע לי. נטו מחשבות שלי.
בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "האם זו נקודת מוצא מקובלת..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי מצפון
האם זו נקודת מוצא מקובלת בציבור הדתי ? מחכים לדמוגרפיה שתנצח ובינתיים בשיטת הסלמי לאט לאט מכשירים (תרתי) את הקרקע ?
אני שואל ברצינות, יש מצב שהחילונים בכלל מפספסים את תכנית האב הכוללת ורבים על איזה חמץ בפיתה ספציפי ולא שמים לב למאחורי הקלעים.

בציונות הדתית לא מאמינים בלחכות לכלום. עובדים על הכל מבפנים ועכשיו.
אני סתם הרהרתי בקול רם כרגע,אבל גם אם יש איזה "תוכנית אב" זדונית,מה זה משנה? זה לא שמישהו יתחיל להוליד יותר ילדים בגלל זה..

ישן 21-09-2015, 00:26
צלמית המשתמש של maorhag

דווקא שמתי לב בהחלט
בתגובה להודעה מספר 45 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "אתה מבין ? את הזדונית אתה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי מצפון
אתה מבין ? את הזדונית אתה הוספת בלי לשים לב בכלל.
אז אני אכן מקווה שאין כי אם כן היא בהחלט זדונית.
וזה שגם לך היא נשמעת זדונית רק מאשר שהיא כזו.
(אתה הרי אמור להנות ממנה)
בכל מקרה לעניין שאליו התפרצתי, הבסיס המשותף לדיון הולך ומצטמצם , מבחינתי ואולי גם בנג'מין, זה עוד שנייה מלחמת חושך באור

וזה היה ציני משהו. מה כ"כ זדוני בזה שמציאותית הרוב הדמוגרפי נוטה לכאן או לשם?
ותגדיר מלחמת חושך באור,אתה הרי לא מתכוון (אני מקווה) למובן המילולי של המילה?

ישן 21-09-2015, 01:07
צלמית המשתמש של maorhag

כשלעצמי אני לא מאמין גדול בכפיה
בתגובה להודעה מספר 49 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "להתייחס להגדרה של אלימות, זה..."

כלומר אין לי בעיה הלכתית או מוסרית איתה כפי שמוכח כמעט בכל המקורות, אבל פרקטית זה לא עובד ורק מרחיק.
לכן הייתי מנסה ליצור סביבת חיים יהודית במרחב הציבורי- שבת, כשרות,נישואים וכו' ולא חושב שהייתי מתקדם לרמת הפרט.
שבת- הכל סגור. כשרות- במוסדות ממלכתיים חובה. נישואים כדת משה וישראל כמו היום. אפס הכרה בסטיות למיניהם (ואין לי כוח לפתוח את הדיון הזה בפעם השמונים מיליון).
אמממ מה עוד? לא עולה לי יותר מדי למוח. אני לא ממש מאמין שאם אני אקשור בנאדם לעץ ואדחוף לו מצה לפה בפסח זה יעשה יותר מדי טוב בשיקול הכללי.
זהו בגדול. נדהמת?

ישן 21-09-2015, 01:24
צלמית המשתמש של maorhag

רק לחדד
בתגובה להודעה מספר 51 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "אבל אתה פרגמטי, ועם זה לא..."

אידאולוגית אני ממש לא מאמין (בדר"כ) בחיה ותן לחיות, הסיבה היחידה שאני לא אדחוף לך מצה לפה היא לא בגלל שאני לא מאמין בזה, או שאני חושב שזה לא נכון הלכתית או שאר סיבות אחרות,הסיבה היא נטו פרגמטית: דחפתי לך מצה לפה? תאכל מאה פיתות מהצד ואין לי מה לעשות עם זה.
כלומר אני בהחלט חושב שהתורה תומכת בכפיה דתית,פשוט בגלל שהשאר שקר וכופים על האמת, אני רק לא ממהר ליישם אותה בגלל ההשלכות. הרב קוק למשל כותב שבדור שלנו הדרך הזו פשוט לא עובדת בגלל האופי של הדור.
אבל כל השיח הזה מיותר. יש נהירה לכיוון המסורת וזה לא בא משום כפיה,נטו מרצון. אני מתמקד בעשיה לכיוון הזה- הפצת יהדות וקירוב כל עם ישראל למסורת מתוך ראיית האור שבה,בעיני רק ככה זה מחזיק.

ישן 21-09-2015, 07:39
  hamedinai hamedinai אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.08.11
זו נקודת המוצא לא רק של הציבור הדתי אלא גם של החילוני, וגם של הערבים
בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "האם זו נקודת מוצא מקובלת..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי מצפון
האם זו נקודת מוצא מקובלת בציבור הדתי ? מחכים לדמוגרפיה שתנצח .

זו נקודת המוצא לא רק של הציבור הדתי אלא גם של החילוני, וגם של הערבים. כ-ו-ל-ם סומכים על הדמוגרפיה של החרדים והדתיים.

נסביר את זה ל-א-ט - ל-א-ט:

1. רובם ככולם של התושבים מייחלים שתמשיך להיות מדינת ישראל יהודית, גם אלו שבגלוי הם שונאי ציון וחותרים להשמדתה. כמעט אף אחד מהם אינו רוצה לעבור לסוריה או לעיראק. וזה לא משנה אם עוברים לסוריה או מביאים את סוריה לכאן.

2. בכדי שתמשיך להיות מדינה יהודית חייב שיהיה רוב יהודי גדול. כי גם עכשיו כבר קשה מאוד לשלוט על הבנייה הלא חוקית, יידוי אבנים ועוד כאלו דברים.

3. מאז קיומה של המדינה נשמר רוב יהודי הודות לעליה של יהודים מהתפוצות. מאז פירוקה של ברית המועצות, כבר מוצה כמעט כל הפוטנציאל של עליה, והעליה היחידה זו עלייה פנימית יהודית. ובעצם גם עלייה חיצונית שיש עוד, כמעט כולם כבר רק דתיים וחרדיים.

4. היחידים שהעלייה הפנימית שלהם עומד מספיק יציב מול הגל הדמוגרפי המאיים, ירידה מהארץ, איחוד משפחות ומהגרי עבודה מאפריקה, הם הדתיים והחרדים.

https://sites.google.com/site/hamedinai/

נערך לאחרונה ע"י hamedinai בתאריך 21-09-2015 בשעה 07:55.
ישן 20-09-2015, 22:24
צלמית המשתמש של maorhag

שטויות כרגיל.פשוט תקרא:
בתגובה להודעה מספר 60 שנכתבה על ידי Big Joe שמתחילה ב "הקונגרס אינו יכול לגעת בחוקה."

ציטוט:
The Congress, whenever two thirds of both houses shall deem it necessary, shall propose amendments to this Constitution, or, on the application of the legislatures of two thirds of the several states, shall call a convention for proposing amendments, which, in either case, shall be valid to all intents and purposes, as part of this Constitution, when ratified by the legislatures of three fourths of the several states, or by conventions in three fourths thereof, as the one or the other mode of ratification may be proposed by the Congress; provided that no amendment which may be made prior to the year one thousand eight hundred and eight shall in any manner affect the first and fourth clauses in the ninth section of the first article; and that no state, without its consent, shall be deprived of its equal suffrage in the Senate.[2]

פרק חמש בחוקה האמריקנית.

נערך לאחרונה ע"י maorhag בתאריך 20-09-2015 בשעה 22:36.
ישן 20-09-2015, 20:21
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 73 שנכתבה על ידי Benjamin Willard שמתחילה ב "זה לא רק תקדים... Common law..."

ציטוט:
זה לא רק תקדים...
Common law אומר שבית המשפט פוסק ומפרש את החוק לפי החברה, ולא לפי לשון החוק הטכנית.

זה גם אומר שבית המשפט ממציא עקרונות משפטיים כמו 'האדם הסביר' ו'דגל שחור מוסרי'

Black's Law Dictionary - Common law : The body of law derived from judicial decisions, rather than from statutes or constitutions

William Blackstone : common law was "to be found in the records of our several courts of justice in books of reports and judicial decisions, and in treastises of learned sages of the profession, prescribed and handed down to us from the times of ancient antiquity. They are the laws which gave rise and origin to that collection of maxims and customs which is now known by the name of common law."

Duhaime's Law Dictionary : Judge-declared law. Law which exists and applies to a group on the basis of customs and legal precedents developed over hundreds of years in Britain.

אין פה שום עניין של פרשנות, ובטח שלא סטיה מלשון החוק ה"טכנית".
היכן שהחוק לא קובע דבר בצורה חד משמעית, תקדימים ומוסכמות חברתיות מנחים את פסיקות השופטים.
לא פחות, ולא יותר.

ישן 20-09-2015, 17:35
צלמית המשתמש של Big Joe
  Big Joe Big Joe אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.10.01
לעניין ביטוח לאומי אין שום שאלה של "מידתיות"
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי Tallyco שמתחילה ב "אין לי בעיה באופן עקרוני עם..."

ביטוח לאומי ניתן לכל תושב בתוקף היותו חי. אין בכלל אופציה של שלילת קצבה כעונש. אפילו מי שנתפס בנסיון הונאה של ביטוח לאומי, יכול אולי לשבת בכלא, אבל הוא יקבל את מה שמגיע לו כקצבה.

הרעיון המטופש של רגב, מגיע מאותו מקור פרימיטיבי של נקמנות חסרת מעצור שאפשר להבין אצל אנשים מרמה נמוכה יותר (אם כי לא להסכים). כך למשל "כבוד אנסי" יושב בבית הסוהר כעונש על מעשיו, והוא לא יקבל כל מיני הטבות שמגיעות לנשיא לשעבר אחרי שחרורו. אבל הפנסיה שלו לא תיפגע אפילו באגורה אחת. הפנסיה היא זכות מוקנית אזרחית. כך גם גמלאות ביטוח לאומי שהן אוניברסליות לכל תושב המדינה. הן אחידות וזהות לכל.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 14:26

הדף נוצר ב 0.22 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר