לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 22-09-2015, 13:14
  eshely77 eshely77 אינו מחובר  
מנהל פורום סטודנטים

חבר מתאריך: 03.09.08
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Narion שמתחילה ב "מישהו מוכן להסביר לי למה הכניסה לכיפת הסלע מותרת אך ורק למוסלמים?"

היסטורית מדובר בהחלטה שהתקבלה מיד אחרי מלחמת ששת הימים.
מדינת ישראל בחרה להכיר בוואקף ולהעביר לו את השליטה והאחריות למקומות.
רק אציין שהכניסה לכותל המערבי אסורה למוסלמים.
בסופו של דבר יש עניין של סטאטוס קוו - רוב אלו מהיהודים הרוצים להיכנס להתפלל בהר הבית, בחזון הפרטי שלהם יש עניין שיום אחד לא יהיו בכלל ערבים במדינת ישראל.
על כן פוטנציאל הנפץ הוא גדול במיוחד.
לי אין שום עניין לצאת למלחמה בגלל משהו שהתעקש להתפלל במקום שכבר יותר מ 2000 שנים יהודים לא מתפללים בו.
מעבר לזה שחלק ממתעקשי הר הבית הם תמונת הראי לנשות הכותל, אנשים שלא ממש לחוצים על תפילה במניין לפתע נהיים ממש רגישים לגבי תפילה במקום שעלול להצית תבערה. כך שגם במקרה של השאלה שלך, אתה לא מוטרד מקודשי ישראל כפי שאתה מוטרד מאיזה כבוד לאומי.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 22-09-2015, 14:48
צלמית המשתמש של תבור - tar 21
  משתמש זכר תבור - tar 21 תבור - tar 21 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.10.09
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "היסטורית מדובר בהחלטה שהתקבלה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי eshely77
היסטורית מדובר בהחלטה שהתקבלה מיד אחרי מלחמת ששת הימים.
מדינת ישראל בחרה להכיר בוואקף ולהעביר לו את השליטה והאחריות למקומות.
רק אציין שהכניסה לכותל המערבי אסורה למוסלמים.
בסופו של דבר יש עניין של סטאטוס קוו - רוב אלו מהיהודים הרוצים להיכנס להתפלל בהר הבית, בחזון הפרטי שלהם יש עניין שיום אחד לא יהיו בכלל ערבים במדינת ישראל.
על כן פוטנציאל הנפץ הוא גדול במיוחד.
לי אין שום עניין לצאת למלחמה בגלל משהו שהתעקש להתפלל במקום שכבר יותר מ 2000 שנים יהודים לא מתפללים בו.
מעבר לזה שחלק ממתעקשי הר הבית הם תמונת הראי לנשות הכותל, אנשים שלא ממש לחוצים על תפילה במניין לפתע נהיים ממש רגישים לגבי תפילה במקום שעלול להצית תבערה. כך שגם במקרה של השאלה שלך, אתה לא מוטרד מקודשי ישראל כפי שאתה מוטרד מאיזה כבוד לאומי.

יהודים התפללו בהר הבית גם אחרי החורבן,מתועד היסטורית.
כבוד לאומי זה דבר חשוב מאוד,אחת המטרות של הקמת המדינה היתה שהיהודים לא רק יהיו בטוחים יותר פיזית אלא גם שכבודם האבוד כפרטים וכעם יוחזר להם.היום עוצרים יהודים על תפילה במקום המקודש להם ביותר ומוחקים בכך את הכבוד היהודי.אני חושב שצריך לקחת את הסיכון ולאפשר תפילת יהודים בהר הבית בכל מחיר.
ישן 22-09-2015, 13:41
צלמית המשתמש של maorhag
  maorhag maorhag אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.01.06
שלח הודעה דרך MSN אל maorhag
נקודה כואבת
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Narion שמתחילה ב "מישהו מוכן להסביר לי למה הכניסה לכיפת הסלע מותרת אך ורק למוסלמים?"

הר הבית הוא דוגמה קלאסית לאוזלת היד של שלטון הליכוד מול האלימות הערבית המצויה. מי שלא שם לב זה התחיל בהר הבית ועכשיו זה בכל ירושלים. ערבים באלימות ברברית מנסים להכתיב למדינה איך להתנהג איפה.
הבעיה היא שהתגובה המצויה היא כמו שאשלי הגיב- לא להדליק את השטח וללכת על ביצים כדי שאחמד לא יעלב. הבעיה עם הגישה הזו שגם אחמד יודע אותה. הוא יודע שכל פעם שהוא 'יעלב' אז אנחנו נלך אחורה מחשש לאלימות וככה זה רק מתרחב. יום יבוא ונאלץ להלחם את המלחמה הזו- רק שהיא תהיה הרבה יותר כואבת בגלל שלא טיפלנו בה ברגע הראשון עוד כשהיא היתה מזערית.
הר הבית הוא גם סמל הצביעות הכי גדול שיש לשמאל. מה בסה"כ מבקשים? לעלות ולהתפלל. לכאורה חופש הפולחן קלאסי- אלא שהשמאל דואג לזכויות כל העולם,חוץ מיהודים.

ישן 23-09-2015, 21:10
מנהל פורום סטודנטים

בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי maorhag שמתחילה ב "בחייאת אשלי"

נראה לי שאתה לא רואה את הגיבנת...

הגיבנת מתחילה בפותח האשכול, נירון ששמירת מצוות היא ממש לא לחם חוקו - ח"ו אני לא בא להכנס לעניינים שבן אדם למקום אבל במקרה זה לא ניתן להתעלם.
בוחר להפוך להיות דתי הנחרד ממה שקורה על הר הבית. הרי הלכות שבת או טהרת המשפחה הם עקרונות חשובים יותר מאבן השתיה - לפחות עפ"י השולחן ערוך.

ואתה בוחר להתמם ולהגיד זה בסך הכל יהודים שרוצים להתפלל במקום המקודש להם ביותר.
אבל די מהר יעלו לשם משכיני השלום הללו מהציונות הדתית

לצפייה במקור באתר YouTube, לחצו כאן.
והם רק דוגמה, הרי רוב אלו שהיום פועלים למען עליה להר הבית הם כאלו שהחזון שלהם הוא שיום אחד המסגד לא יהיה שם יותר ושמוסלמים לא יהיו כאן יותר.
הנפיצות של העניין היא ענקית.
אגב, בדיוק כמו שלתת לערבים להתפלל בכותל המערבי יוביל די מהר לפיצוץ.

אז עם כל הצער שבדבר ועם כל הזיקה שיש לי למקום המקודש ביותר לעם היהודי.
אם אני צריך לבחור בין מילואים, אלמנות ויתומים לבין כבוד דמיקולו (ובזה מדובר, לנירון ושות' העניין עם הר הבית הוא אותו עניין שיש לאוהדי הפועל תל אביב שמכבי תפסיד - גאווה ותו לא) אני מעדיף את החיים.
נצרף לזה שלפחות 1200 שנים במקום יש מסגדים ולמקום לא עולים יהודים אזי אני מעדיף לשמור על הקיים.

יבוא היום שבו עניינים של בן אדם למקום יהיו העניינים הפרטיים ביותר, קרי, דתו של אדם, תפיסת עולמו והיחסים שבן אדם לקונו יהיו פרטיים לחלוטין ולא ישפיעו על חיינו, אזי אשמח להתפלל במקומות המותרים עפ"י ההלכה בהר הבית ולאפשר ללא יהודיים לעבוד את אלוהיהם כפי שהם ירצו במרחב הנ"ל.
עד אז, פירומנים, בבקשה הניחו לי להיות עם משפחתי.

ישן 23-09-2015, 22:01
מנהל פורום סטודנטים

בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי Narion שמתחילה ב "אז ע״פ צורת המחשבה שלך אין טעם לחיות במדינת ישראל..."

לגבי הסייפא, אתה כולך מוטרד מאבן השתיה? למה זה מטריד אותך? למה מטריד אותך שזה המקום הקדוש ביותר לעם היהודי? השבת קדושה - זה מטריד אותך? חיי אישות זה נושא שיש בו קודש - זה מטריד אותך?
לכן הסיבה שהר הבית מטריד אותך זה בגלל פוטנציאל הנפץ שלו. אתה אומר בו נעשה סדר בהר הבית, אולי יהיה קצת ריח של אבק שריפה באוויר ושירים של פיגועים ברדיו ותכול לכתוב פוסטים בפרש.
לי פשוט לא מתאים עוד מילואים ועוד מלחמה.
אז אם כבר מלחמה שהיא תהיה בשל אין ברירה ולא בשל הרצון של נירון ושות' לראות דגל ישראל בראש מסגד שעומד במקומו כבר 1200 שנים רצוף.

ישן 23-09-2015, 23:18
צלמית המשתמש של maorhag

אני יכול לפתוח פה דיון ארוך על הנושא של שמירת הכבוד
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "נראה לי שאתה לא רואה את..."

וכמה חשוב הכבוד הלאומי גם לביטחון,וכמה כל המלחמה שלנו בהר הבית היא מיניקוסמוס של המלחמה על הארץ,אבל בתגובה שלך זה הכי פחות הפריע לי.
הרבה יותר הפריעה לי ההשוואה המרומזת בין אלימות יהודים לערבים. אז העלית איזה סרטון של כמה טיפשים ששרים שיר מפגר,זו האלימות שלך? כמה מאותם ילדודס אי פעם אשכרה עברו על החוק? כמה מהם התדרדרו לאלימות פיזית? מה יש לך להביא לי בזמן האחרון, איזה חצי בית שרוף שנרצח בו מישהו ולא יודעים עדיין מי ביצע? אתה רוצה שנפתח תחרות מקרים ועל כל מקרה בודד של אלימות יהודים אני אביא לך חמישה,יודע מה עשרה, מקרים לצד ההפוך?

גם הקיצונים שב'פירומנים' האלה לפחות מכחישים בקול רם שהם תומכים באלימות,אצל חביבך מהצד השני אין שום בושה לחנך ולצעוק את זה שהם בעד טרור וממנים אותו.

אז עשה לי טובה,לא משנה מה אל תשווה אפילו בין חצי גרפיטי של ילד בן 15 פעם בחודשיים לבין עשרות בקת"בים,אבנים והשד יודע מה על בסיס יומי של ערבים.
גילוי נאות: אני אחד מ"משכיני השלום" בציונות הדתית. עמדותי ידועות פה אני חושב. כל שנה אני עולה להר הבית עם הישיבה (שאגב,השנה משום מה לא אפשרו לה לעלות,בושה וחרפה) בעשרת ימי תשובה והתוצאות הן 0 פרובוקציות ו0 בעיות. פעם אחת היה עצור אחד שאני יכול להעיד אישית שהעלילו עליו.
בקיצור,לא אנחנו הבעיה בהר הבית.

ובקשר לימי המילואים שלך- מדינה לא מתנהלת בהתאם לימי המילואים של אשלי,צר לי. אגב,גם אני עושה מילואים וגם לי יש דברים יותר טובים לעשות ועדיין אם צריך-צריך.

ישן 22-09-2015, 14:41
צלמית המשתמש של maorhag

אירועים נקודתיים לא בהכרח קובעים רמת סיכון
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי Benjamin Willard שמתחילה ב "[QUOTE=maorhag]מה שאין כן בהר..."

קודם כל אני אשמח לשמוע על אלו אירועים אתה מדבר. אבל האמת שזה לא משנה,גם בעזריאלי אני מניח שמישהו פעם דקר מישהי או להפך,אתה לא ממש מפחד ללכת שם נכון?
אצל יהודים אלימות היא נדירה,מה גם שאפשר לארגן בידוק סדיר. אצל ערבים אלימות היא טבע שני (שלא לומר ראשון). אין שום סיכוי שתכניס אלפי מוסלמים לצד יהודים במקום אחד והם לא יתקפו.
האמת שהראיה מהמציאות פשוטה: מה עושה יהודי מצוי שמחללים את סמלי הדת שלו? בוכה לYNET.
מה עושה ערבי? פיגוע,הפרות סדר,בקת"בים וכל מה שאתה יכול לחשוב עליו.

ישן 22-09-2015, 14:55
צלמית המשתמש של תבור - tar 21
  משתמש זכר תבור - tar 21 תבור - tar 21 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.10.09
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "אתה מוכן שמוסלמים יתפללו..."

לא
א.כי הר הבית והכותל המערבי שייכים לנו ונגנבו על ידי המוסלמים,באופן אידאלי יש לאסור על המוסלמים להתפלל בשניהם.
ב.כי הכותל הוא לא אתר מקודש למוסלמים, אם חשוב להתפלל במקום שבו מוחמד קשר את אל בוראק לפי מסורתם - מי קבע שזה היה דווקא בכותל המערבי? מדובר בבירור בניסיון שפל לנתק את הזיקה היהודית לכותל.אם הם רוצים אפשר להניח להם להתפלל ליד הכתלים האחרים של הר הבית.
ג.הכותל המערבי,לפחות האזור שבו יהודים מתפללים, הוא כולו מקום תפילה,כמו בית כנסת. הר הבית, לפחות בכל ימי השבוע חוץ מיום שישי, לא מהווה מקום תפילה מובהק - עובדה שהמוסלמים הולכים שם עם נעליים ועורכים שם תחרויות ספורט ופיקניקים. השוואה יותר מדויקת תהיה דרישה של יהודים להתפלל בתוך מסגד אל אקצא.

נערך לאחרונה ע"י תבור - tar 21 בתאריך 22-09-2015 בשעה 14:57.
ישן 22-09-2015, 14:10
צלמית המשתמש של Narion
  Narion Narion אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.12.08
מה יקרה אם נשנה את הסטטוס קוו בהר הבית?
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי maorhag שמתחילה ב "נקודה כואבת"

ונתחיל עם זה שנעיף לאלף עזאזל את שלטון הוואקף, ונתלה את דגל ישראל על כיפת הסלע.

ירדן ומצרים ינתקו את קשריהן הדיפלומטים עם ישראל ויבטלו את הסכמי השלום?

-בשמחה, גם ככה מדובר במדינות לא רלבנטיות, ושלא הרווחנו מהן כלום בכל שנות השלום.

זה מצחיק אותי שאנשים חושבים שהמצרים נלחמים קרוב לגבול עם ישראל בגלל שהם רוצים להגן עלינו מדאע"ש בסיני.

המציאות היא שהם פשוט דואגים לתחת של עצמם, תאי הטרור שם שחטו עד היום מאות חיילים מצרים, וגרמו לכאוס בחצי האי סיני, והם משתפים פעולה עם החמאס.

למצרים לא אכפת מביטחון ישראל, אכפת להם מזה שהם לא יאבדו את סיני (ואולי אח"כ את כל מצרים) לארגוני טרור רצחנים שרוצים לשנות את המשטר, ולהפוך את מצרים לאיי חורבות.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 22-09-2015, 14:15
צלמית המשתמש של maorhag

לא יודע מה יקרה
בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי Narion שמתחילה ב "מה יקרה אם נשנה את הסטטוס קוו בהר הבית?"

אבל אני כן יודע מה יקרה אם נמשיך בגישה הזו-כשהאויב קולט שאתה מוריד את הראש ובוחר לא להתעמת הוא ימשיך לבדוק את הגבולות שלך (או יותר נכון את החוסר גבולות שלך) עד שמתישהו תגיד "די" ותטפל בבעיה. רק מה? אז הבעיה כבר לא תהיה 2-3 אבנים אלא טילים ונשק חם. מי גרם לזה? אותם האנשים שמספרים לנו שנים למה לא לעצבן את הצד השני,בינתיים הם הולכים ומתעצמים.

ובכל זאת אני לא בעד ההצעה שלך. אני בעד לעבוד לאט ובטוח. קודם כל לאפשר מיידית תפילה בהר הבית. אחר כך להצהיר על חופש כניסה שווה לכל הדתות. אחר כך אישור להקריב קורבן פסח כמובן וכו'
במקביל: לחזק את הענישה ואת היד הקשה כלפי פורעי חוק. המשוואה פשוטה: אם כל ערבי שמרים אבן חוטף כדור אף אחד לא ירים אבן.
בקיצור,להוציא להם את הרוח מהמפרשים לאט ובטוח עד שימאס להם/שתווצר המציאות הפוליטית לתקן את המצב.

ישן 22-09-2015, 15:22
צלמית המשתמש של Narion
  Narion Narion אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.12.08
יש דבר כזה עולם מערבי?
בתגובה להודעה מספר 51 שנכתבה על ידי תבור - tar 21 שמתחילה ב "הבעייה פה היא פחות מצרים..."

אם היום האירופאים לא סובלים אותנו (מרבית המדינות באיחוד מכירות בפלסטין כמדינה, וחלק ממדינות האיחוד כבר החלו לסמן מוצרים שמגיעים מישראל, ובעתיד כנראה שזה יכנס לחוקה של כל החברות), אז תחשוב מה יהיה בעתיד הלא רחוק כשהאיסלאם ישתלט על היבשת הכי נאורה בתולדות האנושות.

ארה"ב גם לא ממש סובלים אותנו (אובאמה שנחשב לנשיא הפרו ציוני הגדול ביותר בתולדות ארה"ב עושה את הכל כדי להגן על ישראל מאיומים קיצונים כמו דאע"ש, יכולות גרעיניות של איראן, ואיומים רבים).

אז מה נשאר?

קנדה? אוסטרליה?

אני מניח שקנדה היא אכן בעלת ברית חשובה, והם באמת אוהבים אותנו, אבל אני לא רואה תרחיש של מארינס קנדיים מגיעים להגן על גבולות ישראל.

בשורה התחתונה, אין לנו חברים בעולם, מרבית העולם גם ככה שונא אותנו, אז מה זה משנה מה נעשה בהר הבית?

כבר אין לנו מה להפסיד.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 17:47

הדף נוצר ב 0.12 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר