לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 08-10-2015, 06:56
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.08
תיקון הטמעה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי itamars2 שמתחילה ב "סרטון השתלטות על מיידי אבנים ע"י מסתערבים-מה רואים בסרטון?"

נראה שהתגים של YouTube פה בפרש לא מאפשרים להטמיע סרטון שמתחיל לנגן החל מזמן מסויים. אתה כיוונת למה שרואים בדקה ה-0:15 של הסרטון, בו נראה המסתערב מצמיד אקדח לרגל של המחבל ויורה. לדעתי, על פניו אחלה דבר - זה מונע מהמחבל להשתחרר ולברוח, ומצד שני לא פוצע אותו בצורה קשה מדי וגם לא פותח פתח לטעויות בהן המחבל בטעות חוטף כדור למפשעה או לטחול כי הוא לא מפסיק להתפתל ולהשתולל.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Carl Sagan
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 08-10-2015, 18:15
צלמית המשתמש של פפילון
  משתמש זכר פפילון פפילון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.06.15
לא ידידי, דברייך הם מזיקים שיכולים להביא לידי חולשה.
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי רם אדמון שמתחילה ב "רילקס....בלי פניקה, פניקה זו..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי רם אדמון
רילקס....בלי פניקה, פניקה זו חולשה, עם חולשה לא מנצחים, נגד סכנת זורקי אבנים,מרחיקים זורקי האבנים, ולא בורחים,או פוגעים במי שתפסת...אוי ואבוי לנו אם הוא מוקף ב-20 מאנשינו, ואתה חושב כי הוא לא מנוטרל

א. שהם נחשפים בדרך כלל זה יהיה בגלל מטרת איכות מבין הקבוצה שהתפרעה, רוצה לומר שהוא לא סתם אפילו קרוב להיות תמים. ייתכן וגם זוהה מפעמים קודמות.
ב. אני לא יודע מה ההגדרה שלך למנוטרל, אבל אותי לימדו שמנוטרל זה אחד שלא יכול לעשות דבר, יושב בשקט ואזוק היטב. הבחור מתפרע כאילו לקח מורפין ולא מרגיש כאב. למרות כול החבטות שחטף הוא עדין משתולל.
ג. תסתכל על האזור, אפשר לראות יותר אבנים מאשר את הכביש. היחידות האלו בדר''כ לא מטפלות בהפסדים. לרב הם שם בגלל דברים כאלו או שמצטרפים למטרה מסויימת אחרת. במקרה וההפס''ד מתגבר עומד לרשותם נשק חי, שכמובן לא מוביל לתוצאות טוב לאיש מין הצדדים. ההסתלקות צריכה להיות מהירה וחלקה.

זה קל לשפוט מהצד, ואתה שוכח שאותו חמוד ישב אחר כך יחד עם הלוחמים ברכב. צריך לנטרל אותו עוד בעודו בחוץ, וכמה שהוא חוטף הוא לא מפסיק להשתולל.

אולי בסה''כ היה צריך להביא אזיקונים ולסיים עם יותר מהר, אבל העיניין העיקרי הוא שאסור לשום מתפרע להתנגד ברמות כאלות למעצר.
ישן 09-10-2015, 06:41
צלמית המשתמש של פפילון

תלמד על המושג הרתעה
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי Fxtrage שמתחילה ב "צודק כי לבעוט בו כמה שיותר..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Fxtrage
צודק
כי לבעוט בו כמה שיותר חזק, וכמה שיותר אנשים + לתת לו כדור בירך
ואחר כך להוציא אלפי שקלים על טיפול רפואי בבתי החולים שלנו זה הרבה יותר הגיוני...

יש ללכת ראש בקיר, ויש להתקדם הלאה.
אף אחד לא אמר שהבחור חף מפשע, פשוט יש דרך הרבה יותר יעילה לעצור אדם שכזה,
בצורה שנראת מקצועית יותר, קלינית ובעיקר שינוי מחשבתי.
כי מסתערבים ומכות הם מכירים.

צה''ל מבזבז עשרות מיליארדים על הרתעה, אז אתה מדבר איתי על כמה אלפים? אתה חושב על הטווח הקצר. בטווח הרחוק עם מקרים נוספים כדוגמת האירוע הספציפי הנ''ל, אותו חברה שידעו שהם אם נתפסו אזי שכדאי להם להתנגד כמה שפחות למעצר.

ומה אם אותו מתפרע היה מצליח לתת מכה במקום אסטרטגי לאחד הלוחמים, אז הוא לא היה צריך טיפול?
ואם יש דרך יותר יעילה (כאמור, מלבד אזיקונים שלא נראו שם) מה היית מציע במקום לעלות הגיגים לאוויר?
הלוחמים עם נשק, והנשק הוא ארוך. אבל גם אם היו אזיקונים, עדין קשה לאזוק כשאתה נמצא עם ציוד מלא.

אתה מדבר שם על המכות שהחברה שם נתונים, וכאילו נשמע שזה מתוך נקמה, אבל זה הרבה מעבר לזה. עובדה, גם שהם בועטים ונתונים אגרופים הוא לא מפסיק להתפרע. הבחורים הללו הם לא מהגדודים. התזונה שלהם, הקרב מגע, המיומנות והכוח שיש להם הרבה יותר קטלנית. אני בטוח שמעטים אנשים שמסוגלים לספוג כול-כך הרבה ובכול זאת להמשיך בסורם. לכן הוא היחידי שהיה איתו קושי, ושהמכות לא עזרו דרדרו גם אמצעים שהיו ברשותם.
זה לא במה שיש צופים ויש מכות בזירה. צריך לעצור ולסיים את האירוע כמה שיותר מהר.

נערך לאחרונה ע"י פפילון בתאריך 09-10-2015 בשעה 06:45.
ישן 08-10-2015, 13:19
צלמית המשתמש של סיורניק
  משתמש זכר סיורניק סיורניק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.05.13
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי itamars2 שמתחילה ב "כל העסק הזה נראה לי לא..."

קשה לי להסכים איתך.
בלי להכיר לעומק את עבודת המסתערבים, ברור שזו לא משטרה וזה לא מעצר סטנדרטי. מדובר ביחידות שהיום צריכות לשלוף מסית מתוך הפגנה, מחר להביא מחבל מאמצע הרחוב בבית לחם, מחרתייים להרים חשוד מעזה, כל זאת לאחר שהייה ממושכת באזור מסוכן עם אוכלוסייה עויינת.

אני מניח שהם צריכים לפעול במהירות שיא מרגע החשיפה עד ניתוק מגע מהשטח, תוך הפעלת כוח/אלימות, ואין להם זמן לשטויות והתבחבשות עם החשוד שמתנגד. אני מעריך שהירי ברגל לא היה המצאה של הרגע אלא תו"ל או מקת"ג מתורגל היטב.

תמיד מדברים בארץ על כמה אנחנו אוהבים שיש מי שעושה את העבודה המלוכלכת ומביא תוצאות, בלי בג"צ ובלי בצלם. אז הנה לפעמים רואים את סוג העבודה שזה דורש לאור יום. אנחנו לא באמת רוצים לדעת כי כשרואים את זה זה לא נראה טוב במצלמות ואנחנו מתחילים לשפוט לפי הסטנדרטים המוכרים לנו, בלי להבין את הסביבה שהם פועלים בה.

"צה"ל הוא הצבא הערבי הטוב במזרח התיכון" - עזר וייצמן (על זרוע היבשה)

ישן 08-10-2015, 13:54
צלמית המשתמש של סיורניק

בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי Fxtrage שמתחילה ב "אתה מדבר כאילו הם נשלחו ללב..."

אולי הפעם לא בלב סג'עייה, אבל העבודה היא דומה ואת התוצאות הם הביאו בהצלחה.

שוב, אני לא מכיר את העבודה של המסתערבים, זו דעתי בהתבסס על איך שאני מעריך נראית ה"שגרה" המבצעית שלהם. הם לא שוטרים, אין להם יעוד של שיטור ואין עליהם מגבלות שיש בדרך כלל על משטרה. מי שרוצה שיפעלו לפי תו"ל של משטרה, שישלח שוטרים.

אין לי בעייה עם טענות נגד שימוש במסתערבים (למרות שאני לא מסכים איתן), רק עם הטענות כלפי הלוחמים עצמם ש"זה לא נראה טוב", "לא סביר בעיניי" וכו'. לא מדובר פה במעצר של אוהדי כדורגל, יש סיכוי גדול שיש גם נשק חם בקהל, ואני משוכנע שהמחבלים מקימים יחידות שכל תפקידן "לצוד" מסתערבים, אם לא היו קיימות עוד קודם.

ישן 09-10-2015, 06:58
צלמית המשתמש של פפילון

השאננות שלך מסוכנת
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי Fxtrage שמתחילה ב "אתה מדבר כאילו הם נשלחו ללב..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Fxtrage
אתה מדבר כאילו הם נשלחו ללב סג'עייה להביא אדם
כאשר אין שום כוח צבאי קרוב אליהם.
פה רואים בבירור שהם מוקפים חיילים מרגע שתפסו את הבחור.
כמה ירי הזה היה מוצדק - כנראה שזה עוד ייבחן.
כמה ירי כזה יכול לפגוע בישראל ולקצר את הרצועה היחסית ארוכה שניתנה לשוטרים\חיילים בשבוע האחרון, המון...

הם מוקפים חיילים, נו ו? אז מה זה אומר, שלא נשקפת להם סכנה? דווקא להפך, עצם זה שהם מקובצים מסוכן עוד יותר.
לא פעם ולא פעמיים מחבלים נכנסו להפגנות כאלו עם נשק חם וחיכו לשעת כושר. ואתה מבקש לספק להם מצב כזה?!
החיילים לעולם לא יצאו מכלל סכנה כל עוד בשטח. זה רק השאננות שלך שאומרת שאבנים פחות מסוכנות ושאתה לא חושב שיכול לצאת משם מתפרע ולירות בכולם.

קוד:
כמה ירי הזה היה מוצדק - כנראה שזה עוד ייבחן. כמה ירי כזה יכול לפגוע בישראל ולקצר את הרצועה היחסית ארוכה שניתנה לשוטרים\חיילים בשבוע האחרון, המון...

עעל ידי צה''ל או התקשורת? כי על ידי צה''ל הנושא כבר נבחן.
ישן 08-10-2015, 14:47
צלמית המשתמש של סיורניק

בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי רם אדמון שמתחילה ב "אתיחס לחלק היותר בעייתי..."

1. אתה צודק שצריך לבקר , אבל אנו צריכים להיזהר שלא להפוך לשופטים מהכורסא שלא מבינים את המציאות הייחודית שבה פועלים מסתערבים ושופטים אותם לחומרה כי "זה לא נראה לנו".

2. עבודת מסתערבים היא מיוחדת ולדעתי אין לנו את הכלים או הידע "לשפר" אותם. בשביל זה יש להם מפקדים ומפתחי תו"ל. אני לא אגש למומחה המתקן מכונה כלשהי או לפועל בניין מנוסה ואתחיל ללמד אותו איך לדפוק עם הפטיש בצורה עדינה יותר כי ככה אני חושב שצריך לעשות, כי יש לו נסיון וידע שאין לי.

3. יש אנשים שגם הפעלת טייזר / אלפ"ה / כוח פיזי נראית להם מוגזמת כי הם לא היו אי פעם במצב שמצריך את זה והם מצפים שיספקו להם ביטחון בצורה סטרילית. נלך יותר רחוק - יש אנשים שבעיניהם תשאול מעמיק בשדות תעופה דווקא של ערבים היא גזענות ואם זה היה תלוי בהם הם לא היו מאפשרים לבודקים הבטחוניים לעשות זאת כי "זה לא נראה להם" במדינה דמוקרטית.
אין עבודת בטחון סטרילית, וכל רגשי האשם או הרצון להיות נאורים ונחמדים לא ישנה את המציאות הזו.

4. יש פעמים שהביקורת ה"בונה" לצורך "שיפור" היא רק מסווה לחתרנות ונסיון להכשיל את היחידות הנ"ל, את הממשלה ששולחת אותן, ואת המדינה שעליה הן מגינות (ע"ע שוברים שתיקה - שוב דעתי האישית בלבד).

נערך לאחרונה ע"י סיורניק בתאריך 08-10-2015 בשעה 14:50.
ישן 08-10-2015, 13:56
  334yaron 334yaron אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.05.14
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי סיורניק שמתחילה ב "קשה לי להסכים איתך. בלי להכיר..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי סיורניק
קשה לי להסכים איתך.
בלי להכיר לעומק את עבודת המסתערבים, ברור שזו לא משטרה וזה לא מעצר סטנדרטי. מדובר ביחידות שהיום צריכות לשלוף מסית מתוך הפגנה, מחר להביא מחבל מאמצע הרחוב בבית לחם, מחרתייים להרים חשוד מעזה, כל זאת לאחר שהייה ממושכת באזור מסוכן עם אוכלוסייה עויינת.

אני מניח שהם צריכים לפעול במהירות שיא מרגע החשיפה עד ניתוק מגע מהשטח, תוך הפעלת כוח/אלימות, ואין להם זמן לשטויות והתבחבשות עם החשוד שמתנגד. אני מעריך שהירי ברגל לא היה המצאה של הרגע אלא תו"ל או מקת"ג מתורגל היטב.

תמיד מדברים בארץ על כמה אנחנו אוהבים שיש מי שעושה את העבודה המלוכלכת ומביא תוצאות, בלי בג"צ ובלי בצלם. אז הנה לפעמים רואים את סוג העבודה שזה דורש לאור יום. אנחנו לא באמת רוצים לדעת כי כשרואים את זה זה לא נראה טוב במצלמות ואנחנו מתחילים לשפוט לפי הסטנדרטים המוכרים לנו, בלי להבין את הסביבה שהם פועלים בה.

+1

קצת על עבודת המסתערבים -

לצפייה במקור באתר YouTube, לחצו כאן.
ישן 08-10-2015, 15:29
  itamars2 itamars2 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.02.13
בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי 334yaron שמתחילה ב "זווית נוספת של הזירה מתחילת האירוע"

זה גם סרטון שראיתי אח"כ.
ברגע ההפעלה יש 7 לוחמים בקו המגע ועוד שבעה או יותר שמצטרפים מאחור במדים.
2 מתפעלים את האזיקה והניטרול של הנעצר והשאר מחפים ומבריחים בירי את המחבלים האחרים.
2 מתפעלים מעצר של מחבל נוסף מגמה אחורה.
בשלב מסוים יש כ7 חיילים שמנסים לאזוק אותו.
במקום לשים לו ברך על הצוואר או כת של נשק בפנים נבחר לירות לו ברגל מה שעושה את הפנוי שלו אחורה קשה יותר.
יש לי את כל הכבוד ללוחמי היחידה שעושים עבודה קשה ומסוכנת.
כאן יש פער בהכשרה.
השיטות האלה טובות בלגרור מרחק קצר לרכב ולא בסיטואציות האלה.
עזבו שההפעלה הזו מיותרת בעיני ועדיף שהיו עושים תחרות קליעה לתחת של מסיתים בולטים עם רוגר.
אני חושב שזה לא נכון טקטית זה לא נכון הסברתית ועל מידת היעילות אני לא יודע מספיק.

נערך לאחרונה ע"י itamars2 בתאריך 08-10-2015 בשעה 15:35.
ישן 09-10-2015, 06:53
צלמית המשתמש של פפילון

צר לי, אך אתה מדבר שטויות
בתגובה להודעה מספר 51 שנכתבה על ידי itamars2 שמתחילה ב "יש עשרות קליפים באורכים שונים..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי itamars2
יש עשרות קליפים באורכים שונים שפורסמו ע"י סוכנויות הידיעות הפלסטיניות.
המקור של חלק מהצילומים עיתונאים פלסטינים ככה שהמרצע כבר יצא מהשק השד מהבקבוק או וואטאבר.
במקום להלין על הפרסום מומלץ לחדד נהלים לחיילים.
שיהיה ברור אני בעד לירות ברגליים לזורקי אבנים ובקטבים, לא רואה טעם לעשות את זה לאחר המעצר ולא רואה סיבה להכניס מסתערבים בשביל זה.
נראה לי שיש מספיק אנשים שבימים אלה מבוקשים לחקירה שצריך להביא אותם ועדיף לשלוח את היחידה המצוינת הזו לעשות את העבודה שלה.

אני לא מכיר עוד יחידה שיכולה לתפוס מתפרעים מרכזים בקהל עוד כשהפגנה נמשכת. צה''ל משקיע מאמצים רבים כדי לפגוע ולתפוס את המתסיסים העיקרים שבדר''כ מקשים על זיהוים על ידי הסתרת פרצופם. זה מציב לצה''ל בעיה אחר כך לאתר אותם, ולכן הם מטרה מרכזית באירועים מסוג אלו.
אתה אומר בניגוד הנהלים ואילו דבר צה''ל הצדיק (ובצדק) את הירי, ואומר שלא נגרם נזק ממשי.
אז על אילו הנהלים אתה מדבר? יש נהלים גזרתיים, יחדתיים ואף נהלים שונים לכל פרט ופרט.
אז רצוי שלא תקפוץ למסקנות שגויות.
ישן 10-10-2015, 13:40
צלמית המשתמש של פפילון

בתגובה להודעה מספר 54 שנכתבה על ידי itamars2 שמתחילה ב "אתה מגיב בלי לקרוא את השרשור..."

ציטוט:
אתה מגיב בלי לקרוא את השרשור או שיש לך פגם בהבנת הנקרא.
אין לי סבלנות לנקד בשבילך-תטרח לקרוא שוב כמה פעמים.

ואני עוד חשבתי שאתייחסתי לתגובה שלך, למה שרשמת. אבל כנראה הייתי צריך להגיב לגבי כול השרשור, כי זה בעצם התגובה שלך?
לרשום שX מדבר שטויות או לא הבין משהו זה כל אחד יכול. אם אתה אומר שאחד מדבר שטויות, תסביר אפילו בקצרה מדוע.. אחרת אין הבדל בין שניכם.

ציטוט:
שיהיה ברור אני בעד לירות ברגליים לזורקי אבנים ובקטבים, לא רואה טעם לעשות את זה לאחר המעצר ולא רואה סיבה להכניס מסתערבים בשביל זה.
נראה לי שיש מספיק אנשים שבימים אלה מבוקשים לחקירה שצריך להביא אותם ועדיף לשלוח את היחידה המצוינת הזו לעשות את העבודה שלה.
ישן 10-10-2015, 19:06
  itamars2 itamars2 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.02.13
בתגובה להודעה מספר 55 שנכתבה על ידי פפילון שמתחילה ב "[QUOTE=itamars2]אתה מגיב בלי..."

זו התגובה שפיספסת יותר למעלה.

"זה גם סרטון שראיתי אח"כ.
2 מתפעלים את האזיקה והניטרול של הנעצר והשאר מחפים ומבריחים בירי את המחבלים האחרים.
במקום לשים לו ברך על הצוואר או כת של נשק בפנים נבחר לירות לו ברגל מה שעושה את הפנוי שלו אחורה קשה יותר.
כאן יש פער בהכשרה.
עזבו שההפעלה הזו מיותרת בעיני ועדיף שהיו עושים תחרות קליעה לתחת של מסיתים בולטים עם רוגר.
אני חושב שזה לא נכון טקטית זה לא נכון הסברתית ועל מידת היעילות אני לא יודע מספיק."

נהלי פתיחה באש בצהל והמשטרה מדברים על אמצעי כוונה וסכנת חיים מיידית.
יכול להיות שיש ליחידה כזו נהלים מאושרים משלה וכו בכ"א לא נראה טוב.
בראיון שצורף למטה גם הודו שהיתה אי מוכנות להתמודד עם סיטואציה כזו והלוחם בתנאי לחץ נתן את הפתרון הזה שלטעמי היה לא נכון ולא קונסטרוקטיבי- ואני לא מאשים אותו או אותם אלא את רמת האימון.(כמו שכבר צוין) למרות שלא באמת אפשר להתכונן לכל תרחיש ובמצבי לחץ אנשים עושים טעויות ואי אפשר באמת להמנע מזה לחלוטין.
לגבי מי יותר חשוב ממידי אבנים- בני משפחה וחברים של מחבלים, דרשנים שמסיתים במסגדים, כל מי שידוע בתור פעיל חמאס וג'יהאד, מי שמפעיל את המקוננות.
ישן 11-10-2015, 21:27
צלמית המשתמש של פפילון

בתגובה להודעה מספר 56 שנכתבה על ידי itamars2 שמתחילה ב "זו התגובה שפיספסת יותר..."

ציטוט:

"זה גם סרטון שראיתי אח"כ.
כאן יש פער בהכשרה.
אני חושב שזה לא נכון טקטית זה לא נכון הסברתית ועל מידת היעילות אני לא יודע מספיק."

בראיון שצורף למטה גם הודו שהיתה אי מוכנות להתמודד עם סיטואציה כזו והלוחם בתנאי לחץ נתן את הפתרון הזה שלטעמי היה לא נכון ולא קונסטרוקטיבי- ואני לא מאשים אותו או אותם אלא את רמת האימון.(כמו שכבר צוין) למרות שלא באמת אפשר להתכונן לכל תרחיש ובמצבי לחץ אנשים עושים טעויות ואי אפשר באמת להמנע מזה לחלוטין.
לגבי מי יותר חשוב ממידי אבנים- בני משפחה וחברים של מחבלים, דרשנים שמסיתים במסגדים, כל מי שידוע בתור פעיל חמאס וג'יהאד, מי שמפעיל את המקוננות.

ציטוט:

שוב פעם, הגבתי למה שציטטתי. לא סתם הגבתי בכלליות אליך, אלא ציטטתי חלקים ספציפים (או במקרה הזה - תגובה) שאליהם התייחסתי. מה היה לפני או אחרי, זה לא משנה. לעומת זאת, מה שצוטט אתייחסתי אליו בהתאם.

ציטוט:

אתה עונה בעיקרון לעצמך. אם 7 ניסו לעצור אותו תוך כדי בעיטות ואגרופים ועדין מתעמתים איתו, אתה באמת חושב שברך היא מה שתעזור? כת לפנים? ממתי פלסטינים בהפגנות נרתעים מכך? הם יודעים הוראות פתיחה באש יותר טוב ממני וממך גם יחד. אז אחד כמה וכמה על אותו מתפרע שחוטף מכות לא פשוטות, זה מה שירתיע אותו?.
ואיך אתה יכול להגיד שהפינוי לאחור ניהיה קשה יותר, כשברגע שהוא קיבל כדור סוף סוף הכוח הצליח לרסן אותו?

ציטוט:
כאן יש פער בהכשרה.

לגבי מי יותר חשוב ממידי אבנים- בני משפחה וחברים של מחבלים, דרשנים שמסיתים במסגדים, כל מי שידוע בתור פעיל חמאס וג'יהאד, מי שמפעיל את המקוננות."

זה לא היה אמור לקרות, אחלה - ו? הרבה דברים לא אמורים לקרות במבצע צבאי ועדין קורים. בוחנים את זה אחר כך, אם המטרה הושגה והדרך לא נפגעה. מה שלדאבוני בהחלט קרה פה.

אתה אומר פער בהכשרה, למרות שבסופו של דבר הלוחם פעל נכון בעיניי מפקדיו. אני מעדיף לוחמים שידעו לחשוב נכון עצמאית מאשר יהיו מקובעים לאלף תפיסות עבודה. לא לכול אירוע ואירוע יש תבנית ומתאר שצה''ל או כוח כולשהו יכול לבנות ולהנחיל זאת בהצלחה לאנשים. הם עדין לא מחשב, אלא אנשים שיש להם ראש על הכתפיים. המטרה היא לבנות עבורם כלים כדי לצלוח בהצלחה אתגרים חדשים, קלים או קשים.

"השיטות האלה טובות בלגרור מרחק קצר לרכב ולא בסיטואציות האלה." אז מה הייתה פה הסיטואציה בדיוק?

"נהלי פתיחה באש בצהל והמשטרה מדברים על אמצעי כוונה וסכנת חיים מיידית.
יכול להיות שיש ליחידה כזו נהלים מאושרים משלה וכו בכ"א לא נראה טוב." אני אשמח אם מישהו יתקן אותי, אבל בדמוקרטיה הגדולה והחשובה בעולם אזרח היה מקבל ירי ממזמן על מעשים דומים, ולא בטוח שלכיוון הרגליים.

אז אם אצלם זה בסדר, אז למה אצלנו שאנו מול אוייב שתוקף בנשק מסוכן, זה לא נראה טוב?
ואני לא שואל את דעתו של העולם, אלא את דעתך שלך בלבד.
אם זה לא בסדר מבחינתך שפורעי חוק חוטפים ומדרדרים כלפיהם אמצעים עד אשר הם נוטרלו, אז הרי שאין לי ולך מה לדבר בנושא.

"(כמו שכבר צוין) למרות שלא באמת אפשר להתכונן לכל תרחיש ובמצבי לחץ אנשים עושים טעויות ואי אפשר באמת להמנע מזה לחלוטין."
שאתה מוסיף טעות תוסיף שזו דעתך האישית. לדעת צה''ל זה ממש לא טעות, אחרת החייל היה נחקר ולא עוזר לו דבר.

"לגבי מי יותר חשוב ממידי אבנים- בני משפחה וחברים של מחבלים, דרשנים שמסיתים במסגדים, כל מי שידוע בתור פעיל חמאס וג'יהאד, מי שמפעיל את המקוננות.""
בוא אתקן את דברייך: בהערכה גסה, אומר שרק חצי מחברה הפלסטינית מסיתה.

אז מה תעשה? תעצור את כולם? לא. לא אפשרי. אתה תעצור את זה שלוקח את זה קדימה - המוציא לפועל אלימות מכול סוג שהיא.

נערך לאחרונה ע"י פפילון בתאריך 11-10-2015 בשעה 21:30.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 14:22

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר