לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 21-07-2015, 06:56
  Cu1 Cu1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.03.11
חבילת פיצוי ההסכם האיראני , מה הייתם מבקשים ?

למרות שיש אשכול שדן בנושא ההסכם האיראני חשבתי לנכון שאולי כדאי לפתוח אשכול על חבילת הפיצויים האפשרית ( תמיד אפשר לאחד אם רוצים).

כמו שמסתמן קרוב לודאי שהאמרקאים ינסו להציע חבילת פיצוי להסכם , יתכן שכבר בזמן הקרוב או אחרי הדיונים בקונגרס.
מה לדעתכם צריך לבקש מהאמרקאים (במסגרת כמובן במ"מ , כלומר לא לבקש דברים כמו מימון למערכת XYZ החדשה שכרגע בפיתוח בצה"ל או השלמת חוסרים בפגזים מסוג X וכולי).

לדעתי צריך לבקש :
פתרון ביניים למסוקי תובלה נוספים ( אולי החכרת מסוקים עד הבשלת ה CH53K ).
מטוסי תדלוק , או מימון והסכמה להסבת מטוסים חדשים יותר למטוסי תדלוק.
חידוש מערך התותחנים.
השקעה נוספת בשרביט קסמים.
מימון לווין/לווינים מתוצרת הארץ ושיגורם.
טייסות נוספות של F35 + הסכמה נוספת לשילוב ציוד ישראלי.
ריענון טייסות הF15 (אם אפשרי וכדאי).
מכירת טילי שייוט.
מימון נמ"רים נוספים.
הסבת הפתנים הנותרים לשרפים.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 21-07-2015, 09:11
צלמית המשתמש של DZZ
  DZZ DZZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.06.07
פיסטוקים!
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Cu1 שמתחילה ב "חבילת פיצוי ההסכם האיראני , מה הייתם מבקשים ?"

לפני שנים רבות, במדינה רחוקה, קרוב לכאן, הייתה קנוניה שברבות המקרים כונתה "פרשת אירן - קונטרה". במסגרת הקנוניה האפלה הזו, נשלחו ממדינה מזרח תיכונית מסוימת, טילי הוק וכל מיני דברים אחרים, לפרס, כדי שזו תשלם לקונטרה עבור קניית נשק לביצוע משימות של הדוד סם, ללא ידיעת הממשל, וכו' וכו' עניינים של מסחר סיבובי במיטבו. אליבא דאל"מ שמועתי, כדי שהאניות לא תחזורנה ריקות מאירן, דבר שבוודאי יעורר חשדות מרובים אצל עמילי המכס חדי העין, הן הועמסו במטענים כבדים של פיסטוקים. ואכן, הארץ הייתה מוצפת בפיסטוקים באיכות מעולה, ובמחירי הפסד, למגינת ליבם של יבואני הפיסטוקים הוותיקים שסחרו עד אותה עת עם תורכיה.

אתם יכולים להאמין לאגדות העם - או לא, אבל אני עוד זוכר את אותם הפיסטוקים....
ישן 21-07-2015, 09:51
צלמית המשתמש של ai22
  משתמש זכר ai22 ai22 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.09.09
יצירת שווי משקל ומרוץ חימוש
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Cu1 שמתחילה ב "חבילת פיצוי ההסכם האיראני , מה הייתם מבקשים ?"

1. כיסוי רמות ההגנה נגד נשק טילאי בלתי קונבנציונלי: מהשרביט עד חץ3, ורכש חימוש בהתאם להערכות על כמות הטילים של איראן לטווחים המתאימים.

2. רכש מטוסים המסוגלים לפעול בטווח של איראן: F35 לשיבוש מערך ההגנה האוירית של איראן, טייסת B52 עם חימוש חודרני כבד לצורך יצירת יכולת השמדה של מתקני הגרעין, כולל שדרוג של מטוסים קיימים, מטוסי תדלוק בהיקף מתאים, וייצור בארה"ב של מל"טי איתן לתצפית.

3. ציוד שיאפשר עליונות קרקעית מול פרוקסי של איראן: נמרים ממוגנים במגן רוח, מיגון משוריינים קיימים במגן רוח בתצורה כלשהי, מערך תותחנים המשלב תותחים עם נ"ט ארוך טווח לניטרול איום של פלישה ממש מכיוון צפון.

4. העלאת מלאי החימוש לרמה מתאימה.

כל זאת - בפריסה על פני העשור הקרוב (הזמן עד להסרה מלאה של הסנקציות).

נערך לאחרונה ע"י ai22 בתאריך 21-07-2015 בשעה 09:57.
ישן 23-07-2015, 17:02
  משתמש זכר זיגפריד ששון זיגפריד ששון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.08.12
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי סירפד שמתחילה ב "אני חושב שלא הבנת"

ארה"ב העבירה צוללות פולאריס על טיליהן לבריטניה. אחר כך טילי טרידנט שהוצבו בצוללות שנבנו ונבנות בבריטניה. כן הבריטים קיבלו טילי טומהוק בעלי טווח אסטרטגי. אין בכך הבדל עם העברת מפציץ אסטרטגי כשמדובר באספקט הגרעיני. הבריטים פיתחו מפציצים אסטרטגיים, ויקטור, וולקן, כיוון שבאותה תקופה היה להם עניין עמוק בהמשך פיתוח תעשיית המטוסים הבריטים עד נפילת ה-TSR. מאז הבריטים נטשו שתי צלעות מן ה"טריאד" הגרעיני.

זה משמעות ה"יחסים המיוחדים".

כך שסכנת אובדן שליטה על המימד הגרעיני כסיבה לאי-העברת מפציץ אסטרטגי למדינה ידידותית אינה מדיניות יצוקה בסלע. תלוי במדינה. לישראל למרות הדיבורים הרבים, אין "יחסים מיוחדים" עם ארה"ב כדוגמת בריטניה. מבחינה פורמלית ארה"ב מחוייבת להגנת טורקיה במידה ותותקף אך לא כלפי ישראל.

מכל מקום, B-52 לישראל הוא רעיון חסר שחר מכל אספקט.
ישן 21-07-2015, 11:49
  amiros91 amiros91 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.08.14
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי ai22 שמתחילה ב "אין סיבה להפעיל מערך הפצצה פגיע לפני השגת שליטה אוירית"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ai22
ומטוסי הF35 נועדו במפורש להשגת עליונות ושליטה כזו.

לא מדובר על "מבצע" אלא על מלחמה ממש,
שהשלב הראשון בה הוא השמדה חלקית של מערך ההגנה האוירית,
בשלב השני, כלי טייס נוספים (F16I, F15I) יצטרפו להפצצות, והמטרה תהיה השמדה מלאה של ההגנה האוירית וחיל האויר האיראני
ורק לאחר השגת עליונות אוירית, מטוסי ההפצצה הכבדים יוכלו למלא את תפקידם, במקביל למטוסים האחרים שיפציצו מטרות פחות מבוצרות
וגם אז, המפציצים הכבדים יפעלו תוך ליווי מתאים, נשיאת משבשים ונשק נ"מ.
ותוך כדי כך, יתכן ותהיה לוחמה קרקעית מול פרוקסי של איראן.

מלחמה ממש - לא מבצע חשאי ומוגבל.

אני חושב שאתה נותן הערכת-יתר מוגזמת ל-F35. בסך הכל מטוס רב-משימתי מגושם ולא מוכח.
סביר מאוד להניח שגם שימוש בו ייעשה במסגרת "מבצע" מוקפד שמתוכנן מראש ותוך שימוש בהנחה שהמטוס כן גלוי לראדרים.
ואם כבר השגת עליונות אווירית כמעט מוחלטת שאתה יכול להרשות לעצמך לשלוח מפציץ כבד ומיושן כזה - אז אולי מלכתחילה הוא די מיותר.

אני לא רואה יתרון בהחזקת מערך מפציצים כבדים על פני ארסנל טילים בליסטים ארוכי טווח בעלי דיוק דיוק ויכולת חדירה טובים.
ישן 21-07-2015, 13:57

בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי ai22 שמתחילה ב "אין חימוש קונבנציונלי אחר בעל יכולת החדירה הדרוש"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ai22
כך שארסנל טילים בליסטים זה אולי ממש מגניב - אבל לא עונה על דרישות המשימה בכלל.

ההנחה שלך שגויה מיסודה.
בין אם המטוס ניתן לגילוי ובין אם לא - הF35 הוא בעל חתימת מכ"ם קטנה יותר, מה שיקנה לו יתרונות במשימות של תקיפת מערכות הגנה אוירית.
זה לא אומר שהיתרונות הם מוחלטים

טילים בליסטים באמת לא פרקטים לתקיפה מדויקת של מטרה מבוצרת היטב.

אני פשוט לא מבין איזה יתרון נותן לך B52, כאשר גם ככה שימוש בו, לשיטתך, ייעשה רק לאחר השגת עליונות אווירית מוחלטת. אם אתה יכול לשלוח מפציץ כבד, למה שלא תוכל באותו אופן לשלוח במקומו מטוסי קרב כמו F15 חמושים בפצצות/טילי א"ק שיטילו חימוש אחד אחריי השני.

זאת אולי לא הקבלה הכי טובה, כי יכול להיות שאני טועה וכושר חדירה של פצצה חודרת בונקרת ענקית אחת הוא טוב יותר משל 10 פצצות שגודל כל אחת מהן הוא עשירית מאותה פצצה.
בכל מקרה, הנקודה היא שלדעתי יותר רלוונטי וקריטי הוא השגת העליונות האווירית, או פשוט היכולת לחדור מרחב אווירי עצום כמו של איראן ולשהות בו לפרק זמן דרוש ומוגדר מראש. להיות מסוגל להכניס לשם מטוסים - לפניי שמתעסקים באיזה מטוסים.
ישן 21-07-2015, 11:17
  tby tby אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.05.14
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי סירפד שמתחילה ב "[QUOTE=ai22] 2. רכש מטוסים..."

סירפד,

שתי הערות:

הראשונה -
אני מציע לשים את עניין S-300 בפרופורציה.

זו לא מערכת סודית שאף אחד לא יודע כיצד היא עובדת או שאי אפשר להתאמן מולה אלא מערכת נפוצה שנמצאת אצל מספר לא מבוטל של מדינות עם קשרים דיפלומטיים וצבאיים עם ישראל.

מה הסיכוי שארה"ב לא יודעת להתגבר על המערכת? - לדעתי 0.

לא עולה על דעתי שדניס רוס או גנרל בחיל האוויר בארה"ב היו אומרים בפומבי "תנו לישראל B52" אם היו יודעים כי מערכת נ"מ שעומדת להיות מסופקת לאיראן לא מאפשרת הפעלת המטוס.

השניה - אתה מתיחס לעבר ולמציאות קיימת והופך אותה לסוג של אידיאולוגיה -

ארה"ב מעולם לא ייצאה מפצצים - נכון, כי המשימה של המפצצים בעבר היתה משימה גרעינית ואה"ב העדיפה כי מטוסים / צוותים אמריקאיים יחנו בבסיסים בחו"ל מאשר לתת היכולת למדינות אחרות. למי שהיה חשוב לפתח יכולת דומה (בריטניה למשל ) עשה זאת בעצמו

חיל האוויר לא משתמש במטוסים חד משימתיים לצרכים מבצעיים - מודיעין / ל"א זה לא מבצעי? - משתמשים במטוסים יעודיים כי יותר מתאימים / מאפשרים יכולת שאם תיקח הרקולס או F15 לא תקבל. לחיל האוויר של חיל הים האמריקאי אין ברירה אז הוא משתמש ב F18 לכך.

העובדה שלא ניתן להתווכח איתה היא שלמשימה באיראן צריך מפציץ אם רוצים להשמיד את תוכנית הגרעין האיראנית מהאוויר עם נשק קונוונציונאלי, וגם עם רק רוצים לעכב , עדיין מפציץ כמו B1 יפשט את הפעולה משמעותית מאשר לשלוח עשרות מטוסי F15 / F16 לאיראן.

האם B1 הוא מטוס חד משימתי? אני בטוח שאם יחנו 6 בנבטים פתאום ימצאו להם שימושים נוספים....

לגבי "פיצוי", אנחנו כבר יודעים:

השלמה ל 75 F35
קבלת X יחידות של V22 (לא ברור לצורך מה)
מימון חץ / שרביט / כיפת ברזל

אם ישראל לא תדאג ליכולת שתתגבר על "מרחב החסינות" האיראנים פשוט ינצלו הזמן לחפור הרים להכניס לשם את התוכנית נגרעינית כשירצו.

נערך לאחרונה ע"י tby בתאריך 21-07-2015 בשעה 11:25.
ישן 21-07-2015, 13:08
צלמית המשתמש של סירפד
  סירפד מנהל סירפד אינו מחובר  
מנהל פורום צבא ובטחון

חבר מתאריך: 04.05.02
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי tby שמתחילה ב "סירפד, שתי הערות: הראשונה..."

מה שאתה קורא לו "המשימה הגרעינית" הסתיים לפני 20 שנה בערך. לארה"ב כמות מוגבלת של מפציצים כבדים, כאשר כל פסי הייצור כבר מזמן נסגרו (חלקי חילוף נלקחים ממטוסים המאוחסנים ב-AMARC או מיוצרים נקודתית) - הנה קצת מספרים:
B-52 בשירות פעיל 85 ועוד 9 באחסנה (עדכני לשנת 2012) מתוך 744 שיוצרו, קו ייצור נסגר 1962
B-1B בשירות פעיל 66 ללא מטוסים באחסנה (עדכני לשנת 2012) מתוך 100 שיוצרו, קו ייצור נסגר 1988
B-2 בשירות פעיל 20 ללא מטוסים באחסנה (עדכני לשנת 2015) מתוך 21 שיוצרו, קו ייצור נסגר 2000

עקב המספרים הנמוכים הנ"ל, הסיכוי שארה"ב בכלל תרצה למכור את המטוסים שואף לאפס מוחלט - וזה בלי להיכנס למשמעויות הפוליטיות והמדיניות של מכירה שכזו.

ישן 21-07-2015, 11:22
  Byte Me Byte Me אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.04.15

אם אני הייתי בעמדה לבקש מארה"ב זה מה שהייתי מבקש
אני אסדר את הרשימה לפי הסיכוי לקבל משהו
טילי טומוהוק
f-22
הבטחה שארה"ב תספק לישראל טילי hypersonic שבפיתוח, או שיתוף ישראל בתוכנית על מנת שישראל תבנה כאלה בעצמה.
b-2/b1-r זה לא מתאים לצרכים הביטחוניים של ישראל למעט החלטה על תקיפה ארוכת טווח, ונשיאת חימוש כבד שהמטוסים הקיימים לא מסוגלים לשאת. הרעיון שישראל תחזיק במטוס כזה אפילו 4 יספיקו, זה ליצור הרתעה גם באירן וגם במדינות אחרות באזור שחושבות על מסלול גרעיני כאשר המתקנים הם תת קרקעיים.
הערכות שלי שלא נקבל כלום מהרשימה שציינתי.

אבל אני חושב שכולנו יודעים מה יקרה בפועל כמה הבטחות חסרות תוכן, חימוש מלאים\הגדלת המחסנים האמריקאים באזור, מימון מערכות הגנה.ואולי החלום הרטוב של כל רה"מ ישראלי הזמנה לאירוח בבית הלבן שכוללת לינה וארוחה חגיגית.

באופן כללי הייתי רוצה שגישת בקשת המתנות מארה"ב תיפסק וישראל תתחיל לעבור לייצור עצמי ובניית כלכלה עצמאית יותר שתוכל לתמוך בתעשיית נשק(אלה תהליכים שלוקחים שנים לא מהיום להיום)
ישן 21-07-2015, 13:27
  yruas yruas אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.09.09
לא שאני מזלזל

כל ההבטחות האמריקאיות תחת הממשל הנוכחי הנוגעות ל"מתנות" מעולם לא מומשו - בעיקר עקב חוסר רצון מופגן אמריקאי להעניק כלים פיזיים - כסף לכיפת ברזל ואמצעים הגנתיים הם כן נתנו

רשימת ההבטחות שלא מומשו -

KC135 ׁ(ש14 הושבתו לפני שנתיים כשנותרו להם אלפי שעות טיסה - הובטחו לישראל ואיכשהו הממשל מצא דרך לתקוע את כל הסיפור)
V22 - שבהתחלה הובטחו כ"מתנה" ואח"כ נאמר שה"מתנה" כבר קיבלנו בדמות סיוע חוץ.
מסוקי סי הוק - הרבה לחשושים על מחיר "מוזל" לטובת הגנה על אסדות גז - בינתיים שום דבר קונקרטי.

אני מנחש שהסיבה שביבי לא רץ לדרוש חבילה ביטחונית כ"פיצוי" הינה שהוא פשוט לא מאמין יותר להבטחות כאלה או אחרות של הממשל הנוכחי
ישן 21-07-2015, 16:04
  לבני לבני אינו מחובר  
תחמושת בע"מ

חבר מתאריך: 09.03.04
רק לשם הדיון....

לטעמי הדגש צריך להיות בעיקר על מע' הגנה ובכך הבקשה הישראלית לא תהייה "תלושה" מהסיבה בגינה היא מוגשת....
אני חושב שהרשימה הזו בהחלט רלוונטית ומכובדת:

- סוללות של PAC 3
- מימון או השתתפות במימון של לפחות עוד 3-4 סוללות של כיפת ברזל (על רכיביהן ע"ע מכ"ם, מיירטים וכו')
- מימון נוסף למע' "שרביט קסמים" כולל מימון לכמות נוספת של מיירטים).
- מימון לעוד מיירטי "חץ 2" ותוספת מימון ל"חץ 3"

פרט לכך, עם כל הכבוד לנושא האיראני אני חושב שעל צה"ל להערך כבר עכשיו לאיום מצד ארגונים דוגמת דאעש וזה אומר בהקשר של רכש שלטעמי יש לשים דגש על:

- שדרוג מערך ה"פתן" לתצורת ה"שרף" + רכש של מסוקים נוספים.
- הגדלת מלאי חימושים דוגמת ה SDB
- סיוע במימון ואולי אף בפועל בכל הקשור להקמת הגדר המזרחית.
- מימון לייצור של עוד נגמשי "נמר" ומע' הגנה אקטיביות לרק"ם.
- מתדלקים - (שהרי עד כמה ניתן עוד למתוח את חיי ה 707 ).......

זה מה שאני מסוגל לעלות על דעתי כרגע...זה הכוון...

נערך לאחרונה ע"י לבני בתאריך 21-07-2015 בשעה 16:18.
ישן 21-07-2015, 16:58

הבקשות הטריוויאליות הן מימון של שרביט קסמים וחץ 2-3, וכל מיני דברים כמו נמ"ר והגנה אקטיבית לטנקים ונגמש"ים.

יש מקום לדרוש כלים חדשים ושוברי שוויון באמת, שיוכל להביא לצה"ל עליונות טכנולוגיות מוחלטת, בטווח הקצר ובטווח הארוך (לצורך העניין, מתן היתר להכנסת מערכות ישראליות ב-F35 לא מהווה דבר משמעותי לדעתי, במידה ועוד מדינות במזרח התיכון ירכשו את המטוס הזה).

עוד עשר שנים האיראנים יהיו בעלי יכולות כלכליות וטכנולוגיות שיאפשרו להם לבנות צבא חזק וחיל אוויר איכותי; בנוסף לזרוע הטילית שלהם הם יכולים לבנות מערך אווירי שיכול לאיים על ישראל (גם אם סוריה ולבנון לא יהיו רלוונטיות עד אז).

צריך להסתכל קדימה ולראות את היכולות הקונבנציונאלית שהאיראנים עלולים לרכוש ולפתח.

העניין הוא שזה קצת דוחק את ארה"ב לפינה. כי בעצם המכירה/מסירה/מימון של מערכות "שוברות שוויון" מובהקות, הרי שהם מודים שההסכם שנחתם בוינה הוא גרוע.
ישן 21-07-2015, 19:03

בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי ai22 שמתחילה ב "אז איזו דרישה משמעותית לדעתך ישראל יכולה להעלות?"

לא ממש יודע. אבל למשל אם נשווה את חיל הים הישראלי למצרי או הטורקי - הוא קטן לעומתם. אז אולי להכפיל את גודלו זה לא פרקטי (ודי בלתי אפשרי משיקולי סד"כ) גם אם האמריקאים יסכימו לתת לנו במתנה 10 ספינות טילים. אבל אולי הם יכולים לעזור טכנולוגית בקבלת עליונות בתחום טילי ים-ים (למצרים ולטורקים להבנתי יש את ההארפון בגירסא המתקדמת ביותר שלו, בלוק3, שאין בחיל הים הישראלי).

או למשל B52 שאתה בעצמך הזכרת, או טייסת קטנה של F22.

או טכנולוגיות שונות הקשורות בטילים בליסטיים, הנעה מתקדמת, הרחבת יכולת השיגור התת-ימית (אומנם אין פרסומים רשמיים לגבי היכולת של ישראל בתחום - אבל לפי פרסומים זרים היכולת הזאת מתבססת על טילי שיוט. ואני לא בטוח שעוד 10 שנים האיראנים לא יצעדו קדימה ביכולת לזהות וליירט טילי שיוט - יכולת שקיימת כבר היום, לפחות על הנייר, אצל רוב הצבאות המודרניים).

כמובן שזאת רשימה שנכתבת מתוך הערכת-חסר של ישראל בתחומים האלה, תוך כדי הערכת-יתר של הכלכלה, הצבא והטכנולוגיה האיראנית בעוד כמה שנים.
ישן 21-07-2015, 20:09
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.08
בהתחשב בזה שכנראה ישראל תרכוש את ה-V-22

ובהתחשב בתפקיד המרכזי שמסוקים משחקים בשדה הקרב בו משתתפת ישראל, ובהתחשב בזה שישראל קנתה F-35 ושיש לו גם דגם STOVL (ה-F-35B), למה לא לבקש נושאת מסוקים?
ברצינות - נומ"ס תיתן לישראל יכולת להתקיף מקומות מרוחקים יותר, ולהגן בקלות יותר על שדות הגז - מבלי להיכנס לסיוט הלוגיסטי שכרוך בתפעול נומ"ט, אך עם הרבה מהיכולות שלה...

מותר לפנטז, לא?

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Carl Sagan
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

ישן 21-07-2015, 22:34
צלמית המשתמש של ArmouredDov_D9
  ArmouredDov_D9 ArmouredDov_D9 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.10.03
הרבה אמרו דברים נכונים, הנה הרעיונות שלי

* הרבה הרבה מאוד כסף לרכש של מערכות לחימה ישראליות בהן טנקי מרכבה 4מ ונמ"רים עם "מעיל רוח". הייתי גם רוצה "מעיל רוח" לדחפורים אבל זה לא קשור.
* הרבה כסף להצטייד בעוד סוללות של "חץ 3" (אחרי שיושלם הפיתוח) "חץ 2", "שרביט קסמים" ו"כיפת ברזל".
* טילי שיוט ארוכי טווח.
* אמצעי מודיעין וסייבר שיאפשרו לנו לפקח על איראן ולרגל אחריה.
* חיזוק הזרוע האסטרטגית של ישראל באוויר ובים.
* אמצעים מתקדמים לדיכוי הגנה אווירית.
* אולי עוד טייסת F-35, אבל אולי גם עוד טייסת F-15I עם שדרוגים מהעשור האחרון.
* מטוסי תדלוק ובקרה אווירית מתקדמים.
* הייתי רוצה שכל מסוקי האפאצ'י ישודרגו לדגם AH-64E גארדיאן, אבל זה פחות קריטי ופחות קשור לאיראן.

בסימן שאלה: האם לארצות הברית יש טיל בליסטי עם ראשים מתפצלים והאם כדאי (לנו) שהיא תיתן לנו טילים כאלה? אני יודע שזה יכול לעשות בעיות מול רוסיה וסין, שכן מדובר בנשק סופר-אסטרטגי ושובר שוויון, גם ברמה הגרעינית.
דף ה-D9 של MathKnight

ישן 27-07-2015, 11:26
  felixg felixg אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.07.14
בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי ArmouredDov_D9 שמתחילה ב "הרבה אמרו דברים נכונים, הנה הרעיונות שלי"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ArmouredDov_D9
בסימן שאלה: האם לארצות הברית יש טיל בליסטי עם ראשים מתפצלים והאם כדאי (לנו) שהיא תיתן לנו טילים כאלה? אני יודע שזה יכול לעשות בעיות מול רוסיה וסין, שכן מדובר בנשק סופר-אסטרטגי ושובר שוויון, גם ברמה הגרעינית.

יש את LGM-30 Minuteman III הבין-יבשתי שבעבר יכול היה לשאת ראשים מתפצלים ומשוגר מבורות תת-קרקעיים. היום יכולת הרש"קים המרובים מוכלת כולה בצוללות עם טילי ה-Trident D5 שגם הוא בין-יבשתי. הסיכוי שנקבל אותם הוא בליגה של חזירים מעופפים והתגיירות האפיפיור.
היה גם את טילי ה-Pershing II לטווח של כ-1500 ק"מ שלראשונה היו מדוייקים להחריד ושוגרו ממשאיות. ישראל לכאורה ביקשה אותם ב-1975 כחלק ממו"מ להסכם שלום עם מצרים, אך סורבה בתקיפות. מאמר בנושא ממגזין טיים - http://web.archive.org/web/20080202...,913468,00.html
ישן 21-07-2015, 22:52
צלמית המשתמש של Fxtrage
  Fxtrage Fxtrage אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.09.06

אני אוסיף עוד נגיעה שלא ראיתי התייחסות אליה עד כה.מאחר ונפתחים חשבונות הבנקים של פטרונו של חיזבאללה, צריך להצעיד את החי"ר קדימה כדי שתהיה לו עדיפות איכותית בכל תחום בשעת מפגש.

ציוד לחימה לחי"ר ( כוונות אופטיות,השלכה), מנשאים חדשים,מדים מתקדמים (בדים חדשים,סט חורף\קיץ,דוגמאות הסוואה חדשות ולא הירוק הפשוט).
ציוד ראיית לילה,קשר אישי מתקדם ועוד.
נשקים - אפשרות לרכישת תבור מהמפעל בארה"ב כחלק מכספי הסיוע, M4 לגדודי מילואים שאינם עוברים לתבורים.
ווסטים+לוחות מיגון ברמה שגם ליחידות מילואים יהיה
מערך ניוד חדש מסוגל לעמוד בעומס ומשקלי הציוד.

משום מה כל הזמן מסתכלים רחוק רחוק (מטוסים,ספינות, טילי שיוט וכו) אבל מהלוחם שיפגש עם שלוחיה של איראן על הקרקע נוטים להתעלם.

עם כל הכבוד לבניית מאזן אימה, יש צורך גם להסתכל על הטווח הקרוב.
בדרך כלל זה גם יותר שימושי לנו מטילים בליסטיים,טילי שיוט ושאר התופינים.

נערך לאחרונה ע"י Fxtrage בתאריך 21-07-2015 בשעה 23:08.
ישן 24-07-2015, 15:31
  הפוסל במומו הפוסל במומו אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.06.07
התמורות צריכות להיות מדיניות/אסטרטגיות

חלק מהתגובות כאן נראות כמו תגובה של ילד בחנות צעצועים. גם הצעצוע הכי יקר יחליד יום אחד. זו לא מדינאות.
מדינאות זו:
1. ערבות אמריקנית כתובה שמדינות המעגל הסוני סביב ישראל לא יפתחו יכולות דומות לאיראנים, אולי
באמצעות ערבות צד אמריקאית להן שלא תהיה איראן גרעינית..
2. ברית הגנה עם ארה"ב
3. הכרה בריבונות ישראל בבקעת הירדן כגבול ביטחון מזרחי. למה שלא ישלמו במטבע פלסטיני?
4. מהלך בינלאומי להסרת איום הטילים מישראל בדמות עיצומים על לבנון ותמיכה אקטיבית בעמדת ישראל
לפירוז הרצועה (בשונה מעמדת ארה"ב במערכה האחרונה).
5. הגבלת מירוץ החימוש הסוני המטורף שאין לישראל אמצעים להתמודד מולו כספית.

נערך לאחרונה ע"י הפוסל במומו בתאריך 24-07-2015 בשעה 15:33.
ישן 27-07-2015, 12:06
צלמית המשתמש של ai22

הבעיה היא - הסיכויים שהצעתך תישקל נמוכים מאוד
בתגובה להודעה מספר 45 שנכתבה על ידי הפוסל במומו שמתחילה ב "התמורות צריכות להיות מדיניות/אסטרטגיות"

1. ערבות אמריקאית שמדינות אחרות לא יפתחו יכולות דומות - די חסרת משמעות.
אם מבחינתם הם נזנחים, הם יעשו מה שנדרש לבטחון אזרחיהם וארה"ב לא תפעל למימוש אותה ערבות.

2. ברית הגנה עם ארה"ב הייתה יכולה להישקל כדבר סביר,
אלא שברית כזו תפגע ביחסי ארה"ב עם שאר המדינות המוסלמיות והערביות - והאינטרסים שנובעים מיחסים איתם תמיד קדמו לישראל.

3. הכרה בריבונות כזו נוגדת לחלוטין את הקו של מחלקת המדינה בתקופת אובמה. היא מהווה הודאה בכישלון מוחץ גם בנושא הפלסטיני וגם בנושא האיראני.

4. במידה ולא שמת לב, לבנון שקועה בקלחת הסורית, וארה"ב הימרה על הקלף האיראני. עיצומים על לבנון נתפסים כפגיעה בגופים מתונים שם ודחיפה להסלמה, ולכן שוב - סיכוי קלוש שהדבר יישקל.

5. מרוץ החימוש הסוני - מניב לתעשייה האמריקאית הון עתק, וזה תמיד קודם לאינטרסים הישראלים.

חלופות להצעותך (הן הרבה יותר פושרות):
1. תמיכה אמריקאית בהקמת מנגנון אזורי לשיתוף פעולה, הכולל את ישראל, והתניית סיוע אמריקאי (צבאי וכלכלי) - בכך שהוא יהיה חלק ממנגנון זה.

2. התניית עיסקאות בטחוניות מול מדינות המפרץ בשמירה על עליונות ישראלית - בין אם באמצעות הגבלות טכנולוגיות, ובין אם באמצעות התחייבות ל"יחס פיצוי".

3. העברה של שטח ישראלי לריבונות אמריקאית, כך שישמש ליצירת בסיס צבאי אמריקאי לכל דבר,
בבסיס זה יהיו בין השאר מחסני תחמושת משמעותיים.
ישן 27-07-2015, 17:32
  הפוסל במומו הפוסל במומו אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.06.07
לא מדוייק
בתגובה להודעה מספר 48 שנכתבה על ידי Cu1 שמתחילה ב "לברית הגנה עם ישראל יש צד..."

ברית נאט"ו למשל תגן על מדינה חברה שהותקפה, אבל לא תתערב למשל במלחמה שיוזמת אחת ממדינות הברית ע"ע מלחמות תורכיה בכורדים / קפריסין.
בכל מקרה, כל הרעיון בתגובה שלי היא להסביר שזה הכיוון, ולא עוד טייסת, בלי לזלזל.
אני גם לא קונה את כל הנחות היסוד שלך. האמריקאים כן יכולים לפעול שהמזה"ת לא יתגרען, והם כן יכולים
לפעול להגבלת מירוץ חימוש של מדינות לא דמוקרטיות. הכל עניין של רצון.
אם הממשל יניח שהנושא המוביל במדיניות החוץ שלו על סף קריסה בקונגרס, אתה תראה כמה הם גמישים.

את זה נציגי ישראל ואיפ"ק צריכים לשדר לחברי סנט וקונגרס אמריקאים.
הגיע הזמן לעבור מהמימד הטקטי למימד האסטרטגי.
ישן 02-11-2015, 06:46
  עידו גנוט עידו גנוט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.09.05
בתגובה להודעה מספר 56 שנכתבה על ידי Cu1 שמתחילה ב "משום כך אמרתי שזה גם הופיע..."

נחיה ונראה.
תכלס מכל הרשימה שפורטה אני חייב לציין שלמתכננים במשרד הביטחון אין יותר מידי יצירתיות.
יש לי תחושה שזאת נקודה שבא ארה"ב (למרות המתחים) הייתה מוכנה לתת לישראל יותר אולי מכל פעם אחרת בהיסטוריה ואפשר לנצל את זה לרכישת דברים שאחרי זה אולי יגידו לנו עליהם לא (זה לא שיש לי רעיונות גדולים אבל אפשר להסתכל ביכולות של האמריקנים - כולל אגב יכולות מסווגות שישראל אולי יודעת עליהם והציבור לא - ולחשוב).

הרשימה היא סך הכל די בנאלית - אפילו עם ה-F15 (שאין בו בעצם שום חידוש משמעותי כי כבר יש לנו את ה-F15I גם אם עוד זה תמיד טוב ופה אולי יהיו עוד כמה הפתעות תוצרת התעשיות הביטחוניות שלנו).
www.MegaPixel.co.il
http://lensvid.com/ - אתר סרטוני הוידאו לצלמים

ישן 02-11-2015, 09:20

בתגובה להודעה מספר 58 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב ".. או אולי לקבל גישה..."

אולי.
אני מנסה לחשוב האם מה שמדובר עליו כרגע הוא לא באמת סטנדרטי מידי - אולי דרושה פה קצת יותר יצירתיות וחשיבה מחוץ לקופסא.

בוא נחשוב יחד - אם תיאורטית היינו יכולים לקבל כל דבר שיש לאמריקנים (ברור שזה לא ריאלי - אבל מותר לפנטז) - בתנאי שהיינו צריכים לאייש ותחזק אותו שזה עלויות כבדות (ראו דיונים קודמים על מפציצים, ספינות מלחמה גדולות, וצוללות גרעיניות שגם אם נקבל - וזה לא יקרה - לא נוכל לאייש ולתחזק לאורך זמן) - מה היה באמת מביא לנו קפיצה קדימה מבחינת יכולות שאין לנו כיום?

אולי דווקא משהו בתחום הלווינים/חלל?
www.MegaPixel.co.il

ישן 02-11-2015, 17:56
צלמית המשתמש של ai22

כן, אבל זה יקר איימים
בתגובה להודעה מספר 61 שנכתבה על ידי עידו גנוט שמתחילה ב "זה נחמד אבל האם זה משהו שיש..."

לשגר לחלל מערכת כזה יקר שאפשר כבר לשלוח מטוסי F16 שהוסבו להיות בלתי מאויישים למשימת התאבדות.
לכאורה, ניתן להסב מטוס בלתי מאוייש כזה, כך שיהיה בעצמו פצצה מכסחת בונקרים, באמצעות האנרגיה הקינטית שתושג (גם אם זה חורג מהמגבלות זו הרי הטיסה האחרונה) ומרכיבים שיתווספו למטוס.
מטוס כזה לא מוגבל בצורה שהמוטות מוגבלים.

טכנולוגיה הם לא ימסרו כי זה יפגע להם בתעשייה,
כי בוא נהיה ריאליים - לא כדאי לעמת בין הלובי היהודי ללובי הנשק.
ולכן נקבל דברים שיוצרו בארה"ב, ולא טכנולוגיה או יכולות ייצור.

ולכן השאלה היא האם ללכת על נשק וחימוש כללי, שישדרגו את הצבא, ויפנו תקציבי תחזוקה, בט"ש, פיתוח וייצור, או כאלו שיתנו יכולות אויריות ספיציפיות שיוכלו לנטרל את הגרעין האיראני.
ישן 02-11-2015, 18:15
  felixg felixg אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 61 שנכתבה על ידי עידו גנוט שמתחילה ב "זה נחמד אבל האם זה משהו שיש..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי עידו גנוט
זה נחמד אבל האם זה משהו שיש בו שובר שוויון כלשהו? האם אלו יכולות שבאמת אין לנו אפשרות לייצר לבד?

השאלה למה מתכוננים? האם תסריט שבו ערב הסעודית/המפרציות בעוד עשור נופלות לדאע"ש 2.0 נשקל? אז יהיו להם ראפאלים/יורופייטרים/F-15SA חמושים ב-SLAM-ER ו-JSOW אמריקאיים, Storm Shadow אירופאי שהם טילי שיוט/פצצות גולשות לטווחים מאוד ארוכים עם תכונות חמקניות. יהיו להם גם טילי פטריוט בכמויות מטורפות, אולי גם סוללות THAAD. מצרים עוינת היא כמובן בעיה חמורה בהרבה.
אם תסריט כזה אינה נחשב כמצריך הכנה, אז עדיין נגד אירן כל מה שמאפשר תקיפה מיותר רחוק זה טוב. חבל שלאמריקאים אין טילי (שיוט) קרקעים בגלל ה-INF. למשל להנחית איפשהו במדבר העירקי/אזרי טילי שיוט/בליסטיים לטווח של מעל מאות קילומטרים ממטוסי תובלה, לשגר והביתה. פחות חתימת פעילות מאשר עשרות רבות של מטוסים מעל אירן. משהו כמו JASSM-ER (שכנראה אסור למכור בגלל הטווח, למרות שהאירופאים כן מוכרים למפרציות בכל מני טענות ביזאריות) היה מאפשר תקיפה הרבה מחוץ לטווח ההגנ"א האירנית, גם העתידית.
ייצור לבד הוא בעייתי כי לא ניתן למכור מערכות לטווחים כל כך ארוכים, לפחות על הנייר.
ישן 02-11-2015, 17:40
צלמית המשתמש של Fang
  משתמש זכר Fang מנהל Fang אינו מחובר  
מנהל בפורום צבא וביטחון

חבר מתאריך: 26.11.05
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 58 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב ".. או אולי לקבל גישה..."

טייסת רעמים נוספת זה לא דבר חדש, הדבר עלה בעבר לא פעם אם כי ה F-35 נכנס תמיד ללב הרכישות ורעיון טייסת רעמים נוספת נדחק.
ניראה שכעת הדבר מבשיל טוב יותר, בעיקר עם ההחלטה על הוצאת הניצים מהשירות.

לגבי הטכנולוגיה, ייתכן וישתמשו בחלק מהטכנולוגיה שהוצעה ב SE אע"פ שלפי מה שפורסם בואינג זנחה אותה, אבל גם הטכנולוגיה של ה SA של ערב הסעודית (ה F-15 ה 100% דיגיטלי היחיד בעולם) אקטואלית.
כמובן שהאוויוניקה תהיה כמו של הרעם אבל עם המכ"מ APG-63(v)3 המיועד גם לבזמ"שים.

כתבה ב FG
https://www.flightglobal.com/news/a...f-f-15s-418487/

נערך לאחרונה ע"י Fang בתאריך 02-11-2015 בשעה 19:55.
ישן 02-11-2015, 19:23

בתגובה להודעה מספר 65 שנכתבה על ידי Fang שמתחילה ב "טייסת רעמים נוספת זה לא דבר..."

FANG - אין מכ"ם ישראלי שאנחנו יכולים להכניס לפרויקט כזה שהוא עדיף על האמריקני? על משקל אם כבר אז כבר?

האמת שפרויקט גדול לבניית תשתיות מוקשחות מאד עבור מערכת הביטחון (באמצעות קבלנים אמריקנים - כפי שכבר נעשה לא פעם וגם פורסם כאן) יכול להיות מעניין מאד - אבל זה צריך להיות משהו בהיקף גדול ממש - משהו שיאפשר נניח לחיל האויר והמודיעין לפעול גם בתנאים של מתקפה כבדה מאד עתידית מאירן או לבנון (אני די משוכנע שאפילו כיום יש יכולות כאלו אבל בסופו של דבר זה עניין של תקציבים - ותמיד ניתן לעשות יותר אם יש יותר כסף).

בעבר הייתי מציע עוד ציוד אמריקני בישראל לעת חירום אבל אחרי הסיפורים של צוק איתן אולי עדיף באמת לחשוב על דברים שהם 100% שלנו ולא צריך לבקש טובות (ולקבל או לא בזמן שבאמת צריכים).
www.MegaPixel.co.il

ישן 03-11-2015, 09:53
  felixg felixg אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 70 שנכתבה על ידי עידו גנוט שמתחילה ב "זה נכון לכל מערכת משמעותית..."

קונספירטיבית - התשובה ברורה - הוא עושה משהו לטובת האמריקאים שהם לא רוצים שייחשף. אולי חושף את המיקום, אולי תוכנת הבקרה שלו שולחת נתונים. מכ"מי AESA מסוגלים לשדר מידע בצורה שמאוד מקשה על גילוי, ציטוט או חסימה. אז אולי הם יכולים במקרה הצורך לשדר החוצה נתוני טיסה, תמונת קרב או אפילו הוראות לטייס.
תעשייתית - האמריקאים חוששים שברגע שהם מאפשרים מכ"מים זרים אזי ישראל/שבדיה/האירופאים ישתלטו על השוק וזו פגיעה כלכלית ברת מניעה. הרי בתחמושת הם כבר נפגעו קשות, והיתרון העיקרי שלהם זה כמות שמאפשרת לפעמים מחיר עדיף. זה נדיר שהאמריקאים מייצרים לייצוא בלבד (לאחרונה יותר מחוסר ברירה), ועם התקציבים היורדים נוצר מצב שהאמריקאים נעקפו בידי אחרים בתחומים מסויימים.
פוליטית - על-ידי השארת שליטה ברכיבים קריטיים הם מבטיחים השפעה על הרוכשים. אם ניתן להחליף כל רכיב במשהו זר, אזי לאחר המכירה הם מאבדים השפעה. עיקר השליטה שלהם זה במנועים, וקשה להחליפם. אומנם יש באירופה יצרנים מעולים (וגם ברוסיה), דגמי המנועים לא בהכרח פלאג-אנד-פליי. נושא המכ"מ והתוכנה הוא החלק הנוסף בהשפעה הפוליטית. ולכן ישראל לא תקבל גישה מלאה לקוד של אף-35. האמריקאים מצדיקים את עצמם בתקדים האירני, שם האף-14 סבל רבות עד שהאירנים בדרכים לא דרכים השיגו חלקי חילוף. אבל זה גם מראה את ההיפך, שאם ממש רוצים עוקפים את כל המגבלות.
ישן 03-11-2015, 08:54
צלמית המשתמש של Fang
מנהל בפורום צבא וביטחון

Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 68 שנכתבה על ידי עידו גנוט שמתחילה ב "זהו זה מה שאני גם חשבתי. יש..."

הסיבה היא בעיקר כלכלית, מכ"מ זו מערכת מאד יקרה אבל עדיין כזו שאין לה איפיון ספיציפי משמעותי של המשתמש.
ז"א מכ"מ ה APG-70 של הרעם די זהה למכ"מ APG-70 של הסטרייק-איגל.
אבל כל מערכות האוויוניקה הקשורות אליו בעלי איפיון ספיציפי של המשתמש אשר להן האמריקאים כבר לא יכולים להתנגד, דוגמאות: מערכות זע"ט, קשר, תחקיר וכד' - אלה מערכות ישראליות המתאימות למטוסי ישראל בלבד.
זו גם הסיבה שבאדיר יהיה מכ"מ אמריקאי אבל שאר המערכות יהיו ישראליות.

יש מדינות שאין להן מערכות אוויוניקה מקומיות אז הן משתמשות במערכות אמריקאיות שקודדו במיוחד ע"פ המאפיינים שלהן.
מצרים עם מטוסי ה F-16 שלה לדוגמה.

נערך לאחרונה ע"י Fang בתאריך 03-11-2015 בשעה 08:57.
ישן 03-11-2015, 11:12

בתגובה להודעה מספר 73 שנכתבה על ידי Fang שמתחילה ב "הסיבה היא בעיקר כלכלית, מכ"מ..."

בוא נשאל ככה.
האם למכ"ם של אלתא יש יתרון אמיתי עבורנו על המכ"ם האמריקני?
אם התשובה חיובית וההבדל מספיק משמעותי מדוע ישראל לא לוחצת במקרה הנוכחי שהאמריקנים יתגמשו ואם לא נבטל את העסקה? הרי לא מדובר ב-F35 - זאת מן עסקה כזאת שיוצאת "על הדרך" - במן סוג של מתנה שלא תיכננו אותה. ואם אנחנו ממש רוצים אפשר לא לנצל אותה ולרכוש/לבקש דברים אחרים במקום - והאמריקנים מודעים לזה. אם הם באמת רוצים מספיק למכור הם יתגמשו גם בעניין הזה (ב-F35 זה סיפור אחר כי זה מטוס חדש שרק מתחיל את דרכו והמון מדינות רכשו והאמריקנים לא רוצים כנראה לתת לנו באמת גישה ייחודית אבל ב-F15 שזה אולי תהיה המכירה האחרונה שלו - לא נראה לי שהם ילחמו באותה מידה).
www.MegaPixel.co.il

ישן 03-11-2015, 16:57
צלמית המשתמש של Fang
מנהל בפורום צבא וביטחון

Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 75 שנכתבה על ידי Cu1 שמתחילה ב "לא הבנתי , אתה מבקש מתנה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Cu1
לא הבנתי , אתה מבקש מתנה טייסת F15 ומאיים שאם לא יתנו לך לשים את המכ"ם שלך אתה תתנגד לקבל את המתנה ?
איזה נקודת לחץ יש לך בדיוק ?

יש כאן נקודת לחץ שמופעלת לא על האמריקאים בכלל אלא על בואינג בפרט.
הלובי החזק של חיה"א הוא מול לוקהיד-מרטין האוייבת הגדולה של בואינג, בקרב הזה LM מנצחת שוב ושוב את בואינג כשהניצחון האחרון הוא האדיר על ה F-15SE שנכשל בעולם ובחיה"א.

קרן האור היחידה של בואינג היתה עיסקת הרעמים לפני 20 שנה ומאז דממה.
מתאים מאד לבואינג להמשיך ולשווק את הרעם וע"י כך לנסות ולמנף עוד עיסקאות F-15 שיהיו מבוססות על הדגם האחרון שלהם ה F-15SA

אבל וכאן האבל הגדול, ישראל אכן לא יכולה להתנות את העניין במכ"מ ישראלי כי האלטרנטיבה מבית לוקהיד מרטין (הסופה ברמת V נניח) גם לא תיזכה למכ"מ ישראלי באותה מידה.

לא ניראה סביר שהאמריקאים ייצרו תקדים בצורת מכ"מ זר במטוסים שלהם לטובת אף עיסקה ובעיקר כזו שגם נחוצה למדינה הרוכשת וגם ניתנת לה בחינם כפי שאמרת.

ולשאלת עידו גנוט על ההבדלים בין המכ"מים? כניראה שההבדל הוא לא משמעותי כי גם המכ"מ של אלתא וגם המכ"מ של ריית'און מצויינים.
ההבדלים הם יותר ברמה הפוליטית והעיסקית.

ישן 04-11-2015, 10:04
  felixg felixg אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 81 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "הצוללות עצמן מונעות בכח..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי קרן-אור
הצוללות עצמן מונעות בכח גרעיני, ומכירה שלהן מנוגדת ל- NPT להבנתי.
מכירת טילי השיוט מנוגדת ל- MTCR (התחייבות וולונטרית לא להפיץ טכנולוגיה של טילים הנושאים יותר מ-500 ק"ג ל-300 ק"מ).

יש אי-בהירות האם הנעה גרעינית הינה חלק מהאיסור. רוסיה העבירה להודו טכנולוגיית הנעה גרעינית, חרף כל מיני הכחשות זה די מוסכם. ארה"ב חתמה על הסכם גרעיני אזרחי עם הודו שדי מתעלם מהאמנה. חשיבותה של האמנה היא בפרופורציה הפוכה לצדדים המפרים. ישראל לא הודו, אז אסור לנו.
האמנה השנייה מופרת על-ידי כולם בתירוצים יצירתיים. מלשון האמנה ברור שחל איסור להעביר טכנולוגיה ובטח שלמכור כטב"מים לטווח מעל 300 ק"מ. האמנה לא מדברת על טילים במפורש, אלא כלי טיס שאינם בשליטת אדם. טיל שיוט (מדגמים מסויימים) הינו כטב"מ חד-כיווני, ניתן לשנות את מסלולו, ניתן לשלוט בו בשלב הסופי, ניתן לעקוף את הטייס האוטומטי. אבל כולם מוכרים כטב"מים בטענות שהאמנה קדמה לשוק, שהשליטה בכטב"מ יותר "ידנית", שזה כלי מודיעיני/אזרחי ולא התקפי. האירופאים כבר הגיעו לטענות שאם יש כנפיים מעל גודל מסוים אזי טיל שיוט הוא מטוס, וככה הצדיקו מכירת Storm Shadow למפרציות/סעודים/מצרים. האמריקאים זעמו, האירופאים מילמלו על הגבלת טווח בתוכנה ובהמשך פשוט התעלמו.
http://lewis.armscontrolwonk.com/ar...shadow-the-mtcr
http://lewis.armscontrolwonk.com/ar...-sale-confirmed

לגבי אוהיו, מדובר בצוללות ללא הרבה שנות תפעול עתידי, אלא אם ניתנות מיד ולא בתום השימוש המיועד. השירות שלהן מסתיים בתום הדלק, ותידלוק גרעיני לוקח 3 שנים ועולה מיליארדים. בדיזל ניתן להשתמש עד שהכל מחליד ומתפרק (הצפון קוריאנים מפעילים דגמים משנות ה-50), אך הגרעין דורש תידלוק תקופתי שרק היצרן מסוגל להעניק (והמתקן ייסגר בתום השירות האמריקאי). התחזוקה השנתית שלהן מאוד יקרה ולישראל אין כלל ידע בנושא. וגם רוסיה תתנגד ל"חנייה אסטרטגית" של פלטפורמה גרעינית. אז נצטרך להמשיך להשתמש בדיזל הקיים ובפתחי טורפדו המורחבים לפי "מקורות זרים".
ישן 05-11-2015, 09:29
  tby tby אינו מחובר  

צריך עליונות יבשתית
בתגובה להודעה מספר 87 שנכתבה על ידי עידו גנוט שמתחילה ב "אלא אם חיל האויר פשוט ידרוש..."

העליונות מורכבת מ 2 נושאים עיקריים שיש להשקיע בהם בעדיפות עליונה:

משוריינים ממוגנים אקטיבית נגד נ"ט - וזה לא באמת חשוב התמהיל המדוייק של אם זה נמ"ר , סימן 2 מוסב, "איתן" או משוריין 12 טון - העיקר שתהיה מסה קריטית של חי"ר ממוכן עם יכולות אש וגילוי משופרות הרבה יותר ממה שיש לגדוד גולני היום על נמריו.

- מדובר על רכש של אלפי כלים
- חימוש משמעותי לחלק מהכלים (תותחים 30 מ"מ , טילים לטווחים של 4-5 ק"מ)
- מרגמות 120 עם קצב אש הרבה יותר גבוה מהקיים
- מערכות גילוי וזיהוי (כאשר יש מכ"מ של הגנה אקטיבית , כבר בוצעה 50% מהעבודה)

צה"ל חייב להשקיע הון (כסף) בלהחליף כ"א ולהגדיל קטלניות - 1000 חיילי גולני שהולכים ברגל פחות קטלניים מאותם 1000 על נמ"רים ואלו פחות קטלניים מאותם 1000 עם נמ"ר , IFV , מרגמות מתקדמות ו- ISR אינטגרלי .

צרף לזה "חיל אוויר של היבשה" - שילוב של כתב"מים ברמת גדוד חטיבה הסוגרים מעגלי אש עם חמ"מ - טילים / פגזים מדוייקים

- רכש של מערך כתב"מים לחטיבה
- הרחבה משמעותית של תפוצת חמ"מ פשוט להפעלה לטווחים של 15-10 ק"מ עד כדי הכנסתו ת"פ המפח"ט

תרגם זאת ל"רשימת קניות " מארה"ב ותראה שהכי הגיוני זה לרכוש / לייצר את הרק"מ בארה"ב - ותחמושת "טיפשה" (פגזים לתותח 30 מ"מ) - להם ערך מוסף נמוך לייצור ישראלי ואילו תחמושת חכמה ואלקטרוניקה לרכוש בשקלים.
ישן 05-11-2015, 11:47
  tby tby אינו מחובר  

אני לא רואה את הקשר בין בקשות ישראל לאיום האיראני
בתגובה להודעה מספר 89 שנכתבה על ידי ai22 שמתחילה ב "כל זה נכון מאוד"

כולם משחקים בכאילו.

, ארה"ב מרגישה כי יש לשלם לישראל אתנן בגין ההסכם הגרעיני ובישראל מנסים להוציא מזה את המירב. בסופו של דבר זה עניין של כסף.

למעט הצטיידות בחץ 3 / 2 , מה בדיוק הוא נגד האיום האיראני?

כל זמן שישראל לא מקבלת אמצעים קונבנציונאליים להשמדת פרויקט הגרעין - ולא מדובר בפחות מאשר מפציצים אסטרטגיים ופצצות סופר כבדות - כל ההצטיידות היא לחדש פלטפורמות ישנות (F15) והערכות למוכר והידוע - מלחמת לבנון 3, צוק איתן 2.0

מה ל 6 V22 ולגרעין האיראני? מה ל F15 SE ולגרעין האיראני? הרי אם יופעל כמפציץ הוא אינו חמקן ובכל מקרה מכיוון שאיראן בתןך" מרחב החסינות" הפתרונות הקונבנציונאליים מהאוויר באמצעות מה שקיים בישראל - נמוגו ו- F15 חדש לא ישנה זאת.

אני מסכים כי העברת ייצור של רק"מ לארה:ב לביצוע "קפיצת מדרגה" לעליונות יבשתית תאפשר הצטיידות מהירה - ביבשה כמות עושה איכות, כמות איכותית יוצרת עליונות וכשיש עליונות יש הרתעה.

נערך לאחרונה ע"י tby בתאריך 05-11-2015 בשעה 11:51.
ישן 05-11-2015, 12:12
צלמית המשתמש של ai22

זה הרקע
בתגובה להודעה מספר 90 שנכתבה על ידי tby שמתחילה ב "אני לא רואה את הקשר בין בקשות ישראל לאיום האיראני"

ארה"ב בעצם הימרה על כך שאיראן תעדיף לשתף פעולה, והתוספת הבטחונית אמור להיות הפיצוי לאותו הימור, כדי להערך למצב שההימור יכשל.
לכן עד שהתברר שהגזרה סופית - ישראל סרבה "להוציא מזה את המירב".
נדבך אחד הוא אכן הגנה אוירית על כל מרכיביה (כי יתכן גם שהאיראנים יציבו טילים גרעינים בעלי טווח קצר יותר בלבנון.
אבל זה כבר סוכם עוד לפני ההעלאה שמדברים עליה עכשיו.

מפציצים אסטראטגים ופצצות סופר-כבדות יאפשרו לישראל פיתרון מלא,
אבל יתכן שפיתרון חלקי עם השלמות מסויימות גם יעבוד.
השלמות - כוללות גם התמודדות עם תקיפה קרקעית מצד כוחות איראניים או שנמצאים בברית עימה כתגובה לנסיון ישראלי לתקיפת הגרעין האיראני. נסיון שעלול לקחת זמן ניכר במהלכו מיטב המטוסים של ישראל משועבדים לנושא זה.

השילוב של חמקנים, ושדרוג פלטפורמות ישנות - יכול לאפשר לטפל בחלקה הגדול של תוכנית הגרעין,
ויתכןן שיש פיתרון טכנולוגי חליפי לטיפול בבונקרים העמוקים, שישראל תפתח בתקציב שיתפנה.
השדרוג לF15SE אמנם לא יתן חמקנות מלאה, אבל גם חמקנות חלקית היא שיפור משמעותי, ובשילוב עם מכה מקדימה של F35 עשוייה להספיק.

איראן לא נמצאת בתוך מרחב החסינות, כי אין לה פצצות גרעין.
גם רכש של נ"מ זה או אחר - לא אומר שיש חסינות כזו. חיל האויר התמודד בעבר עם נ"מ,
בהצלחה רבה.
ישן 05-11-2015, 13:11
  felixg felixg אינו מחובר  

Long-Range Standoff Weapon (LRSO)
בתגובה להודעה מספר 95 שנכתבה על ידי Benjamin Willard שמתחילה ב "פרוייקט משותף לטילי שיוט על..."

זה עכשיו נושא מאוד חם בארה"ב. הגיע העת לשדרג/לתחזק את הטריאד הגרעיני, רק שאין כסף להכול. זמנו של ה-ALCM האווירי יסתיים ב-2030, וזה אומר שהתחליף כבר חייב להיות לפחות בתכנון. ללא טיל שיוט אווירי ארה"ב תישאר רק עם פצצות קצרות טווח וללא יכולת פיצוח הגנ"א חזקה. ה-LRSO הוא טיל שיוט משוגר אווירית ממפציצים אסטרטגיים לטווח של 1500-3000 מייל, כאשר ההנעה עדיין בדיונים מתת-קולי ועד להיפר-קולי. רוב הדיונים הם בכיוון תת-קולי וחמקני מאוד. אך יש התנגדות עצומה (בעיקר מהזרועות האחרות) לעצם הרעיון. המחשבה שצריך לפתוח הגנ"א בגרעין ועדיין הטילים הבליסטיים "על הספסל" נראה מוזר ומיושן. ללא רש"ק גרעיני, הסיכוי שהפרויקט יפותח אפסי מכיוון שהגירסה הקונבנציונאלית תמיד נגזרה מהגרעינית.
לצי יש כבר את טומהוק ו-LRASM שיקבל יכולת תקיפה יבשתית בהמשך, אך גם הוא תת-קולי אחרי שהגירסה העל-קולית בוטלה בגלל חוסר תקציב. לצבא אסור להחזיק טיל כזה בגלל אמנת ה-INF.
אם ישראל רוצה טיל שיוט ארוך טווח ועל-קולי, על ישראל לפתח לבד. או איכשהו להשתלב עם הודו על גירסה של ה-BrahMos, אך בגלל המעורבות הרוסית זה כנראה לא מעשי. פיתוח/רכישה מסין פסולה מאותה הסיבה, והאירופאים יסרבו למכור לישראל.
ישן 06-11-2015, 10:50
  felixg felixg אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 97 שנכתבה על ידי Benjamin Willard שמתחילה ב "אני בחרתי במה שנראה לי הכי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Benjamin Willard
יש גם את העניין של ההתקדמות ביכולות ה ABMs למינהם, מול היכולת המוגבלת להתמודד עם טיל שיוט שיכול לרדת לגובה נמוך מאוד... אז כל זה מאוד רלוונטי ומעניין גם לארהב.
ונראה לי, שלנו לפחות, עדיף להתמקד בטילים שיכולים להיות משוגרים מסיילו ממוגן, כך שיוכלו להוות אלטרנטיבה לחיל האוויר.
ויש את האלמנט הנוסף של קידום האינטימיות ביחסים בין המדינות, שנובעת כשמדינות מפתחות ומייצרות ביחד נשק אסטרטגי.

אכן הצרכים של ישראל וארה"ב שונים בתחום. ישראל נמצאת באזור הקרב, ארה"ב באה לאזור. ולכן הצורך בטיל משוגר קרקעית כמעט ולא קיים לאמריקאים, אבל מהותי לישראל. האמריקאים אומנם השתמשו ב-ATACMS בעירק/אפגניסטן, אך זה היה לא מעט מסיבות מלאי/בדיקת יכולת. כעת התוכנית בכלל בוטלה, מלאים לא יחודשו והתחליף לא מתוקצב. הבעיה העיקרית שלאמריקאים אסור לפתח כאלו טילים בגלל אמנת ה-INF. בגלל האמנה והרצון לפייס את צפון קוריאה, ארה"ב סירבה לעזור לדרום קוריאה (הוסכם כי ארה"ב לא תתנגד), והיא פיתחה עצמאית את Hyunmoo-2 הבליסטי, ואת Hyunmoo-3 המשייט לטווח של 1,500 ק"מ. הטילים ניתנים לירי מקרקע, ספינות וצוללות.
לדעתי האמנה בדרך לביטול בגלל שרוסיה מתעלמת ממנה/עוקפת אותה, סין בנתה ארסנל מפלצתי ללא מענה באוקיינוס השקט, מדינות נאט"ו המזרחיות לוחצות למענה מול איסקנדר ועוד. אם האמנה אכן תבוטל, ולארה"ב יהיה נשיא יותר ביטחוניסט אזי יש סיכוי סביר לפיתוח. אך בתור שותף אני רואה את יפן ולא ישראל. יפן תוכל לממן, ישראל לא, ותקציבים זה נושא כאוב בפנטגון. נשיא רפובליקני אולי יסכים כהצעתך לקידום היחסים, אבל שותף לנשק אסטרטגי זה משהו ברמה של בריטניה, ואנחנו לא שם.
אני לא בטוח שכנים מחופרים הם פתרון טוב כפלטפורמת שיגור, אבל ישראל קטנה ומשגרים ניידים/מסילתיים יהיה קשה להחביא ולנייד בתנאי מלחמה, אזי הם כנראה כן מתאימים לנו. נושא ההגנ"א גם זוכה להתייחסות, אומנם בנושא ה-S-300/400 כולם מסתכלים על הטווח, אבל אחד מהשיפורים הוא גובה יירוט מינימלי של 5-10 מטר. הטיל "נזרק" לגובה של מעל 30 מטר לפני הפעלת המנוע, אך בהמשך מסוגל לצלול על המטרה.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 16:02

הדף נוצר ב 0.17 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר