לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 09-11-2015, 21:40
  eshely77 eshely77 אינו מחובר  
מנהל פורום סטודנטים

חבר מתאריך: 03.09.08
שתיקת הרבנים - מתווה הגז

נער הייתי וגם זקנתי.
שמעתי לא מעט דרשות של רבנים, אינספור שו"תים ומאמרים.
עד היום לפעמים אני מוצא את עצמי בבית כנסת גדול ממידות בית הכנסת השכונתי שלנו ואז רב מוביל במגזר נושא דרשה.

וככל שזקנתי למדתי שלרבנים יש דעה על הכל, החיבור לבורא עולם ביחד עם מה שאמור להיות אכפתיות לכלל ישראל מוביל למצב הנפלא של 'לכל שאלה תשובה'
שאלה רצינית תפתח בתשובה של 'מצד האמת' (מושג שאני אישית מאמץ לשאר תחומי החיים)

ובימי חלדי הספקתי לשמוע תשובות כמעט בכל נושא: שטחים, שלום, צניעות, תקשורת, דרך ארץ, זהירות בדרכים, חרדים, חילונים, חרד"לים, נוער גבעות ועוד ועוד.
וככל שהנושא יותר אקטואלי ונפיץ כך התשובה יותר נחרצת וברורה.
והנה שאלה אחת איך שהוא לא שמעתי עליה דיון ופסק הלכה.
שום תשובה ברורה לא ניתנה בסוגיה החשובה של 'תשובה'
שום התייחסות.
אוצרות של מדינת ישראל עומדים לדיון, מיליארדים, שאלה מרתקת מבחינה הלכתית על קניין.
זכות הכלל, זכות הפרט.
ודווקא כאן הדיון לא נשמע ופסק ההלכה לא התפרסם.

ובשקט אחריהם יש את חברי 'הבית היהודי' אלו שרואים בעצמם עמוד האש, הלהבה, המלח שבארץ, הסוכר שבתה, הבוץ שבקפה איך שהוא כאן זה נהפך להיות דיון פחות מעניין מאשר מי ימנה את הבלנית בעיר הקרובה למקום מגוריהם.

ואני שואל, הכיצד?

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 09-11-2015, 22:33
צלמית המשתמש של ai22
  משתמש זכר ai22 ai22 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.09.09
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "לא בטוח שאני מבין את השאלה"

ציטוט:
לפעמים אני מוצא את עצמי בבית כנסת גדול ממידות בית הכנסת השכונתי שלנו ואז רב מוביל במגזר נושא דרשה
זה די משונה.
זה חלומות שיש לך - או שזה במצב עירנות?

בכל מקרה דיונים הלכתיים כאלו תמצא לרוב בדיונים הלכתיים,
חלק משעור בדיני קניין למשל.
דרשות בשבת בבתי הכנסת, לרוב לא יהיו על דיני קניין.

במקרה הזה, מדובר על קבוצה שעשתה קניין על רכוש מסויים (שדה גז) בתנאים מסויימים (תשלום זיכיון, תמלוגים, ומיסים),
והבעלים הקודם טוען (כנראה בעקבות לחצים המופעלים עליו) שמכיוון שערך השדה עלה מעל עשור לאחר העיסקה ולאחר שהבעלים החדש השקיע כספים שלא ידע אם ישאו פרי, נעשה בעצם מקח טעות, ותנאי החוזה צריכים להשתנות,
ונראה גם שהתנהלות זו היא דפוס חוזר ולא דבר חד-פעמי.

לא נראה שטענה זו עומדת בכללים הלכתיים.
ומכיוון ש"המוציא מחברו עליו הראייה", נראה לכאורה שאין הרבה מקום לדיון הלכתי.
ישן 09-11-2015, 22:38
  משתמש זכר meac meac אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.04.13
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "שתיקת הרבנים - מתווה הגז"

התשובה די ברורה גם לכופר כמוני. בתנ"ך רואים שכל מלך שהעלה מיסים היה רשע. צירוף מקרים? לדעתי לא. והנה תיאור מעניין של המצב, מלך רשע שמנסה לעקוף את רשעות קודמו. רק שבמקרה שלנו מדובר על אותו ראש ממשלה מעלה מיסים, מקדנציית 2009 לקנדציית 2013 ולקדנציית 2015, ונטל המס רק עולה.

ויאמר אליהם, מה אתם נועצים, ונשיב דבר, את-העם הזה--אשר דיברו אליי, לאמור, הקל מן-העול, אשר-נתן אביך עלינו. י וידברו אליו, הילדים אשר גדלו איתו לאמור, כה-תאמר לעם הזה אשר דיברו אליך לאמור אביך הכביד את-עולנו, ואתה הקל מעלינו: כה תדבר אליהם, קטוני עבה ממותני אבי. יא ועתה, אבי העמיס עליכם עול כבד, ואני, אוסיף על-עולכם; אבי, ייסר אתכם בשוטים, ואני, אייסר אתכם בעקרבים.

בדיוק היום למדנו כי אלו שקצת טוב להם בחיים ישלמו יותר מס על הפנסיה שלהם, כדי לממן כמה רופאים שהואילו בטובם לרדת לפריפריה. עקרבים או לא עקרבים?
ישן 09-11-2015, 22:50
  משתמש זכר meac meac אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.04.13
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי Benjamin Willard שמתחילה ב "אתה לא חושב שמוצדק לקחת..."

א'- אני לא חושב שמדובר על משאב לאומי. אבל ניחא, בוא נניח שצריך למסות חברה כזאת יותר מסתם חברה שמייצרת דבר כזה או אחר.

ב'- מתי אתה מגדיר את המיסוי? במשך 50 שנה כשיש כשלונות אתה מפתה על ידי מיסוי א', וכשהכל טוב ויפה אתה מעלה אותו? ואחרי שאתה מעלה אותו, אתה גם קובע האם מותר לייצא ולמי? ואחרי מו"מ שמתקדם יפה אתה גם מחליט לפרק את השותפויות (גילה והחברות)? ורוצה גם להטיל פיקוח מחיר? ואחרי שהסכמת למנגנון תמחור אחד אתה מחליט לאחר שלוש שנים שזה לא מתאים לך אז אתה פועל לשינויו תוך שאתה מאשים את היזמים?

אתה לא חושב שאלו דברים שצריכים להיות ברורים ליזם לפני שהוא קודח? אתה לא חושב שיציבות רגולטורית היא דבר חשוב?

ומעל הכל, אתה לא חושב שכל התגמולים מהגז יגיעו שוב לקבוצות הלחץ הרגילות ואתה ואני נישאר עם אתה יודע מה ביד?
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 19:46

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר