לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה למבקרים חדשים שמגיעים לכאן - יש קבוצת ווטסאפ בניהולו של יואב הוזמי צרו עימו קשר להצטרפות לקבוצה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תחביבים > דגמים לבנייה עצמית > דגמי נייר
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 01-12-2015, 16:00
  YAMITS YAMITS אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.12.10
משה הדר ז"ל

היום נתקלתי בכתבה מאד מעניינת על אדם שנפטר השבוע והיה החל מסוף שנות ה-50 ,במשך קרוב ל-30 שנה העורך הראשי של ביטאון חיל האויר . באותם שנים מסתבר המקצוע טייס לא היה בעל פופולריות ולא היה בראש סדר העדיפויות של המתגייסים. במסגרת תפקידו הוא ועזר וייצמן עבדו קשה כדי לעלות את יחסי הציבור של חיל האויר בקרב הנוער במגוון צורות המוכרות ובהם הפרחת הסיסמא "הטובים לטיס" :

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4732928,00.html

ציטוט :

"כבר בספטמבר 1948 פורסם הגיליון הראשון של הביטאון, ומאז נחשפו באמצעותו טייסים רבים לעתיד לעולם התעופה, תוך שהם בונים את דגמי המטוסים המפורסמים שלו מקרטון, עוד מפעל שייסד הדר"

העורכת הנוכחית של הביטאון, סא"ל יעל בר: "בגיל 89 הוא עוד התכתב איתי בצ'ט, הצחיק אותי בשנינותו ולא הפסיק לאהוב את חיל האוויר. מעטים מכירים את השם פומי הדר אבל רבים המתינו בציפייה לדגמי המטוסים להרכבה מקרטון שפומי יזם והפכו לסמל המסחרי של ביטאון חיל האוויר עד היום".
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 01-12-2015, 23:12
  משתמש זכר יואב הוזמי יואב הוזמי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.06.13
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי urison שמתחילה ב "יואב תודה על האמת"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי urison
אולי קראת שתי שורות מכל בטאון

מה שחיפשת זה דגם וזהו

היה דגם?
היה מה לעשות
לא היה דגם?
הבטאון מצא דרכו לסל האשפה (ומהר ככל האפשר)

בוודאי שלא התעמקת בשמו של העורך

טוב אם לא אתה, אני יכול לומר שכך אני נהגתי...

אוריאל, תרשה לי לתקן אותך, כי נראה לי שטעית לגביי בגדול.

הבטאון לא עניין אותי רק בתור דגמים אלא ממש קראתי אותו בשקיקה ועיון עוד בהיותי ילד קטן ובחיים לא זרקתי לפח, אפילו הייתי מנוי עליו וגם שמרתי את כל הבטאונים שאבי ז"ל אסף מתחילת הפצתם, עד לפני שנים ספורות שהעברתי את כל האוסף הענק לחבר, כי כבר לא היה מקום בבית הוריי.

מהבטאונים עצמם למדתי על מטוסים ותעופה וזה גרם לי לחיבור חזק יותר למטוסים וכמובן שעל הדרך נהניתי לבנות דגמים כמו אבי ז"ל.....אלא מה, אף פעם לא יצא לי לעיין, מי העורך, מי המפיץ או מי המו"ל ולכן לא ידעתי עד ליום זה על משה הדר.

במקביל, בשנות השמונים ותחילת התשעים, כאשר התחילו פחות להביא דגמים עד בכלל, חלה תקופה חדשה בבטאון חיל האויר.
תקופה בה היו הרבה כתבות על חיל האויר, כתבות על טייסות וכתבות על מפקדי טייסות וכדו' ופחות כתבות על מטוסים מחו"ל וזה כבר שבר אצלי את הקש על גב הגמל, כי אמרתי לעצמי, אוקיי, אין דגמים, אבל היכן כל הכתבות על מטוסים ועל תעופה מכל העולם כמו שהיה בעבר בבטאונים הישנים והזכורים לטוב, כי על הוואי ועל הרוח בטייסות היה לי מספיק מידע וחומר עקב היותי איש קבע 25 שנה.

ולכן, ברגע שהופסקו הדגמים וגם החומר הכתוב היה יותר על חיל האויר מאשר על מטוסים, הפסקתי את המנוי ואת התעיינותי בבטאון חיל האויר.

ד"א, לא ידעתי עד לפני שנה וקצת את שמו של העורך הראשי של עיתון ידיעות אחרונות, עד העימות החזיתי בינו לבין ביבי.

לילה טוב
ישן 05-12-2015, 03:38
צלמית המשתמש של DZZ
  DZZ DZZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.06.07
לא ולא!
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי urison שמתחילה ב "יואב תודה על האמת"

תרשה לי להזכיר לך, שבאותה תקופה לא היה לנו מקור טוב אחר למידע תעופתי. היו הספרים של עמנואל בן גוריון, והיה הביטאון וזהו! לא היה אינטרנט. היו אמנם ספרים תעופתיים אחדים אצל סטימצקי, אך הם היו באנגלית והיו יקרים... לימים התוודענו אל הספרות העולמית - AVIATION WEEK, FLIGHT, AEROPLANE, INTERAVIA ורבים אחרים. לימים למדנו אנגלית. לימים רווח קצת המצב בכיס, אולם בהתחלה (וזו התחלה שלי - יש לנו כאן גם חברים יותר צעירים) היה רק הביטאון והוא נקרא שוב ושוב. התקיימו דיונים על כל פסיק ופסיק. הגיליונות נשמרו באוסף הפרטי (עד עצם היום הזה!). אז, נכבדי, פגעת כאן בנקודה רגישה. כבה את המחשב, סגור את הסמארטפון, תוציא את האזניות מן האוזניים ולך לעמוד בפינה לשלושים דקות!
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 01:36

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר