לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 06-12-2015, 09:40
  hamedinai hamedinai אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.08.11
בחינת הכוונות האמיתיות

ישנם כאלו שמתלבשים בגלימה יהודית וציונית כביכול וטוענים שלמען מדינה יהודית ודמוקרטית צריכים לסגת מפה ומשם בכדי שיהיו לנו אחוז יותר גדול של יהודים בארצנו.

לכאורה טענה הגיונית, וצריכים לשקול אותה מול הבעייות הבטחוניות שנהיה מוקפים עם טילים נגד טנקים בתווח נגיעה במכוניות ואוטובוסים, וטילים פשוטים שיוכלו להורד כל מטוס שרק יתרומם מעל הקרקע. אפשר לבחון מה עדיף.

כל זה מדובר אם הטענה באה ממי שיש לו כוונות כנות, והוא באמת ובתמים מתכוון למה שהוא טוען.

יש בחינה מאוד קלה לבחון האם הם באמת מתכוונים למה שהם אומרים:

לבחון מה דעתם על נתינת אזרחות לאיחוד משפחות? מה דעתם על קליטת מסתננים? מה דעתם האם להגיש עזרה למשפחות ערביות שיש להם רצון להגר מארצנו אם רק יקבלו קצת או הרבה כסף?

*

אותו דבר גם עם עוד טענה. אם אנחנו ניסוג, יהיה לנו יותר הצדקה לתקוף אותם אם הם יתקפו אותנו. גם פה אפשר לבחון מה עמדתם בהקשר לתקיפות מעזה, ומידת התגובה של ישראל.

*

וזה נכון גם עם הטענה שנסיגה ישפר את תדמיתנו ברחבי העולם. אפשר לבחון מאוד בקלות האם הוא תמיד מנסה לתת תדמית חיובית לישראל ברחבי העולם, או שמנסה להגניב לעולם טענות נגד ישראל.

* * *

בחינת עמדות בכל אלוה מובילה תמיד למסקנה, שמי שהוא בעד ישראל, בעד עם ישראל, הוא תמיד בעד ישראל, ומי שהוא נגדה הוא תמיד נגדה.

https://sites.google.com/site/hamedinai/

נערך לאחרונה ע"י hamedinai בתאריך 06-12-2015 בשעה 09:45.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 09-12-2015, 11:21
  ישראל היפה ישראל היפה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.04
הכוונות האמיתיות
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי hamedinai שמתחילה ב "בחינת הכוונות האמיתיות"

ישנם כאלו שמתלבשים בגלימה יהודית וציונית כביכול וטוענים שלמען מדינה יהודית ודמוקרטית צריכים לסגת מפה ומשם בכדי שיהיו לנו אחוז יותר גדול של יהודים בארצנו.
========= תחליף את ה"כביכול" באמתי ואני אתך.

לכאורה טענה הגיונית, וצריכים לשקול אותה מול הבעייות הבטחוניות שנהיה מוקפים עם טילים נגד טנקים בתווח נגיעה במכוניות ואוטובוסים, וטילים פשוטים שיוכלו להורד כל מטוס שרק יתרומם מעל הקרקע. אפשר לבחון מה עדיף.
======= בהחלט, אלא שבמקומות שנפנה "מפה ומשם" תקום בהסכמה מדינה פלסטינאית, שתהייה מפורזת. שהדבר יעשה בהדרגה ושכוחות הביטחון שלנו יפקחו על היוצאים והבאים במשך של 15 שנה לפחות.
לידיעתך גם כיום ו/או אם תהיה מדינה מהים עד הנהר , אנחנו מוקפים בטילים היכולים ל"עצור" כל פעילות במדינת ישראל כולל יירוטו של כל מטוס שיתרומם. זה עדין לא קורה בגלל יכולות ההגנה שפתחנו וממשיכים לפתח.
מדינת ישראל תמיד תהיה אי בתוך עולם מוסלמי ענק ואני סבור שהסדר עם הפלסטינאים יביא לרגיעה גם בחלק מהעולם המוסלמי הזה - שיבין שכדאי לו לשמור על קשרים הוגנים עם מדינת ישראל.

כל זה מדובר אם הטענה באה ממי שיש לו כוונות כנות, והוא באמת ובתמים מתכוון למה שהוא טוען.
======= אתה מניח מראש שכל מי שתומך בהסדר כל שהוא עם הפלסטינאים ומתן האפשרות להם להקים מדינה הוא עוכר ישראל.

לבחון מה דעתם על נתינת אזרחות לאיחוד משפחות?
========= כל מצב יש לבחון לגופו. יחד עם זאת מאחר והנוהג הקיים במשפחות המדוברות, הוא שהאישה הולכת בעקבות הבעל - יש לשקול בחיוב נוהל זה.
לידיעתך נושא איחוד המשפחות אינו מסתיים בערבים בלבד. קיימים אתיופיים, רוסים ואולי גם אחרים.

מה דעתם על קליטת מסתננים? אני מניח שאינך מתייחס לערבים.
======== גם כאן יש לבחון כל דבר לגופו ולברר מה סיבת ההסתננות. באיזו מידה החזרתו למדינתו לא תקפח את חייו. והחשוב ביותר לקבוע מכסת קליטה שתקביל אותם עובדים זרים שמדינת ישראל ממשיכה להביאם עד עצם היום הזה. כלומר אותם חלק מהנקלטים יחליפו את העובדים הזרים המיובאים.

מה דעתם האם להגיש עזרה למשפחות ערביות שיש להם רצון להגר מארצנו אם רק יקבלו קצת או הרבה כסף?
======== אינני מאמין שהכסף יסיע במקרה זה. כמה כסף שתיתן יהיה מי משונאינו שייתן כסף יותר על מנת שישארו במקומותיהם.
לעומת זאת אני הייתי נושא במלוא ההוצאות של מתנחלים, באזורים שסיכוייהם להישאר בתוך מדינת ישראל הוא אפסי בתנאי שאין להם רכוש ( בית וכו' ) אותו השאירו כ"בטחון" בתוך שטח מדינת ישראל.

אותו דבר גם עם עוד טענה. אם אנחנו ניסוג, יהיה לנו יותר הצדקה לתקוף אותם אם הם יתקפו אותנו. גם פה אפשר לבחון מה עמדתם בהקשר לתקיפות מעזה, ומידת התגובה של ישראל.
======= על כל תקיפה חייבים להגיב בחומרה ובמלוא הכוח. כמובן, תוך מאמץ לפגוע בתוקפים בלבד ובאתרים מהם נעשתה התקיפה.
אינני משווה את הגדה לעזה. פנוי עזה, שהיה מבורך בפני עצמו, נעשה ללא הסכם. בגדה לדעתי חייבים להגיע להסכם, שעיקרו הוא שמירת בטחונה של מדינת ישראל וקיומה של מדינה פלסטינאית מפורזת אני מדגיש מפורזת.

וזה נכון גם עם הטענה שנסיגה ישפר את תדמיתנו ברחבי העולם. אפשר לבחון מאוד בקלות האם הוא תמיד מנסה לתת תדמית חיובית לישראל ברחבי העולם, או שמנסה להגניב לעולם טענות נגד ישראל.
======= זה ברור שהפסקת השליטה על הפלסטינאים מחוץ לגבולות מדינת ישראל והסכמה על גבולות הקבע של מדינת ישראל - ישפר את תדמיתה של מדינת ישראל בעולם כולו ואפילו בעיני חלק ממדינות ערב הסובבות אותנו.

לסיכום : אינני יודע מה הניע אותי להתייחס לנושא שהעלת. הרי בכל מקרה הרי אינך מאמין למילה אחת שלי ותגדיר הכל כשקר וכזב תוך כדי התחזות לאוהב מדינת ישראל.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 11:17

הדף נוצר ב 0.03 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר