לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 15-12-2015, 20:56
  משתמש זכר hzhz hzhz אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.07.05
נתניהו במפגש עם הכלכלן לואיג'י זינגלס, על שוק חופשי והתערבות ממשלתית

מפגש פסגה בין ראש הממשלה, בנימין נתניהו, לבין הכלכלן הנערץ עליו לואיג'י זינגלס בשיחה על תחרות, מריטוקרטיה ועתיד הקפיטליזם.

לצפייה במקור באתר YouTube, לחצו כאן.

לא בפעם הראשונה, נראה כי נתניהו מתגלה כאיש אינטיליגנטי, שידיעותיו וחזונו בנושאי כלכלה וחברה מוצקים מאוד. אני אישית נוטה להסכים עם רוב דבריו.
עם זאת יש תחושב בציבור, ויש לה כמובן ביסוס מסויים במציאות, שנתניהו לא מממש את מה שהוא רואה לנכון. פחדן\הססן? מנסה לשמור על כסאו ע"י הליכה בתלם? אני נוטה להאמין שלא כך הדבר. לפחות לא ברמה הפשוטה הזו.

אני אישית חושב שנתניהו הוא ממקדשי התהליכים החברתיים האיטיים. כל שינוי הוא עקב בצד אגודל. כמי שקרא את ספרו של סואל , אני מאמין שנתניהו יושב יפה בצד של המחזיקים בהשקפה הגדורה - על פיה לרוב אין לבצע תהליכים המוגדרים כמרוחקים מהקונצנזוס. לראייה, אהדתו וקרבתו לפילוסופים בעלי השקפה ברורה שכזו, כמו אדם סמית'. כל שינוי ע"י המנהיגים צריך להיות זהיר ומדוד, שכן שינויים חברתיים גדולים מערערים את היציבות השלטונית, הכלכלית והחברתית. גם אם ישנן פעולות שמוגדרות כ"נכונות" בעיני המנהיגים, אך הם גרנדיוזיות וללא קונצנזוס מסויים, אין לבצע אותן ברגע זה. על המנהיג לבצע צעדים קטנים, מדודים.

אני בפירוש לא מצליח לדמיין מצב שבו נתניהו פשוט מחליט לשמור על הכיסא לשם ישיבה על הכיסא. אני לא מצליח לדמיין מצב שבו הוא רודף בצע כמניע לביצוע פעולות פוליטיות מסויימות.

דעתכם?

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 00:28

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר