לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 20-12-2015, 13:12
  Byte Me Byte Me אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.04.15
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי DeepSpace שמתחילה ב "חוברת עבודה של פיקוד העורף: "אלוהים מחליט אם יהיה רעש אדמה""

זה פשוט הזוי, זה פותח פתח לכל מני שטויות כגון לא איישתי את העמדת שמירה כי זה רצונו של אלוהים.
או לא הפעלתי את הכיפת ברזל כי גם בהינתן כל הנתונים שזה ייפול על גן ילדים, חשבתי שרצונו של אלוהים זה שלא יפגע ולכן השארתי לקב"ה לעשות ניסים ואותות, ואם פגע הרי זה רצונו ולכן אי אפשר להאשים אותי מול רצונו של אלוהים.

ניסוח מתאים היה צריך להיות כזה, הקהילה המדעית מספקת הסבר שרעידות אדמה מתרחשות עקב לחצים על הלוחות...
ולא צריך לרשום שום דבר על דת ואם זה רצון אלוהים או לא, אבל אם מתעקשים ניתן להוסיף לפי האמונה היהודית כל דבר שמתרחש הינו כפי שציווה אלוהים, הניסוח אנו יודעים ומאינים הוא בעייתי ויכול לפתוח פתח לצרות.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 20-12-2015, 13:22
צלמית המשתמש של ai22
  משתמש זכר ai22 ai22 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.09.09
וגם רצונו של האל יכול להיות שהחייל יכנס לכלא למשך חודשים
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי Byte Me שמתחילה ב "זה פשוט הזוי, זה פותח פתח לכל..."

על הפקרה מכוונת של עמדת שמירה,
או שישבה למשך שנים בידי חיילי אוייב שפלשו לשטח.
מהבחינה הזו - אין באמת הבדל בין חייל חילוני שמקטין ראש ומתעלם מהתדריך (גלעד שליט) לחייל החרדי שהחלטת שהוא יקטין ראש (כנראה כתוצאה של הסתה ושנאת חרדים שספגת).

במקרה של החייל החרדי מדובר בדיני נפשות - שבהן הטענה שהבאת לא תקפה הלכתית.
המחוייבות של החייל היא לעשות "השתדלות" בכל מקרה, שהרי זה התפקיד שהוטל עליו, והוא מתפקד כשליח הציבור לנושא.
ובמיוחד עליו לעשות השתדלות במצב שבו ריבוי עברות יכול לגרום לעונשים הכתובים בתנ"ך להתממש (כולל מלחמה ורעידות אדמה).

נערך לאחרונה ע"י ai22 בתאריך 20-12-2015 בשעה 13:25.
ישן 23-12-2015, 07:39
צלמית המשתמש של Tallyco
  משתמשת נקבה Tallyco Tallyco אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.06
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "אתה מכיר את הבדיחה על הרב..."

השאלה היא לא מה רע בסיבה האמיתית (בעיני כמובן שאין בה כל רע...) אלא מה אתה רוצה להשיג עם חוברת כזו. אם אתה רוצה להשיג מודעות לרעידות אדמה והפצת כללי התנהגות בעת שאחת כזו קורית, נראה לי נכון להשתמש בכלים שיביאו למיקסום שיתוף הפעולה מהציבור אליו מופנה המידע.
אם שימוש בסיבה האמיתית יפחית את שיתוף הפעולה של הציבור או בכלל יגרום לאי-הפצתה של החוברת, בעצם לא עשית דבר. אם הניסוח כמו שהוא יציל חיי אדם בסופו של דבר, מה זה משנה איזה סיבה נתנו להיווצרות רעידת האדמה? מה זה משנה אם הילד חושב שזה כי ה' רצה כך, או שידע שזו בעצם פריקת לחצים טקטוניים/תזוזת לוחות קרום כדור הארץ?

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
מיכל - 20.1.13

מאיה - 9.11.14
נטע - 2.4.20

ישן 23-12-2015, 17:27
  ישראל היפה ישראל היפה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.04
השתדלות על רגל אחת
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי Tallyco שמתחילה ב "קרא על המושגים "השתדלות"..."

ובכן, למדונו רבותינו כי אין לכך כלים חד משמעיים. מינון ההשתדלות אינו דבר השווה לכל נפש, אלא הוא משתנה מאדם לאדם בהתאם לדרגת בטחונו. באופן שככל שדרגת הבטחון גבוהה יותר – כך חובת ההשתדלות תצטמצם יותר... נמצא שיש מצב שלאדם אחד ההשתדלות תיחשב חובה, ולרעהו היא חוסר בטחון. לדוגמא: אדם שאמונתו בעלת ששים אחוזים, זקוק לארבעים אחוזי השתדלות, והשתדלות החורגת מכך – לא תביא תועלת בכנפיה, ולפעמים אפילו תגרום לנזק. ואילו אדם שאמונתו נמדדת באפס אחוזים, זקוק למאה אחוזי השתדלות. וכן על זה הדרך.

רק חסר בדוגמא שאדם שאמונתו 100% אינו זקוק להשתדלות כלל. והחרדים ממלאים זאת הלכה למעשה - הם אינם משתדלים לעשות דבר
ישן 23-12-2015, 10:06
  שימיadmin שימי אינו מחובר  
מנהל פורומי "תכנות ובניית אתרים" ו"חומרה ורשתות"

חבר מתאריך: 25.10.01
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "נפלא, על מנת להזהיר, משתמשים..."

לא חשבתי שתתרשם. המציאות אף פעם לא בלבלה אותך (אחרת לא היית יכול להחזיק בדעות שאתה מחזיק באופן כללי)

1+1 היא הגדרה שהגדירו בני אדם, כמו שפת הדיבור שלנו. היא דרך שלנו "לעשות סדר" בראש שלנו לגבי איך הטבע פועל. המדע, למיטב ידיעתי, אינו יודע להסביר מדוע כוחות הטבע פועלים כפי שהם פועלים - הוא רק שם אותם בנוסחה שמאפשרת לנו לחזות מה תהיה ההתנהגות של הטבע אם נעשה XYZ, שזה דבר חשוב מאוד כמובן, שהרי על זה מבוססת כל המודרניות שלנו - ובזכות זה אתה מצליח לקרוא עכשיו את מה שאני כותב למרות ששנינו בכלל לא מכירים. אני גם לא מכיר באופן אישי מישהו מאמין שטוען שהפיזיקה (המוכחת) שגוייה... אם כן, הוא כנראה באמת סובל מבערות, אבל הוא יוצא הדופן, ולא להפך.

אשר למה שכתבה טלי למעלה, לגבי רעידת אדמה כי החלטה, או רעידת אדמה כי תזוזה של לוחות טקטוניים - שוב - אף אחד לא סותר פה את הפיזיקה. בכלל לא מדובר פה ב"או". האדמה רועדת כי הלוחות הטקטוניים זזים. הלוחות הטקטוניים זזים כי יש שם לחצים. מדוע יש שם לחצים? כאן כבר יכולות להיכנס מספר תאוריות - האחת שגורסת שמאז שנוצר העולם אין בו שום התערבות (מה שנקרא אצל היהודים "אין השגחה פרטית"), והאחת שגורסת שכן (ומכאן - הקונספט של "ניסים" - דברים שקרו בניגוד לדרך הטבע), ואז אפשר, סטייל "אפקט הפרפר" לגרום לדברים שונים בגלל שינויי מאקרו. כמובן שצריך ראייה מאוד גלובלית כדי לגרום לאפקט הפרפר לפעול כדי להגיע לתוצאה רצוייה, והאנושות כנראה לא יכולה לייצר מחשב עם מודל שיוכל לחשב דברים כאלה בגלל כמות המידע האינסופית שצריך יהיה להכניס לאלגוריתם, אבל... בהנתן שיש ישות שאין לה הגבלות (ברור לי שאתה חושב שאין, אבל בהנתן!), מן הסתם היא מסוגלת גם לכך.

הבנת? נהדר. לא הבנת? לא נורא.

כל דבר שיציל חיים, כדאי לעשות אותו. כדאי לחשוב על פוליטיקה גם כן... ייתכן שמאמין מי שמאמין שהכנסת הטקסט הזה (שגם אני חושב שהוא מיותר, ללא קשר לאמונה בבורא עולם ובכוחו; שהרי חוברת הוראות צריכה לספק הוראות כיצד לעשות משהו, ואינה צריכה לספק הסברים מדוע - בשביל זה אפשר ללכת ללמוד איפה שרוצים) יגרום להכנסת החוברת למוסדות מסויימים בגלל שמקבלי ההחלטות שלהם מצפים לראות טקסט כזה (בצדק או שלא, זה לא משנה!!!) - ואם הצלת נפש אחת בישראל בזה שכתבת את הטקסט הזה, אז איך אני אנסח את זה... לא ממש מעניין אותי שזה לא מסתדר עם הדת של הגולש "מצפון"...

ישן 23-12-2015, 10:28

בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "אני בסך הכל יודע לקרוא בציטוט..."

לא, אתה לא יודע לקרוא (לדעתי)

זה מה שאני קורא שם:

יש רעידות אדמה. אנחנו יודעים שיש. אני לא צריך "תצפיות" - רוב מי שחי בעולם הזה מספיק שנים, אפילו בישראל, חווה רעידת אדמה בעצמו, והוא לא מכחיש את קיומן של כאלה (אא"כ שוב, יש לו חוסר איזון של כימיקלים במוח, אבל לא לשם אנחנו מכוונים).

בנוסף נאמר שהגורם לתופעות הפיזיות של רעידת האדמה (כלומר, תזוזת הלוחות הטקטוניים, לחצים, וכו') - הוא מי שברא את העולם והחליט מה שיהיה בו.

גם לשיטתך זה בדיוק מה שקורה, בדומה לפרסומת הידועה של הונדה שאני מצרף מטה. ההבדל היחיד הוא שאתה חושב שדת המפץ הגדול הספונטני היא הנכונה (תקן אותי אם אני טועה), כלומר שקרתה תזוזה של מסה ואנרגיה סתם כך (Newton, I'm looking at you!), ואילו הדת שלה אתה מתנגד, טוענת שהיה טריגר בצורת כוח שאותו היא מכנה "אלוהים", שבסופו של דבר שניהם הביאו אותנו למצב היקום כיום. נו שוין.

לצפייה במקור באתר YouTube, לחצו כאן.

ישן 23-12-2015, 20:51

בתגובה להודעה מספר 44 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "זה קשקוש נבואי ותו לא הדרך..."

כן, על מנת לנסות אותם "כמו שצריך" (כמו להציע כמעט 100% מהשטח, מה בעצם לא הצענו? אה, את "זכות"[*] השיבה שתשמיד את המדינה. שאיפה שלך, אני משער?), צריך להתעלם מטקסטים עתיקים מלפני עשרים שנה, מהמציאות מאז, ולהאמין בניסים...

אתה רואה... כשאתה רוצה, אתה יכול

[*] לא ברור מכוח מה קיימת "זכות" זו, ואיך זה שזה ייחודי בעולם למרות שהם ודאי לא האנשים (אני נמנע לומר "עם" כי הם לא עם, אא"כ אתה רוצה לקרוא להם פשוט "ערבים", ואז יש להם 20 ומשהו מדינות...) היחידים שהפסידו במלחמה שמטרתה הייתה להשמיד אותנו, ויעשו זאת שוב בהזדמנות הקרובה שרק תהיה להם.

ישן 24-12-2015, 09:08

בתגובה להודעה מספר 51 שנכתבה על ידי Big Joe שמתחילה ב "מה זה "דת המפץ הגדול"?"

זו תאוריה מדעית (תוכל לקרוא עליה כאן: https://he.wikipedia.org/wiki/%D7%9...3%D7%95% D7%9C - שים לב לפיסקת הפתיחה של הערך) - שרבים הם אלה שחושבים שהיא עובדה, למרות שהיא תאוריה לא מוכחת. (יש שמבלבלים את התצפיות על תנועתו של היקום כיום, קרינה קוסמית, וכיוצ"ב דברים, וביצוע של אקסטרפולציה על מדידות של הנ"ל בהנחה שכך תמיד היה, כעובדה, אבל הוכחה מדעית לא עובדת בדיוק כך; היא מצביעה על איך היקום פועל היום, ואינה יכולה להעיד על העבר, ובפרט על האירוע המכונן שהתחיל את היקום ומה בדיוק גרם לו...).

הקביעה שמשהו הינו עובדה שרירה למרות שהוא רק הסבר תאורטי אפשרי (שלא כמו ניסויים שחזית בתוצאותיהם במו עיניך), היא... אמונה ותו לא. כמו בכל דת אחרת. להלן: "דת המפץ הגדול".

ישן 24-12-2015, 10:20

בתגובה להודעה מספר 53 שנכתבה על ידי Big Joe שמתחילה ב "אבל זאת לא דת. היא לא עוסקת בפולחנים, אינה מקימה בתי תפילה, אינה מחלקת הוראות"

גם אין רמז להפרכתה של דת היהדות, למיטב ידיעתי.

האמת שקצת קרצתי למשמעות המקורית של המילה "דת", שהגיעה אלינו ממגילת אסתר: https://he.wikipedia.org/wiki/%D7%9....92.D7.99.D7.94

כמדומני שמחזיקי דת המפץ הגדול, ברובם, מאמינים שהיא סותרת את קיומה של יישות כלשהי שהתחילה את התהליך (למרות שלא ברור לי למה בדיוק, בעיני זה לא סותר).

אתה לא יכול להפריך אותה (וכנראה לא תוכל להפריך אותה לעולם, בהנתן שלא יגלו שטעינו עד היום לגבי הנחות פיזיקליות מסיומות - מה שכבר קרה מספר פעמים למיטב זכרוני) - משום שהיא בעצם לא טוענת שום דבר לגבי מה שהיא כביכול אומרת שקרה. היא טוענת שבהנתן שניקח את המדידות שלנו היום, ונניח שתוצאות המדידה שלנו היום (בין אם הן קבועות, או בעלות תאוצה חיובית או שלילית), ונשים בנוסחה שבה יש נעלם, ונחשב את הנעלם, ויצא לנו מספר של X שנים, ובהנחה ששום דבר אחר לא קרה והשפיע על היקום בהסטוריה, אז, ורק אז, היה האירוע הזה, וגם אז, אין לנו תאוריה למה בדיוק גרם לאירוע הזה להתרחש (למיטב הבנתי, טוענים שהכוחות הפיזיקליים או הזמן לא היו בדיוק קיימים קודם לכן, אז מה גרם לזה?). איך ניתן להפריך משהו שהוא הנחה שלא מבוססת על כלום? אין לנו שום ראייה שלפני Y שנים לא קרה אירוע שאין לנו מושג לגביו... אז אנחנו מניחים שלא קרה? גם כן "הוכחה"...

שים לב שאינני טוען לרגע שיש לי הוכחה שזה לא קרה. כמו שלך אין הוכחה שזה כן קרה. זו פחות או יותר אותה דילמה של בורא לעולם - אין הוכחה שיש וגם אין הוכחה שאין. לכן קוראים לזה "אמונה"...

ישן 24-12-2015, 10:30
צלמית המשתמש של Big Joe
  Big Joe Big Joe אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.10.01
אני לא אכנס אתך לדיון על המפץ הגדול, אבל אחלוק מכל וכל על ה"טריק" הרעיוני שלך
בתגובה להודעה מספר 54 שנכתבה על ידי שימי שמתחילה ב "גם אין רמז להפרכתה של דת..."

אחד ה"תחביבים" של המאמינים הוא לשים את המדע והדת על אותו מישור, ולהכריז עליהם כעין אסכולות שונות. זה נותן לגיטימציה ומכובדות לדת - כמו שיש למדע. אבל הגישה הזאת היא עורבא פרח.

ההבדל העמוק המוחלט והבלתי ניתן להכחשה הוא אופציית ההפרכה.

דת - עבור המאמין - אינה בת הפרכה כיוון שהיא אינה מבוססת על הוכחה אלא על אמונה.

מדע - עבור כל משכיל - הוא מתודה להבנת העולם, שכל תגלית, חוק ותיאןריה שלה הן באופן הגדרתי בנות הפרכה. לא זו בלבד אלא שחלק גדול ממשאבי המדע מושקע בנסיונות (כמעט אובססיביים) להפריך תיאוריות קיימות. כללי המשחק המדעי הם שכל נסיון הפרכה שנכשל - מחזק את התיאוריה.

דת אי אפשר להפריך, כיוון שאינה מבוססת על הוכחות. אבל מה שיותר מעניין וחשוב - גם אין צורך לנסות להפריך - כי אין צורך "לחזק" משהו שממילא אינו נשען על עובדות.

ישן 24-12-2015, 10:53

בתגובה להודעה מספר 55 שנכתבה על ידי Big Joe שמתחילה ב "אני לא אכנס אתך לדיון על המפץ הגדול, אבל אחלוק מכל וכל על ה"טריק" הרעיוני שלך"

ודאי שניתן להפריך משהו שלא נשען על הוכחות. נניח שיום אחד ניתקל בישות כלשהי שיש ביכולתה להדגים לנו יצירה של ייקומים חדשים - והיא תעשה זאת מול עינינו המשתאות. ואותה ישות תטען שדווקא היא זו שיצרה את היקום הזה, וכל היהדות וכל מה שצברה בהיסטוריה היה מבוסס על סיפור שקרי, להערכתי כולם יסכימו שזו קביעה מדעית שיש אפשרות כזו, שהרי חזו בה ב"ניסוי" במו עיניהם. גם אני... כי זו תהיה הוכחה שבאה ממישהו שהדגים שיש לו את היכולת לעשות את מה שאנחנו היום רק מאמינים בו, והוכחה חזקה מאמונה... לדעתי. (אולי לשם זה נעשו לישראל כל מיני ניסים, כדי להוכיח יכולת? כמובן שהשאלה הזו יכולה להישאל רק אם אתה מאמין לכתוב בתנ"ך. מן הסתם מי ששולל את קיומו של בורא לעולם, אינהרנטית טוען שהדברים לא קרו...)

ישן 24-12-2015, 11:21

בתגובה להודעה מספר 57 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "אבל האם מנהיגי הדתות פועלים תמידית בכדי להפריך את עמודי התווך של הדת?"

כמו שאמר יוסף מעלייך, כיוון שהאמונה לא נשענת על נוסחה כזו או אחרת, אלא רק על מידע שעבר אלינו מדור לדור (ולא ברור לי, אם הדברים אינם אמת, כיצד "שכנעו" את הדור הראשון בדברים שהם לא שמעו מעולם מאבא ואמא שלהם) אין לך את מה להפריך... חוץ מלטעון לזה שאין הוכחה (והצד השני יטען: גם לך אין) - לא תגיע לשום מקום...

מה לעשות, כדי לקבל הוכחה חלופית, נצטרך ראיה כלשהי להתבסס עליה. המקורות שלנו זה מה שיש לנו... מה אתה רוצה, שימציאו משהו אחר שיסתור את היסוד? על מה הוא יהיה מבוסס...

אני דווקא בעד שתגיע ישות כזו או אחרת ותעשה סדר בעניין...

ישן 23-12-2015, 16:19
צלמית המשתמש של רועי AZ
  רועי AZ רועי AZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.01.05
או!! להראות לך שלא כל דבר באחריותך לעזאזל..
בתגובה להודעה מספר 61 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "כולם צריכים לדעת מה לעשות..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי מצפון

איזו מין דרישה מוזרה זו זה להבטיח שלא יהיו הרוגים.
מי יכול בכלל להתחיל להבטיח משהו כזה ?

אתה כל הזמן מברבר בדבר אחריות אישית כנגד האמונה שלנו בקב"ה.

אז כן, יש לנו אחריות אישית. בראש ובראשונה להכיר במי שאמר והיה העולם. ובמי שמביט לארץ ותרעד ייגע בהרים ויעשנו...

אחד יכול להשתתף במלחמה, לאכול אש תופת ולצאת ממנה בחיים וחבריו ימותו, והוא ימצא את מותו חודשים מאוחר יותר ברעידת אדמה 6000 ק"מ מהבית ומהתופת ההיא. אתה יכול לקרוא לזה אחריות אישית אתה יכול לבחור לקרוא לזה גורל, אנחנו הדתיים קוראים לזה עילת העילות וסיבת הסיבות מי שקובע מראש מה יהיה, אבל במסגרת האחריות שלי וגם שלך, לנסות לשנות את זה. (כי ככה הוא קבע את חוקי המשחק.)

עם כל זאת, אתה לא יכול לעשות מה שבא לך כי אתה סומך עליו.. בחלק מהמקרים ההנהגה שלו היא טבעית ובחלק מהמקרים על טבעית. אתה חייב לנהוג בדרך הטבעית ולא להסתמך על הנס. תאמין לי שהוא ימצא דרך לגרום לך לנס הרבה פעמים בלי שתרגיש בכלל...

אתה לא חייב להאמין, אבל תעזוב לנפשם את אלה שכן. גם כך, החוברות הללו לא היו מיועדות לך.

ישן 23-12-2015, 17:12
צלמית המשתמש של רועי AZ

הם לא יזלזלו אבל האמונה קודמת לכל ואנחנו יודעים שבסוף בסוף מה שלא נעשה ..
בתגובה להודעה מספר 63 שנכתבה על ידי Big Joe שמתחילה ב "אפנה את השאלה גם אליך"

אנחנו תלויים בו.

אם אתה תקבל הזמנה למסיבה באיזה מועדון שאתה מעריך/אוהב ולא יהיה כתוב שהאלכוהול חופשי ועוד כהנה פנינים.. אתה תבחר לא לבוא?

אבל זה סוג של מאסט שיהיה כתוב שם מה יהיה במסיבה לא?

אז אתו דבר אצלם, הם ימלאו אחר ההוראות הכתובות שם, אבל קודם כל זה הוא שקובע מה יהיה וצריך לזכור את זה.

זה גם מאסט.

ישן 24-12-2015, 08:57
  ישראל היפה ישראל היפה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.04
להכיר במי שאמר והיה העולם
בתגובה להודעה מספר 62 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "או!! להראות לך שלא כל דבר באחריותך לעזאזל.."

אחת התעלומות הבסיסיות ששתי השיטות לא נתנו להם פתרון הוא מהו ה"גרעין הראשוני" של התפתחות היקום והחי והצומח בו.
מהיכן בא האל ? מי ברא אותו ? מי יצר את התוהו ובוהו? וכו'
לעומת זאת מהיכן בא החומר הראשוני עליו נערך המפץ הגדול ? מהיכן בא חומר היסוד ממנו נוצר החי והצומח ? וכו'.
מכאן והלאה המאמינים דבקים באמונתם ובאל הכל יכול והאחרים בהסברים המדעיים המוסיפים ומחזקים הנחות יסוד ותצפיות עתידיות.
היחידים שאין להם כל ספק הם עובדי האלילים, שלצערי חלק מהמאמינים אפילו "משלנו" מייחסים לאל תכונות של אליל. הם יודעים לבטח מי יצר את האליל לו הם סוגדים והכל נעשה בשתיקתו האילמת.
ישן 20-12-2015, 17:27
  משתמשת נקבה simply sivan simply sivan אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.12.15
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי DeepSpace שמתחילה ב "חוברת עבודה של פיקוד העורף: "אלוהים מחליט אם יהיה רעש אדמה""

יש דברים יותר מעצבנים, כמו למשל זה:
http://www.globes.co.il/news/articl...?did=1001089526

לא ברור לי למה אנשים ממגזר שאיננו תורם למדינה בשירות צבאי כמו החילונים עוד זוכה להעדפה מתקנת. זה די מעצבן, איך הם דורשים (ומקבלים!) את אותן הזכויות בשעה שהם לא נדרשים לאותם החובות?
דבר אחד בטוח: הפוליטיקאים החרדים דואגים לציבור שלהם הרבה יותר טוב ובנאמנות רבה יותר ממה שהפוליטיקאים החילונים דואגים לציבור החילוני. בדיוק כמו החוק שהעביר ליצמן לטיפולי שיניים
חינם עד גיל 14. נכון אומנם שגם החילונים יהנו מזה, אך על מי אתם חושבים שליצמן חשב כשהוא הגה את החוק הזה אם לא על המשפחות החרדיות, שיש להן בין כ-6 או 7 ילדים בממוצע?
ישן 21-12-2015, 08:20
צלמית המשתמש של ai22
  משתמש זכר ai22 ai22 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.09.09
גם לי לא ברור למה ערבים וחרדים מקבלים העדפה מתקנת
בתגובה להודעה מספר 75 שנכתבה על ידי simply sivan שמתחילה ב "יש דברים יותר מעצבנים, כמו..."

אבל די הגיוני שבהינתן העדפה מתקנת לקבוצה האחת,
גם הקבוצה השנייה אמורה לקבל העדפה כזו,
אחרת מדובר בגזענות ואפליית אוכלוסיות מקופחות.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי simply sivan
דבר אחד בטוח: הפוליטיקאים החרדים דואגים לציבור שלהם הרבה יותר טוב ובנאמנות רבה יותר ממה שהפוליטיקאים החילונים דואגים לציבור החילוני. בדיוק כמו החוק שהעביר ליצמן לטיפולי שיניים
חינם עד גיל 14. נכון אומנם שגם החילונים יהנו מזה, אך על מי אתם חושבים שליצמן חשב כשהוא הגה את החוק הזה אם לא על המשפחות החרדיות, שיש להן בין כ-6 או 7 ילדים בממוצע?
בדיוק.
ליצמן לא ניסה לחוקק חוק גזעני שמקפחת במכוון אוכלוסיה אחת ונותן זכויות יתר לאחרת.
גם הערבים מרובי הילדים - יזכו בדיוק לאותה הטבה, שתועיל להם בדיוק כמו לחרדי.

בהתחשב בכך שרוב בעיות השיניים מתפתחות בגיל ילדות, וטיפולי השינים בגיל הזה זולים יותר - החוק הגיוני.
אבל ההגיון נעלם כשחושבים איך לפגוע באוכלוסיה שאתה שונא.
הבעיה אינה בחרדים - אלא בשנאה.
ישן 21-12-2015, 07:55
  hamedinai hamedinai אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.08.11

יתירה מזו:

http://www.chabad.org.il/ParashotAr...78&SelectdDate=

הגמרא אומרת (שבת לא,א. תוספות דיבור המתחיל אמונת (מירושלמי)), שיהודי מתאפיין בכך שהוא "מאמין בחי-העולמים - וזורע". כלומר, כשהוא זורע את האדמה אין הוא רואה בכך דבר טבעי בלבד ואין הוא סומך על טבע העולם, אלא הוא זורע אך ורק משום שהוא מאמין בקב"ה ותולה בו את תקוותו, שישלח לו את פרנסתו באמצעות זריעת האדמה.

http://chabadlibrary.org/books/defa...kus/32/13/1/159
הגם שענין הזריעה הוא בטבע והנהגת העולם, הבריאה, וגם אינו יהודי שאינו מאמין בחי העולמים זורע וסומך על זריעתו, מ"מ, איש ישראל הזורע עושה זאת לא מפני שכך הוא מנהגו של עולם — כהנהגת שכנו האינו* יהודי, ואפילו לא מפני שנהג כן בעצמו כמה פעמים, שכבר זרע הרבה פעמים ובכל פעם הביאה הזריעה צמיחה וכו' — אלא אך ורק מפני ש"מאמין בחי העולמים ו(רק לכן הוא) זורע" (עתה).

ובעומק יותר: החידוש בזה שאיש ישראל סומך על הקב"ה ("חי העולמים") כשזורע, יכול להיות בשני אופנים:

א) שבטוח שהזריעה תביא לידי צמיחה (כטבע העולם) מפני שסומך על הקב"ה, שהוא ברא את העולם והטביע חוקי הטבע באופן של "זרע וקציר גו' לא ישבותו", ורק משום כך בטוח הוא שזריעתו תצליח ותצמיח.

דבאופן זה הרי דרכי הטבע תופסים מקום אצלו, אלא שחשיבותם אינה מצד עצמם אלא רק משום שהקב"ה הטביע חוקים אלו בהבריאה.

ב) "שמאמין בחי העולמים", שאין דרכי הטבע תופסים מקום אצלו כלל, ואינו סומך עליהם כלל (לפי שמרגיש שהקב"ה הוא בורא הטבע בכל רגע מאין ליש וחוקי הטבע אין להם מציאות כלל) — אלא זורע אך ורק מפני אמונתו ב*הקב"ה, שכיון שהקב"ה ציוה לו לזרוע, הרי הוא סמוך ובטוח שהוא ית' יצליח את זריעתו שיצמיח. וזהו דיוק ל' חז"ל "שמאמין בחי העולמים", דאילו הי' זה רק מפני שסומך על הקב"ה מנהיג הטבע אין צורך עתה בהאמונה (שלמעלה מן השכל) כיון שבצירוף אביו וכו' ה"ז יותר ממאה פעמים (ואחד); אבל כיון שאצלו אין דרכי הטבע תופסים מקום כלל, וסומך רק על הקב"ה, שהוא ית' יצליח את זריעתו — הרי לזה צריך אמונה שלמעלה מהשכל.

https://sites.google.com/site/hamedinai/

נערך לאחרונה ע"י hamedinai בתאריך 21-12-2015 בשעה 08:01.
ישן 23-12-2015, 11:15
צלמית המשתמש של רועי AZ

אני יושב בכסא זז באי נוחות לנוכח האמת אמנם, אך בידיעה שהיא

ציטוט:
חוברת עבודה שמוציא פיקוד העורף ונלמדת על ידי תלמידי בתי ספר יסודיים במגזר החרדי מסבירה לילדים מי אחראי לרעידות האדמה בעולם: "כל תופעת טבע מתרחשת אך ורק ברצות ה' ובצוויו"

מופנית כלפי קהל שלא מוכן להכיר בה...ופתאום אני גולל כלפי מעלה וקורא את המשפט לעיל..

ציטוט:
במקור נכתב על ידי DeepSpace

אתם יותר ממוזמנים להלביש לעצמכם איזה מקל על הראש..

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 11:22

הדף נוצר ב 0.13 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר