לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 02-01-2016, 21:31
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.08
הייתי במוצב יקינטון (מוצב גבול), כך שגם לאחר הנסיגה ההתנהלות בו היתה "כרגיל"
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי nachlawi שמתחילה ב "[QUOTE=efekt]התחלנו את הקו..."

ידענו על התאריך המדוייק של הנסיגה רק שבוע לפני כן (ידענו שמתכוננים לנסיגה כבר הרבה לפני כן), וככל שהתקרב תאריך היעד גברה התכונה של כוחות במוצבים (בעיקר כוחות שהזרימו ציוד וסד"כ מיותר מהמוצבים שבתוך רצועת הביטחון, חזרה אל ישראל, כדי לאפשר קיפול זריז של המוצבים החודרים).
בתור שיריונר שהיציאות קו שלו היו שבועיים-שבוע (שבועיים במוצב, שבוע בבית), דווקא בנסיגה הצוות שלי היה בשבוע בבית.
אני דווקא ביליתי את רוב השבוע הזה בריתוק בזרעית (מסיבה שאני לא זוכר, נדמה לי שה-מ"פ שלי תפס אותי לא מגולח), שנמצא למרגלות כרכום. כרכום (אף על פי שהיה מוצב חודר), למי שלא יודע, לא פונה עם כל שאר המוצבים בליל הנסיגה.
במוצב נשאר סד"כ מינימלי, והכוחות בו התכוננו למקש את המוצב ולפוצץ אותו. את זה החבר'ה הנחמדים מהחיזבאללה לא ידעו, כך שבבוקר לאחר הנסיגה, כשהם עלו בשיירה המורכבת מכמה רכבים הנוסעים באיטיות על השביל הצר העולה על ג'בל בלט (עליו הוקם המוצב), הם מאוד הופתעו למצוא בש"ג את השומר שידע והתכונן היטב לבואם, והמטיר עליהם אש תופת מממקלע הנגב שלו. הם נבהלו והתחילו לחזור על עקבותיהם בנסיעה לאחור (לא היה להם סיכוי להסתובב בשביל הצר עליו הם נסעו).
אל הירי של הש"ג הצטרפו במהרה המון (!!!) כוחות מזרעית, שנמצא בקו אווירי של מאות מטרים בודדים מההתרחשות הנ"ל. כל חייל שהתחשק לו, עלה על גג המוצב והחל לירות לעבר הרכבים. אפילו הטבחים במוצב השתתפו במסיבה
את העבודה האמיתית עשה צוות נ"מ שגם שהה במוצב כדרך קבע, שפשוט מיקם את נגמ"ש הוולקן שלו בעמדה מצויינת והמטיר על הרכבים אש תופת שלא השאירה למחבלים הרבה סיכויים. בנקודה הזו אגב התעוררתי. זה היה ב-9 בבוקר ולא היה לי יותר מדי מה לעשות אז התעפצתי בחדר, שהסתבר שהעמדה שתפס הוולקן היתה בדיוק מאחוריו - אבל בכל זאת, מהמוצב ירד גם טנק מהפלוגה שלי שתוך דקות ספורות חיסל 4 מחבלים שפרקו מהרכבים והסתתרו בקפלי קרקע לאורך השביל.
לאחר מכן עלו מכיוון זרעית כוחות הנדסה עם D9 ונגמ"שים כדי לנקות את השביל ולוודא הריגה של המחבלים (והם וידאו הריגה. גם בירי, גם ברימונים, וגם עם הכף של ה-D9). באותו הלילה פיצצו את המוצב, לאחר שפונה לגמרי...
כל זה מזכרוני, אני מקווה שהוא לא מטעה אותי יותר מדי

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Carl Sagan
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 17:27

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר