לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 07-01-2016, 13:52
צלמית המשתמש של רועי AZ
  רועי AZ רועי AZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.01.05
אני אלבש חלוק לבן ואענוד סביב צווארי סטטוסקופ..
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי The_Equivocator שמתחילה ב "יש בקרבכם הרבה..."

נו.. אז אני רופא?

ברסלב.. למה אני לא מתפלא?

חלק לא מבוטל עבריינים בפועל שבאו מהצד שלכם, עם כיפה של נחמן על הראש והרבה רעש וצלצולים...

זאת הסיבה הראשונה למה לא אטוס אף פעם לאומן.. (ואין סיבה למה כן)

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 08-01-2016, 01:51
  מצפון מצפון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.12.01
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי The_Equivocator שמתחילה ב "מה דעתך לאסור את הרעש של..."

לא חכמה לטפל רק במה שבולט לעין או לאוזן.
כן אני בעד הסדרת כל הדברים האלה. אבל כולם.
להתחשב כולם ברגשות כולם, כל עוד הגדרת ההתחשבות סבירה.
אין ספק שמואזין שצועק בקולי קולות בשעות הבוקר המוקדמות נוגד את חוקי הרעש שהם חברתיים נטו. גם הרכבים של ברסלב שמשמיעים מוזיקה בקולי קולות מפירים את אותו החוק.
אבל האם באותה עיר מעורבת יש פולחנים יהודיים שמפריעים לאחרים ? אני לא יודע, רק שואל. ומי נתן אישור להקים מסגד ? לשם צריך ללכת, לא למסגד או למאמיניו. זה נורא מסובך כשיש דת לא ?
מואזין, חמץ, שבת וכו' - מבחינתי הכי פשוט וקל זה לבטל את הדת ואת הפולחן הדתי ולהעלימם מהעולם.

'In the End We Are All Alone, and No One is Coming to Save You''
john reese

נערך לאחרונה ע"י מצפון בתאריך 08-01-2016 בשעה 01:53.
ישן 08-01-2016, 01:44
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי תבור - tar 21 שמתחילה ב "אתה כותב שטויות אם החוקים..."

אני לא דיברתי על העלמת הדת היהודית, מה שכתבתי לא סימטרי לצערך.
כפייה כאחד מעמודי התווך של הדת היהודית לא אומר שללא כפייה אין דת יהודית.

מצאתי איפה לא קראתי את הדברים שלך כהלכה, אתה לא כופר בזה שיש כפייה, מצוין, אנחנו לפחות חיים באותה מציאות.

ולעניין הכפייה עצמו, ול"רגשות הדתיים" שלא דתיים ואף "לא יהודים" צריכים להתחשב בהם, לא ניסינו את זה אף פעם. זה הלך והשתפר עם השנים, אבל נראה שלאחרונה הולכים אחורה ודי מהר.
הבעייה בדת היהודית היא המתונים, שאם לא היו קיימים, אז הקיצונים לא היו נקראים קיצוניים.
ה"חילונים" שמקיימים חלקית את המצוות, מכשירים את הקרקע לפנאטים ומכשירים אותם. דתי או לא דתי צריכה להיות ההגדרה, יהודי מבחינתי זו שייכות לאום ותו לא. אני יהודי כי נולדתי לעם היהודי. אף אחד לא אמור להגיד לי מה לאכול ללבוש ומה לעשות בשבת והכי חמור לחנך את הילדים בחינוך ממלכתי להיות דתיים.

john reese

ישן 08-01-2016, 02:25
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי The_Equivocator שמתחילה ב "החילונים לא מקיימים את המצוות..."

מסכים לחלוטין עם החלק האחרון.
החלק הראשון זה המקור לכל הבעיות שיש לנו, החצי-חצי.
במדינה עם חוקים מבוססי דת מאד נוקשים, עצם הקיום של ה"חילונים" משמרת את החוקים האלה. תמיד למישהו לא יהיה אכפת אם לא יהיה A או B בגלל דת.
אני נפרדתי מקיום מצוות בגיל 13 בדיוק בטקס צנוע של בר מצוה. פעם ראשונה ואחרונה שהנחתי תפילין והתפללתי בבית כנסת. מאותו רגע, אני תמיד אבל תמיד אבחר בצד שלא יכפה עלי אף מצווה.
לצערי יש לי חברים כאלה, חצי-חצי, שלא ממש יפריע להם אם כל האוכל בארץ יהיה רק כשר על פי חוק. הם יודעים שזה מפריע לי, אבל הם לא יעלו שום בריקדה בשבילי, כי זה משרת להם מטרה אישית משלהם, וגם כי רב האנשים מהסוג הזה יתנהג בצורה דומה. אנשי הבריקדות כותבים בפורומים למינהן או בעיתונים, והמוצלחים שבהם הולכים להפגין, מבצעים מעשי אלימות והולכים לפוליטיקה בשביל לנסות להזיז דברים.
כשדת בעיני זה דבר הרסני ומיותר בימנו (רב המטרות שהדת הומצאה עבורן פחות רלבנטיות היום) קשה לי למצוא פשרות, כי כפייה בעיני זה אפס או אחד. להוריד ל 0.75 לא ממש מרגש.

john reese

ישן 08-01-2016, 19:53
  The_Equivocator The_Equivocator אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.02.04
בתגובה להודעה מספר 47 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "ברור לך שאיסור על קיום מפלגות הפועלות בשם הדת זה לא דמוקרטי בעליל?"

לא ממש לא ברור לי - זה המצב בכל מדינה שקיימת בה הפרדה בין דת למדינה - אוסטרליה, קנדה, צרפת, גרמניה, יפן, שבדיה, ארצות הברית.

והנה למשל מה שיש לאוסטרלים להגיד -

ציטוט:
מאז הקמת האיחוד האוסטרלי ב- 1901 ניתן בה חופש דת ודת המדינה הוצאה מן החוק. פרק 116 בחוקה האוסטרלית אומר: אין לאיחוד לחוקק חוק כלשהו לביסוס דת כלשהי, או לקידום השקפה דתית, או לאיסור פעילות בשם דת כלשהי. הדת לא תהווה קריטריון לקבלה להכשרה למשרד או למשרה ציבורית.

איך למשל אפשר לסגור שכונה דתית לכניסת רכבים בשבת - או דברים אחרים?
ע"י חוק שלא מדבר ישירות על הדת, אבל מכנה אנטומיה בתחומים מסוימים לרשויות המקומיות.
אין שום בעיה דמוקרטית להפריד בין דת למדינה - הפוך קיום של מפלגות שפועלות בשם הדת, הוא מעצם קיומו נוגד את הדמוקרטיזציה, והכרחך גורם לכפיה דתית - המצב נע מכפיה מינימלית, לפייה מורגשת(כמו בישראל), וזה בעצם יכול לנוע עד למצב של מדינת ההכלה - תבין, אי הפרדה בין הדת למדינה, פשוט נוגדת את הדמוקרטיה מעצם ההגדרה, אז נכון שאפשר להגביל חוקתית את המצב, כך שזו תהיה פגיעה מינימלית בדמוקרטיה, אבל כפייה מסוימת תהיה בכל מצב.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 23:28

הדף נוצר ב 0.11 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר