לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה למבקרים חדשים שמגיעים לכאן - יש קבוצת ווטסאפ בניהולו של יואב הוזמי צרו עימו קשר להצטרפות לקבוצה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תחביבים > דגמים לבנייה עצמית > דגמי נייר
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 26-01-2016, 11:07
  משתמש זכר יואב הוזמי יואב הוזמי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.06.13
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי שמולביץ אשר שמתחילה ב "הי"

דגם מדהים ביופיו ועבודת ניירת + צביעה מקצועית ביותר....מוריד את הכובע.

טכניקת הצביעה מזכירה את הטכניקה של יגאל פתאל שעשה על הדגמים שלו, דוגמת הרכבות, הטנקים והגורר הצבאי....למי שזוכר ומכיר.

דעתי לגבי התחום הזה...............

1. כמו שקודמי אמר, השילוב של נייר וצביעה משנה את הקטגורייה שלו למשהו היבירדי, אם כי לא מורידה מיופיו של הדגם.

2. אמנם הדגם בבסיסו מנייר, אולם הצביעה משנה כליל את המראה ולכן לפי דעתי כבר אין לו את הייחודיות שמאפיינת דגמי נייר, בין אם הם בעלי מראה חלק ונקי או מראה מלוכלך ומיושן.

3. לעבוד קשה על חלקי נייר, לגזור, לקפל, להדביק ולשייף ולבסוף לצבוע, נראה לי מיותר ובזבזני, עדיף כבר לקחת כבר דגם פלסטיק ולצבוע אותו כנדרש, כי העבודה על הנייר כדי להגיע למצב של צביעת הדגם לוקחת פי כמה וכמה זמן מדגם פלסטיק, ולכן לפי דעתי זה בזבוז אנרגייה.

אבל כפי שרשמתי לעיל, דגם מדהים ביופיו.

יום טוב
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 26-01-2016, 13:20
  uklein uklein אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.12.13
לעניות דעתי ...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי שמולביץ אשר שמתחילה ב "דגם מטורף מניר"

אין כל פסול בשימוש בחומרים שונים מהחומר הבסיסי שממנו נבנה הדגם מתוך מטרה להגיע לרמה גבוהה של ריאליזם. ההפך הוא הנכון.
כך למשל:
בוני הפלסטיק משתמשים לעתים קרובות בחלקי מתכת לצורך בניית אלמנטים שונים בדגמים שלהם. כוונתי לשימוש במה שנקרא באנגלית PHOTO ETCHING ועדיין דגמים אלה נחשבים לדגמי פלסטיק ולא ל"דגמים היברידיים".
כך גם בוני העץ (ספינות למשל) משתמשים בחלקי מתכת (תותחים וכו'), בד (מפרשים) וחוטים (חבלים) ואין בכך כדי להפוך אותם ל"דגמים היברידיים" והם נחשבים לדגמי עץ לכל דבר ועניין.

הדבר בולט עוד יותר בדיורמות שלצורך בנייתן משתמשים במגוון רחב של חומרים שונים.

ובנוגע לצביעה שמטרתה להפוך את הדגם לריאליסטי יותר גם זה הרי זה משובח.
לא הכל ניתן לביצוע ולהשגה בעזרת פוטושופ, מדפסת, או הדפסה מקורית של המוציא לאור. זה נכון בעיקר כשמדובר לגבי בדגמי רק"מ וספינות מנייר ופחות מכך כשמדובר בדגמי מטוסים מנייר.
לדוגמא: אפקטים של בוץ, אבק וכו'.
ובכלל אין כל קשר לחומר שממנו נבנה הדגם לאופן שבו נצבע .
מאי נפקא מינא בין צביעה במדפסת דיו או צביעה בדפוס, או במכחול, או באיירבראש כשהדגם עצמו נבנה מנייר, פלסטיק, עץ או כל חומר אחר.

איני מוצא שום הצדקה עניינית "להתנזרות" משילוב חומרים אחרים בדגמי נייר כשהדבר חיוני ומתבקש על מנת להעלות את רמתו של הדגם.

ובכלל: הרי כמעט בכל דגם נייר של מטוס משולבים כידוע חוטי מתכת בכני הנסע, פלסטיק בחופות, פלסטלינה, צבעי טוש ו/או גואש לכיסוי עובי הדף ועוד ועוד, ואין בכך כדי להפוך אותו ל"דגם היברידי" (שם מכובס לשם "דגם כלאיים").....

לסיכום: "הקנאות" לעניין "עשוי מ 100% נייר " כבודה מונח במקומו אך אין בה כדי להפחית מערכם של דגמים שנבנו מנייר בשילובם חומרים וצבעים נוספים כשהדבר הגיוני וחיוני לצורך השגת רמה גבוהה של ריאליזם וביצוע מושלם והם עדיין נשארים דגמי נייר לכל דבר ועניין.
ישן 26-01-2016, 16:27

בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי uklein שמתחילה ב "לעניות דעתי ..."

אף אחד כאן לא הפחית כלל וכלל מערכו של הדגם, נהפוך הוא הדגם מדהים לכל הדיעות....
אך מיכוון שהוא שוייף רבות, נצבע בצבע רב עם עוד המון תוספות מעל הנייר שממש העלימו את עבודת הנייר, אז קשה לקטלג אותו נטו נייר.

לגבי דגמי נייר אחרים כמו מטוסים למשל, שמשתמשים בחופת פלסטיק, גלגלי עץ, חוטי תיל, פלסטלינה וכדו', השימוש בחומרים אלו בקושי מהווה 5% מהדגם ולכן הדגם עדיין נחשב לדגם נייר "טהור".
כנ"ל גם דגמי פלסטיק שמוסיפים להם חלקי מתכת קטנים, עדיין המתכת מהווה אחוז קטן מאוד מכלל הדגם ולכן הדגם נחשב פלסטיק.

יש אנשים מאוד כשרוניים, כמו הבחור הנ"ל, שיודעים לשלב עבודת נייר עם עוד הרבה דברים על מנת לקבל דגם מציאותי ככל שניתן, אך הנייר משמש כאן רק בתור בסיס ושלד לעבודת הגמר שלהם ולכן אי אפשר להגדירו דגם נייר במובן המוחלט של המילה.....אלא דגם היברידי, דגם מורכב, דגם משולב, או כל מונח אחר המקובל על האנשים.

נערך לאחרונה ע"י יואב הוזמי בתאריך 26-01-2016 בשעה 16:29.
ישן 01-02-2016, 06:29

בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי יגאל פתאל שמתחילה ב "יואב בדגם הרכבת שלי (למעלה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי יגאל פתאל
יואב

בדגם הרכבת שלי (למעלה מ-3000 חלקים), אחוז החוטים ויתר האביזרים שאינם נייר הוא הרבה פחות מ-5%

כנ"ל לגבי הדגם שבתמונה

הדגם של הטנק שבניתי, שגם צבוע כולו, יש גם חלקי מתכת, ספורים. כנ"ל בדגם נושא השרשור, הרוב המכריע שם זה נייר.

יגאל, זה לא נכון להסתכל על מספר חלקים, כי יכול להיות לך דגם מנייר עם 1000 חלקים והגודל הסופי שלו הוא 20 ס"מ לעומת דגם עם 500 חלקים באותו גודל.

תסתכל בתוצאה הסופית לפי מסת הנייר לעומת המסה של שאר החלקים בדגם מורכב, לעומת מסת הנייר מול תוספות כמו חופה שקופה או קיסם עץ בודד בדגם נייר רגיל......ההבדל הוא עצום.

במקביל, ברגע שאתה משייף דגם נייר וצובע אותו, הוא כבר נראה אחרת לגמרי לגמרי.

וכדי שדבריי לא יוצאו מהקשרם, הטכניקה היא טכניקה מעולה והתוצאות מעולות, אבל בכל זאת אי אפשר לומר על דגם כזה דגם נייר נטו.
ישן 31-01-2016, 13:06
  יגאל פתאל יגאל פתאל אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.03.15

יש יותר ויותר אנשים שמיישמים את הטכניקה של צביעת דגמי הנייר
הצביעה קשה מאוד כיוון שעבודה לא נכונה הורסת בקלות את הדגם (זה עדיין נייר...). אגב - הטכניקה יעילה בעיקר בדגמי רק"מ, ספינות ורכבות, כיוון שבדגמי מטוסים יהיה צורך להוסיף את הדקאלים, מה גם שקשה להראות את המסמרות (כפי שיואב עושה בכשרון רב). אצלי, כדי להראות מסמרות וברגים, אני צריך להדביק אחת אחת (לעתים מאות מסמרות וברגים לדגם...)

כל עוד הדגם עשוי מנייר - אזי זה דגם נייר, הצביעה אינה משנה. להיפך. מוסיפה רבות לדגם.

המטרה שלי, אישית, היא להגיע לדגם שייראה קרוב ככל האפשר לדבר האמיתי ואת זה אפשר להשיג רק בצביעה ושימוש בפיגמנטים וכדומה

כמובן, שהאסכולה של יואב ואיגור, הגורסת בבנייה נקייה המראה שהדגם עשוי מנייר כבודה במקומה מונח, יש המון אנשים האוהבים זאת ורוצים שהדגם ייראה בנוי מנייר. מצוין. זו גם טכניקה, אלה גם דגמי נייר, וכל אחת מהאסכולות עדיין עוסקת בדגמי נייר

אגב , בדגם התותח שאני מעלה כרגע, כמובן שהצביעה היא צביעה של הדגם לאחר הבנייה. את הדגם הבא שאני בונה - רכבת, ההדפסה היא ללא צבעים כלל (כפי שעשיתי בדגם הרכבת הקודם)
ישן 31-01-2016, 23:08

בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי urison שמתחילה ב "מסכים עם כל מילה שכתבת שתי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי urison
מסכים עם כל מילה שכתבת

שתי אסכולות שונות
שתי טכניקות

לא סותרות

אבל הכל נייר

צודק, אבל בסופו של דבר לא הכל נייר...יש אחוז גבוה ביותר של מוצרים נלווים, הרבה מעבר למה שנהוג בתחום דגמי הנייר הקונבציונאלים.

אמנם מדובר בנייר, אבל שיטת הבנייה שונה והחומרים שונים דבר שמבחינתי מביא את זה למקום אחר, לא פחות טוב חס וחלילה, אבל זה עדיין תחום אחר לחלוטין עם כל הכבוד שמגיע לו מכל הבחינות.

מבחינת פורומים ודיונים, אין ספק שהתחום הזה בהחלט שייך לדגמי נייר וזה תחום מאוד יפה, מקצועי ומעניין ביותר.

אבל אם ניקח את זה למקום אחר, לדוגמא תחרות לצורך העניין, איך אפשר לשפוט ולהשוות בין שתי האסכולות?
מלבד "שלד המוצר"...הטכניקות שונות לחלוטין ולכן מראה הדגם משתנה מקצה אל הקצה, ובתוצאה הסופית של המוצר המוגמר הוא כבר דומה יותר לדגמי פלסטיק מאשר לנייר.

לילה טוב.

נערך לאחרונה ע"י יואב הוזמי בתאריך 31-01-2016 בשעה 23:12.
ישן 31-01-2016, 23:33
  urison מנהל urison אינו מחובר  
מנהל פורום דגמי נייר

חבר מתאריך: 24.10.06
לא מן הנמנע
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי יואב הוזמי שמתחילה ב "[QUOTE=urison]מסכים עם כל..."

יואב שכן
נאלץ לשפוט אותן תחת אתה קטגוריה

מעיד יגאל -שאחוז ה"חומרים" האחרים קטן מ 5% בדגם

אז מה נשפוט אותו כדגם פלסטי?

אני יכול להבין שלגבי אונייה (אודי לא להפגע)
שיש בה מפרשי בד
תותחים מעץ
חוטים מבד

אולי תיהיה בעייה בקטגוריית השיפוט
בכל מקרה אונייה כזו נשפט כאוניית נייר כי זה דגם נייר תחת קטגוריית אוניות

כך שהיא לא נוגעת במטוסים

גם יגאל הדגיש שהטכניקה טובה בעיקר ברכבות ורק"מ
במטוסים שיטת הפוטו שופ עדיפה
למרות שכולנו נחשפנו ואהבנו את הדגמים של שמואל ורדי
וכן גם הם דגמי נייר

העיקר שכולם ימישכו
לבנות
לפרסם
לשתף רעיונות
וטכניקות

ורק נלמד לשפר את התוצאות
ישן 01-02-2016, 06:21

בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי urison שמתחילה ב "לא מן הנמנע"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי urison
יואב שכן
נאלץ לשפוט אותן תחת אתה קטגוריה

מעיד יגאל -שאחוז ה"חומרים" האחרים קטן מ 5% בדגם

אז מה נשפוט אותו כדגם פלסטי?

אני יכול להבין שלגבי אונייה (אודי לא להפגע)
שיש בה מפרשי בד
תותחים מעץ
חוטים מבד

אולי תיהיה בעייה בקטגוריית השיפוט
בכל מקרה אונייה כזו נשפט כאוניית נייר כי זה דגם נייר תחת קטגוריית אוניות

כך שהיא לא נוגעת במטוסים

גם יגאל הדגיש שהטכניקה טובה בעיקר ברכבות ורק"מ
במטוסים שיטת הפוטו שופ עדיפה
למרות שכולנו נחשפנו ואהבנו את הדגמים של שמואל ורדי
וכן גם הם דגמי נייר

העיקר שכולם ימישכו
לבנות
לפרסם
לשתף רעיונות
וטכניקות

ורק נלמד לשפר את התוצאות

אוריאל, אתה יודע שתחרויות לא מעניינות אותי ואני לא ממשתתף בהן, אלא אתם מכניסים אותי "בכוח" לתחרות ...כך שאין לי מניע נסתר לגבי הנושא....אותי מעניין לבנות דגמים, לתכנן ולשפץ ולתת אותם חינם לכל החברים כאן ומעבר לים, וזה הכיף הכי גדול שלי.

אבל לטובת העניין ולטובת הגולשים והמתחרים העתידיים, אי אפשר לשפוט עבודת נייר רגילה עם עבודת נייר משולבת, וזאת לאור העובדה שהמוצר המוגמר שונה לחלוטין בתוצאה הסופית....בדיוק כמו שאי אפשר לשפוט ולהשוות מכונית קטנה ואיכותית מנייר מול דגם ענק של מדע בדיוני, או דגם מטוס מול דגם טנק או ספינה, בגלל המורכבת השונה ומראה הדגם.

בדיוק כמו בפלסטיק, גם בנייר צריך לעשות הפרדות ברורות בקטגוריות וכמה שיותר, בייחוד לאור העובדה שכמות המשתתפים וכמות הדגמים המוצגים היא עצומה ולא מדובללת כמו שעבר הרחוק.

מבחינתי, זאת נקודת מחשבה מורכבת וחשובה לטובת המשתתפים העתידיים בתחרויות ולטובת ההגינות.

ודרך אגב, הטכניקה הזאת יכולה לפעול מעולה גם על מטוסים, בייחוד על דגמי מטוסי בוכנה ישנים.

יום טוב.

נערך לאחרונה ע"י יואב הוזמי בתאריך 01-02-2016 בשעה 06:23.
ישן 01-02-2016, 17:57
צלמית המשתמש של שמולביץ אשר
  משתמש זכר שמולביץ אשר מנהל שמולביץ אשר אינו מחובר  
מנהל פורום: דגמים לבניה עצמית, סקופים וחדשות, צילום ווידאו, וכן.... הצ'קלקה הכחולה של פרש

חבר מתאריך: 01.02.09
Facebook profile
הי

ראשית אני רוצה להבהיר. מטרת האשכול היא להציג דגם מרשים באופן מיוחד ולא ליצור מחלוקת בין החברים.

בבניית דגמים, כמו בהרבה תחומי אומנות יש אסכולות שונות.

מאז ומעולם היו מחלוקות בין האסכולות השונות בכל תחומי האמנות (גם בציור, גם במוסיקה ועוד ועוד),
אבל בסופו של יום, כולן הפכו להיות נכס צאן ברזל של האנושות.

אי אפשר לקבוע שאסכולה א' היא הנכונה ואסכולה ב' היא המוטעית. הכול אומנות, יש כאלה שבוחרים את אסכולה א', יש הבוחרים את אסכולה ב' ויש כאלה שמעדיפים להקים אסכולה משלהם-והכל נכון.

אז בואו נמשיך, כל אחד, לפי המנטרה שלו ונהנה מבנית דגמים מניר, פלסטיק, עץ, מתכת או אורניום מועשר, תוך כיבוד מלא של האחד מול השני.

ישן 01-02-2016, 08:46
  urison מנהל urison אינו מחובר  
מנהל פורום דגמי נייר

חבר מתאריך: 24.10.06
לפני שנגיע למחוזות שאנחנו לא רוצים להגיע אלהם

המחלוקת היא לא

על טיב הדגם הזה או דגמים שכמותו
והיא לא על טיב הטכניקה ואו תרומתה לתחום הבנייה מנייר
והיא לא על סוג הדגם - ברור לכולם שזה דגם נייר

שוב
יש שתי אסכולות
אילו שדוגלים בנייר נטו
ואילו שמוסיפים וצובעים

עדיין הדגם בבסיסו ברעיון במוטיב דגם נייר

הקושיי של יואב הוא נקודתי
בתחרות איך לשפוט את שני הדגמים.
האם תחת קטגוריה אחת או לא. (שאלה שלא כאן המקום לדון בה - הלוואי וניתן יהיה לחלק לכל כך הרבה קטגוריות שונות)

אני משער שמה שכתבתי למעלה כולם מסכימים.

אנחנו קבוצה קטנה מידי בכדי לעורר מהומות על לא כלום

אז בבקשה
לספור עד עשר

להנות מיום שמש חורפי וכייפי

לבנות דגם מעניין מנייר
לפרסם פה תמונות
ולהתקדם הלאה

המשך יום מקסים ורגוע
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 06:58

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר