לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 25-01-2016, 16:10
צלמית המשתמש של ai22
  משתמש זכר ai22 ai22 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.09.09
נסיון התפקחות במפלגת העבודה

הרצוג ליחימוביץ': "היי, זאת שלי, בואו נעשה שלום" לא יפסיק את הפיגועים
יו"ר המחנה הציוני ענה לביקורת שהופנתה נגדו מצד חברתו למפלגה בפוסט חריג שפרסם נגדה בעמוד הפייסבוק שלו. "אני לא אתן לאף אחד לגרור את המפלגה לקיצוניות", כתב.
עוד כתב הרצוג: "מה את חושבת, שלי, שאם מחר תגידי לפלסטינים 'היי, זאת שלי, בואו נעשה שלום' הם יקפצו וילחצו את ידך בחום ויניחו את סכיניהם? הרי את בעצמך לא מאמינה בזה. הכול דיבורים".
לדברי הרצוג, "אמרתי זאת מראש: ידעתי שברגע שאציג את תכנית ההיפרדות מהפלסטינים, יקפצו עליי משמאל ומימין ויתקפו אותי. כך בדיוק קרה. שלי בחרה לתקוף אותי בפראות".
הוא המשיך בקו הלוחמני והוסיף: "אנחנו המפלגה של דוד בן גוריון ויצחק רבין. המפלגה שתמיד, לאורך כל שנותיה היתה מרכזית. לא ימין קיצוני ולא שמאל קיצוני. אני לא אתן לאף אחד, חוזר, לאף אחד, לגרור את המפלגה לאחד הקצוות האלה. אנחנו לא ימין קיצוני ואנחנו לא מרצ. אביא את זה להכרעת הוועידה בקרוב, והכרעת הוועידה תחייב את החברות והחברים כולם".

עכשיו כשמפלגת העבודה שוקלת לנטוש את דרך ההונאה והשקרים שעסקה בהם עד כה,
תוך הפצת פרופוגנדה לפיה הסיבה היחידה להעדר שלום היא נתניהו שבאופן אישי מונע שלום,
מה היא בעצם מציעה?
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 27-01-2016, 10:36
צלמית המשתמש של ai22

לא צריך להגזים - לא מדובר על גישה ימנית
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי hamedinai שמתחילה ב "לָמָּה..."

אלא רק על נטישת גישת השמאל הקיצוני שדורש רק פינוי-עכשיו,
וכולם בארץ התפקחו מהאשליה שאכן תביא לשלום.

החלופה שלו היא עדיין בניית מדינה פלסטינית,
אלא שהוא נטש את הנסיון להתעלם לחלוטין מהמציאות,
ומציע שהקמה זו תיעשה בשלבים:
קודם הוא יפעל לבניית יבנה תשתיות למדינה פלסטינית בעלת קיום עצמי כלשהו (גם כלכלית וגם ללא פעילות שוטפת של צהל למניעת קריסתה), לאחר מכן ינסה למקסם את הויתורים ללא סיכון ביטחוני חריג,
ואת פינוי ההתנחלויות, הויתור על בקעת הירדן, והפסקת פעילות צה"ל בגדה - הוא משאיר למועד עתידי בלתי ידוע.

את הדרישה לגרש יהודים מירושלים ולפצלה, הוא המיר בהוצאת מחנה הפליטים שועפט ושכונת עיסוויה ממדינת ישראל - כך שתושביהן שמוגדרים כתושבי המדינה יהפכו לתושבי המדינה הפלסטינית.
הוא גם ויתר על הדרישה להרוס את גושי ההתנחלויות, לטובת הצעה שבמועד השלום העתידי, תושבי ההתנחלויות המבודדות יוכלו להיקלט בהתנחלויות שבגושים.

המבחן לכנותו - הוא בשאלה האם הוא יתנגד לבנייה מסיבית באותן גושי התנחלויות, שגם לתפיסתו ישארו חלק ממדינת ישראל.
עד כה מפלגת העבודה נקטה בגישה צבועה ושקרנית:
לצד טענה שהם מכירים בבנייה בגושים - הם דרשו הקפאה של בנייה בגושים ובירושלים.
והתעקשות על נושא זה בולמת בנייה בגושים ובעקיפין גורמת לבנייה נרחבת גם בהתנחלויות המבודדות ובמאחזים.

השיטה הזו לפיה מפלגת העבודה מסיתה נגד ישראל בכל פורום בינלאומי אפשרי - היא שיטה רעה מאוד, שפוגעת מאוד במדינה.
ונראה שאותה הרצוג מציע לזנוח.

נערך לאחרונה ע"י ai22 בתאריך 27-01-2016 בשעה 10:39.
ישן 28-01-2016, 08:32
צלמית המשתמש של ai22

זה פשוט לא נכון. סוג של הכפשה.
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי The_Equivocator שמתחילה ב "הוא גם רוצה לטרנספר את כל..."

ליברמן ומפלגתו מתנגדים להסכם שלום שאינו כולל חילופי אוכלוסיה במסגרת של חילופי שטחים (שהשמאל דורש לבצע בנוסף לגירוש יהודים בלבד - כדי שהמדינה הערבית תהיה גם "מטוהרת" מיהודים וגם תמקסם את שטחה).
זה לא אומר שכל האוכלוסיה הערבית תגורש,
אלא ש"המשולש" ואולי חלק מהגליל יעברו על אוכלסייתם ושטחם למדינה הערבית שתקום.
אחרת הוא לא תומך בהקמתה.

גישה זו מאזנת את הדרישה לחזרה לקוי 67,
ובמידה והיא תהיה הבסיס למשא ומתן תאפשר דיון סביר על גבולות המדינה הפלסטינית,
לעומת דיון שמטרתו הבלעדית היא הצבת צבא עויין סמוך למרכזי האוכלוסיה במקביל למיקסום האוכלוסיה הערבית לישראל - צעדים שמטרתם היא כיבוש ישראל בשלבים.

הוא גם דורש שכדי שתושב יהיה זכאי להצביע (ולהפוך לאזרח) הוא יהיה חייב להביע נאמנות למדינה.

גישות אלו - משמעותם שהמפלגה אינה חלק מהשמאל שמנסה לקדם נסיגה משטחים ללא תנאי,
אלא באופן דומה לליכוד - ימין-מרכז:
בין תמיכה מסוייגת בתוכנית שתי המדינות (בתנאים מסויימים),
לבין גישת "קיר הברזל" שמתנגדת לביצוע נסיגות וויתורים זמניים שאינם תמורת שלום קבוע וסופי, ובפועל מרחיקים דו-קיום פיוס ושלום.

נערך לאחרונה ע"י ai22 בתאריך 28-01-2016 בשעה 08:40.
ישן 28-01-2016, 08:10
  hamedinai hamedinai אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.08.11
בתור פסיכולוג בגרוש, אני יתאר איך זה נקרא
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי Narion שמתחילה ב "גם הרצוג דוגל ב״פינוי עכשיו״"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Narion
יש מצב ששניהם סובלים מאותו פיגור.

עשה לך (דמיין לעצמך) אויב.

אויב כזה שתוכל לעשות איתו שלום.

יש שמדמיינים שאם רק יתנו להם את יו"ש הם ייהפכו לאוהבים וידידים שלנו, ויש שהולכים עוד צעד: אם ניתן להם גם את יו"ש וגם את ירושלים. ויש כאלו שגם בזה אינם משלים את עצמם, והדמיון שלהם שאם רק יתנו להם את יו"ש, ואת ירושלים וגם נקים פרוזדור שמחבר בין עזה ליו"ש וירושלים, וגם ניתן להם זכות שיבה חלקית, ואז בטח יפרוץ שלום. איך אפשר אחרת?

כמובן שכל החלומות האלו הם לא רק פסיכיים אלא גם מסוכנים. אפילו רק הדיבורים והמחשבות על זה מכרסמים סעמדות שלנו ומגרים את התיאבון של שונאי ישראל בכל העולם.

לכן, אני הולך על חלום השלום שלי, שגם אם נשאר בגדר חלום, הוא לא יזיק, ואולי גם יבא תועלת:

שתי ארצות לשני עמים: ערב (הסעודית) לערבים...

https://sites.google.com/site/hamedinai/

נערך לאחרונה ע"י hamedinai בתאריך 28-01-2016 בשעה 08:14.
ישן 28-01-2016, 09:19
צלמית המשתמש של ai22

בפסיכולוגיה זה נקרא "תסמונת שטוקהולם"
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי hamedinai שמתחילה ב "בתור פסיכולוג בגרוש, אני יתאר איך זה נקרא"

וויקיפדיה: תסמונת זו נובעת מהרצון להזדהות עם מי שנתפס כבעל הכוח החזק והשולט.
ציטוט:
במקור נכתב על ידי וויקיפדיה
מאפייני התסמונת:

• בן הערובה מתחיל להזדהות עם החוטף כמנגנון הגנה (החוטף לא יפגע במי שמשתף פעולה).
  • בן הערובה מבין שהוא עלול להיפגע במהלך החילוץ; ניסיון החילוץ יכול להפוך מצב נסבל למסוכן. אם לא ייפגע מחילופי האש בין החוטף למחלצים, החוטף עלול להרגיש בעמדה נחותה בעת החילוץ, ומאחר שכך - לירות בחטופים, בין אם מתסכול, מהצורך להראות שידו על העליונה, או כנקמה במחלצים.
  • השהייה ביחד, במהלכה מכירים את החוטף כבן אדם עם בעיות ושאיפות, במיוחד בהקשר אידאולוגי, משפיעה על בן הערובה להאמין שהשקפת החוטף צודקת.
  • בן הערובה מנסה לנתק עצמו רגשית מהמצב על ידי הכחשה, הוא מדמיין שהכול חלום, ישן הרבה ומדמיין חילוץ פלאי. בהתאם למידת הזדהותו עם החוטף, הוא יכחיש שהחוטף אשם ויאשים במצב את המחלצים והתעקשותם להעניש את החוטף.
http://www.psychiatry.org.il/תסמונת-סטוקהולם

ציטוט:
במקור נכתב על ידי psychiatry.org.il
אנשים הלוקים בתסמונת שטוקהולם הם אנשים שחוו טראומה שנוצרה על ידי אדם אחר, או אנשים אחרים. בדרך כלל מתוארים אירועים של חטיפה, שבי או בני ערובה, אך למעשה יכול להיות גם מצב של התעללות מתמשכת, ניצול או פגיעה אחרת.

אך למרבה הפתעה, במהלך הסיטואציה, או לאחר החילוץ ממנה, האדם מבטא תחושות של הזדהות וקרבה לחוטף או לפוגע. ההזדהות עשויה להיות ברמות שונות, החל מפיתוח של אמפתיה והבנה של החוטף ומניעיו, ועד להזדהות מוחלטת עם המניעים והכוחות הנפשיים שגרמו לחוטף לעשות את שעשה. בהיסטוריה קיימים מקרים אפילו של אנשים שהצטרפו כחברים במליציה שחטפה אותם, מתוך הזדהות מוחלטת עם מטרותיו ויעדיו של התוקף.

איך מטפלים בתסמונת שטוקהולם?

הטיפול בתסמונת שטוקהולם הוא קשה ובעייתי, בעיקר משום שהלוקים בה מרגישים הזדהות, ולא מבינים שמדובר במנגנון הגנה. זה כואב במיוחד כאשר החטוף מנתק קשר עם חייו הקודמים, או נמנע מלשוב אליהם

נערך לאחרונה ע"י ai22 בתאריך 28-01-2016 בשעה 09:24.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 21:02

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר