לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > חומרה ורשתות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 14-03-2016, 16:03
  yairlavi yairlavi אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.11.12
כמה שאלות לגבי מחשב נייד

אני משתמש לא מעט במחשב אצלנו בבית אבל הוא כבר רחוק מחדש ובתקופה האחרונה כבר היו בו כל מיני תקלות. פעם אחת גם הזמנתי טכנאי שהחליף לו כמה חלקים ונראה שכדאי שיהיה גיבוי בבית. השאלה היא האם כדאי לקנות מחשב רגיל חדש או אולי להמשיך להשתמש בישן כמה שיחזיק מעמד ובמקביל להשקיע במחשב נייד?

העניין הוא שמחשב נייד טוב לפי מה שהתחלתי לבדוק באינטרנט יכול לעלות אפילו יותר ממחשב רגיל (במיוחד כשאני לא מחליף את המסך אלא מדבר רק על המחשב עצמו ואם מחשב רגיל יעלה כ-3,000 ₪, מחשב נייד יעלה לפחות 4,000 או יותר אם אני לא הולך על מחשב בסיסי שהוא באמת לא יוכל לשמש כתחליף...

ואם כבר משקיע במחשב נייד- אני רואה שמוכרים היום מחשב עם מסך מתהפך (כמעט 5,000 שח) ומסך מגע - אני מתכוון לדגמים כאלה
http://www.21.tv/cn-2293/%D7%9E%D7%...%93%D7%99%D7%9D
האם אלו שימושים שכדאי להשקיע בהם? זה מייקר בעוד לפחות כ-1,000 ₪ לעומת הדגם עם מסך רגיל?
האם למישהו יש מסך מתהפך/ מגע- האם קריטי/ משדרג או רק גימיק?
והכי חשוב- מחפש הכוונה לדגם ספציפי טוב. מעדיף להימנע מאסוס- שמעתי חוות דעת פחות טובות. מה עדיף- דל או HP או שניהם טובים?
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 15-03-2016, 09:08
צלמית המשתמש של Benjamin Willard
  משתמש זכר Benjamin Willard Benjamin Willard אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.04.11
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי Boltik שמתחילה ב "אני אישית ישן במיטה, מוריד..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Boltik
אני אישית ישן במיטה, מוריד סרטים לטלויזיה ל-HTPC, מקשיב למרצה בלימודים ושותה קפה בארקפה. לא באמת חייבים לסחוב נייד של עבודה או פרטי שמשמש לעבודה לכל מקום.

אז אין לך טאבלט? האמת שיש לי גם טאבלט נקסוס, ועדיין מחשב שהופך לטאבלט זה אחלה קוריוז. אין לי htpc. אני רואה סרטים וסדרות בעיקר על המחשב...

אי אפשר ללמוד היום בלי לפטופ. כל החומר, מצגות, סיכומים, שיעורי הבית, וכו' הכל במחשב. אפילו מגישים שיעורי בית במחשב.

אני סוחב את המחשב של העבודה, רק כי אני צריך אותו במשרד, ובחדר ישיבות- לפעמים אני צריך להראות משהו, או לכתוב. ויום- יומיים בשבוע אני עובד מהבית. ולפעמים אני צריך לצאת לפגישה, וצריך מחשב.

המחשב שלי זה 1.5 ק"ג ויש יותר קלים, מהעבודה 2.1 ...

הנקודה שלי היא, שהיתרון בשימושיות הוא מאוד מאוד משמעותי, והפגיעה בביצועים דיי בלתי מורגשת.

מבחינת נוחות, היום יש לי בבית שני מסכים, דוק וכו'... כי המחשב שלי 13.3...

אבל לפני כמה שנים היה לי 15.6, שלא הייתה לו פינה קבועה (2720QM ,GT 540M , זיו). והשתמשתי בו כמות שהוא, רק עם עכבר חיצוני, וממש לא סבלתי.

נערך לאחרונה ע"י Benjamin Willard בתאריך 15-03-2016 בשעה 09:10.
ישן 28-03-2016, 16:09
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.09
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי זיו שמתחילה ב "אתה מוכן להסביר את..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי זיו
אתה מוכן להסביר את הבולשיט?
הסתכלת פעם על השוואה בין מעבד I7U לבין I3 של נייח למשל? על ההבדלים בין כרטיסי מסך לניידים לאלו של נייחים? על עלויות חלקים ותיקונים בנייד לעומת נייח? על אפשרויות השדרוג?

מה זה משנה? רוב הזמן המעבד שלך ב-idle או כמעט ב-idle ממילא. אם משום אתה מריץ Prime95 זה עניינך שלך ואז אתה באמת cpu-bound. אצל רוב האנשים זה לא המצב וזה לא מעניין אותם.
לי יש בעבודה i5-xxxxM כלשהו ואני לא זוכר את הפעם האחרונה שבה הגעתי אפילו ל-80% cpu usage. זה לא קורה במציאות.

להרבה שימושים שימוש ב-SSD מבוסס NVMe במקום AHCI ישפר את הביצועים הרבה יותר משיפור של המעבד.

יכולת השדרוג היא באמת הבדל, אבל לא ברור מה הוא משמעותי. לפעמים החומרה זזה כל כך מהר שהחלקים היחידים ממחשב נייד ששווה לשמור הם כל הלא-אלקטרוניקה. זה מה שקרה לי. שמרתי מארז וספק איכותיים, אבל החלפת המעבד דרשה החלפת לוח-אם והחלפת זיכרון. כרטיס מסך בוודאי ובוודאי שהיה צריך להחליף. מה חסכתי, שלא הייתי צריך לקנות צורב DVD חדש? ביג דיל...

זו לא סיבה להעדיף מחשב נייח.

אמר פסטן: שניהם גרועים, אבל עדיף להיות טיפש מאשר שקרן.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 31-03-2016, 16:03
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי The_Equivocator שמתחילה ב "לצורך גלישה ברשת סרטים, וכל..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי The_Equivocator
לצורך גלישה ברשת סרטים, וכל דבר כזה, אתה צודק.
ברגע שרוצים לעשות משהו מעבר, משהו שטבלט לא יכול לתת לך, אתה חייב מחשב נייח, או מחשב נייד יקר מאוד.
ולכל הללו(שזה הרוב בעצם), שלא צרכים יותר מגלישה ברשת, סרטים, ומוסיקה... ובכן בשבילם גם נוטבוק סיני ב500 ש"ח יעשה את העבודה.

לא נכון, חד וחלק. אני מפתח, מקמפל, מדבג עם PDB-ים של כמעט ג'יגה, מריץ מכונות וירטואליות - הכל על ה-E330 המצ'וקמק שיש לי מהעבודה עם ה-i5 3210M המצ'וקמק שיש בתוכו, עם 16GB ראם ו-840 EVO (הוא לא הגיע ככה...) ועדיין I/O וגודל הזיכרון משמעותיים הרבה יותר מהמעבד שלא מגיע קרוב למקסימום כמעט אף-פעם.

ישן 28-03-2016, 15:47
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי Benjamin Willard שמתחילה ב "לטעמי תמיד עדיף נייד על נייח,..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Benjamin Willard
לטעמי תמיד עדיף נייד על נייח, ועדיף להשקיע קצת יותר במחשב... ממילא, מבחינת ביצועים, הטכנולוגיה זזה לאט בעשור האחרון...

ראיתי, לפני כמה ימים, יוגה 14 i5 ssd250 ב 4300
אפשר גם להוסיף דוקינג, ומסך, ואז זה בכלל שוס.

ואל תשכח שאתה מקבל מוצר יחיד branded , שנבדק כמו שצריך, ובא עם אחריות. ולא איזה ערמה אקראית של רכיבים שאיזה ליצן הרכיב.

ראינו מה שווה ה-branding הזה. היו לי יותר ממחשב נייד אחד ויותר משניים, ותמיד יש לפחות חלק אחד דפוק, גם בניידי high-end. כמעט אין ניידים שבהם ה-trackpad הוא לא חרפה מוחלטת שבה סמן העכבר קופץ על כל המסך, לחיצות לא נקלטות וכו'. (למי שנוחה הנקודה האדומה של ה-Thinkpad-ים שיהיה בכיף, אבל למי שלא מסתדר עם זה וצריך משטח מגע המצב די מביש.)

מקלדת מוצלחת, trackpad שאשכרה עובד, מסך טוב, מפרט פנימי חזק, חיבור WiFi מוצלח, שלא לדבר על השאר (כמו משקל) זה שילוב שלפעמים קשה למצוא.

ספציפית עכשיו, ה-T460 נראה טוב מאוד, אבל הוא לא מושלם ולא מחשב לכל שימוש.

ולגבי מפרט לנייח - אני לא נותן לבנג'מין ווילארד להכין לי מפרט. אני הולך לפורום חומרה (ז"ל) בפרש ומבקש מקרמריקה או rlsf להרכיב לי מפרט. ככה זו לא ערימה אקראית של רכיבים שאיזה ליצן הרכיב.

ישן 31-03-2016, 15:42
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי Benjamin Willard שמתחילה ב "קנו לי T460 עם מסך מתחנגל :..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Benjamin Willard
קנו לי T460 עם מסך מתחנגל : 14” HD (1366 x 768) Anti-Glare

ובכלל, הרכיבים שלו אחלה, את הקופסא אני לא אוהב... ממש מעדיף את היוגה...

אני דווקא מסתדר עם רוב ה TrackPads , לפעמים עדיף מסך מגע... אבל בשביל אשכרה לעבוד עם מחשב, עדיף עכבר רגיל...

תראה, אני לא משחק משחקים, ולא עורך וידאו. לשני אלה צריך כרטיס מסך נורמאלי (הרבה יותר חשוב ממעבד). אבל, השימושים שלי במחשב מאוד מגוונים, ואני ממש אוהב את האולטרבוקים הקונברטיבלס החדשים, כי הם נותנים מענה להמון דברים...

הטיעון העיקרי שלי בעד לפטופים ו convertibles בפרט הוא שימושיות...

-
אה וה T460 כבד...

די התעלמתי מסוגיית העיצוב. כן, ה-T-ים נראים כמו קופסאות מכוערות ולא מעוצבים כמו מחשבי ברבי, אבל בשבילי זה אחד הדברים הפחות חשובים.

הרזולוציה הזאת שקיבלת זו בושה. כל עוד אתה עם מסך חיצוני זה בסדר, אבל כשאתה עובד עם המסך המובנה פתאום אתה בקושי יכול לראות חצי מסך קוד.

לגבי משקל - הוא כבר יחסית לאולטרה-בוקים, אבל 1.7 ק"ג זה משקל די סטנדרטי לנייד 13"-14" שהוא לא אולטרה-בוק. אני התרשמתי מזה שהוא הנייד הראשון בתפוצה רחבה, בגודל ובמשקל ניידים (לא ROG 17", או תחנות עבודה בסגנון Dell Precision, או דברים ייעודיים בסגנון Clevo, ששוקלים 2.5 קילו+) עם 32GB זיכרון.

אם זה חשוב לך והייתה לך בחירה מה יביאו לך מהעבודה (או קנית מחשב לעצמך), יש את ה-T460s ששוקל 1.36 ק"ג, בא עם רזולוציה גבוהה (2560x1440, בעוד שה-T460 מגיע עם מקסימום FHD) ועדיין תומך ב-24GB זיכרון, שזה עדיין יותר ממה ש-16GB שהיו די המקסימום עד עכשיו.

ישן 01-04-2016, 00:55
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי The_Equivocator שמתחילה ב "תשמע אני אם I5 בן..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי The_Equivocator
תשמע אני אם I5 בן שנתיים(מהסדרות הטובות יותר) - לא הU, אלה הישנות יותר - ואני סובל... האנדרואיד סטודיו, ובמיוחד האמולטור שלהם, זה משהו מחריד. יכול להיות שזה חלקית גם בגלל הדיסק הקשיח(רגיל סל"ד 5200), אבל כמה זה כבר יכול להשפיע מעבר לטעינת קבצים ראשונית? (זכרון פנימי לא חסר לי 16 גגה).

במקום לנחש תריץ איזה perf/strace/dstat/sysstat או מה שמקובל שם בעולם הלינוקס ותגלה...
אפילו htop יתן לך משהו להתחיל ממנו (או אולי את כל התשובה אפילו).

ישן 14-03-2016, 19:07
צלמית המשתמש של linuxsboot
  linuxsboot linuxsboot אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.04.06
נייד מסך 15 אינץ עם i3 חדש עולה 1800 ש"ח טופ עם אחריות לשנתיים
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי yairlavi שמתחילה ב "כמה שאלות לגבי מחשב נייד"

אם אתה רוצה מחשב שהוא גם טאבלט וגם נייד (רשמת את זה במילים אחרות) עם i3 המחיר כבר עולה ל 2400 עד 3300, תלוי בסוג המעבד והמסך איכות המסך והגדול שלו. (עד מעבד i3)

ב, חברה זה תלוי באחריות, כיצד התקינו את המחשב הנייד/נייח ולא בשם החברה בניגוד למה שרשמת בהודעה שלך.

ג, לא קונים מחשב מ"חודש" ובמיוחד מחשב נייד מבלי לדעת לבדוק מחשב מחודש גם במידה וערוץ הקניות מפרסם את זה ולפי ההודעה שלך אינך יודע לעשות את זה.
will you marry me nesli barda? Operating system: Linux The day Microsoft & apple makes a product that does not suck will be the day they start making vacuum cleaners. say no to Apple&Facebook&MS&Samsung IL&Nokia&Hot&Yes,but say yes to Google

ישן 28-03-2016, 15:28
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי yairlavi שמתחילה ב "כמה שאלות לגבי מחשב נייד"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי yairlavi
אני משתמש לא מעט במחשב אצלנו בבית אבל הוא כבר רחוק מחדש ובתקופה האחרונה כבר היו בו כל מיני תקלות. פעם אחת גם הזמנתי טכנאי שהחליף לו כמה חלקים ונראה שכדאי שיהיה גיבוי בבית. השאלה היא האם כדאי לקנות מחשב רגיל חדש או אולי להמשיך להשתמש בישן כמה שיחזיק מעמד ובמקביל להשקיע במחשב נייד?

העניין הוא שמחשב נייד טוב לפי מה שהתחלתי לבדוק באינטרנט יכול לעלות אפילו יותר ממחשב רגיל (במיוחד כשאני לא מחליף את המסך אלא מדבר רק על המחשב עצמו ואם מחשב רגיל יעלה כ-3,000 ₪, מחשב נייד יעלה לפחות 4,000 או יותר אם אני לא הולך על מחשב בסיסי שהוא באמת לא יוכל לשמש כתחליף...

ואם כבר משקיע במחשב נייד- אני רואה שמוכרים היום מחשב עם מסך מתהפך (כמעט 5,000 שח) ומסך מגע - אני מתכוון לדגמים כאלה
http://www.21.tv/cn-2293/%D7%9E%D7%...%93%D7%99%D7%9D
האם אלו שימושים שכדאי להשקיע בהם? זה מייקר בעוד לפחות כ-1,000 ₪ לעומת הדגם עם מסך רגיל?
האם למישהו יש מסך מתהפך/ מגע- האם קריטי/ משדרג או רק גימיק?
והכי חשוב- מחפש הכוונה לדגם ספציפי טוב. מעדיף להימנע מאסוס- שמעתי חוות דעת פחות טובות. מה עדיף- דל או HP או שניהם טובים?

אתה מקבל באשכול הזה המון עצות גרועות להחריד.
גם מחשב נייד וגם מחשב נייח יכולים להתחיל ב-2000 שקל ולהגיע עד ל-20,000 שקל. בתוך הטווח הזה 3000 או 4000 זה כלום.

השאלה הראשונה שאתה צריך לענות עליה היא מה השימושים שאתה מייעד למחשב החדש. זה הדבר הראשון שמופיע בעוגן על בקשת מפרט חדש.
לדוגמה, אם ניידות היא דרישה - אין שאלה וזה חייב להיות נייד...
אנחנו לא יכולים לדעת כמה יעלה לך מחשב ש"יוכל לשמש כתחליף" כי לא אמרת תחליף למה זה.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 18:42

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר