לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 12-03-2016, 08:43
צלמית המשתמש של Narion
  Narion Narion אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.12.08
האם טראמפ יהיה הנשיא שיוביל למלחמת אזרחים בארה״ב?

על פניו נראה כי קיימת סבירות גבוהה לכך שהוא יוביל את הרפובליקנים לנצחון מול הדמוקרטים שנטולים מנהיג חזק (קלינטון - פרווה, ומעבר לעובדה שלציבור נמאס מהשם משפחה שלה, חלק ניכר עדיין מתעבים אותה על פרשת האיי מייל הלא מאובטח. סנדרס - יהודי קשיש שנמצא בשנותיו האחרונות, סוחף וכריזמתי כמו נעל בית).
טראמפ לדעתי יאכל את שניהם בלי מלח.
עכשיו אם תשימו לב למה שקורה בארה״ב:
טראמפ מאחד את הזרים בשנאתם כלפיו, עם דגש על המוסלמים והמכסיקנים, וכמובן השחורים שמבחינתם רפובליקנים זה תמיד אסון.
אם טראמפ יזכה בכס הנשיאות, לדעתי קיימת סבירות גבוהה של התפרעויות מצד אותן אוכלוסיות.
במיוחד אם טראמפ יעמוד בהבטחתו ויבנה חומת ענק בין ארה״ב למכסיקו.

כבר היום יש בארה״ב מיליוני מכסיקנים ומוסלמים, אם הם יתאחדו עם השחורים בפריפריה (ויש לא מעט כאלה) מספרם יהיה עצום (עשרות מיליונים).

הולך להיות מעניין בארה״ב.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 12-03-2016, 16:37
צלמית המשתמש של linuxsboot
  linuxsboot linuxsboot אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.04.06
אמרו גם שאובמה ה"כושי" לא הולך לזכות
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי sheep שמתחילה ב "1. הסקרים לא מראים שטראמפ..."

ככה אנשים שגרו בארה"ב קראו לו לפני שהפרו מוסלמי הזה נכנס לבית הלבן ועשה בעיקר נזק לכל העולם. היה משתמש שזכה בצל"ש בפרש בגלל זה להזכירך שיפ.

דעתי על טארמפ היא כנראה הוא היחיד שיכול להציל את ארה"ב מהנזק שאובמה גורם וגרם לה והילארי תמשיך לעשות לארה"ב אחרי ולפני כחברה בממשל שלו ואם אירופה, מקסיקו ושתי המפלגות פוחדות מטארמפ זה אומר שהוא באמת יכול לעשות משהו ולשנות את המצב של ארה"ב כי איננו תלוי בבעלי הון אחרים בניגוד לשאר המועמדים.

לא נשכח כמובן את פרשת המיילים של אותה גברת והדעות של היריב שלה מהצד הדמוקרטי.
will you marry me nesli barda? Operating system: Linux The day Microsoft & apple makes a product that does not suck will be the day they start making vacuum cleaners. say no to Apple&Facebook&MS&Samsung IL&Nokia&Hot&Yes,but say yes to Google

ישן 12-03-2016, 17:27
צלמית המשתמש של Benjamin Willard
  משתמש זכר Benjamin Willard Benjamin Willard אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.04.11
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי Narion שמתחילה ב "אתה אשכרה מעדיף את הילארי המטומטמת על פניו?"

סנדרס, בהצהרות שלו לפחות, הוא ללא ספק פרו ישראלי...קשה לי להאמין שהוא יהיה קיסנג'ר, או יחפש להתחבר לערבים... מה שמפריע לי לגביו, זה בעיקר הדעות הכלכליות- חברתיות שלו. למרות שאם היה לרפובליקנים מועמד שפוי, הייתי שמח שהוא ינקנק את הילארי, כי הוא מייצג בעייני שמאל אידיאולוגי שמאוד הייתי רוצה לראות בחזית המפה הפוליטית. אבל, לא בשלטון.

הילארי כמו בעלה, וטוני בלייר, היא שמאל דרך שלישית פרווה ומעפן כזה, משהו בין יש עתיד לחיים רמון... לא הטעם שלי, אבל בלתי מזיק ברובו...

טראמפ, הוא מוקיון שאין לו שום ניסיון, או כישורים לממשל, או למנהל ציבורי, והיה צריך להישאר בריאליטי... אין לי סבלנות לחזור על ההצהרות המטומטמות, המנותקות או הדמגוגיה בשקל שלו... אבל הוא פח. ממש.

מצד שני, האלטרנטיבה לטראמפ, טד קרוז, הרבה יותר גרוע בעיני. שמרן, פסיכי נוצרי, אוונגליסט, שמתנגד לחרות, שונא נשים, שונא גייז, אוהב רובים והוצאות להורג.
ישן 12-03-2016, 17:29

בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי sheep שמתחילה ב "להפך, אובמה היה המועמד המוביל..."

ועדיין בספירה הכללית מול קלינטון הוא הפסיד אם סופרים את מספר הקולות הכללי של הבוחרים הדמוקרטים הכללי, אבל הוא זכה במדינות החשובות בניגוד לקלינטון בבחירות של הדמוקרטים.

אובמה לא היה זוכה ברוב בבחירות של הדמוקרטים ולא בכלליות אם לא היה המשבר הכלכלי הגדול שהתחיל למעשה משנות ה 80 בארה"ב והוא ניצל את הנפילה הזאת היטב לזכות בנשיאות.
מצד שני הגברת לא יותר טובה מאובמה יכול להיות, ככה שאולי הוא עשה לעולם טובה שהיא לא זכתה בנשיאות.
will you marry me nesli barda? Operating system: Linux The day Microsoft & apple makes a product that does not suck will be the day they start making vacuum cleaners. say no to Apple&Facebook&MS&Samsung IL&Nokia&Hot&Yes,but say yes to Google

ישן 12-03-2016, 17:38

בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי Narion שמתחילה ב "מוכרח להודות שאין לי מושג איך החרא הזה עובד"

המפלגות עושות פריימריז משלהן (שנהוג לעשות במקביל) לפני הבחירות, שמתגלגל לאורך מדינות הפדרציה ככה שהמועמדים יוכלו להסתובב ולשכנע את חברי המפלגה בכל מדינה לתמוך בהם. יש איזה תאריך לפני הבחירות, שבו כל מי שרוצה להיות נשיא, יכול להציג מועמדות (אאלט צריך חתימות או תמיכה של מפלגה). אח"כ קמפיין לבחירות הכלליות, ואז הבחירות עצמן.

תהליך דומה קורה גם אצלנו בליכוד ובעבודה רק קצר בהרבה, והרבה יותר שכונה (וזה בסדר כי אנחנו מדינה קטנה ועם מערכת רב מפלגתית).

זה בכלל לא ברור שהרפובליקנים יתנערו ממנו... התחזית שלי גם מאוד בלתי סבירה. אני בעצם אומר, שלדעתי, אם טראמפ יבחר בפריימריז, המפלגה הרפובליקנית תתפרק..

נערך לאחרונה ע"י Benjamin Willard בתאריך 12-03-2016 בשעה 17:41.
ישן 12-03-2016, 19:59
צלמית המשתמש של Narion
  Narion Narion אינו מחובר  

מה דמוקרטי בליכוד?
בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי Benjamin Willard שמתחילה ב "זה נחמד שאתה מלכלך על המפלגה..."

איך מפלגה שקובעת מי המנהיג שלה מבעוד מועד יכולה להיות דמוקרטית?
הרי זה שקוף שביבי קנה כבר ממזמן את מוקדי הכוח בליכוד (מנהיגי הקופים בעיירות), התמלוגים מגיעים כמובן באמצעות טובות הנאה, וקידומים מסוגים שונים.
בעיקרון שאר המפלגות גם פועלות ככה, אבל לפחות במפלגות אחרות יש תחלופה של יושבי ראש (עבודה למשל).

ביבי בכל שנות הכהונה שלו לא השיג שום הישג ביטחוני, כלכלי, או חברתי למדינת ישראל, ההפך - המצב שלנו רק הדרדר.
חיזבאללה ואיראן מנצחות בסוריה ומבססות חזית עתידית בגולן, חיזבאללה ערוך למלחמה בלבנון, חמאס חופר מחדש מנהרות תופת, האיראנים ממשיכים עם תוכנית הגרעין שלהם ומפתחים טילים בליסטים מדויקים (גם כותבים עליהם בעברית שהם מיועדים לישראל).

אז ראבק, מה לעזאזל ביבי עשה עד עכשיו?
קידם את מתווה הגז (שהוא בין היתר נחשב לאחד המתווים המטומטמים שנחתמו בהיסטוריה העולמית)?

אז כן, מי שמצביע לו הוא קוף, וכן - יש המון קופים במדינת ישראל.

נערך לאחרונה ע"י Narion בתאריך 12-03-2016 בשעה 20:04.
ישן 12-03-2016, 22:05
  משתמש זכר hzhz hzhz אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.07.05
בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי Narion שמתחילה ב "יש אלטרנטיבה - בנט"

לגבי המנהרות, אני לא יודע לומר שביבי ויעלון טעו. אתה כן?
ולגבי בנט, הוא לא באמת אלטרנטיבה לצערי. אם היה לו סיכוי אמיתי להיות ראש ממשלה הייתי שוקל בכובד ראש להצביע בשבילו. אבל אין לו באמת סיכוי, כי הוא יוצא ממפלגה סקטוריאלית, שהקולות שלה מגיעים מציבור אחד מרכזי: דתי-לאומי. מפלגה סקטוריאלית לא תזכה בבחירות הכלליות. הגדולה של נתניהו שהוא חוצה סקטורים. והוא נמצא במפלגה חוצת סקטורים. הוא מדבר אל כולם. וקל מאוד "להתמסר" לדבר שכזה, גם כי בתוך תוכם, ברמה האידאית, אנשים לא רוצים להיות "כלואים" בסקטור שלהם, אלא להתחבר לציבור הכללי.

נערך לאחרונה ע"י hzhz בתאריך 12-03-2016 בשעה 22:09.
ישן 12-03-2016, 23:54
צלמית המשתמש של תבור - tar 21
  משתמש זכר תבור - tar 21 תבור - tar 21 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.10.09
בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "זה גורלן של כל מלחמותינו שלא הביאו לשלום בסופן"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ישראל היפה
הרבה קורבנות נפלו עד שהגענו למסקנה

*עד שאויבינו הגיעו למסקנה. אנחנו הגנו על עצמנו.

לגבי הסדר עם הפלשתינים - קודמיו של ביבי ניסו ברצינות להגיע להסדר ונכשלו,ייתכן מאוד שבגלל שהפלשתינים נתקפו פיק ברכיים כשהם היו אמורים לוותר לנצח על זכות השיבה והשמדת המדינה היהודית. מי שטוען שאולמרט לא באמת רצה להגיע להסדר עם הפלשתינים חי בהזיות.
אבל עדיין זה לא פותר אותנו מלנסות למצוא פיתרון,וזה מה שנתניהו לא עשה. לכאן או לכאן - הוא פשוט לא עשה כלום.ישב וחיכה ש... האמת שאין לי שמץ של מושג למה הוא חיכה או מה לעזאזל הוא חשב שיקרה.

נערך לאחרונה ע"י תבור - tar 21 בתאריך 13-03-2016 בשעה 00:03.
ישן 13-03-2016, 07:56
צלמית המשתמש של Narion
  Narion Narion אינו מחובר  

ביבי רצה אחדות עם העבודה מהיום הראשון
בתגובה להודעה מספר 46 שנכתבה על ידי ai22 שמתחילה ב "ברור לך שזה לא רלוונטי שיש חלופות?"

ואם לא עבודה אז מפלגה גדולה אחרת.
זה ידוע שהוא העדיף שלא להשאר במתכונת של ממשלה צרה.
זה שהוא מחזיק במספר תיקים (ובין היתר תיק החוץ שהוא אחד החשובים), רק מוכיח את זה.
אם זה היה תלוי בו, הוא היה נותן לבנט בעיטה בתחת ומביא את המחנה ציוני / יש עתיד.
הבעיה היא שיש עתיד בחיים לא ישבו עם החרדים, והמחנה הציוני כבר התחייב שבשום תנאי לא יצטרפו לממשלה, למרות שאני עדיין בטוח שאם הבית היהודי היה נחתך, המחנה הציוני היה מצטרף.
יכול להיות שיש אולטימטום מצד החרדים גם על הצטרפות המחנה הציוני.

בכל אופן ביבי לא מסמל את הימין, ביבי הוא בסה״כ אדם שמוכשר מאוד בהישרדות פוליטית, ובביצוע מניפולציות על אנשים רפי שכל (״הערבים נוהרים לקלפיות&#1524.

הוא ניצח בבחירות הקודמות רק בגלל שהוא הלך ראש בראש עם משקפופר שיש לו קול של ילד כאפות, וכריזמה של נעל בית (״אני אשמור על נתניהו מאוחדת&#1524.

לדעתי אם דמות כמו גנץ או אשכנזי הייתה מובילה את המחנה הציוני, ביבי היה מקבל בראש.

ובבחירות הקרובות זה יקרה, קשה לי להאמין שהרצוג ישאר יו״ר מפלגה.
וגם אם כן, עדיין כחלון יתרסק בבחירות ולפיד יתחזק, ולכן גם אם ביבי באורח נס ינצח, הוא יצטרך לבנות ממשלה ללא החרדים וכנראה שגם ללא הבית היהודי, והיא תהיה הרבה יותר רגישה ונפיצה מהנוכחית.

ישן 13-03-2016, 08:14
צלמית המשתמש של ai22
  משתמש זכר ai22 ai22 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.09.09
שכחת את ליברמן?
בתגובה להודעה מספר 47 שנכתבה על ידי Narion שמתחילה ב "ביבי רצה אחדות עם העבודה מהיום הראשון"

זה שנתניהו מחזיק מספר תיקים - זה בגלל שחישובי הקואליציה כוללים את ליברמן,
שהחליט מסיבות בכלל לא ברורות להישאר בחוץ.

"יש עתיד" היא לא אופציה כל עוד הם מתבססים על תעמולה אנטי-חרדית,
זה הביא למצב שכל קואליציה צריכה לבחור בין יש עתיד לחרדים, והבחירה נעשית לרוב לפי השאלה - מי יותר גדול?
העימות האחרון בין יעל גרמן לליצמן - רק הדגיש את זה.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Narion
ובבחירות הקרובות זה יקרה, קשה לי להאמין שהרצוג ישאר יו״ר מפלגה.
וגם אם כן, עדיין כחלון יתרסק בבחירות ולפיד יתחזק, ולכן גם אם ביבי באורח נס ינצח, הוא יצטרך לבנות ממשלה ללא החרדים וכנראה שגם ללא הבית היהודי, והיא תהיה הרבה יותר רגישה ונפיצה מהנוכחית.
כמעט כל מה שהרצוג עושה - זה להבהיר באופן הכי נואש שהוא מעוניין.
הוא הציג תוכנית מדינית חדשה - שכל עניינה הוא היצמדות למגבלות המדיניות שלכאורה הליכוד והבית היהודי מציבים,
וכלום.
נתניהו פשוט מתעלם מכל הלחץ
ישן 13-03-2016, 11:39
  ישראל היפה ישראל היפה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.04
אינני יודע לאיזו עדה אתה שייך
בתגובה להודעה מספר 49 שנכתבה על ידי Narion שמתחילה ב "זה בעיקר בגלל שליברמן הוא רוסי מפגר..."

אבל לכנות את הרוסים כמפגרים - זהו הבל הבלים.
העליה הרוסית הוסיפה למדינת ישראל ערך מוסף, שבלעדיו היינו מדינה נחשלת יותר ממה שאנו כיום.
שלא תבין לא נכון איננו מדינה נחשלת - אנחנו אחת המדינות המתקדמות בעולם ותרומת העליה הרוסית ניכרת בכל התחומים.
נכון תגיד שגם זונות ושתיינים באו מרוסיה - אבל אלו בטלים בשישים.
בכלל היחס לעולים בעת הגעתם ועד שמכירים את תרומתם איננו יחס ראוי ולא אביא דוגמאות על מנת שלא לפגוע באף אחד.
גילוי נאות אינני שייך לעליה מרוסיה, אינני חבר במפלגתו של ליברמן - אני אזרח מדינת ישראל מן השורה.
ישן 12-03-2016, 23:23
  ישראל היפה ישראל היפה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.04
צר לי מאד אבל לא נמצא מנהיג הרוצה או המסוגל להתמודד עם ביבי
בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי Narion שמתחילה ב "מה דמוקרטי בליכוד?"

במפלגתו הליכוד אין אף אחד המביע רצונו בפומבי ובמפלגות האחרות עדין לא קם מנהיג שבשלותו "סוחפת". במצב הנוכחי רק קציבת משך כהונתו של ראש ממשלה ( לא יותר מ-3 קדנציות ) יכניס "חיים חדשים" לתפקיד. אבל, גם חוק כזה לא יכול רטרואקטיבי ואנו צפויים להמשך שלטונו של ביבי לשנים ארוכות - אלא אם יקרה מהפך רציני בחברה הישראלית.

דוגמת מפלגת העבודה איננה דוגמה ראויה - שם החלפת המנהיג לא באה מתוך שקולים עניניים - אלא מתוך מאבקי כוחות. מה שמביא לשחיקת המפלגה ולהרחקתה מעמדת שליטה.

אינני מתומכיו של ביבי והייתי שמח אם היה מוחלף במשהו המסוגל להביא לרגיעת המצב, להסדר תוך כדי שמירה על בטחונה של מדינת ישראל ואזרחיה. אבל הדוגמאות שאתה מביא אינן תלויות בהתנהגותו של ביבי אלא במערכות בינלאומיות, שהשפעתנו עליהם בכל מקרה היא בשוליים. בנעשה בסוריה מעורבות מדינות הקובעות את הסדר העולמי וטוב עושה ישראל שאינה משתתפת שם ב"תופים ובמחולות". בנושא אירן ראינו כיצד מדינות העולם חכו להסרת החרם ועטו על אירן ברגע שהוא הוסר. גם כאן השפעתנו על ההסדר היתה יכולה להיות בשוליים אם להיות בכלל.

מה עשו לך הקופים, שאתה משווה אותם למצביעי ביבי - הקןף הוא חיה איטליגנטית, נבונה ומסוגלת לחיות בג'ונגל עם פגיעה מינימלית..
ישן 13-03-2016, 15:37

בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי Narion שמתחילה ב "מה דמוקרטי בליכוד?"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Narion
איך מפלגה שקובעת מי המנהיג שלה מבעוד מועד יכולה להיות דמוקרטית?
הרי זה שקוף שביבי קנה כבר ממזמן את מוקדי הכוח בליכוד (מנהיגי הקופים בעיירות), התמלוגים מגיעים כמובן באמצעות טובות הנאה, וקידומים מסוגים שונים.
בעיקרון שאר המפלגות גם פועלות ככה, אבל לפחות במפלגות אחרות יש תחלופה של יושבי ראש (עבודה למשל).

דיברנו על זה כבר... אאל"ט שנינו... המפלגה הכי מגוונת, ועם פריימריז הכי נורמאליים במפה הפוליטית בישראל. ואף אחד לא קובע שום דבר מבעוד מועד. כל אחד מצביע לפי המצפון שלו, ואיך שבא לו. להתלונן על זה שיש רשימות, זה כמו להתלונן על זה שכל החרדים מצביעים ליהדות התורה או ש"ס... זה שביבי נבחר באופן קבוע ליו"ר מאז ששרון עזב? זאת המפה הפוליטית בתוך הליכוד... עצוב אבל זה מה יש...

מוקדי הכוח של הליכוד לא נמצאים בשום עיירות... ובטח שלא בפריפריה... רוב מצביעי הליכוד באים מראשון, אשדוד, אשקלון, ירושלים, בת ים, חולון, נתניה, חדרה, פתח תקווה, ובאר שבע. ואל תשכח 22% מהקולות בהרצליה פיתוח.
http://www.madlan.co.il/elections/2015

ואת ההאשמות בשחיתות אני מציע שתגבה בהוכחות... או במילים עדינות, שלא תזיין בשכל...
ואם אתה רוצה לחפש שחיתות אני מציע שתחפש במפלגת העבודה, הלא היא אבי אבות הטומאה....
ואתה צודק שימשיכו להחליף שם יושבי ראש כל שבועיים... ישארו באופוזיציה עוד 20 שנה...
ישן 12-03-2016, 19:30
צלמית המשתמש של MS_Rogue
  משתמש זכר MS_Rogue MS_Rogue אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.03.10
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Narion שמתחילה ב "האם טראמפ יהיה הנשיא שיוביל למלחמת אזרחים בארה״ב?"

אל תיפגע אבל כל הטיעונים שהצגת מעידים בעיקר על חוסר ההבנה שלך את המצב והדרך שבה דברים מתנהלים באמריקה....

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Narion
על פניו נראה כי קיימת סבירות גבוהה לכך שהוא יוביל את הרפובליקנים לנצחון מול הדמוקרטים שנטולים מנהיג חזק (קלינטון - פרווה, ומעבר לעובדה שלציבור נמאס מהשם משפחה שלה, חלק ניכר עדיין מתעבים אותה על פרשת האיי מייל הלא מאובטח. סנדרס - יהודי קשיש שנמצא בשנותיו האחרונות, סוחף וכריזמתי כמו נעל בית).
טראמפ לדעתי יאכל את שניהם בלי מלח.

יש לך פה ארבע טעויות:

ראשית, יש זרם רציני במפלגה הרפובליקנית שעשוי לא להצביע לטראמפ ביום הבחירות גם אם ירוץ מול אדולף היטלר או יוסיף סטאלין. הנעלם הכי גדול הוא האם אנשים האלה יבואו להצביע נגד המועמד הדמוקרטי (בסבירות גבוהה: הילארי) או לא.

שנית, קלינטון, למרות כל המעידות, למרות כל השקרים, למרות העובדה שהיא עשוייה להגיע ליום הבחירות כשהיא עומדת למשפט, מחזיקה בפופולאריות רצינית בקרב מצביעי הדמוקרטים בני 35+. מי ייקח בקרב בינה ובין טראמפ? אלוהים יודע. אני לא הייתי שם כסף על אף אחד.

שלישית, ברני סנדרס לא כזה קשיש וסוחף הרבה יותר מכפי שאתה קולט (אולי עדיף לך לא להסתמך רק על מה שהחדשות בארץ וFOX News טוענים). סנדרס הצליח למצב את עצמו כאביר זכויות האדם, האיש שיזמבר את העשירים, יחלק את הכסף לעניים, ייתן חינוך ובריאות חינם לכולם... דור ה"מגיע לי" באמריקה אוהב את זה עוד יותר ממה דור ה"מגיע לי" בישראל אוהב את הרעיון של לקבל דברים בחינם.

רביעית והכי חשובה, מי שיכריעו את הבחירות בנובמבר, בסבירות גבוהה, יהיו 35% מהמצביעים שהם עצמאיים, וחלק ניכר מהם לא יגיע להחלטה סופית עד יום הבחירות, פחות או יותר.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Narion
טראמפ מאחד את הזרים בשנאתם כלפיו, עם דגש על המוסלמים והמכסיקנים, וכמובן השחורים שמבחינתם רפובליקנים זה תמיד אסון.

שום דבר לא מאחד את הזרים פה, בייחוד לא את המוסלמים והמקסיקנים. בחלק ניכר מהמדינות שעברו הצבעות פריימריז כבר, טראמפ זכה ברוב המצביעים ההיספאניים בעוד שקרוז ורוביו, אבירי ההיספאנים, לא הצליחו לעורר שום דבר. טראמפ מלחיץ מאוד ההיספאנים הלא-חוקיים אבל בקרב חלק מהקהילה ההיספאנית בעלת זכות ההצבעה, העמדה הנחרצת שלא נגד השוהים הבלתי חוקיים מתקבלת בברכה.
לגבי השחורים, טראמפ לא מעלה ולא מוריד דבר.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Narion
אם טראמפ יזכה בכס הנשיאות, לדעתי קיימת סבירות גבוהה של התפרעויות מצד אותן אוכלוסיות.

ההתפרעויות הן רק עניין של זמן, בלי קשר למי יהיה הנשיא הבא. גם אם סנדרס או קלינטון יבחרו, ביום שבו הממשלה לא תוכל עוד לממן את אוכלי החינם, ארה"ב תיפול לתוהו מטורף.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Narion
במיוחד אם טראמפ יעמוד בהבטחתו ויבנה חומת ענק בין ארה״ב למכסיקו.

מי יתפרע אם טראמפ יבנה את החומה? ההיספאנים החוקיים שלא אוהבים את התדמית שהשב"חים עושים להם? ההיספאנים הלא חוקיים שלא רוצים לעלות על הכוונת של אכיפת ההגירה והמכס? אולי מקסיקו תתפרע?

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Narion
כבר היום יש בארה״ב מיליוני מכסיקנים ומוסלמים, אם הם יתאחדו עם השחורים בפריפריה (ויש לא מעט כאלה) מספרם יהיה עצום (עשרות מיליונים)
.

הם לא יתאחדו. באותה המידה אתה יכול לצפות שאנשי יש"ע, אנשים בצלם, מחבלי חיזבאללה והפלסטינים מעזה יתאחדו.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Narion
הולך להיות מעניין בארה״ב.

נכון אבל טראמפ יהיה אנקדוטה שולית בחלק המעניין בין אם יבחר ובין אם לא. האבדון יגיע כך או אחרת.

ישן 12-03-2016, 20:08

בתגובה להודעה מספר 72 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "אל תיפגע אבל כל הטיעונים..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי MS_Rogue
יש לך פה ארבע טעויות:

ראשית, יש זרם רציני במפלגה הרפובליקנית שעשוי לא להצביע לטראמפ ביום הבחירות גם אם ירוץ מול אדולף היטלר או יוסיף סטאלין. הנעלם הכי גדול הוא האם אנשים האלה יבואו להצביע נגד המועמד הדמוקרטי (בסבירות גבוהה: הילארי) או לא.

שנית, קלינטון, למרות כל המעידות, למרות כל השקרים, למרות העובדה שהיא עשוייה להגיע ליום הבחירות כשהיא עומדת למשפט, מחזיקה בפופולאריות רצינית בקרב מצביעי הדמוקרטים בני 35+. מי ייקח בקרב בינה ובין טראמפ? אלוהים יודע. אני לא הייתי שם כסף על אף אחד.

שלישית, ברני סנדרס לא כזה קשיש וסוחף הרבה יותר מכפי שאתה קולט (אולי עדיף לך לא להסתמך רק על מה שהחדשות בארץ וFOX News טוענים). סנדרס הצליח למצב את עצמו כאביר זכויות האדם, האיש שיזמבר את העשירים, יחלק את הכסף לעניים, ייתן חינוך ובריאות חינם לכולם... דור ה"מגיע לי" באמריקה אוהב את זה עוד יותר ממה דור ה"מגיע לי" בישראל אוהב את הרעיון של לקבל דברים בחינם.

רביעית והכי חשובה, מי שיכריעו את הבחירות בנובמבר, בסבירות גבוהה, יהיו 35% מהמצביעים שהם עצמאיים, וחלק ניכר מהם לא יגיע להחלטה סופית עד יום הבחירות, פחות או יותר.

יש תומכים רפובליקנים שלא יתנו לטראמפ את התמיכה שלהם ביום הבחירות גם אחרי שהוא אמר שלא ירוץ באופן עצמאי? מחוייב או לא על פי חוק למילה שלו, הם באמת מעדיפים דמוקרטי בשלטון במקומו? על איזה קבוצה מדובר בדיוק?

שאלה לגבי קלינטון, האם אין קולות בארה"ב שטוענים שהיא צריכה לפורש מהמירוץ בגלל הבעיה המשפטית?

שאלה לגבי קרוז, האם יש לו בכלל סיכוי מול נציגי הדמוקרטים? סנדרס/קלינטון

שאלה אחרונה במי אתה תומך מבין ה 4 שמועמדים מ 2 המפלגות ולמה?

ישן 13-03-2016, 08:28
צלמית המשתמש של MS_Rogue

בתגובה להודעה מספר 73 שנכתבה על ידי linuxsboot שמתחילה ב "[QUOTE=MS_Rogue]יש לך פה ארבע..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי linuxsboot
יש תומכים רפובליקנים שלא יתנו לטראמפ את התמיכה שלהם ביום הבחירות גם אחרי שהוא אמר שלא ירוץ באופן עצמאי? מחוייב או לא על פי חוק למילה שלו, הם באמת מעדיפים דמוקרטי בשלטון במקומו? על איזה קבוצה מדובר בדיוק?

הקבוצה שתמכה בג'ב בוש ובמיט רומני לפניו. קבוצת המתרפסים, השמרנים-לייט, החותרים למרכז. הדבר האחרון שהם רוצים זה מישהו כמו טראמפ.

ציטוט:
שאלה לגבי קלינטון, האם אין קולות בארה"ב שטוענים שהיא צריכה לפורש מהמירוץ בגלל הבעיה המשפטית?

מה זה קולות? הקולות של מי? רפובליקנים? צופי FOX News? ביל אוריילי?

כל זמן שהיא איננה עומדת לדין, אין שום בעיה מבחינה חוקית. מבחינה מוסרית, בלי קשר לבעיה המשפטית, היא כבר מזמן פסולה... אבל אם היינו פוסלים כל מועמד שמבחינה מוסרית לא ראוי, הרי שהבחירות הקרובות היו בין ברני סנדרס למייק האקבי.

ציטוט:
שאלה לגבי קרוז, האם יש לו בכלל סיכוי מול נציגי הדמוקרטים? סנדרס/קלינטון

לקרוז אין סיכוי גם אם הדמוקרטים היו מריצים את ג'ימי קרטר או את מיקי מאוס. קרוז דתי מדי עבור הקולות הצפים, מזוייף מכדי שהקיצוניות שהוא מציג תשכנע אנשים (בניגוד לטראמפ). אם קרוז זוכה במועמדות, המועמד הדמוקרטי ייקח למעלה מ55% מהקולות.

ציטוט:
שאלה אחרונה במי אתה תומך מבין ה 4 שמועמדים מ 2 המפלגות ולמה?

אין אף מועמד שאני מרגיש 100% בנוח איתו. המועמד שלי היה מייק האקבי אבל הוא עקרוני מדי, אמיתי מדי והגון מכדי לזכות בתמיכה סוחפת. במקום השני הייתה קרלי פיורינה וגם היא כבר לא במירוץ.
מבין אלו שעדיין במירוץ, לו היית שם לי אקדח לראש ומאלץ אותי לבחור, הייתי בוחר בסנדרס.

לסנדרס יש תכונה אחת שאין לאף אחד אחר שעדיין במירוץ - הוא כנה בדבריו ולא מסתיר את התוכניות שלו. עם סנדרס לפחות אני יודע מה תהיה הדרך להתמוטטות. עם כל האחרים נותר לי רק לנחש.

וזו, אגב, הבעיה האמיתית. הנשיא שייבחר בנובמבר יהיה בסבירות די גבוהה כונס הנכסים שישב בבית הלבן כשהכלכלה האמריקנית תתמוטט וחבית החומר נפץ שאנחנו יושבים עליה תתפוצץ.

ישן 13-03-2016, 18:00
צלמית המשתמש של ai22

בתגובה להודעה מספר 73 שנכתבה על ידי linuxsboot שמתחילה ב "[QUOTE=MS_Rogue]יש לך פה ארבע..."

ציטוט:
הגישה הרפובליקנית תוארה בעבר כשרפרף בעל 3 רגליים: ביטחון לאומי, כלכלת שוק חופשי וערכי המשפחה.
מי שתומך ב3 הרגליים האלו - נחשב רפובליקאי, והויכוחים בין המועמדים היו איזו רגל חשובה יותר.

הבעיה הגדולה היא - שטראמפ לא משחק בכלל במשחק הזה.
הוא לא מבין בביטחון ויחסי חוץ, והתוכניות שלו בתחום הן בעיקר התרברבות.
הוא לא תומך קלאסי בשוק החופשי - ולמעשה מתכנן לפגוע בהסכמי סחר חופשי של ארה"ב, היות והוא טוען שהם פגעו ביכולת התעשייתית של ארה"ב.
וכשמדובר בערכי המשפחה - נשיא שנשוי בפעם השלישית ובגד בנשותיו שוב ושוב אינו בדיוק המועמד האידאלי,
כך שרפובליקאי ממש - כזה שמאמין בערכי המפלגה, יצטרך לקחת גלולות נגד הקאה לפני ההצבעה.
ואולי אפילו יעדיף שהמועמד הרפובליקאי טראמפ יפסיד מאשר לספוג 4 או 8 שנות בזיון שבסופם כולם יצביעו עבור הדמוקרטים.

נערך לאחרונה ע"י ai22 בתאריך 13-03-2016 בשעה 18:09.
ישן 14-03-2016, 07:10
צלמית המשתמש של MS_Rogue

בתגובה להודעה מספר 75 שנכתבה על ידי ai22 שמתחילה ב "[QUOTE=linuxsboot]יש תומכים..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ai22
הגישה הרפובליקנית תוארה בעבר כשרפרף בעל 3 רגליים: ביטחון לאומי, כלכלת שוק חופשי וערכי המשפחה.
מי שתומך ב3 הרגליים האלו - נחשב רפובליקאי, והויכוחים בין המועמדים היו איזו רגל חשובה יותר.

הדגשתי את מילת המפתח במה שכתבת. זה היה נכון בעבר, היום כבר לא.

ציבור המצביעים האמריקני תמיד היה הרבה יותר רבגוני מכפי ששתי המפלגות רצו שאנשים יאמינו (כי המונופול הפוליטי של שתי המפלגות נוח מאוד לשתיהן) ועידן האינטרנט חשף את ההונאה ויצר דור חדש של מצביעים שאיננו נופל תחת ההגדרות הקלאסיות של תומכי המפלגות. זה מה שהוביל לעליית מועמדים שבעבר לא היו שורדים חמש דקות כמו ראנד פול הליברטריאני או דונלד טראמפ. זה לא מקרי שמרבית המועמדים שמגלמים את תמונת השרפרף המשולש, כולל אלו שהיו אמורים להיות חזקים מאוד (כריס כריסטי, ג'ב בוש) לא מצליחים להתרומם.

גם במפלגה הדמוקרטית הזמנים משתנים. עצם כך שמועמד לכאורה עצמאי מצליח ליצור לעצמו לא מעט השפעה בפריירמריז של המפלגה הדמוקרטית זה דבר שלא היה נשמע לפני 20 שנה

ישן 16-03-2016, 20:08
צלמית המשתמש של MS_Rogue

בתגובה להודעה מספר 83 שנכתבה על ידי yishain11 שמתחילה ב "אוקי, אז עוד שאלה שמעניינת..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי yishain11
אוקי, אז עוד שאלה שמעניינת אותי:
ממה המצביעים של הרפובליקנים כל כך מיואשים שהם מוכנים להצביע בכזו התלהבות לטראמפ?

פעמיים המצביעים הרפובליקניים (ואלו הנוטים לשמרנות כלכלית מבין המצביעים העצמאיים) הגיבו בחריפות לצעדים של אובמה (בראש ובראשונה מהפכת הבריאות המפלצתית שלו). ראשית ב2010 כשתנועת מסיבת התה הובילה למהפך בבית הנבחרים ונתנה את ראשות בית הנבחרים לרפובליקנים, ואז פעם נוספת בבחירות 2014 כשהושלם המהפך והמפלגה הרפובליקנית לקחה את השליטה בסנאט. במצב זה, בו שני בתי הנבחרים של הקונגרס בשליטה רפובליקנית, הרפובליקנים יכלו לסנדל קשות את הצעדים המטורפים של אובמה ותוך כדי כך יכלו גם להעמיד אותו ואת הסנאטורים הדמוקרטים עם הגב לקיר על ידי שליחת הצעות חוק לבית הלבן שאובמה לא יהיה מוכן לחתום עליהן... במקום זאת, לא היה שום שינוי. הקונגרס היה ונשאר חותמת הגומי של אובמה ומבחינת ציבור המצביעים האמריקני, סופסוף נפל האסימון שהממסד הרפובליקני או חסר עמוד שדרה, או חסר עקרונות או שהוא פועל ביחד עם המפלגה הדמוקרטית - ולא משנה מה התשובה הנכונה, התוצאה היא אותה תוצאה - הממסד הרפובליקני רע לאמריקה.

זו הסיבה שטראמפ מוביל בעוצמה והיחיד שמסוגל לתת לו פייט זה ה"אאוטסיידר" קרוז.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי yishain11
ולמה המצביעים הדמוקרטים לא מיואשים, ולכן אין מקביל טראמפ דמוקרטי?

המצביעים הדמוקרטים כן מיואשים. אובמה היה התקווה הלבנה הגדולה אבל למרות שהוא חילק דגים לאנשים רעבים (ודאג שלא ילמדו לדוג) כל הבטחות השיוויון שלו התבררו במהרה כחיזיון תעתועים. אחרי מהפיכת הבריאות שלו, עלות ביטוחי הבריאות לא השתנתה משמעותית אבל עלות ההשתתפות העצמית כן עלתה. היום, אם יש לך ביטוח של אובמה ואתה נכנס לבית חולים, תבנה על אלפי דולרים בחשבונות למרות הביטוח. אנשים עדיין עניים מרודים, הכלכלה עדיין בקאנטים והתחושה היא שרק העשירים התעשרו.
ההבדל הגדול הוא שהמצביעים הדמוקרטיים מאשימים פחות את אובמה ויותר את הרפובליקנים. למעשה, אם תשאל חלק ניכר מהמצביעים הדמוקרטים, אתה עשוי לשמוע שהשטפונות בטקסס והבצורת בקליפורניה הן באשמת הרפובליקנים....

המקביל של טראמפ הוא ברני סנדרס. סנדרס הוא טכנית מתמודד עצמאי (הוא לא רשום כסנאטור של המפלגה הדמוקרטית), הוא לא מתבייש להודות שהוא סוציאליסט וההבטחות שלו לגן-עדן סוציאליסטי מזכירות מאוד את הרטוריקה של לנין... הקיצונות שלו איננה רעשנית כמו זו של טראמפ אך הוא בפירוש אאוטסיידר המאיים על הסטאטוס קוו הדמוקרטי. זכור שהדמוקרטים הכתירו את הילארי כמועמדת לנשיאות עוד ב2014. סנדרס קילקל את ההכתרה הזו עם ההופעה שלו ובגלל שהמסרים שלו הרבה יותר חד-משמעיים - "נשדוד מהעשירים וניתן לעניים" - היא מיצב עצמו כמועמד המוביל בקרב הצעירים (בני פחות מ30).

נערך לאחרונה ע"י MS_Rogue בתאריך 16-03-2016 בשעה 20:12.
ישן 19-03-2016, 02:58

שאלה מדוע לרפובליקנים להיות חומת גומי של אובמה
בתגובה להודעה מספר 84 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "[QUOTE=yishain11]אוקי, אז עוד..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי MS_Rogue
פעמיים המצביעים הרפובליקניים (ואלו הנוטים לשמרנות כלכלית מבין המצביעים העצמאיים) הגיבו בחריפות לצעדים של אובמה (בראש ובראשונה מהפכת הבריאות המפלצתית שלו). ראשית ב2010 כשתנועת מסיבת התה הובילה למהפך בבית הנבחרים ונתנה את ראשות בית הנבחרים לרפובליקנים, ואז פעם נוספת בבחירות 2014 כשהושלם המהפך והמפלגה הרפובליקנית לקחה את השליטה בסנאט. במצב זה, בו שני בתי הנבחרים של הקונגרס בשליטה רפובליקנית, הרפובליקנים יכלו לסנדל קשות את הצעדים המטורפים של אובמה ותוך כדי כך יכלו גם להעמיד אותו ואת הסנאטורים הדמוקרטים עם הגב לקיר על ידי שליחת הצעות חוק לבית הלבן שאובמה לא יהיה מוכן לחתום עליהן... במקום זאת, לא היה שום שינוי. הקונגרס היה ונשאר חותמת הגומי של אובמה ומבחינת ציבור המצביעים האמריקני, סופסוף נפל האסימון שהממסד הרפובליקני או חסר עמוד שדרה, או חסר עקרונות או שהוא פועל ביחד עם המפלגה הדמוקרטית - ולא משנה מה התשובה הנכונה, התוצאה היא אותה תוצאה - הממסד הרפובליקני רע לאמריקה.

זו הסיבה שטראמפ מוביל בעוצמה והיחיד שמסוגל לתת לו פייט זה ה"אאוטסיידר" קרוז.

שני בתי הנבחרים של הקונגרס בשליטה רפובליקנית והם היו חותמת גומי של אובמה, מה עמד מאחורי המדיניות הזאת של הרפובליקנים בדיוק?

ישן 19-03-2016, 16:16

בתגובה להודעה מספר 88 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "כמובן, אתה כזה מומחה ומה אני..."

אני אכן מומחה, אבל לא למערכת הפוליטית בארה"ב... אני לכל היותר משקיף - מתעניין... ואני צריך להודות שהאנשי,ם שאני מדבר איתם שם, חסרי תודעה פוליטית, או אחרים, שאשכרה מעורבים בפוליטיקה...

לגבי מה אתה מבין.......

מה שכן, אתה מקיא את התעמולה של הדפקטים ממסיבת התה, לפחות לגבי אובמה...
הנה תראה מדינות שיש בהן מערכת בריאות ציבורית :
https://upload.wikimedia.org/wikipe...th_care.svg.png
ואתה יודע איזה מדינה מוציאה הכי הרבה על בריאות לנפש? ואזרחים של איזה מדינה ב OECD מקבלים את הטיפול והתנאים הכי גרועים בממוצע?
ולגבי השאר, אני מציע שתתמקד בנתונים ולא בתעמולה....

בכל מקרה, זה לא קשור להבנה, אלא לעמדות ודעות. אני חושב, ש"מסיבת התה" הם כל מה שרע בחברה האמריקאית, ושטראמפ הוא מוקיון...
ישן 19-03-2016, 17:47
צלמית המשתמש של MS_Rogue

בתגובה להודעה מספר 89 שנכתבה על ידי Benjamin Willard שמתחילה ב "אני אכן מומחה, אבל לא למערכת..."

אהבתי את ה"מקיא את התעמולה של מסיבת התה". באין טיעון מתקבל על הדעת, בטל את דבריו של זה שעומד מולך כ"מקיא תעמולה". דמגוגיה זולה, אבל יעילה. טראמפ עושה שימוש באותה הטקטיקה בדיוק.

ראה, אין ספק שמערכת הבריאות (או יותר נכון, העלות של טיפולים רפואיים) בארה"ב מגוחכת לחלוטין ובלתי נתפסת בעיוורון שבה. דא עקא, מהפיכת הבריאות של אובמה לא שינתה דבר. העניים עדיין לא יכולים להרשות לעצמם ביטוח בריאות מלבד ביטוח הבריאות הממשלתי לעניים שהוא חינם ואתה מקבל בדיוק את מה שאתה משלם עליו. אם אתה נכנס לבית חולים ללא ביטוח אתה עדיין תצא עם חשבון של אלפי דולרים. מה שינה אובמה? עכשיו הוא יכול לקנוס את מי שאין לו ביטוח וכל הביטוחים שבהישג יד של מעמד הביניים עולים הרבה ומספקים מעט. אולי שווה לך לבדוק את העלויות של אובמהקייר ומה מספקים שלושת הרבדים (bronze, silver, gold), בייחוד מה עלות ההשתתפות העצמית וכמה אתה צריך לשלם לפני שהביטוח יכסה שקל אחד....

אתה מוזמן לחשוב שמסיבת התה הם כל הרע בארה"ב... אישית אני מוצא שקיצונים משני הצדדים הם תמונת מראה וברוב המקרים, אלו דוחים, אלימים וסותמי פיות, ואלו דוחים, אלימים וסותמי פיות. קיצונות לובשת הרבה פנים אבל היא תמיד קיצונות.

ישן 17-03-2016, 19:46
צלמית המשתמש של MS_Rogue

בתגובה להודעה מספר 95 שנכתבה על ידי Benjamin Willard שמתחילה ב "תראה... זאת נבואה (ונבואה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Benjamin Willard
אבל, רב המצביעים והתומכים ברפובליקנים הם אנשים מתונים, ורובם ליברלים, אני חושב שיש גבול עד כמה הם יסבלו מסיבות תה, ואת טראמפ...

התמיכה במפלגה הרפובליקנית היא רבגונית למדי. דור הבייבי-בומרז נוטה להיות נוקשה ושמרני מבחינה חברתית, הדור הצעיר נוטה להיות ליברלי מבחינה חברתית. הדבר המשותף היחיד שיש לרובם זה הרצון לאחריות כלכלית ושמרנות כלכלית.

דווקא מבחינה זו, טראמפ הרבה יותר מתאים לדור הצעיר - מבחינה חברתית הוא ליברלי ברוב הנושאים (בייחוד כשזה מגיע ל"ערכי המשפחה" וענייני דת) ועצם העובדה שהוא ישיר, לא פוליטיקלי קורקט ולא מתנצל פורט על מיתר של הרבה מאוד אנשים פה שקצת נמאס להם מהצביעות השקרית הבלתי נסבלת של תרבות הפוליטיקלי קורקט. טראמפ מדבר אל הרבה יותר אנשים מאשר קרוז (שהוא מועמד מסיבת התה, לא טראמפ). לתחושתי צריך להיות קצת יותר בשטח ולשמוע מה אנשים אומרים כדי להבין כמה לטראמפ יש סיכוי והוא גדול בהרבה ממה שאפשר לחשוב רק מדיווחי התקשורת. רק אזכיר שאם לסמוך על התקשורת, פרס וליבני היו ראשי ממשלה...

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Benjamin Willard
גם נראה לי מאוד תמוהה שקרוז, וקריסטי נמצאים באותה מפלגה...

למה תמוה? יש לך רק שתי מפלגות ומי שרוצה שיהיה לו סיכוי חייב להיות באחת מהן.

ישן 17-03-2016, 18:02
צלמית המשתמש של ai22

עוד ממש מוקדם
בתגובה להודעה מספר 93 שנכתבה על ידי Benjamin Willard שמתחילה ב "עוד פריימריז... טראמפ כנראה..."

טראמפ מחזיק בהכי הרבה אלקטורטים,
אבל רק בחצי מהאלקטורטים הנדרשים לו לניצחון.
זה בין השאר נובע מכך ששני המועמדים אחריו - גרמו לפיצול הקולות בינהם, ובכך סייעו לטראמפ מאוד.
עכשיו המועמד השלישי (מרקו רוביו) פרש, ולטד קרוז יש סיכוי להשלים את הפער.
בקיצור - הפריימריז הרפובליקאים בשיא המתח.

קלינטון לעומת זאת - פתחה פער שאין סיכוי לסגור בפריימריז עצמם.
הסיכוי היחיד של סנדרס מגיע מהחקירה נגדה, שהתפתחות בה עלולה להוביל לפרישתה.

בסקרים קלינטון מנצחת את טראמפ, אבל מפסידה לרוביו,
וסנדרס דווקא מוביל מול שניהם.
מצד שני - סקרים עכשיו הם ממש לא מדוייקים, והפער לא מספיק גדול מכדי שיהיה שינוי במפה,
כך שבעצם הכל פתוח.
ישן 17-03-2016, 20:06
צלמית המשתמש של MS_Rogue

בתגובה להודעה מספר 98 שנכתבה על ידי ai22 שמתחילה ב "עוד ממש מוקדם"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ai22
טראמפ מחזיק בהכי הרבה אלקטורטים,
אבל רק בחצי מהאלקטורטים הנדרשים לו לניצחון.
זה בין השאר נובע מכך ששני המועמדים אחריו - גרמו לפיצול הקולות בינהם, ובכך סייעו לטראמפ מאוד.
עכשיו המועמד השלישי (מרקו רוביו) פרש, ולטד קרוז יש סיכוי להשלים את הפער.
בקיצור - הפריימריז הרפובליקאים בשיא המתח.

קרוז נישתי מדי - הוא מועמד מסיבת התה והוא לא מסוגל למשוך קולות מן המרכז. מרבית מצביעי רוביו עושיים ללכת אל קייסיק או לא ללכת להצביע כלל.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ai22
קלינטון לעומת זאת - פתחה פער שאין סיכוי לסגור בפריימריז עצמם.
הסיכוי היחיד של סנדרס מגיע מהחקירה נגדה, שהתפתחות בה עלולה להוביל לפרישתה.

לצערי, לא הייתי בונה על התפתחות מהחקירה. מי שיחליט על הגשת כתב אישום זו התובעת הכללית, לורטה לינץ', מינוי אובמיסטי פוליטי להחריד. אין הרבה סיכוי שהיא או הבוס שלה יחליטו על הגשת כתב אישום לפני נובמבר.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ai22
בסקרים קלינטון מנצחת את טראמפ, אבל מפסידה לרוביו,
וסנדרס דווקא מוביל מול שניהם.
מצד שני - סקרים עכשיו הם ממש לא מדוייקים, והפער לא מספיק גדול מכדי שיהיה שינוי במפה,
כך שבעצם הכל פתוח.

מרבית הסקרים מתהדרים בטעות דגימה של 2%+- וזה שקר מוחלט. טעות הדגימה קרובה יותר ל10%+- בגלל שמערכת הסקרים מבוססת על קווי טלפון ביתיים. לחלק ניכר מדור המצביעים הצעיר (בני פחות מ30) אין קו טלפון בכלל, רק טלפון סלולרי, ואי לכך ובהתאם לזאת הם לא נסקרים כלל.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 09:08

הדף נוצר ב 0.20 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר