לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 28-03-2016, 18:51
  עידו גנוט עידו גנוט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.09.05
הפעלת המוסד כנגד פעילות ה-BDS בחו"ל

פעילות החרם של ה-BDS החלה אולי כמשהו שולי - חרם אומנים, הפגנות במוסדות אקדמיים ברחבי העולם אבל נראה כי הגופים הללו יותר ויותר מכוונים לפגיעה כלכלית בישראל. גם אם זה עדיין לא קורה באופן נרחב זה בהחלט יכול ללכת בכיוון ולהתפתח וזה צריך להדליק הרבה נורות אדומות כאן בארץ.

יש כמובן צורות להילחם בתופעה - הפעלת המשקל שלנו בסנט ובקונגרס (אשר יכולים לקבוע כי כל גוף שיחרים את ישראל יוחרם בעצמו על ידי ארה"ב - עניין לא פשוט בכלל לגופים כלכליים בינלאומיים) ובכל זאת לא בטוח שהצעדים הללו יעברו וגם אם כן לא ידוע עד כמה הם ינטרלו את הבעיה באופן מלא.

אני לא מומחה לנושא ה-BDS ואני יודע שאמור להיות מוקם עכשיו גוף מתוקצב לפעילות בנושא - ובכל זאת אני שואל שאלה שנראית מתבקשת - מאחורי ה-BDS לא עומדים כנראה רק חבורת יפי נפש שרוצים בטובת הפלסטינים - יש שם (לפחות מהמעט שכן קראתי) גורמים שעויינים את ישראל וקיומה, גורמים אנטישמיים ואפשר שאולי גם גורמים ממדינות עויינות ממש מאחורי הקלעים.

אם אכן זה המצב אנו עומדים באופן ישיר בפני אוייב - אוייב שונה ומתוחכם שמסווה את עצמו כגוף פוליטי לגיטימי - מאחורי חזות של צעירים - חלקם אירופאים (כמה אולי אפילו עם כוונות טובות לכאורה) אבל כזה שמתכוון לפגוע בישראל בצורה קשה בהיבטים שונים, תדמיתיים אך גם כלכליים.

האוייב הזה - שרובו נמצא מחוץ למדינה חייב לקבל מענה. הגוף האחראי על פעילות כנגד אוייבי ישראל מחוץ למדינת ישראל הוא המוסד. לרוב אנו חושבים עליו כגוף מודיעין ומכירים את יכולותיו לחסל (ולעיתים ללכוד) את אוייבנו במדינות רחוקות. אבל המוסד עושה עוד הרבה פעילויות סמויות. למרות שלא ידוע לי שפורסם משהו בנושא - אני חושב שאפשר להעריך בזהירות שלמוסד יש מחלקה שעוסקת בתחום הכלכלי (מה שמכונה בשפת העם follow the money) ויודעת גם לבצע מהלכים כנגד גורמים כלכליים עויינים. גם ברמה האישית הפרטנית למוסד יש את הידע והיכולות לבצע סיכול (וסיכול לא צריך לכלול הרג או פגיעה ישירה - יש מגוון דרכים להוציא אנשים מהמשחק או לדאוג שהם לא ימשיכו בסוג פעילות מסוים - אגב זה נכון במיוחד כשמדובר באנשים שלא נמצאים בתוך העולם המודיעיני).

כמובן שצריך לבצע מהלך כזה בזהירות - המוסד לא רוצה להיתפס כשהוא מפעיל לחץ לא מידתי על איזה מנכ"ל של חברה מסחרית גדולה באירופה - אבל אני מניח שיש לנו הרבה נסיון בתחום ויודעים איך לעשות את זה באופן שהסיכויים שניתפס או שייקשרו פעולה כזו או אחרת אלינו הוא מצומצם.

בכל מקרה לדעתי בהנחה שלא התקבלה החלטה כזאת כבר - היא צריכה להתקבל ומשאבים צריכים לזרום למוסד לטובת המאבק הזה שיכול להיות לא פחות חשוב (ומסכן) עבורנו מניטרול ספינת נשק אירנית או העברת רכיבים כאלו ואחרים לחיזבללה.
www.MegaPixel.co.il
http://lensvid.com/ - אתר סרטוני הוידאו לצלמים

נערך לאחרונה ע"י עידו גנוט בתאריך 28-03-2016 בשעה 18:57.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 28-03-2016, 19:24

בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי Benjamin Willard שמתחילה ב "1. אם אנחנו מדברים פה על..."

אני מדבר על גורמים שיוכח שיש להם קשר למדינות אוייב שפועלות מאחורי הקלעים לתמוך כלכלית ובדרכים אחרות כנגד ישראל - וכנראה יש כאלו. נגד הגורמים האלו יש לפעול בצורה חזקה גם בשיטות של המוסד (ושוב זה לא בהכרח אומר לחסל אנשים בפועל אבל יש דרכים לגרום לאנשים להפסיק לעשות דברים כאלו ואחרים - כן גם בסגנון של מה שתיראת וגם בדרכים יותר מתוכחמות - מה שכן צריכים להיות זהירים).

לגבי שווה או לא שווה - אני חושב שקצת מזלזלים באיום הזה וזאת טעות. לאיום הזה יש פוטנציאל להיות הרסני מבחינת ישראל - גם פוליטית וגם כלכלית. אנחנו משקיעים מיליארדים בפיתוח מערכות לחימה נגד אוייבים עם טילים ופצצות אבל נזק אפשר לגרום לנו (אולי אפילו יותר) גם באמצעים אחרים - זה פשוט סוג לחימה אחר - ולהתמודד מולו רק באופן גלוי באמצעות משרד החוץ - לא יילך.
www.MegaPixel.co.il

ישן 28-03-2016, 20:05
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.09
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי Benjamin Willard שמתחילה ב "1. לא יודע איך לבשר לך, אבל..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Benjamin Willard
1. לא יודע איך לבשר לך, אבל זאת פעילות לגיטימית לחלוטין (הBDS ושות'). כל עוד הם לא עברו על החוק, או פעלו באלימות פיזית נגד אף אחד. אפילו אם מדינת אויב מפעילה וממנת אותם...

2. ההיסטוריה מוכיחה שלפחות חלק מהפעילות הזאת יתגלה. אם היינו ארה"ב מילא. אבל אנחנו ישראל, וזה יסתיים בפגיעה שלא תתואר בדימוי שלנו בעולם, סערה ציבורית פה, וחקיקת "חוק המוסד". אז אולי יצא מזה משהו טוב......

3. אני רוצה להבין, אתה ברצינות מציע, שמדינת ישראל תפעל נגד אלון ליאל (לא ציבורית)?

---
אם זה לא ברור, אתה בעצם מציע שנעשה את העבודה בשבילם...

1. ולצלם דמויות במצבים מביכים מבחינה ציבורית ברשות הרבים ולפרסם זאת גם "פעילות לגיטימית לחלוטין". להתחקות אחרי הכספים שלהם ואם הם לא מדווחים עליהם לכל הרשויות הנדרשות במדינות בהן הכספים עוברים לדווח בשבילם זאת גם "פעילות לגיטימית לחלוטין".

לתרום כסף למתחרים זאת גם "פעילות לגיטימית לחלוטין". ה-CIA עשה זאת במשך עשרות שנים ברחבי העולם (כולל ביוון, איטליה, ומי זוכר איפה עוד), ויש ראיות לכאורה שבשנים האחרונות מחלקת המדינה עושה זאת ישירות, בלי הכיסויים של ה-CIA.

2. אז צריך לדאוג לא לעשות יותר מדי פעילות שיכאב לנו מאוד אם יתגלה.
וכידוע חוק השב"כ מנע מהשב"כ להפעיל "אמצעי חקירה מתקדמים" גם כשאין צורך, וחוק הביטחון הלאומי מ-1947 ממש ייצר פיקוח רציני על ה-CIA ומנע ממנו לעשות אינספור שטויות במקרה הטוב ופשעים במקרה הפחות טוב.

3. את השם הזה אתה הזכרת, פעמיים, לא עידו. לא ברור מה אתה רוצה ממנו.

אמר פסטן: שניהם גרועים, אבל עדיף להיות טיפש מאשר שקרן.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 28-03-2016, 20:13

בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי פסטן שמתחילה ב "[QUOTE=Benjamin Willard]1. לא..."

לא יודע מה אתה רוצה מליאל - אני מדבר על גורמים בחו"ל שפועלים נגד ישראל ובעיקר המפעילים שלהם במדינות ובאירגונים שעויינים אותנו ורוצים ברעת המדינה.

יש הרבה מה לעשות והמוסד יודע לעשות - לכל אחד כמעט יש שלדים בארון, כל אחד ניתן ללחיצה - תזכור שאנחנו מדברים בסופו של דבר על מספר אנשי מפתח שהם אלו שמפעילים את כל האופרציה הזאת - יש הרבה פעילי שטח אבל בשביל להפעיל את האופרציה צריך כסף וקשרים - ואת זה יש לקבוצה מצומצמת. צריך למפות אותה - למפות את הקשרים שלה עם גורמים אחרים - נתיבי הכסף, הקשרים האישיים ועוד- זה פעולה מודיעינית פר אקסלנס - בול מה שהמוסד יודע לעשות ואחרי זה צריך להחליט מיהם אנשי המפתח שפגיעה בהם תפיל את כל האופרציה ולדאוג לפגוע בהם (שוב פגיעה היא לא בהכרח פגיעה פיזית - כאמור יש לכולנו דברים שלא היינו רוצים שייחשפו ואפשר לדאוג שאותם גורמים ידעו שאם הם לא יפסיקו הם יסבלו - אחרי שכמה יסבלו - האחרים יחשבו פעמיים).
www.MegaPixel.co.il

ישן 28-03-2016, 20:29
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי עידו גנוט שמתחילה ב "לא יודע מה אתה רוצה מליאל -..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי עידו גנוט
לא יודע מה אתה רוצה מליאל - אני מדבר על גורמים בחו"ל שפועלים נגד ישראל ובעיקר המפעילים שלהם במדינות ובאירגונים שעויינים אותנו ורוצים ברעת המדינה.

יש הרבה מה לעשות והמוסד יודע לעשות - לכל אחד כמעט יש שלדים בארון, כל אחד ניתן ללחיצה - תזכור שאנחנו מדברים בסופו של דבר על מספר אנשי מפתח שהם אלו שמפעילים את כל האופרציה הזאת - יש הרבה פעילי שטח אבל בשביל להפעיל את האופרציה צריך כסף וקשרים - ואת זה יש לקבוצה מצומצמת. צריך למפות אותה - למפות את הקשרים שלה עם גורמים אחרים - נתיבי הכסף, הקשרים האישיים ועוד- זה פעולה מודיעינית פר אקסלנס - בול מה שהמוסד יודע לעשות ואחרי זה צריך להחליט מיהם אנשי המפתח שפגיעה בהם תפיל את כל האופרציה ולדאוג לפגוע בהם (שוב פגיעה היא לא בהכרח פגיעה פיזית - כאמור יש לכולנו דברים שלא היינו רוצים שייחשפו ואפשר לדאוג שאותם גורמים ידעו שאם הם לא יפסיקו הם יסבלו - אחרי שכמה יסבלו - האחרים יחשבו פעמיים).

אני די בטוח שהתכוונת להגיב לבחור שמעלי ולא אלי.

ישן 28-03-2016, 23:52

בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי Cu1 שמתחילה ב "צודק מאה אחוז , לא אמרתי..."

שוב - צריך לבצע את הפעולות הללו בשכל - צריך לבחור מטרות נכונות שעברו הפללה ברורה (אני כמעט משוכנע שבראש הפירמידה הזאת עומדים גורמים שמקבלים כספים מגורמים שרוצים ברעתנו והעניין הפלסטיני הוא סתם תירוץ עבורם, אלו בדיוק אותם גורמים שהמוסד עובד כנגדם ביום יום בהקשרים אחרים).

אני אומר עוד פעם - המוסד קיים בכדי להגן על ישראל מאיומים מבחוץ (כמו שהשב"כ מסכל איומים מבפנים) - מה שאנו מדברים עליו הוא בדיוק איום מהסוג הזה. יש לו אופי שונה - זה לא מחבלים עם מטענים או גופי טרור שמעבירים אוניות נשק - זה לוחמה אחרת - לא פחות מסוכנת. אסור לעשות הפרדה בהקשר הזה בין פגיעה פיזית או ביטחונית בישראל לבין פגיעה כלכלית (ואפילו מדינית). המשק הישראלי הוא חלק מהסיבה שאנחנו מצליחים לשרוד במזה"ת - אם יתרחש חרם רחב היקף לא יהיה גם כסף לביטחון ומרחב הפעולה הכללי שלנו יצטמצם.

לכן אנחנו חייבים לפעול בכל הכלים בכדי למנוע את האיום הזה והפעלת המוסד היא לטעמי בדיוק הנשק הנכון (אם כי כאמור דרושה הפעלה זהירה - אולי של יחידה ייעודית במוסד שתתמקד בסוג כזה של פעולות ותתוקצב בהתאם).
www.MegaPixel.co.il

ישן 29-03-2016, 01:18

בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי Cu1 שמתחילה ב "המוסד בנוי על קשרים שונים עם..."

אוקיי.
בוא נגיד כזה דבר.
מצידי שלא ישתמשו במוסד עצמו אבל ישתמשו באותם הכלים ובאותן הטכניקות של המוסד (שיקחו מצידי יוצאי מוסד ויקימו גוף אחר שיוקדש לעניין הזה). בכל מקרה שיטות העבודה לא צריכות להיות אלו של משרד החוץ כפי שהוצע פה אלא משהו הרבה יותר אגרסיבי.

תוספת: משהו שנכון בהרבה הקשרים אבל פה במיוחד. חשוב מאד להתייחס ל-BDS לא כגוף או אוסף גופים ולפעול מולם ככאלו אלא לפעול מול אינדבידואלים (המנהיגים, המארגנים, הממנים וכו'). כשאתה מפרק גוף כזה לגורמים ומזהה את אנשי המפתח אתה יכול לפגוע בהם נקודתית (ויש הרבה שיטות - כאמור זה בדיוק העבודה של המוסד וארגוני ביון דומים), מאד קשה לשנות דעה של גופים הרבה יותר קל לשנות דעה של אנשים.

אני אגיד עוד משהו שלא יהיה פופולארי פה. ל-BDS קשורים כנראה בדרך כזו או אחרת גופים פוליטיים ופוליטיקאים באירופה. פה צריך לנהוג בזהירות כפולה אבל בשורה התחתונה אם יזהו שהם שחקני מפתח בפעילות נגדנו יש למצוא שיטות "לשכנע" גם אותם (שוב על בסיס אינדבידואלי) לחדול מפעילות זו.
www.MegaPixel.co.il

נערך לאחרונה ע"י עידו גנוט בתאריך 29-03-2016 בשעה 01:27.
ישן 29-03-2016, 01:22
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי עידו גנוט שמתחילה ב "אוקיי. בוא נגיד כזה..."

ציטוט:
אוקיי.
בוא נגיד כזה דבר.
מצידי שלא ישתמשו במוסד עצמו אבל ישתמשו באותם הכלים ובאותן הטכניקות של המוסד (שיקחו מצידי יוצאי מוסד ויקימו גוף אחר שיוקדש לעניין הזה). בכל מקרה שיטות העבודה לא צריכות להיות אלו של משרד החוץ כפי שהוצע פה אלא משהו הרבה יותר אגרסיבי.

מה זה "באותם כלים ובאותן טכניקות"? אותה רוצה ש(לפי פרסומים זרים - בלה בלה)ישתילו לאנשים פצצות מתחת לכלי הרכב, ירעילו ויצלפו בהם? אתה רוצה שיסחטו ויאיימו על אנשים כדי שימסרו מידע?

אתה בטוח שזה לא יגרום יותר נזק מתועלת?

ישן 29-03-2016, 17:16

בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי ai22 שמתחילה ב "ומי אמר לך שאין"

כן טוב נו.

אגב אישתי סיפרה לי שבסרט אמילי יש איזה קטע שהגיבורה מחליטה להציק לאיזה מישהו אז היא מחליפה לו תנעליים בזוג במידה אחת קטנה יותר, שמה לו קרם לשיער במקום משחת שיניים, מזיזה לו תאנטנה של הטלויזיה בזמן משחק כדורגל ועוד דברים שהוציאו אותו מדעתו - זה בערך מה שאתה מתאר פה

ביתר רצינות - אני לא אתפלא אם במהלך המלחמה הקרה הרוסים והאמריקנים לא פיתחו איזה סם שאם הם מחדירים לך אותו אתה משתגע ואין לו עקבות. תכלס זה יכול להיות אפקטיבי - תחשוב שרוצים לסלק מישהו אבל לא רוצים להרוג אותו בצורה שתחשף - מחדירים לו סם שגורם לו להתנהג כמו חולה נפש ומכאן לשם הוא או מתאבד או מאושפז. אני מניח שזה יכול להיות שימושי במצבים מסוימים.
www.MegaPixel.co.il

ישן 29-03-2016, 01:19
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי עידו גנוט שמתחילה ב "למה אתה חושב כך? בנתיים לא..."

ציטוט:
למה אתה חושב כך? בנתיים לא הבאת שום טיעון ענייני.

אתה טוען ש"המוסד - הוא הגוף האמון על הגנת המדינה מחוץ לישראל. יש לו את הידע, הנסיון והיכולות המבצעיות - הוא צריך לקבל הוראה ותקציב ייעודי לכך."

אבל זה לא נכון. הממשלה כולה על זרועותיה היא הגוף האמון על הגנת המדינה.
אם אתה רוצה לבחור גוף או זרוע אחת של המדינה שאחראית להגנה על המדינה מבחינה ביטחונית, ודאי שזהו צה"ל. זה אפילו כתוב באתר צה"ל: "ייעוד צה"ל - להגן על המדינה, לנצח מלחמה ולהבטיח את קיומה של מדינת ישראל."

המוסד, בניגוד לכך, הוא בעיקרו גוף ביון. תפקידו העיקרי הוא השגת מודיעין, בעיקר ממקורות אנוש (או הפעלת סוכנים כדי להשיג מודיעין מסוג אחר). תפקיד נוסף שלו הוא "מבצעים מיוחדים" על סוגיהם השונים - התנקשויות, חבלה, וכד'. לבסוף יש לו פעילויות נוספות כמו קש"ח בלתי-רשמי וכו'.

אז אם כבר, צה"ל הוא הגוף שצריך לפעול. אבל כל זה תלוי במסגור שלך "הגוף האמון על הגנת המדינה מחוץ לישראל". אם במקום לדבר על "הגנת המדינה" תדבר על ביצוע והסברת מדיניות החוץ של מדינת ישראל או ייצוג המדינה בפני ממשלות זרות וארגונים בינלאומיים ברור שהגוף שצריך לפעול הוא משרד החוץ. אלה כמעט ציטוטים מילה במילה מכאן: http://mfa.gov.il/MFAHEB/AboutUs/Pages/default.aspx

פרקטית, אני מאמין ש-Cu1 חושש מהעובדה הפשוטה שאולי עקרונית למוסד יש מטרות כאלה ואחרות והיכולות שלו צריכות להיגזר מהן (וכאמור, הניסוח שתפקידו של המוסד הוא "הגנת המדינה מחוץ לישראל" רחב מדי), במציאות למוסד יש יכולות מסוימות, וסביר להניח שאם הוא יקבל משימה מסוימת הוא ינסה לדחוס אותה לתוך הקופסה של היכולות שלו, אפילו אם זה יעוות את המשימה וישבור את הקופסה. זה קורה כל הזמן. אפשר לראות את זה כשמשימות גדולות מתחלקות בין המוסד לאמ"ן וכשהצי"ח מתחלק בפועל בין יחידות שונות בתוך אמ"ן. כל יחידה עושה את מה שהיא רגילה לעשות, אפילו אם זה לא תמיד הדבר שהכי מתאים ליעד הספציפי. כן, משתפים פעולה ומבקשים עזרה מיחידות ארגוניות וגופים אחרים, אבל זה עובד סביר רק כי מראש אין דיסוננס גדול כל-כך כמו פה.

כאן יש לך ארגון ששתי ההתמחויות שלו מיוצגות בשני תפקידי הליבה שלו: קצ"אות ולוחמים. אלה לא הכלים שבהם אתה רוצה להשתמש כדי לפתור את הבעיה שהצגת.

נדמה לי שלזה Cu1 התכוון כשכתב "לא משתמשים בסקלפל להרוג זבובים" ו"יש גורמים יותר מתאמים לנושא ובמקרה הכי גרוע צריך לקום אחר מנותק מהמוסד." תקן אותי אם אני טועה.

עם זאת, אני חולק עליו במקום אחד - הקמת גוף חדש כוללת יותר מדי בעיות:
  • הבעיות הפוליטיות והמנהליות (והתקציביות) שבהקמת ארגון ממשלתי חדש.
  • קושי בגיוס כ"א איכותי (או סביר) לארגון ללא מוניטין.
  • התנגדות של הארגונים הקיימים, ומכאן -
  • קשיים בקבלת מידע ממשרד החוץ וגופי המודיעין, קשיים בפעילות במדינות זרות, וכו'.
  • משך הזמן הארוך שייקח לכל הסיפור להתבצע (שנים, לא פחות), כשמדובר בבעיה שכבר עכשיו הטיפול בה באיחור.
הייתי אומר שלהקים יחידה ארגונית בתוך גוף קיים (נגיד, המוסד באמת) ואולי משהו בסגנון כוח משימה משולב של המוסד ומשרד החוץ זה סביר יותר.

נערך לאחרונה ע"י פסטן בתאריך 29-03-2016 בשעה 01:23.
ישן 29-03-2016, 01:32

בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי פסטן שמתחילה ב "[QUOTE=עידו גנוט]למה אתה חושב..."

יש לי תחושה שראית יותר מידי סרטי ריגול.

רוב פעילות המוסד איננה חיסול. רוב פעילות המוסד כמו רוב ארגוני הביון משעממת למדי (אם מה שיש לך בראש זה סרטי ג'יימס בונד) וכוללת איסוף מידע והפעלת סוכנים.

אף אחד לא מדבר על התנקשויות או שום דבר קרוב לכך. זה ממש לא הכוונה שלי (אלא אם יגלו למשל שהמודיעין האירני עומד מאחורי הפעולה ואז למוסד יש אני מניח יד די חופשית).

מה שאני מדבר עליו קרוב הרבה יותר לסחיטה ויש הרבה (מאד) דרכים לסחוט אנשים (לכן הוספתי למעלה תוספת למה שכתבתי שמדברת על פעולה לא נגד אירגונים אלא נגד אינדבידואלים מאד מסויימים - סביר להניח שאנחנו מדברים כאן - אחרי שיזהו וינתחו את פעילות האירגונים הללו ברחבי העולם - שוב עניין של גוף מודיעין - על לכל היותר כמה עשרות אנשי מפתח בכל העולם שנטרול שלהם יצמצם מאד את פעולת ה-BDS בכל העולם).

איך לסחוט בדיוק ועל מה - את זה המוסד יודע לעשות מצוין אני בטוח. וזה הרבה יותר נקי מרצח.
www.MegaPixel.co.il

נערך לאחרונה ע"י עידו גנוט בתאריך 29-03-2016 בשעה 01:36.
ישן 29-03-2016, 01:39

בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי עידו גנוט שמתחילה ב "יש לי תחושה שראית יותר מידי..."

סתם בשביל לסבר את האוזן - דוגמא היפותטית לגמרי:
המוסד מגלה כי בעלה של שרת החוץ השבדית תומכת BDS נלהבת (נניח), בעלים של חברת בנייה גדולה, זכה "במקרה" במכרז גדול במיליארדי דולרים בקטאר שעליו היה אחראי אמיר מקומי תומך חמאס.

המידע הזה לו היה מגיע לתקשורת היה יכול ליצור בעיות לא פשוטות לשרה. במקום להדליף אותו דואגים שהשרה תבין בדרך עדינה שעדיף לה לרדת קצת מהעץ בכדי שהמידע לא יפורסם.

ויש כמובן הרבה אפשרויות אחרות כיד הדמיון הטובה.
www.MegaPixel.co.il

ישן 29-03-2016, 04:05
  tby tby אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.05.14
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי עידו גנוט שמתחילה ב "הפעלת המוסד כנגד פעילות ה-BDS בחו"ל"

אם היה למדינת ישראל משהו יחודי כזה במסגרת הממשלה , אולי שר, שאחראי על קשרי החוץ של המדינה , אז היה אפשר להקים פעילות תחת השר הזה תוך ניצול שגרירויות ישראל שיפעילו גורמים מקומיים שירחרחו....

רעיון מהפכני אחר זה שאותה פונקציה, עם המשרד הייעודי שנקים לקשרי חוץ , תעסוק בהסברה באופן רציני ומקצועי ביחס של 10 שלנו על כל פעיל BDS , כולל משרדי יחסי ציבור , ארועים וכו'

היה פעם דבר כזה , קראו לו - "שר החוץ", אבל זה כנראה בוטל , כי אין צורך.

בנימה רצינית - הכל צריך להיות באחריות משרד החוץ שפעם היה תפקיד מס 2 בממשלה , שיפעיל את השגרירויות , שאם לא היו מלאות במינויים פוליטיים היו גם הרבה יותר אפקטיביות . הסברה ויחסי ציבור זה עניין מקצועי - ישראל מקבלת המון עיתונות שלילית, חלקה מוצדקת , חלקה לא , אך עדיין לא נפל האסימון באופן מלא כי חזית יחסי הציבור בעולם דורשת תשומת לב, מקצועיות ומשאבים לפחות כמו הגבול בגולן

תופעת ה BDS מראה רק כמה ישראל נכה בנושאי הסברה בחוץ וכל שנדרש זה לנער היטב את משרד החוץ

נערך לאחרונה ע"י tby בתאריך 29-03-2016 בשעה 04:07.
ישן 29-03-2016, 04:34

בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי tby שמתחילה ב "אם היה למדינת ישראל משהו..."

אני בעד הסברה ובעד תקצוב נאות של העניין - יש אפילו איזה משרד שקיבל לאחרונה תקציבים לטובת העניין (יעשה משהו או לא - עוד נראה - אני מהמר על לא).

הנקודה שלי בדיון הזה היא שה-BDS חורג מבעיה הסברתית פשוטה. זה גוף שלדעתי (ולא רק) עומדים מאחוריו (כנראה בצללים) גורמים שהם אויבי מדינת ישראל ומעוניינים בהשמדתה ופועלים לטובת העניין באופן אקטיבי ומקצים לכך משאבים רבים. ההתמודדות איתם בדרך דיפלומטית בלבד היא טעות והתעלמות מעומק ומסוג הבעיה ומהעומדים מאחוריה.
www.MegaPixel.co.il

ישן 18-05-2016, 01:58

בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי עידו גנוט שמתחילה ב "הפעלת המוסד כנגד פעילות ה-BDS בחו"ל"

עכשיו ה-BDS טוען שהמוסד בעיקבותיו (מתוך ישראל היום 18/5/2016):

לא שזה אומר שזה נכון, אבל מצד שני אולי בכל זאת מישהו שמע להצעותי.

בכל מקרה אני חוזר על דעתי שהכלים הנכונים כנגד ה-BDS הם בדיוק הכלים של שרותי ביון כנגד ארגוני טרור ומדינות טרור - איסוף מידע על גורמי מפתח, follow the money ומציאת דרכים לדאוג שהפעילות תפסיק בכל הכלים הראויים (כשבמקרה הזה חיסולים יהיו כנראה counter productive, מצד שני חשיפה של מקורות מימון מצד ארגוני טרור ומדינות אוייב בהחלט יכולים להיות יעילים, לחץ מכל הסוגים כלפי פעילים מובילים בדגש על חשיפת טובות הנאה, כספים וכו' שקיבלו עבור תמיכתם ב-BDS וכמובן גם כלים משפטיים ואחרים).

חייבים למפות את הרשת הזאת ולמצוא מי העומדים מאחוריה - לדעתי מי שצריך כבר יודע ומספר הצמתים המרכזיים ברשת של ה-BDS הוא לא גדול - ריסוק של הצמתים האלו יגרור לקריסה של התנועה הזאת - וזה בדיוק סוג הדברים שהמוסד (או אם אתם מתעקשים לא להפעיל אותו מסיבות מדיניות אז גוף פרטי במימון המדינה של יוצאי מוסד/8200) צריך לבצע.
www.MegaPixel.co.il

ישן 19-05-2016, 19:38

בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "או שאולי מישהו לקח רעיון שאתה..."

לכבוד הוא לי

האמת שאני אשמח הרבה יותר אם ייקחו את הרעיון הזה ויעשו איתו משהו ברצינות. אמרתי כבר כמה פעמים פה שיש לי תחושה שממעיטים במשמעות ובעומק האיום הזה. האוייב הבין שאין דרך אמיתית להכריע אותנו צבאית והוא פנה לשיטות אחרות מתוחכמות יותר אך מסוכנות לא פחות. אין לי בכלל ספק שמאחורי לפחות חלק מפעילות ה-BDS עומדים גורמים מממנים שהם אויבי מדינת ישראל ורצונם להשמידה ומבחינתם זהו אפיק השקעה לגיטימי שמנצל חובבי זכויות אדם במערב בכדי לקדם את האג'נדה שלהם. כל הסיפור הפלסטיני פה הוא סתם עוד קרדום ניגוח - אם לא היו הפלסטינים היו מוצאים משהו אחר ומקימים תנועה אחרת מסביבו.
www.MegaPixel.co.il

ישן 21-05-2016, 08:06
צלמית המשתמש של MS_Rogue
  משתמש זכר MS_Rogue MS_Rogue אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.03.10
בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי עידו גנוט שמתחילה ב "לכבוד הוא לי ;) האמת שאני..."

על כך שהBDS היא תנועה אנטי-ישראלית ושהיא מסוגלת לגרום נזק לישראל אין ויכוח.

אבל אם אתה מפעיל את המוסד כנגד הBDS אתה לכאורה תוכיח שישראל היא אכן המפלצת שהBDS טוענת שהיא.

ועתה לנקודה החשובה לדעתי - ממה שראיתי כאן באמריקה, הBDS איננה לבד ואיננה אפילו הגוף המוביל בהשחרת פני ישראל. זאת ועוד, כאשר אתה מציג בפני מי שמאמינים שישראל היא המדינה הנוראה והמרושעת ביותר בעולם שאלות כמו "מה באמת? יותר מאיראן? סודן? סין?" אתה מקבל מין מבט שאומר לך "ברור לי שישראל איננה באמת שורש כל רוע אבל בחיים לא אודה בכך". אפילו אם תצליח לפגוע באופן רציני בתנועת הBDS, לא תשנה שום דבר בשטח

ישן 21-05-2016, 14:08

בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "על כך שהBDS היא תנועה..."

לא ברורה לי הטענה שלך.
באיזה מובן הפגיעה ב-BDS (ואגב BDS זה מבחינתי שם כולל לקבוצות האלו ולא שם של ארגון ספציפי - זה כמו שג'יפ זה שם כולל לסוג כלי רכב למרות שזה גם של של חברה), תוביל להוכחת הטענה כנגד ישראל?

אני לא מדבר פה על מסע סיטונאי לרצח פעילי BDS, אני מדבר על שיטות שיובילו מצד אחד לחשיפת מקורות המימון של הגופים הללו שבחלקם לפחות מגיעים לדעתי מאוייבים ישירים של ישראל (כולל גופי טרור ממש וגורמים מממנים או מזוהים עם גופים כאלו ומדינות אויב), מה שיוביל להשחרת פניהם ולייבוש מקורות המימון ואולי גם לפתיחת חקירות במדינות בהם ה-BDS פועל. בנוסף מדובר על שיטות שבהם משתמשים ארגוני ביון כמו המוסד לגרום לאנשים לעשות מה שאותם ארגונים רוצים שיתבצע - והשיטות האלו מספיק מתוחכמות שלא יתגלו בקלות ומכיוון שמדובר בגורמים עם חשיפה תקשורתית אפשר גם לקבוע אמות מידה קצת שונות בהפעלה נגדם מאשר מול פעילי טרור קלאסיים.

אני לא רואה שום בעיה בפעילות כזאת (כאמור אם יש משהו בעייתי ספציפית עם הפעלה של המוסד במדינות שבו פועל ה-BDS שיקימו חברה פרטית שתבצע את זה - יש מספיק דרכים), אלו אוייבים של מדינת ישראל ויש לפעול מולם כמו שפועלים מול אוייב (גם אם זה דורש התאמה מסויימת בטכניקות).
www.MegaPixel.co.il

ישן 21-05-2016, 17:12
צלמית המשתמש של MS_Rogue
  משתמש זכר MS_Rogue MS_Rogue אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.03.10
בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי עידו גנוט שמתחילה ב "לא ברורה לי הטענה שלך. באיזה..."

ציטוט:
לא ברורה לי הטענה שלך.
באיזה מובן הפגיעה ב-BDS (ואגב BDS זה מבחינתי שם כולל לקבוצות האלו ולא שם של ארגון ספציפי - זה כמו שג'יפ זה שם כולל לסוג כלי רכב למרות שזה גם של של חברה), תוביל להוכחת הטענה כנגד ישראל?

ארגוני הBDS השונים מזוהים, באופן כללי, כ"ארגוני זכויות אדם"... איך לדעתך זה ייראה אם ישראל תפעיל את המוסד נגד "ארגוני זכויות אדם"? אתה תשחק בדיוק לידי הפרופגנדה שלהם.

ציטוט:
אני לא מדבר פה על מסע סיטונאי לרצח פעילי BDS, אני מדבר על שיטות שיובילו מצד אחד לחשיפת מקורות המימון של הגופים הללו שבחלקם לפחות מגיעים לדעתי מאוייבים ישירים של ישראל (כולל גופי טרור ממש וגורמים מממנים או מזוהים עם גופים כאלו ומדינות אויב), מה שיוביל להשחרת פניהם ולייבוש מקורות המימון ואולי גם לפתיחת חקירות במדינות בהם ה-BDS פועל.

מקורות המימון של מרבית הגופים האלו ידועים.. הם כוללים בין השאר גופים אנטישמיים כמו האיחוד האירופי וממשלות אנטישמיות כמו ממשלת נורבגיה. אם אתה חושב שגילוי שמקורות המימון של גופי הBDS ישנה משהו למישהו יש לך יותר מדי אמון באינטליגנציה של האדם הממוצע ובמוכנות שלהם להפעיל את המוח.

ציטוט:
בנוסף מדובר על שיטות שבהם משתמשים ארגוני ביון כמו המוסד לגרום לאנשים לעשות מה שאותם ארגונים רוצים שיתבצע - והשיטות האלו מספיק מתוחכמות שלא יתגלו בקלות ומכיוון שמדובר בגורמים עם חשיפה תקשורתית אפשר גם לקבוע אמות מידה קצת שונות בהפעלה נגדם מאשר מול פעילי טרור קלאסיים.

סחיטה? נו בחייך

ישן 21-05-2016, 17:42

בתגובה להודעה מספר 44 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "[QUOTE=עידו גנוט]לא ברורה לי..."

אני לא מדבר על פעולה במישור הזה נגד הגופים עצמם (אז זה צריך לעשות במישורים גלויים - משפטיים ומדיניים - לדוגמא הפעלת חוק אנטי חרם בקונגרס שיטיל חרם נגדי על כל בנק, גוף או מדינה שפועל עם הגופים האלו - זה אמצעי לחץ אדיר - השאלה כמה כוח יש לנו בקונגרס להרים דבר כזה - אני מקווה שכן), אני מדבר נגד הגורמים שעומדים מאחוריהם כלכלית ופה מדובר לטעמי על אינדבידואלים.

אתה טוען שזה ממומן על ידי ממשלות אני חושב שאתה טועה. לדעתי חלק גדול מהתקציבים מגיעים מגורמים פרטיים וחלק אחר מגיע מגופים שהם ממני טרור באופן ישיר או עקיף. גורמי ביון יכולים לדאוג שאותם גורמים מממנים לא ימשיכו במימון הזה.

אגב אפילו אם נניח שאתה טוען שהגורם המממן העיקרי הוא ממשלת נורבגיה (אני לא חושב שזה נכון אבל נניח לשם הדיון) אתה באמת חושב שהמוסד (ופה אני מתכוון למוסד עצמו) לא יכול לגרום לממשלת נורבגיה לשנות כיוון? אני בטוח שהפלסטינים באמת לא כל כך חשובים להם ויש דברים שיותר מעניינים אותם ושבאמצעותם אפשר להועיל (או להזיק) להם (סתם דוגמא - נניח שלישראל יש מידע על עסקאות שהנורבגים עשו מול חברות נפט מסוימות שלא בדיוק הטיבו עם הציבור בנורבגיה או איכות הסביבה אבל מאד הטיבו אם גורמים כאלו ואחרים בממשלה - מספיק לרמוז שהדבר יתפרסם בכדי להוריד את רמת המימון של המדינה בגופים האלו באופן שקט).

צריך לזכור משהו - כל ארגון - חזק ככל שיהיה (לא שאני חושב שממשלת נורבגיה היא גוף חזק) - הוא בסופו של דבר קבוצה של אנשים שלכל אחד מהם רצונות, צרכים וחולשות. כל בן אדם הוא לחיץ - צריך רק לדעת מה נקודות הלחץ (היה ראיון עם דגן לא מזמן שפורסם לאחר מותו - הוא אמר שם את זה באופן מאד קולע והתכוון בדיוק למה שאני מדבר עליו והמוסד יודע לעשות את הדברים האלו נהדר - אולי יותר טוב מרוב גופי המודיעין בעולם).
www.MegaPixel.co.il

ישן 12-10-2017, 21:36
  משתמש זכר קרן-אור קרן-אור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06
בינתיים- בכיוון ההפוך: אל-גז'ירה מפרסמת תחקיר על השדולה הישראלית בוושינגטון

https://www.haaretz.co.il/news/worl...emium-1.4511867

חסום למחשבי, אך משום מה פתוח מהנייד.

הרשת שתלה כתב שלה בתפקיד של מתמחה בארגון הפרו-ישראלי "The Israel Project", בעיקר בתפקידי גיוס תורמים, במשך כחודשיים. הוא שכר דירה ונהג לערוך בה מסיבות לעובדי הארגונים והשגרירות הישראלית- כניראה שאל-ג'זירה התקינו מראש מצלמות ומיקרופונים בדירה כדי לאסוף התבטאויות בעייתיות.
בכיר בארגון פרו-ישראלי מוביל טוען כי כל העסק עלה בודאי עשרות אלפי דולר וחורג מהיקף של תחקיר עיתונאי רגיל, ומגיע לרמות של "ריגול מדיני".

בתחילת השנה הרשת שידרה תחקיר דומה על הפעילות הפרו- ישראלית בבריטניה, ועובד השגרירות שם שי מסוט נאלץ להתפטר, לאחר שהוקלט מתפאר כי הוא יכול "להפיל" פוליטיקאים בריטיים המתנגדים לישראל. באותו זמן עבד בוושינגטון פעיל בריטי, ג'יימס אנתוני קליינפלד, שהציג עצמו כפרו-ישראלי, ונעלם עם פרסום התחקיר "הבריטי". מסתבר שהוא בכלל היה פעיל פרו-פלסטיני.

עכשיו, מה הבעיה לגייס יהודי "פרו-פלסטיני" שיסתובב קצת בחוגי ה- BDS וייראה איזה נבלות הם?
ישן 12-10-2017, 21:46

בתגובה להודעה מספר 46 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "בינתיים- בכיוון ההפוך: אל-גז'ירה מפרסמת תחקיר על השדולה הישראלית בוושינגטון"

מ... כמה דברים:
1. קודם כל הייתי נותן למי שצריך שיבדוק מי באמת עומד מאחורי התחקיר הזה (אם הם נזקקו לתקציבים חריגים יכול להיות שהיה גורם שהיה מוכן לספק להם אותם בכדי להזיק לישראל - שווה לברר מי הוא ואיך אפשר לפעול נגדו).

2. לגבי מה שהצעת - אלו בדיוק השיטות שאני טענתי שצריך להפעיל - כשאנשים שמועים "להפעיל שיטות של המוסד נגד ה-BDS" הדבר הראשון שעולה להם בראש זה חיסולים וחטיפות. אבל זה אחוז זעיר מעבודת המוסד. המוסד הוא קודם כל גוף מודיעין - הוא לא זרוע החיסולים של ישראל (גם אם זה משהו שהוא עושה במקרים כאלו ואחרים כשאין אפשרויות אחרות). כגוף מודיעין יש לו קשת רחבה של אפשרויות פעולה שרובן מאד שקטות ומאד "מתחת לשולחן". יש דרכים מודיעיניות לפעול נגד גורמי BDS בלי שהם בכלל יבינו שפועלים נגדם ובמקרים אחרים יש דרכים יותר ישירות אבל עדיין חשאיות - כמו למשל מציאת מידע מפליל על גורמים העוסקים במימון פעיל של ה-BDS. אלו כולן שיטות מודיעניות מוכרות - צריך רק להקצות את המשאבים וכוח האדם המתאים לטובת הפעילות הזאת ולהחליט שהיא מספיק חשובה (והיא בהחלט מספיק חשובה).
www.MegaPixel.co.il

ישן 12-10-2017, 22:30

בתגובה להודעה מספר 48 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב ""תחקיר של אל-ג'זירה" לא מזיז..."

לא חושב שהבנת אותי ואני לא בטוח שאני מבין אותך.

כל השרשור הזה מטרתו הייתה לייצר פעולה כנגד גורמי BDS (במובן הרחב) שמעוניינים לפגוע בישראל. אני לא מדבר על מי שמארגן פה ושם איזה הפגנה פרו פלסטינית אני מדבר על הגורמים שעומדים מאחורי אותם קמפיינים ממומנים שמטרתם לגרום נזק כלכלי ומדיני חמור למדינת ישראל - גורמים שהם דה פקטו אוייבים של המדינה וכמו שכתבתי בפתיחת השרשור הזה אני לא אתפלא אם נמצא ביניהם גם גורמים רשמיים יותר או פחות ממדינות אוייב וארגוני טרור ועוד כמה "אוהבי ישראל".

מול הגורמים האלו אני חושב שיש לפעול בכל האמצעים - כשהאידאל הוא כמובן לפעול באמצעים שקטים - מתחת לראדר אבל כאלו שיהיו יעילים בנטרול אותם גורמים (אני חוזר שוב על מה שאמרתי - בסופו של דבר מדובר לא בגופים אלא באינדבידואלים - למשל יכול להיות שמי שדחף להפקת התחקיר הזה הוא עורך כלשהו באלג'זירה - אם מתברר שאותו גורם פועל באופן קבוע בכדי לייצר כתבות מכפישות ופוגעניות נגדנו - צריך לברר מי הוא ומי עומד מאחוריו ואז לנסות ולראות כיצד אפשר לדאוג באופן שקט למנוע ממנו להמשיך במה שהוא עושה - ואני לא מדבר על פצצה במכונית - כבר הזכרתי כאן שורה של דרכי פעולה הרבה יותר "עדינות" - אגב בראיון עם מאיר דגן זמן קצר לפני מותו הוא אמר משהו מאד נכון - לכל אדם יש נקודות חולשה (נדמה לי שהוא מנה 3 עיקריות) ותוך ניצול נכון שלהן ועבודה מודיעינית טובה אפשר לגרום כמעט לכל אדם לעשות מה שאתה רוצה שיעשה.

לגבי מה שאתה כתבת - אין לי מושג מה הקשר לשידור חומרים של המוסד, לעובדה או למשטרה.
www.MegaPixel.co.il

ישן 12-10-2017, 23:05

בתגובה להודעה מספר 50 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "נתתי דוגמא מאצלנו. התכוונתי..."

יש למוסד לדעתך בעיה לפרסם בארה"ב מידע דרך עיתונאים? גופי ביון רציניים כמו המוסד יודעים איך להזין חומרים לגורמים עיתונאיים בדרכים עקיפות לגמרי - לעיתים באופן כזה שהעיתונאי יאמין לגמרי שהוא זה שיזם בכלל את התחקיר וביצע אותו מא. ועד ת. - ארגוני ביון כמו המוסד וה-CIA הם אומנים במניפולציות מהסוג הזה ולא רק הם.

בכל מקרה הרבה פעמים לא צריך לפרסם כלום. צריך לדאוג שמי שמנסה לגרום לך נזק יגלה פתאום מעטפה על דלת ביתו עם החומר אודותיו. הוא כבר יבין לבד שאם הוא לא רוצה שזה יתפרסם הוא צריך לרדת מהעניין - זה עובד יופי הרבה פעמים, ולא רק בסרטים.
www.MegaPixel.co.il

ישן 12-10-2017, 23:21
  סלעי סלעי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.03.09
בתגובה להודעה מספר 49 שנכתבה על ידי עידו גנוט שמתחילה ב "לא חושב שהבנת אותי ואני לא..."

יסלחו לי כולם (אני מקווה) ועידו בעיקר, אבל האשכול הזה הזוי לגמרי. אף אחד ב BDS לא ישתכנע בצדקת דרכנו בגלל הדברים שהצעת, וחלק גדול מהם אינם רלבנטיים כלל לביטחון אלא יותר לפוליטיקה, מה שהופך את כל העסק לבעייתי שבעתיים. שורה תחתונה - ה BDS הוא בעייה פוליטית. כמה שלא נצעק אנטישמים - העולם ברובו לא רואה את זה ככה. וככל שמנסים להראות שפועלים יותר נגד זה ברמה המדינתית - כך זה פועל יותר כבומרנג, וכך הופכים יותר ויותר עכברים להרים.
ככל שהמדינה מחוקקת חוקים נגד זה - החוקים הללו הופכים לנשק בידי ה BDS (ולשיטתם - בצדק). הבעייה שלך היא לא עם הקבוצה שמבחינתה ישראל/יהודים הם הבעייה הגדולה של העולם בכל מקרה: אותם לא תשכנע ואיתם אין מה לדבר. הבעייה שלך היא אותם רבים (הרוב) שנסחף בעקבותיהם. חקיקה, פעילות מדינתית וכדו' רק משכנעים את הרוב הנסחף שישראל היא יותר כמו טורקיה של ארדוון מאשר מדינה מערבית מתוקנת.
לצערי, המדינה רוצה להראות שהיא פועלת נגד זה יותר מאשר ליצור שינוי אמיתי אצל הרוב הנסחף הזה (שאינו מונוליט בכל מקרה). אז היא צועקת, מנסה לחוקק, לגייס וכו' - וזה טוב אם רוצים לשכנע את הישראלים שהמדינה עושה, אבל רע אם רוצים לשכנע את הזרים שאין מקום ל BDS. מי שבאמת עושה שינוי, לאט, בקטן, בהדרגה, זה אותם אנשים שלא פועלים מטעם המדינה אלא מטעם עצמם; וככל שהמדינה נכנסת למקומות הללו ברגל גסה זה שירות דוב למטרה החשובה (שאיננה יח"צ למדינה בתוך ישראל אלא מחוצה לה). להכניס לכל זה את המוסד - זה כבר שטותי להחריד, ועוד עם כל מיני ניסיונות סחיטה שתוארו לעיל, שמקומם כשרוצים להשיג מידע מודיעיני קריטי ברור (ולא בלתי בעייתי לכשעצמו, אבל ניחא), אבל לחלוטין לא בהקשר הזה.
ולסיום, בניגוד לצועקים BDS BDS BDS וחוששים ממנו כאילו אין איראן, לדעתי עושים מזה הרבה יותר מדי. ה BDS אינו איום קיומי משמעותי על ישראל, והדרך היחידה להיאבק בו כדי שלא יהפוך לכזה הוא על ידי זה שהמדינה תראה לעצמה קודם כל ואחר כך לעולם שהיא לא מה שה BDS אומר שהיא במעשים (אבל כאן זה עובר לפוליטיקה - אגב, לא של "להחזיר שטחים" או "לא להחזיר אף שעל" - אז אני עוצר).
ישן 13-10-2017, 02:01

בתגובה להודעה מספר 52 שנכתבה על ידי סלעי שמתחילה ב "יסלחו לי כולם (אני מקווה)..."

סלעי - אני מאד מעריך את הידע שלך (במיוחד בכל מה שקשור לצו"ב וסין) אבל במקרה הזה אני חושב שאתה פשוט לא מבין על מה מדובר.

אתה חושב שה-BDS (ואני מתייחס אליו כמו שכתבתי פה לא כארגון מסוים אלא כמכלול וברור שלא מדובר בקבוצה הומוגנית) הוא גוף פוליטי או ארגון זכויות אדם (כמה סטודנטים חדורי אמונה + כמה פעילים פרו פלסטינים או פלסטינים ממש שבוכים על אדמתם שנגזלה) - זאת טעות חמורה. כך הם רוצים שתראה אותם - אבל ממש לא בזה מדובר (אם זה היה הכל לא הייתי מעלה בדעתי להזכיר זאת כאן).

מה שעומד מאחורי (לפחות חלק) מאותם גורמים הוא משהו אחר לגמרי - הרבה יותר מסוכן. מדובר בשילוב של גורמים אנטישמיים (לא אתפלא אם מאחורי הקלעים יש גם נאו נאציים ממש) שחברו לגורמים אנטי ישראליים (האחים המוסלמים, גורמים ממדינות מוסלמיות קיצוניות ועוד) שמקצים משאבים וכספים לא רק כדי להציג את ישראל ככובשת (נניח לגיטימי) אלא בכדי לייצר חרם על ישראל (בדגש על חרם כלכלי).

חרם כלכלי - נניח דמוי מה שראינו בדרום אפריקה בתקופת האפרטהייד - הוא בוודאי סכנה קיומית לישראל - ואם אתה חושב שאין סיכוי שזה יקרה זה בטח לא בגלל שזאת לא התוכנית של אותם הגורמים.

מדובר על מלחמה - לא מלחמה קונבנציונאלית אבל בהחלט מלחמה (ממש אגב כשם שהרוסים פועלים כיום בשביל לקדם אינטרסים שלהם במדינות שונות בדרכים שלא מערבות לחימה ישירה - ואני לא מדבר על סוריה ואפילו לא על אוקראינה). ואם נסתכל עליה כמלחמה - מול אוייב מאד מתוחכם שפועל בשיטות של המאה ה-21 (שימוש מסיבי רשתות חברתיות, מניפולציות של העיתונות ועוד) עם תקצוב מאד גבוה שמגיע משלל מקורות (חלקם אולי לגיטימיים כלפי חוץ - האיחוד האירופי וכו' והרבה מהם להערכתי ממש לא לגיטימיים) נבין עם מי יש לנו עסק.

בכדי להילחם את המלחמה הזאת - שאתה כרגע אפילו לא מודע לקיומה - צריך אמצעים וצריך גורמים שיודעים לפעול בכלים הנכונים (בעיקר פעילות מודיעינית, זיהוי גורמי מפתח, שרשרת הכסף וניטרול איומים).

אם נראה לך שהצעתי באזשהו מקום בשרשור הזה שאני אשכנע את הגורמים הללו בצדקת הדרך של ישראל אתה כנראה לא קורא מה שאני כותב. מדובר באוייבים שלנו - אתה לא תשכנע אותם בכלום (אני מדבר על האנשים שעומדים באמת מאחורי הפעילות הזאת לא בסטודנטים האמריקנים/אירופאים שמשמשים כ-front של הגופים הללו ובטח לא בפעילים הפלסטינים). אתה צריך להילחם באותם גורמים - לייבש את מקורות המימון שלהם, לקעקע את האמינות של העומדים מאחוריהם (לדוגמא על ידי פרסום קשרים שלהם עם גופי טרור) ולבצע כל פעולה שתוציא את שחקני המפתח של הצד השני מהתמונה (כולל פעולות נקודתיות שהצעתי כאן כמה פעמים כבר ולא אחזור עליהן שוב).
www.MegaPixel.co.il

נערך לאחרונה ע"י עידו גנוט בתאריך 13-10-2017 בשעה 02:29.
ישן 13-10-2017, 08:35
  סלעי סלעי אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 53 שנכתבה על ידי עידו גנוט שמתחילה ב "סלעי - אני מאד מעריך את הידע..."

ציטוט:
סלעי - אני מאד מעריך את הידע שלך (במיוחד בכל מה שקשור לצו"ב וסין) אבל במקרה הזה אני חושב שאתה פשוט לא מבין על מה מדובר.

אתה חושב שה-BDS (ואני מתייחס אליו כמו שכתבתי פה לא כארגון מסוים אלא כמכלול וברור שלא מדובר בקבוצה הומוגנית) הוא גוף פוליטי או ארגון זכויות אדם (כמה סטודנטים חדורי אמונה + כמה פעילים פרו פלסטינים או פלסטינים ממש שבוכים על אדמתם שנגזלה) - זאת טעות חמורה. כך הם רוצים שתראה אותם - אבל ממש לא בזה מדובר (אם זה היה הכל לא הייתי מעלה בדעתי להזכיר זאת כאן).
זה לא מה שאני חושב.
מה שעומד מאחורי (לפחות חלק) מאותם גורמים הוא משהו אחר לגמרי - הרבה יותר מסוכן. מדובר בשילוב של גורמים אנטישמיים (לא אתפלא אם מאחורי הקלעים יש גם נאו נאציים ממש) שחברו לגורמים אנטי ישראליים (האחים המוסלמים, גורמים ממדינות מוסלמיות קיצוניות ועוד) שמקצים משאבים וכספים לא רק כדי להציג את ישראל ככובשת (נניח לגיטימי) אלא בכדי לייצר חרם על ישראל (בדגש על חרם כלכלי).
הרוב המכריע של האנשים שמעורבים בזה הם אנשים רגילים לגמרי, שרוצים להראות צדיקים (בעיני עצמם), שזורמים עם אלה שנתפסים כקורבנות.

חרם כלכלי - נניח דמוי מה שראינו בדרום אפריקה בתקופת האפרטהייד - הוא בוודאי סכנה קיומית לישראל - ואם אתה חושב שאין סיכוי שזה יקרה זה בטח לא בגלל שזאת לא התוכנית של אותם הגורמים.
אם מדינת ישראל תהפוך למדינת אפרטהייד - אז בסוף זה בוודאי יקרה. אם מדינת ישראל תתנהג בחוכמה אז קשקושי ה BDS ישארו בגדר קשקוש.

מדובר על מלחמה - לא מלחמה קונבנציונאלית אבל בהחלט מלחמה (ממש אגב כשם שהרוסים פועלים כיום בשביל לקדם אינטרסים שלהם במדינות שונות בדרכים שלא מערבות לחימה ישירה - ואני לא מדבר על סוריה ואפילו לא על אוקראינה). ואם נסתכל עליה כמלחמה - מול אוייב מאד מתוחכם שפועל בשיטות של המאה ה-21 (שימוש מסיבי רשתות חברתיות, מניפולציות של העיתונות ועוד) עם תקצוב מאד גבוה שמגיע משלל מקורות (חלקם אולי לגיטימיים כלפי חוץ - האיחוד האירופי וכו' והרבה מהם להערכתי ממש לא לגיטימיים) נבין עם מי יש לנו עסק.

בכדי להילחם את המלחמה הזאת - שאתה כרגע אפילו לא מודע לקיומה - צריך אמצעים וצריך גורמים שיודעים לפעול בכלים הנכונים (בעיקר פעילות מודיעינית, זיהוי גורמי מפתח, שרשרת הכסף וניטרול איומים).
זאת לא מלחמה (למרות שאם להשתמש בטרמינולוגיה שלך, כנראה שאני חייל "חוד" בה), וככל שיחשבו על זה כמלחמה כך ימשיכו לשחק לידי ה BDS.

אם נראה לך שהצעתי באזשהו מקום בשרשור הזה שאני אשכנע את הגורמים הללו בצדקת הדרך של ישראל אתה כנראה לא קורא מה שאני כותב. מדובר באוייבים שלנו - אתה לא תשכנע אותם בכלום (אני מדבר על האנשים שעומדים באמת מאחורי הפעילות הזאת לא בסטודנטים האמריקנים/אירופאים שמשמשים כ-front של הגופים הללו ובטח לא בפעילים הפלסטינים). אתה צריך להילחם באותם גורמים - לייבש את מקורות המימון שלהם, לקעקע את האמינות של העומדים מאחוריהם (לדוגמא על ידי פרסום קשרים שלהם עם גופי טרור) ולבצע כל פעולה שתוציא את שחקני המפתח של הצד השני מהתמונה (כולל פעולות נקודתיות שהצעתי כאן כמה פעמים כבר ולא אחזור עליהן שוב).

הרוב המכריע של האנשים - למעט קבוצות ליבה קטנות יחסית כאמור - בדבר הזה הם לא אויבים שלך או שלי. אתה לא תצליח לייבש את מקורות המימון שלהם, וככל שתנסה להוציא "שחקני מפתח" שלהם (בדרכים פסולות מן היסוד) תגרום לרבים אחרים להצטרף, ולהפוך קיצוניים יותר.
אני אומר שוב - העניין הוא פוליטי, לא צבאי. אני לא אומר את זה מתום לב וחוסר הבנה - אני נאבק ב BDS באופן אישי כבר הרבה זמן, מכיר גם אנשים טובים שתמכו בו באירופה ואמריקה (חלקם הצלחתי לשכנע אחרים לא), ורואה את הגועל נפש גם.
ישן 13-10-2017, 14:11

בתגובה להודעה מספר 54 שנכתבה על ידי סלעי שמתחילה ב "[QUOTE=עידו גנוט]סלעי - אני..."

אתה אולי נלחם בשכבה החיצונית - המעטפת - כל אותם יפי נפש (בציניות או באמת) שמאמינים לנרטיב הפלסטיני. הם לא מעסיקים אותי ולא מולם אני מציע את מה שאני מדבר עליו. גם אם הם הרוב הם מופעלים (רובם אני מניח בלי לדעת כלל) על ידי גורמים אינטרסנטיים מאחורי הקלעים - גורמים אלו הם האוייבים שלנו ומולם אני מציע להפעיל כל אמצעי ראוי ולהתחיל בפעילות מודיעינית שמטרתה בדיוק כמו שכתבתי לאתר, לזהות מקורות מימון ולסכל - זאת פעילות מודיעינית פר אקסלנס.
www.MegaPixel.co.il

ישן 13-10-2017, 14:16
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 54 שנכתבה על ידי סלעי שמתחילה ב "[QUOTE=עידו גנוט]סלעי - אני..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי סלעי
הרוב המכריע של האנשים - למעט קבוצות ליבה קטנות יחסית כאמור - בדבר הזה הם לא אויבים שלך או שלי. אתה לא תצליח לייבש את מקורות המימון שלהם, וככל שתנסה להוציא "שחקני מפתח" שלהם (בדרכים פסולות מן היסוד) תגרום לרבים אחרים להצטרף, ולהפוך קיצוניים יותר.
אני אומר שוב - העניין הוא פוליטי, לא צבאי. אני לא אומר את זה מתום לב וחוסר הבנה - אני נאבק ב BDS באופן אישי כבר הרבה זמן, מכיר גם אנשים טובים שתמכו בו באירופה ואמריקה (חלקם הצלחתי לשכנע אחרים לא), ורואה את הגועל נפש גם.

זה נכון שזה פוליטי ולא צבאי, אבל זה לא אומר שזו לא מלחמה.
מלחמה במובן הרחב זה לא רק טנקים וטילים.

גם המלחמה הקרה הייתה מלחמה, ולא רק באספקטים הצבאיים שלה.
גם רדיו אירופה החופשית היה חלק מהמלחמה וגם המהלכים של שני הצדדים להטות בחירות באירופה.
גם הטלת סנקציות על צפון קוריאה או איראן זו מלחמה וגם הוצאת צווי מעצר נגד ציפי לבני בבריטניה זו מלחמה.
זו פשוט לא מלחמה מהסוג שרלוונטי ממש לפורום הזה.

ישן 13-10-2017, 14:40

בתגובה להודעה מספר 56 שנכתבה על ידי פסטן שמתחילה ב "[QUOTE=סלעי]הרוב המכריע של..."

אני מסכים ולא מסכים.
אני מסכים שזאת לא מלחמה מהזן הישן (שעדיין קיימת כמובן), אבל זה לא אומר שאי אפשר להתמודד בה עם כלים ששייכים גם לשדה הקרב הישן או הישן-חדש (לפחות בחלקם - קרי כלים מודיעיניים וכלי סייבר).

שוב הדוגמא הטובה ביותר שיש לי לתת היא האופן שבו הרוסים מקדמים את האינטרסים שלהם בעולם בשנים האחרונות (כאמור לא בסוריה/אוקריאנה אלא במדינות אחרות) הם פיתחו סט כלים מאד מעניין שמאפשר להם להפעיל שורה של מקלות וגזרים - חלקם מעל פני השטח ורובם מתחת לפני השטח (לעיתים בלי להשאיר בכלל או כמעט תביעת אצבע). אני לא טוען שזה זהה למה שיש לנו כאן - אבל אני טוען שבשני המקרים מדובר בסוג חדש של השגת מטרות כוחנית - גם אם היא לא כוללת שיגור טילים וטנקים.

עוד משהו - הרוסים הבינו במידה מסוימת שיש להם מגבלות כוח בעולם הנוכחי ובמקום לסגת מהמטרות שלהם ולהתקפל הם החליטו להפוך את המגבלות הללו ליתרונות ולהשתמש בכלים שלא דורשים מהם סיכון (לא סיכון כספי ולא סיכוי משמעותי של חיי אדם - שוב אני לא מדבר על סוריה/אוקריאנה - הם לא נטשו לגמרי את השיטות הישנות והן עדיין רלוונטיות לזירות מסוימות). אני חושב שבמובן הזה גם הגורמים העומדים מאחורי ה-BDS הגיעו למסקנה דומה - לא ניתן להביס את ישראל בשדה הקרב אז נפנה לזירה אחרת. הרש"פ ניסתה לעשות זאת בזירה הבינלאומית הגלויה (האו"ם ומוסדות אחרים) בהצלחה חלקית אבל בלי נזק אמיתי עד כה - הגורמים שאנחנו מדברים עליהם לוקחים את הרעיון צעד קדימה במטרה לגרום לישראל נזק כלכלי - ולכן אני גם מציע את הדרכים שהצעתי להתמודד מולם.
www.MegaPixel.co.il

נערך לאחרונה ע"י עידו גנוט בתאריך 13-10-2017 בשעה 14:50.
ישן 13-10-2017, 21:22
  סלעי סלעי אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 56 שנכתבה על ידי פסטן שמתחילה ב "[QUOTE=סלעי]הרוב המכריע של..."

אם אתה רוצה לקרוא לזה מלחמה פוליטית - בסדר גמור, אפשר להסכים. הבעייה הגדולה עם מלחמה פוליטית שכזו, היא שלהכניס לתוכה את המוסד (מעבר לפעילות של גורמי ביטחון כאלה ואחרים שממילא שמנטרים פעילות נגד ישראל וכו') בהקשר הזה משמעה גם א. לאפשר לגורמים שאתה נאבק בהם קרש קפיצה כדי להוכיח בדיוק את מה שהם רוצים ושאתה לא רוצה (ישראל סותמת פיות וכו וכו); ב. פוליטיזציה פוטנציאלית של המוסד ושות'. אני חוזר וטוען - גם אם רוצים לקרוא לדבר הזה מלחמה, הדרך "לנצח" אותה איננה באמצעים ביטחוניים או מדינתיים שכאלה אלא בדרכים אחרות. כמו שאמרת - זה לא לפורום הזה. לצערי, יש מספיק אנשים שמצליחים לרכב על גל ה BDS כדי להמציא משרות, לעשות רעש, להיראות כאילו עושים, ובפועל - או לא לעשות באמת משהו שעוזר לנצח או אפילו לעשות נזק. למען האמת אין לי משהו להוסיף שרלבנטי לפורום הזה, אז זה הזמן לשתוק. שנהיה בריאים.
ישן 14-10-2017, 00:43

בתגובה להודעה מספר 58 שנכתבה על ידי סלעי שמתחילה ב "אם אתה רוצה לקרוא לזה מלחמה..."

לא אמרתי מלחמה פוליטית ולא אמרתי שהיא צריכה להתנהל בכלים מדיניים (למרות שאפשר כמובן גם להשתמש בהם כמו אגב שמשתמשים גם בכלים מדיניים במלחמה קונבנציונאלית - ראה ערך שלב הסיום כמעט בכל מלחמות ישראל שהסתיימו בהסכמי שביתת נשק בשיתוף המעצמות).

אם הדוגמא של הרש"פ בלבלה אותך תקרא מה כתבתי שוב - ה-BDS הלך רחוק יותר ומנהל מלחמה שמטרתה להכריע את ישראל כלכלית - מול זה יש להילחם גם בכלים שאינם מדיניים אלא כפי שכתבתי מודיעניים וכו'.
www.MegaPixel.co.il

ישן 14-10-2017, 22:41
  סלעי סלעי אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 59 שנכתבה על ידי עידו גנוט שמתחילה ב "לא אמרתי מלחמה פוליטית ולא..."

1. כתבתי מדינתיים לא מדיניים.
2. אם בעיות כלכליות למדינה דורשות התערבות של מוסד וכדו' - מדוע לעצור ב BDS? אפשר להשתמש בו לכל צורך כלכלי משמעותי של המדינה (מפיצוח פטנטים של תרופות ועד סחיטה של CEO כדי להשיג לחברות ישראליות עסקאות טובות יותר). הגיוני?
3. אתה מדבר על האיום הכלכלי העצום של ה BDS על ישראל. בוא נסתכל על מבחן התוצאה. ה BDS קיים יותר מעשור כמדומני. בדוק את מצבה הכלכלי (הבינ"ל) של ישראל מאז. מהר מאוד תגלה שלמרות הקשקושים של ה BDS ההשפעה שלו (במאקרו) לא קיימת. אז אתה מדבר על פוטנציאל, וזה נחמד כי תמיד יש פוטנציאל, אבל בפועל זה פשוט לא שם.
4. ובאמת לסיום הקשקושים שלי על הנושא - רק מדינת ישראל יכולה לגרום ל BDS ודומיו הצלחה משמעותית, וזאת אם המדינה תקשקש את עצמה לדעת בעניין, ותעשה מהלכים שיגרמו לתנועת ה BDS להיות או להיראות צודקת. אז מדינות (לא אנשים פרטיים) כבר יתקשו להתעלם מהנושא. כאמור - פוליטי.
ישן 14-10-2017, 23:18

בתגובה להודעה מספר 60 שנכתבה על ידי סלעי שמתחילה ב "1. כתבתי מדינתיים לא..."

2. האם אתה חושב שה-CIA לא מסייע לחברות ביטחוניות אמריקניות לזכות במכרזים מעבר לים? אל תהיה תמים זה קורה כל הזמן (פורסמו גם מסמכים - לא זוכר אם סנואדן או אחת ההדלפות האחרות של ויקי ליקס) - האם המוסד עושה את זה אצלנו? לא יודע - אני מניח שלרוב לא - אבל לא אתפלא אם היו גם מקרים כאלו או לפחות על הגבול האפור. העולם הרבה פחות נאיבי מתחת לפני השטח.

3. הבעיה היא שה-BDS יכול לגרום לאפקט דומינו - וזה יכול להגיע כתוצאה מאירועים בשטח - תחשוב למשל על אירוע מלחמתי נוסף מול הפלסטינים - השנה 2021, פצצה של חיל האויר נופלת איפה שהיא לא צריכה ויש לך 100 ילדים הרוגים בעזה עם תמונות זוועה שלא נראו כמותן - כל העולם מגנה, בבית הלבן יש נשיא דמוקרטי שלא מוכן להטיל וטו במועצת הביטחון - יש הצעה לחרם קטן על ישראל ומשם דברים רק הולכים ומחריפים. סביר? כרגע לכאורה לא ממש - אפשרי - בהחלט כן. אתן לך תרחיש אחר - בעקבות מלחמה כזאת ה-BDS מצליח לשכנע שורה של חברות אירופאיות בינלאומיות להפסיק לעבוד עם ישראל - סביר? בהחלט - חרם - לא בדיוק אבל נזק משמעותי כן ייגרם לנו וזה יכול להיות הצעד הראשון. שוב תזכור החברה האלו משחקים משחק ארוך טווח - 10 שנים זה כלום עבורם.

4. אמרת בעצמך - פוליטי.
www.MegaPixel.co.il

ישן 14-10-2017, 23:56
  סלעי סלעי אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 61 שנכתבה על ידי עידו גנוט שמתחילה ב "2. האם אתה חושב שה-CIA לא..."

ציטוט:
2. האם אתה חושב שה-CIA לא מסייע לחברות ביטחוניות אמריקניות לזכות במכרזים מעבר לים? אל תהיה תמים זה קורה כל הזמן (פורסמו גם מסמכים - לא זוכר אם סנואדן או אחת ההדלפות האחרות של ויקי ליקס) - האם המוסד עושה את זה אצלנו? לא יודע - אני מניח שלרוב לא - אבל לא אתפלא אם היו גם מקרים כאלו או לפחות על הגבול האפור. העולם הרבה פחות נאיבי מתחת לפני השטח.
אבל אתה לא מדבר כאן על נושאים ביטחוניים אלא כלכליים, וזו גם לא הדוגמא שאני הבאתי. בוא נישאר בדיון שאיכשהו אפשר לשמור בו על תפוחים-תפוחים...
3. הבעיה היא שה-BDS יכול לגרום לאפקט דומינו - וזה יכול להגיע כתוצאה מאירועים בשטח - תחשוב למשל על אירוע מלחמתי נוסף מול הפלסטינים - השנה 2021, פצצה של חיל האויר נופלת איפה שהיא לא צריכה ויש לך 100 ילדים הרוגים בעזה עם תמונות זוועה שלא נראו כמותן - כל העולם מגנה, בבית הלבן יש נשיא דמוקרטי שלא מוכן להטיל וטו במועצת הביטחון - יש הצעה לחרם קטן על ישראל ומשם דברים רק הולכים ומחריפים. סביר? כרגע לכאורה לא ממש - אפשרי - בהחלט כן. אתן לך תרחיש אחר - בעקבות מלחמה כזאת ה-BDS מצליח לשכנע שורה של חברות אירופאיות בינלאומיות להפסיק לעבוד עם ישראל - סביר? בהחלט - חרם - לא בדיוק אבל נזק משמעותי כן ייגרם לנו וזה יכול להיות הצעד הראשון. שוב תזכור החברה האלו משחקים משחק ארוך טווח - 10 שנים זה כלום עבורם.
אתה צריך BDS בשביל זה? אתה צוחק? זה חדש?
4. אמרת בעצמך - פוליטי.
ישן 15-10-2017, 01:45

בתגובה להודעה מספר 62 שנכתבה על ידי סלעי שמתחילה ב "[QUOTE=עידו גנוט]2. האם אתה..."

חדש בוודאי שלא - תבין אני מסתכל על ה-BDS כעוד תחפושת של אותם האוייבים של ישראל משכבר הימים (פלוס עוד כמה שהצטרפו על הדרך) - מאחורי הגוף הזה עומדים גורמים שרוצים להשמיד את ישראל - הם פשוט לובשים תלבושת אחרת עכשיו ומסווים את עצמם באמצעות ארגוני זכויות אדם אירופים/אמריקניים ומקבלים תרומות מהאיחוד - מי שעומד באמת מאחורי הגורמים הללו הם אותם הגורמים שניסו לפגוע בנו במשך הרבה מאד שנים - לרוב ללא הצלחה- זה רק לא אומר שהם לא יצליחו בעתיד - וזאת בדיוק הסיבה שמי שצריך לטפל בהם זה גורמים מודיעניים.
www.MegaPixel.co.il

ישן 13-10-2017, 20:40
  cyclonite cyclonite אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.10.17

לBDS אין שום פוטנציאל ולמעשה הם אפילו לא האיום העיקרי(או אמיתי בכלל) מבחינה כלכלית על ישראל. האיום הכלכלי האמיתי על ישראל היה מאז ומעולם ועד היום מדינות ערב עצמם והניסיון לפגוע ביחסים המדיניים/כלכליים של ישראל עם מדינות אחרות, שמעת על החרם הערבי על ישראל?
https://he.wikipedia.org/wiki/%D7%94%D7%97%D7%A8%D7%9D_%D7%94%D7%A2%D7%A8%D7%91% D7%99

הערבים ניסו בעזרת הנפט שלהם והכוח הכלכלי שלהם לקדם חרם על מדינת ישראל וזה בהחלט הרתיע מדינות וחברות רבות אך בכל זאת ישראל המשיכה לצמוח כלכלית והחרם הערבי כבר איבד את רוב ההשפעה שלו. אז למה נראה לך שאוסף טמבלים יצליחו לקדם חרם משמעותי על ישראל בתור צרכנים פשוטים? יש לישראל/חברות מישראל קשרים כלכליים רבים עם חברות טכנולוגיה רבות וגם אחרות כמו עליבאבא למשל ולאף אחד מאותן חברות לא אכפת מכמה מאות דולרים של כמה צרכנים זניחים שיחליטו "להחרים" אותם.
תמיד יהיו טמבלים שיחפשו איזה "מאבק זכויות אדם" או איזה "אפרטהייד" להילחם בוא כי זה מרגש אותם והם לא יתנו לעובדות ולהיגיון לעמוד להם בדרך ואין שום תועלת בלשלוח את המוסד לטפל בשטויות כמו איזה חבורת אנשים שקוראת לחרם על ישראל.

אם אתה רוצה להילחם באנשים כמו אלה מהBDS אתה יכול פשוט להפיץ את האמת הפשוטה בנוגע לשקר של ה"פלסטינים" ו"פלסטין" ולחשוף גם את הדו-פרצופיות שלהם ואת הניסיון הפתטי שלהם לקבל תמיכה באימפריאליזם הערבי דרך סחיטת אמפתיה עם הנזק שנגרם להם מהמלחמות שהם פותחים נגדנו.
ישן 14-10-2017, 00:47

החרם הערבי דה פקטו כמעט וחוסל (וכן הוא פגע כלכלית בישראל בזמנו אבל שרדנו) - רוב החברות שלא עבדו עם ישראל בעבר עובדות פה עכשיו (שלא לדבר על הקשרים שיש לנו מתחת לשולחן עם הרבה מהמדינות שניהלו את החרם הזה ובראשן סעודיה). כלפי חוץ כמובן רבות מהן עדיין פועלות כנגד ישראל -
אף אחד לא באמת חושב שהם הפכו לציונים גדולים.

אתה מוזמן לזלזל ב-BDS כמה שאתה רוצה - אני חושב שמדובר באיום פוטנציאלי גדול ולא בחבורת יללנים במיוחד בגלל הגורמים שפועלים מאחורי הקלעים והיכולות שלהם להשפיע על מקבלי החלטות במדינות שונות ועל גופים מסחריים.
www.MegaPixel.co.il

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 03:58

הדף נוצר ב 0.13 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר