לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 09-05-2005, 11:24
  פדרבוש פדרבוש אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.05.05
מחפש הודעת רוה"מ גולדה מאיר על תחילת מלחמת יוה"כ ..

וזהו הציטוט ככתבו וכלשונו :
" אזרחי ישראל
היום 6 באוקטובר סמוך לשעה 14:00 פתחו צבאות וסורייה בהתקפה נגד ישראל הם ערכו סדרה של תקיפות מהאוויר בשירונים וארטילריה בסיני ורמת הגולן
צה"ל נלחם והודף את ההתקפה לאויב נגרמו אבידות רבות ורציניות
איובינו קיוו להפתיע את את אזרחי ישראל ביום הכיפורים אבל אנחנו לא הופתענו שירותי המודיעין ידעו כי צבאות מצריים וסורייה נערכים לקראת התקפה משולבת
אין לנו ספק בניצחון צה"ל .. "
זהו הציטוט כפי שהוקלט בקול ישראל מהדורת החדשות של השעה 14:00 בצהריים של אותו יום ארור
מה שאותי מעניין אם אכן היה או לא היה ועל מה שאני מדבר זה מה שהדגשתי בציטוט
התייחסתוכם נחוצה
תודה
{סרן א ז"ל אוגוסט 1993}
.. "צר לי עליך אחי יונתן נעמת לי מאוד" .. הי"ד !

נערך לאחרונה ע"י פדרבוש בתאריך 09-05-2005 בשעה 11:38.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 09-05-2005, 12:04
  Pshahar Pshahar אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.12.04
ישראל לא הופתעה מודיעינית ..
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי פדרבוש שמתחילה ב "הודעת רוה"מ גולדה מאיר על תחילת מלחמת יוה"כ .."

היה את כל החומר הדרוש , 2 קודקודי המודיעין (זעירא וראש אמ"ן מחקר) הרדימו את המערכת .
ראה גם מקרה של קצין מודיעין קדמי בסיני שקבל צל"ש על כך שהתריע על מלחמה - אבל אף אחד לא שמע לו.
עובדה שהייתה כוננות מסויימת בשבוע שקדם למלחמה גם בסיני וגם בגולן(יחידות סדירות היו בנהלי חירום) .
המחדל המודעיני - ברמת הערכה , לא ברמת האיסוף , היה כל המידע הנחוץ . רק שהניתוח היה כושל והתבסס על "קונספציה" מוטעית ביסודה.

מחדל נוסף - הברבור בגיוס המילואים , גם לאחר שניתן אישור לגיוס 2 אוגדות לחץ הרמטכ"ל על דיין לאשר גיוס של כל המילואים , בנתיים לא גוייס איש עד שהמחלוקות נפתרו , זמן רב ויקר הלך לאיבוד ..

מן הסתם , לא היתה רבה האמת בהודעתה של גולדה . נכון לאותו רגע בו היא פורסמה , הכל כמעט היה ההפך.

נערך לאחרונה ע"י Pshahar בתאריך 09-05-2005 בשעה 12:10.
ישן 09-05-2005, 12:22
  פדרבוש פדרבוש אינו מחובר  

צליחת התעלה ע"י המצריים הייתה ב 14:00 ההפגזות החלו בשעות הבוקר
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי זעמן שמתחילה ב "נדמה לי שאמרה את הדברים בטלויזיה,"

ההודעה נמסרה ע"י גולדה דרך הרדיו בשלב ראשון
ההכרזה על המלחמה הייתה אכן ב 14:00 אך היא התחילה כמה שעות קודם "שעדיין" לא היה ברור מה הכוונות של המצרים והסורים..
לגופו של עניין יש לך תשובה או שאנחנו מתחילים להתווכח על קטנות ?
{סרן א ז"ל אוגוסט 1993}

נערך לאחרונה ע"י פדרבוש בתאריך 09-05-2005 בשעה 12:25.
ישן 09-05-2005, 12:33
צלמית המשתמש של קורנסון
  קורנסון קורנסון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.04.04
מה הנקודה?
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי פדרבוש שמתחילה ב "הודעת רוה"מ גולדה מאיר על תחילת מלחמת יוה"כ .."

זה שגולדה לא דיברה אמת ולא חשפה את המצב האמיתי בחזית? יש פה מישהו שבעצם מופתע?
בלי קשר לפאשלות של גולדה במלחמת יום כיפור, בסה"כ מדובר כאן בהודעה לעיתונות, לציבור. וכמו הודעות רבות דומות בהיסטוריה, אין שום קשר בינה לבין המציאות. היא לא נועדה לעדכן את העם והעולם במה שבאמת מתרחש, היא נועדה להצדיק את מהלכי הממשלה ולגבש את העם מאחורי המאמץ המלחמתי, תוך גיוס דעת הקהל העולמית מאחורינו. אותו הדבר התרחש ביוני 67. גם אז ההודעה היתה מנותקת לחלוטין מהמציאות בשטח. "הותקפנו, אנחנו נתגבר" היא לשון סטנדרטית במקרים אלו. גרמניה טענה כך בספטמבר 1939 (למרות שהיא תקפה), ישראל טענה כך ב 1967 (אנחנו תקפנו), כך גם ברה"מ וארה"ב ב 1941, וארה"ב טענה כך בויטנאם, הדוגמאות רבות. מבחינה היסטורית וצבאית, אין להודעות האלו שום משמעות.
מה בדיוק אתה ציפית שהיא תגיד? "נתפסנו עם המכנסיים למטה, פישלתי, עכשיו תצאו לשלם בדם על הפאשלות שלי?". מכל הפאשלות של גולדה, זאת האחרונה שצריכה להטריד אותנו. היא אמרה בדיוק כל מה שמנהיג אחר היה אומר.

ישן 09-05-2005, 13:22
צלמית המשתמש של קורנסון

לא קשור לציניות
בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי פדרבוש שמתחילה ב "וזה בדיוק מה שבגין אמר אחרי של"ג ..? ידידי עזוב אותך מהכללות .."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי פדרבוש
ובאשר לתגובתה שהייתה צריכה להאמר ונאמרה על ידך בציניות .. תשובתי היא כן חד משמעית כן

אני אשמח אם עכשיו תתן לי דוגמא אחת שבה עם פרוץ מלחמה מנהיג של אומה כלשהי עלה לבמה, לקח אחריות, וביקש מהעם לשלם בדם על הטעויות שלו.
צדקנות זה טוב ויפה, אבל זה לא קורה בעולם האמיתי. זה לא קשור למה מוסרי או מה נכון, זה קשור למציאות שבה אתה חי. ההודעות האלו לא נועדו לתת לאנשים תמונת מצב עדכנית ולא נועדו לכפר על טעויות כאלו או אחרות, הן נועדו לדרבן את העם להלחם.
הטעויות של גולדה, הממשלה וצה"ל לפני ובמהלך המלחמה היו רבות וקשות. ומכל הדברים האלו אתה מתרכז דווקא בהודעה חסרת החשיבות שלה לעיתונות? שום גרסה שונה לא היתה משנה דבר, שום מילים אחרות לא היו גורמות לחיילים להלחם יותר או פחות. איזה יתרון זה היה נותן לחיילים בשטח לדעת שהם נלחמים כי מישהו נרדם בשמירה? יש זמן להאשמות ולקיחת אחריות, אבל לא כשאתה עוסק בבלימת האויב.

ישן 09-05-2005, 14:29
צלמית המשתמש של קורנסון

בוש !?!?!?!
בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי פדרבוש שמתחילה ב "אין בעייה ..מה אמר בוש טרם הפלישה לעירק ולאפגניסטן"

מכל הדוגמאות בעולם הבאת דווקא את בוש? מתי התנצל בוש בפני העם האמריקאי על טעויות שלו והסביר להם שטעויות אלו עולות בדם? בטח שלא לפני המלחמה באפגניסטן ובטח לא לפני המלחמה בעירק. הטענות הכי גדולות כלפי בוש והממשל שלו הן כי המדיניות שלו היא חד צדדית, דורסנית ובלתי מתחשבת בדעת הקהל העולמית. אתה שמעת את בוש אי פעם מתנצל על התנהגות ארה"ב, מצטדק בפני מישהו? להיפך, בוש נראה כמנהיג שמאוד בטוח דרכו ובצדקתה. אפילו את הקורבנות שארה"ב משלמת היא מצדיק בחיסול הטרור וקידום הדמוקרטיה בעולם. אני לא מבין איך אתה בכלל יכול לקשר בין הטעויות של גולדה ערב מלחמת יום הכיפורים לדברים שבוש אמר לפני המלחמות שארה"ב יצאה אליהן בשנים האחרונות. למבצעים האלו קראו "blind fury" ו "iraqi freedom", הדבר האחרון שהאמריקאים עושים זה מתנצלים בפני מישהו.

ישן 09-05-2005, 14:19
  offerd offerd אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.04.05
בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי פדרבוש שמתחילה ב "אשמח אם אפשר לעוד תגובות .. בעלי דיעה . ניתוחים אקדמאים , לוחמים ששרתו באותה תקופה"

שלום

בקשתם עדות אישית אז אני מצרף אחת
בשעה 1355 הפציצו מטוסים מצריים את שדה התעופה ברפידים וגם מספר מחנות צבא באזור.
ראשוני כוחות התגבור הגיעו בשעה זו לתעלה וכבר נתקלו בכוחות מצריים רגליים כק"מ מזרחית לתעלה בתוך שטחנו.
למיטב ידיעתי גם המעוזים הותקפו והורעשו לא לפני השעה 1400 מאידך בהחלט יתכן שכוחות מצרים רגליים חצו את התעלה כבר לפני השעה 1400 אבל אם כן זו היתה חציה שקטה וללא ירי. סה"כ המרחקים בין המעוזים היו כאלה שלא היה קשר עיין ביניהם וחציה כזו בהחלט אפשרית.
המידע שפצועים והרוגים פונו כבר ב 1000 בוקר לפיקוד דרום נראית לי לא אמינה ולא רצינית. אתייחס אליה ברצינות אם תהיה עדות אישית של אדם שראה ולא מידע מצוטט מאתרים שונים.

לקראת יום הזכרון נזכור את כולם
ישן 09-05-2005, 14:26
  the_nezek the_nezek אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.04.05
אין לי ניתוחים אקדמיים אבל......
בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי פדרבוש שמתחילה ב "אשמח אם אפשר לעוד תגובות .. בעלי דיעה . ניתוחים אקדמאים , לוחמים ששרתו באותה תקופה"

למכר של המשפחה שלי יש סיפור שבו הוא מספר שהוא ושאר הקצינים הרגישו שהולך להיות משהו אז הוא פיתה את החיילים בעזרת אוכל טוב להפסיק את הצום כדי שלא יהיו חלשים...כולם שברו צום חוץ מבחור דתי אחד שלפי זכרוני הוא לא נמצא איתנו........

הסיפור מעניין וארוך אבל מכוון שזה לא הסיפור שלי אני לא אעלה אותו פה גם כי אני לא זוכר...
אבל בסוף מצאו אותם יושבים בתוך בונקר עם ידיים קפוצות על רימונים ללא נצרה(הם תכננו לעשות לסורים"תמות נפשי עם פלישתים").

למי שלא הבין הסיפור התרחש בגולן....

נ.ב. לא הבנתי לאיזה עדות אתה מתכוון אבל אני חושב שזה יכול לעניין......אם יש לכם שאלות אני יכול לברר...
ישן 09-05-2005, 15:58
  offerd offerd אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.04.05
בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי the_nezek שמתחילה ב "אין לי ניתוחים אקדמיים אבל......"

ראשית לגבי מה שכתבת, יש הרבה עדויות על יחידות "שידעו" שהולך להיות משהו. לדוגמא בגדוד שריון 79 שישב בסיני ליד רפידים המג"ד מוני ניצני החליט עוד ביום רביעי שלפני המלחמה שהולכת להיות מלחמה, הוא כינס את הגדוד באולם השק"ם, נתן תדורך מתאים ופקד על הגדוד לצאת לשטח תחת רשתות הסוואה בפני התקפה אווירית. כך קרה שבעת ההתקפה של המצרים על מחנה הגדוד, כל הרק"ם והחיילים היו בשטח מוסווים.

אבל זו לא הנקודה, מה שעלה קודם התייחס למצב מתי בפועל התחילה ההתקפה, באשכול הזה היתה עדות שלכאורה היו הרוגים ופצועים כבר משעה 10 בבוקר של יום שבת. על זה אמרתי שבעיני זה לא רציני אלא אם תהיה עדות ממקור ראשון של אדם שראה את הדברים.
ישן 10-05-2005, 04:52
  מיקיטל מיקיטל אינו מחובר  
מערכות מודיעין חוזי (IMINT), מערכות חישה גילוי והתרעה - חלל, אויר, ים ויבשה. התנהלות ביטחונית, תעשייתית וחוזית בינלאומית

חבר מתאריך: 08.03.05
פדרבוש.... אנא ממך....

אתה קורא כאן לכולם (כולל אקדמאים ופוסט דוקטורנטים, אנשי חינוך ואנשי מלחמה, איכרים וסופרים ) להגיב....

אתה זורק "ידיעות שברשותך"- כביכול לבדיקתן אולם נראה לי שאתה דבק בקונספירציה מסוימת שאין לה אוחזין במציאות.

מניין הבטחון הזה שלך בסיפור הפצועים בבוקר ה- 6 באוקטובר ? מניין שאבת את סיפור מאות הטנקים שנפגעו בתעלה עד השעה 2:00 ? האם תדע כמה טנקים היו בתעלה (חטיבה 14) בעת פתיחת האש ? הכמות המועטה תפתיע אותך (כולל בתעוזים).

אתה "זורק" כאן עוד פנינים - בשעה 2:00 לדבריך היו כבר כ- 3,000 חיילים בתעלה....??? אדון נכבד - בשעה 2:00 אי אפשר היה להגיע לתעלה כמעט לשום מעוז. מספר הלוחמים במעוזים בפתיחת האש היה הרבה קטן מזה !

למען כולנו - אנא בדוק את מקורותייך שלך, בדוק פעם ופעמיים - ואל תטה אוזן לחברים שכבודם במקומם מונח אולם הם עצמם אינם ממש בעינינים - ואף לא היו אז.

חורה לי כשלאורך השנים אני שומע ופוגש אנשים שמפיצים שמועות ללא יסוד - וחורה לי שפה ושם תופש אותן כתב צעיר שכל רקעו המקצועי הוא חיבורים שכתב לבגרות... הוא או היא מפרסמים אגדות כאלה (בדרך כלל אגדות גבורה שלא היו...) ודור ההמשך הופך סיפור ל"אמת" מעוותת ונשבע שכך היה... "כי כתוב..."

נערך לאחרונה ע"י מיקיטל בתאריך 10-05-2005 בשעה 04:55.
ישן 10-05-2005, 09:40

מתגובותיך אני למד שאתה חסר ידע בסיסי ביותר בנוגע למלחמה

זה לא בושה - זה אחד מיעדי הפורום -לימוד ההיסטוריה . בפורום כאן יש לא מעט אשכולות העוסקים ביוה"כ , ממליץ לך לקרוא אותם.

טענותיך על הרוגים בשעות הבוקר של שבת - חסרות בסיס לחלוטין !!

בנוסף , יש כמה ספרים שאני ממליץ לקרוא , אלו ספרים של יחידות שלחמו החל משעת האפס , מעין יומן מלחמה :
  • גדוד 198 במלחמת יוה"כ .
  • סערה במדבר .
  • אינדיאנים על גבעה 16 - פלוגה בקרב החרמון .
  • אבירי לב - גדוד 184
  • אני הייתי אדריכל אוקטובר - רמטכ"ל מצרים שאזאלי
לאחר שתעמיק את המינימום ההכרחי , תקרא את "לשבור את הקונספציה" .

נערך לאחרונה ע"י Pshahar בתאריך 10-05-2005 בשעה 09:42.
ישן 10-05-2005, 13:22
  פדרבוש פדרבוש אינו מחובר  

טוב .. ראשית זה נחמד שאתה מנסה לחנך או להעביר מוסר
בתגובה להודעה מספר 49 שנכתבה על ידי Pshahar שמתחילה ב "מתגובותיך אני למד שאתה חסר ידע בסיסי ביותר בנוגע למלחמה"

אתה לא מכיר אותי וזוהי השורה התחתונה של כול העניין .
ואתה משחק כאן בנדמה או נראה לי שאתה לא יודע או כן ..עזוב.. שטויות במיץ..ספרים ומאמרים אינטרנט וכ"ו כולם כאן אני מניח בעלי חגורה שחורה בתחום זה
אבל שוב זוהי לא דעתי לא גרסתי ולא מה שאני יודע !!!!! עכשיו אני ברור ? אני חוזר על כך פעם שמינית ואתה בא בטענה שאני עם הארץ בעניין .. מספיק להשתחצן
שנית :
אף אחד אינו הוזה או משקר .. יוה"כ עמוסה בדעות גרסאות ונתונים שחלקם אמיתיים וחלקם לא ..
הסיבה שעליתי את זה כאן היא שפשוט נושא זה ועוד רבים אחרים קשורים ללמודיי והגיעה אלינו עדות מסויימת וכול שרציתי הוא לאושש על
חבר שכתב כאן לאחרונה וכתב כאן לא מעט המליץ לי על המקום
נתקלתי כאן בגן חיות אמיתי שכול אחד מתיימר להיות לא פחות מהפרופסור שפרינצק.. וזאת טעותי ועליה התנצלותי ..
ואתה ידידי רחוק מלהבין זאת עניינית .. ואל תעלה לי כאן עובדות היסטוריות זוהי לא הייתה מטרת פתיחת האשכול !
{סרן א ז"ל אוגוסט 1993}

נערך לאחרונה ע"י פדרבוש בתאריך 10-05-2005 בשעה 13:30.
ישן 10-05-2005, 13:35

חלילה , לי אין שום כוונה לחנך אותך ..
בתגובה להודעה מספר 50 שנכתבה על ידי פדרבוש שמתחילה ב "טוב .. ראשית זה נחמד שאתה מנסה לחנך או להעביר מוסר"

היום לא משתלם להיות מחנך ..

ואני לא צריך להכיר אותך בכדי לחלוק עליך , זה לא העניין .

הטענה שלך על פתיחת האש כמה שעות לפני 14:00 , ועשרות הרוגים שהיו כבר ב 10:00 , ו 198 טנקים שהיו מושמדים כבר ב 14:00 (אם היית חוקר ,אפילו מתחיל , היית שם לב לעובדה שלא היו בגזרות גם בסיני וגם בגולן אפילו מחצית מהטנקים .. ) , 85% מהמעוזים נכבשו ... נו באמת ..

אפילו ביום למחרת רוב המעוזים עדיין היו בידי צה"ל. אתה מוזמן להכנס לאתר גדוד 68 , שאייש את רוב המעוזים במלחמה ולהיווכח בעצמך , יש אפילו עדויות אישיות של לוחמים (תתחיל לחקור באופן עצמאי!!) - http://www.interschool.co.il/gdud68/maoz.html .

אני בטוח שבקשר לשעת פתיחת המלחמה (ובצנעה- יש לי כמה מאות שעות תחקיר על המלחמה) - אף אחד לא משקר .

נתקלת כאן בגן חיות משום הסיבה שיש כאן כמה שעוסקים בזה , אפילו ברמה אקדמית , ולא מעט שהיו שם פיזית (בעוד שאני מרשה לעצמי לנחש שאתה עדיין לא היית במצב צבירה נוזלי ..) . ואתה מציג כאן טענה שהיא כביכול גלויה (פתיחה באש- בעצם מלחמה , הרוגים , פצועים) ... זה מבוסס באיזשהו יומן מבצעים של איזושהי יחידה ?? אתה בדקת ?? תתפלא , אבל יש אנשים כאן שבדקו ..

ואת ההערות "הפוגעות" כביכול שלך , תשמור לחברים שלך בגן ..

נערך לאחרונה ע"י Pshahar בתאריך 10-05-2005 בשעה 13:50.
ישן 11-05-2005, 00:26
  מיקיטל מיקיטל אינו מחובר  
מערכות מודיעין חוזי (IMINT), מערכות חישה גילוי והתרעה - חלל, אויר, ים ויבשה. התנהלות ביטחונית, תעשייתית וחוזית בינלאומית

פדרפוש היקר....
בתגובה להודעה מספר 52 שנכתבה על ידי פדרבוש שמתחילה ב "בתקופה זו אכן הייתי במצב צבירה נוזלי"

אני עוקב אחרי הנאמר כאן באשכול מאז יציאתו לאויר העולם. בכוונה או שלא בכוונה, ירדנו מעט מהפסים. Pshahar ואחרים (גם אני בם) ניסינו להחזיר את ההגיון לסיפור וחלקנו אף ניסה לתקן את ה"אמת" ההיסטורית באשכול הזה.

אתה פרסמת הנחה מאד לא נכונה, מאד "דבקאית" (ודאי תדע למה כוונתי...) וכשניסינו להסביר ולענות לשאלותייך הגנת עליה בתוקף. אין בכך פסול אולם לא נראה כלל שיש לך עצמך סימוכין לסיפור שפרסמת.

באותה מידה יכולת להכפיל את מספר הטנקים שנפגעו עד השעה 2:00 ולבקש מכל אחד כאן למצוא ולהביא סימוכין שלא כך היה....

יש דברים שאפילו באותה מלחמה נוראה לא קרו.

ורק אסיים ואומר - וזאת מכיון שבקשת - לא רק שלחמתי שם בחזית הזו בסיני, אלא ששימשתי בתפקיד אחראי מאד שהיה חשוף והיה אמור לדעת את כל (אתקן - " את רוב"....) מה שקרה לאורך כל ק"מ בגזרה. ולא הייתי "ילד" או חייל הרואה את שדה הקרב דרך צינורית שוקו....

ובאותן שעות וימים של ערפל קרב נורא - גם לי היה קושי לבנות ולהבין תמונת מצב נכונה. עד היום אני מנסה לקרוא כל חומר שמתפרסם בנושא. לא בדיוק מצליח שכן יש רק 24 שעות ביממה. אני יודע היום מה שלא ידעתי ביום ראשון - עת הגעתי לסיני אזור בו ביליתי את רוב השרות הצבאי שלי כולל קבע, עד זמן לא רב לפני המלחמה. תרצה תאמין - לא? - זכותך - לאורך השנים אני רואה איך נבנים סיפורי כזב כאלה וכיצד מתחילים אלה להשתרש במורשת הצה"לית. וקורה שגם בפו"ם, וגם בבתי ספר וקורסים למודיעין יש ומלמדים בדוטות. קשה לעצור את כדור השלג הזה. אנשים רוצים להאמין, עיתונאים צעירים ומבוגרים מפרסמים לפעמים תאורים בלתי אחראיים. ולך תוכיח שאין לך כלל אחות.....

תרצה להמשיך ולהחזיק בדעתך - יבושם לך. רק אנא, למען הקוראים בעתיד, למען קונספירטורים שיעלו על הדיון הזה בעוד שנים ויישבעו באמיתותו "כי כתוב..." - אנא מכם - לא כך היה !

נערך לאחרונה ע"י מיקיטל בתאריך 11-05-2005 בשעה 00:28.
ישן 11-05-2005, 06:19
  פדרבוש פדרבוש אינו מחובר  

48 שעות טרם פרוץ המלחמה .. וזה מה שאני יודע
בתגובה להודעה מספר 55 שנכתבה על ידי מיקיטל שמתחילה ב "פדרפוש היקר...."

האלוף זעירא : ידוע כי שלל בתוקף את פריצת המלחמה ..סבר היה שמדובר בתרגיל של המצרים שהיה אמור להסתיים ב 8 באוקטובר
קיבל הנחייה ברורה מדדו להפעיל את "האמצעים המיוחדים" קיימות גרסאות שונות אם כך עשה
ניהל את לשכתו ביד קשה ..שלל את דעות הזוטרים ממנו ואף הדיח רס"ן על עקיפת סמכות כהגדרתו
אגב ..אותו רס"ן צדק בכול אשר אמר שירת בצה"ל מאז מלחמת ההתשה והתמחה בכול הקשור לשלטון נאצר וסאדאת
שר הבטחון דיין :
שלל בתוקף את פריצת המלחמה והסתמך על זעירא מכיוון שנטה לחשוב שזעירא איש אמין במקורותיו על סמך שזעירא ידע לומר שלא תפרוץ מלחמה במאי 73 וצדק
שלל בתוקף את עמדת דדו לפתוח במכה אווירית במקביל לגיוס מילואים בטענה שזה יפגע מדינית בארץ
זמיר { ראש המוסד } :
חזה אף הוא מלחמה ודאג לעדכן את אמ"ן במקורות שלו המקור שגרם לכינוס הממשלה ביום ה 7 באוקטובר הוא מפגש של זמיר עם סוכן מוסד מצרי הנודע בכינוי "בבל" אותו בבל הודיע לו כי הולכת לפרוץ מלחמה
באותו יום כונסה הממשלה ב שעה 8 בבוקר
גולדה מאיר :
נפגשה קודם עם זעירא , דדו ודיין
שללה את קיום הפגישה החשאית עם חוסיין שאף הוא התריע לה על מלחמה ..שללה את פתיחת המכה האווירית קיבלה את דעתו של דדו והחל גיוס של 4 אוגדות מילואים ..
דדו
לא קיבל את דעתו של זעירא ..רק חבל שזה היה קצת מאוחר
טרם זאת דאג לעדכן את הפיקודים על תגבורת החזית .. בסה"כ היו 300 טנקים וכמעט 8000 אלפים חיילים בשתי החזיתות כאשר בשלבים הראשונים של הלחימה חצו 100 אלף כוחות מצריים את התעלה והתוצאות היו ידועות
בלי כול קשר למה שנאמר קודם ..
ובהתחשב באלו הנתונים לדעתי אין כול קשר בין הודעת גולדה על פריצת המלחמה לבין מה שקרה בפועל
ואגב ..
שמח ששרדת את המלחמה ואתה בריא ושלם אך אתה לא היחיד
מה שפרסמתי לעייל הינה עדות של עוד לוחם ששהה במעוזים כשבוע לפני הפתיחה באש
אני מניח שזה לא נחשב בעניך ?
ושוב חשוב לי שתבין
אני לא דבק בשום גירסה או טענה כולל בשלך או של אחרים כול שברצוני היה הוא לאסוף נתונים ואז לדון אותם
על בשרי למדתי שאין לי אפשרות לדעת מה קרה אלא עם כן נתתי ידי במקום ..וידי לא נתנה במקום !
{סרן א ז"ל אוגוסט 1993}

נערך לאחרונה ע"י פדרבוש בתאריך 11-05-2005 בשעה 06:46.
ישן 11-05-2005, 06:50

שוב , המספרים שלך לא נכונים ..
בתגובה להודעה מספר 56 שנכתבה על ידי פדרבוש שמתחילה ב "48 שעות טרם פרוץ המלחמה .. וזה מה שאני יודע"

100 אלף בשלב הראשון של הצליחה ??!! זה בערך 5 דוויזיות .... זה מספר שנכון ל- 7 לחודש . לא ל -14:00 ב 6 לחודש .

נכון שבכל סיני היו 300 טנקים . בקו עצמו , בקו המים היו לא יותר מ 40 טנקים , כל השאר היו מאחור בשני מערכים - חטיבה 401 פרוסה מאחור וחטיבה 14 פרוסה מלפנים . חטיבה 14 בשלבי החבירה למעוזים איבדה כ 70 אחוז מכוחה (גדוד 9 הושמד , וטנקים לא מעטים מגדוד 184) . חטיבה 401 התקרבה לציר החת"ם רק לאחר כשעתיים מתחילת המלחמה .

אותו הדבר היה בגולן - בכל הגולן היו 177 טנקים , בקו עצמו היו 30 טנקים . כל השאר מאחור .

יש צורך להדגיש כאן את המספר המועט של טנקים וחיילים לוחמים של צה"ל לאורך הקווים ב 2 החזיתות.
המצב היה חמור מאוד בגולן בתחילת המלחמה . הצבא הסורי , בשל מיעוט כוחות צה"ל בקדמת הקו , הצליח לשטוף את רוב הגולן עד למרכזו . בדרום הגולן הייתה קטסטרופה . חטיבה 188 הושמדה בעצם ב- 7 לחודש . אפילו חפ"ק החטיבה עם המח"ט (יצחק בן שוהם ז"ל) חוסל .

פדרבוש - חשוב מאוד לדייק בנתונים ובעובדות , וזאת למען הקוראים . תעשה טובה לכולם , אתה אומנם לא מכעיס אף אחד , וזה טוב שאתה מתעניין , אבל יש לא מעט עדויות אישיות של לוחמים , ונתונים מספריים של צה"ל - תבדוק את עצמך ותנסה להזין אשכולות בנתונים נכונים ולא הזויים.
ישן 12-05-2005, 06:15
  מיקיטל מיקיטל אינו מחובר  

פדרבוש - תודה על איחוליך...
בתגובה להודעה מספר 56 שנכתבה על ידי פדרבוש שמתחילה ב "48 שעות טרם פרוץ המלחמה .. וזה מה שאני יודע"

ולעניין - לא ברור לי מה בדיוק הבאת כאן כ"עובדות".

לא קראתי כאן (באשכול הזה) שום דברי הגנה על זעירא. אינני מבין מה הנקודה שניסית לסמן. ( האם ניסית לומר שלא היתה אמינות בדרגים הגבוהים ומכאן עלינו להסיק שהנתונים שחייל זה או אחרבמעוז מסר לך - אלה הנתונים האמיתיים...????)

מה התכוונת לומר בקטע שהבאת על דיין ?

מה התכוונת לומר בקטע על זמיר ? על גולדה ועל דדו ?

מה הסלט שאתה מציג כאן ?

דברי דדו על 300 טנקים בסיני נכונים. חטיבה 14 החזיקה את הקו מלפנים ולאורך התעלה, בצמוד למעוזים (ולא בכולם אגב) היו אם זכרוני אינו מטעה אותי כ- 37 טנקים כשירים בלבד (מג"חים). יתרת הטנקים היו בקו השני בסביבות התעוזים ובטאסה, במיתלה ובג'ידי. חטיבה 401, העורפית ישבה בביר תמדה ובאזורים אחוריים אחרים. סה"כ היו בערך 300 טנקים (מג"חים) בשתי החטיבות גם יחד. לא בתעלה !!!

במעוזים עצמם היה מספר מועט של חיילים יחסית. המספר שציינת - 8000 חיילים כולל את "שתי החזיתות". חזית סיני וחזית הגולן והוא כולל גם מפקדות אחוריות וכיו'ב. ושוב אינני מבין מה הנקודה שאתה מסמן כאן.....

ובמתותא - אל תניח שום הנחות בקשר ליחסי לחייל זה או אחרבמעוז זה או אחר. כבוד כל אדם וחייל במקומו. אבל לא כל חייל שישב במעוז ידע מה נעשה בקו. פגשתי רבים שעם השנים "חיברו" סיפורים מצוצים מהאצבע. חלקם בתמימות, חלקם מחוסר ידע אך מתוך רצון "לתרום" להיסטוריה. לא רק חיילים - גם קצינים לפעמים לוקים עם השנים בפאטה מורגנה.... ואני חייב לומר לך - יש גם שקרנים ופנטזיונרים למכביר. "דבקה" מלאה בכאלה.....

תודה לך על איחולי ההחלמה הנעימים.

אל נא תספר שאתה ניאטרלי בנושא. קרא את דברייך שלך במסרים באשכול ותווכח שאינך שואל. אתה קובע. ואם אתה קובע שטויות - אנחנו מנסים להסביר ולשכנע. כנראה ללא הצלחה יתרה.

אשרי המאמין.

ובא לציון גואל.....

נערך לאחרונה ע"י מיקיטל בתאריך 12-05-2005 בשעה 06:17.
ישן 13-05-2005, 15:09
  פדרבוש פדרבוש אינו מחובר  

עצוב מאוד .. ואני הנחתי שאני דן כאן אם אנשים שיודעים לכבד איש את רעו
בתגובה להודעה מספר 60 שנכתבה על ידי מיקיטל שמתחילה ב "פדרבוש - תודה על איחוליך..."

טוב ..
נסיתי להעביר או לחילופין להבין מה הקשר בין הודעת גולדה לאזרחי ישראל לבין מה שקרה בפועל מאחורי הקלעים
באמצעות אותם מילים שהדגשתי בפתיחת האשכול לבין מה שקרה באמת ..
אם אתה רוצה לשמוע מה אני חושב אז בשתי מילים ..לדעתי :
גולדה שיקרה לאזרחי המדינה בהודעתה
צה"ל לא הדף אלא ספג ואיבד הרבה מאוד חיילים
שרותי הביון התריעו .. הממשלה לא עשתה דבר
שר הבטחון רמטכ"ל בעברו וגולדה עצמה פחדה להפוך יוצרות ולגייס מילואים מכיוון שחששה מהתרעת שווא דבר שיביא למבוכה טרם הבחירות
זה מה שנסיתי לומר
על המספרים שעליהם היה עיקר הוויכוח וחבל שכך יתכן ואני טועה או אתם
גם מי שהיה שם לא יכול לדעת את המספרים ההערכות מדברות שעל כול חייל ישראלי אחד נלחמו 15 מצרים ברגעים הראשונים
עיקר הדיון פוספס וכול מי ששלל התרעם או כעס פיספס את הפואנטה בכמה ק"מ
{סרן א ז"ל אוגוסט 1993}

נערך לאחרונה ע"י פדרבוש בתאריך 13-05-2005 בשעה 15:15.
ישן 14-05-2005, 23:09
  מיקיטל מיקיטל אינו מחובר  

פדרבוש...
בתגובה להודעה מספר 61 שנכתבה על ידי פדרבוש שמתחילה ב "עצוב מאוד .. ואני הנחתי שאני דן כאן אם אנשים שיודעים לכבד איש את רעו"

אנשים יודעים לכבד אנשים אחרים גם כשאינם מסכימים עמם. יש גבול הגיון מסוים שכשעוברים אותו מתחיל "בלגן". אם אכתוב כאן שבתעלה אחזו 4 חטיבות שריון צ"הל והיו ברשותנו 1000 טנקים בקו המעוזים ומהם נפגעו 2000...... - לא אצפה לדיון עניני בנושא. אם אעמוד כל כך - אצפה ל"מתקפה אדירה" עלי ואולי גם הורי אבותי.... וכלל לא ישנה אם אפרסם שבתמימותי "אני רק שואל....".

אתה פירסמת כאן דעה, כביכול עובדה, כביכול כדי לבדוק אותה, אולם מהר מאד ניסית להגן עליה למרות היותה חסרת שחר לחלוטין. טענת שאתה שואל בלבד - אולם לא כך נקראו המסרים שלך כלל. ראה את הודעתך האחרונה שבה שוב אתה חוזר ויורה לכל כוון ולוא דוקא בנושא העיתוי של שעת הפתיחה באש והשעות בהן נפגעו כביכול ראשוני החיילים בסיני.

אינני מגן על גולדה, זעירא, זמיר ודדו ואינני אף תוקף אותם. זהו נושא לדיון אחר (נושא שלכשעצמו הינו "עתיק" בכל אמצעי התקשורת והספרות שבידינו. מאז אותה מלחמה אין קונצנסוס בנושא ולדעתי גם לא יהיה כזה בעתיד...).

פרושי מלים כמו "הדף" לעומת "ספג" שנאמרו בערפל המלחמה של אותן שעות תחילת המלחמה - מענינים, אולם הם חסרי משמעות ללא כישורן לנעשה ולידוע באותן השעות. בכל מלחמה ובכל משבר מהסוג הזה, נאמרים דברים "מכוונים" מכל צד. זהו חלק מבניית המערכה המדינית והלאומית שמלווה את הקרב בשטח. יש לפרסומים הללו מטרות חשובות לכל צד לוחם במערכה. הרבה מעבר למתן האינפורמציה המדוייקת כביכול לדודה רבקה(...) בקיבוץ בכפר או בעיר באותן השעות.

כולנו רוצים לשמוע את האמת. בתנאי הפתיחה במערכה צבאית כזו, רק ההדיוטות יקשיבו לכל מילה נאמרת - כמתנת שמיים....

השאלה היותר נכונה בהקשר של חיפוש האמת הינה "האם הדברים נכונים גם לאחר שאין בהם צורך מדיני יותר..." זאת שאלה שלא קל להתייחס אליה במובן הזמן (כלומר "מתי יש לתקן מידע ...."), ולא קל גם להתייחס אליה במובן הכולל של מצב המערכה (כלומר מתי אפשר לדבר אמת כואבת ללא חשש פגיעה במערכה עצמה). לא קל להפריד בין פרופגנדה לאומית לבין מידע בלתי מדוייק אבל מכוון להשגת מטרות מעבר למתן האינפורמציה עצמה.

ואוסיף כאן עוד תגובה - במסר האחרון שלך אתה מתריע (אני עצמי עשיתי זאת לפני מספר ימים באחת מתגובותי אלייך) על כך שאין להקיש מראיתו של חייל בודד בשטח.... (" גם מי שהיה שם..." וגו,). הרי זה בדיוק מה שאתה עצמך עשית !!!!! אתה הוא זה שכתבת כי שמעת ממישהו שהאש נפתחה בבוקר והיו נפגעים כבר בבוקר.... וכו'....וכו'... כך שאינני מבין את הצגת הדברים שלך עצמך ! ! ! !

אתה מוסיף ש"הערכות מדברות על..." - ושוב אינך מסביר של מי ההערכות הללו, מה המקור שלך לידיעה הזו ובאיזה הקשר נאמרו הדברים. וההקשר כאן חשוב מכל. אם נאמר באופן כללי שיחס הלוחמים היה 1 ל - 15 (אינני יודע ומתייחס למספר עצמו), ייתכן ולאחר כל הגיוסים - מצבות כוח האדם היו כאלה. אם ההתייחסות הינה לשעות הפתיחה באש, למה התכוון "המקור" הזה - לכל צה"ל בסיני (כולל למשל חיילים בעורף) או לקו הראשון... ומה בדיוק הקו הראשון... רק המעוזים... עד קו טסה ....עד רפידים... עד אל-עריש...... באיזה שעות (הרי כוחות מילאוים זרמו החל מהערב לכוון החזית). ולאיזה סד"ק כוחות התייחס ה"מקור" הזה בצד המצרי והסורי... באנגלית נאמר: "השטן מצוי בדרך כלל בפרטים...."

לכשעצמי אני מאבד את העניין באשכול הזה.

ולא נראה לי שאשמת ה"פיספוס בכמה ק"מ...." כדברייך, הינה נחלת המגיבים כאן לפגז הסרק שירית אתה......

היה שלום.

נערך לאחרונה ע"י מיקיטל בתאריך 14-05-2005 בשעה 23:17.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 02:11

הדף נוצר ב 0.15 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר