לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 08-07-2006, 20:54
  לבני לבני אינו מחובר  
תחמושת בע"מ

חבר מתאריך: 09.03.04
הסיפור הזה בעניין חלקי החילוף כבר נשמע לי לפעמים קצת תמוהה...
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי Ronen_a שמתחילה ב "וזה פוסל את מה שאמרו פה שהם..."

בסוף שנות השבעים הוטל איסור על מכירת ציוד צבאי לאיראן שצבאה כידוע התבסס על אמל"ח מערבי /אמריקאי עד אז.
מאז עברו כבר למעלה מ 25 שנה כשעדיין כלי הטייס האמריקאיים שלהם מהווים חלק ניכר מהסד"כ של חיל האויר שלא נדבר על שריון וציוד צבאי אחר...

זה הגיוני שאחרי שנים וחצי עשורים עדיין יישארו להם במחסנים חלקי חילוף בכמות מספקת?
אנחנו מכירים את המידע והתיאוריות על "קניבליזם" אך עם כל זה עדיין מדובר כאן בכמות אדירה של אמצעים וחלקי חילוף הנדרשים לתחזוקה השוטפת לא?

יכל להיות שהיו "עקיפות" כאלו ואחרות של האמברגו?

מעניין...
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 08-07-2006, 22:22
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
באמת מעניין....
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "הסיפור הזה בעניין חלקי החילוף כבר נשמע לי לפעמים קצת תמוהה..."

מעניין מי תיכנן (ואפילו עשה מהלכים בפועל) למכור להם זחלים וחלקי חילוף של נגמ"שי M113 ומהעודפים של איזה צבא... מי תיווך עיסקה למכירה של חומרים שיכולים לשמש עבורם לייצור חל"כ...
(רמז: צה"ל, אנשי עסקים ישראלים, מנבר וכו')

ישן 09-07-2006, 08:15
  Fox450 Fox450 אינו מחובר  
עוסק בהיסטוריה צבאית וגרמנית, ובתולדות הלוחמה האווירית

חבר מתאריך: 23.03.06
ייצור עצמי
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי f-22 שמתחילה ב "האירנים כנראה מייצרים קוברות משלהם"

לגבי הקוברות, ע"פ הכתבה ותצלומי קו הייצור נראה שאכן מדובר בייצור ולא בשדרוג של מסוקי סי-קוברה קיימים.
ע"פ כתבות שהתפרסמו במקומות שונים, האילוץ גרם לאיראנים לפתח בהדרגה מערך תעשייתי שמספק להם כיום כמעט את כל המוצרים לתמיכה טכנית במערכים השונים של חה"א שלהם. המקרה של ה-F-14 הוא אכן המעניין ביותר. מסתבר שקניבליזציה אפשרה להם לשמור על חלק ממערך הטומקט עד שהתעשיה המקומית הצליחה לייצר את החלקים הדרושים. עם זאת, יש אינדיקציה לקשיים בתפעול השוטף של מערכות מסויימות, כמו המכ"ם ומערכת בקרת האש והיו דיווחים על טומקטים איראניים שמסוגלים לירות רק סיידויינדרים. נוסף לכך, המטוסים שעדיין מצויידים במערכות מלאות סובלים ממחסור בטילי א"א, במיוחד טילי פניקס. אחד הסימנים למצוקה בתחום זה הוא הנסיון האיראני להסב טילי הוק לתצורת א"א במהלך שנות ה-90.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 11:24

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר