לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה למבקרים חדשים שמגיעים לכאן - יש קבוצת ווטסאפ בניהולו של יואב הוזמי צרו עימו קשר להצטרפות לקבוצה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תחביבים > דגמים לבנייה עצמית > דגמי נייר
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 24-05-2016, 22:03
  urison מנהל urison אינו מחובר  
מנהל פורום דגמי נייר

חבר מתאריך: 24.10.06
כיבוי אורות

זמן רב אני מלווה את בוני הדגמים כפרט ואת בוני הנייר כפרט

כבונה נייר (על הנייר) עם חלומות , עם תקוות
אני יודע שלבד זה לא הולך
עברנו כברת דרך
אורט
תפוז
דגם
פרש

אבל כתבתי כבר
אם לא כולם פה נותנים יחד כתף
אין לנו זכות קיום
אנחנו קבוצה קטנה מידי

אז מודה

לא הצלחתי
לאחד את השורות
לא הצלחתי להביא את כולם הביתה
לא הצלחתי לאושש את המקום

אני חושב
לצערי

שאפשר לכבות את האור
המקום הזה לא יכול להתחרות עם פורומים בינלאומיים

מבקש מכל אחד ואחד מכם
אישית

סליחה

שלא הצלחתי
סליחה אם פגעתי
סליחה שקלקלתי

באותה מידה
מודה לכולכם
על
תקופה ארוכה של שיתוף פעולה ועשייה
על
שיתוף
עזרה
סיוע
הסברים
הדרכות
הנחיות
טיפים
ותמונות

לא מובן מאליו
אוריאל

נערך לאחרונה ע"י urison בתאריך 24-05-2016 בשעה 22:06.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 25-05-2016, 09:16
  יגאל פתאל יגאל פתאל אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.03.15
מוקדם להספיד את הפורום
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי urison שמתחילה ב "כיבוי אורות"

אוריאל

ראשית, לא אתה צריך להתנצל

נכון, יש פורומים בחו"ל, אבל החברים פיזית בארץ. המפגשים בארץ ומה לעשות, אני אוהב יותר לכתוב בשפת האם שלי לחברים שלי שאני מכיר שנים ואותם אני יכול לפגוש

אני אומר דבר קשה

הבעיה היא לא באלה שכותבים בחול. זה בסדר

הבעיה היא באלה שגורמים להם לעבור. לצערי. הרי אין שום מניעה לכתוב בשני פורומים. בדקתי בפורומים בחול. אנשים כותבים שם וכאן שנים. מה שחבל, שבשבועות האחרונים נראה שלמישהו יש אינטרס להעביר את הכותבים לפורום בחול

אני חושב שאפשר להציל את הפורום על ידי מפגש חברים למשל, כפי שנעשה בעבר, בזה שום פורום חו"ל לא יכול להתחרות. חוצמזה, אני מתחייב להמשיך להעלות את העבודות שלי כאן ואני יודע שעוד אנשים יעלו את עבודתם כאן

אל ייאוש
ישן 25-05-2016, 14:11
  yrn_n yrn_n אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.08.05

אוריאל,

לא צריך להתנצל וגם לבקש סליחה.
צריך קודם, להגיד לך תודה על כך שאתה מנהל את הפורום הזה,
הקמת את פורום תפוז ועשית (ותעשה...) עוד הרבה לטובת התחביב.

לגבי המצב היום של הפורום, נכון, תקופה דלה של פוסטים ותגובות,
אבל, עוד מוקדם להספיד. אמנם החבר'ה פה כנראה עסוקים
בדברים אחרים או בפורומים אחרים (פייסבוק/פיפרמודלרז וכו') אבל
עדיין אני שם לב שלפתיל שנפתח יש צפיות.

שים לב גם לפתיל זה ישנו כרגע מספר דו ספרתי (64 נכון לעכשיו)של צופים אבל לא מגיבים.

גם אני כרגע לא בונה משהו ונמצא בתקופת המתנה בשל חוסר זמן (עבודה/משפחה וכו')
ואני מניח שזה המצב אצל השאר.
ישנם מבקרים רבים בפורום שלא מגיבים (וחבל..). ומצד שני אי אפשר להגיב לכל
פתיל לאקונית .
גם חלוקת הקשב והזמן בין פורומים שונים קצת בעייתית. שמתי לב שישנם אנשים לדוגמא מפורום
"דגם" עברו פשוט לפייסבוק ומציגים שם ולעיתים גם ב"דגם".
כנראה שזה המצב גם פה.

יגאל: אני אישית לא מבין את ההערה שלך לגבי אלו ש"גורמים" לאנשים לעבור.
לכל אחד יש את הזכות להיות ולכתוב היכן שהוא רוצה. אני לא ראיתי מעבר מאסיבי
של אנשים מהפורום הזה למקומות אחרים.
שמתי לב שבפורומים בחו"ל מספר הכותבים הישראליים נמוך מאוד (אני כותב שם מדי פעם) ,
אבל היות ואנחנו קבוצה קטנה מאוד של "משוגעים לדבר" ואין ריענון , אז ישנו יובש.

להזכירך, גם אתה לא היית כותב במשך תקופה ארוכה כאן ובתפוז ,הבלחת מדי פעם וגם כתבת בפורומים אחרים (ושלא תבין לא נכון, אני שמח לראות את העבודות המרשימות שלך ושאתה כותב כאן) והנה חזרת אלינו שוב.

החשוב בעיני שהקבוצה הקטנה שלנו תמשיך להתקיים בבית הזה ושכולם (כולל העסוקים )
יגיבו ויפתחו מדי פעם פתילים (אולי אפילו של חומרים שקשורים בעקיפין לדגמים) כדי לעורר את הפורום.

לדעתי הפורום הזה הוא הפורום הישראלי המקצועי ביותר שיש בנושא דגמי נייר (וגם יותר נוח לכתוב בעברית..)

חברים (כולם כולל כולם ), נא להתעורר ולצאת מתרדמת הקייץ...
ולהציג עבודות (איפה החבר'ה שהתחילו לבנות את הF-15, קורנסים,כפירים, פוגות וכו'?) גם בתהליך הבניה.

אוריאל: אני מחזק את דבריו של יגאל, אל יאוש,
כנראה תקופה "יבשה" שכמוה היתה לנו העבר (גם פה וגם בפורומים הקודמים).

נערך לאחרונה ע"י yrn_n בתאריך 25-05-2016 בשעה 14:15.
ישן 25-05-2016, 17:25
  דן7 דן7 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.10.13
אוריאל - אתה ממש לא אשם

אני עוקב גם אחר פייפר מודלרז והחברים הפעילים ביותר שם כותבים לפחות בעוד פורום מקומי (ראה מקרה קרלוס שמעלה דגמי 1:200 לרוב וגם כותב בצרפתית בפורום מקומי), יהודים עם קשה עורף כידוע אז הפורום המקומי קטן עליהם אולי, בכול מקרה זה לא אשמה שלך. כן צריך לעשות משהו - אני מסכים עם יגאל שמפגשים חשובים. אני רק חושב שאם יש רק בודדים שרוצים לכתוב בעברית עם "עניי עירם" וכולנו עניי עירנו אז אולי לאחד את הפורומים לאחד ובפורום פרש תמיד קיבלו את בוני הנייר. כמובן אשמח גם לשמוע מאשר שאין לי כוונה להשתחל לו לווריד בכוח.
על כל מקרה פורום מקומי פעיל גם אם יש רק קצת בונים הכי טוב, בכול מקרה זה דורש הבנה שבסוף אנו חיים בתוך עמיינו ובסוף החשוב ביותר זה הבת שלנו.
ושוב לרגע אני לא חושב שיש משהו באוריאל שמבריח בונים, אולי ההפך הוא הנכון.
ישן 30-05-2016, 11:44
צלמית המשתמש של solo67
  משתמש זכר solo67 solo67 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.02.09
לא נראה לי שאפשר להספיד את הפורום הזה....

אבל המצב שנוצר בשנה האחרונה קרי מספר חברים פעילים מועט גורם לפורום להיכנס לתרדמת....
אני פניתי בכמה וכמה פתילים ובקשתי לשתף בעיקר בונים ניסתרים\חבויים\מתביישים או איך שתקראו לזה...אבל לא הייתה היענות , אי אפשר להסתמך על מספר בונים בודדים שמשתפים בשביל לגרום לקהילה הזאת להתרומם ....אני מודה שלי אישית בשנה וחצי האחרונות אין מה לעדכן בדברים חדשים אבל אני בטוח שישנם לפוחת עוד עשרים איש שבונים פה ושם ואינם משתפים בתהליך או שמשתפים רק מוצר מוגמר ולא משנה מה רמתו.....רבותי , מטרת הפורום הזה היא שיתוף ,במיוחד יומני בנייה , רק כך אפשר יהיה להתרומם מהמצב הקיים .
אז אני קורא שוב לכל אותם אלה שצופים מהצד ואינם משתפים -תהה סיבתם אשר תהה- ל ש ת ף
אני בטוח שכולם נתקלים בבעיות מבעיות שונות בזמן בנייה , אבל ללא השיתוף הזה הן יישארו בגדר בעיות ללא פתרון והן יחזרו כך או אחרת ,ותאמינו לי שכולנו נתקלים באותם הדברים פחות או יותר ,מי שיותר מנוסה יש לו קצת יותר דרכים לפתרון ,ומי שלא אוכל קש

אוריאל
אל נא תאמר נואש המצב ישתפר

ישן 30-05-2016, 16:52
צלמית המשתמש של DZZ
  DZZ DZZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.06.07
...אז בוא ואגיד לך משהו:

כשהתחלתי לבנות דגמי נייר עוד לא חשבו על כך בביטאון חיל האוויר.
היה בארץ מבחר של אולי עשרה דגמים מאד בסיסיים, על גבי גיליונות קרטון גדולים למדי.
הראשון שלי היה F-100 שיצא איום ונורא ממש, אך עם הזמן למדתי.
עם הזמן גם נוספו ביטאוני חיל האוויר.
לא ידעתי בכלל שבעולם יש עוד...
זה שהיום יש לי באוסף אלפי דגמים - יותר מכפי שאני יכול לחלום לבנות בימי חיי הנותרים - אז לא חלמתי על כך.
כן, היו "פורומים" - כאשר כמה חברים היו מתכנסים ועוזרים זה לזה.
היה לי חבר שהיה לו כישרון נדיר לבנות דגמים טובים "לפי העין" בלבד! ניסיון וטעיה.
לימים התחלתי לתכנן ולבנות דגמים משלי. מחשב אז היה מפלצת שתפסה שתי קומות בבניין גדול ואיש לא חשב על מחשב ביתי.
אינטרנט? נו באמת...
אבל היו ספרים - התוודענו לשנתון של OBSERVER, אחר כך בא "ידען הנשק בעולם (1968)", ובהמשך ספריהם של וויליאם גרין וג'ון טיילור על שרטוטיהם.
כל מה שהיה לעבדכם הנאמן זה סרגל ומחוגה, לוח לוגריתמים (כי גם מחשבון פשוט לא היה בנמצא) וראש.
ולמרות זאת יצאו לי כמה דגמים לא רעים בכלל.
"חנות תחביב" מכרה אקווריומים ואוכל לציפורים. אם רצית לצבוע את הדגם שלך, השתמשת במברשת, מכחול וצבעי גואש. לפעמים השקעתי בפחית קטנה של צבע כסף.

אז למה אני מקשקש בכלל? כי אם תלך - אצטער, אבל לא אבכה. בניתי דגמים לפני המבול ואמשיך לבנות גם אם הפורום הזה ייסגר. אני נהנה לבקר כאן, אך לא פרסמתי עבודות שלי, כי אני בונה להנאתי ואין לי כל צורך "לרוץ ולספר לחברה". יש כאן אנשים על רמה גבוהה מאד ונהניתי עד עכשיו ללמוד, להחליף דעות ולפעמים לעזור למישהו. אני מקווה שנמשיך.

נערך לאחרונה ע"י DZZ בתאריך 30-05-2016 בשעה 16:55.
ישן 30-05-2016, 17:39
צלמית המשתמש של solo67
  משתמש זכר solo67 solo67 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.02.09
DZZ היקר....
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי DZZ שמתחילה ב "...אז בוא ואגיד לך משהו:"

קצת נסחפת ידידי ,אין לי כל כוונה ללכת ואני סבור שגם שאר החברים פה אינם מתעתדים לעזוב אבל אינני סבור שהשיתוף בפורום הספציפי הזה הוא בגדר "לרוץ ולספר לחברה " כהגדרתך, אני יכול להעיד על עצמי שכל יומן בנייה שהעלתי בין אם פה ובין אם בפורומים אחרים מעולם לא היה בבחינת "לרוץ ולספר לחברה " נהפוך הוא, אני חושב שתהליך הבנייה שלנו הינו יוצא מן הכלל וניתן ללמוד ממנו המון ,גם אם אתה בונה נייר וגם אם לא, התהליך עצמו ,בעיניי יפהפה ,לצפות בתהליך של דף דו ממידי מודפס שהופך לעצם תלת ממידי הוא מרתק .

גם אני כמוך וכמו רבים אחרים כאן התחלנו לפני שנים רבות כמעט באותה הדרך שבה התחלת אתה ,ולרובינו לא היה מושג לגבי המצב העולמי בתחום ,אבל כשאני נחשפתי אל הפורומים הזרים וחפרתי בהם , רמת הידע שלי ואיתה רמת המיומנות שלי התעצמה ,כמו גם חברים אחרים .

הכוח של יומן בנייה הוא עצום בעיניי ,גם לבונה המתחיל ובפרט לבונה המתקדם , ועצמתו של הפורום הזה הוא בידע שהוא מכיל על כל חבריו ,ולכן אני קורא לכולכם לשתף .

כולנו בסופו של יום בונים להנאתנו ואין עלינו "חובה" לשתף אבל לפחות מבחינתי ללא השיתוף אין כל הצדקה לפורום שכזה .

ישן 31-05-2016, 10:02
  יגאל פתאל יגאל פתאל אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.03.15
בוודאי שמותר להציג גישות שונות :)
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי DZZ שמתחילה ב "נו טוב, אז אתה מציג את הגישה המאזנת"

זוהי רוח הפורום

כמו שרשמתי קודם, הפורום הוא מפגש של חברים שרובם מכירים זה את זה גם מחוץ לפורום, דרך מפגשים שעשו במסגרת הפורום ובין אם אלה מפגשי מועדון בוני הדגמים

זה המבדיל ביננו לפורומים בחול, שם אין כמעט סיכוי שאנשים יפגשו זה את זה

לכן, יש גם ערך מוסף בהצגת דגמים ויומני בנייה, גם לקבל הערות, שלעתים זה חשוב - תמיד יש מה ללמוד - וכן להראות את הדגמים ויומני בניה של אותם דגמים שאנשים פוגשים לאחר מכן במציאות

אבל, כמובן שאיש יעשה את מה שנוח לו ומה שהכי מתאים לו. מה שכן, מיש שאין לו בעייה לשתף, אז שיעלה דגמים

אגב - אני משלם דמי חבר במועדון סוני הדגמים. לא מפני שהחוברת חשובה אלא קיומו של המועדון. כאן, אפשר לראות את העלאת הדגמים ואפילו כתיבת תגובות כמעין "דמי חבר" לתחזוק הפורום
ישן 31-05-2016, 10:06
צלמית המשתמש של שמולביץ אשר
  משתמש זכר שמולביץ אשר מנהל שמולביץ אשר אינו מחובר  
מנהל פורום: דגמים לבניה עצמית, סקופים וחדשות, צילום ווידאו, וכן.... הצ'קלקה הכחולה של פרש

חבר מתאריך: 01.02.09
Facebook profile
הי

אני לחמתי קשה כדי לפתוח את הפורום הזה ואני גאה על כך.
נסיתי במספר דרכים לתת "בית חם" לבוני הדגמים שלא זכו לכך בפורומים אחרים.
כאב לי הסגירה של הפורום בתפוז.
הרי אתם יודעים שאיני בונה דגמי ניר, אבל רואה בחשיבות עליונה בקיום פורום המיועד לקהילה נכבדה כזאת.

אין לכך כל קשר עם הניהול של אוריאל. לדעתי הוא מנהל מעולה שעשה מעל ומעבר כדי לקדם את הפורום.

אודה. גם בדגמי פלסטיק יש תקופת שפל הקשורה לנסיבות של עומסי עבודה, תהליכי בניה ארוכים ועוד.

אני לא יכול להתעלם גם מהשפעת הרשתות החברתיות שנוגסות בכל הפורומים גם מחוץ לפרש.

אם החברים שנשארו כאן, יצליחו להרים את הכפפה ולהביא את הפורום למצבו בעבר. זה יתרום לכולנו.

נערך לאחרונה ע"י שמולביץ אשר בתאריך 01-06-2016 בשעה 21:32.
ישן 02-06-2016, 20:37
  theo theo אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.12.12
אוריאל

אוריאל, כשקראתי את הפוסט שלך מחשבתי הראשונה היתה
Hold your horses.....
כשהמשכתי לדפדף הלאה בתגובותיהם של החברים, נוכחתי לדעת שגדולים ממני כבר הקדימו אותי.

גם אני בדעה שמוקדם להספיד.
נכון, מספרם של הפוסטים והתגובות התמעט לאחרונה אבל זה אינו בהכרח סימן לנטישה או לאכזבה.

כפי שכבר ציינו קודמי טרדות החיים סובבות אותנו ולא פעם מאלצות אותנו לשנות או לדחות תוכניות ואפילו מכניסות אותנו לתרדמת ולבצורת....
גם אני לא נטשתי אלא שלעת עתה אין לי מה לחדש. כשיהיה - אני מבטיח לשתף.

אני מצטרף להצעתו של יגאל. כדאי לארגן מפעם לפעם פגישות של בוני הנייר. פגישות כאלה לבטח ימריצו אותנו.
ראיתי למשל שבגרמניה בוני הנייר בערים הגדולות נוהגים להפגש אחת לחודש בפאב או בבית קפה. מחליפים חוויות, מציגים דגמים ושותים כוס בירה ענקית... אבל בעיקר שומרים על קשר.
ראוי שגם אנחנו ניפגש כך על כוס קפה או על שליש בירה.... אם לא כל חודש אז לפחות אחת לרבעון.
קשר כזה רק מחזק ומאגד.

ולסיום - תוך כדי כתיבת פוסט זה עלתה בי מחשבת הקונספירציה. האם כל כוונתך ודבריך , אוריאל, בפוסט שלך לא באו אלא כדי לעורר אותנו ???
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 22:43

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר