לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 05-11-2008, 22:37
  משתמש זכר oxcart oxcart אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.02.08
שלבים מקצועיים - לאן הם נעלמו?

ראשית, אני מתנצל מראש אם יש איפשהו בפורום אשכול על הנושא הזה. חיפשתי ככל יכולתי, ולא מצאתי.
ולשאלה: כשהתגייסתי, בסוף שנות ה-80, אותות הבד הקטנים השחורים-אדומים שמציינים שלב מקצועי, שנהגו להצמיד לשרוול המדים, כבר היו תופעה הולכת ונעלמת. בהכללה, אני מעריך שבאותה תקופה רק אנשי קבע צעירים ומתלהבים שעסקו במקצועות כמו טכנאי במ"ק וכו' טרחו לתפור אותם לחולצה. לוחמים, למשל, ממש לא חשבו שצריך לפרסם על החולצה שלהם אם הם רובאי 7 או 9.
האם ההיעלמות הזאת היא צעד רשמי שננקט בשלב מסוים, כלומר הוחלט לבטל את הענידה שלהם? הרי היה בזה משהו די יפה: זיהוי של חייל כמי שלא הסתפק בהכשרתו הבסיסית ונשלח לקורסים מתקדמים יותר ויותר. ושאלה נוספת: האם למישהו פה יש תמונה/תמונות של כמה מהם? אני זוכר שהיה מגוון די גדול, ובתור חייל צעיר לח ודביק ניסיתי לנחש מהציורים הקטנים שלהם מה המקצוע של מי שנושא אותם.
תודה מראש..!
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 06-11-2008, 11:03
  משתמש זכר oxcart oxcart אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.02.08
איך עבדה (עובדת?) השיטה?
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי NehemiaG שמתחילה ב "זהו, שלא. שלב מקצועי יכול..."

מה השלב המינימלי שחייב ענידה של האות? 5האם רובאי 2, נניח, היה יכול לתפור שלב מקצועי עם שני פסים דקיקים? או שהמקצוע הצבאי שלו גבר על ההכשרה הצבאית הבסיסית. כלומר: חייל תיאורטי שעשה טירונות כל"צ רובאי 2, ואחר כך נניח הלך להיות חמש בחיל האוויר והגיע שם לשלב 7 יענוד אות של חמש שלב 7 (פס עבה, שניים דקים, וציור שמסמל את המקצוע)? ובכלל, מהו השלב המקצועי הגבוה ביותר?
אני שואל את כל אלה, כי חשבתי קצת ונראה לי שחלק מהבעיות שהתעוררו בגלל כל סיפור הוותיקים-צעירים, שמהרבה בחינות די דירדר את רמת ההתנהגות הבין-אישית של הגדודים המבצעיים לרמה של פלנגות, היו יכולות להיפתר על ידי החייאה ו/או שידרוג של השלב המקצועי. זאת שיטה מצוינת ליצור מדרג של ותק והכשרה מקצועית, אולי גם הענקת צ'ופר קטן במשכורת, ואפילו גאווה מקצועית של תומכי לחימה.
ואגב, עדיין אני לא מצליח למצוא בחיפוש בפורום אשכולות שבהם מוצגאות דוגמאות של שלבים מקצועיים, מצטער. אשמח אם מישהו יפנה אותי.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 11:09

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר