לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 13-06-2016, 19:43
  rubb1sh rubb1sh אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.05.16
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי סמוראי שמתחילה ב "כברירת מחדל הנשקים האלו..."

לפני הסרטון הבא:
http://www.tmz.com/videos/0_kxdliqa4

נשמע שהמחבל לא נגע בנשק, ואכן מדובר בבודדות. בהחלט "הישג" למחבל שהתוצאות הן כפי שהן.

מה גם (מתנצל מראש אם הוזכר ולא ראיתי), ראוי לציין כי אחת הסיבות להתעכבות המשטרה בכניסה פנימה, הייתה העובדה שניסו לנהל איתו משא ומתן על בני ערובה. באופן אירוני, במהלך השיחה עם השוטרים המחבל נשבע אמונים לדאעש, חיזבאללה (כן מוזר ) אל קאידיה ועוד כהנה וכהנה.

נציג המשטרה בראיון לתקשורת בין היתר הסביר שלמשטרה לקח זמן להעריך את הכוחות, גודל הסכנה, תכנית פעולה ועוד, מה שעיכב את הפעולה עצמה.

לא ברור כמה מהקורבנות הוצאו להורג בין הזמן שהמחבל ירה את יריית הפתיחה, עד שהסתגר עם בני ערובה בשירותים, ועד שלבסוף נהרג ע"י השוטרים.

נוסף על כל זה, אני לא כל כך יודע את הפרטים לעומק, אבל כמדומני גם לאחר שהמחבל נהרג גורמי הביטחון לא נכנסו למתחם לחלץ גופות, או אולי פצועים אפילו מחשש למטען. הם לבסוף עשו זאת לאחר זמן לא מועט.

נערך לאחרונה ע"י rubb1sh בתאריך 13-06-2016 בשעה 19:50.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 14-06-2016, 15:19
  nargsi nargsi אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.06.16
פעם אחר פעם - לא לומדים לקח
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Cu1 שמתחילה ב "12.06.2016 למעלה מ 50 הרוגים בהתקפת טרור במועדון באורלנדו"

האמריקאים לא לומדים אף פעם ולא ילמדו - אחרי רצח קנדי הייתי מצפה מכל מדינה מתוקנת להגביל את ההגבלות והאכיפה. אבל אצל האמריקאים, איזה הגבלות ?

סמוראי כתב קודם שבטבח בבה''ס הוא השתמש ברוס''ר של אימו - למה אישה צריכה להחזיק רובה סער בבית ?
בכלל - למה צריך נשק ארוך אצל אזרחים ? למה אזרח צריך רובה סער ? רובה ציד וצליפה ?
למה צריך גרסה אזרחית של M16 ? מה יש לאזרח אמריקאי לעשות עם רובה רמינגטון ?
הגנה עצמית ? אקדח לא מספיק להגנה עצמית ?
גם אקדח הוא בעייתי, אבל הרבה פחות מרובה מדויק, עם מחסנית גדולה , קצב אש גבוה יותר (גם בחצי אוטומטי) וטווח ארוך.

האמריקאים מתייחסים לנשק כמשחק, כתחביב, כצעצוע שאפשר להחזיק בבית. הם לא מבינים איזה אחריות צריך בשביל להחזיק נשק בבית ומה הסכנות שבזה.
זו אחת הסיבות שאני חושב שעדיף את התהליך הארוך שהמשרד לביטחון פנים עושה על פני מכירה של נשק חם לכל דורש.
ישן 14-06-2016, 16:56

בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי nargsi שמתחילה ב "פעם אחר פעם - לא לומדים לקח"

תראה, במקרה הספציפי הזה זה פחות רלוונטי, כי למחבל הייתה עבודה כמאבטח ויכל לכאורה להשיג נשק שדרך העבודה אם היה נדרש לכך. זה שקל לרכוש או להשיג נשק זו לא בהכרח הבעיה, גם הנשק עצמו הוא לא הבעיה העיקרית, לדעתי. אפשר לעשות מספיק נזק גם עם סכין.. הרי רק אתמול שוטר ואשתו נרצחו מדקירות בצרפת ולא חסרים מקרים אצלנו.

אני דווקא חושב להפך, העובדה שקל להשיג נשק קצר או ארוך בארה"ב דווקא יכולה לעזור, הן במעקב והן בניטור של הנשקים עצמם.

הרי סכין לדוגמה אי אפשר לנטר בכלל, אבל רובה סער שנמכר למהגר מוסלמי, או אזרח מוסלמי עם שאיפות קציניות, יוכל להדליק נורות אדומות. על האמריקאים בתכלס לעשות דבר די בסיסי ומתבקש. כל אדם שעבר את הבדיקות רקע וכשיר לרכוש נשק, קטן או גדול, ייכנס למאגר מידע של החנות ממנה רכש ומאגר זה ידווח באופן אוטומטי ל FBI באותו רגע שהרכישה נעשתה, או בסמוך לה. כך לדוגמה אם ל FBI יש מידע קודם על בחור שהיה בחקירה לפני כמה שנים, ופתאום הוא נמצא רוכש נשק, הם יוכלו מידע לחבר את הנקודות ואולי לפעול.

לסיכום, לגבי המחבל הנ"ל השגת הנשק לא הייתה הבעיה, וגם הפתרון שהצעתי לא ממש היה עוזר פה, אך אולי שיתוף פעולה בין חברות האבטחה ל FBI גם נדרש כדי להתגבר על זה. להשיג נשק כיום זה לא כזה פשוט כמו שחושבים, ממה שהבנתי יש בדיקות רקע וכדומה. הבעיה נעוצה בשיתוף המידע שבין ה FBI לרשויות המקומיות ולחנויות שמוכרות את הנשקים. אם יד ימין הייתה יודעת מה יד שמאל עושה, אפשר היה מחד לעלות יותר מהר על רצון של חשוד לבצע פיגוע, מצד שני למנוע מחשוד לרכוש נשק מלכתחילה, או לעבוד בעבודה המקנה רישיון לאחד.

שני הסנטים שלי.
ישן 16-06-2016, 20:16

בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי nargsi שמתחילה ב "שים לב לתוצאות"

לא מתווכח. ונדמה שלשם גם כולם הולכים כרגע, להגביל חשודים בטרור מלרכוש נשק. אבל בתכלס, מדובר בהסחת דעת. כן, הגבלת רכישת נשק תעזור, אבל לכל היותר זה רק יקטין את האיום בצורה מסוימת. מבחינת חופש הפעולה של המסגדים, והמפגעים הפוטנציאליים, לא תחול עליהם הגבלה כפי שזה נראה והמצב יישאר כמות שהוא. מהרטוריקה של הנשיא, נדמה שאין שם הפרדה בין פשע שנאה, אלימות, לטרור או טרור אסלאמי. מכיוון שכך מחד אפשר להבין את ההתמקדות בנשק, ומאידך את ההתעלמות מהעובדה שיש מובילי דעת לא מועטים בקרב הקהילה המוסלמית שקוראים לארה"ב שטן וכו'. הם אומרים שהם עושים משהו בנדון, אבל זה כך כבר שנים. אין באמת שינוי בשטח חוץ מהפוקוס על הנשק, מההתרשמות שלי.
ישן 14-06-2016, 19:09
צלמית המשתמש של Narion
  Narion Narion אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.12.08
למה? -מכיוון שזה מושרש בתרבות שלהם...
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי nargsi שמתחילה ב "פעם אחר פעם - לא לומדים לקח"

הזכות של כל אזרח להגן על ביתו בעת סכנה, והיכולת של קבוצת אזרחים להפוך למיליציה שתסייע לצבא בעת חירום (שזה אגב נהדר בעיני, ללא ציניות).

בגדול אני חושב ששיטת הנפקת הרשיונות הנוכחית היא מזעזעת, ודורשת רפורמה (בדיוק כמו שלא נותנים לכל אחד רשיון רכב לצורך העניין), אבל אני לא חושב שצריך לסרס את הנושא לחלוטין (לצורך העניין לרמה של ישראל, שאתה צריך לעבור 7 מדורי גיהנום בשביל אקדח מסריח, ואח"כ אנשים בוכים למה אין אזרחים חמושים שינטרלו מחבלים).

בשורה התחתונה, ישנם מיליוני אמריקאים שמחזיקים בכלי נשק, והם אזרחים למופת, צריך להסתכל עליהם, ולא על העשבים השוטים שמכתימים אומה שלמה.

מה גם צריך לקחת בחשבון שגילדת תעשיית הנשק האמריקאית היא אחת החזקות בעולם, והיא משקיעה סכומי כסף הזויים כדי שאף אחד אפילו לא ינסה להתעסק איתם.

הדרך היחידה שאני רואה שינוי מגמה (רפורמה קלה כמו שהצעתי), היא רק בתרחיש של פיגועים יום יומיים עם הרוגים רבים, אם הרפובליקנים בעצמם יבינו שצריך לשנות את המצב, זה ישתנה.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 15-06-2016, 03:29
צלמית המשתמש של MS_Rogue
  משתמש זכר MS_Rogue MS_Rogue אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.03.10

לפחות לחלק מכלי הנשק פה יש הצדקה ברורה....יש לך בעיה בתפיסת ההבדלים באופי הטבע כאן. עד שלא ראית להקת זאבי ערבות (Coyote) מנסה לחדור לדיר שלך כדי לאכול לך את העיזים, לא תוכל להבין מדוע יש לי הצורך להיות מסוגל להוריד זאב ערבות ממרחק של שלושים מטרים עם רובה מנוף 0.22, רובה ציד להוריד זאבי ערבות או אריה הרים (Cougar) שמתקרבים יותר מדי ומדוע למי שיש מפגשים עם דובים או שצד איילים יש צורך ברובה שיורה קליעים בקוטר יותר רציני (ה30-06 מאוד פופולרי פה).

אישית, אני לא רואה צורך ברוס"ר. להגנה ביתית יש את רובה הציד (והוא יהיה יעיל באותה המידה נגד פורצים כפי שהוא יעיל נגד בעלי חיים). להגנה עצמית מחוץ לבית יש אקדח בנשיאה מוסלקת. עם זאת יש מי שרואים ביכולת להחזיק רוס"ר זכות וצורך וזאת זכותם. יש חלק ניכר מבעלי הנשק פה הם אחראים, רציניים ושומרי חוק וכשאתה שומע על מקרה אחד ממיליון של בעל נשק שעובר על החוק, זה לא מעיד על שאר ה999,999 בעלי נשק האחרים.

ישן 15-06-2016, 17:42
צלמית המשתמש של סמוראי
  סמוראי סמוראי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.07.05

צריך להבין שיש הבדל תרבותי בתפיסה של נשק אצל אמריקאים, הדרישה שלך ל'צורך' כתנאי להחזקת נשק הוא לא רלוונטי עבורם, מבחינתם מדובר בזכות חוקתית וזה לא עניין של אף אחד מדוע עקרת בית צריכה רוס"ר צבאי מלבדה.

הבעיה הבאמת חמורה היא שהמצב הקיים כל כך גרוע וארה"ב כבר רוויה בכלי נשק מכל הסוגים והגדלים, שגם אם מחר בבוקר תאסור כל מכירה של כלי נשק, ההשפעה של זה במניעת אסונות כאלו לא תבוא לידי ביטוי במשך עשרות שנים. את האפשרות של איסור של החזקת כלי נשק קיימים ואיסופם מהציבור אני בכלל לא מעלה בדעתי, מעבר לדיון החוקתי, יש בשוליים של החברה האמריקאית מספיק פסיכים שמפנטזים כל החיים שלהם בדיוק על הסצנריו הזה של כוחות פדרלים שצרים על הבית שלהם ודורשים שהם ימסרו את כלי הנשק שלהם (וכבר יש להם ציטוט מוכן ביוונית קלוקלת).

ישן 19-06-2016, 13:01
  שלוות-עולמים שלוות-עולמים אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.02.11
אז אחרי שענן האבק התחיל לשקוע
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Cu1 שמתחילה ב "12.06.2016 למעלה מ 50 הרוגים בהתקפת טרור במועדון באורלנדו"

אז אחרי שענן האבק התחיל לשקוע ומיצינו את הדיון אודות הזכות לשאת נשק או אשמת מי הפיגוע היה.
ואני מקדים מראש שאין בכוונתי לפתוח לדיון את הנושא תחת הכותרת "איך מתכננים פיגוע"!!

סביב האירוע עלו המון שאלות טכניות שלא קיבלו יחס בפורום ולצערי לא הצלחתי למצוא מקום שעוסק בהן בצורה בוגרת ולא אמוציונאלית.

והרי הנקודות שמפריעות לי באירוע, אשמח להסברים, דעות וכו'.

1. כמות תחמושת, בהינתן ממוצא של (לפחות 3 כדורים למטרה) המחבל היה צריך להגיע לאירוע עם לפחות 300 כדור(!!) ע"פ החשבון של 49 נרצחים ו50+ פצועים. במחסניות של 30 כדור זה אומר 10 מחסניות לפחות. מדובר במשקל לא קטן שמסרבל עד מאוד את הלחימה. (וזה לפני תחמושת לאקדח).

2. מיומנות ירי, החלפת מחסניות תחת לחץ וצעקות זה לא דבר פשוט, ניתן ללמוד מזה שהיורה היה או מאוד מיומן או שהיה דו"צ רציני עם כוחות הביטחון. (אני אשלול את אפשרות הדו"צ מהסיבה הפשוטה שדווח על כ14 שוטרים שנפצעו מירי בפריצה, לא נראה לי סביר שכמות כל כך גדולה תיפצע מדו"צ כשפורצים מכיוון אחד ולא שנים).

3. צילומים מהזירה, או שביטחון המידע בחו"ל גבוהה מאוד או שהצנזורה מצוינת. לא יצאו סרטונים ממצלמות האבטחה (מועדונים מלאים מצלמות), לא התפרסמה אף תמונה של היורה עם נשק בידיים או מבצע ירי בכלל (לצורך השוואה בארץ תוך חמש דקות רצות להן ברשתות החברתיות אין ספור צילומים, אנחנו לא יותר מתקדמים מאחינו שמעבר לים.).

אשמח לתובנות.

עריכה:
נ.ב.
אני בכוונה לא מעלה לדיון את העובדה שלכך כשלוש שעות לפרוץ פנימה כי מדובר בהחלטה טקטית של המפקד בשטח ולא במשהו שאפשר לדון בו מאחורי המקלדת.

נערך לאחרונה ע"י שלוות-עולמים בתאריך 19-06-2016 בשעה 13:06.
ישן 19-06-2016, 13:48
צלמית המשתמש של סיורניק
  משתמש זכר סיורניק סיורניק מחובר עכשיו  

חבר מתאריך: 26.05.13
בתגובה להודעה מספר 50 שנכתבה על ידי שלוות-עולמים שמתחילה ב "אז אחרי שענן האבק התחיל לשקוע"

1. היורה לא היה צריך שום "לחימה" וסרבול לא בהכרח השפיע על יכולתו להרוג. היו לו לפחות 3 שעות בלתי מופרעות לעשות מה שבא לו במקום מצומצם עם המון אנשים מרוכזים. 50 הרוגים + עוד פצועים זה לא בשמיים. מעבר לכך בהחלט ייתכן שחלקם נפגעו מירי המשטרה בפריצה ובקרב היריות שהתפתח.
בנוסף, לא כל מי שמוגדר כ"פצוע" בהכרח נפצע מכדור - ריצת אמוק של קהל מפוחד, התנגשות בשולחנות, דריסת אנשים, קפיצה מחלונות, נפגעי חרדה וכו' יכולים להוסיף קצת למספר הפצועים.

2. Shit Happens - אם הפריצה בוצעה ללא הכנה מוקדמת או הכרה של השטח (כי אין ברירה ושוחטים את בני הערובה), ייתכן שהיורה פשוט ירה מתוך מחסה ישר לתוך הפתח שממנו פרצו (סתם לדוגמה: אם פרצו 30 שוטרים מאותו פתח, בתנאי חושך / רעש וללא הכנה מקדימה, יכול מאוד להיות שהמחבל רוקן מחסנית לתוך הפתח ופגע בהרבה שוטרים עוד לפני שבכלל הבינו איפה הוא ממוקם.

3. גם לי זה קצת מוזר, אבל לא תמיד אנשים מצליחים לתפוס את האירוע בזמן אמת. גם בפיגועים בצרפת אם אני זוכר נכון, רוב הסרטונים היו ממצלמות האבטחה ולא מטלפונים סלולריים, ועל אלו קל יותר למשטרה לשלוט / להחרים עד סוף החקירה. אולי נראה בעתיד סרטונים שלא פורסמו עד כה.מן הסתם יש כבר קונספירציות ברשת שהכל מזוייף ולא היה פיגוע, או שאם זה באמת קרה אז זה False Flag.

"צה"ל הוא הצבא הערבי הטוב במזרח התיכון" - עזר וייצמן (על זרוע היבשה)

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 12:31

הדף נוצר ב 0.11 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר