לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 11-07-2013, 00:25
  הגידו לא לביומטרי! הגידו לא לביומטרי! אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.07.13
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי sheep שמתחילה ב "יש בעולם מאגרי טביעות אצבע..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי sheep
יש בעולם מאגרי טביעות אצבע מגוונים, למשל לכל מי שנחשד בעבירה.
בארה"ב יש עשרות מליוני טביעות ומליוני נתוני DNA. בבריטניה יש מליוני טביעות של חשודים.
ובכן, אתה אמרת: של חשודים. למה במדינה המגדירה את עצמה כדמוקרטית אני, כאזרח שומר חוק, צריך לתת טביעות אצבע ופנים שלי (טוב שלא ביקשו גם טביעות רשתית+בדיקות שתן+בדיקה כללית של איבריי כדי שפוליטיקאים/העשירון העליון יוכלו להשתמש בהם בעת הצורך...לעזאזל..) מראש, כלומר: כולם חשודים מראש, אני צריך מראש לוותר על הפרטיות שלי, שגם ככה איננה מי יודע מה במדינה הזאת, רק כדי שלרשויות, למשטרה ולממשלה יהיה קל יותר למצוא פושעים, או את השד יודע מי. זו לא דמוקרטיה, זה פאשיזם מכוער.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי sheep
יש בעולם מאגרי טביעות אצבע מגוונים, למשל לכל מי שנחשד בעבירה.
כן, אבל כפי שכבר אמרתי, אף ממשלה בעולם לא הקימה מאגר המכיל טביעות אצבע ותווי פנים של כל אזרחיה. ואתה מוזמן לבדוק זאת

ציטוט:
במקור נכתב על ידי sheep
אנחנו לא צריכים את ההפחדות שלכם.
הסגנון המתנשא והמעצבן שלך לא עושה עלי רושם. הפחדות? כן, אני מפחד לחיות במדינה פאשיסטית "האח הגדול" שתדע מה אני עושה בכל רגע נתון. אם אתה מקבל זאת בכזו שלוות נפש אז או שאתה האקר בעצמך או שטוב לך לחיות תחת שלטון פאשיסטי. שיהיה לך לבריאות.

נערך לאחרונה ע"י הגידו לא לביומטרי! בתאריך 11-07-2013 בשעה 00:54.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 11-07-2013, 00:41

בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "מה אתה מפחד כל כך ?"

ממה אני מפחד? כל הנימוקים והדעות בקישורים שצירפתי למעלה לא מספיקים לך? קראת בכלל על מה מדברים המתנגדים? אם לא, קרא בעיון בבקשה, הרי כל אלו לא דברים באוויר, אלו החיים שלך ושל קרוביך. ממה אני מפחד? מיותר מדי כוח בידי ממשלות ותאגידים, הרי איך התגלגל הרעיון הזה? באו כמה לוביסטים של החברה שייצרה את הדבר הארור הזה, מצאה את השר הכי פחות אינטלגנטי שהיה לנו, מאיר שטרית, ושכנעה אותו. סמוך עלי שהפרטים האישיים שלו ושל גדעון סער יהיו בהרבה יותר מאובטחים משלך ושלי. חשבת אחרת?
ממה אני מפחד? לא מזמן, חקרתי לעומק את נושא מלחמת וייטנאם, וראיתי כיצד שלחו חיילים למות ולרצוח חפים מפשע לשווא, בתואנה שזה "למען החופש בעולם" וש"הם עושים זאת למען אמריקה", רק בשביל שתעשיית הנשק ותאגיד "מונסנטו" הארור, שייצר את agent orange, יתעשרו, על חשבון ילד בן 19 שהתפוצץ לחתיכות או ילדה בת 3 שנשרפה מנאפלם. והרי ניקסון, ווסטמורלנד או מנכ"ל מונסנטו לא שלחו את בניהם להלחם במלחמה הארורה הזאת. מה זה קשור, אתה שואל? זה קשור ודומה מאוד:
אמנם עברו כמעט 50 שנה, אבל שום דבר לא השתנה: אין לי טיפת אמון בפוליטיקאים ותאגידים, קל וחומר בשעה שאני רואה בבירור שהם לאט לאט סוגרים על כולנו את החופש.
ישראל? דמוקרטיה? הצחקתם אותי. רק שזו בדיחה עצובה. מאוד.

נערך לאחרונה ע"י הגידו לא לביומטרי! בתאריך 11-07-2013 בשעה 00:48.
ישן 11-07-2013, 01:42
צלמית המשתמש של linuxsboot
  linuxsboot linuxsboot אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.04.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי הגידו לא לביומטרי! שמתחילה ב "אסור לנו להסכים לזה!"

שטויות במיץ, כל מי שהיה בצה"ל, מג"ב יש את טביעות אצבע שלו שמורות.
כל מי שעבד במפעל שמחייב לתת טביעות אצבע ויש גם מפעלים ללחם שדורשים את טביעות אצבע של העובדים לכנס ולצאת
כל מי שיצא מצה"ל או מג"ב וחתם פעם אחת בשירותי התעסוקה גם לקחו את זה למאגר אחר.
כל מי שעשה פשע לקחו לו את הטביעות אצבע.
והרשימה עוד ארוכה למי עוד לקחו את טביעות אצבע...

חוץ מזה שהספקיות האינטרנט עוקבת אחרי הלקוחות שלהן באופן קבוע, חברת האשרי אותו דבר, הסופר שאתה קונה בו כנ"ל ויש להם גם שיתוף פעולה רחב מאוד ככה שכל מחשבה שלא עוקבים אחריך כאן היא טעות. יש כל כך הרבה מאגרים פעילים כיום שכל מה שרשמת זה מתוך חוסר ידע כיצד עובד העולם שלנו היום ולא יותר מזה.

אה ואם יש לך מכשיר של אפל ,היא עוקבת אחריך סתם לידע כללי כולל לאיפה אתה הולך.
will you marry me nesli barda? Operating system: Linux The day Microsoft & apple makes a product that does not suck will be the day they start making vacuum cleaners. say no to Apple&Facebook&MS&Samsung IL&Nokia&Hot&Yes,but say yes to Google

ישן 12-07-2013, 17:48

בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי linuxsboot שמתחילה ב "שטויות במיץ, כל מי שהיה..."

טול קורה מבין עיניך...קרא קצת ותלמד מה מבשלים עבורך לפני שאתה פוסל בקלות כ"שטויות במיץ"...
כמו כן אני ממליץ לך לראות מחר את התוכנית "רואים עולם" בערוץ 1, הם ידברו בדיוק על זה: על ההשלכות המפחידות של הביומטרי עבורנו.

1. המאגר הביומטרי: מסוכן, חושפני, ויקר להחריד
2. סיוטי קיץ
3. ככה משרד הפנים שומר על המסמך הכי חשוב שלכם..
4. מי ימנע מהשוטרים לנצל לרעה את המאגר הביומטרי?

ובקיצור, דבר איתי כשתקום בוקר שחור אחד ותגלה שמישהו הלביש עליך משהו שלא עשית...

בניגוד למה שמספרים לכם, המאגר הביומטרי לא נועד למנוע זיופים של ת"ז או גניבות זהות,
הוא נועד למשטר אזרחים!

נערך לאחרונה ע"י הגידו לא לביומטרי! בתאריך 12-07-2013 בשעה 17:52.
ישן 13-07-2013, 20:57
צלמית המשתמש של שמולביץ אשר
  משתמש זכר שמולביץ אשר מנהל שמולביץ אשר אינו מחובר  
מנהל פורום: דגמים לבניה עצמית, סקופים וחדשות, צילום ווידאו, וכן.... הצ'קלקה הכחולה של פרש

חבר מתאריך: 01.02.09
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי הגידו לא לביומטרי! שמתחילה ב "טול קורה מבין עיניך...קרא קצת..."

כל הטיעונים שלך נופלים מול הסיכוי הרב לתפוס אדם שאנס ילדה בת עשר, לתפוס רוצח או מחבל לפני פיגוע.

לגבי שימוש השוטרים במאגר?..... אם היית יודע כמה מידע יש (על אנשים שהמשטרה וכוחות הביטחון השונים, מעוניינים לצבור עליהם מידע) יש במערכת.

אבל אגלה לך סוד: כל המידע מחולק ומומדר לפי סיווגים שונים ולא כל אחד יכול לקבל מידע, בצורה חופשית. אל תשכח שכל "דרישה למידע רגיש" משאירה "טביעות אצבע" במערכת וניתן בקלות למצוא מי "ביקש מידע רגיש" כזה או אחר.

אני זוכר היטב שלפני מספר רב של שנים, נעצר חייל "שחיפש נתונים" על קצין בכיר בצה"ל.

אז. הסר דאגה מליבך. המאגר מוגן ומאובטח היטב.

ישן 13-07-2013, 21:19
צלמית המשתמש של sheep
  sheep sheep אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.01.06
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי שמולביץ אשר שמתחילה ב "כל הטיעונים שלך נופלים מול..."

אתה לא יודע אם המאגר מוגן או לא,
ואם אתה חושב שהמידע בצה"ל מאובטח באופן מספק אתה טועה.

1. כל מלש"ב יודע לפני הגיוס שלו מידע אישי מסווג על עצמו דרך חיילים שאמורים לשמור על סודיות בשימוש במאגרי המידע של צה"ל.
2. בעבר הופצו תמונות חוגר של מפורסמים, גם הן ממאגרי צה"ל.
3. היו בעבר אירועים של בדיקה במאגרים הרפואיים של צה"ל אחר מידע רגיש ופרטי של חיילים.
4. מסמכים סודיים של צה"ל - דלפו.
5. נשק של צה"ל - נגנב.

ברגע שמידע אישי דולף - אי אפשר להחזיר אותו לתיבה.
זה לא משנה מה תעשה למפיץ, ובניגוד למה שאמרת: לא תמיד קל למצוא מי הפיץ, למרות טביעות האצבע.

אם כל אלה דלפו, להוציא מכלל אפשרות שיהיו דליפות גם מהמאגר החדש זה לא רציני.
אנחנו אפילו לא צריכים לדמיין בטעות שלמדינות אכפת מהפרטיות של האזרחים שלהן.
ככל שיהיו יותר אנשים "ממודרים" שיש להם גישה למאגר - כך יוכפל הסיכוי שמידע יודלף.

** כמובן אפשר להגן על המאגר כך שיהיה קשה עד בלתי אפשרי להדליף ממנו, שלא כמו שקל להדליף ממאגרי צה"ל.

נערך לאחרונה ע"י sheep בתאריך 13-07-2013 בשעה 21:27.
ישן 13-07-2013, 21:50
צלמית המשתמש של שמולביץ אשר
  משתמש זכר שמולביץ אשר מנהל שמולביץ אשר אינו מחובר  
מנהל פורום: דגמים לבניה עצמית, סקופים וחדשות, צילום ווידאו, וכן.... הצ'קלקה הכחולה של פרש

חבר מתאריך: 01.02.09
Facebook profile
הי
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי sheep שמתחילה ב "אתה לא יודע אם המאגר מוגן או..."

אני לא מתיימר לדעת מה קורה בצה"ל בנושא מידע אישי. אני מאמין שתמונות של סלב במדי צה"ל לא נמצאים ברמת הסיווג הגבוהה ביותר.

מנסיון שלי. באגף המודיעין במשטרה.
במשטרה המצב קצת שונה. רק תנסה להכניס דיסק-און-קי (שאינו מוכר למערכת) למחשב משטרתי. הוא "מעיף" אותו החוצה.
תנסה להכנס "למידע מודיעיני" ללא אישור מתאים, אתה בבעיה.
רמת המידור יורדת לרמת "משתמש קצה".
אני משוכנע שגם המידע במאגר הביומטרי יהיה מוגן ככה שלא יהיה קל לחדור אליו.

אם אתה רוצה "להתחמק" מכל מאגרי המידע בקיימים, אתה צריך להקים אוהל במדבר יהודה ולהעזר בטלפון העשוי משתי קופאות וחוט מתוח בינהם.

מה אתה חושב? שמידע שניצבר עליך בקופות החולים לא ניתן לפריצה?
מה אתה חושב שהמידע על המצב הכלכלי/משפחתי שלך שנאגר בבנק ישראל/רשוייות המס, לא ניתן לפריצה?
מה אתה חושב שהמידע על תנועתיך שתועד במצלמות האבטחה של הרשות המקומית לא ניתן לפריצה?

אתה רוצה דוגמא לאפשרות של "האח הגדול"? בבקשה, אתה מוזמן:
http://www.gigapixel.com/image/gigapan-canucks-g7.html

נכון. "האח הגדול" כבר כאן. אז בוא נעזר בו גם לצורך פיענוח פשעים חמורים.

נערך לאחרונה ע"י שמולביץ אשר בתאריך 13-07-2013 בשעה 21:55.
ישן 13-07-2013, 21:59
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.09
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי שמולביץ אשר שמתחילה ב "הי"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי שמולביץ אשר
אני לא מתיימר לדעת מה קורה בצה"ל בנושא מידע אישי. אני מאמין שתמונות של סלב במדי צה"ל לא נמצאים ברמת הסיווג הגבוהה ביותר.

מנסיון שלי. באגף המודיעין במשטרה.
במשטרה המצב קצת שונה. רק תנסה להכניס דיסק-און-קי (שאינו מוכר למערכת) למחשב משטרתי. הוא "מעיף" אותו החוצה.

אם אתה רוצה "להתחמק" מכל מאגרי המידע בקיימים, אתה צריך להקים אוהל במדבר יהודה ולהעזר בטלפון העשוי משתי קופאות וחוט מתוח בינהם.

מה אתה חושב? שמידע שניצבר עליך בקופות החולים לא ניתן לפריצה?
מה אתה חושב שהמידע על המצב הכלכלי/משפחתי שלך שנאגר בבנק ישראל/רשוייות המס, לא ניתן לפריצה?
מה אתה חושב שהמידע על תנועתיך שתועד במצלמות האבטחה של הרשות המקומית לא ניתן לפריצה?
נכון. "האח הגדול" כבר כאן. אז בוא נעזר בו גם לצורך פיענוח פשעים חמורים.

בוא נראה אם אתה באמת גיבור כמו שאתה משחק אותה. בוא נבדוק את הטענות המרשימות האלה על מערכות הגנה מופלאות.
סדר לי אישור כניסה, עם הרשאה להגיע לחדר ולעמדת מחשב רלבנטית, חסינות מתביעה על עבירות רלבנטיות במהלך הבדיקה, ונבדוק...

אמר פסטן: שניהם גרועים, אבל עדיף להיות טיפש מאשר שקרן.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 13-07-2013, 22:01
  משתמש זכר Vladin Vladin אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.10.12
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי שמולביץ אשר שמתחילה ב "הי"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי שמולביץ אשר

לא, המצב במשטרה ממש לא שונה. גם בצה"ל אם תנסה להכניס דיסק-און-קי, שאינו מוכר למערכת, הוא יועף מהמערכת. לא רק זה, אלא גם גם תתחיל לקבל טלפונים למשרד, ותוך זמן קצוב יגיעו אנשים למשרד בשביל לתפוס את הנבל שהעז לעשות את זה. למרות כל זה ענת קם הצליחה להדליף 2000 מסמכים סופר-דופר-מסווגים. איך? זה לא כל כך מסובך לצערי. אל תעלב, אבל זה אולי מסובך לאנשים מהדור שלך, לא בשבילי לפחות.
ישן 13-07-2013, 23:24

בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי meac שמתחילה ב "לגבי ענת קם- היה לה את הסיווג..."

ראשית, אני לא בטוח שלענת קם היו את ההרשאות המתאימות. זה שיש לה הרשאה לצפות במסמכים מסווגים, לא אומר שיש לה בהכרח הרשאה להדפיס או לצרוב מסמכים לדיסק (וזה המידור "המקצועי" שאשר מדבר עליו). להדפסה סביר להניח שהיו לה הרשאות, אבל בשביל לצרוב מסמכים נדרשות הרשאות "מיוחדות" שלא אפרט עליהן (עד כמה שידוע לי היא גם צרבה מסמכים לדיסקים). ולמרות זאת, היא הצליחה להוציא מידע. וזה רק מוכיח את הטיעון שלי, שכמות מעגלי האבטחה סביב המידע לא בהכרח אומרת שיותר קשה להשיג את המידע הזה. שורה תחתונה, היא הצליחה להוציא מידע למרות שבשביל זה נדרשים "אישורים מחמירים". איך? אני לא יודע איך בדיוק היא ביצעה את זה, אבל חבל שאני לא יכול לספר לך איך אני הייתי עושה את זה. דרך אגב, אני אפילו לא צריך את ההרשאות שהיו לה בשביל להשיג את המסמכים שהיא השיגה. והאבסורד הוא שאין לי שום השכלה שקשורה לתחום אבטחת המידע או המחשוב.

ברור, שאין שום מערכת שתמנע מראש צוות בט"ל להדליף פרטים עלי, וזה כבר קשור לסינון האנשים, ובדיוק בגלל זה אני שואף שלרשויות יהיה רק מידע שנחוץ באמת לביצוע המשימה. אם אפשר להימנע ממסירת מידע, עדיף להימנע.
ישן 16-07-2013, 09:07

בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי meac שמתחילה ב "הפואנטה היא שמידור לא יעבוד..."

אם ממדרים כמו שצריך המידור אמור לעבוד גם אם בעל סיווג מתפרע. זו כל המטרה של המידור: כל חייל יכול לגשת רק לאן שניתנה לו הרשאה. ענת קם יכלה לצפות במסמכים וכנראה גם להדפיס, שזו פונקציה די בסיסית של רל"שית, אבל היא בטח לא יכלה לצרוב מסמכים (אני אומר את זה בוודאות). עצם העובדה שהיא הצליחה לעשות את זה ועוד בלי להשאיר עקבות, מעידה על כך שהיתה פרצה במערכת.

*בהתחלתי חשבתי לכתוב הודעה יותר מפורטת בשביל בשביל שתבין את הדברים לאשורם, ואז לא יהיה לך ספק שהמקרה הזה פחות קשור לעובדה שהיא התפרעה, אלא לפאק באבטחת המידע, אבל ויתרתי על התענוג, כי לא בא לי להלך על חבל דק. אשמח אם נפסיק לטחון את הסוגיה הזו.
ישן 13-07-2013, 18:37
צלמית המשתמש של sheep
  sheep sheep אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 47 שנכתבה על ידי ציבי שמתחילה ב ""מי שאין לו מה להסתיר, לא מסתיר דבר""

אני מצטער שהיא הטעתה אותך. יש לך ממה לפחד.

לכל האנשים יש סודות שלא היו רוצים שיחשפו משלל סיבות:
מעשים לא חוקיים, מעשים חוקיים אך מביישים, לא מוסריים או שיש איתם בעיה אחרת.

הורדות לא חוקיות, עבירות תנועה, בגידות, סטיות, שקרים לגבי העבר, בעיות רפואיות, דעות פוליטיות, גניבה ממקום העבודה וכיו"ב.

אם תגיד לי שאתה לא חוטא באחד מאלה, סביר שאתה משקר.
אם אתה חושב שהקרובים אליך לא חוטאים באחד מאלה - אתה כנראה טועה.

אם מישהו רוצה ממך משהו והוא יודע עליך משהו מהסודות האלה - הוא יכול לסחוט אותך. גם אם המעשים שלך חוקיים.
אם המעשים לא חוקיים, אפשר לאיים עליך בהעמדה לדין.

**
אני לא חושב שבלקיחת טביעת אצבע יש חדירה לפרטיות במובן הצר, ואני לא חושב שצריך לחשוש מהמאגר הביומטרי כמעט בכלל. אבל פרטיות זה סופר חשוב.

ישן 14-07-2013, 09:08
  hamedinai hamedinai אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.08.11
היו מקרים של תושבות חוץ שזייפו והתחלפו עם ישראליות
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי הגידו לא לביומטרי! שמתחילה ב "אסור לנו להסכים לזה!"

נכנסו לבתי חולים וילדו ילדים ורשמו אותם כאזרחי ישראל ועוד קיבלו מענקי לידה.

המאגר הביומטרי היה מונע את זה בקלות מאוד.

ומצד שני כשיש תאונת דרכים קשה וכל רגע יקר להציל חיים, המאגר הביומטרי יכול לדעת מייד מי הפצוע ומה התיק הרפואי של., זה מאפשר להגיש לו מיידי את כל התמיכה הרפואית שהוא זקוק לה בשעה קשה כזו.

והטענות של יותר מדי מידע, את המידע הזה יש כבר למדינה, ובמיוחד אם הם רק מעוניינים.
  • אם נוסעים בכביש 6 , יודעים איפה אנחנו.
  • אם שוחחנו בטלפון, יודעים עם מי שוחחנו.
  • יודעים כמה כסף יש לנו,
  • כמה מרוויחים
  • כמה ילדים יש לנו.
והרשימה ארוכה.

למי מעניין טביעת אצבעות...

https://sites.google.com/site/hamedinai/

נערך לאחרונה ע"י hamedinai בתאריך 14-07-2013 בשעה 09:15.
ישן 16-07-2013, 09:14

בתגובה להודעה מספר 63 שנכתבה על ידי sheep שמתחילה ב "התחקיר מאוד חשוב, כי הוא..."

"חשוב" היא לא המילה שהייתי משתמש בה בכל הנוגע למאגר הזה. אלא: מסוכן, מסואב, ובזבזני.
אין מאגר שלא נפרץ, וזיוף יהיה הרבה יותר קל כאשר הוא ייעשה וירטואלית, ומישהו יכול להשתמש
בנתונים הוירטואליים האלו כדי לעשות דברים בשם מישהו אחר. תחשוב על מקרה שבו מישהו שמאוד לא אוהב אותך, שמכיר מישהו שעובד במאגר, יינצל את קשריו כדי להוציא את המידע ולהפליל אותך במשהו, נגד איזה שוטר שבאת לו לא טוב...אחרי שמאגר "אגרון" דלף לרשת, כל תרחיש אפשרי מבחינתי. שלא לדבר על זה שלא פחות מפחידה היא עצם הדרישה של המדינה להשתמש בזה, הרי הפשעים הכי גדולים בוצעו בידי מדינות...תחשוב שהמאגר הזה יכול יום אחד לשמש לרעתך, אם מישהו בשלטון או בשב"כ לא יאהב את הדיעות שלך...
שלא לדבר על התקלות הטכניות שיכולות לקרות...כולם זוכרים מה קרה כשהתחילו עם הרב-קו...ממש קללה! תשאל כל סטודנט מה עבר עליו...אז תאר לעצמך מה יקרה שכל המדינה תהיה תלויה בכרטיסים האלו, איזה עומס בלשכות הפנים, איזה תורים...קטסטרופה! אני פשוט יודע שמה שקרה עם הרב-קו, יקרה גם כאן...ואפילו יותר גרוע.

נערך לאחרונה ע"י הגידו לא לביומטרי! בתאריך 16-07-2013 בשעה 09:28.
ישן 16-07-2013, 09:27

בתגובה להודעה מספר 63 שנכתבה על ידי sheep שמתחילה ב "התחקיר מאוד חשוב, כי הוא..."

כשנער בן 16 מגיע להנפיק תעודה מזהה תביעת האצבע שלו עדיין לא נמצאת במערכת. הוא יכול פשוט לארגן לעצמו זהות חדשה לכל מטרה שיחפוץ בה: מחיקת עבר פלילי; לבגר את עצמו בכמה שנים בשביל לקבל כל מיני פריבילגיות שרק בוגרים מהם מקבלים (רישיון נהיגה, קניית משקאות וסיגריות וכדומה), הרי לפעמים קשה להבדיל בין נער בן 13 ל-16. אני לא רוצה להתחיל לדבר בכלל על מה שיכולים לעשות "עולים חדשים".

התחקיר הזה חשוב כי הוא מדגים לנו עד כמה משרד הפנים רשלני, ועד כמה יהיה קל להונות אותו גם כאשר המאגר הביומטרי יתמלא בכל אזרח שמחזיק תעודת זהות. אני לא אופתע אם תציע להכניס ילדים למאגר מרגע לידתם בעקבות מה שכתבתי, אבל זה עדיין לא פותר את בעיית "העולים החדשים", שאני בכלל לא רוצה להתחיל לדבר עליה
ישן 16-07-2013, 09:57

בתגובה להודעה מספר 66 שנכתבה על ידי יוני.1 שמתחילה ב "אתה רק מחזק את דברו של..."

אני לא מחזק את דבריו. למה שירצה לחזור לזהות האמיתית שלו? לדוגמא, נער, שהונה את משרד הפנים בשביל למחוק את העבר הפלילי שלו, לעולם לא ירצה לחזור לזהות הקודמת שלו.

אני מניח ששום דבר לא ישתנה וזאת בדיוק הבעיה. כרגע אנחנו לא יודעים הרבה על אופן הרישום של עולים חדשים, כי על זה לא נעשה תחקיר, אבל אני יכול רק להניח שאם משרד הפנים מתרשל בעבודתו מול אזרחים קיימים, אז יש סבירות גבוהה שהוא מתרשל גם מול אזרחים חדשים. במחשבה שניה, יש את הרבנות שאחראית על זיהוי הזהות היהודית של עולים חדשים, ואותם מאוד קשה להונות, ברמה כזו שאפילו יהודים אמיתיים לפעמים לא מצליחים לקבל אזרחות, אז לפחות מבחינת העולים החדשים אפשר להיות רגועים. אני חוזר בי.
ישן 17-07-2013, 08:59
  הרשות לניהול המאגר הרשות לניהול המאגר אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.07.13
תשובה

בין המדינות הנוספות המנהלות כיום מאגרים הכוללים נתונים ביומטריים של אזרחיהן, בדומה למאגר המוקם בישראל, ניתן למנות מדינות כגון ספרד, פורטוגל, שוויץ, פינלנד, הודו, מקסיקו צ'ילה, קניה ואחרות. כל המדינות החברות בארגון ה - OECD מיישמות דרכונים ביומטריים, כאשר בחלקן, פרטי מחזיקי הדרכון נשמרים במאגר. ביפן, אוסטרליה, ניו-זילנד ועוד, נדרשים מבקשי הויזה למסור נתונים ביומטריים הנשמרים במאגר. בגוש מדינות האירו, הכולל כ- 30 מדינות, נדרש כל אדם למסור נתונים ביומטריים לצורך קבלת ויזה ונתונים אלה נשמרים במאגר נתונים ביומטריים מרכזי. (הכולל עשרות מיליוני נתונים). לפיכך ברור כי הטענה כאילו ישראל היא הדמוקרטיה היחידה המנהלת מאגר ביומטרי היא טענה מופרכת ושגוייה מיסודה.

בברכה,

יותם מהרשות לניהול המאגר הביומטרי
ישן 17-07-2013, 09:49
צלמית המשתמש של sheep
  sheep sheep אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 73 שנכתבה על ידי הרשות לניהול המאגר שמתחילה ב "תשובה"

אבל כמו שציטטת יפה את גון קמני, אותן מדינות לא אוספות נתונים ביומטריים לצורך תעודת זהות,
אלא רק לצורך פספורט/ויזה.
יש הבדל, אתה יכול לבחור לא להוציא פספורט/ויזה, אתה לא יכול לבחור לא להוציא תעודת זהות.

בנוסף, למיטב הבנתי המאגרים שלהם מוגבלים לשימוש רק לצורך זיהוי לעניין התעודה - בעוד שהמאגר שלנו ישמש גם כדי לאתר חשודים בעבירות. כלומר, לא נועד רק להגן על נותן הטביעה אלא גם מסכן אותו.

בפינלנד:
"The law contains detailed provisions on the use of fingerprint data saved on the microchip and in the passport register. This data may only be used to prepare the identity document, identify a person and to verify that a passport is genuine."

אני לא חושב שאתם מדגישים את העובדה הזו מספיק, והייתי קורא לזה דיסאינפורמציה.

http://www.eda.admin.ch/eda/en/home...isr/pastel.html
https://www.poliisi.fi/poliisi/home...36?opendocument

ישן 17-07-2013, 11:04
  hamedinai hamedinai אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.08.11
" לאתר חשודים בעבירות"
בתגובה להודעה מספר 74 שנכתבה על ידי sheep שמתחילה ב "אבל כמו שציטטת יפה את גון..."

עושים את זה כבר עכשיו עם מאגרים שונים ומשונים.

עד עכשיו יש אפליה: כל מי שהיה אי פעם במשטרה גם אם זה היה רק חשד, יש עליו טביעות אצבע. ומי שלא היה שם, אין עליו תביעות אצבע.

זו אפליה עצומה. להיות במשטרה זה לא עושה את הבן אדם יותר נחות מאחרים. מדובר רק בחשד ולא בהאשמה. עכשיו יהיו כולם שווים. מכולם יהיו טביעות אצבע ללא הבדל.

https://sites.google.com/site/hamedinai/

ישן 18-07-2013, 10:01
צלמית המשתמש של High_Hopes
  משתמש זכר High_Hopes High_Hopes אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.05.02
בתגובה להודעה מספר 73 שנכתבה על ידי הרשות לניהול המאגר שמתחילה ב "תשובה"

חסר פרט אחד מאוד חשוב בנתונים (חסרי המשמעות שהבאת) בכמה מדינות בעולם כל אזרח מחוייב לספק מידע ביומטרי שישמר במאגרים בצורה מלאה?

אני אסביר את הבעיה בכך - מחר מתבצע רצח בפאב, המשטרה מתחילה להוציא טביעות אצבעות מהמקום ולחפש את האנשים שהיו בפאב בעזרת המאגר הביומטרי - אזרחים חפים מפשע לחלוטין יהפכו לחשודים ברגע אחד. (זה בניגוד למצב שהמשטרה תאלץ לחקור מקרה, להזמין חשודים על סמך ראיות שונות ואז לבקש מהם לספק טביעת אצבע לצורך אימות)

אני חייב להגיד שהעובדה שרשות בישראל לא מסוגלת להבין את ההבדל בין תעודה שאדם מבקש להוציא על דעת עצמו (ויזה, הגירה וכו...), לבין תעודה שכל אזרח מחוייב להוציא - מאוד מלחיצה אותי.

ישן 19-07-2013, 14:14
צלמית המשתמש של High_Hopes
  משתמש זכר High_Hopes High_Hopes אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.05.02
בתגובה להודעה מספר 78 שנכתבה על ידי ai22 שמתחילה ב "ראיות נסיבתיות אינן מספיקות להכנת כתב אישום"

איך הגעת מזה שכתבתי חשודים להגשת כתב אישום?

העובדה שכל אדם שאיי פעם עבר בפאב עלול להפוך לחשוד עד שלא הוכח אחרת מספיקה לי.

כנראה שיראו את הטביעת אצבע שלי, יסתכלו קצת על פרטים וימשיכו הלאה, אבל מה יקרה למישהו אחר ששם המשפחה שלו מוכר למשטרה והם מחליטים שעצם העובדה שהייתה טביעת אצבע מספיקה כדי להתחיל לחקור אותו?

יצא לי לאחרונה לראות מה זה התנכלות של שוטרים (אני לא מאשים חס וחלילה את כל המשטרה, יצא לי לראות לא מעט שוטרים שעושים עבודה מעולה ולא זוכים אפילו במעט להערכה שמגיעה אליה) אין לך מושג איזה לא נעים זה להיות חבורה של אנשים באוטו ששוטר עוצר לבדיקה שגרתית ומכוון את כל תשומת הלב לאדם אחד בלבד, אין לך מושג איזה לא נעים זה שזה קורה כמה פעמים ברציפות (רק כי לאדם הזה היה תיקים, שכבר נמחקו),
רק זה סיבה מספיק טובה לא לתת למשטרה כלי עם פוטנציאל כל כך הרסני.

ישן 18-07-2013, 17:09
צלמית המשתמש של sheep
  sheep sheep אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 84 שנכתבה על ידי hzhz שמתחילה ב "איך אתה עונה לטענה של פאינה..."

בעמ' 10 יש את הדרך לחקור מי שמבקש תעודה חדשה אחרי גניבה. שואלים אותך פרטים אישיים מהמערכת כמו יציאות לחו"ל ותאריכי לידה של הילדים, מחייבים להראות דרכון, מבקשים לראות מסמכים שיעידו שאתה אתה.
http://www.piba.gov.il/Regulations/51.pdf

לא ראיתי שמצויין שם שמשווים לתמונה במערכת. אולי אין תמונה במערכת. זה משהו שיכולים להוסיף לתחקור.

אפשר להוסיף לזה משהו יותר יצירתי, כמו באינטרנט. שאלת זיהוי שאתה בחרת וסיסמא שאתה בחרת.

אפשר להתקשר לאשתך, להורים, לילדים - לשאול אם אתה אתה. אם אפשר לקבל טלפון שלך, לדבר איתך וכו'

סופר-פשוט.
אבל יש חסרון - זה אומר שישמרו עליך 1001 פרטים (כמו היום) - וזה מידע שיכול לדלוף.
אבל היי - לפחות זה לא טביעת האצבע המורה שלך. :X

ישן 20-07-2013, 10:25

בתגובה להודעה מספר 88 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "אין לי שהממשלה שלי תאגור עלי נתונים (כל עוד הם נשמרים כראוי, זאת אומרת)"

שמע, אתה כל כך מנותק מהמציאות, מה שנקרא "חי בסרט", שאני אפילו לא יודע היכן להתחיל...

ציטוט:
במקור נכתב על ידי efekt
אין לי שהממשלה שלי תאגור עלי נתונים, אני בטוח שהנתונים האלה יהיו בשימוש בעיקר כנגד אזרחים מסויימים מאוד שמבצעים את מירב הפשיעה ביחס לגודלם באוכלוסיה.
מעניין, האמירה הזאת כל כך סותרת את הציטוט בחתימה שלך...

ציטוט:
במקור נכתב על ידי efekt
(כל עוד הם נשמרים כראוי, זאת אומרת)
LOL!
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4138213,00.html
http://www.pc.co.il/?p=122886

ציטוט:
במקור נכתב על ידי efekt
בנוגע למעקב אחרי "סתם" אזרחים - אני לא דואג כי זה לא יקרה, אלא אם כמובן תעלה ממשלת שמאל לשילטון (דבר שלמזלנו לא יקרה), אז באמת יהיה מקום לדאגה...
נשמע הרבה יותר כמו משהו שמתאים לימין לעשות, שים טוב-טוב לב מיהם חברי הכנסת שהצביעו בעד הצעת החוק לפני שאתה מדבר שטויות לא הגיוניות בעליל: http://www.drbarak.com/2009/%D7%91%...%A8%D7%A4%D7%94
אודה על האמת: הרשימה הזו זיעזעה אותי.
וכן, אמנם יש שם גם 4 מ"העבודה", אבל הם רק ארבעה מתוך 70 ימנים, אז איך אתה לא מתבייש לרשום את מה שרשמת?

נערך לאחרונה ע"י הגידו לא לביומטרי! בתאריך 20-07-2013 בשעה 10:28.
ישן 20-07-2013, 12:17
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.08
אה? בכל העולם, הממשלות הגרועות ביותר מבחינת המעקב אחר האזרחים היו ממשלות שמאל
בתגובה להודעה מספר 93 שנכתבה על ידי הגידו לא לביומטרי! שמתחילה ב "שמע, אתה כל כך מנותק..."

קומוניזם, rings a bell? איזה כיף היה לרוסים תחת משטר קומוניסטי, הא? וזה שחברי כנסת מהימין הצביעו בעד - לדעתי זה אומר שהם רוצים בטובתם של אזרחי המדינה. הרי מי הם אלה שצריכים לחשוש הכי הרבה מהמאגר הם ארגוני השמאל הקיצוני, שמחדירים מסתננים למדינה ופרובוקטורים ממדינות אירופה, וכמובן חבריהם המחבלים... לא פלא שהם לא הצביעו ולא יצביעו לטובת החוק, וגם אפילו לא אם זה היה רק לת.ז. ביומטרית, שמן הסתם תפריע לבצע פיגועי טרור ותאפשר לישראלים מעבר קל יותר בביקורת הגבולות בארה"ב.

ואם המאגר ישמר היטב (ואני לא מדבר על המצב הנוכחי, בו נראה שהוא נשמר בצורה גרועה ולכזה מאגר אני מתנגד) - אז מה הבעיה? איך אתה חושב שגוגל ופייסבוק שומרות את המאגרים שיש להן עליך (והן עוד חברות מסחריות, שמציעות את המידע עליך למכירה לכל המרבה במחיר)? תאמין לי שהן יודעות עליך יותר ממה שהמדינה תדע עליך לעולם... אז האם אין לך חשבון פייסבוק? אין לך GMAIL? אין לך מכשיר עם מערכת הפעלה ANDROID?

בנוגע לחתימה שלי - אני לא רואה בזה "ביטחון זמני" אלא ביטחון קבוע, כך שזה לא רלוונטי לחתימה

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Carl Sagan
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

ישן 20-07-2013, 14:34

בתגובה להודעה מספר 94 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "אה? בכל העולם, הממשלות הגרועות ביותר מבחינת המעקב אחר האזרחים היו ממשלות שמאל"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי efekt
ואם המאגר ישמר היטב (ואני לא מדבר על המצב הנוכחי, בו נראה שהוא נשמר בצורה גרועה ולכזה מאגר אני מתנגד) - אז מה הבעיה?

שאלה, קראת את כל האשכול מתחילתו? כי אני מרגיש שאני מתחיל פה לחזור על טיעונים, וזה מתחיל להיות מעייף. מאגרים מאוד שמורים ומאובטחים כבר נפרצו או הודלפו, אז מה גורם לך להאמין ולהיות בטוח שגם זה לא ייפרץ על ידי כל מיני גורמים? אל תהיה תמים, אתה לא ילד קטן. והמאגר הזה יכיל את טביעות האצבע ותווי הפנים שלך, שיאפשרו לזהות אותך מרחוק ממצלמות בכל מקום בארץ ובעולם, למען השם!

ציטוט:
במקור נכתב על ידי efekt
הרי מי הם אלה שצריכים לחשוש הכי הרבה מהמאגר הם ארגוני השמאל הקיצוני, שמחדירים מסתננים למדינה ופרובוקטורים ממדינות אירופה, וכמובן חבריהם המחבלים... לא פלא שהם לא הצביעו ולא יצביעו לטובת החוק, וגם אפילו לא אם זה היה רק לת.ז. ביומטרית, שמן הסתם תפריע לבצע פיגועי טרור ותאפשר לישראלים מעבר קל יותר בביקורת הגבולות בארה"ב.
לדברי ההבל הדמגוגיים האלה אני אפילו לא מתכוון להגיב.. אז למה אתה חושב שפייגלין, למשל, מתנגד? פייגלין, הוא ימני, זוכר? ויש עוד חברי כנסת ימניים שמתנגדים, אני רק לא זוכר שמות.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי efekt
איך אתה חושב שגוגל ופייסבוק שומרות את המאגרים שיש להן עליך (והן עוד חברות מסחריות, שמציעות את המידע עליך למכירה לכל המרבה במחיר)? תאמין לי שהן יודעות עליך יותר ממה שהמדינה תדע עליך לעולם... אז האם אין לך חשבון פייסבוק? אין לך GMAIL? אין לך מכשיר עם מערכת הפעלה ANDROID?
ושוב, אני חוזר בלי סוף על טיעונים שכבר העליתי: נכון, יש כל מיני מאגרים של גורמים שיודעים עלי דברים...אז זה אומר שאני צריך להסכים לעוד מאגר קולקטיבי מדינתי שכזה, שיכיל גם פרטים פיזיולוגיים שלי? מאחר ואתה כל כך לאומן ופטריוט ואוהב מולדת, בטח מאוד תאהב את העובדה שקיומו של מאגר כזה יהפוך את עבודתם של סוכני המוסד לקשה מאוד עד בלתי אפשרית, כשבכל מקום בעולם יזהו דרך מצלמה שהם ישראלים. נשמע לך נחמד? יש לך מין לאומנות פטריוטית שכזו שאופיינית יותר 50 שנה אחורה, מין צורת חשיבה של אחד מהעדר שלא יכול לחשוב בשביל עצמו, "הרי אם המדינה אומרת שזה טוב בשבילי, אז זה טוב בשבילי!" ולא יעצור לשאול את עצמו: רגע, אולי יש איזה מניעים אמיתיים נסתרים שהמדינה לא מספרת לי, ואני צריך לחשוש מפניהם, כי ממהלך שכזה אין דרך חזרה?
ישן 20-07-2013, 21:14
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 95 שנכתבה על ידי הגידו לא לביומטרי! שמתחילה ב "[QUOTE=efekt] ואם המאגר ישמר..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי הגידו לא לביומטרי!
שאלה, קראת את כל האשכול מתחילתו? כי אני מרגיש שאני מתחיל פה לחזור על טיעונים, וזה מתחיל להיות מעייף. מאגרים מאוד שמורים ומאובטחים כבר נפרצו או הודלפו, אז מה גורם לך להאמין ולהיות בטוח שגם זה לא ייפרץ על ידי כל מיני גורמים? אל תהיה תמים, אתה לא ילד קטן. והמאגר הזה יכיל את טביעות האצבע ותווי הפנים שלך, שיאפשרו לזהות אותך מרחוק ממצלמות בכל מקום בארץ ובעולם, למען השם!

אוקיי, ו...? מה רע בזה שיזהו אותי מרחוק? מה הבעיה שיזהו אותך מרחוק?

ציטוט:
לדברי ההבל הדמגוגיים האלה אני אפילו לא מתכוון להגיב.. אז למה אתה חושב שפייגלין, למשל, מתנגד? פייגלין, הוא ימני, זוכר? ויש עוד חברי כנסת ימניים שמתנגדים, אני רק לא זוכר שמות.

פייגלין יגיד כל מה שהוא חושב שיביא לו פרסום וחשיפה תקשורתית. פייגלין גם בעד ליגליזציה של מריחואנה - אז מה?

ציטוט:
ושוב, אני חוזר בלי סוף על טיעונים שכבר העליתי: נכון, יש כל מיני מאגרים של גורמים שיודעים עלי דברים...אז זה אומר שאני צריך להסכים לעוד מאגר קולקטיבי מדינתי שכזה, שיכיל גם פרטים פיזיולוגיים שלי?

זה בכלל לא קשור לטיעון שלי - אני אומר שזה המאגר היחיד שצריך להיות, ולא זה של גוגל או פייסבוק - שאגב, להם אתה נותן את כל מה שהם רוצים לדעת עליך מבלי לשאול שאלות.
אם נניח מאגר כזה יהיה מוגן כמו שצריך ויכיל נתונים "פשוטים", כמו שם, ת.ז., תמונה, ובנוסף נתונים שיש להם אשכרה ערך מוסף - כמו סוג דם וכל מני פרמטרים שלמשל יעזרו לדעת אם אתה מתאים לתרומת מח עצם, או כל איבר אחר כך שניתן לגשת ישירות אליך ולבקש תרומה מבלי לעשות מזה מבצע כלל-ארצי ולבדוק עשרות או מאות אלפי תרומות לחינם? אין לזה שום ערך בשבילך? אני יודע שבוודאות הייתי מכניס את הפרטים שלי למאגר כזה, אם הייתי יודע שהם יוכלו להציל את החיים של מישהו.

ציטוט:
מאחר ואתה כל כך לאומן ופטריוט ואוהב מולדת, בטח מאוד תאהב את העובדה שקיומו של מאגר כזה יהפוך את עבודתם של סוכני המוסד לקשה מאוד עד בלתי אפשרית, כשבכל מקום בעולם יזהו דרך מצלמה שהם ישראלים. נשמע לך נחמד?

אז המוסד יצטרך למצוא דרך אחרת לפעול - זבש"ם, בשביל זה מאמנים אותם, ואם מאגר מסויים יכול להציל את החיים שלי או להכניס לכלא אנשים מסוכנים - זה שיהיה יותר קל לתפוס סוכן מוסד זה או אחר (או שלא) לא צריך להיות שיקול כבד משקל במשוואה, הביטחון שלי קודם להם.

ציטוט:
יש לך מין לאומנות פטריוטית שכזו שאופיינית יותר 50 שנה אחורה, מין צורת חשיבה של אחד מהעדר שלא יכול לחשוב בשביל עצמו, "הרי אם המדינה אומרת שזה טוב בשבילי, אז זה טוב בשבילי!" ולא יעצור לשאול את עצמו: רגע, אולי יש איזה מניעים אמיתיים נסתרים שהמדינה לא מספרת לי, ואני צריך לחשוש מפניהם, כי ממהלך שכזה אין דרך חזרה?

וואו, ואתה כזה בועט ומהפכן כזה שיואו וואוווו ומאגניב - איך אני לא נופל עפר לרגלייך ומתחנן שתעשה לי לייק בפייסבוק?! פחחח... לפעמים המדינה באמת יודעת יותר טוב ממך מה עדיף בשבילך, ולמעשה היא קובעת מה עדיף לך על בסיס יום-יומי, בשביל זה אתה בוחר בה פעם ב-3 או 4 שנים...

ציטוט:
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

ישן 21-07-2013, 10:28

בתגובה להודעה מספר 99 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "[QUOTE=הגידו לא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי efekt
*פייגלין יגיד כל מה שהוא חושב שיביא לו פרסום וחשיפה תקשורתית. פייגלין גם בעד ליגליזציה של מריחואנה - אז מה?
*אז המוסד יצטרך למצוא דרך אחרת לפעול - זבש"ם, בשביל זה מאמנים אותם, ואם מאגר מסויים יכול להציל את החיים שלי או להכניס לכלא אנשים מסוכנים - זה שיהיה יותר קל לתפוס סוכן מוסד זה או אחר (או שלא) לא צריך להיות שיקול כבד משקל במשוואה, הביטחון שלי קודם להם.
אה, אז פתאום אתה נגד פייגלין, ופתאום אתה נגד המוסד...הו, הצביעות! אתה רציני? המאגר הזה לא יציל את החיים שלך, הוא יסכן אותם. הוא ייסכן את חייך כפרט, וגם את מדינת ישראל, אם ידלוף/ייפרץ ויגיע לידיים הלא נכונות. באמת צר על שקטונת מלהבין את זה.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי efekt
וואו, ואתה כזה בועט ומהפכן כזה שיואו וואוווו ומאגניב
נכון, ואני לגמרי גאה בזה. בשיא הכנות והרצינות. עדיף להיות מהפכן ובועט מלהיות פטריוט ולאכול אוטומטית את כל מה שהמדינה מאכילה אותך, כמו זומבי, בלי לחשוב קצת.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי efekt
זה בכלל לא קשור לטיעון שלי - אני אומר שזה המאגר היחיד שצריך להיות, ולא זה של גוגל או פייסבוק - שאגב, להם אתה נותן את כל מה שהם רוצים לדעת עליך מבלי לשאול שאלות.
אם נניח מאגר כזה יהיה מוגן כמו שצריך ויכיל נתונים "פשוטים", כמו שם, ת.ז., תמונה, ובנוסף נתונים שיש להם אשכרה ערך מוסף - כמו סוג דם וכל מני פרמטרים שלמשל יעזרו לדעת אם אתה מתאים לתרומת מח עצם, או כל איבר אחר כך שניתן לגשת ישירות אליך ולבקש תרומה מבלי לעשות מזה מבצע כלל-ארצי ולבדוק עשרות או מאות אלפי תרומות לחינם? אין לזה שום ערך בשבילך? אני יודע שבוודאות הייתי מכניס את הפרטים שלי למאגר כזה, אם הייתי יודע שהם יוכלו להציל את החיים של מישהו
כל כך הרבה בלבול מוח, ולא הבנתי מה אתה רוצה. לא מספיק לך המאגר של עזר מציון? הרי זה בדיוק מה שהוא עושה! והרי אדם שנכנס למאגר הזה פעם אחת, לא נכנס שוב, הוא נשאר שם, למקרה שמישהו יצטרך תרומת מח עצם. בנוגע לטיעון שאתה שוב כבר בפעם המיליון חוזר עליו כמו תוכי, על זה ש"אבל יש מאגרים אחרים", באמת שכבר נמאס לי לחזור על התשובה שלי לכך, די, די, די. תקרא את כל הקישורים שטרחתי והבאתי, אתה לא חייב לבלבל את המוח סתם רק בשביל לכתוב את המילה האחרונה, זה מאוד ילדותי.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי efekt
לפעמים המדינה באמת יודעת יותר טוב ממך מה עדיף בשבילך, ולמעשה היא קובעת מה עדיף לך על בסיס יום-יומי, בשביל זה אתה בוחר בה פעם ב-3 או 4 שנים...
זו עדיין דמוקרטיה, ובדמוקרטיה מותר לי לומר את מה שאני חושב. אנחנו לא בקוריאה, למען השם.
לסיכום, עם כמה שאני באמת מאמין שהמאגר הביומטרי יהיה בכייה לדורות (מה יהיה השלב הבא? ישימו לנו שבב, כמו לכלבים?), ויש המון ימנים שמסכימים איתי, להמשיך לנסות לשכנע אותך זה לא בדיוק הדבר הכי חשוב לי, ואין לטעם ללכת עם הראש בקיר מול אדם המאוד מקובע בדעותיו. אני סיימתי כאן, אתה מוזמן לכתוב את המילה האחרונה (ואני בטוח שכך תעשה) אם זה מה שיעשה לך את השבוע (זה עצוב, אבל אם זה מה שעושה לך את זה..).

נערך לאחרונה ע"י הגידו לא לביומטרי! בתאריך 21-07-2013 בשעה 10:34.
ישן 21-07-2013, 11:10
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 100 שנכתבה על ידי הגידו לא לביומטרי! שמתחילה ב "[QUOTE=efekt]*פייגלין יגיד כל..."

ציטוט:
אה, אז פתאום אתה נגד פייגלין, ופתאום אתה נגד המוסד...הו, הצביעות!

הא? ממתי הייתי בעדם?

ציטוט:
אתה רציני? המאגר הזה לא יציל את החיים שלך, הוא יסכן אותם. הוא ייסכן את חייך כפרט, וגם את מדינת ישראל, אם ידלוף/ייפרץ ויגיע לידיים הלא נכונות. באמת צר על שקטונת מלהבין את זה.

ואם הוא לא ידלוף ולא יגיע לידיים הלא-נכונות? בחזרה לטיעון שלי - האם המאגר של פייסבוק דלף? האם המאגר של גוגל דלף? אתה רואה שניתן לשמור על מאגרים אם רוצים?

ציטוט:
נכון, ואני לגמרי גאה בזה. בשיא הכנות והרצינות. עדיף להיות מהפכן ובועט מלהיות פטריוט ולאכול אוטומטית את כל מה שהמדינה מאכילה אותך, כמו זומבי, בלי לחשוב קצת.

אתה נותן לעצמך יותר מדי קרדיט כשאתה חושב שאתה היחיד שחושב, כשבפועל רוב האנשים מן הסתם "חושבים" יותר טוב ממך.

ציטוט:
כל כך הרבה בלבול מוח, ולא הבנתי מה אתה רוצה. לא מספיק לך המאגר של עזר מציון? הרי זה בדיוק מה שהוא עושה! והרי אדם שנכנס למאגר הזה פעם אחת, לא נכנס שוב, הוא נשאר שם, למקרה שמישהו יצטרך תרומת מח עצם. בנוגע לטיעון שאתה שוב כבר בפעם המיליון חוזר עליו כמו תוכי, על זה ש"אבל יש מאגרים אחרים", באמת שכבר נמאס לי לחזור על התשובה שלי לכך, די, די, די. תקרא את כל הקישורים שטרחתי והבאתי, למען השם, אתה לא חייב לבלבל את המוח סתם רק בשביל לכתוב את המילה האחרונה, זה מאוד ילדותי.

כן כן כן, אני יודע שאצלכם בקהילה הקטנה אך איכותית מאוד של האנשים היחידים שחושבים - כל מי שמעלה טיעון נגד מול הטיעונים שלכם (שמן הסתם הם היחידים שצריכים להישמע - הרי זו מדינה דמוקרטית, ובדמוקרטיה מותר לך לומר את מה שאתה חושב, אבל כמובן שרק לך מותר כי ממילא כל השאר לא חשוב) הוא סתם רוצה לומר את המילה האחרונה. מצטער שהטרדתי את מנוחתך...

ציטוט:
נכון, אבל זו עדיין דמוקרטיה, ובדמוקרטיה מותר לי לומר את מה שאני חושב. אנחנו לא בקוריאה, למען השם.

קוריאה הדרומית היא מדינה דמוקרטית. קוריאה הצפונית היא מדינה שמאלנית, שכמובן כמיטב המסורת היא דיקטטורית קומוניסטית...

ציטוט:
לסיכום, עם כמה שאני באמת מאמין שהמאגר הביומטרי יהיה בכייה לדורות (מה יהיה השלב הבא? ישימו לנו שבב, כמו לכלבים?)

מזל שהדגשת את המילה "לסיכום", אחרת אולי הייתי עלול להאמין שבאמת לא אכפת לך שלא לומר את המילה האחרונה... ובנוגע לשבב "כמו לכלבים" - אני לא רואה סיבה שישתילו בנו שבב (אם כי זה בוודאי יכול להיות חלופה טובה לדיסקית הצבאית אצל חיילים קרביים) מכיוון שאת האמצעי הזה ניתן בקלות לשכפל ולרמות, והוא לא אמין כמו למשל נתונים ביומטרים מדוייקים עליך שניתן לאמוד גם מבלי לקרוא שבב כלשהוא.

ציטוט:
ויש המון ימנים שמסכימים איתי, לנסות לשכנע אותך היא לא בדיוק מטרת חיי, ואין לטעם ללכת עם הראש בקיר מול אדם המאוד מקובע בדעותיו. אני סיימתי כאן, אתה מוזמן לכתוב את המילה האחרונה (ואני בטוח שכך תעשה) אם זה מה שיעשה לך את השבוע (זה עצוב, אבל אם זה מה שעושה לך את זה..).

אההה!!! יש המון ימנים שמסכימים איתך, אז בוודאי גם אני צריך להיות חלק מהעדר ולהסכים איתך בעיניים עצומות! תודה רבה לך על הקיום שלך, ואם אפשר בבקשה תשלח לי חלק מהעפר שאתה דורך עליו כדי שאני אמסגר אותו ואתלה אותו על הקיר ואעשה ממנו מקדש קטן עבורך, פוץ...

ציטוט:

ישן 20-07-2013, 23:08

בתגובה להודעה מספר 84 שנכתבה על ידי hzhz שמתחילה ב "איך אתה עונה לטענה של פאינה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי hzhz
איך אתה עונה לטענה של פאינה קירשנבאום בדקה 29:35, על כך שללא מאגר ביומטרי לא יהיה ניתן למנוע גניבת זהות?
האם יש לך רעיון אחר שבעזרתו ניתן למנוע גניבת זהות?

גם באמצעות תעודות זהות חכמות ללא מאגר לא יהיה ניתן לגנוב זהות. במידה ומישהו ינסה להשתמש בזהותי כדי להנפיק תעודה חכמה, יעלו עליו ברגע שאני אגש למשרד הפנים להנפיק גם כן. זה לא שלא ניתן להוכיח שזו הזהות שלי ברגע שמתברר שמישהו כבר משתמש בה. מרגע שעלו על זה, עושים חסימה לתעודה הכפולה ומתייגים את את האדם הנושא אותה כמבוקש/חשוד. מאותו רגע אותו אדם בטח שלא יוכל לרכוש דירות עם הזהות שלי (התחזית האפוקליפטית שפאינה ניסתה להציג).

מהבחינה הזו המאגר לא נותן שום יתרון על פני תעודה חכמה רגילה, כי גם עכשיו מישהו יכול לנצל את העובדה, שאני לא ניגש להנפיק תעודה ולהיכנס למאגר, ובכך להשתמש בזהות שלי, אבל זה יעבוד רק עד שאני אאלץ לעשות את זה. מאז הוא יהפוך לחשוד.
ישן 20-07-2013, 22:52
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 104 שנכתבה על ידי sheep שמתחילה ב "שורה תחתונה - אם רוצים לבטל..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי sheep
שורה תחתונה - אם רוצים לבטל את המאגר צריך לעשות את זה בתיקון חקיקה ושום דבר אחר לא יועיל.

שורה אחת לפני האחרונ: בית המשפט ברצותו יחליט שאמנם תיקון החקיקה ביטל את המאגר, אבל מה שתיקון החקיקה אמור היה לעשות זה להרחיב את המאגר לכל אצבעות הידיים והרגליים, DNA, סריקת רשתית, דגימת קול ולקחת כבן ערובה אחד מבני המשפחה שלך, just in case.

שורה תחתונה: אם רוצים שאיזשהו תיקון חקיקה יעבוד - צריך לשנות באפן דרסטי את סמכויות בתי-המשפט.

ישן 21-07-2013, 16:58

הנה אחד מהדיונים שהתקיימו כאן, באתר הזה, בפורום שנסגר, בתקופה בה התקבל החוק המפחיד הזה. אני ממליץ לכם לקרוא את דעות הגולשים, שלושה מהם הם מהיותר מוכרים ומוערכים שכתבו ב"פרש" במשך הזמנים: לאנס, מתושלח, ו"חתולים". חבל שהם כבר לא כותבים כאן היום, מאוד הייתי רוצה לראות אותם באשכול הזה. שימו לב למה שהם כותבים על ההשלכות של חוק כזה, על התהיות שהם מעלים בנוגע ללהיטותו של מאיר שיטרית לקדם את החוק במאמצים רבים כל כך...
http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...ad.php?t=448023

אכן, כמו שנאמר באשכול, קל להם, לפוליטיקאים החמקמקים והעסקנים שלנו, להעביר הצעות כאלה במדינה שבה ערות ומודעות לעניין זכויות אדם בסיסיות בקושי-בקושי קיימים, ורוב אזרחי המדינה הם אנשים שמעדיפים לרבוץ מול הזבל השטחי המשודר בטלוויזיה במקום לצאת להפגין על מה שחשוב באמת, מקום לפתח מודעות חברתית ואזרחית. אילו כולנו (או לפחות מרביתנו) היינו מקימים קול זעקה בזמנו, אולי כל העיניין היה נופל ולא קם יותר, אבל הנה, ה"פיילוט" כבר יצא לדרך לפני שבועיים, ואני תוהה האם לא מאוחר מדי? האם ה"פיילוט" אינו אלא דרך חמקמקה להכניס לנו את הסוס הטרויאני הזה דרך החלון בשעה שסגרנו את הדלת? הייתי שמח לשמוע את דעתו של לאנס.

נערך לאחרונה ע"י הגידו לא לביומטרי! בתאריך 21-07-2013 בשעה 17:03.
ישן 23-07-2013, 15:17
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 106 שנכתבה על ידי הגידו לא לביומטרי! שמתחילה ב "הנה אחד מהדיונים שהתקיימו..."

ציטוט:
הנה אחד מהדיונים שהתקיימו כאן, באתר הזה, בפורום שנסגר, בתקופה בה התקבל החוק המפחיד הזה. אני ממליץ לכם לקרוא את דעות הגולשים, שלושה מהם הם מהיותר מוכרים ומוערכים שכתבו ב"פרש" במשך הזמנים: לאנס, מתושלח, ו"חתולים". חבל שהם כבר לא כותבים כאן היום, מאוד הייתי רוצה לראות אותם באשכול הזה. שימו לב למה שהם כותבים על ההשלכות של חוק כזה, על התהיות שהם מעלים בנוגע ללהיטותו של מאיר שיטרית לקדם את החוק במאמצים רבים כל כך...
http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...ad.php?t=448023

אכן, כמו שנאמר באשכול, קל להם, לפוליטיקאים החמקמקים והעסקנים שלנו, להעביר הצעות כאלה במדינה שבה ערות ומודעות לעניין זכויות אדם בסיסיות בקושי-בקושי קיימים, ורוב אזרחי המדינה הם אנשים שמעדיפים לרבוץ מול הזבל השטחי המשודר בטלוויזיה במקום לצאת להפגין על מה שחשוב באמת, מקום לפתח מודעות חברתית ואזרחית. אילו כולנו (או לפחות מרביתנו) היינו מקימים קול זעקה בזמנו, אולי כל העיניין היה נופל ולא קם יותר, אבל הנה, ה"פיילוט" כבר יצא לדרך לפני שבועיים, ואני תוהה האם לא מאוחר מדי? האם ה"פיילוט" אינו אלא דרך חמקמקה להכניס לנו את הסוס הטרויאני הזה דרך החלון בשעה שסגרנו את הדלת? הייתי שמח לשמוע את דעתו של לאנס.

לא הבנתי למה אתה מדבר על עצמך בגוף שלישי, אבל הייתי שמח לשמוע את דעתו של פסטן בנושא.

ישן 15-10-2013, 14:15
צלמית המשתמש של סיורניק
  משתמש זכר סיורניק סיורניק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.05.13

מקפיץ לטובת הפרסומת החדשה לתעודת הזהות החכמה:

לצפייה במקור באתר YouTube, לחצו כאן.

חשבתי שהממשלה תיתן מידע, תסביר בצורה עניינית ובוגרת מדוע יש צורך בתעודה חכמה או במאגר ביומטרי, במקום זה קיבלנו מסע הפחדה של משרד פרסום - כי כידוע יש עשרות אלפי מקרים של גניבת זהות בשנה

שימו לב שאין אף התייחסות בפרסומת למאגר הביומטרי, וגם במשרד הפנים כשמציעים את השירות החדש (קיצור תור, הטבות שונות) הפקידות לא אומרות מילה על המאגר.

מעבר לכך, מנסים לשכנע בשתי דרכים:
1. דרך לגיטימית - הצעת הצטרפות לתעודה החכמה/דרכון חכם "כדי לקצר את התור".
2. דרך מגעילה (במו אוזניי שמעתי) - הצגת מצג שווא כאילו אין אפשרות לקבל תעודה במתכונת הישנה, ואז או שבנאדם לא מבין וחושב שהוא חייב, או שצריך להרגיש לא נעים, להתעקש ולהתווכח עם הפקידה.

אני גם לא אתפלא אם הן מקבלות בונוסים על כמות אנשים שעברו לשירות החדש.
מה אכפת להן מזכויות האזרח, פרטיות וכו'?

בקיצור, גועל נפש והתנהלות בזויה, אבל אני כבר לא מופתע.

"צה"ל הוא הצבא הערבי הטוב במזרח התיכון" - עזר וייצמן (על זרוע היבשה)

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 05:46

הדף נוצר ב 0.25 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר