לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 03-07-2016, 21:25
צלמית המשתמש של רגב06
  רגב06 רגב06 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי flatfoot שמתחילה ב "מאג חש"ן"

מאג חש''ן מתאים בול לחש''ן. התאמות פשוטות, יעילות, זולות.
את העורפן אתה יכול להחליף פשוט, ואם לא בא לך, תגלף מעץ ותחבר.
את המשרוקית התאימו לחש''ן. אפשר לתפקד איתה יופי גם בחי''ר. לא חיסרון.
הקנה הוא יתרון, לא חסרון.
הכוונות- לטעמי היו מצוינות. שיטת ההעסקה בחש''ן של צרורות טיווח וצרור העסקה נובעת מהנסיון שנצבר בעניין ירי תוך כדי נסיעה וקפיצות הכלי בנסיעה. בעידן של "אין הקצאות לנסוע, תתאמנו בעמידה כאילו שאתם נוסעים"- ברור שאתה לא מבין את הצורך בשיטת ירי כזאת.
ובתור חי''רניק שהולך ורץ, ברור שאין לך שימוש בשיטת ירי כזאת. אתה פשוט תעצור ותכוון. או תיפול ותכוון. גם טוב.
אני פגעתי יופי עם הכוונות. אם לא טוב לך, תיעזר במאג 2 שלך ובמשקפת שלו.
ב ה צ ל ח ה

"שבעה דברים בגולם ושבעה בחכם. חכם אינו מדבר לפני מי שהוא גדול ממנו בחכמה, ואינו נכנס לתוך דברי חברו, ואינו נבהל להשיב, שואל כהלכה ומשיב כעניין, ואומר על ראשון ראשון ועל אחרון אחרון, ועל מה שלא שמע אומר לא שמעתי, ומודה על האמת. וחילופיהן בגולם.;" מסכת אבות- פרק ה', משנה ז'

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 04-07-2016, 15:32
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.08
דווקא פגעתי נהדר עם המאג על הטנק, להנאת המפקדים שלי בסדיר ובמילואים
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי flatfoot שמתחילה ב "מאג חש"ן"

עם המקביל הצלחתי "להעסיק חי"ר מחופר" ביעילות גם בטווחים של 800 מטר ויותר, עם מאג מפקד פגעתי מצויין במטרות דמות במרחק של 500 מטר, ועם מאג טען בטווחים של 300 מטר ויותר הייתי פוגע במטרות חצי-דמות (כתפיים ומעלה) מקרטון, מעיף אותן באוויר וממשיך לפגוע בהן תו"כ, וגם משחיל זבילים ריקים של פגזים (שכאילו היו מדמים משגרי נ"ט) מקצה לקצה.
לי זה בא בטבעיות, אבל אני מבין שיש אנשים שלהם זה יותר קשה לפגוע עם מאג בצורה מדוייקת כזו; אני מבין גם שעצם העובדה שהמאג מותקן על כנה שהיא יחסית יציבה מאוד, גם עוזר לפגוע בקלות, וזה בוודאי לא המקרה במאג חי"ר, שמיוצב לרוב באמצעות דורגלים ולא יותר.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Carl Sagan
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

ישן 04-07-2016, 16:08
  flatfoot flatfoot אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.07.03
דווקא התכוונתי למאג חש"ן על כנה. יציבה?
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "דווקא פגעתי נהדר עם המאג על הטנק, להנאת המפקדים שלי בסדיר ובמילואים"

אני לא מדבר על המקביל. מאג הסיפון בלבד בתצורת חש"ן.

כשאין לך קת ואתה יורה באוטומט הקנה עולה כי אין משהו שימנע את זה ממנו. כשיש לך קת זה פשוט ויציב. בלתי אפשרי גם לירות בין כוונות כי פשוט כשאין קת קשה ליצב אותו ואחרי הכדור הראשון הקנה כבר למעלה למעלה...
כשיורים מחצובת חי"ר עם 3 רגלים המאג מיוצב מכמה כיוונים ואין צורך להשתמש בקת. אבל גם כדי להזיז אותו צריך שימוש במייצבים של החצובה ולא בהזזה חופשית.

היית יורה עם קת? מכוון לפי פגיעות?
ירי לפי פגיעות ב 400 מ'.. אתה יכול להעריך כמה כדורים ירית כשעשית הולכה עד שפגעת ב400 מטר?
מה הטכניקה?

מאג רגיל גם יכול לירות בהולכה וגם בצורה "רגילה" למה לא פשוט לשים אותו וזהו?

נערך לאחרונה ע"י flatfoot בתאריך 04-07-2016 בשעה 16:13.
ישן 05-07-2016, 00:03
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.08
גם אני לא התכוונתי רק למקביל, קרא את ההודעה שלי
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי flatfoot שמתחילה ב "דווקא התכוונתי למאג חש"ן על כנה. יציבה?"

אגב, "סיפון" בטנק הוא החלק מעל למנוע (לפחות כך נקרא במגחים). המאגים ממוקמים על הצריח על כנות: מאג מפקד (על כנת מפקד, המשמשת גם ככנת נ"מ), ומאג טען (בטנקים שיש בהם מאג טען).
רק למאג הטען יש עורפן (קת) חי"ר וגם בדרך כלל דורגלים, גם בגלל צורת הירי איתו (שחרור הכנה והצמדת העורפן לכתף) וגם בגלל שכאשר הצוות פורק מהטנק בחירום הטען לוקח איתו את המאג יחד עם תוף הסתערות ויורד לאבטח את הצוות.
בנוגע לאופן הירי - כן, בדרך כלל משחררים כמה צרורות טיווח ("הולכה", כדבריך) קצרים ו"עולים" למטרה עד שמגיעים אליה. לי למזלי היתה היכולת לנחש בדיוק לא רע לאן המאג מכוון, כך שלרוב לא הייתי צריך יותר מ-4 או 5 כדורים כדי לעלות למטרה, ולעיתים אף הייתי פוגע בה ישר בצרור הראשון, בעיקר אם הטווח אליה היה קצר (עד 200 מטר).
מלבד זאת, בטנק זה לא נחשב לנורא מדי לירות באופן זה (צרורות טיווח ואז העסקה/השמדה), וזה כי פשוט הטנק סוחב על עצמו אלפי כדורים. במגח למשל היה מקום - אם אני זוכר נכון - ל-15 ברוסים של מאג, וזה מבלי להחשיב את תא הכדורים של המאג מקביל, בו היה משורשרים בפק"ל כ-2000 כדורים.
ה"בזבוז" של הכדורים בצרורות הטיווח היה לרוב זניח לחלוטין.

בנוגע ללמה לא לשים מאג חי"ר "רגיל", ובכן מאג חש"ן הוא מאג "רגיל" רק עם עורפן חש"ן (קת מקוצרת) וקנה מעט ארוך יותר ללא סתרשף ומשרוקית שצריך לפרק כדי לכוונן. הסיבה לשינוי הזה היא כי בדרך כלל אין צורך לכוון את קצב האש במאג חש"ן כי כדורים יש ובשפע, וגם מתוקף היותם של המאגים על טנק, הטנק סוחב עליו 2 קנים ספייר לכל מאג (ואם יש 3 מאגים בטנק, יש 6 קנים ספייר סה"כ).
אם תשפוך קנה בגלל קצב הירי שלך, פשוט תחליף לקנה אחר. לא ביג דיל.
הקטע של העורפן חש"ן (קיים במאג מפקד ומאג מקביל) הוא כדי למנוע סרבול בתוך הטנק - ממילא לא יורים במאגים אלה כאשר המאג מוצמד לכתף, כך קת קצרה תופסת פחות מקום ותמנע הסתבכות בתוך הכלי.
הקטע של הקנה הארוך יותר ללא סתרשף הוא, ובכן, ארוך יותר בשביל טווח ירי גדול במקצת, וגם אין צורך בסתרשף כי טנק הוא ממילא לא בדיוק משהו שניתן ממש להסתיר בטווחים של מאג...

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Carl Sagan
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

נערך לאחרונה ע"י efekt בתאריך 05-07-2016 בשעה 00:15.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 09:57

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר