לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 03-09-2009, 23:39
  YGH YGH אינו מחובר  
יגיל הנקין. ד"ר להיסטוריה צבאית, חוקר במחלקת היסטוריה של צה"ל

חבר מתאריך: 16.02.04
הכוחות הבריטיים בפרובינציית הלמנד, אפגניסטן - כתבה מצולמת מדהימה

של מיכאל יון (כתב צבאי עצמאי, לשעבר איש 'הכומתות הירוקות'. מבין, אפעס, משהו בענייני צבא). כולל צילומים מתוך התקלות, והרבה מאוד דברים מעניינים אחרים - החל מכלי נשק, טכנוטקטיקה, הערות על המצב (הממש לא מזהיר) באפגניסטן, וכן הלאה.
http://www.michaelyon-online.com/precision-voting.htm

המדריך לשביל ישראל, מאת יגיל הנקין ויעקב סער. מהדורה רביעית, 2020
גלריית התמונות שלי

נערך לאחרונה ע"י YGH בתאריך 03-09-2009 בשעה 23:43.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 04-09-2009, 10:47
  tuni tuni אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.08.06
כתבה מעניינת
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי NehemiaG שמתחילה ב "תודה רבה. כמה דברים שתפסו לי..."

הערה- אני לא הייתי קרבי, אבל בכל זאת כמה הערות ותהיות.

קצת העניין מדים וציוד-
לא הבנתי למה חלקם לובשים מדים מעורבים (מדבר+ירוק), לפי הכתבה הבנתי שהם פועלים באזורים שונים, למרות שבכתבה הם כולם היו במדבר די פתוח.
אני מבין שיותר קל להחליף מדים מאשר תיקים, כיסוי כסדה וכדומה. למרות שאני יכול לחשוב על כמה פתרונות פשוטים לבעיה הזו.
למרות זאת זה עדיין לא מסי מדוע בצילומים הראשונים הם חלקם לובשים חצי-חצי.
לא הופתעתי יותר מדי, אבל כל זאת- חולצות T? לפחות בתמונות הראשונות שנים מהחיילים נראים שבים מפעילות מבצעית לבושים בחולצות T.
אני מסכים עם הכתב שישנן סכמות הסוואה שיותר מתאימות לשטחים מגוונים (מארינס?).
מעניין לראות שלחלקם יש גומי שחור על הקסדה (ואני לא מדבר על מתקנים לאמר"לים), לפחות הפס השחור שלהם לא רחב כמו הצה"לי...
הערה מעניינת לגבי הציוד הנישא שאינו מאפשר ירי בשכיבה -בלתי אפשרי להרים את הראש (אני מכיר את הבעיה בטיפוס וגלישת צוקים, שתיק גדול+קסדה מונע הרמת ראש). עוד מישהו נתקל בבעיה? מעניין שלא אולתר פתרון, לא שאני מאשים בחוסר אלתור חיילים ששוהים בשטח מספיק זמן ברצף בלשביל לאפשר בלורית מתנפנפת.

בעניין הפטרולים-
נראה שגשש יכל היה לעזור להם לא מעט. נראה שאין להם. אני טועה? מישהו יודע אם יש מקצוע צבאי של "גשש" בצבא הבריטי? אם יש - הם מוטמעים ביחידות השדה, או רק למקרים מיוחדים?
היה מעניין לראות את סימון האזורים החשודים במטענים, בעיקר שמדובר בשטח פתוח ברובו.

בעניין המסוקים-
הבנת הנקרא, לא הבנתי אם PEDRO הם בריטים או אמריקאים. באמת כתוב בכתבה שלכל המסוקים האמריקאים באפגניסטן יש צלב אדום? אני מעריך שהוא התכוון רק למסוקי החילוץ.

לאחר ההתקלות-
קיים נוהל של בדיקת גוף חפוזה (לא כחלק מסכמת טיפול בפצוע- אלא משהו חפוז הרבה יותר) בצה"ל? או שאולי הדבר לרוב לא נצרך כיוון שרוב ההיתקלויות הן קרובות לבית וממילא לא ממשיכים בסיור לאחר התקלות?

עוד הערה כללית-
אם איני טועה, יצאה תלונה כללית מקרב הכוחות הצבאיים בריטים האפגניסטן על חוסר במהשקעת משאבים. חסר מהכל- ציוד, מסוקים (בעיקר מסוקים), כלי רכב וכו'.. ייתכן שכל הבלגן במדים הוא תוצאה של אותו החוסר הכללי בציוד.

נערך לאחרונה ע"י tuni בתאריך 04-09-2009 בשעה 11:14.
ישן 04-09-2009, 13:50
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי tuni שמתחילה ב "כתבה מעניינת"

לצערי, מסיבה לא ברורה אני לא יכול להכנס לכתבה. עם זאת, אנסה לענות כמיטב יכולתי.

1. הצבא הבריטי הוא עני יחסית באמצעים. בעיות בציוד ובמדים היו נחלת הצבא האמריקאי זמן רב, לא כל שכן הבריטי.

2. בהתקלות, רוב הציוד הזה יעוף עם תפיסת המחסה. בתנועה - בד"כ הנטיה היא להוריד לכתף אחת.

3. באופן כללי, מחלקות הסיור שלהם הן די מאומנות, ובכלל - יכולת הגישוש והסיור תלויות בנסיון הצבאי של האדם ונסיון החיים שלו. חקלאים ואנשים שחיו באיזורים כפריים רגישים הרבה יותר לזה מאשר עירוניים, אבל אפשר ללמד כל אחד.
אז כן, יש "גששים", אם כי לא במובן שאנחנו קוראים אותו. בכל מקרה, התפיסה הבריטית שכל יחידת חי"ר באשר היא צריכה להיות מסוגלת להוציא פטרול בסיסי.

5. לא ברורה לי שאלת ההתקלות - אם אתה שואל לגבי בחינת פציעות, אז יש נוהל מסויים העונה לצורך לבדוק את שלמותם של החיילים בסיום לחימה.

6. השקעת הכוחות באפגניסטן ועירק יוצרת בעית תקציבית לצבא הבריטי (כמו גם לאמריקאי). יש השלכות על רכש, חידושי מלאי וכו'.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 03-09-2009, 23:51
צלמית המשתמש של nsdq160
  nsdq160 nsdq160 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.08.04
באותו הקשר - ספר מומלץ
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי YGH שמתחילה ב "הכוחות הבריטיים בפרובינציית הלמנד, אפגניסטן - כתבה מצולמת מדהימה"

באופן מקרי לחלוטין, בדיוק לפני מספר דקות, סיימתי לקרוא את ספרו של Ed Macy על חוויותיו כטייס אפאצ'י-לונגבאו של הצבא הבריטי באותו המחוז באפגניסטן. הספר כולל תיאור מרתק של שיגרת הפעילות באפגניסטן, לרבות מעורבותו האישית של המחבר במבצע שבו ישבו חיילי מארינס בריטים על מסוקי אפאצ'י והוטסו למשימת חילוץ של לוחם נעדר. תמונות מהמבצע הזה הופיעו בעבר בפורום. הספר מומלץ ביותר למתעניינים בלחימה באפגניסטן, הפעלת מסק"רים ובכלל חובבי היסטוריה צבאית.
עוד פרטים על האיש והספר ניתן למצוא פה:http://www.edmacy.com/

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 04-09-2009, 01:16
צלמית המשתמש של סירפד
  סירפד מנהל סירפד אינו מחובר  
מנהל פורום צבא ובטחון

חבר מתאריך: 04.05.02
ספר מומלץ נוסף
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי nsdq160 שמתחילה ב "באותו הקשר - ספר מומלץ"

ספר מצויין על הפעילות הבריטית במחוז הלמנד הוא 3Para מאת פטריק בישופ. הספר מתאר את פעילותו של גדוד 3, חט' הצנחנים הבריטית החל מהפריסה לאפגניסטן באפריל 2006 ועד עזיבת הגזרה בחודש ספט' של אותה שנה. הסופר מצליח להעביר בצורה מעניינת וקולחת את שגרת הבט"ש השוחקת, כולל המגבלות והבעייתיות של פעילות מתוך מוצבים (Platoon House) הממוקמים בפאתי העיירות המרכזיות בגזרה. כמו במקרים רבים במאה הקודמת והנוכחית, גם כאן ניתן לראות את הבעייתיות והמורכבות של הפעלת כוח צבאי זר שפועל במשימה האמורה לתמוך ולחזק את הצבא והשלטון המקומי אך סובל מהגבלות רבות מסיבות פוליטיות ומבצעיות. הכותב לא חוסך ביקורת מבעלי הברית האפגנים, החיילים האמריקאים ובמידה מסויימת אף מדרגי הפיקוד הגבוהים של הצבא הבריטי עצמו.
עבור הקורא הישראלי יש עניין מיוחד להשוות בין המסופר בספר לבין שגרת הבט"ש המקומית שלנו, שלמזלנו נהנית מתנאים טובים בהרבה ברוב המובנים.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 04-09-2009, 04:10
צלמית המשתמש של Herbie
  Herbie Herbie אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.08.05
שלח הודעה דרך ICQ אל Herbie
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי YGH שמתחילה ב "הכוחות הבריטיים בפרובינציית הלמנד, אפגניסטן - כתבה מצולמת מדהימה"

התחלתי לרפרף על התמונות, ואני בטוח שאקדיש לקריאת הסיקור הנפלא הזה, את הזמן הראוי בסופ"ש.
רציתי רק להעלות שתי תמונות של לוחם:

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.michaelyon-online.com/images/stories/precisionvot/2009-08-19-at-06-22-30-%282%29acc-730.jpg]

ציטוט:
On the afternoon of the 19th, before our election-day mission on the 20th, “Snowy” meticulously cleaned every speck of dust off his weapon. He disassembled the magazines, cleaned the springs, and individually cleaned each bullet.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.michaelyon-online.com/images/stories/precisionvot/2009-08-19-at-06-59-31acc-730.jpg]

ציטוט:
Snowy then counted every last bullet—twice—and I joked that if his weapon failed the next day, cleaning would not be the issue. The weapon was ready, it seemed....

פֶּתִי יַאֲמִין לְכָל דָּבָר וְעָרוּם יָבִין לַאֲשֻׁרוֹ
משלי יד:טו

~

ישן 04-09-2009, 10:37
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי NehemiaG שמתחילה ב "!! מתפלא מאוד. לא ככה אני מכיר מחברי הלוחמים (קפיץ - כן. כדור - ???)."

מה שעושה את המעצור זה כדור חלוד מכוסה בוץ-שמן לא הקפיץ.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 04-09-2009, 12:08
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "למרות שניסיונך בתחום זה רב..."

ברור, ולכן בודקים את כולם. אני פשוט מתייחס לנושא הכדורים שהוא בד"כ לא מקבל את החשיבות הראויה...

ישן 04-09-2009, 13:52
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "בטירונות הכריחו אותנו לנקות..."

אני חושב שהמפקדים שלך מוצאים חן בעיני. לפחות בפן חיילות הפרט.

ישן 05-09-2009, 00:41
צלמית המשתמש של צנחן1
  צנחן1 צנחן1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.01.05
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "למיטב זיכרוני צויין שם במפורש..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי cre666
למיטב זיכרוני צויין שם במפורש שכל הבנות שם חובשות.
בכל אופן - נשיאת משקל של 50% ממשקל הגוף באופן תדיר מעלה בצורה דרסטית את הסיכוי להסטת (צניחת) רחם בגיל הפוריות.
מאוד לא מומלץ למי שרוצה להביא ילדים לעולם.

גם לחטוף כדור בצוואר מוריד בצורה דרסטית את הסיכוי להביא ילדים לעולם.

מדובר בחובשות קרביות שיוצאות יחד עם כוח ח"יר לסיורים רגליים בשטח עוין, חמושות ומצוידות, ובעת היתקלות אני מניח שגם הן יסתערו קדימה. אני מניח שפק"ל החובש שלהן לא קל בהרבה משלנו, וביציאה לפעולות מעבר לקו אדום חובש היה סוחב איתו כמה עשרות ק"ג.

בקיצור, הכל בראש.

ישן 05-09-2009, 01:34
  Elad E Elad E אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.02.05
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "כל החובשים שהכרת היו בריונים..."

לא כל החובשים שהכרתי היו בריונים אבל אף אחד מהם לא יסבול מבעיות פוריות אם יגרור או יעמיס על כתפיו חבר פצוע לאורך 20 מטר.
אם זאת יש לא מעט בחורות שמבחינה מנטאלית, ועל פניו לדעתי הלא מלומדת גם פיזית אם מתייחסים למאמצים המידיים מלוחם, מתאימות לתפקידי לחימה הרבה יותר מחלק מהגברים שהופנו לתפקידים אלו אוטומטית.

ד"א, שאלתי זאת כי זה אחד הטיעונים המרכזיים שעולים כאשר נשאלת השאלה למה לא נפתחים בפני בנות יותר תפקידי לחימה וכי קשה לי לגבש עמדה סופית בנושא בשל חוסר היכרות אמיתי עם ההשלכות הרפואיות של הנושא מעבר לרעיונות הפופוליסטיים בעד ונגד שנשמעים כל אימת שהנושא נידון בתקשורת.
ישן 05-09-2009, 02:28
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.09.06
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי Elad E שמתחילה ב "לא כל החובשים שהכרתי היו..."

יש הרבה מאמרים ברשת בנושא.
הבעיה היא שיש הרבה מדי ורובם המוחלט לא חד משמעי.
זו עיקר הבעיה.

אני באופן עקרוני נגד המצב הקיים בו יש לנשים וגברים באותה יחידה דרישות שונות.
אני בעד שיגדירו צרכים (פיזיים, מנטאליים, תפיסתיים) לכל תפקיד, ושכל מי שעומד בדרישות יוכל להגייס לאותו תפקיד.
אם בגלל ההגדרות הפיזיות של לוחם סטינגר(כדוגמא) רק 5 % מהבנות ו50 % מהבנים מסוגלים לעבור את הסף - אז שיהיה במקצוע זה רוב מוחלט לגברים.

אדרבא - מבחינתי זו ההגדרה האמיתית לשיוויון. לא 50% מכל מין בכל תפקיד, אלא רף דרישות הנובעות מהתפקיד שיש לעמוד בו ללא שום קשר למה יש לך בין הרגליים.

ישן 04-09-2009, 04:51
צלמית המשתמש של Herbie
  Herbie Herbie אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.08.05
שלח הודעה דרך ICQ אל Herbie
National Geographic - Inside The Green Berets

ההמלצה שלי בתחום אפגניסטן, היא הסרט בבימויו של סטיבן הוגרד "Inside The Green Berets".
הבמאי וצוותו הצטרפו לצוות כוחות מיוחדים של צבא ארה"ב (Green Berets) בפעילות בט"ש בדרום אפגניסטן, אבל הביקור הסתיים מוקדם מהצפוי, כשהשיירה שבה נסעו עלתה על מטען וחלק מצוות הצילום נפצע.
זהו סיקור מעניין ואינטילגנטי של פעילות מערך
הSpecial Forces, שמתמחים בין השאר ביצירת קשרים עם האוכלוסייה והמנהיגות המקומית, וביסוס קשרים אלו לכדי שיתוף פעולה עם כוחות הקואליציה.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://ecx.images-amazon.com/images/I/41rMi4MhcgL._SS500_.jpg]

סיקור באתר National Geographic

* יצא לי לפגוש את הצוות בעבודתו, כשהגיע לכאן בזמן הפקה בנושא ראשית הנצרות, ואני חייב לציין שהתרשמתי מאד מרמת ההתייחסות והעבודה שלהם (תמונות שצילמתי בהזדמנות זו ביריחו אפשר למצוא בפורום הסטוריה בשרשור "הרודיון").
מומלץ לצפות בסרט שצפוי להיות משודר גם ב National Geographic HD בתחילת השנה האזרחית.

פֶּתִי יַאֲמִין לְכָל דָּבָר וְעָרוּם יָבִין לַאֲשֻׁרוֹ
משלי יד:טו

~

נערך לאחרונה ע"י Herbie בתאריך 04-09-2009 בשעה 04:59.
ישן 05-09-2009, 03:54
  ColMonty ColMonty אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.07.06
אחרי צפייה בסרט של נשיונל גאוגרפיק
בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי Herbie שמתחילה ב "National Geographic - Inside The Green Berets"

יש לי הערכה עוד רבה עוד יותר לחברה שהכרתי שהמתינו לסיום ההכשרה שלהם ולתקופת השירות באפגניסטן ועיראק. אנשים טובים ומקצועיים שוויתרו על חיי משפחה בארה"ב על מנת לאפשר חיים נורמליים לעם האפגני שהיה במשך יותר מדיי שנים תחת המגף הקיצוני של האיסלם. מי ייתן והחיילים המסורים הללו לא יראו עוד חברים נופלים.

המחשבה על מה שהם עברו בשעות הליילה, כמעיין מטרה נייחת מעצימה את האמונה שייתכן והאירוע היה נמנע אם השיירה הייתה מלווה במזל"ט תצפית טקטי שיכול היה לראות את המארב שהציב הטליבן ויכל היה להזהיר את אנשי השיירה מבעוד מועד. יכול להיות שהעדיפו לא להראות את היכולות הללו על מנת לשמר את יכולת ההפתעה ומאידך ייתכן גם שהיכולת לא מופעלת ע"י היחידה הנ"ל במקומות הללו. חבל.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 14:10

הדף נוצר ב 0.11 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר