לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 09-10-2016, 13:06
צלמית המשתמש של שבריר שניה
  שבריר שניה שבריר שניה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.06.10
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי M.G.Stone שמתחילה ב "2 הרוגים. |נר2| המחבל היה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי M.G.Stone
המחבל היה מוכר לכוחות הביטחון.

בלשון המעטה.

בעריכה:
אגב, בעיתון 'ישראל היום' פורסמה הבוקר ידיעה קצרה, מאת
אפרת פורשר, שעל-פיה חיפוש שגרתי שערכו שלשום בלילה לוחמי מג"ב ברכב
שעצרו במחסום בסמוך לבית לחם, הביא לסיכול מה שנראה כמו
פיגוע מתוכנן כנגד כוחות הביטחון.

ברכב ישבו חמישה ערבים ועל-פי הכתבה בדיקה במכשיריהם
הניידים העלתה תמונות של עמדות שמירה ו"עצם הדומה לכלי נשק".
חקירה נוספת הניבה את מיקמו של הנשק והתחמושת (בבית לחם).
צוות לוחמים יצא למקום והנשק והתחמושת נתפסו, לאחר
שהצוות נתקל ב"הפרות סדר קשות'.
Watch your habits, for they become your character.
And watch your character, for it becomes your destiny.
What we think, we become."
מרגרט ת'אצ'ר

כל האמור בפוסט לעיל הינו הבעת דעה בלבד ואין לייחס לדברים משמעות אחרת.

אנא הקפידו על ביטחון מידע והימנעו מכתיבת פוסטים המכילים מידע האסור בפרסום.

בשום אופן אין לראות בפוסט הכתוב לעיל בקשה, המלצה, השראה או עידוד לפרסום מידע האסור בפרסום ו/או לביצוע עבירה על חוקי המדינה, על הנחיות רשות שלטונית או רשות ממונה, על הנחיות גוף ציבורי או פרטי, על הנחיות המייצגים גופים אלה כאמור או על הוראת כל דין.

נערך לאחרונה ע"י שבריר שניה בתאריך 09-10-2016 בשעה 13:33.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 12-10-2016, 15:31
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי סמוראי שמתחילה ב "אתה נציגו הרשמי בפורום? אם..."

צ"ל - באופן עקבי כותב הודעות שקשורות רק לטמבל. אתה דובר שלו או משהו?

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 11-10-2016, 07:05
צלמית המשתמש של Fang
  משתמש זכר Fang מנהל Fang אינו מחובר  
מנהל בפורום צבא וביטחון

חבר מתאריך: 26.11.05
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי M.G.Stone שמתחילה ב "09.10.16 פיגוע ירי בירושלים"

נ. הוא לוחם מג"ב שהיה בדרכו הביתה לחופשה. בעמדו בטרמפיאדה שבגבעת התחמושת הבחין במכונית מדגם טויוטה קורולה השועטת לכיוונו ומתוכה נפתחה אש.
נ. לא התבלבל, זרק את הצ'ימידן הכבד, הכניס מחסנית, דרך והגיב ראשון לסכנה הברורה והמוחשית, כתוצאה מכך הרכב המשיך לזירה השניה שם המחבל רצח שניים ובהמשך חוסל.

האם זמן הכנסת המחסנית היה כאן קריטי? זה נושא שאני מניח שהווח"ק יתנו עליו את הדעת אבל לא אתפלא אם זה נכון.
בימים האלה צריך לשקול לתת ללוחמים מיומנים לנוע בהכנס כמו שהיה בעבר, "זה לא בטיחותי" לא יכול להמשיך לשמש כתירוץ כסת"ח לראשי מערכת הביטחון ועל הדרך להוות זילזול בלוחמים מיומנים.

יתירה מכך, אני רואה לוחמים מגדודי החי"ר שיוצאים הביתה בלי נשק ומצד שני כל מיני תומכי לחימה וחיילות כן עם נשק....הזוי!

נ. לוחם מג"ב וספורטאי אומנויות לחימה (מקור התמונה שהגיעה דרך חבר טוב: המשפחה)
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

יהי זכר הנירצחים ברוך

ישן 11-10-2016, 12:47
צלמית המשתמש של Fang
מנהל בפורום צבא וביטחון

Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי אספרסו קצר שמתחילה ב "נשק. מתי עם ומתי בלי"

יש הבדל ביכולת השימוש בנשק בין לוחמים לבין כל השאר אבל זה רק צד אחד בעניין.
די נכון מה שכתבת ובכל זאת חיילים מכל הסוגים יוצאים הביתה עם נשק גם כשהם גרים בערי המרכז.
אז אם הם יוצאים כבר הביתה עם נשק והם לוחמים מיומנים, על הדרך אפשר לנצל את שני הנתונים האלה לתגובה יעילה במקרה שיקלעו לאירוע טרור.
המשטרה/מג"ב לא יכולים להיות בכל מקום כל הזמן, השאיפה שחייל כזה שבדרכו הביתה נקלע במקרה להתקפת טרור יגמור אותה או לפחות יבלום אותה עד הגעת הכוחות.

מנשק לא צריך לפחד והעורף הפך להיות חזית - זו המציאות וצריך להיערך בהתאם.
המק-פורק מיועד למנוע פליטות במצבי אימון ומנהלות - בפעילות מבצעית ובגזרות מסויימות אין לו מקום, ניראה שהשימוש בו זקוק לעידכון.
http://www.israelhayom.co.il/article/154107

נערך לאחרונה ע"י Fang בתאריך 11-10-2016 בשעה 12:49.
ישן 14-10-2016, 17:11
  Doron11 Doron11 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.04.15
בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי itamars2 שמתחילה ב "היה שרשור שלם על זה אז קצת..."

לא הייתי (לי) כוונה לפתוח שרשור מחודש על החיילת עצמה אלה על טיפול הצבא. קריטי בעיניי איך הצבא מטפל במקרים כאלה, וכתוצאה מכך האם בכלל אכפת לו.

צה"ל שם דגש על חינוך החיילים בכמה ערכים חשובים מאוד, בעיקר רעות עד כדי חירוף נפש וטוהר הנשק. את התוצאות אנחנו רואים בשדה הקרב-שוב ושוב חיילי צה"ל מקריבים את עצמם כדי לחלץ חברים תחת אש וטוהר הנשק שלנו הוא מהמעלה הראשונה (כמובן שיש מקרים יוצאי דופן...). מצד שני נדמה לי שערכים כמו חתירה לניצחון בכל מחיר, שהוא למעשה החשוב ביותר, מקבלים דגש חזק פחות. הדבר משתקף גם ביחס של התקשורת והעם לקרבות-כמה קרבות מהעשורים האחרונים נצרבו בזיכרון כלחימה עיקשת כנגד כל הסיכויים עד לניצחון, לעומת קרבות מחדל או קרבות חילוץ? נראה שגם העם וגם הצבא קצת רואים את החיילים בקרב לא כלוחמים בשליחות הגנה על עם ישראל אלה קורבנות אסון, בדומה לאזרח שנקלע לרעידת אדמה והגבורה העיקרית שלו היא להציל חבר מההריסות. זה מתבטא גם בהרבה מהענקות הצל"שים, וכיוון שהגישה הזו תופסת גם לעם והתקשורת וגם לצבא כבר לא ברור לי מה פה הביצה ומה התרנגולת.

כיוון שלדעתי הראייה שתיארתי למעלה היא הרסנית, מקוממת, ועולה לנו במלחמות וכתוצאה מכך בחיי אדם, נראה לי שתבין למה מעניין אותי כל כך מה הצבא חושב שצריך לעשות עם חיילים חמושים שבורחים ממחבל ומפקירים אזרחים חסרי אונים למותם.
ישן 14-10-2016, 17:44
  itamars2 itamars2 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.02.13
בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי Doron11 שמתחילה ב "לא הייתי (לי) כוונה לפתוח..."

לא רואה טעם לטיפול פרטני בחילים היה שרשור שנגע גם בהתקלות בלבנון עם המקלען שלא הסתער,
בעיני זו בעיה מערכתית בכמה רמות:
1.כמו שרשמתי בתגובה הראשונה הערכים שצהל מטמיע והדוגמא האישית שהחיילים סופגים מהמפקדים שלהם.
2.הכנה מנטלית של החיילים לקרב ולמצבי דחק.
3.צריך לקחת בחשבון שהתגובה הטבעית היא FIGHT OR FLIGHT, לא מכיר את התחקיר יתכן וראה את הירי לא ראה,
הלם לא הלם כל הסיפורים האלה.
4.תהליכי המיון וההתאמה לתפקידי לוחם (יש למישהו מושג איזה כלים סוחבים תומכי הלחימה של הלוחמם המצוידים בתבור?)
5.לדעתי כל אדם בעל מצפון היה מתייסר עם היה חושב שהחלטה כזו שלו גרמה למותו של אדם.
6.במצב הענינים שחיילים נשפטים ציבורית ונצלבים עוד לפני שהוכחה אשמתם+סעיף 1 המתייחס לתגובה הקודמת מייצר מצב שחייל יחשוב כמה פעמים לפני החלטה להשתמש בנשק ובמצבים כאלה אין זמן לחשוב הרבה.
לאור כל הסעיפים לעיל אני לא יודע אם יש טעם להעמיד לדין חיילים ואני לא יודע אם בכלל יהיה אפקטיבי.
ישן 15-10-2016, 18:31
צלמית המשתמש של Fang
מנהל בפורום צבא וביטחון

Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי itamars2 שמתחילה ב "ביקורת על קציני צהל זה תוכן..."

דווקא לא ראיתי בדברים שכתבת פאן פוליטי, אלא סתם טוקבק חסר משמעות שייצר אי נוחות.
כתבת מה לכאורה החייל הזה חשב שבגלל זה הוא לא הגיע למגע, יותר נכון ברח.
מאחר ואנחנו לא יודעים מה היה שם ומה חשב החייל אז זה לא רלוונטי .....

לגבי הסעיף 6 בתגובה 37, אין עדיין מחקר שיגיד מה באמת ההשפעה של משפט אזריה על צה"ל, אני גם לא מאמין שצה"ל אי פעם יחשוף מסקנות מחקר כזה אם יהיה.
יש הרבה דיעות לכל מיני כיוונים שאפשר להתווכח עליהם ואין לנו בעיה שתציג את דיעותיך כל עוד הדבר נעשה בהתאם לנהלים.

נערך לאחרונה ע"י Fang בתאריך 15-10-2016 בשעה 20:15.
ישן 15-10-2016, 20:14
צלמית המשתמש של Fang
מנהל בפורום צבא וביטחון

Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי itamars2 שמתחילה ב "אני לא מנסה ליצור..."

אוקי מקבל ולוקח את הדברים חזרה, לא ניסית ליצור פרובוקציה אבל כך או כך הדברים לא מצאו חן בעיני כמה גולשים שהתלוננו.

לענייננו, לא חושב שמישהו יכול למדוד מוטיבציה להתגייס לקרבי, לשרת ולתפקד ע"פ פרשת אזריה, זה לא כזה שחור-לבן.
נהלי הפתיחה באש באיו"ש היו בעיתיים הרבה לפני פרשת אזריה, צה"ל ממש מסורס בגיזרה הזו אולם יחד עם זאת לפקמ"ז במסגרת נהלי הפתיחה באש הנוכחיים יש הרבה מה לעשות.

במקרה היום היתה לי שיחה מעניינת עם קלע (רובאי 05) מגדוד ניצן של האיסוף הקרבי הפועל באיו"ש על כל מה שקשור לנהלי פתיחה באש וההשפעה של משפט אזריה על כך.
תשובתו היתה שבשטח אצלם אין לזה כל משמעות, הם מקצוענים המנסים לבצע את המשימה בצורה הכי טובה בהתאם לנהלים והנחיות המפקדים.
לפני משימה הם מקבלים תדריך מפורט לגבי מטרות המשימה, אופי הפעילות, מה מותר ומה אסור ויוצאים לעבודה.

אני זוכר שבגיוס הקיץ נאחרון הופיעו כתבות דרמה בסגנון "על רקע פרשת אלאור אזריה זינוק בגיוס לחט' כפיר..." וכו'
ברור שהתקשורת ואולי גם דו"צ עשו מזה כותרות, אז עשו!

ישן 15-10-2016, 22:37
  itamars2 itamars2 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.02.13
בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי Fang שמתחילה ב "אוקי מקבל ולוקח את הדברים..."

מה לעשות תמיד יש מי שלא אוהב ביקורת,
המיוחד שהיא מדויקת ופוגעת המקום רגיש.
אבל כאן זה לא הודו-אין פרות קדושות-בעיני במיוחד לא בתחום הזה שחיים של אנשים תלויים בו.
בפעם האחרונה שעשיתי קו באזור חברון חילקו לנו חוברת-מעין פקל כיס כזה שכל כולו הוראות פתיחה באש.
זה סממן לתרבות הכסת"ח. אם אתה לא מסוגל להסביר הוראות פתיחה באש ב3 משפטים לאנשים שהם לא טירונים זו בעיה.
לגבי הענין של אזריה אני לא חושב שזה ישפיע על הוראות הפתיחה באש אלא על מהירות ההחלטה האם להשתמש בכוח קטלני או לא בסיטואציות שבהן אין לך זמן לדיון אקדמי בנושא ובהן מהירות התגובה קריטית.
וכל ההתנהלות סביב העניין תגדיל אף יותר את המגמה להקטין ראש ולא לקחת אחריות שקיימת גם כך.

נערך לאחרונה ע"י itamars2 בתאריך 15-10-2016 בשעה 22:43.
ישן 15-10-2016, 00:34
צלמית המשתמש של Narion
  Narion Narion אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.12.08
בתגובה להודעה מספר 45 שנכתבה על ידי סירפד שמתחילה ב "יש אכיפה, לא מספיק"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי סירפד
בהנחה שהתכוונת לחיפוש מבית לבית עם עוצר או הגבלת תנועה ברחובות - כמו שאתה מציע יהיה משהו בסגנון "חומת מגן בקטנה" ובסדר גודל שיכול בקלות להעיף את כל הגדה באוויר.

זה בדיוק מה שאני מציע.

לדעתי הפיגוע האחרון היה חריג בכל הקשור לאיכות הנשק של המפגע (פלאטופ).

זה כבר כמה רמות מעל לקרלו שבונים במחרטה השכונתית.

אנחנו צריכים לקחת בחשבון שבלאו הכי כל הגדה על סף פיצוץ, במיוחד כשסביר מאוד להניח שארגון החמאס יזכה בבחירות, ואני לא רואה תרחיש שבו יהיה שת״פ בטחוני בין צה״ל לאותו ארגון טרור.

צה״ל צריך לבצע מבצע אכיפה גדול במזרח ירושלים, בליווי מסיבי של מג״ב.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 10:13

הדף נוצר ב 0.33 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר