לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 14-11-2016, 23:42
  weare weare אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.06.16
הדיווחים דווקא מדברים על מגמה הפוכה
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי Narion שמתחילה ב "הם סופגים עכשיו הרבה פחות"

רק באוקטובר, ארגון החיזבאללה איבד 30+ לוחמים. למען ההגינות צריך לציין שקשה לדעת אם מדובר באותם לוחמים ותיקים, הגרעין הקשה, שצה"ל נתקל בו ב2006 או בלוחמים צעירים עם ותק של שנתיים-שלוש בשורות הארגון.

בכל אופן, העתיד לא נראה ורוד בנושא הזה לחיזבאללה. המורדים הסורים נכשלים קשות בהתקפות שלהם על מערב חtkב בחודשים האחרונים, אך הם בכל זאת מסבים לא מעט אבידות לאיראן, חיזבאללה והמליציות השיעיות.
מהצד השני, בשקט בשקט, המאמץ הצפוני של ארגוני המורדים שיצא מכיוון טורקיה מגיע כבר להתנגשות עם האיזורים שבשליטת הכורדים וככל הנראה גם יגיע לחאלב(שם חיזבאללה והאיראנים משקיעים את מירב המאמצים) בחודשים הקרובים.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 14-11-2016, 15:02
  double_o double_o אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.09.07
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Sarhang שמתחילה ב "כוחות ‏חיזבאללה במצעד צבאי גדול ליד אינדור, סוריה"

כמה דברים מעניינים:
1. הרכב עם התותח הגדול הוא למעשה הרכב הנושא משגר של הSA-6 שכן השיגור הוסר ממנו ובמקומו הותקן תותח נ"מ כלשהו (עריכה: התותח כנראה KS-19 בקוטר 100 מ"מ).
2. ZSU-57, תותח נ"מ מתנייע ישן שאני לא זוכר שנראה בשימוש מבצעי בזירה בשנים האחרונות, כנראה שבסוריה מגרדים את תחתית החבית.
3. זלדות שכנראה הגיעו מצבא לבנון, מצביע על שת"פ מדאיג עם חיזבאללה.
4. הצביעה של הכלים בשחור ששונה מהצביעה של הצבא הסורי, גם עלים שמקורם בסוריה נצבעו מחדש.
5. סמלי היחידות של חיזבאללה, אני זיהיתי לפחות שלושה סמלים. אני מקווה שאפשר למצוא תמונות באיכות טובה שלהם ושיהיה אפשר לקרוא את הכיתוב.
6. הרבה תותחי נ"מ מוסבים, כנראה שמצאו אותם יעילים לסוג הלוחמה שלהם.

נערך לאחרונה ע"י double_o בתאריך 14-11-2016 בשעה 15:08.
ישן 14-11-2016, 18:22
צלמית המשתמש של רגב06
  רגב06 רגב06 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.05
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי double_o שמתחילה ב "כמה דברים מעניינים: 1. הרכב..."

היהודים עשו כתבות בזמנו על כמה שהוולקן מוצלח בלוחמה עירונית בגלל הגבהה, קצב אש וקנה קצר שנוח לצודד.
הגרמנים עשו על כך דוקטורט במלחמת העולם השנייה.
אז כשעכשיו חזבאללהמגלים את התחום, זה כבר לא מאוד מפתיע.

לגבי כוחות האיסוף של צבא ההגנה- אבל גם לגבי מתכנני התמרון- אני שוב מציין את תמונות הטרקטורונים עם שישה טילים וכן שיגור עליהם. הדיגום הזה חשוב מאוד להבנה של זמני תגובה, רדיוס פעולה, בטן תחמושת, חתימה, פיקוד ושליטה, הפעלה מבצעית, משמעויות לגבי יכולת איסוף של חזבאללה עקב פריסה ניידת של כלים בעלי יכולת תצפית תרמית לטווחי 5K ועוד.

חשוב מאוד ושונה מאוד מתמונות הטנדר או הטרנספורטר עם ארגזי הטילים שמנסה להיות מותמם מ-2006.

"שבעה דברים בגולם ושבעה בחכם. חכם אינו מדבר לפני מי שהוא גדול ממנו בחכמה, ואינו נכנס לתוך דברי חברו, ואינו נבהל להשיב, שואל כהלכה ומשיב כעניין, ואומר על ראשון ראשון ועל אחרון אחרון, ועל מה שלא שמע אומר לא שמעתי, ומודה על האמת. וחילופיהן בגולם.;" מסכת אבות- פרק ה', משנה ז'

נערך לאחרונה ע"י רגב06 בתאריך 14-11-2016 בשעה 18:24.
ישן 25-11-2016, 23:07
  משתמש זכר אספרסו קצר אספרסו קצר אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.08.09
גם אני לא מפחד מהרק"ם של חיזבאללה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Sarhang שמתחילה ב "כוחות ‏חיזבאללה במצעד צבאי גדול ליד אינדור, סוריה"

לדעתי במקרה של מלחמה נגד ישראל צי הרק"ם של חיזבאללה יושמד מהאוויר במהירות די דומה לפאג'רים ב 2006. מה שקשה להסתיר מהעין הישראלית לא הייתי שולח ללחימה נגד ישראל. גם מסגרות גדולות שמבצעות תנועה ארוכה וממושכת רק תחשוף את הכוח של חיזבאללה לאיתור והשמדה בעזרת כלי טיס של ישראל. אם הייתי חיזבאללה הייתי ממשיך בטקטיקה של של לחימה מתוך כפרים מבוצרים והמטרת אש מרחוק על ערי ישראל ובסיסי צה"ל. דומה לסגנון של 2006 רק ביותר גדול. אנחנו צריכים לחשוש יותר מכמות הרקטות של חיזבאללה שרק הולכת וגדלה. ולא לקפוץ משמחה בכול פעם שאנחנו שומעים על אבדות חיזבאללה בסוריה כי זה פחות מה שרלוונטי אלינו. רצוי להקדים תרופה למכה. השאלה אם לתקוף קודם בעצמנו או לא, צריכה להיות על פי מידת היכולת של האויב להסב לנו נזק במידה ואנחנו לא נתקוף ראשונים. זה לא צריך להיות תלוי בהערכת המודיעין הישראלי את כוונות האויב אם הוא יחליט לפתוח נגדנו במלחמה או לא.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 13:10

הדף נוצר ב 0.50 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר