לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 08-12-2016, 08:47
  Cfox Cfox אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.08.06
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "נו באמת...בדקת את כל הגנראלים בצבאות המקצועיים?"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי קגנס
ויש פה גם עניין של תרבות וגנטיקה. האמריקאים למשל באופן כללי שומרים על כושר יותר מהישראלים.
מאיר דגן היה גוץ כבד משקל באופן די קיצוני. זה לא מנע ממנו להיות לוחם מצוין, מפקד בכיר מעולה וראש מוסד בולט. גם רפול לא היה צנום במיוחד, שלא לדבר על אריק שרון.

שרון השמין אחרי הפרישה מצה"ל, וכנראה שמדובר באיזה נטיה ולא גרגרנות. תראה תמונות שלו מ73 (שנת הפרישה שלו), הוא לא היה איזה אתלט אבל בהחלט גבר חסון ולא שמן.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 05-12-2016, 06:23
צלמית המשתמש של רגב06
  רגב06 רגב06 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי שלמה30 שמתחילה ב "מהפכת הבר-אור בצה"ל: כך תוסמך ללוחם"

זה יופי.
מתי מכינים את הגוף והשלד לקראת זה?
תוך כמה זמן מהגיוס צריך להגיע לזה?
כמה זמן שינה ואיזו תזונה וכמה אימונים בשבוע?
או ששוב דפוק וזרוק- חייל אמור להחזיק מעמד רק עד השחרור ואח''כ לא נפרסם נתונים על משוחררים עם פגיעות גופניות ונכויות כתוצאה מעומס גופני בשירות חי''ר?

נראה מה יהיה
כעקרון נכון שגוף מחוזק וחזק זה יתרון אדיר ללוחם, כעקרון לא נכון שלוחם רגלי נוע וילחם כבד. אם אין ברירה והרגלי הוא גם הסבל, אז שהכוח הלוחם בהגדרה יהיה הכי קל שניתן לעשותו. אחרת הוא ימות חזק.

"שבעה דברים בגולם ושבעה בחכם. חכם אינו מדבר לפני מי שהוא גדול ממנו בחכמה, ואינו נכנס לתוך דברי חברו, ואינו נבהל להשיב, שואל כהלכה ומשיב כעניין, ואומר על ראשון ראשון ועל אחרון אחרון, ועל מה שלא שמע אומר לא שמעתי, ומודה על האמת. וחילופיהן בגולם.;" מסכת אבות- פרק ה', משנה ז'

ישן 08-12-2016, 14:48
  ilanb ilanb אינו מחובר  
אילן בן-נון. מומחה לקליעה וצליפה, מדריך ירי בכיר ומאמן קליעה ספורטיבית

חבר מתאריך: 17.03.05
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי רגב06 שמתחילה ב "זה יופי. מתי מכינים את הגוף..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי רגב06
זה יופי.
מתי מכינים את הגוף והשלד לקראת זה?
תוך כמה זמן מהגיוס צריך להגיע לזה?
כמה זמן שינה ואיזו תזונה וכמה אימונים בשבוע?
או ששוב דפוק וזרוק- חייל אמור להחזיק מעמד רק עד השחרור ואח''כ לא נפרסם נתונים על משוחררים עם פגיעות גופניות ונכויות כתוצאה מעומס גופני בשירות חי''ר?

נראה מה יהיה
כעקרון נכון שגוף מחוזק וחזק זה יתרון אדיר ללוחם, כעקרון לא נכון שלוחם רגלי נוע וילחם כבד. אם אין ברירה והרגלי הוא גם הסבל, אז שהכוח הלוחם בהגדרה יהיה הכי קל שניתן לעשותו. אחרת הוא ימות חזק.

נגעת בנקודה הכי חשובה לטעמי.
כדי להכין שריר למיטב נחוצים מספר חודשים, כדי לחזק שלד לפחות 3 שנים.
כאן בבנית השלד נכשלים כל מערכי החנ"ג וההכנה לצה"ל.
כנער עבדתי בבננות בפרדס וברפת, פיזית ועם ערוץ 1 של 3 שעות ביום רוב הזמן בילינו במגרש הכדורסל עף או רגל. היום המצב שונה. יצאה בזמנו תכנית של שוקי דקל שהתבססה על עבודה של ניסן שהיה סטודנט שלו... ולא יצא מזה כלום. יש שר ספורט אין ספורט - יש שר חינוך ואין חינוך גופני. אין קשר בין העמסה ושחרור ובין תוכניות האימון והמשחקים של הליגות לנוער לשיעורי החנ"ג.

בנושא הזה אנחנו חלם למופת.

לא כל מה שאני יכול לכתוב, אני רוצה לכתוב.

ישן 05-12-2016, 07:37
  משתמש זכר EagleX EagleX אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.12.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי שלמה30 שמתחילה ב "מהפכת הבר-אור בצה"ל: כך תוסמך ללוחם"

אני אמנם שריונר פשוט, אבל עדיין עלתה אצלי ההתייה הבאה: רשום בכתבה שהבר אור הולך להשתדרג, ויתווספו לו כל מיני תרגילים עם נשיאת משקל. בין השאר מצויין, כי לוחמי היחידות המיוחדות (אגוז, שייטת וכו'), יבצעו את התרגילים עם משקל רב יותר. אני לא מבין משהו - אני יודע שבלחימה הולכים הגדודים של היחידות ה"פחות מיוחדות", עם המון משקל על הגב. קמים, יושבים, רצים, נושאים. למה מראש לא לאמן גם אותם למקסימום? האם לא דווקא הם צריכים לעבור מבחנים עם משקלים כבדים יותר, בהתחשב באופי הפעילות שלהם, או שמא מדובר בכלל על עניין של איכות וזמן האימון (לדוגמא: ביחידות מיוחדות ישנן לא מעט לוחמים בקבע, וניתן לבנות גרף אימון על פני שנים, מה שבחטיבות הסדירות אי אפשר)?

ישן 05-12-2016, 11:53
צלמית המשתמש של Narion
  Narion Narion אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.12.08
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי פרפרון405 שמתחילה ב "לדעתי"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי פרפרון405
יהיה יותר פשוט לאכוף את זה אם, מראש, יעשו להם מבחן כזה בגיבושים. אולי בעתיד יהיה ניתן לעשות גיבוש כללי לחי"ר. אני מניח שזה יעשה סינון טוב יותר של מי יכול להיות בחי"ר וכך להעלות את רמת הכושר שם.

מה שאתה מציע זה שטות,

יש המון חבר'ה שמתגייסים עם ביטחון עצמי נמוך \ עודף משקל \ חוסר מוטיבציה, ובהמשך המסלול עוברים מהפך מטורף ואף מגיעים לתפקידי קצונה.

גיבוש בטרום הגיוס ידלל את כל החבר'ה האלה.

הפיתרון לבעיית הכושר של המתגייסים צריך להגיע בדמות ההכנה הנדרשת עוד בתקופת התיכון.

במקום מורים לספורט מטומטמים שלא עושים כלום (כמו במרבית התיכונים בארץ), שיתחילו להעביר כושר קרבי החל מכיתות י'.

עד הגיוס כבר יהיה לך אחלה חומר של מלשבי"ם.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 05-12-2016, 11:53
צלמית המשתמש של Fxtrage
  Fxtrage Fxtrage אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.09.06
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי פרפרון405 שמתחילה ב "לדעתי"

אז מצוקת כח האדם תהיה גדולה יותר.
אם אתה הולך אחורה, לשיעורי ספורט בבתי ספר
הם לא ברמה שמכינה תלמידי י"א\י"ב לכושר קרבי. אם רוצים להעלות כושר בצורה נכונה, צריך להתחיל שם. כל עוד אפשר לבנות על תזונה טובה יותר מזו הצבאית, על שעות שינה נוחות וכו.

אם כבר הצבא צריך לאמץ מודל של הורדת מחזור\חצי מחזור למי שלא מגיע בסוף טירונות לרף מתבקש.
אופציה נוספת היא להפוך את החודש הראשון של הטירונות לחודש כושר גופני שבו מחלקים את כוח האדם לפי כושר גופני קיים, מתאימים תוכנית אימון + תזונה נכונה כדי לתמוך ולשפר. ליווי של אנשי מקצוע ולא רק מ"מ\מ"כ אלא פיזיותרפיסטים ומדריכי אימון גופני איכותיים.
כמובן שזה חלומות באספמיה, אבל זו הדרך ההגיונית והנכונה למזער פציעות ולמקסם יכולת.
ישן 08-12-2016, 14:53
  ilanb ilanb אינו מחובר  
אילן בן-נון. מומחה לקליעה וצליפה, מדריך ירי בכיר ומאמן קליעה ספורטיבית

חבר מתאריך: 17.03.05
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי רם אדמון שמתחילה ב "בתיכון לא צריך לרוץ 3000 מ',..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי רם אדמון
בתיכון לא צריך לרוץ 3000 מ', מטרת הספורט בבי"ס היא פירוק מתח, הקניית מיומנויות בסיסיות, הרגלי שיתוף להשגת מטרה, תרומה לבנייתו הפיזית של הנער.....בתיכון לא אמורים להתמחות במקצוע אחד, ולא מעמיסים על תלמידים כמו על ספורטאים/חיילים....בכדי לרוץ 3000, חשוב שתרוץ לפחות שלוש פעמים בשבוע....ופרקטית זה לא הולך.....תלמיד שרוצה לרוץ 3000, או שרוצים שירוץ, צריך לעשות זאת מחוץ ללימודים.

איפה כתוב מה שאמרת ?

בחוזר מנכ"ל משרד החינוך כתוב שמטרת החינוך הגופני להכשיר את התלמיד ולהכינו לחיים בריאים (אצל מתגייסים זה כולל לבוא עם גוף מוכן לצבא)
פריקת מתח? זה נלווה זו לא הגדרת המטרה.

לא כל מה שאני יכול לכתוב, אני רוצה לכתוב.

ישן 06-12-2016, 00:40
  רם אדמון רם אדמון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.03.15
לא מהפכה ולא נעלים

בחודשים אלה הוכנס בצה"ל כפיילוט, הפלא של ערכת כושר ניידת...!!! אם לא הייתי קורא,לא הייתי מאמין שההמצאה הגדולה כבר בדרך... ועוד משהו,
חייל החי"ר יבחן על מתח כשעל גופו 6 מחסניות מלאות,מימיות מלאות וקסדה....זאת המהפכה הגדולה ?איפה הגילגול דרך טבעת אש עם ירי ליד האוזניים? איך נדע כי הוא מוכן לקרב ?
קשה לשנות הdna הצה"לי,המחליטים לא מבינים כי אפשר לבנות כושר בצורה יותר טובה ומהנה רק עם בגדי ספורט,ואפשר לבחון נכון יותר הכושר רק עם בגדי ספורט....אני מוכן להתערב כי כושרם הקרבי של מי שהתאמנו עם בגדי ספורט לא יהיה נחות מכושרם של אלו שרצו עם קסדות ותרמילים על הגב....ומדידת יכולתו הגופנית של חייל לא תיפגם אם יעשה אותה עם בגדי ספורט....ועוד משהו, סחיבת האלונקה שהופנמה בצה"ל, כשאפילו לא דורשים מהסוחבים להחליף הכתף הסוחבת, מעידה שיש בעיה ולא מהפכה.
ישן 08-12-2016, 07:39
  קגנס קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
כושר גופני הוא הבסיס
בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי רם אדמון שמתחילה ב "אולי שמישהו יבהיר מה הוא כושר..."

חייל חי"ר שלא מסוגל לרוץ בלי לשפוך לאגר, וודאי שלא יצליח לירות כמו שצריך בעקבות הריצה. יש מיומנות נלמדת של ירי אחרי מאמץ אבל תועלתה מוגבלת אם החייל שפוך לחלוטין. אותו כנ"ל לגבי סחיבת משאות. יש טכניקות לעשות זאת אבל בלי שלד חזק באופן בסיסי הן לבדן לא יעזרו.
מעבר לכך, כושר גופני מאפשר לחייל לעמוד טוב יותר לאורך זמן בתנאי שטח קשים הכוללים חוסר שינה, לחץ וכו', וזה נכון לא רק לחיילי החי"ר.
מה שכן-יש תפקידים שדורשים מרכיבי כושר גופני שונים מיכולת נשיאת משקלים לאורך זמן או יכולת אירובית וזה למיטב ידיעתי קצת מוזנח בצבא. למשל, היכן שאני שירתתי נדרשת להיות מסוגל לטעון טילים כבדים בזה אחר זה בפרק זמן קצר. משימה לא קלה כלל מבחינה גופנית שקשורה מעט מאוד למה שתפתח בריצה או במסעות. אני מניח שעבור הטען בטנק החוויה דומה.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 04:05

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר