לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה למבקרים חדשים שמגיעים לכאן - יש קבוצת ווטסאפ בניהולו של יואב הוזמי צרו עימו קשר להצטרפות לקבוצה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תחביבים > דגמים לבנייה עצמית > דגמי נייר
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 27-12-2016, 19:39
  משתמש זכר יואב הוזמי יואב הוזמי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.06.13
תצוגת דגמי הנייר.....נקודה למחשבה

השנה היו כמות מציגים באופן כללי קטנה משנה שעברה וגם כמות בוני הנייר שהציגו היה מועט יחסית לשנתיים האחרונות ולכן הייתה בעייה קטנה עם נושא הקטגוריות.

התייחסתי בעבר לנושא הקטגוריות בתחום הנייר ולכן לא אדון בזה שוב, ניתן להסטוריה ולעתיד לראות מה יוליד יום.

אני רוצה להתמקד במשהו שמאוד הפריע לי בתערוכה הזאת.
מה שלי הפריע במיוחד יותר מנושא תחרות וקטגוריות למינהן, זה שהקצו לבוני הנייר מקום צדדי(ובדגש על צדדי), מה שהיה בעבר מקום "ספייר" לאלו שמגיעים מאוחר.......ולא יכולנו להציג את הדגמים היפים שלנו ביחד עם שאר הבונים, מפלסטיק, עץ, ברזל וכל חומר אחר.

על פניו זה נראה כאילו ייחוס וכבוד שנתנו לנו בוני הנייר מקום מיוחד, אבל אני דווקא לא רואה את זה כך.
דגמים הם דגמים ולא משנה מאיזה חומר הם עשויים וראוי להציג הכל ביחד...אחרת זה נראה(לפחות מבחינתי) כאילו שוב אנחנו מוקצים או מופרדים משאר העדר ולא משנה מה הייתה כוונת המשורר.

אם יקצו בכל תערוכה, מקום לפלסטיק, מקום לעץ, מקום לברזל ומקום לנייר, זה כבר סיפור אחר, אבל זה כבר דיון לפעם אחרת.

אני לעומת חבריי בוני הנייר המכובדים לא מעוניין להתחרות, כי התחרות לא מעניינת אותי....
אבל אני מאוד מעוניין להציג את הדגמים החדשים שלי בפני הקהל הרחב ובגלל זה אני מתאמץ ומגיע מרחוק מהצפון הקר.
ואם כבר להציג אותם אז להציג אותם היכן שאני רואה לנכון ולא היכן שאומרים לי להציג.

אני לא רוצה להעיר שדים ישנים מתוך הבקבוק שנשכח בעליית הגג, אבל יש לי תחושה ואני מקווה שאני טועה, שיש קהל מסויים שהפריע לו שבוני הנייר הציג בשלוש שנים האחרונות דגמי נייר מהממים ביופיים בקנה מידה בין לאומי וכך גנב קצת את ההצגה משאר התחומים ולכן היה נוח לשם אותנו בצד.

נקודה למחשבה לכנס השנתי הבא.

חג שמח ולילה טוב.

נערך לאחרונה ע"י יואב הוזמי בתאריך 27-12-2016 בשעה 19:45.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 28-12-2016, 05:53
  urison מנהל urison אינו מחובר  
מנהל פורום דגמי נייר

חבר מתאריך: 24.10.06
יואב רון ושאר החברים
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי יואב הוזמי שמתחילה ב "תצוגת דגמי הנייר.....נקודה למחשבה"

ראשית אני מזכיר לכם שלמרות שאני זה ששפט
אנני נציג המועדון אני לא חבר ועד אלא חבר מהמניין כמו כל אחד אחר

גם בשנים עברו ההינו יותר לכיוון הפינה הזו
אבל השנה זה בלט יותר
אני ממש לא חושב שמשהו במועדון מנסה לבדל אותנו
יש להם מספיק צרות אחרות כרגע ולהפך הם זקוקים לנו יותר מתמיד
(למרות שאין לי פייסבוק יש מי שמעדכן אותי)
ובעקבות כך (ארועי הפפייסבוק בחודש האחרון) לדעתי התערוכה היתה אחת החלשות זה שנים
פחות אנשים
פחות דגמים
וזה בכל התחומים פלסטיק, עץ ונייר
אני חושב שהמיקום בסך הכל היה בסדר (סך הכל המקום לא גדול, ואנשים מסתובבים ורואים הכל)
ואני רואה יתרונות בזה שאנחנו מרוכזים יחד מאפשר גם לשוחח וללמוד
אבל מבטיח ללחוץ שבשנה הבאה נקבל פינה אחרת (בהנחה שזה באמת נחוץ)
אני חושב שהעובדה שהמועדון הסכים לחלק (בעקבות דרישה שלנו) את תחום דגמי הנייר למספר קטגוריות רק מוכיחה שאנחנו חשובים להם.
לראייה ראו את העלון האחרון שתי כתבות מרכזיות בנושא נייר!
וגם אני קורה לכלל החברים כאן אילו שבונים וכותבים ואילו שרק מציצים ולא מגיבים להרשם למועדון ולחזק את התחום הזה כלל ואת תחום הנייר כפרט

בברכת המשך פעילות בנייה ודגמים מדהימים כמו שהיו בתערוכה
והמשך חנוכה נעים

אוריאל

נערך לאחרונה ע"י urison בתאריך 28-12-2016 בשעה 11:20.
ישן 28-12-2016, 07:55
  דן7 דן7 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.10.13
סוג של נישה לדעתי צריך
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי יואב הוזמי שמתחילה ב "תצוגת דגמי הנייר.....נקודה למחשבה"

למרות שהכול בשורה התחתונה אומנות לא ממש אפשר לערבב בין סוגי הבנייה, פלסטיק זה יותר סוג של פחחות וצבע כמו שאני קורא לזה לעומת הנייר שמה שחשוב בדר"כ זה הבנייה עצמה, צביעה בדגם נייר תהיה בדר"כ במחשב אם אפשרויות מדהימות שלא תמיד יש בפלסטיק, מסיבה זו בוני הנייר הם סוג של "עוף שונה" ולכן הנישה שלנו אולי חשובה, מה שכן רצוי במבנה המועדון כיום להקדיש אזורים לכול תחום אם כי כנראה שרצוי ביותר לא בפינה, פשוט אנחנו לא בעונש ואם כן אז כנראה שצריך להיות במקום אחר. מה שכן לדעתי זה הזמן להתקדם, מעיון בתמונות מהתערוכה (ולא של מוסורגסקי - זה לבנייה ) צריך קצת חדשנות , כולי תקווה לראות בעתיד יותר מציגים עם חומר חדשני ורעיונות נוספים, וקצת ללמוד מפי הטף - דפנה העירה על כך שחסר קצת גיוון - אוניות לדוגמא וריבוי סוגים של השאר. אז קדימה לשולחן השרטוט ויותר חשוב לשולחן העבודה - מה שכן אפשר אולי להתחיל לתכנן מקצה שיפורים ומפגש עם מיקום משופר לנייר בפסח בלטרון. זו גם אולי האפשרות להחשף לקהל צופים כללי.
ישן 28-12-2016, 08:34
  theo theo אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.12.12

אני רואה שלא הייתי היחיד שהרגיש אי נוחות ותחושת פספוס (בלשון המעטה) מהפינה הצדדית בה רוכזנו ואני מצטרף לקודמי באמירותיהם.

גם אני סבור שאי הצגת הדגמים שלנו בשולחנות המרכזיים בתערוכה ודחיפתנו לפינה צדדית, מביאה, גם אם לא מתכוונים לכך, להפחתת תשומת לב מדגמי הנייר ומחלישה את האינטראקציה עם חברים בקהילייה הבונים את דגמיהם מחומרים אחרים. (לא נעים להגיד - אבל בשיחות שניהלתי עם כמה מבוני הפלסטיק לפחות בשני מקרים יכולתי להבחין בצל של זלזול בבוני הנייר....). הדבר פשוט אינו הוגן אפילו לא מבחינה חברית.

עם זאת - ראוי לטעמי להשתדל לרכז את דגמי הנייר יחדיו מן הטעם הפשוט שהעבודה בנייר שונה באופן מהותי מהעבודה על דגמי פלסטיק או מתכת בהם החלקים מגיעים כבר מוכנים מראש.....

חסרו לי הפעם כמה מחברינו הטובים שלא הצליחו להגיע - כל אחד מסיבותיו הוא. אני מקווה שבמפגשים הבאים ההשתתפות תהיה ערה יותר ונראה עוד ועוד דגמים מלהיבים.
ישן 28-12-2016, 11:22

בבקשה לא לסטות מהנושא ולדבר על קטגוריות בנושא דגמי נייר, לשם זה היו פוסטים רבים.

ונחזור לעניין שלשמו פתחתי את העץ.

אדגיש ואומר, אני באמת מאמין שכוונת המשורר הייתה טובה, אך בשיחה שערכתי התברר שהרבה חושבים כמוני ולכן פתחתי את העץ.

ועם כל האמור לעיל, למרות שכוונת המשורר הייתה טובה, לא רואה כל צורך לבדל אותנו משאר הבונים למינהן....אם היינו רוצים להיות מבודלים אז מן הסתם היינו צריכים כנסים משלנו.
עם כל האנטימיות שבפינה הצדדית, מדוע אנחנו צריכים שוב להרגיש מין נטע זר כמו שחלק מהחברים שמעו מהצד????

סתם שאלה, למה לא הבדילו את בוני העץ או את בוני הסקראץ' בפינה צדדית?

מקווה ששנה הבאה הכל יחזור לקדמותו ונחזור למתכונת הוותיקה ולמיזוג בין כל בוני הדגמים למינהם.

ולסיום....
מי שמאחר ולא משקיע ומתאמץ להגיע בזמן(ולא משנה מאיזה תחום הוא בונה), מן הראוי שהוא יציג בפינה צדדית.....כך לפחות אני רואה את זה.

לאוריאל, קבל תיקון קטן....
מלבד הכנס הזה, בשנים האחרונות כמו,2013,2014,2015....רוב בוני הנייר הקדימו לבוא והיצגנו את הדגמים שלנו יחסית במרוכז בשולחנות הגדולים, במרכז האולם עם התאורה החזקה ולא בפינה הצדדית והחשוכה יחסית.

חג שמייח.

נערך לאחרונה ע"י יואב הוזמי בתאריך 28-12-2016 בשעה 11:26.
ישן 28-12-2016, 21:26
צלמית המשתמש של שמולביץ אשר
  משתמש זכר שמולביץ אשר מנהל שמולביץ אשר אינו מחובר  
מנהל פורום: דגמים לבניה עצמית, סקופים וחדשות, צילום ווידאו, וכן.... הצ'קלקה הכחולה של פרש

חבר מתאריך: 01.02.09
Facebook profile
הי

מי שיזם את מיקום דגמי הניר בתערוכה היה אני, ואף אחד לא יכול להאשים אותי שאני מפלה לרעה את בוני דגמי הנייר.

אני עשיתי זאת מתוך מגמה לעזור בשיפוט של דגמי הנייר ולא "לבדל אותם".

אני ממש מרגיש פגוע מהמחשבה הזאת.

אין כל צדק בהרגשת "בדלנות". הלוואי והייתי יכול לתת לכל קטגוריה נישה נפרדת. אבל זה פשוט לא מעשי. אבל מזה להגיע למחשבה שזה נעשה כדי לפגוע בבוני דגמי הנייר? ממש לא, וזה מקומם אותי מאד.

הרי אף אחד, ואני מדגיש אף אחד לא יכול לטעון שאני מפלה את דגמי הנייר, הרי מי שיזם את הפורום הזה - אני.
מי שדחף וקידם את נושא הקטגוריות בדגמי ניר זה אני.
ולבוא ולגיד לי שאני מפלה לרעה את דגמי הניר? ממש לא פייר ולא צודק.

אוסיף ואגיד שאני ממש מרגיש "שבעטו לי בפרצוף".

תודה רבה.

נערך לאחרונה ע"י שמולביץ אשר בתאריך 28-12-2016 בשעה 21:36.
ישן 28-12-2016, 21:50

בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי שמולביץ אשר שמתחילה ב "הי"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי שמולביץ אשר
מי שיזם את מיקום דגמי הניר בתערוכה היה אני, ואף אחד לא יכול להאשים אותי שאני מפלה לרעה את בוני דגמי הנייר.

אני עשיתי זאת מתוך מגמה לעזור בשיפוט של דגמי הנייר ולא "לבדל אותם".

אני ממש מרגיש פגוע מהמחשבה הזאת.

אין כל צדק בהרגשת "בדלנות". הלוואי והייתי יכול לתת לכל קטגוריה נישה נפרדת. אבל זה פשוט לא מעשי. אבל מזה להגיע למחשבה שזה נעשה כדי לפגוע בבוני דגמי הנייר? ממש לא, וזה מקומם אותי מאד.

הרי אף אחד, ואני מדגיש אף אחד לא יכול לטעון שאני מפלה את דגמי הנייר, הרי מי שיזם את הפורום הזה - אני.
מי שדחף וקידם את נושא הקטגוריות בדגמי ניר זה אני.
ולבוא ולגיד לי שאני מפלה לרעה את דגמי הניר? ממש לא פייר ולא צודק.

אוסיף ואגיד שאני ממש מרגיש "שבעטו לי בפרצוף".

תודה רבה.

אשר איש יקר, אף אחד לא חשב ובמיוחד לא אני שהתכוונת לפגוע....אתה האחרון שנחשוב עליו דבר כזה.

מי כמוני יודע איזה איש מקסים אתה ומי כמונו יודע כמה אתה עומל וכמה עמלת בעבר לטובת בוני הנייר.

הכוונה הייתה טובה, אבל כפי ששמת לב, ההרגשה בסופו של דבר לא הייתה הכי נכונה לגבינו, כי רובינו הרגשנו קצת "אאוט סיידר" בפינה הצדדית.

כפי שרשמתי לעיל, העליתי את הפוסט הזה מיכוון ששמעתי דיבורים בכנס, ורציתי לראות אם עוד אנשים הרגישו כך והאם זה מתאים לפעמים הבאות.

אני אחדד במיוחד בשבילך איש יקר, אנחנו כולם מודים לך מכל הלב על כל מה שאתה עושה בשבילנו כאן בפרש וגם במועדון בוני הדגמים.....
אבל אין צורך לשם אותנו בנישה נפרדת כדי להקל על שיפוט וכדו'...תן לנו להתבולל בהצגת הדגמים שלנו ביחד עם כל עם ישראל, זה הדבר הכי נכון לעשות....כך לפחות רואים מהתגובות של החברים כאן....
אנחנו באים לכנס השנתי לא רק בשביל שיפוט ותחרות, אלא יותר כדי להציג את מרכולתנו ולהיפגש אחת לשנה עם חברים ששומעים ורואים אותם רק בפורום או בטלפון...וזה העיקר.

חג שמייח וסליחה אם נפגעת, כי זאת לא הייתה הכוונה.

נערך לאחרונה ע"י יואב הוזמי בתאריך 28-12-2016 בשעה 21:56.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 02:47

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר