לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 09-01-2017, 01:15
  hamedinai hamedinai אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.08.11
החייל שהיסס לירות על המחבל: "עברה בי מחשבה שאצא אזריה 2"

https://www.0404.co.il/post/58728cf...8a6c8b456b.html

החייל כתב: "שלום, אני (שמו הוסר ע"י מערכת חדשות 0404) ואני הייתי נוכח בפיגוע הדריסה הנוראי שאירע היום בצהריים. כל הפלוגה ירדה מהאוטובוס ואמרו לנו לפרוק את התיקים כי האוטובוס לא ממשיך איתנו. לאחר שפרקנו, אמרו לנו להחזיר את התיקים לאוטובוס כי הוא כן ממשיך איתנו, אז התחלנו להחזיר... ואז פתאום אחד הצוערים דחף אותי ואמר לי זהירות והסתכל לצד השני, הסתכלתי גם וראיתי את הסמי טריילר שחצי שניה אחרי זה דרס חברים שלי לפלוגה ורצח את חלקם. בזכות הדחיפה הזו אני כותב את הפוסט..

המראה הנוראי הזה של חברים שלי על הרצפה והסמי טריילר עושה עליהם רוורסים... השתגעתי פשוט, רצתי אחורה והתחלתי לצעוק תוך כדי שאני מכניס להכנס ודורך, התאפסתי על עצמי, כיוונתי את הנשק לכיוון מקום הנהג, לא ראיתי אותו בבירור ועברה אצלי מחשבה בראש - מה עכשיו? לירות? לא לירות? אני אכנס לכלא? אני אעשה את הדבר הנכון? אני אצא אזריה 2? מה? חברים שלי על הרצפה מתים, בטח שאני יורה! יריתי...

https://sites.google.com/site/hamedinai/

נערך לאחרונה ע"י hamedinai בתאריך 09-01-2017 בשעה 01:19.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 09-01-2017, 01:51
  hamedinai hamedinai אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.08.11
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי hamedinai שמתחילה ב "החייל שהיסס לירות על המחבל: "עברה בי מחשבה שאצא אזריה 2""

המחבל עצמו הוא עציר משוחרר. אם במקום להכניסו לכלא ואחר כך לשחררו ולתת לו לנהוג משאית, היו מנטרלים אותו מזמן, עוד 4 חיילים היו איתנו בחיים.

בעקבות האירוע, צריך לשלול רשיון לרכב לכל מי שיש חשש שיכול להיות מחבל, ולהטיל עליהם ביטוח חובה נגד פיגועים.
https://www.fresh.co.il/vBulletin/s...ad.php?t=600727

https://sites.google.com/site/hamedinai/

נערך לאחרונה ע"י hamedinai בתאריך 09-01-2017 בשעה 01:56.
ישן 09-01-2017, 07:08
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
שים לב שהעיכוב בירי שלו נבע מלחץ (מובן) ולא מה"מחשבה"
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי hamedinai שמתחילה ב "החייל שהיסס לירות על המחבל: "עברה בי מחשבה שאצא אזריה 2""

המחשבה שלו הייתה מטופשת כמובן. כשמתרחש פיגוע בזמן אמת ברור שיורים והוא אכן ירה.
כל הקישור בין הפיגוע הזה ובין מקרה אזריה הוא מאולץ להחריד ולחלוטין פוליטי. עובדתית, החילים נהרגו ברגע שבו המשאית פגעה בקבוצת החיילים, והפגיעה הייתה לחלוטין מפתיעה ומשום מקום. לא היה כאן מצב שירי היה מונע או עוצר את התוצאות הקשות.
בסופו של דבר, זה שרוב הצוערים לא הסתערו ולא ירו היה לטובה. אלו שירו הספיקו בהחלט. אם היה המון שרץ ויורה היו לך אבידות נוספות בגלל אש כוחותינו, והיו דברים מעולם לצערנו.
יש בעיה ערכית אם מה שנראה כמו אי חתירה ולמגע ואף הימלטות של הצוערים אבל צריך לזכור שמדובר בחיילים ג'ובניקים נטולי הכשרה חיילית של ממש. הם עברו הכשרה חיילית אפסית לפני קורס הקצינים ובקורס הקצינים שלהם האימון החיילי הוא מינימלי שבמינימלים. וזאת בעיה בפני עצמה.
ישן 09-01-2017, 08:02
צלמית המשתמש של Narion
  Narion Narion אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.12.08
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "שים לב שהעיכוב בירי שלו נבע מלחץ (מובן) ולא מה"מחשבה""

ציטוט:
במקור נכתב על ידי קגנס
יש בעיה ערכית אם מה שנראה כמו אי חתירה ולמגע ואף הימלטות של הצוערים אבל צריך לזכור שמדובר בחיילים ג'ובניקים נטולי הכשרה חיילית של ממש. הם עברו הכשרה חיילית אפסית לפני קורס הקצינים ובקורס הקצינים שלהם האימון החיילי הוא מינימלי שבמינימלים. וזאת בעיה בפני עצמה.

לא בקיא ברמת הרובאי של קצינים ג׳ובניקים, אבל אני כמעט בטוח שהם מוכשרים רובאי יותר גבוה מ0.3, והרובאי הזה הוא מספיק גבוה כדי לדעת איך להתנהג בעת אירוע טרור, ומול מטרה נייחת בדמות משאית.

אל תשכח שאותם ליצנים אמורים בעתיד לשמש כמפקדים במשימות אבטחה (כן, בצה״ל משתמשים בקצינים עורפים למשימות אבטחת בסיסים בחטמ"רים עקב אילוצי כוח אדם).

אז מה היה קורה אם הם היו צריכים להתמודד עם חוליה שחודרת לבסיס?

הם היו בורחים ומחכים לחירניקי״ם / מובחרות?

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 09-01-2017, 23:55
צלמית המשתמש של Narion
  Narion Narion אינו מחובר  

מבלי לנקוב בשמות
בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי Benjamin Willard שמתחילה ב "לא נראה לי שכולם..."

אחד המפקדים הבכירים במשטרה הצבאית קצין בדרגת X, הוא אחד הקצינים הכי ***** (שוקל מה לכתוב כדי לא להיחסם ע"י שימי \ קגנס) שאי פעם היו בצה"ל, קצין בלי רגשות, ופשוט חרא של בנאדם.

באשר לשאר חיילי המשטרה הצבאית:

לא יכול להכליל את כולם, כי אני לא מכיר את כולם.

אבל במהלך הסדיר והמיל' שמעתי על מלא מקרים שהם היו מבצעים מארבים ללוחמים בתחבורה ציבורית ודופקים להם תלונות (ואני לא מדבר על חיילים שמגיע להם לקבל תלונה בגלל שהם נראים כמו חרא עם חולצה בחוץ ולא מדוגמים, אלה על שוטרים שחיפשו בכוח איך לזיין חיילים).

בקיצור הייתי מעדיף להשתמט או אפילו להיות טבח מאשר לשרת בגועל נפש הזה.

ישן 12-01-2017, 09:39
מנהל

בוא לא נגזים....
בתגובה להודעה מספר 42 שנכתבה על ידי Narion שמתחילה ב "מבלי לנקוב בשמות"

אתה מזכיר לי בשורה התחתונה שלך את הספר התגנבות יחידים שבו אחד הטירונים מגיבורי הספר מתאבד לאחר שמודיעים לו שבתום הטירונות הוא מוצב במשטרה הצבאית....

למשטרה הצבאית תפקיד חשוב מאוד וכפוי טובה. אי אפשר מחד להתלונן על חוסר המשמעת בצה"ל (בעיה כרונית) ומאידך להתלונן על כך שהשוטרים הצבאיים עושים את עבודתם ומתנכלים לחיילים שעוברים עבירות משמעת ביחס להופעתם או כל עניין אחר. אני מבין שאתה מתייחס לכך שתופסים חיילים על עניינים פעוטים אבל ככה זה כשאוכפים משמעת.
אני חייב לומר שממה שאני מתרשם ממראה חיילים בתקופה האחרונה הרי שיש תת אכיפה חמורה. לא פעם מדובר בהופעה מרושלת שהיא ביזיון לצבא. ולהערכתי הסובייקטיבית זה יותר חמור מבעבר.
ובוא גם לא נשכח שבין המשרתים במשטרה הצבאית נמצאים גם אנשי מצ"ח ועוד מסגרות שעניינן לא באכיפת משמעת על חיילים מהשורה.
ישן 12-01-2017, 11:44
מנהל

כשאני כותב "הצבא", אני מתכוון קודם כל לפיקוד
בתגובה להודעה מספר 46 שנכתבה על ידי ai22 שמתחילה ב "אתה באמת מאשים את הש"ג?"

הפיקוד לאורך כל השדרה שלו הוא שצריך לאכוף את המשמעת.
כלל לא הייתה לי כוונה להאשים כאן את החייל מהשורה שמבחינתו "אם אני יכול אז למה לא".
אבל אם כבר העלת את זה, אז אני כן מטיל אחריות אישית על כל אחד. ממש לא מקבל את האימרה ש"לא עכברא גנב, חורא גנב" בהקשר זה. אני מצפה מחייל להבין שההופעה הפיזית שלו מייצגת את הצבא ושכשהוא מתהלך ברישול הוא מבזה גם את הצבא וגם את עצמו. אני בהחלט מצפה מחייל שינהג לפי הפקודות שקיבל הן ביחס לשיגרת מחנה ובוודאי ביחס למבצעיות. אני לא מסיר בשיט מאחריות חייל שפעל בניגוד לפקודות וגרם נזק בשל העובדה שלא מספיק פיקחו עליו שיפעל לפי הפקודות. חייל שהלך לישון בזמן שהיה אמור לשמור ידע היטב שהוא מפר פקודה והוא צריך לשלם את המחיר.
ועם זאת, אני בהחלט רואה את החומרה המרכזית בכך שהפיקוד לא אוכף את המשמעת. תמיד חיילים (ומפקדים) ישאפו למקסם את תועלתם האישית בכך שיעגלו פינות, ולכן הפיקוד צריך לכפות את קיום הפקודות כלשונן באמצעות איום אפקטיבי בענישה על מי שמפר פקודות. ואני בהחלט מסכים איתך שזה לא נעשה בצורה שאפילו קרובה מלהספיק.
ישן 12-01-2017, 14:54
מנהל

בחלקם וודאי שמעולים
בתגובה להודעה מספר 52 שנכתבה על ידי ai22 שמתחילה ב "צבאות ותיקים - בהחלט! מעולים? לא בטוח"

כך למשל הצבא הגרמני. לצערנו הרב, הצבא הגרמני היה היעיל בעולם במלחמת העולם השניה ולכן התאפשרה השואה. והעליונות הצבאית הגרמנית התקיימה כבר בעימות עם צרפת ב-1871 וגם במלחמת העולם הראשונה, אותה גרמניה הפסידה מסיבות שאינן קשורות לעליונות הטקטית והאופרטיבית של הצבא שלה.
אני מניח שאני לא צריך לספר לך עד כמה המשמעת בצבא הגרמני הייתה הדוקה. הצבא הצרפתי אומנם הצטיין בטקסיות (שיש המבלבלים בינה ובין משמעת) אך במלחמת העולם השניה המשמעת ביחידות רבות שלו הייתה בקאנטים. זה אחד הדברים שהדהימו קצינים מחיל המשלוח הבריטי שנחתו בצרפת.

הפלמ"ח חשב שימציא את הגלגל ויוותר על משמעת ותרגולות לטובת עצמאות חשיבתית ומקוריות. האמת היא שאין באמת קשר בין הדברים (הגרמנים הצטיינו הן במשמעת והן במקוריות וגמישות) ובגלל המשמעת הלקויה (בין השאר) הפלמ"ח תפקד בצורה גרועה בקרבות רבים. היו מקרים רבים שבהם מפקדים זוטרים לא מילאו פקודות שלא נראו להם והביאו לכישלון הקרב והיה קושי בשליטה באנשים.
ישן 13-01-2017, 09:43
מנהל

אני מעדיף את הכינוי "מליציה"
בתגובה להודעה מספר 54 שנכתבה על ידי ai22 שמתחילה ב "הפלמ"ח היה פלנגה - לא צבא."

"בלי תרבות תחקור ולמידה מטעויות"
אתה מהדהד טענות לא מדויקות של מילשטיין. מה עוד שלדידו צה"ל של היום אינו טוב יותר מבחינות אלו.
"עם תרבות של ביזת רכוש, גם כשהרכוש היה רכוש קיבוץ (משהו ברמה של צבאות עולם שליש), והזדהות כצבא-מפלגתי שהגיעה לשיאה באלטלנה"
בדיוק ההיפך, באלטלנה הפלמ"ח נהג לפי הוראות המדינה ולא לפי הוראות המפלגה. הבעיות של מרות מפלגתית לעומת מרות מדינתית היו קשורות יותר לעימותים בין מפ"ם (שהפלמ"ח היה קשור אליה) ובין בן גוריון כראש מפא"י וראש הממשלה. כאן אכן היו מתחים חריפים, אם כי הם מעולם לא הגיעו לכדי עימות של ממש. בסופו של דבר הפלמ"ח פורק בהוראת בן גוריון ואנשיו סולקו ברובם מצה"ל, וזאת מבלי שיעשו יותר מאשר מחאות קולניות.
.
"כפלנגה - הביצועים היו מפתיעים לטובה"
הביצועים של הפלמ"ח היו מצויינים כיחידת קומנדו או גרילה (למשל ליל הגשרים המופתי). כגוף צבאי שאמור לקיים לחימה קונבנציונאלית במסגרות גדולות הוא תפקד רע מאוד עם ים כישלונות שחלקן נבעו מהעדר משמעת (למשל סרובי הפקודה והשביתות האיטלקיות של יוספל"ה טבנקין) וחלקן מהעדר של הכשרה מתאימה. הצלחותיו נבעו כמעט רק מתושיה ואומץ של לוחמים ומפקדים זוטרים, וכשאלה לא התקיימו או לא הספיקו, הוא נכשל. למזלנו, האוייב ברוב המקרים היה חלש עוד יותר. מול אויב שתפקד סביר (הלגיון הערבי) הפלמ"ח הובס כמעט בכל המקרים.

"כשמדובר בצבא הגרמני דווקא - להקפדה על המשמעת היו השלכות קטסטרופליות,
התרבות הצבאית הסוגדת למשמעת הפכה לתרבות כלל-גרמנית, ובשם המשמעת המדינה שכנראה הייתה החזקה בעולם - התרסקה לחלוטין בהתאבדות-קולקטיבית.
אז אפילו חאפריות-עולם-שלישי עדיפה"

אני לא חולק על זה, ועדיין בהיבט של היכולת הצבאית המשמעת הקנתה לצבא הגרמני יתרונות עצומים. כמובן, צריך איזון ומשמעת קיצונית ברמה הלאומית עלולה להוביל למקומות לא סימפטיים.

"למשמעת יש מקום - אבל לא בהכרח מקום גבוה בסולם העדיפויות"

כשמדובר ביחידה צבאית גדולה (לא יחידת קומנדו מובחרת ומצומצמת) המשמעת היא גורם קריטי שלא פעם הוא הקובע אם תהיה התלחה או כישלון. כמובן, הוא לא הגורם היחיד אבל הוא בהחלט גורם חשוב מאוד. ואני אדגיש-זה לא שיחידה צבאית שכל מה שיש לה זה משמעת תהיה יחידה מעולה. אבל בהינתן שתי יחידות שהמקצועיות של חייליהן ומפקידהן זהה, ושאיכות הפיקוד שלהן זהה, היחידה הממושמעת יותר תגבר.
ישן 12-01-2017, 15:07
  רם אדמון רם אדמון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.03.15
בתגובה להודעה מספר 51 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "ספר את זה לצבאות הוותיקים והמעולים בעולם"

בא נגדיר על מה אנחנו כותבים כאן...לי נדמה שאנחנו כותבים על איך לגרום שהצבא ישיג את מטרתו....לצבא יש אלפי פקודות/תירגולות האמורות לעזור לו להשיג מטרתו, חלקם לעתים מתנגשות אחת עם רעותה...והמפקד אמור להוציא מכל מה שלימדו אותו את ההתנהלות הנכונה, בשביל זה צריך תבונה, שיקול דעת, מידתיות,יכולת להבדיל בין עיקר לטפל, שכל ישר...
בכדי לתמוך בדעתי, אוכל להציף פה בהמוני דוגמאות, ואבחר לכתוב על מ"פ המילואים שלי ארז, כשביציאה למשימה ראה כי אני עם נעליים אזרחיות,הוא שאל אותי 'מה זה?' והסברתי לו, יותר הוא לא שאל, הוא הפעיל שיקול דעת למען השגת המטרה.
ואני חושב כי אתה מטעה כשאתה מציג פה תמונה כי מה שעושה את הצבאות לטובים הינו הקפדה על קלה כבחמורה....הצבאות שצייטו לכל, סופם ששברו הראש בקיר. מי שניצח הם אלו שגילו גמישות מחשבתית, והתאימו עצמם למציאות.....אינני אומר כי משמעת לא חשובה, אני אומר כי ציוט צריך לבוא אחרי חשיבה, וצבא שמפקדיו לא יודעים לחשוב...הוא בבעיה......ואינני חסיד עיוור של רוח הפלמ"ח,אך סדר ומשמעת אינם פתרון לכל החוליים בפלמ"ח, לפעמים מנחיתים סדר ומשמעת כשלא מוצאים פתרון קונקרטי לבעיה...במקום חשיבה נכונה איך לעשות אחרת.
ישן 13-01-2017, 09:30
מנהל

זה היוצא מהכלל, ולא תמיד חיובי
בתגובה להודעה מספר 57 שנכתבה על ידי Benjamin Willard שמתחילה ב "בהרבה כוחות, וגופי עילית, יש..."

ראשית, בהרבה יחידות שהייתה להן מסורת כזו בסופו של דבר היא שונתה וזה רק קידם את האיכות של היחדיה. כך למשל סיירת שקד שבראשיתה הייתה יחידה קטנה של ברדקיסטים שעסקה בעיקר בסיורי גבול למניעת הסתננות. תחת פיקודו של בנימין אליעזר (בתקופה שהיה פחות שמן ופחות מושחת) היא עברה שינוי מהותי שעיקרו מעבר ליחידה ממושמעת. התוצאה הייתה שהיא הפכה ליחידת קומנדו מובילה בצה"ל. יש יאמרו, האיכותית מכולן באותם שנים.
שנית, חוסר משמעת מבלי שזה יפריע לתפקוד (ואולי אף יועיל בהיבטים מסויימים) עובד בעיקר כשמדובר ביחידות קטנות של לוחמים מובחרים שניתן באמת לסמוך על שיקול הדעת האישי שלהם. כך למשל יחידה 101. אבל ברגע שמדובר במסגרת גדולה, עם חיילים ברמות שונות, המשמעת הופכת חיונית. אין זה מקרי שיחידה 101 תחת אריק שרון הייתה נטולת משמעת כלשהי אבל כשהיא התמזגה בצנחנים שרון כבר קיים יחידה עם הרגלי משמעת קשוחים בהרבה.
ישן 12-01-2017, 13:48

בתגובה להודעה מספר 59 שנכתבה על ידי Benjamin Willard שמתחילה ב "קגנס, מה הקשר בין המשטרה..."

יש צורת חשיבה האומרת, נטיל עליהם מטלות, ואז הם ילמדו לציית, לדוגמא בבית ספר, הילדים יבואו עם תלבושת אחידה, ויקומו לכבוד המורה, ואז הם גם יעשו את שאר הדברים שדורשים מהם.....מה שלא נכנס דרך הראש, נכניס להם דרך הרגליים....בחלקים מסויימים בעולם צורת חשיבה זו היא דומיננטית,וגם בארצנו,לעומת זה בפינלנד לדוגמא,אין תלבושת אחידה, ולא קמים לכבוד מורה....אלא מה, האם יתכן כי יש מקומות בעולם שיש שם בעיה ללמד את הטוב והנכון....אי אפשר רק להסביר שם ואז יש ביצוע... ואז מחפשים שיטות שיזיזו בכל זאת הילדים לכיוון הנכון.....יש בזה משהו, יש מקומות שהילדים גדלו בחברה בעייתית....ואז המבוגרים יוצרי החברה הבעייתית מחפשים פתרונות על פי הבנתם של אותם מבוגרים בעיתיים
ישן 13-01-2017, 09:22
מנהל

בעיני מה שאתה מתאר זה בדיוק ההיפך ממשמעת...
בתגובה להודעה מספר 63 שנכתבה על ידי Benjamin Willard שמתחילה ב "משמעת, בתפיסה שלי, זה חיילים..."

"משמעת, בתפיסה שלי, זה חיילים שרוצים למלא את התפקיד שלהם"

אם החיילים רוצים לבצע את התפקיד שלהם (ליתר דיוק, את הפקודות שהם מקבלים), אין צורך במשמעת. המשמעת מגיעה בדיוק היכן שהחייל לא רוצה לבצע פקודות, וזה קריטי כשמדובר בפקודות מבצעיות לגיטימיות שהחייל במצבו לא מבין את החשיבות או לא רוצה להבין. ובוא נמחיש את העניין:
כשאתה כבר זמן מה בשטח, קר לך, אתה עייף, כואב לך, והכי גרוע-יורים עליך ואתה חושש לחייך, בזמן הזה תגבר מאוד הנטיה שלך למצוא חוסר הגיון בפקודות שאתה מקבל ושאשר משמעותן סיכון שלך או אפילו "סתם" מאמץ כשכל מה שאתה רוצה זה להוריד את הראש ולנוח. בתנאים האלה האידיאולוגיה והמוטיבציה הפנימית יורדות פלאים אצל רוב בני האדם.
במצבים האלה חייל יפקפק בהגיון הפקודה להסתער ויעדיף לשכב במקום. הוא לא יבין למה לעזאזל הוא צריך לחפור שוחה או אם אפשר להסתתר בבית וינהג בהתאם. ולמה לעלות לשתמוע כשאין שום אויב בסביבה? ולמה לנקות עכשיו את הנשק כאשר אני יודע שהנשק הוא עמיד ולא נוטה למעצורים וכו' וכו'. כתוצאה מכך, החייל נהרג כשהבית חוטף נ"ט, מופתע על ידי חוליית אויב שמתגנבת אליו, הנשק שלו לא יורה ברגע האמת והמהלך הצבאי כולו נכשל כי חיילי הפלוגה מסרבים להסתער או מסתערים בכאילו (תופעה לחלוטין לא נדירה שהובילה לכשלונות עקובים מדם בלא מעט קרבות).
מה שיגרום לחייל לנהוג כראוי במצבים מהסוג שתיארתי זה קודם כל הרגל המשמעת, ההרגל לעשות כפי שמורים לך גם אם לא בא לך, גם אם זה לא נוח, וגם אם לא בהכרח אתה רואה הגיון הפקודה. אציין במאמר מוסגר שגם מופת אישי של מפקד ממלא תפקיד חשוב אבל הוא בדרך כלל לא תחליף למשמעת.
ישן 14-01-2017, 09:37
צלמית המשתמש של Benjamin Willard
  משתמש זכר Benjamin Willard Benjamin Willard אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.04.11
בתגובה להודעה מספר 66 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "זאת המציאות...."

יכול להיות...

מעולם לא הובלתי חיילים לקרב, ואף אחד לא הוביל אותי.

במקומות ובמסגרות שאני ראיתי (כמובן גם אחרי הצבא), יש גבול מאוד ברור, שכאשר עוברים אותו, למשמעת יש תרומה שלילית מאוד משמעותית. ובני אדם עם אופי טיפה יותר חזק, ורחמנא ליצלן יכולת חשיבה עצמאית, מתחילים להפעיל אותה.

כלומר, כשחייל לא רואה את הצורך הגדול (יש שם בפסיכולוגיה שברח לי), לא מבין את המשימות שלו, והכי גרוע, מאבד אמון במפקדים שלו, וסבור שהם לא פועלים לטובתו, ומנהיגים אותו, ואת חבריו לטובת מטרה גדולה כלשהי, אלא סתם מתעמרים בו, האינדבידואליזם שלו מתחיל להתעורר. בויאטנם אותו חייל היה שם רימון בשק השינה של המפקד שלו. ובצה"ל זה כנראה אומר להתחלות, לנצנץ, להוריד פרופיל, להיפלט לאנשהו, וכו' וכד'.

הבעיה הכי חמורה בעיניי (הג'ובניקיות) זה שחיילים עם מורל שלילי, עושים עבודה חרא, בשביל לצאת ידי חובה. ומנצלים את האנרגיה הנפשית והשכלית שלהם, בשביל להתחמק מכל מה שהם יכולים להתחמק ממנו.

כמובן שזה לא שחור ולבן, וכמובן שיש יחידות עם משמעת גבוהה, ומורל גבוה.

אבל מ"צ אוכפים משמעת שלא קשורה לכלום. אולי יש בה צורך, אבל היא גם עושה לא מעט נזק. ודיי ברור לי למה חיילים מעדיפים לשבת "במעצר" בבקו"ם מאשר ללכת למשטרה הצבאית.

ישן 15-01-2017, 13:56
מנהל

כמובן, כמו תמיד בחיים צריך איזון
בתגובה להודעה מספר 67 שנכתבה על ידי Benjamin Willard שמתחילה ב "יכול להיות... מעולם לא..."

ברור שמשמעת קיצונית מלווה בטימטום ללא גבול היא לא בדיוק מקור להצלחה, וגם בזה נתקלתי...
העניין הוא שלא רק שמשמעת לא נוגדת מורל גבוה אלא אף העדר משמעת עשוי לתרום לירידה במורל.
לגבי משטרה צבאית- זה רק גורם אחד באכיפת המשמעת. תפקידם מתחיל היכן שהחייל כבר לא נמצא בשליטת מפקדיו ומישהו צריך לוודא שהוא נוהג לפי הפקודות, כולל לבוש, אי עלייה על טרמפים, נהיגה פראית ברכב צבאי וכו'.
אבל חשוב להדגיש שאכיפה מהסוג הנ"ל היא לאו דווקא עיקר העיסוק של מגוייסים למשטרה הצבאית. הללו כוללים מדריכי כלואים (מילה יפה לסוהרים), מאבטחים ומתפעלים של מעברים ומתקנים אחרים, מלווי עצורים למשפט, ביצוע חקירות (ובזה עסקו בשירותם הצבאי כמה מהמכרים היותר אינטליגנטים שלי), איתור ומעצר עריקים, ניתוב תעבורה צבאית בעת מלחמה (עניין קריטי למשל כשמדובר בהיווצרות פקקים מהסוג שתקע את העברת ציוד הצליחה במלחמת יום כיפור) וכו'.
וכמובן, בחיל המשטרה הצבאית יש מן הסתם הרבה חיילים שתפקידם מסייע ולא קשור ישירות למשימות החייל כגון כל מי שמתעסק בלוגיסטיקה, הדרכה וכו'.
ישן 13-01-2017, 11:19
צלמית המשתמש של Narion
  Narion Narion אינו מחובר  

ונעלים מלוכלכות?
בתגובה להודעה מספר 71 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "אין לי יכולת להתווכח עם אנקדוטות"

יש מצבים שעושים גלח״צ לפני היציאה מהבסיס, אבל קורה שדורכים על בוץ, האם על זה חייל צריך להיענש?
או שמה שצה״ל מצפה שכל החיילים שלו יראו מושלם בכל זמן נתון?

זה מזכיר לי שהיה לי אימון במסגרת המילואים לפני מספר שבועות במתקן אדם, ויצאתי מהבסיס על חצי ב׳, כי הרכב חנה ממש קרוב.

לא הייתי מגולח, לא הייתי מדוגם, והייתי עם נשק אישי (רוני ורצועה), ומארב של משטרה צבאית עשה עלי אמבוש (כנראה חשבו שאני סדיר / קבע), הם צעקו לי לעצור, התעלמתי והמשכתי ללכת לרכב.

הם עקבו אחרי וליד הרכב הם אמרו לי שאני מקבל תלונה, אמרתי להם שאני מילאומניק והתלונה שלהם מענינת לי את הביצה, הם ביקשו פרטים - נכנסתי לרכב ונסעתי, ראיתי אותם מצלמים את לוחית הזיהוי - שיהיה להם בהצלחה עם מציאת הרכב ליסינג שקיבלתי בגלל ההשבתה של הטנדר במוסך.

ישן 14-01-2017, 08:56
צלמית המשתמש של Narion
  Narion Narion אינו מחובר  

אני עצמאי אחי
בתגובה להודעה מספר 75 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "נו, והבוסים שלך אהבו את זה? הלקוחות קיבלו את זה?"

וכן, ללקוחות שלי לא ממש אכפת אם אני מגיע לא מגולח או מדוגם לאתר עבודה.

בפגישות ראשונות אני מקפיד להתלבש מסודר, כי אחרי הכל אני מתארח אצל אנשים ואני לא ממש מגיע לעבודה.

באשר לצה"ל:

אני רואה את עצמי כנכס עבור הצבא, ואני חושב שבתור אחד שיש לו אזרחות כפולה - לצה"ל אין ממש יכולת להפעיל עלי לחץ.

כשאני במילואים או בפעילות מבצעית אני עובד ע"פ הפקודות שאני מקבל, ואם הן נראות לי מטומטמות אז אני מפר אותן או שאני פשוט יוצא על המפקד בשטח, עד היום לא נשפטתי על זה אפילו פעם אחת.

באשר לציוד אישי:

לא רוצה להתרברב, אבל אני רק יכול לאחל לכל המילאומניקים והסדירניקים בצה"ל שיהיו מאובזרים כמוני.

כשאני התחלתי את המילואים ביחידה הנוכחית שלי, על אף העובדה שהיא נהנית מתקציב רכש מוגדל גם למיל' המצב של הימ"ח היה על הפנים - ציוד חסר, ציוד מקולקל \ ישן, אי אחידות, בכללי זה נראה היה כאילו מישהו בזז לנו את הציוד ולאף אחד ביחידה זה לא באמת היה אכפת.

אז אני פעלתי להפריד את הימ"ח מהצבא, גייסתי כספים בצוות, והצלחתי להביא במחירים מצחיקים ציוד מאוד איכותי, עם הזמן גם ביצענו רכש של עזרים טקטים, אופטיקה וכ'ו.

והיום כשאנחנו נפגשים לתעסוקה מבצעית אנחנו בעצם לא צריכים כלום מצה"ל מלבד לנשק האישי, בנוסף להמון חבר'ה יש גם אקדח.

ולדעתי זה המודל המושלם.

צה"ל הוכיח כבר במשך עשורים שהוא גוף שלא ניתן לסמוך עליו בזמן אמת, ושהוא תמיד עושה את המקסימום כדאי לדאוג לסד"כ הלוחמים שלו כמה שפחות.

לצה"ל חשוב לממן אלפי עלוקות בפנסיה בעשרות מיליארדי שקלים (ואגב הסכום עלה בכל שנה), מאשר להפסיק עם החגיגה והביזיון - ולטפח את החי"ר שלו, ובמיוחד את המיל'.

עם כל הכבוד לסדיר, הכוח האמיתי של צה"ל הוא צבא המילואים שלו, והמצב עדיין מזעזע (אל תקנה את הלוקשים שעשו מהפך מאז מלחמת לבנון ה2).

לסיכום:

אני וחברי לצוות משרתים בצבא בעיקר בגלל אהבתנו למדינה, ופחות בגלל נאמנותנו לצבא.

אנחנו שומרים על כושר וכשירות מבצעית באופן עצמאי, ואנחנו מאמינים שצה"ל הוא ארגון רקוב מן היסוד.

ובנימה אישית:

אני באמת מרחם על החבר'ה במילואים (גדודים), במלחמה הרצינית הראשונה שתהיה לנו הם הולכים לאכול המון המון חרא.

נערך לאחרונה ע"י Narion בתאריך 14-01-2017 בשעה 09:00.
ישן 13-01-2017, 19:58

המשמעת נכנסה לדיון עם טענה

כי הקפדה על כומתה הינה מתכון להצלחה... והופעה מרושלת הינה בזיון לצבא....ואני חושב כי זו התעסקות בשולי, הדגש צריך להיות על ביצוע נכון של משימות, ולא על הופעה שתגרום לביצוע נכון של משימות, צריך לתפוס השור בקרניו, להבין מה הכשלים,לתקוף ישירות הבעיות, ולתת להם פתרון אמיתי....אם רוצים כי אזריה והצוערים ירו מתי שצריך...צריך התמודדות חכמה יותר מהקפדה על הופעה מכובדת של החייל........כמובן כי כל אחד פה מוצא דוגמאות לאישוש טענתו, ואני אפרוק כאן שני סיפורים קטנים....בסדיר, נשלחנו שלושה חיילים לקורס שלא רצינו בו,מנוגד לכל מה שהיה מקובל ביחידה, זה מה שהחליט מישהו מנותק מהמציאות, בקורס עשינו הפוך ממה שנדרשנו, והושלכנו לכלא [-לא המנותק ששלח אותנו],אחרי הכלא חזרנו למסלול, ואחד מאיתנו הגיע די מהר לאל"מ...אז מי הוא המזיק ?נותן הפקודה, או זה שלא ציית?......במילואים בחברון נשלחנו לחסום צומת במרכז העיר, לא הבנו המטרה, מה שגרר תגובות חריגות, אחד גרר פגר פרה לכביש, ובועז החליט לחזור ברגל לבדו לבסיס, תוך התעלמות מקריאות על סכנה וכו' , אני זוכר בעיקר את תחושתי הרעה על שבועז היה יותר אמיץ ממני לעשות המעשה הנכון.......אם המטרה שלנו צבא שישיג מטרותיו אנחנו צריכים ללמוד איך מגיעים למטרות, כששמים דגש יתר על סדר וציות, זה נובע לעתים מחוסר הבנה של פטנטים קונקרטיים יותר להשגת המטרות.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 17:25

הדף נוצר ב 0.16 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר