לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה   מה שבראש היתרון האנסי | freedom.fresh.co.il   נושא: ילדה, רוצה לבוא אתי לדירה? –אני רק בת ארבע־עשרה. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > מה שבראש
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 12-04-2017, 08:20
  משתמש זכר הדור האחרון הדור האחרון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.06.09
ניתוח פנימי

ניסוי: חוקר הולך ברחוב ומקלל קבוצה של אנשים.
מה בודקים? את התגובה של מספר אנשים לאותה המניפולציה.
תוצאות: תגובות שונות, החל מאדישות טוטלית ועד לאלימות פיזית.
כל אחד פועל בצורה שונה לפי משהו פנימי שיוצר בו תגובה חיצונית כזו או אחרת.
מכאן יוצא שאפשר להניח שקיימת תגובה אידאלית שנעה בין אדישות לבין אלימות. שניתן לכנות אותה כתגובה האידיאלית. סביבה מפוזרים יתר התגובות, כאשר בנקודות הקיצון קיימת אדישות טוטלית מצד אחד ואלימות פיזית מהצד השני.
אנו רואים שלא רק סיטואציה חיצונית (המניפולציה) היא הגורם לתגובה אלא גם משהו פנימי יותר שאנו רק רואים את התוצאה שלו שהיא בעצם התגובה של הנחקר. (קבוצת האנשים).
מה זה המשהו הפנימי הזה?
מה גורם לנו להתנהג במצב מסוים בצורה X ובמצב אחר בצורה Y ?
איך נקרא לו?
ואם כך מהם בכלל החיים שלנו שאנו עוברים?
האם החיים שלנו הינם מצבור של מצבים חיצוניים שאנו עוברים או שהם סה"כ תמונות שהצטיירו על נקודה פנימית שבתוכי.
ואם כך, נגיד שבאופן דמיוני הייתי יוצר בתוכי מבנה שהוא מתוקן בצורה שלמה? איך אז היה מצטייר כלפי העולם שלי?
ועולה השאלה: אם מה שאני יכול לשלוט עליו זו לא המניפולציה שמתראה לי מבחוץ (נהג חותך אותי בפקק, מישהו עוקף אותי בתור, מוות של מישהו קרוב ) אלא אך ורק אותה נקודה פנימית שנמצאת בי, אז האם תיקון העולם שכולם מדברים עליו, אותו התיקון שכולם מתרעמים שהוא רחוק מלהתממש, תיקון שנאמר עליו שהוא תלוי בקשרים שבינינו ואותה "ערבות" שנאמרת בפי ההמון,
האם בעצם כל אותה כמיהה לחיים מאושרים, לאותה ערבות שהפסקנו להאמין בה, האם כל מה שכספנו אליו בעבר, בעצם תלוי בתיקון אותה נקודה פנימית שבנו.
ואם נשקיע ונפתח ונתאמץ לתקן , לא את העולם החיצון , אלא את אותה השיטה שבעזרתה נוכל לתקן את פנימיותנו, אז גם המציאות החיצונית שלנו תשתנה?
האם בעצם כל הבחירה שיש לי בחיי היא לא לשנות את הסרט שעובר עלי בעל כרחי בחיי אלא את היחס לאותה המציאות? והיחס למציאות תלוי בתיקון פנימי של נקודה שבתוכי שהיא קובעת את התגובות החיצוניות שלי?
ואם כן – מהי אותה הנקודה הפנימית ומהי השיטה שבעזרת אני יכול לתקן אותה?

יוצא שכל החוויות שאני חווה בחיים שלי, הן הטובות והן הרעות, אינן אלא סך הכול במידה שהן עוברות על אותה נקודה פנימית שבי שאני אקרא לה נקודת הרצון.
ככל שיתקיימו על הרצון שלי יותר צורות של תיקונים, באותו האופן צורת החיים שלי תשתנה.
עד לכאן לא התייחסתי לכך שאולי גם יש לאותם המצבים תכלית.
לא התייחסתי למחשבה קודמת שיש לה תכלית שנגיע לאותו המצב המתוקן.
וגם לא התייחסתי לכך שאולי קיים עם שבאותה הצלחת יש לו תפקיד מאוד פנימי וחשוב באותו התיקון.
אלא כתבתי בצורה עניינית: תיקון הפנימיות שלי = חווית מציאות שונה.
כאן עולה השאלה: נגיד שהגעתי לתיקון פנימי שבו כל העולם שלי על כל זווית, צורה, מצב וסיטואציה חיצונית, נחווית בצורה מתוקנת על ידי אותו התיקון הפנימי שהשגתי.
מה עכשיו יקרה?
האם יכול להיות שכמו במשחק מחשב, ברגע שהשגתי את אותה הצורה הפנימית המתוקנת ב 100 אחוז, כלומר ברגע שהגעתי לרצון מתוקן בשלמותו, עכשיו כמו במשחק מחשב אני עובר לפלטפורמה חדשה? ואם כן - מהי אותה הפלטפורמה?
ובואו ניתן צ'אנס לרגע, לצורת המחשבה הזו, ונגיד ויש בכך משהו.
אז נשאלת השאלה: מה באמת חשוב בחיים?
אנחנו רואים שבעולם ישנן לא מעט קבוצות שיש להן אג'נדה לתיקון העולם: אלו הולכים לתקן את האוזון, אלו חושבים שלהציל פנדות זה הכי חשוב בעולם, אלו חושבים אומנות או נמות וכך אלפי קבוצות ולכל קבוצה יש את האג'נדה שלה מבחינת השאלה, מה חשוב בחיים.
אז מה באמת חשוב בחיים?
אם כל השינוי של חיינו תלוי בתיקון פנימיותנו, אם כל תפיסת מציאותנו איננה אלא פועל יוצא של תיקון עצמנו. אז מה יותר חשוב מאותו תיקון הרצון שלנו, תיקון הפנימיות שלנו?
אני יכול לצעוק על הילד שלי ולהכות אותו אלף פעמים אבל אם בצורה פנימית הוא לא יפנים את מה שאני רוצה להעביר לו, אז איך אני יכול לקרוא לתהליך הזה חינוך?
מה זה חינוך?
מה הקשר בין מערכת החינוך שלנו לחינוך אמיתי?
מה זו שיטת תיקון האדם?
האם קיים כזה דבר?
אני מבין שוטרינר שהוא בדרגת אדם מטפל בבעלי חיים.
אני לא יכול להבין כיצד מישהו יכול לטפל במישהו אם הוא נמצא באותה הדרגה שלו. מה פסיכולוגים מבינים? איזה כלים יש להם להרגיש את מי שנמצא מולם?
אני לא מזלזל ואני בטוח שקיימים פסיכולוגים טובים. אני רק רוצה להדגיש, שקיימת מעלה שנמצאת מעל אותה הדרגה שלנו שבה אנו חיים. אותו שדרוג פנימיותנו נעשה על ידי תיקון עצמנו. ובשביל אותו השדרוג, של אותה נקודה פנימית אני צריך שיטה.
שיטה שבעזרתה אוכל לממש את מה שהטבע עושה בגאוניות בצורה טבעית.
את אותם צורות של חיבור שהם ורק הם מביאים לנו את מה שנקרא: התחדשות.
מה שעושים חמצן ומימן (מים), אותו סידור גאוני של היהלום (אטומי פחמן עם קשרים חזקים בין השכבות השונות של האטומים) ואת מה שהופך מוחינו למפותח (חיווטים בין הנוירונים).
כל אלו השכלולים יכולים להיות בתוכי, כל אלו חידושים יכולים להיווצר בפנימיותי.
***גם אנחנו עשויים מפרודות, מולקולות, אותה קבוצת אטומים המהווה את היחידה הקטנה ביותר של החומר, השומרת על תכונות החומר.
אם אך נדע כיצד לשנות את צורת הפרודות, אם אך נמצא שיטה שבעזרתה נוכל להפכן – אז נמצא את הדרך לשנות לא רק את חיינו, אלא גם את עולמנו.
לשם כך עלי:
1. למצוא שיטה שתהיה לה היכולת לשנות את פנימיות הרצון שלי (ממצב שבו פרודות עובדות בצורה X למצב שבו יעבדו בצורה Y)
2. לחבר את פנימיות הרצון שלי שעבר תיקון/שדרוג, עם אחרים שגם הם תיקנו את פנימיותם.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 10:43

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר