לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה    ברוכים הבאים לפורום צילום!!!       אוסף אתגרי הצילום של כל הזמנים   מצגת-סרטון ישראל 3 מוכנה כעת להפצה, לצפייה לחצו כאן חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > צילום סטילס ווידאו
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 12-08-2015, 12:40
  yaari yaari אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.09.04
מקרה מעניין הנוגע לזכויות יוצרים ו"קרדיט" של צילום

אפילו שמפרסם התמונה רכש אותה מהמדינה (צולמה ע"י צלם "במחנה" וזכויות היוצרים שייכות למדינה) הוא נמצא אשם בכך שלא ציין את שמו של הצלם בעת פירסומה. על פי השופט הוא היה צריך לברר ולפרסם כיוון ש "זכויות היוצרים בתמונה אמנם שייכות למדינה אך כפי שטען צרפתי, הן אינן שוללות את זכותו המוסרית על הצילום הייחודי".

ציטוט נוסף מהכתבה:
הזכות לקבלת "קרדיט" (שהיא חלק מן הזכות המוסרית) היא אישית ואינה ניתנת להעברה, ולכן תמיד מחייבת התחקות אחרי היוצר, להבדיל מהבעלים של זכות היוצרים הכלכלית.

על פי הדין הקודם, הייתה חובה לתת קרדיט "בהיקף ובמידה המקובלים בנסיבות העניין" בבחינת הנצחת "המקובל", גם אם הוא היה מקפח את היוצרים.

חוק זכות יוצרים תשס"ח - 2007, לעומת זאת, מחייב לתת קרדיט "בהיקף ובמידה הראויים בנסיבות העניין", מה שמאפשר לבתי המשפט לקבוע סטנדרטים ראויים של מתן קרדיט ליוצרים - גם אם קודם היה "מקובל" בתעשייה הרלוונטית לקפח אותם.
http://www.calcalist.co.il/articles...3666574,00.html
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 25-01-2017, 10:23
  yaari yaari אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.09.04
ועוד משהו בנושא:
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי yaari שמתחילה ב "מקרה מעניין הנוגע לזכויות יוצרים ו"קרדיט" של צילום"

ציטוט:
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

‏‎Israel Bardugo‎‏.

אין יותר נחמד מלקבל צ'ק על כמעט רבע מליון שח!
ועכשיו למאבק שאני מנהל מול שודדי התמונות בשנים האחרונות.

זה זמן שאני מגלה שבכל שעה עגולה בממוצע, איפה שהוא בעולם גונבים לי תמונה. צילום הקשור לעולם היהודי, סתם אילוסטרציה מהבית הלבן או מהאמזונס או לחילופין צילום אוויר של ישראל שנמכר אצלנו לעיתים גם באלפי דולרים. המאבק הוא קשה וסיזיפי אבל לפעמים יש תוצאות. כמו היום

הכי מאתגר שעורך דין לא להיט שולח לך צ'ק על 300 דולר וטוען שזה בחסד כי הלקוח הסכים רק על חצי . הכי מדהים שעורך דין לא משהו שולח לך מכתב כמו שקיבלתי הבוקר שטוען שאין שמץ של יצירתיות (בתמונה שצילמתי ממסוק תוך כדי השקעת אלפי דולרים) ולכן הוא ידרוש הוצאות אם אמשיך להטריד . הכי מחריד לגלות שחברה כמו אלעל עושה שימוש מסחרי בתמונות שלך (מספר שנים) כדי לקדם מכירת כרטיסים מסביב לעולם.

אז נכון שאחרי שנתנו מעשר, פינקנו את רשויות המס , שילמנו לעורכי הדין וסגרנו את ההלוואה על המצלמה האחרונה לא נשאר הרבה מהצ'ק. אבל זה עדיין סכום מכובד שאלי מהבנק יהיה שמח בו. וסכום שידאג שהזכויות שלנו הצלמים יישמרו ושבפעם הבאה מישהו יחשוב פעמיים לפני שייקח לך תמונה מהאתר יחתוך לך את הקרדיט ויגיד לך. הופה ברדוגו - תום לב!

וקצת פרופורציות עדיין אחרי כל הצ'קים והתקדימים שזכינו להם בבית משפט, לו על כל שימוש בתמונה שלי ברשת הייתי מקבל 50 דולר. כבר הייתי מרוויח הרבה יותר.

וזה בדיוק הזמן להודות למשרדים שמלווים אותי כברת דרך ומובילים בישראל את תחום הקניין הרוחני. לא תמיד זה רק ממון, הרבה שליחות מסירות ונשמה.

גלעד קורינאלדי - משרד עו״ד - ירושלים
ד"ר אבי וינרוט אריאל דינובצקי - משרד עו״ד - תל אביב
שוק-שקד, נחמן - משרד עו"ד - רמת גן
אריאל דובינסקי - משרד עו"ד - תל אביב
רמי אברמוב -משרד עו"ד - תל אביב
גיא יפרח - חברת עו״ד - צפריה

תודה!

מכאן:

לצפייה במקור באתר Facebook, לחצו כאן.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 00:27

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר