לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 13-02-2017, 17:54
  עידו גנוט עידו גנוט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.09.05
ישראל עושה שימוש בינשוף חמקן?

האמריקנים כידוע עשו (וכנראה גם עושים כיום) שימוש בדגם חמקני של הבלק הוק (לא מן הנמנע שישנם בתחום השחור כלים חמקנים נוספים להחדרת סוכנים וכוחות מיוחדים לשטחים עוינים באופן שקשה לגילוי), העניין נתגלה רשמית כידוע במבצע לתיספת/חיסול בן לאדן שם התרסק ואחרי זה הושמד אחד מהם (לצערם של האמריקנים לא הושמד סופית).

על פי ידיעה שהתפרסמה באתר theaviationist - בכיר לשעבר בפנטגון טוען כי לח"א הישראלי כלים דומים או מקבילים למסוקים החמקנים האמריקנים המבוססים על הפלטפורמה של הינשוף והוא עשה ועושה בהם שימוש להחדרת סוכנים לאירן ויעדים אחרים.

לי לא ידוע שהתפרסם בגלוי שום מידע בנושא עד היום (אני לפחות לא נתקלתי) אבל אין ספק שהדבר עושה הרבה שכל - אחרי הכל אם רוצים להגיע ליעדים רחוקים עם סוכנים צעידה ברגל או נסיעה הן לא תמיד אופציות וטיסה במסוקים רגילים או מטוסי תובלה עלולה להתגלות ולכן מסוקים חמקניים הם אפשרות יעילה (כמובן שעדיין יש צורך לשגרן ממדינות שכנות שיהיו מוכנות לקלוט אותם כי אין לכלים כאלו טווח טיסה ישיר לכל היעדים הרלוונטיים).

השאלה המעניינת כמובן היא האם ההסבה עליה מדובר נעשתה כולה כאן בארץ (סביר) ואם כן מה היא בדיוק כוללת? (אני מרשה לעצמי לשער שמדובר על הפחתה אקוסטית משמעותית ואולי גם צמצום חתימה תרמית - בקשר לשח"ם - אולי ציפוי בחומרים בולעים יכול להפחית במידה מסויימת אבל קשה להאמין שמסוק שלא תוכנן לחתימה נמוכה מלכתחילה יוכל להפוך לחמקן באופן "מלאכותי").

תמונה מתוך הכתבה הקצרה (מהאתר theaviationist):
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
www.MegaPixel.co.il
http://lensvid.com/ - אתר סרטוני הוידאו לצלמים

נערך לאחרונה ע"י עידו גנוט בתאריך 13-02-2017 בשעה 17:57.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 14-02-2017, 00:50

בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי oferet שמתחילה ב "המאמר מזכיר את האפשרות שהמסוק..."

שוב אם אני צריך לשער (בלי שום ידיעה קונקרטית) הייתי אומר שמה שקרה (אם קרה) הוא כזה. קיבלנו ינשופים מארה"ב (רגילים) - עלה צורך מבצעי בחמקנות - עשו פרויקט עם התעשיות - לקחו מספר כלים בודדים וביצעו להם מתיחת פנים חיצונית וכנראה גם פנימית - כאמור סביר שיש להם הפחתת רעשים משמעותית מאד, אולי יחד עם זה הפחתה של החתימה התרמית וברמה כזאת או אחרת גם הפחתה של השח"ם. מעבר לזה בגלל שזה כלי נטו למבצעים מיוחדים אולי התקינו עוד כמה שיפצורים יחודיים.

בטח לא בנו פה מסוק מאפס וספק רב מאד אם קיבלו כלי חמקן סודי קומפלט מהאמריקנים.
www.MegaPixel.co.il

ישן 14-02-2017, 01:38
  double_o double_o אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.09.07
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי עידו גנוט שמתחילה ב "ישראל עושה שימוש בינשוף חמקן?"

אמנם אין לי מושג במה ישראל משתשמשת להחדרת סוכנים אבל הסיפור לא נשמע לי סביר, לא שקיבלנו מסוקים כאלה מהאמריקאים ולא שאנחנו משתמשים בינשופים למשימות כאלה. היסטורית חיל האוויר השתמש במסוקים הכבדים שלו (סופר פרלון ויסעור) למבצעים מיוחדים ולא במסוקים הקטנים יותר. זה הגיוני מבצעית כי היסעורים בעלי טווח גדול יותר ומסוגלים לשאת יותר מטען כולל לוחמים וציוד מיוחד ודלק מה וכן הם מסוגלים לשאת רכב בתוכם בעוד שהינשופים לא. לגבי השתקה או חמקנות זה לא נראה גורם בעל השפעה משמעותי במקרה זה. חמקנות ממכ"ם לא הכרחית כי טסים נמוך (ובכל מקרה גם אם המסוק חמקן הוא נדרש לתדלוק אווירי בטווחים כאלה, אז המטוס המתדלק יחשוף אותו) והגנה תרמית או אקוסטית רלוונטית בעיקר אם אתה נוחת בתוך או ממש סמוך לאתר מאוייש (כמו שבאמת היה לאמריקאים בחיסול בן לאדן), אבל אם צורך ממשי עדיף לנחות בתוך פיסת מדבר רחוקה ושהכוח ימשיך קרקעית ואף אחד לא ישמע אותך.
ישן 14-02-2017, 12:10

בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "(נימה אירונית) כן, בטח שיש..."

לגבי מה שנכתב פה קודם על חוסר הצורך בכלי כזה - קטונתי - אולי אני לא מבין מספיק את הצרכים של היחידות המיוחדות.

מצד שני יכול להיות שלהפוך יסעור לחמקן/מוחרש זה לא פרקטי ולמשימות מסוימות ינשוף בכל זאת מספיק ואותו בוודאות אפשר להפוך לחמקן (עובדה האמריקנים עשו זאת ואפשר להניח שלפחות ברמה מסויימת גם התעשיות הביטחוניות שלנו מסוגלות לכך - גם אם לא באותה דרגה).

לגבי זליגה לתחום הגלוי - למה שתהיה זליגה? נניח שיש 2-3 מסוקים כאלו באיזה בסיס נידח שעושים פעילויות רק בלילה ורק עם צוותים של מטכ"ל/שלד"ג/שייטת - למה שמישהו ידע על זה. צה"ל יודע לשמור על סודות מבצעיים כשהוא רוצה - אפילו על התמוז והפרא שמרו יחסית לא רע במשך הרבה שנים עד שדברים התחילו לדלוף (וזה היה בכלל כלי קרקעי שיש ממנו הרבה יותר יחידות והרבה יותר קשה להסתיר).

לגבי הצורך בהחרשה של ישנופים רגילים - אין ספק השאלה במה זה כרוך - אם למשל מדובר בשינויים משמעותיים במנוע שדורשים תחזוקה הרבה יותר רצינית/ או יותר דלק או משהו בסגנון - אולי זה מאד יקר או פשוט לא כדאי. כנ"ל לגבי שינויים מבניים אחרים - בתצורה העליונה בציור רואים למשל כלי עם גלגלים שמתכנסים לגוף - אני לא יודע מה זה אומר טכנית - אולי זה מסובך יותר לתחזוקה? מסוכן יותר בהנחתה - קשה לדעת.
www.MegaPixel.co.il

ישן 03-03-2017, 12:49
צלמית המשתמש של רגב06
  רגב06 רגב06 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.05
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי iaf-man שמתחילה ב "[QUOTE=M.G.Stone]לדעתי גורם..."

נכון.
יש דוגמאות למסוקים שקטים מאוד ביחס לשאר עם רוטור בתוך הזנב (גאזל, דולפין). יש גם מסוק שקט יחסית- דיפנדר- חמישה להבים יחסית קצרים, מסוק קטן וקל מאוד.

הכי מוכר הוא הקומאנצ'י, שם מסתמן שהמסקנה מנסיון ההחרשה היא כי מסוק חזק משמעו התנגשות חזקה של מערבולות שני הרוטורים- ראשי וזנב, ולכן רעש. בשל עיצוב הלהבים והכנסת הרוטור לתוך הזנב נוצר רעש לא כל כך אופייני למסוק- כמו רוכסן ענק במקום הטרטור הצפוי והמוכר.
הדוגמא הכי קיצונית היא הרעש שמייצרים מסוקי הבל הישנים- בל 212\205\קוברה- שני להבים רחבים, רוטור אחורי דו להבי גם כן. מרעיש עולמות בדפיקות פק-פק נוראות ממרחק קילומטרים.

"שבעה דברים בגולם ושבעה בחכם. חכם אינו מדבר לפני מי שהוא גדול ממנו בחכמה, ואינו נכנס לתוך דברי חברו, ואינו נבהל להשיב, שואל כהלכה ומשיב כעניין, ואומר על ראשון ראשון ועל אחרון אחרון, ועל מה שלא שמע אומר לא שמעתי, ומודה על האמת. וחילופיהן בגולם.;" מסכת אבות- פרק ה', משנה ז'

ישן 03-03-2017, 19:11
  iaf-man iaf-man אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.07.04
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי רגב06 שמתחילה ב "נכון. יש דוגמאות למסוקים..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי רגב06
נכון.
יש דוגמאות למסוקים שקטים מאוד ביחס לשאר עם רוטור בתוך הזנב (גאזל, דולפין). יש גם מסוק שקט יחסית- דיפנדר- חמישה להבים יחסית קצרים, מסוק קטן וקל מאוד.

הכי מוכר הוא הקומאנצ'י, שם מסתמן שהמסקנה מנסיון ההחרשה היא כי מסוק חזק משמעו התנגשות חזקה של מערבולות שני הרוטורים- ראשי וזנב, ולכן רעש. בשל עיצוב הלהבים והכנסת הרוטור לתוך הזנב נוצר רעש לא כל כך אופייני למסוק- כמו רוכסן ענק במקום הטרטור הצפוי והמוכר.
הדוגמא הכי קיצונית היא הרעש שמייצרים מסוקי הבל הישנים- בל 212\205\קוברה- שני להבים רחבים, רוטור אחורי דו להבי גם כן. מרעיש עולמות בדפיקות פק-פק נוראות ממרחק קילומטרים.

זה נכון-רוטור זנב בצורת מניפת פנסטרון של הצרפתים מוריד את הרעש משמעותית
כעיקרון-כמה שיותר להבים-ככה פחות רעש.
הבלים היו בקצה הרועש של הסקאלה-רוטורים הכי פשוטים

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 18:08

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר