לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 28-02-2017, 14:04
צלמית המשתמש של סירפד
  סירפד מנהל סירפד אינו מחובר  
מנהל פורום צבא ובטחון

חבר מתאריך: 04.05.02
צבא היבשה של ארה"ב מחסל את האיסוף הקרבי

ביטאון צבא היבשה Stars and Stripes מדווח בכתבה שפורסמה לפני חודש כי שלושת פלוגות האיסוף לטווח ארוך הסדירות של הגיס השלישי פורקו, וחייליהן פוזרו ביחידות אחרות. בנוסף יבוטלו באוגוסט 2018 ארבע פלוגות המילואים של אותו מערך, והוא יחוסל סופית.

לפי גורמי פיקוד בכירים, היחידות נסגרו בעקבות מעקב והערכה אחרי השימוש המבצעי במשאבי הצבא. אותו מעקב הראה שאותן יחידות לא זכו לדרישה ע"י המפקדים באיזורי הלחימה השונים, מאחר ובשנים האחרונות גוברת המגמה לצמצם סיכונים ולהסתמך יותר ויותר על חישה וחוזי מרחוק ע"י לוויינים ועל כלי טיס לא מאויישים.

ראוי לציין שאותן יחידות שנסגרות קיימות בגלגולים כאלה ואחרים מאז מלחמת העצמאות האמריקאית ואפילו לפניה, כאשר סיירים בריטיים אספו מודיעין וביצעו התקפות הטרדה במלחמות נגד האינדיאנים ומתיישבים צרפתים. כיום בנויות הפלוגות במבנה אחיד של 15 צוותים בני שישה חיילים בכל פלוגה, כל אחד מהם בפיקוד מש"ק ותיק בדרגת סמ"ב (Staff sergeant).

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 28-02-2017, 17:24
צלמית המשתמש של סיורניק
  משתמש זכר סיורניק סיורניק מחובר עכשיו  

חבר מתאריך: 26.05.13
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי סירפד שמתחילה ב "צבא היבשה של ארה"ב מחסל את האיסוף הקרבי"

LRRP/LRSU / LRSD נראה מצחיק במלחמות כמו אפגניסטן או עיראק, כשכיבוש המדינה כבר הסתיים והנטייה היא לשבת בבסיסים הגדולים, לפטרל מכפר לכפר ובין המוצבים, ולהימנע מנפגעים ככל האפשר. במיוחד כשלכל מפקד יש היום אמצעי איסוף רבים אחרים (כמו שכתבת מכטב"מים ועד לווינים).

הבעיה מתחילה כשצריך שוב להילחם באויב מתוחכם ורציני ברמה האסטרטגית (איראני, רוסי או סיני), בשטח בעייתי (למשל ג'ונגל) או במזג אוויר שלא מאפשר שימוש באמצעים הטכנולוגים או עם חסימה אלקטרונית.
אותו מפקד ייאלץ לבנות כוח סיור אד-הוק שיצטרך לבנות את היכולות מאפס, או לעבוד על עיוור ולחטוף חזק.
יכולת הסיור הזו,לטווח ארוך ולאורך זמן, היא לא דבר שנבנה תוך יום יומיים, וכל הלקחים שנלמדו מאז ויאטנם די מושלכים לפח.

גם בצה"ל, להוציא יחידות מיוחדות שזה תפקידן, אני לא רואה מפקד של חטיבת חי"ר נותן יד חופשית לצוות של 6 חיילים לטייל במשך שבוע לבד ולהביא לו מודיעין מעומק השטח לקראת מתקפה. יש פלס"רים וכו' אבל מדובר אם אני לא טועה בחדירה הרבה יותר עמוקה ולאורך זמן. במסגרות גדולות יש נטייה לראות בצוותים קטנים בעייה של שרידות הכוח ולוגיסטיקה.

"צה"ל הוא הצבא הערבי הטוב במזרח התיכון" - עזר וייצמן (על זרוע היבשה)

נערך לאחרונה ע"י סיורניק בתאריך 28-02-2017 בשעה 17:30.
ישן 28-02-2017, 20:24
צלמית המשתמש של רגב06
  רגב06 רגב06 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.05
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי סיורניק שמתחילה ב "LRRP/LRSU / LRSD נראה מצחיק..."

סיורניק כתב:
"גם בצה"ל, להוציא יחידות מיוחדות שזה תפקידן, אני לא רואה מפקד של חטיבת חי"ר נותן יד חופשית לצוות של 6 חיילים לטייל במשך שבוע לבד ולהביא לו מודיעין מעומק השטח לקראת מתקפה. יש פלס"רים וכו' אבל מדובר אם אני לא טועה בחדירה הרבה יותר עמוקה ולאורך זמן. במסגרות גדולות יש נטייה לראות בצוותים קטנים בעייה של שרידות הכוח ולוגיסטיקה."

ואני מסכים. אני גם לא רוצה להיות אחד מהשישה האלה. האויב שלנו הוא לא אויב שאתה מסכים שיפלו בידיו שישה כאלו.
גם לא שמונה.

"שבעה דברים בגולם ושבעה בחכם. חכם אינו מדבר לפני מי שהוא גדול ממנו בחכמה, ואינו נכנס לתוך דברי חברו, ואינו נבהל להשיב, שואל כהלכה ומשיב כעניין, ואומר על ראשון ראשון ועל אחרון אחרון, ועל מה שלא שמע אומר לא שמעתי, ומודה על האמת. וחילופיהן בגולם.;" מסכת אבות- פרק ה', משנה ז'

ישן 01-03-2017, 21:27
צלמית המשתמש של רגב06
  רגב06 רגב06 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.05
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי Doron11 שמתחילה ב "אז מה עדיף? לנוע קדימה על..."

התגובה שלך נכונה מאוד.
בקשר ל"מה עדיף?"- אז עדיף סיור. עדיף במיוחד היום, בשדה קרב צפוף במבנים, כבישים, צמחייה ואפלו אזרחים- להפעיל סיור ותצפית.
ואחרי שאמרתי מה עדיף- מגיע שלב ה"איך?"
ובקשר ל"איך"- אני מאמין ששישה או שמונה מומחים שמסתובבים בשטח לבד למעשה זה לא ה"איך" הנכון.
שים לב- אני מאמין אדוק בצורך בסיור ותצפית, אבל בקשר לאיך לעשות את זה- אינני חושב שחוליות כה קטנות שלמעשה מנותקות מ"הצבא הגדול" ובעצם מתפקדות לבד הן הדרך הנכונה ליישם סיור ותצפית.

אני רוצה להיות סייר עם סיכוי תיאורטי סביר לחזור הביתה לספר על זה בסוף המלחמה.
אבל זה אני,
לא חובה להסכים עם ההגיון שלי...

"שבעה דברים בגולם ושבעה בחכם. חכם אינו מדבר לפני מי שהוא גדול ממנו בחכמה, ואינו נכנס לתוך דברי חברו, ואינו נבהל להשיב, שואל כהלכה ומשיב כעניין, ואומר על ראשון ראשון ועל אחרון אחרון, ועל מה שלא שמע אומר לא שמעתי, ומודה על האמת. וחילופיהן בגולם.;" מסכת אבות- פרק ה', משנה ז'

ישן 02-03-2017, 12:34
  vitaman vitaman אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.01.09
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי סירפד שמתחילה ב "תקציבית בעקיפין, רשמית בגלל..."

סרפד,

כמו שאתה כמובן יודע, החברה מ LRP וגלגוליהם השתלבו בריינג'רים אז היכולות והידע עברו ישירות לצבא הגדול.

כרגע יש המון יחידות סיור בצבא האמריקאי שעושות בדיוק את הדברים האלה, החל מרמת החטיבה ועד הרמה הכי גבוה שיש. בצבא היבשה הריינג'רים מובילים את ההכשרה הזאת אז נקווה שגם הידע הועבר.

אחד ממייסדי יחידת הדלתא היה סמל בכינוי COUNTRY שהיה גם מראשוני ה LRP וסביר להניח שהידע שלו עבר.

למי שמזועזע מכיתת סיור בת שישה חיילים אז כדאי להתעדכן שהיום זה מונה ארבעה. מיזעור הציוד גרם לכך שלא צריך שני קשרים ייעודיים כבדים בכוח. סיורים שקטים כאלה נעשים באופן שגרתי על ידי כל יחידות מפיקוד הכוחות המיוחדים. כל הסרט הטיפשי על בסיס הסיפור החצי מומצא של LONE SURVIVOR מתאר בדיוק סיור כזה.

כמו כל דבר אמריקאי, אלה היו יחידות וחיילים שעלו המון כסף לתחזק ואם באמת לא היה להם שימוש אז סביר לפרק.

ולמי שתהה, אז כן, בצה"ל שאני זוכר עוד עשו סיורים כאלה. חלקם היו תכליתיים לצורכי מודיעין וחלקם לצרכי חניכה של חיילים צעירים ביחידות המיוחדות כדי ל"טעום" מה זה חציית גדר.

נערך לאחרונה ע"י vitaman בתאריך 02-03-2017 בשעה 12:37.
ישן 03-03-2017, 00:40
  vitaman vitaman אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.01.09
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "מעניין למה בעצם לא העבירו..."

שאלה טובה והגיון בריא אבל אין לי מושג במקרה הזה. לא ידוע מה מקור האנשים ובאיזה צורה התאמנו או שימרו יכולות.

אחת הבעיות בעיני בצבא האמריקאי היא הגישה לנושא המילואים. צה"ל על כל חסרונותיו הרבה יותר מחובר ונסמך על מילואימנקים. בצבא האמריקאי וגם הבריטי הם בעיקר קישוט. ל SAS הבריטי יש יחידות דומות שבצבא הבריטי נהוג לצחוק עליהן ולהגיד שראשי התיבות הן Sundays and Saturdays

http://www.eliteukforces.info/speci...e/sas-reserves/
למרות הגיבוש, אימונים וסגל מהיחידה הסדירה הם לרוב לא נטמעים בה מבצעית. יתרה מזאת, מי מהם שמחליט לשרת בסדירה צריך להתחיל מהתחלה כולל גיבוש. ייתכן ובשנים אחרונות הדבר קצת השתנה כי כל היחידות הללו סובלות ממחסור כרוני בכוח אדם.

בצבא האמריקאי המילואימנקים עצמם נחלקים לאלו שמחויבים בזה כמה שנים (בדכ חמש) אחרי חוזה בסיסי או כל מיני מורעלים בכאילו שאוהבים לשחק בחיילים בסופש. כמובן שיש מקרים נקודתיים יוצאי דופן.

עדות לרמה הנמוכה של רוב יחידות המילואים והמשמר הלאומי למרות כביכול אימונים מסודרים לאורך שנים, היא האימון הבסיסי והמתקדם שהם נדרשים לו, לעיתים עד כדי חצי שנה, לפני פריסה מבצעית.

נערך לאחרונה ע"י vitaman בתאריך 03-03-2017 בשעה 00:47.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 17:15

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר