לוגו אתר Fresh          
 
 
  אפשרות תפריט  ראשי         אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה
 
כלי אשכול חפש באשכול זה  #13  
ישן 16-02-2017, 14:27
צלמית המשתמש של ai22
  משתמש זכר ai22 ai22 אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 29.09.09
הודעות: 10,378
בגלל האלטרנטיבה.
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי rpi שמתחילה ב "לא הייתי בונה על הכרזות..."

שני אלו שיחקו שם "שוטר טוב שוטר רע".
כאילו נתניהו חם על התנחלויות וסיפוחים - וטרמפ ש"עוצר אותו", והפלסטינים צריכים "לעזור לו".

הכסף מהעולם - די מדשדש לאחרונה,
והתמיכה הבינלאומית - מתערערת מאוד כשארה"ב מפסיקה להתייחס לישראל כאל ילד הכאפות ובמקום זאת מציבה דרישה בפני בעלות ברית משותפות - להתחיל להתנהג ככאלו...
גם הערבים וגם האירופים שואלים למה בעצם להמשיך לסבסד את ה"פליטים המקצועיים" שחיים בתנאי לוקסוס, ומנצלים אותם לצרכי הסתה לטיהורים אתניים,
כשיש היום פליטים אמיתיים בסכנת מוות וצורך אמתי בסיוע.


האינטרס הישראלי - אינו הקזת דם במלחמה נצחית, כשישראל עוד נדרשת לסבסד את הצד השני.
אם ההנהגה הפלסטינית לא תורמת להגעה למטרה,
הם לא עדיפים במאום מהחמאס,
ואין סיבה לקיומם.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #17  
ישן 19-02-2017, 10:09
צלמית המשתמש של צ'אקי.
  צ'אקי. צ'אקי. אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 06.01.12
הודעות: 6,582
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי rpi שמתחילה ב "כנראה לא הקשבת מספיק טטב"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי rpi
ביבי מדגיש את ענין הבטחון והכרת הפאלאסטינים בישראל. למה זה כל כך חשוב לו? מדוע הוא כל כך מודאג שהוא נדרש להציג את תנאיו לפני שהחל המשא ומתן? או במילים אחרות מה הוא שמע בחדרי חדרים שכל כך קשה לו לשתף.


ביבי מקפיד לחזור שוב ושוב על נושא סידורי הביטחון ונושא ההכרה בישראל כמדינה יהודית בגלל שהוא יודע שאלה דברים שלערבים הפלסטינים קשה לבלוע ולעכל. זה נותן לביבי את החופש להכריז שהוא מוכן לרעיון של 2 מדינות ל2 עמים כי הוא יודע שהתנאים שהוא מציב לא יהיו מקובלים על הערבים.

זה כמו שאני אכריז שאני מוכן להיכנס איתך למשא ומתן על זה שאני אתן לך מיליון ש"ח ובמקביל אני אכריז שבלי שאתה תקיף את העולם בשעה אחת אנחנו לא נגיע להסכם. יובהר שלי זה נראה סביר שהרשות הפלסטינית תכיר בישראל כמדינת היהודים ותסכים לנוכחות ישראלית בגבול עם ירדן אבל להם זה נשמע כאילו אתה מבקש מהם להקיף את העולם בשעה אחת.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #18  
ישן 16-02-2017, 15:56
צלמית המשתמש של cohort
  cohort cohort אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 31.07.05
הודעות: 3,496
אם הנשיא טראמפ רציני ומתכוון לכך שיידרשו וויתורי אמת גם מהפלסטינים
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי rpi שמתחילה ב "טראמפ לנתניהו: נקדם הסכם שלום עם הפאלסטינים. שני הצדדים יתפשרו"

הרי שבמובן מסויים זו כבר תמיכה בלתי מסוייגת בעמדות ישראל. לא ייתכן מתן ומתן. בשום מקום בעולם ובהיסטוריה, לא היה מצב שהמנוצחים, שגם אשמים במלחמה, רק מקבלים ומקבלים. מעולם איש לא בא אל הפלסטינים בדרישות ואם כן - לא ממש ציפו שהם יעמדו בהם. בגלל שטראמפ איש עסקים קשוח למדי ולא "דיפלומטי", הרי שמאד ייתכן שהוא יגיד בפנים לאבו-מה-זה, הדחליל התורן, שהם צריכים לעשות וויתורים ושאם הם לא יתבצעו, הרי שתמיד אפשר לעשות להם את המוות בצורה זו או אחרת, כמו הרחבת התנחלויות, הכרה בסיפוחים שונים וכד'. אומות העולם יצרחו, כרגיל, אולם נראה לי שיש סחף בריא ימינה ברוב המקומות, כך שהם רק ימחו ולא ממש מעבר לכך. מהלך כזה יצליח אם תהיינה סנקציות שהן קבועות, כמו סיפוח ושאר דברים שלא ניתן לשנות, שגם יגובו בחקיקה (בהנחה שנצליח להחזיר את בגצ לתפקידו וגודלו המקוריים).
_____________________________________
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #20  
ישן 16-02-2017, 23:18
צלמית המשתמש של cohort
  cohort cohort אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 31.07.05
הודעות: 3,496
אוקיי, ו..?
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי rpi שמתחילה ב "שגרירת ארה"ב באו"ם: "אנו תומכים בפתרון שתי המדינות""

הם תומכים בזה. אם לשם זה יגיע. כנראה ידרש פתרון אחר, שכן כמו שהמזה"ת נראה כעת - לא תוכל להיות מדינה פלסטינית, פרט לירדן, שכן תוך 14 יום היא תהפוך לישות טרור שתפגיז את ישראל ונתב"ג. הכוונה למדינה כמו שהם חושבים. ריבונית עם גבולות בשליטתם ושאר ירקות. כמו אצל הגדולים. הבעייה היא שהם הוכיחו שוב ושוב כי הם לא יכולים לשחק במגרש של הגדולים, שכן הם מסרבים לקבל חוקים או תבוסה.

לא תהיה ברירה והפלסטינים יאלצו להסתפק באוטונומיה רבה יותר על חלק מהשטח או, באם הם יתעקשו בחמוריות שאפיינה אותם מראשית ימיהם - יקבלו כלום. צריכה להיות שליטה בטחונית של ישראל, פירוז מלא וגבולות שאנחנו שולטים בהם. השינוי הוא שכנראה טראמפ בהחלט מתכוון לכך כשהוא אומר כי שני הצדדים יצטרכו לעשות וויתורים. אין לי בעייה עם וויתורים, פרט לשני נושאים - ביטחון וירושלים. זכותו של העם היהודי לחיות במכורתו ההיסטורית בבטחון ולהשתמש בבירתו ההיסטורית, בירה עליה המוסלמים יאלצו לוותר. ואז - או שיקבלו את זה ויסתפקו במכה, מדינה ושטח מדינות הגדול יותר מאירופה או שיפתחו במלחמת גוג ומגוג שאחריה אחד הצדדים כבר לא יהיה קיים ואז זה כבר לא משנה. האפשרות השלישית היא שהכל ישאר כמות שהוא. גם זה ייתכן. ירושלים היא כבר בירתנו והכרה עולמית היא רק בונוס, לא משהו הכרחי.
_____________________________________
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #23  
ישן 17-02-2017, 17:54
  rpi rpi אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 05.02.17
הודעות: 601
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי cohort שמתחילה ב "אם זה מה שבחרת להבין מדבריו, אחלה"

אובמה לא היה עוכר ישראל אלא ידיד גדול. ההבדל בין טראמפ לאובמה בנושא התנחלויות הוא במילימטרים. חסר משמעות מבחינתי.

ובענין עזה, להזכירך שנתניהו חתם על ההחלטה לפינוי, ושינה את עורו רק כשהחל לקושש קולות. כראש ממשלה לנתניהו היו מספר הזדמנויות לחזור לעזה ולשבור את הממשל השולט שם. החזרה לעזה לא היתה חלופה סבירה משום שאף אחד לא רוצה לקחת אחריות על מיליון וחצי עזתים. ישראל מעדיפה עימותים צבאיים מוגבלים אחת לתקופה מאשר לחזור לעזה ולהרוס את הכח השולט שם שנכון להיום מפגין יכולת משילות סבירה.
יהודה שומרון זה סיפור שונה, אבל היות והעליתה את ענין ירושלים, אני גורס שסיפוח השכונות בירושלים היה כישלון מהדהד. מעבר לענין של העיר הכביכול מאוחדת שחצויה בחומת ההפרדה, מעבר לחוסר השליטה של ישראל בשכונות, עוד סיפוח אזרוח ומיצוי הכח האלקטוראלי הבלתי מנוצל של ערביי ירושלים ועוד המצביעים שיצטרפו כתוצאה מהאזרוח החדש המוצע עלול לשנות את המאזן הפוליטי בישראל. תעשה את החשבון ותראה.

נערך לאחרונה ע"י rpi בתאריך 17-02-2017 בשעה 17:58.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #27  
ישן 18-02-2017, 04:28
  rpi rpi אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 05.02.17
הודעות: 601
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "אובאמה הוא אבי הפצצה האיראנית, למשל. על מה אתה מבסס את הטענה שהיה ידיד?"

הסכם הגרעין עם איראן לא קשור לידידות עם ישראל. זו מדיניות, טובה או רעה, שקשורה לדברים אחרים. הפצצה האיראנית, במידה ותפותח מסכנת גם את ארהב ומדינות אחרות, חלקן העיקרי מוסלמיות, לא פחות מישראל.

לאירן יש אג'נדה להיות מעצמה צבאית עולמית. אפשר להתווכח אם הצעד הזה היה נכון או לא במשמעות המדינית בטחונית שלו, אבל ישראל מושפעת כמו שמושפעות מדינות אחרות.

ישראל קיבלה מארה"ב של אובמה הרבה אמצעים וכסף שיאפשרו לה לפעול כנגד הפצצה במידה ותפותח. זה מצביע על ידידות, לא משהו אחר.
במלחמה הסמויה שהיתה עם אירן בתקופת אובמה, ישראל וארה"ב שיתפו פעולה, דבר שמצביע על ידידות לא על הפסקה .
מי שיצר בעיה היה נתניהו. המטומטם הלך לחזק מפלגה יריבה בזמן בחירות והשתמש בתרוץ גרעין האירני כדי להשפיע על הבחירות בארהב כנגד נשיא מכהן. נתניהו עשה את זה בגלל חבריו העשירים שמנמנים אותו בינהם הג'ינג'י מהקלטת. למרות זה אובמה נשאר ידיד לישראל, אבל היה ברור שהוא מתעב את נתניהו כמו ישראלים רבים אחרים.

ההאשמה
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #28  
ישן 18-02-2017, 18:02
צלמית המשתמש של cohort
  cohort cohort אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 31.07.05
הודעות: 3,496
ברור שהסכם הגרעין לא קשור לידידות עם ישראל
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי rpi שמתחילה ב "הסכם הגרעין עם איראן לא קשור..."

בגלל שאין כזו. וזו מדיניות רעה. לא שום דבר אחר. זה ידוע שהפצצה האיראנית תסכן את ארה"ב או לפחות אינטרסים חיוניים לה. הוא פשוט העדיף להתעלם מזה, כי הוא מאמין גדול ברוח האדם שהיא טובה מנעוריה או שהוא מאמין שאם תזרוק כבשים לעדת זאבים, הם לא יאכלו את הרועה, כשהכבשים תיגמרנה. קיבלנו הוכחה כואבת מה היה קורה לו היפי היה מתמנה לנשיא.

האג'נדה של אירן גם כוללת את השמדת ישראל והם מצהירים על כך השכם והערב. אם היה מדובר בגבר שמצהיר כך לגבי האקסית שלו, הוא כבר מזמן היה צריך להיות מובא להארכת מעצר.

ישראל קיבלה מבית הנבחרים הרבה אמצעים, שעליהם הטיל אובמה כמה מגבלות, כגון שכל האמצעים צריכים להירכש מהתעשיות האמריקניות, למרות שיש דברים טובים יותר המיוצרים בארץ או במקומות אחרים. ישראל וארה"ב שיתפו פעולה בדרגים שרחוקים מספיק מהנשיא כדי לא להיות מושפעים ממנו בהשקפת העולם.

השקרים לגבי התערבות נתניהו בבחירות בארה"ב כבר הפכו עבשים. מנגד - אני בטוח שארה"ב מעולם לא התערבה בבחירות בישראל, נכון? נתניהו נסע לנאום בקונגרס, על אף אובמה פשוט כי הוא מאמין שזה נושא חמור ביותר וממש סכנה קיומית. עובדה - בפגישה הראשונה ביניהם, כשאובמה הסכים סוף סוף לפוגשו, איפשהו לאחר כשנה, הוא אמר לו לגבי הבנייה "אף לא לבנה אחת". אם זה הייתי אני - במסיבת העיתונאים המשותפת לאחר הפגישה - מול העיתונאים - הייתי שולף את הסלולארי, שם אותו על רמקול ומודיע, באנגלית, למי שאחראי על הנושא כי יש לאשר לפחות 100 אלף יחידות דיור באזור הזה, שכן אף אחד, גם לא נשיא ארה"ב, לא יתייחס אל ישראל והעומד בראש ממשלתה בצורה הזו. אבל אני מעריך את ראה"מ שהפגין את האיפוק שאין לי. כי זה אכן היה המעשה הנכון. אובמה יימשך 8 שנים לכל היותר וההתיישבות תוכל להמתין. מה שלא אפשר יהיה לתקן הוא השמדה ע"י הגרעין האיראני.

אובמה מתעב את נתניהו בגלל שהוא ליברל והצליחו לשכנע אותו כי הוא ההיטלר/סטאלין/פול פוט החדש. הרבה ישראלים שונאים אותו, כי זה מה שהם ינקו מחלב אימם, כשמאלנים, לא בגלל סיבות ענייניות. המצב במדינה טוב לאין שיעור מימי השמאל של ברק, פרס ורבין. אני לא מאמין שיש אנשים עם זיכרון של דג זהב ממש שלא זוכרים את זה. הבעייה היא שהם חונכו לשנוא אותו כי שיכנעו אותם שאם הוא לא היה מסית לרצח משיח השלום (עוד שקר גס), היה יכול להיות פה גן עדן בו גר זאב עם כבש. האמת שלא. אפילו אם כן - עדיף להיות הזאב. הצעירים שלא היו באזור בתקופות הללו, או צעירים מכדי לזכור, גם הם חלק מהשונאים שלו. העיתונות גם היא משחקת תפקיד גדול וייקח עוד זמן עד שיתוקן הנזק שלהם. ישראל היום כבר עושה עבודה טובה. כל דור חדש לא זוכר מה היה לפני ולכן אפשר לחנכו לראות את המציאות ולא את משאלות הלב של הזויי השמאל.
_____________________________________
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #29  
ישן 19-02-2017, 02:41
  rpi rpi אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 05.02.17
הודעות: 601
אתה מטעה את הקהל
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי cohort שמתחילה ב "ברור שהסכם הגרעין לא קשור לידידות עם ישראל"

תקציב הסיוע במקורו היה אמור להיות מנוצל על ידי רכש בארה"ב. אובמה אישר פיתוח בישראל של מערכות נשק סופר מתוחכמות באופן חסר תקדים, מה שמקדם את הידע התעשיה והכלכלה בישראל בצורה היסטרית.

בוא נגש לנקודה אמיתית שלשמה התכנסנו. אנחנו יודעים היום מה הממצאים בסיום תקופת אובמה ויש נתונים להשוואה לתחילת הקדנציה, לדוגמא בענין האיומים על ישראל, לרבות הגרעין האירני, וכלכלה ועוד. היות והיתה לכם (לך וחבריך ) ציפיה עצומה מהחלפת הנשיא, וגם יש לכם ממשלה לטעמכם, הימנית ביותר שהייתם יכולים לשאוף לה, ואין את מי להאשים בכשלונות. אין שמאל ואין אובמה. בוא ננסה לאתר מטרות ויעדים לקומבינציה השלטת החדשה, כאלו שיצביעו על הציפיה לשינוי שהיתה לכם. וכך נוכל לראות אם המנהיגים שלך טובים או רעים, מצליחים או נכשלים. לדוגמא בתקופת אובמה אוכלוסית המתנחלים גדלה ב 37%. תחת המצור שאובמה הטיל. היום אין מצור ויש ממשל תומך. בכמה תגדל אוכלוסית התקופת טראמפ?
כמה התנחלויות חדשות יוקמו?
האם אנו מצפים לשיפור כלכלי מעבר לזה שהיה בתקופת אובמה?
מה יהיו האיומים שיוסרו מעל ישראל? (אני מניח שלא יתווספו איומים חדשים תחת ממשל כל כך ידידותי)
מה יהיה היקף הסיוע? איזה מערכות נשק חדשות יפותחו במימון אמריקאי?
האם לישראל יהיו הישגים חדשים בהר הבית?
האם ישראל תספח את הגדה?
האם ישראל תצליח להרוס את חיזבאללה?
האם יושמד איום הגרעין האירני ובאיזה מחיר?
האם ישראל תמוטט את החמאס ותהרוג את מנהיגיו כפי שהובטח?
אני פתוח לשמוע הישגים נוספים, שלא יבוא איזה טיפש כמוני שיגיד שאין הבדל גדול בין הממשלים.
כך נוכל לדעת אם המנהיגים שלך טובים או רעים
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #32  
ישן 18-02-2017, 20:50
  rpi rpi אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 05.02.17
הודעות: 601
שינאה עיוורת זו מחלה קשה. אולי כדאי לבדוק?
בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי cohort שמתחילה ב "בהחלט תחבולה מבריקה"

הנה נתוח חלקי
הנחת עבודה לצורך הערכת הסיכון: שאירן תעבור את הסף לפיתוח נשק גרעיני. הנחה זו נכונה לתרחיש א אין הסכם ותרחיש ב יש הסכם

תרחיש א': אין הסכם גרעין
-אירן מחליטה להתעלם מהאיום ולעבור את הסף
-המעבר צריך להתבצע בפחות מ 15 שנה אחרת אין הבדל בין תרחיש א לתרחיש ב
-ארה"ב נאלצת להפעיל מערכת נשק שתמנע את המעבר לצורך הדיון תיקרא גירסא א. מערכת הנשק נחשפת. עם החשיפה מערכות נשק נגדיות (אירניות סיניות רוסיות וכ) נכנסות לפיתוח
-ארה"ב נכנסת חשופה לפתוח גירסה ב תחת לחץ
-אין סיכוי לשינוי מדיניות אירן שתעביר אותה לפאזה אחרת

תרחיש ב' יש הסכם גרעין
-אירן מעכבת את הסף לפחות ב 15 שנה
-במקביל מפותחת גירסה ב בנחת
-למשך 15 שנה גירסה א נשארת "חיה" כי טרם נחשפה
מערכות נגדיות נכנסות לפתוח באיחור של 15 שנה כשיש גירסה ב מוכנה

-יש עומק זמן תמרון לאפשר לאירן לצאת מהפינה

אתה מן הסתם מבין שמדובר במערכים יקרים להחריד. מי יממן חשיפה מוקדמת מיותרת, אתה?
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #33  
ישן 19-02-2017, 06:31
צלמית המשתמש של cohort
  cohort cohort אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 31.07.05
הודעות: 3,496
התחלנו עם "שנאה"
בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי rpi שמתחילה ב "שינאה עיוורת זו מחלה קשה. אולי כדאי לבדוק?"

הייתי צריך לנחש.

ניתן לך להינות מהספק וננסה להסביר לך בהגיון. ההבדל הוא תהומי. ללא הסכם הגרעין, אירן עדיין הייתה מדינה מוקצית ולא היו עומדים אצלה בתור כדי לעשות עסקים. כל מאות מליוני הדולרים שהוזרמו אליה, כתוצאה מביטול הסנקציות, יעזרו לה לא רק בתחום הפיתוח הגרעיני, אלא בעיקר בתמיכה בטרור בכל האזור וזריעת חוסר יציבות. גם אם יסכימו לקיים את ההסכם, הוא מותיר בידם את האופציה לפיתוח גרעיני, בחסות המעצמות. אין לי מושג מדוע ארה"ב תצטרך לפתח מערכת נשק מיוחדת כדי למנוע את זה או אם כבר - מדוע היא חייבת לחשוף אותה בפני העולם. אשמח אם תאיר עיני.

ד"א: מדובר בעשר שנים. לא 15.
_____________________________________
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #35  
ישן 19-02-2017, 01:38
  rpi rpi אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 05.02.17
הודעות: 601
אתה זה שחשבת גם ב 2012 שצריך לתקוף את אירן דחוף
בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "מזל שזה מה שאתה חושב - לפחות יש אותך שחושב ככה, בניגוד לשאר העולם"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי efekt
מאחר וכמובן אתה כבר יודע מה תהיינה תוצאות התקיפה (היא "לא תהיה יעילה") - בטח מכיוון שיש לך מידע מבפנים על כיצד היא תתבצע ומה תהיינה מטרותיה - כל מה שנשאר הוא להמתין בסבלנות ולראות כיצד להנהגה האיראנית לא אכפת בכלל מהסנקציות, ואיך הם עוקפים אותן בשלל דרכים...


קשקשת שטויות. הסנקציות היו מאוד יעילות תחת ה"נשיא הכושל אובמה" וההיסטוריה מוכיחה שטעית

ציטוט:
במקור נכתב על ידי efekt
אתה חי במאדים? אתה חושב שאם האיראנים קרובים מאוד לפיתוח מתקן גרעיני, הם יעצרו בגלל כל מני דברים כאלה ממש כשהם על קו הסיום?

כנראה שאתה לא מבין את ההשלכות של איראן גרעינית. ובכן, מזל שאתה לא בין מקבלי ההחלטות...

אפילו "מקבלי ההחלטות" שהערצת לא תקפו

וכמובן כבר אז אהבת את אובמה|:
ציטוט:
במקור נכתב על ידי efekt
וכידוע, כנראה שלאובמה לא יהיה כ"כ אכפת לזרוק גם אותנו לכלבים אם יצטרך, כמו שהוא עשה לכל בעלי הברית שלו באיזור... בשבילו אנחנו בסה"כ חיילים על הלוח שח-מט שלו, ואם ניפול - לא נורא, יש אלטרנטיבות.


ואנחנו עדין כאן, והסנקציות של אובמה עבדו שבעתיים ואובמה לא זרק אותנו לכלבים, ואירן וחיזבאללה וסוריה עסוקות עם דעש מה שנותן עוד זמן, וכנראה נהיה עוד איזה כמה שנים עד פקיעת הסכם הגרעין שזה אומר בערך 20 שנה מהתחזית האפוקליפטית שלך. עכשיו בוא נחשב: אם היית תוקף את אירן ב 2012 כי אירן על הסף ואובמה פויה, תוך כמה שנים הם היו מחדשים את התעשיה ומייצרים פצצה והפעם כחלק ממהלך מלחמתי מובהק? וכמובן אפשר לנחש את הבלגן הנוסף, אבל נראה שזה מספיק להוכחת הנקודה

וכיון שנחשפת לחלק מהמערכות שלצערינו חלקן נחשף שלא בעיתו, לא עדיף קצת תחכום ופוליטיקה על מערכה שתמיד אפשר לפתח אחר כך? תחשוב כמה כסף ודם חסכת בינתיים? כמה אמצעים פותחו ויפותחו בתקופה הזו שמשנים את הזירה לטובתנו?
אה...
שמע בו תעבוד על תפיסה אסטרטגית רצינית. בינתיים התפיסה שלך מול זו של אובמה 1 0 לטובתו

נערך לאחרונה ע"י rpi בתאריך 19-02-2017 בשעה 01:44.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #36  
ישן 19-02-2017, 06:53
צלמית המשתמש של cohort
  cohort cohort אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 31.07.05
הודעות: 3,496
בזה אתה צודק
בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי rpi שמתחילה ב "אתה זה שחשבת גם ב 2012 שצריך לתקוף את אירן דחוף"

הסנקציות אכן היו יעילות ולכן התמיהה מדוע לרוץ להסכם כל כך גרוע, בשעה שידך היא על העליונה ורק יש ללחוץ אותם יותר. מה היה כל כך דחוף לנשיא אובמה לוותר על כל כך הרבה, רק בשביל לקבל הסכם, אלא אם אתה מוכן להודות בכך שהוא בעיקר חשב על המורשת שלו וניסה להצדיק את פרס נובל לשלום שהוא קיבל למפרע לפני תום שתי הכהונות שלו (אם חשבתי שאי אפשר לדרדר יותר את ערכו של הפרס הזה אחרי ערפאת, קיבלתי שיעור מהסרטים). אין הסבר אחר. אגב - את הסנקציות הטילו באו"ם כשנה או יותר בטרם נכנס אובמה לתפקיד. סנקציות מרוככות, אולם סנקציות. הנשיא כנראה הניח כי אפשר יהיה להכניע את איראן בפרק הזמן של נשיאותו, אולם משראה כי הזמן הולך ואוזל, החליט לעשות הכל כדי להגיע להסכם.

לגבי חוסר התקיפה באיראן - היו שמועות או יותר, על כך שמאיר דגן מסר על התוכניות הללו לאמריקנים מבעוד מועד, כדי שיוכלו לאיים מראש על ישראל לבל תעז לבצע אותן.

הסנקציות אכן עבדו. אין הסבר רציונלי מדוע הוא ויתר עליהן ורץ להסכם. והוא כן זרק אותנו לכלבים. הוטו שלא הוטל באו"ם הוא בהחלט השלכתינו לכלבים. אתה כל פעם מוסיף שנים להסכם הגרעין, מתוך תקווה שמישהו יהיה לא יבדוק. 10 שנים. לא 20 ואפילו לא 15. 10.

אנחנו עדיין כאן. בהחלט. אני רק מקווה שנהיה כאן גם כשיפוג תוקף ההסכם ואיראן תוכל לפרוץ לכיוון נשק געיני. אם היא אכן תגיע אליו, היא אפילו לא צריכה להשתמש. האיום יהיה מספיק כדי לרסק את ישראל ותקיפה צבאית כבר לא תבוא בחשבון, אלא אם נחליט להגיד "שיקפצו לנו ונראה אותם משתמשים בה!". משום מה יש לי ההרגשה שבמקרה זה העיתונות וכל השמאלנים יצרחו על נתניהו שהוא מפקיר את בטחון תושבי ישראל ואילו למנהיג מהשמאל יקראו "אמיץ". סתם הרגשה שלי.
_____________________________________
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #37  
ישן 19-02-2017, 10:39
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 31.12.08
הודעות: 13,865
מצויין! אני לא אגיב ישירות על דבריך
בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי rpi שמתחילה ב "אתה זה שחשבת גם ב 2012 שצריך לתקוף את אירן דחוף"

אני אזכור מה שכתבת, ואז בעוד 5 שנים אחזור ואגיב עליהם בדיעבד - אתה עשית ככה הרגע, אז גם לי מותר
צחוק צחוק, אם באמת רשמתי את זה ב-2012 (ובהחלט יתכן, לא בדקתי) נראה שקלעתי בול. הדבר היחיד שהפריע לך באמת בכל זה היה ש"גם אז לא אהבתי את אובמה" - בהחלט נקודה רעה לזכותי אצלך, ואני שמח על כך
אתה דמגוג קטן ודי גרוע, אז כמו שביקשתי - כדאי שתוציא את האוויר ותחזור לגודל הטבעי שלך, אתה לא משכנע פה אף אחד.
_____________________________________
"אילו שמוכנים לוותר על חירות חיונית כדי להרוויח ביטחון זמני, לא ראויים לא לחירות ולא לביטחון - ומהר מאוד חסרים את שניהם."
-בנג'מין פרנקלין

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Carl Sagan
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"


תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #38  
ישן 19-02-2017, 02:53
  rpi rpi אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 05.02.17
הודעות: 601
לאיזה השגים אתה מצפה בתקופת טראמפ?
בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "מזל שזה מה שאתה חושב - לפחות יש אותך שחושב ככה, בניגוד לשאר העולם"

בוא נגש לנקודה אמיתית שלשמה התכנסנו. לא כל כך מענין אותי אובמה, מענין אותי מה הציפיה שלך לשינוי. כך נוכל לדעת אם היו כשלונות או הצלחות. אנחנו יודעים היום מה הממצאים בסיום תקופת אובמה ויש נתונים להשוואה לתחילת הקדנציה, לדוגמא בענין האיומים על ישראל, לרבות הגרעין האירני, וכלכלה ועוד. היות ויש לך ציפיה גדולה מהחלפת הנשיא הנשירא הכושל הקודם, וגם יש לכם ממשלה לטעמכם, הימנית ביותר שהייתם יכולים לשאוף לה, אין את מי להאשים בכשלונות. אין שמאל ואין אובמה. בוא ננסה לאתר מטרות ויעדים לקומבינציה השלטת החדשה, כאלו שיצביעו על הציפיה לשינוי שהיתה לכם. וכך נוכל לראות אם המנהיגים שלך טובים או רעים, מצליחים או נכשלים. חבל להתווכח על נשיא היסטורי. בוא נראה לאן הולכים עם נשיא חדש.
או שאין סיכוי לשמוע כי אתם לא יודעים בעצם מה אתם רוצים...
נקודות שמענינות את הקוראים:
שינויי בענין הפאלסטי (מדיניות שתי מדינות או ביטולה, גבולות, סיפוח איזרוח וכ')
שינויים בגיזרה האירנית: בגרעין האירני, איומים אחרים
מה יהיה עם חיזבאללה
מערכות נשק חדשות וסוג הסיוע (פתוח מקומי או רכישה)
סיוע בטחוני
ירושלים והר הבית
חמאס
וכ'
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #53  
ישן 18-02-2017, 21:39
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 31.12.08
הודעות: 13,865
נגב את הקצף מהשפתיים ותחזור למימדים הטבעיים שלך בבקשה
בתגובה להודעה מספר 52 שנכתבה על ידי rpi שמתחילה ב "הבנתי אותך, עכשיו אובמה ימני קיצוני שטובח מוסלמים, אני מתנצל שלא הבנתי אותך קודם"

נראה שהמדיניות העקבית היחידה של אובהמה היא להשאיר אדמה חרוכה בכל מקום שדרך בו, בעיקר במזה"ת. אז פה הוא עם האיראנים, ושם הוא נגדם - נראה שלא היה אכפת לו כל עוד הוא עומד במלא רפיסותו, גם בהפקרה של נשיא מצריים (שמאז שהלך, מצריים נהיתה גן עדן וללא ארגוני טרור רצחניים כלל) וגם בהפקרה של הסורים, שמאז שאובהמה תמך ב"פירוז" סוריה מנשק כימי, זוכים הסורים לטעום נשק כזה על בסיס יום יומי.
בקיצור, כדאי לך לחזור ולהתחבא ביקום המקביל שממנו באת - כאן במציאות שלנו כולם יודעים שאובהמה הוא אחד מהדברים הכי גרועים שקרו לעולם בשנים האחרונות. למזלנו זה נגמר.
_____________________________________
"אילו שמוכנים לוותר על חירות חיונית כדי להרוויח ביטחון זמני, לא ראויים לא לחירות ולא לביטחון - ומהר מאוד חסרים את שניהם."
-בנג'מין פרנקלין

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Carl Sagan
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"


תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #56  
ישן 19-02-2017, 10:36
צלמית המשתמש של ai22
  משתמש זכר ai22 ai22 אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 29.09.09
הודעות: 10,378
להזכירך: אובמה לא היה נשיא מדינת ישראל, אלא נשיא ארה"ב
בתגובה להודעה מספר 54 שנכתבה על ידי rpi שמתחילה ב "אוקיי הבנתי, שינוי בניגון: אובמה אינו "מוסלמי עוכר ישראל" אלא סתם כשלון"

את המטרות של ארה"ב - הוא נכשל להשיג,
והנסיונות שלו לכפות על ישראל מדיניות כושלת באופן דומה - הוא גם ניסה להשיג.
כישלונו בכפייה זו - מהווה חלק מרכזי מכך שהמצב כה מעולה באופן יחסי.

במקומות שבו מדיניותו אכן יושמה (מצריים סוריה ועירק למשל) - עדיין לא התאוששו מכך.
מה שהופך את מצבה היחסי של ישראל - לכה מעולה לעומת השכנות.

מבחינת איומים קיומיים והשפעת מדיניות אובמה:
מצריים נותרה איום - בערך באותה רמה שהייתה לפני שאובה התחיל במשחקיו.
נסיונו הכושל להחליף את השלטון במצריים לשלטון האחים המוסלמים העויין את ישראל - איים להחריף את האיום משמעותית.
כישלון זה - הוביל להרעה כלכלית משמעותית במצבה של מצרים, שבתורה עלולה בהמשך לגרום להפיכה נגדית,
ולחזרתו של שלטון עויין לישראל.

עירק לא היוותה איום לפני שאובמה עלה לשלטון, וסוריה היוותה איום, אבל לא קיומי - מדינה חלשה עם צבא עתיק.
אובמה פעל למיטוט את השלטון בסוריה, מתוך כוונה להעלות גורמים מתונים במקום אסד,
במקום זאת, כעת עירק וסוריה נקרעות במלחמת אזרחים ארוכה - בין כוחות שיעים ועלווים בהנהגת איראן, לבין אל-קעידה ודאע"ש.
מלחמות אזרחים נוטות להסתיים, ובסופו רואים את הכוחות השונים - לוקחים שלטון בלעדי או חולקים בו.
כך שבמקום סוריה חלשה, בסוף התהליך לישראל יהיה גבול עם מדינה אימפריאליסטית, עם צבא מיומן ומצוייד.

גם מול איראן - המדיניות כשלה. אובמה חילק להם סכומי עתק וביטל סנקציות כבדות.
בכך הוא סלל את הדרך למדיניות האימפריאליסטית שהם מקדמים.
כבר בתקופת אובמה צפינו באיראן חוזרת לניסויי גרעין וטילים כבדים. ניסויים שזכו כמובן להתעלמות מצידו.
סכומי העתק (33 מליארד במזומן, לפני התועלת הכלכלית מהסרת הסנקציות) - העלימו את הקשיים התקציביים שהפריעו להצטיידות צבא איראן עד כה,
מה שמוביל - לכך שלאחר תקופת הסתגלות והתרחבות איראנית, ישראל תעמוד מול צבא אימפריאליסטי, בעל תקציב באותו סדר גודל כמו צה"ל, ציוד חדיש, ובעל הצלחות מרשימות בשדה הקרב.
ציטוט:
במקור נכתב על ידי rpi
אני אישית מעדיף אדמה חרוכה במקומות אחרים והתחזקות העוצמה הישראלית. לטראמפ יש משוכה מאוד גבוהה לעבור. בוא נראה נתונים בסוף הקדציה שלו ונשווה.
אם כך - תאלץ להסכים שסיכול מדיניותו של אובמה היה מרכיב מאוד חשוב בהצלחת ישראל,
וכל מה שטראמפ צריך לעשות כדי לעבור את אותה "המשוכה הגבוהה",
הוא להימנע מיישום מדיניותו של אובמה, שהשאירה אדמה חרוכה בכל מקום שבו יושמה,
ולקבוע מדיניות אחרת במקומה.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #57  
ישן 20-02-2017, 04:53
  rpi rpi אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 05.02.17
הודעות: 601
אנסה לענות בקצרה
בתגובה להודעה מספר 56 שנכתבה על ידי ai22 שמתחילה ב "להזכירך: אובמה לא היה נשיא מדינת ישראל, אלא נשיא ארה"ב"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ai22
את המטרות של ארה"ב - הוא נכשל להשיג,
והנסיונות שלו לכפות על ישראל מדיניות כושלת באופן דומה - הוא גם ניסה להשיג.
כישלונו בכפייה זו - מהווה חלק מרכזי מכך שהמצב כה מעולה

מדוע אתה חושב שמעניין את אובמה, או כל נשיא אחר לכפות על ישראל תהליך שלום עם הפלסטינים? תהליך השלום עליו אתה מדבר היה משהו שהתחייב כטובה לחבורת היהודים והישראלים שעזרו לו להבחר. די מהר התייאשו כולם כשהבינו עם מי ומה יש להם עסק. תבין, מאמריקה הבלגן הישראלי/ פלסטיני נראה מאוד לא רציונלי בלשון עדינה. בלשון אחרת " מצטערים ניסינו לעזור אבל אתם ילדותיים מידי. תסתדרו בינתיים לבד, נעזור לכם לשרוד ותחזרו אלינו כשתתבגרו". ונתנו קצת תנאים שלא ידפקו את האפשרות להפרד בעתיד ויאלה ביי, ביבי תשתדל לא לבוא להפריע בזמן העבודה, יש לנו מדינה לנהל...

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ai22

במקומות שבו מדיניותו אכן יושמה (מצריים סוריה ועירק למשל) - עדיין לא התאוששו מכך.
מה שהופך את מצבה היחסי של ישראל - לכה מעולה לעומת השכנות.

נו דחילק, עכשיו תכף תספר שהיה להם כל כך טוב קודם. ואז בא כמובן נשיא מוסלמי שהיה לו דחוף להעלות מוסלמים לשלטון.
העולם מתנהל על בסיס אינטרסים של סחר בנשק, שוק האנרגיה, שליטה בשוק הגלובלי הגדול ועוד כאלה זבלים. זה בסך הכל קשור לחבורות הלוביסטים שמסתובבים סביב הנשיאים ממנים דברים , הרבה כסף ולמי יש אינטרסים שרובם לא מוכרים לישראלים, אבל היו מוכרים היטב לבוש למשל. שנתו של אף אדם לא נודדת ממה שקורה במצרים, חוץ מכמה מצרים אמריקאים שכאב להם. כנל לוב טוניס מרוקו וכ'. סוריה ועירק מצער ברמה האנושית אבל המדיניות של אובמה היתה זו: חיי חיילים אמריקאים לא יוקרבו בשביל המלחמות הללו. רוב המקומות זו אחריות אירופית רוסית אז שיזיזו את הישבן ויקחו אחריות. ארהב תדאג לאינטרסים שלה. יש לארהב ענין מסוים בהפצת הדמוקרטיה בעולם כפי שהיה גם אצל בוש משום שכל הדוקטורים של מדיניות חוץ גורסים שדמוקרטיה תקטין את האלימות, אבל אובמה סירב להשקיע בזה חיי חיילים אמריקאים.
ציטוט:
במקור נכתב על ידי ai22

מבחינת איומים קיומיים והשפעת מדיניות אובמה:
מצריים נותרה איום - בערך באותה רמה שהייתה לפני שאובה התחיל במשחקיו.
נסיונו הכושל להחליף את השלטון במצריים לשלטון האחים המוסלמים העויין את ישראל - איים להחריף את האיום משמעותית.
כישלון זה - הוביל להרעה כלכלית משמעותית במצבה של מצרים, שבתורה עלולה בהמשך לגרום להפיכה נגדית,
ולחזרתו של שלטון עויין לישראל.

עירק לא היוותה איום לפני שאובמה עלה לשלטון, וסוריה היוותה איום, אבל לא קיומי - מדינה חלשה עם צבא עתיק.
אובמה פעל למיטוט את השלטון בסוריה, מתוך כוונה להעלות גורמים מתונים במקום אסד,
במקום זאת, כעת עירק וסוריה נקרעות במלחמת אזרחים ארוכה - בין כוחות שיעים ועלווים בהנהגת איראן, לבין אל-קעידה ודאע"ש.
מלחמות אזרחים נוטות להסתיים, ובסופו רואים את הכוחות השונים - לוקחים שלטון בלעדי או חולקים בו.
כך שבמקום סוריה חלשה, בסוף התהליך לישראל יהיה גבול עם מדינה אימפריאליסטית, עם צבא מיומן ומצוייד

מדוע בדיוק לארהב היה אינטרס להמשיך לממן את מוברק שצבר 40 ביליון דולר על הגב של המצרים? למה ארה"ב צריכה לבזבז טריליוני דולרים וחיי חיילים אמריקאים על מלחמות המזרח התיכון? תיכף תספר שאובמה מימן את האחים כי הוא מוסלמי...נו זה סיפור מצוץ מהאצבע.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ai22
גם מול איראן - המדיניות כשלה. אובמה חילק להם סכומי עתק וביטל סנקציות כבדות.
בכך הוא סלל את הדרך למדיניות האימפריאליסטית שהם מקדמים.
כבר בתקופת אובמה צפינו באיראן חוזרת לניסויי גרעין וטילים כבדים. ניסויים שזכו כמובן להתעלמות מצידו.
סכומי העתק (33 מליארד במזומן, לפני התועלת הכלכלית מהסרת הסנקציות) - העלימו את הקשיים התקציביים שהפריעו להצטיידות צבא איראן עד כה,
מה שמוביל - לכך שלאחר תקופת הסתגלות והתרחבות איראנית, ישראל תעמוד מול צבא אימפריאליסטי, בעל תקציב באותו סדר גודל כמו צה"ל, ציוד חדיש, ובעל הצלחות מרשימות בשדה הקרב.אם כך - תאלץ להסכים שסיכול מדיניותו של אובמה היה מרכיב מאוד חשוב בהצלחת ישראל,
וכל מה שטראמפ צריך לעשות כדי לעבור את אותה "המשוכה הגבוהה",
הוא להימנע מיישום מדיניותו של אובמה, שהשאירה אדמה חרוכה בכל מקום שבו יושמה,
ולקבוע מדיניות אחרת במקומה.

המדיניות של אובמה מול אירן לא כשלה משום שכידוע לא נהרגו חיילים אמריקאים באירן ועירק. זה מה שאובמה הבטיח לבוחריו וזה בדיוק מה שקרה. כל היתר זה רעש. הסנקציות היו מהלך מבריק. הושקע הרבה כסף במערכות נשק "מודיעיניות" ועוד כמה כמה אמצעים כמו פצצות חודרות, ליום שבאמת יצטרכו אותן. אבל תכלס הרג החיילים המסיבי שאיפיין את תקופת בוש הסתיים.
הבעיה העיקרית של אובמה היתה שקיבל מדינה בקריסה כלכלית העמוקה ביותר מאז 1930. הרבה אמריקאים נכנסו למשברים אישיים חמורים. בשורה התחתונה חיי האזרחים האמריקאים התייצבו, האבטלה התייצבה, הבורסה והנדלן התאוששו באופן חד שזה אומר פנסיה לאנשים, עשרות מיליוני אמריקאים ללא בטוח בריאות בוטחו, ואלו היו הדברים שעינינו אותו יותר.
ונקווה שטראמפ ישפר.

נערך לאחרונה ע"י rpi בתאריך 20-02-2017 בשעה 05:14.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורוםכל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +3. השעה כעת היא 00:50

הדף נוצר ב 0.56 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2018 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר