לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 22-02-2017, 17:01
צלמית המשתמש של סירפד
  סירפד מנהל סירפד אינו מחובר  
מנהל פורום צבא ובטחון

חבר מתאריך: 04.05.02
תשובה עם שני צדדים
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי יעקב קראוס שמתחילה ב "M109 צה"לי לעומת שאר העולם"

קודם כל, עד לפני 15 שנה האמריקאים היו הרבה יותר גרועים בלסחוב שטויות על הצד החיצוני של הכלים שלהם. זה נפסק ביום שבו הם נכנסו לאפגניסטן ועירק והחלו לחטוף מבול של בקבוקי תבערה ו-RPG מולו תרמילי גב קצת פחות עמידים... כמובן שגם הצורך בתוספות מיגון שהחלו להיכנס באותה תקופה דרש את המקום אותו תפס הציוד התלוי בחוץ.

בנוגע לצה"ל, צריך להבדיל בין הברדקיסטיות בשטח (כי צה"ל לעולם יהיה צה"ל) לבין הגישה העקרונית של ניצול כל ס"מ פנוי, שדווקא זוכה להרבה מאוד הערכה בעולם למרות שלפעמים היא נראית די רע בתמונות.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 22-02-2017, 19:19
  משתמש זכר nabato nabato אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.04.11
יש הבדל עקרוני בין הצבא האמריקאי לצה"ל.
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי יעקב קראוס שמתחילה ב "M109 צה"לי לעומת שאר העולם"

הצבא האמריקאי הוא צבא מקצועי של מעצמה, הפועל במרחק של אלפי קילומטרים ממדינת האם שלו.
לעומתו צה"ל הוא צבא מקומי קטן ,כמעט מיליציה,המגן על גבולות מדינתו הקטנה,שאורכה ההוא כמה מאות קילומטרים.
ההבדלים האלה ניכרים גם בצורת ההתארגנות,גם בבניית הכוח,גם בהצטיידות וגם בגישה הכללית לסדר,משמעת,מקצועיות,כושר גופני וכ"ד.
גדוד תותחנים צה"לי הנמצא באימון ברמת הגולן או בהכשרה בשבטה,יכול להיות מועמס ע''ג מובילים ותוך שעות בודדות יכול לתת סיוע ארטילרי לכוחות אחרים,שאף הם יוסעו ע''ג מובילים,משאיות ואוטובוסים.
האוייב מוכר פחות או יותר,הסביבה מוכרת פחות או יותר,מזג האויר מוכר פחות או יותר ותמיד אפשר לשלוח את הרס"פ /נגד חימוש ,שיסדר או ישלים את מה שחסר.
ובינתיים הלוחמים יסתדרו עם מה שיש על הכלים. והדודות של הועד למען החייל יביאו עוגות.
ובית חולים,מחסני חירום וציבור אוהד יש במרחק של שעת נסיעה דרך טריטוריה ידידותית.

לעומת זאת ,מסגרת תותחנים אמריקאית תהיה לרוב ,חלק אורגני מכוח משימה עם יכולות עצמאיות שיאפשרו לו לפעול באזורים מרוחקים ומגוונים.
האוייב לא מוכר ו/או מזוהה בקלות,הסביבה עויינת ולא מוכרת,מזג האויר יכול להיות קיצוני ואי אפשר לשלוח את הרס"פ,כי הנומ''ת רחוקה והדרך אליה עוברת בסביבה עויינת.
אין בתי חולים ומחסני חירום או דודות.אבל יש אריות/תנינים/יתושי אנופלס/בילהרציה/קור של20-/ חום של 45+.
ולכן לכוח הזה יהיה יכולות עצמאיות לרבות מסוקים,דחפורים,בינוי,רפואה וכן גם עוגות.
ישן 23-02-2017, 20:33
  משתמש זכר nabato nabato אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.04.11
ההיכרות היחידה שלי עם הצבא האמריקאי,היתה כשהוא התאמן בשבטה בסוף שנות ה90.

אבל זה היה שונה ממה שהכרתי בצה''ל ובהחלט מרשים.
מדובר היה ביחידת מארינס ,בסדר גודל של גדוד.
צה''ל בנה להם את המאהל תוך הקפדה על ישור השטח במדוייק,אוהלים בזויות ישרות,מתוחים כהלכה זה לא היה נראה כמו מתחם גדודי צה''לי רגיל,אלא הרבה יותר מסודר.
בנוסף היו אוהלים יעודיים שלא ראיתי כמותם בצה''ל, ששימשו למטבח,מרפאה,מכבסה ,חדר כושר ועוד וכן אוהל קשר ענק עם הרבה אנטנות בחלקן לויניות.
הגדוד היה מצוייד במגוון רחב של כלי רכב לרבות,משאיות, דחפורים שונים,מסוקי צ'יינוק, נגמשים גלגליים,טנקים ועוד.(אני לא זוכר לגבי תומ''תים ספציפית). ואף בנאדות מים ענקיים ששונעו ע''י המסוקים
לפני אימון על אחת הפיתות ,צוות ס.פ שלהם סרק את השטח ופיצץ נפלים.
צוותי בינוי מצויידים בכלי עבודה, בנו מודלים מעץ.
הקצינים הסתובבו 24/7עם אקדח מאובטח מחסניות,משקפת ומכשיר קשר.
החיילים שגודלם הפיזי היה כמו של 2 חיילי צה''ל ממוצעים,היו מצויידים ב מ16 ארוך,חלקם אף הסתובבו בשטח המאהל עם מקלעי m60.
הש.ג היה מצוייד בנוסף ל מ16,גם ברובה צייד כנגד חיות בר (כך נאמר לי).
כל החיילים לרבות המפקדים הבכירים ,היו יוצאים עצמאית לריצה לטווח של כ 10 ק''מ בבגדי ספורט עם מנשא מים קטן יעודי.
בערב היו החיילים נעמדים בטורים ארוכים לטלפונים הציבוריים שהותקנו להם,כשכל אחד מהם מחזיק בספר טלפונים עם כרטיסי חיוג בתוך מעיין אורגנייזר.
בתום האימון כלי הרכב הסתדרו בטור ארוך על הכביש,צוות יעודי עבר עם מכונת שטיפה ושטף את הכלים,צוות אחר עבר בדק ותיקן את הפנסים והמראות. רק לאחר מכן יצא הטור בנסיעה לכיוון הנומ"ת שעגנה בחיפה.
ממש לא תומ''ת עם עוקב מים כמו אצלנו.

אני ממש לא מזלזל בצה''ל ,להיפך שירתתי בו בגאווה שנים לא מעטות.
אבל גם האירגון,הסדר,הרצינות ןהמקצוענות האמריקאית ראויים להערכה.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 12:31

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר