לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 09-03-2017, 20:43
  rpi rpi אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.02.17
רצית אולי להגיד שהיתה מדינה שהחליפה דת שונות עם הדת הקומוניסטית...
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי ai22 שמתחילה ב "בדיוק לפני 100 שנה קמה המדינה האתאיסטית הראשונה, שאסרה על דת"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ai22
למרות סופה העלוב,
רעל ההסתה שהיא הפיצה עדין לא פסק מלגרום נזקים.

היום המדינות הפורחות הן המדינות שהוציאו את הדת מהציבוריות. בארה"ב למשל אסור על פי חוק ללמד שיעורי דת מכל סוג שהוא במערך החינוך הציבורי. מי שרוצה לימודי דת ישלח את ילדו לבי"ס דתי וישלם (למשל תשלום של אלף חמש מאות דולר לחודש בבי"ס יהודי). נישואין וגרושים דתיים אינם מוכרים ודורשים את הרישום המשפטי.

יש היום במדינת ישראל קבוצה של אנשים הסובלים מתיסמונת הדתיות שמסים לכפות את מנהגם, שנראה בעיני רבים כמופרע, על הכלל. זה מתחיל בלבוש, זה ממשיך בנסיונות למנוע מאנשים בוגרים חיי מין, כפיה בעיני חינוך ועוד.

בענין הרב לווינשטיין המפגר שהוא ראש מוסד חינוך דתי, זה שמתנגד ליחסי מין נורמליים בין אנשים מבוגרים: אחד הדברים המצחיקים זה מערכת החינוך המפרידה בין המינים. פעם הנוצרים לא ידעו איך להתמודד עם הצעירים שאהבו את בני מינם, אז שלחו אותם ל"מנזרים". שם ההומואים והלסביות היו חופשיים מהביקורת החברתית, נסתרים מאחורי חומות ויכלו לחיות את חייהם במנוחה בלי שהציקו להם "מה עם ילדים?". הלכו היהודים וניסו לחקות את המהלך בישיבות ואולפנות. נו, מה איפה אתה חושב יכולה לסבית לפגוש לסבית? כמובן בפנימיה החד מינית. זה כמו שתשלח איש צעיר שמתענין בבנות ללמוד בפנימיה שיש בה רק נשים בשוודיה.

המאבק לכפות את הדת הוא מאבק מטופש שגורם לתוצאה הפוכה. היהדות הממסדית זה עולם הולך ונעלם וזה יקרה גם בישראל. הרעיון להפוך את ספרות "הקודש" היהודית, שיש בה אולי ענין ספרותי והיסטורי, לדרך חיים לא יחזיק מים. בינתיים האזרח הישראלי נאלץ לשלם על הנזק
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 08-03-2017, 11:51
צלמית המשתמש של ai22
  משתמש זכר ai22 ai22 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.09.09
איך קראו לכנס? "בדרך בית יעקב"
בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי Benjamin Willard שמתחילה ב "פייק ג'וז. מי הדוברים? את מי..."

רובם של נושאי הדברים: עובדים במוסדות "בית יעקב".
לכנס הובאו - תלמידות סמינרים תיכוניים של "בית יעקב"
ולמרבית הפלא - הכנס קידם באופן ברור אינטרסים של "בית יעקב".

לא צריך להיות גאון הדור כדי להבין מה מטרת הכינוס,
ובמה נגעו כל השיחות באותו כינוס.
ציטוט:
במקור נכתב על ידי Benjamin Willard
מה אמרו חברים שלהם מש"ס בנושא.
החברים שלהם מש"ס פחות מתבטאים בנושא, והתבטאויות שנשמעו מרבנים שונים היו סותרות,
הרבה בנות ספרדיות לומדות במוסדות "בית יעקב" - וממש לא רוצים להתחיל מלחמות שיפגעו בכך, או בסיכויי השידוך של ספרדיות.

גם שם יש העדפה ברורה לכך שבנות חרדיות ילמדו במוסדות אקדמיים דתיים או חרדים (כמו מכון לב שזכה לתמיכה מפורשת של הרב עובדיה),
ולצד זאת - מנסים לקדם יוזמה שבמקום לקדם מוסדות "אקדמיים חרדיים" שבכנס התנגדו להם חריפות,
מוסדות "בית יעקב" עצמם יוכלו לחלק עוד תארים המוכרים כBA, כך שהחרדיות שלומדות שם יוכלו לקבל תארים אקדמים, תוך הקפדה על הסטנדרטים האהובים על החרדים.
http://www.inn.co.il/News/News.aspx/340670
ישן 09-03-2017, 11:23
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
הוא פחדן ותו לא
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Benjamin Willard שמתחילה ב "הרב לווינשטיין שופך דמן של בנות ישראל"

בתור מי שחזר בתשובה בתום שירותו הצבאי מוזר שיטען שהשירות הצבאי הופך את הבנות לפחות יהודיות. מוזר גם שהוא לא ער לכך שיש לא מעט חילונים שלא נחשפים ממש לדת ולדתיים לפני שירותם הצבאי (כמוני למשל-הקידוש הראשון ששמעתי היה כשנשארתי שבת בטירונות) ודווקא השירות הבצאי הוא דרך לחבריהם דתיים להשפיע עליהם לכיוון הנכון מבחינתם. אני יודע שעלי הייתה השפעה כזאת.
אבל, הוא פחדן כמו רבים מחבריו ובמקום לראות את ההזדמנות רואה את האיום. כנראה הוא יודע טוב מאוד עד כמה הצד הרוחני של בני ובנות המגזר שלו חלש. אפשרות אחרת היא שבעיניו אישה שאיננה אסקופה נדרסת ומוחלשת היא כבר לא אישה חרמנא לצילן. מי ירצה להתחתן עם מישהי ששהוכיחה שהיא מסוגלת לירות ברובה ולסיים מסע? בטח לא הרב יגאל הנכבד. מזל שהוא כבר נשוי.
ישן 22-03-2017, 11:36
צלמית המשתמש של maorhag
  maorhag maorhag אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.01.06
שלח הודעה דרך MSN אל maorhag
מגוון הדיעות באשכול הזה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Benjamin Willard שמתחילה ב "הרב לווינשטיין שופך דמן של בנות ישראל"

קצת מזכיר לי את מגוון הדיעות בערוץ 10,או בקיצור: שמח שאתם מסכימים עם עצמכם.
אם נעזוב את הסגנון לרגע בצד (ועליו הוא התנצל) הרב יגאל מעלה נקודות רציניות שלא זכו להתיחסות מבחינת תוכנן.
גדודים מעורבים הוא לא מקום לבנות דתיות,תשאלו: מי הוא שיחליט? תשובה: הוא לא מחליט, הוא מחנך. וככזה חובה עליו להפיץ את משנתו,הרוצה להקשיב-יקשיב ומי שלא-לא.
מעבר לנתונים הפיזיים שמעידים כאלף עדים שלבנות פשוט אין מה לחפש בקרבי, בפאן ההלכתי אין להם שום דרך להיות שם מבלי לעבור על דתן. את זה לא הרב יגאל (שמרן,חשוך,הומופוב,בלה בלה בלה) אומר, אלא,הפלא ופלא, רבני "בית הלל" (הנאורים,משכילים,אקדמאים...תשלימו לבד,כן?) יצאו בקריאה כזו.

באשר לליברמן- פחדן עלוב. אין אדם אחד שיותר שקרן ממנו בפוליטיקה הישראלית (למעט ביבי אולי). האיש לא עשה דבר וחצי דבר בשביל המדינה ומתעסק בעיקר בהפרחת איומים,התלהמות ופוליטיקה קטנה.

ונקודה אחרונה על בנות בקרבי- אני זוכר עוד את האימונים בבא"ח גבעתי ובהר קרן כשקרקל היו פלוגה לידינו. מסע כומתה מינימלי, בראור בתנאים מקלים,בוחן מסלול בזמן שכל לוחם מצוי יכול ללכת אותו ועוד לגרבץ בדרך,לעזאזל,אפילו את הקיר אני לא בטוח אם הן היו צריכות לעבור. כל זה בנוסף לחוויות של חבר שהיה שם סמ"פ (כי דפקו אותו,החבר גדל בצנחנים וממש לא רצה להזרק לשם,תודה ששאלתם) מעלות תמונה של לוחמות דמיקולו שקיימות רק כדי לקיים את ערך השיוויון הקדוש. נו באמת...

ישן 23-03-2017, 09:44
מנהל

מישהו מנע ממך או מבעלי דיעות כשלך מלהגיב פה? תלין רק על עצמך
בתגובה להודעה מספר 49 שנכתבה על ידי maorhag שמתחילה ב "מגוון הדיעות באשכול הזה"

אני מצידי דווקא אשמח לתגובות כמו שלך כי אין עניין ללא דיעות מנוגדות.
ולתוכן דבריך:
"מעבר לנתונים הפיזיים שמעידים כאלף עדים שלבנות פשוט אין מה לחפש בקרבי,"
" אחרונה על בנות בקרבי- אני זוכר עוד את האימונים בבא"ח גבעתי ובהר קרן כשקרקל היו פלוגה לידינו. מסע כומתה מינימלי, בראור בתנאים מקלים,בוחן מסלול בזמן שכל לוחם מצוי יכול ללכת אותו ועוד לגרבץ בדרך,לעזאזל,אפילו את הקיר אני לא בטוח אם הן היו צריכות לעבור. כל זה בנוסף לחוויות של חבר שהיה שם סמ"פ (כי דפקו אותו,החבר גדל בצנחנים וממש לא רצה להזרק לשם,תודה ששאלתם) מעלות תמונה של לוחמות דמיקולו שקיימות רק כדי לקיים את ערך השיוויון הקדוש. נו באמת..."

קודם כל, אין ספק שרוב הבנות מתאימות פחות מקרוב הבנים לשירות קרבי, ואין מישהו שחולק על זה. אבל זה לא אומר שאין בנות שמתאימות לקרבי ואותן אין סיבה להפלות לרעה. ולא מדובר באיזה אקסמפלרית אחת או שתיים. יש מספר משמעותי של בנות כאלה כשם שלמרות שהסינים נמוכיים בממוצע יש בקירבם מספיק כאלה שהם גבוהים. עניין קטן של סטטיטיקה (אחוז קטן מאוכלוסיה גדולה נותן מספר אבסולוטי לא מבוטל).
שנית, קרקל לא נועד להיות גדוד חי"ר מובחר ברמת צנחנים או גלוני. הוא נועד להיות גדוד חי"ר ברמה נמוכה יותר שמתאים להחזקת קווים שקטים יחסית. קווים שבעבר החזיקו אותם גדודי מילואים בכשירות נמוכה עד מסוכנת (כאלו שבהם שולחים סיור בוקר שבו יותר מחצי עברו הכשר בסדיר של רובאי 02 (או 03 במקרה הטוב). ולכל גבר כזה אתה צריך לשלם סכום עתק כי באזרחות הוא מרוויח לפעמים כפליים ויותר מהשכר הממוצע במשק-שלא לדבר על הפגיעה בפריון העבודה ובאיכות החיים.
ועד כה כאשר היו לקרקל היתקלויות הם תפקדו סביר, כולל בחורה אחת שהורידה כמה מחבלים לבד.

"בפאן ההלכתי אין להם שום דרך להיות שם מבלי לעבור על ההלכה"
ועוד יש דרך. אבל זה לא משנה, אף אחד לא יכריח בחורה דתיה לשרת בגדוד מעורב. לא חסרים תפקידים קרביים ולא קרביים לבנות שאינן בגדוד קרבי מעורב. רק מעטות מהמגויסות בכל מחוזור גיוס ישרתו בגדודים כאלה. אז מה ההיסטריה? כנראה יש פה עניין הרבה יותר עמוק משירות חיילות בגדודים כאלה. לרב הנכבד מסתבר יש בעיה בכלל עם זה שאישה תהיה לוחמת. מדבריו עולה שזה סותר את הנשיות שלה. וזה חביבי, כבר לא קשור לדת אלא לסתם שובניזם גדוש שיעות קדומות.

אבל מה? אני מסכים איתך ביחס לליברמן ותמיד מתפלא מחדש איך הוא עובר את אחוז החסימה...
ישן 23-03-2017, 10:03
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 50 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "מישהו מנע ממך או מבעלי דיעות כשלך מלהגיב פה? תלין רק על עצמך"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי קגנס
קודם כל, אין ספק שרוב הבנות מתאימות פחות מקרוב הבנים לשירות קרבי, ואין מישהו שחולק על זה. אבל זה לא אומר שאין בנות שמתאימות לקרבי ואותן אין סיבה להפלות לרעה. ולא מדובר באיזה אקסמפלרית אחת או שתיים. יש מספר משמעותי של בנות כאלה כשם שלמרות שהסינים נמוכיים בממוצע יש בקירבם מספיק כאלה שהם גבוהים. עניין קטן של סטטיטיקה (אחוז קטן מאוכלוסיה גדולה נותן מספר אבסולוטי לא מבוטל).

כשמדברים על שירות נשים במערך שדה לוחם צריך לדבר על שני דברים, הראשון הוא התאמה פיזית ובזה אנחנו מסכימים שיכולה להיות כמות מסוימת של בנות שמתאימות, ושני הוא לכידות היחידה שבאופן טבעי נפגעת ברגע שאתה מערבב חבורת בני נוער שטופי הורמנים. (בלי קשר לאלמנט הדתי).

אם כך- רוצות הנשים להיות X? צריך לפתוח יחידה שתאחד נשים בלבד שעומדות בקריטריונים. אין מספיק נשים כדי לפתוח יחידה אורגנית כזאת? אם כך אין יתרון במה שהן מספקות.
ציטוט:
שנית, קרקל לא נועד להיות גדוד חי"ר מובחר ברמת צנחנים או גלוני. הוא נועד להיות גדוד חי"ר ברמה נמוכה יותר שמתאים להחזקת קווים שקטים יחסית. קווים שבעבר החזיקו אותם גדודי מילואים בכשירות נמוכה עד מסוכנת (כאלו שבהם שולחים סיור בוקר שבו יותר מחצי עברו הכשר בסדיר של רובאי 02 (או 03 במקרה הטוב). ולכל גבר כזה אתה צריך לשלם סכום עתק כי באזרחות הוא מרוויח לפעמים כפליים ויותר מהשכר הממוצע במשק-שלא לדבר על הפגיעה בפריון העבודה ובאיכות החיים.

את שיטת הסלמי אני בטוח שאתה מכיר. קרקל החלו בהכשרת 03, כיום הן מוכשרות ברמה של חי"רניק (07-08-010-012) מבלי לעמוד באותן קריטריונים (לא רק ברמת ההכשרה, אלא גם ברמת הכשירות). השלב הבא זה להיות כמו כולם ולהיכנס ללבנון.

ובשביל שאף אחד לא יאשים אותי פה בסקסיזם, תראה את גדודי ה90-אגד חירמ"כ-חטיבת כפיר.
צה"ל צריך גדוד חי"ר קל אורגני בחטמ"רים בוא נקצה חטיבת שריון מפורקת-אנחנו ת'כלס עושים עבודה של חי"רניקים אז למה שלא תהיה לנו הכשרה של חי"רנקים-יש לנו הכשרה של חי"רניקים אז למה שלא נהיה בכשירות של חי"רנקים- אנחנו בכשירות של חי"רניקים למה אנחנו לא עושים מה שחי"רניקים עושים-אה, לצה"ל חסר יחידות אורגניות בחטמ"רים בוא נגייס נשים-....

ציטוט:
ועד כה כאשר היו לקרקל היתקלויות הם תפקדו סביר, כולל בחורה אחת שהורידה כמה מחבלים לבד.

שוב, מבחינתי זה לא דיון על יכולות הנשים כאינדיבידואל אלא על בניין הכוח וכשירות המערכת. אבל חשוב לציין שעל אף התפקוד הטוב של אותה בחורה, באותו אירוע בדיוק אאז"נ, בחורה אחרת ברחה מאחורי שיח והתקשרה לאבא שלה.

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

ישן 24-03-2017, 09:36
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 52 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "כרגע הקרקל מיועד לגזרות קלות"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי קגנס
אם יהיה שינוי בעתיד, אפשר יהיה לדון בזה.

זו אמרה שמההיכרות השטחית שלי אתך, לא כ"כ מתאימה לך.
להגיד אם תהיה בעיה נפתור אותה, כשאתה יכול למנוע את היווצרות הבעיה מראש וכשאתה יודע היטב שלא תוכל לפתור את הבעיה בעתיד (או שתוכל והיא תגרום לך נזק רב) זה הרבה מאוד דברים רעים שאני לא רוצה להגיד.

מה גם שבלי קשר- הבעיה כבר קיימת.

ציטוט:
אני ממש לא חושב ש"לכידות היחידה" נפגעת מזה שיש בה נשים. משמ כשם שהיא לא נפגעת מכך שיש בה מזרחיים ואשכנזים, קיבוצניקים ועירוניים וכו'. הטיעון הזה, אגב, שיש מי מי שהתנגדו בזמנו בארה"ב ליחידות מעורבות של שחורים ולבנים.

אין דין עירבוב אתני כדין ערבוב מגדרי. שוב- בדגש על חבורת צעירים חרמנים.
ציטוט:
ויצא לי אגב לעשות קורסים מעורבים של נשים וגברים במסגרת בה,ד 1. למרות כל השמועות למיניהן היו בסך הכל מעט מאוד קטעים "רומנטיים" או משהו כזה ולא היו מתיחויות או סכסוכים רבים יותר מכפי שהיו ביחידת האם שלי (ואולי אף פחות).

אין דין קורס קצינים הקצר כדין שירות ממושך ביחידת שדה. זה נכון לגבי כל היקש על צה"ל- לא רק בתחום עירוב הנשים. זה כמו להגיד "אני לא מבין למה אומרים שיש גניבות בצה"ל, בכל הקורס קצינים שלי לא גנבו לאף אחד שום דבר".

בנוסף לכך שזה גם לא נכון להקיש בהכרח מהחוויה האישית שלך על צה"ל הגדול. יש לי חברים שהיו מ"מים בקרקל, הסיפורים שלהם שונים בתכלית- וזה גם רק מה שהם ידעו עליו (או שהשפיע עליהם ישירות).

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

ישן 23-03-2017, 14:42
צלמית המשתמש של maorhag

לא רמזתי לסתימת פיות
בתגובה להודעה מספר 50 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "מישהו מנע ממך או מבעלי דיעות כשלך מלהגיב פה? תלין רק על עצמך"

סתם תהיתי בקול רם איך זה כיף גדול להסכים אחד עם השני ב20 תגובות שונות. מעולם לא סתמו (לפחות לי) פיות בפרש וממש לא כיוונתי לשם.
לגבי קרקל ודומיהן: באירוע בהר חריף למיטב זכרוני היתה עוד חיילת שהתחבאה והתקשרה לאמא,מבצעיות אמרנו? אבל עזוב,נגיד שהגדוד תופס משימה מסוימת בכשירות יותר נמוכה,פחות מפריע לי. מה שמפריע לי הוא שנראה שצה"ל מתחיל להנפיץ תפקידים ולפעול בהתאם לכל מיני ערכים פרוגרסיבים-שיוויוניים כשלפעמים הם חסרי כל הגיון מבצעי,העיקר לחנך. כאן יש לי בעיה,תפקידו של צה"ל הוא אך ורק לנצח במערכה הבאה. לא רוצה שתחנכו אותי ולא את האחר. אסור שצה"ל יזוז מהערכים שבקונצנזוס הישראלי,זה לא מעבדה לניסויים בחברה הישראלית.
ואם קרקל הוא גדוד שלם בסטנדרט יותר נמוך נגיד,אבל מה עם בוגרות קורס טיס? מה עם שאר הבנות בשאר תפקידי הלוחמה עם בנים? אני מניח שניה את הכיפה בצד וסתם נצמד למדד הגינות: אם חייל צריך לסחוב X קילוגרמים לאורך Y דרך אז שגם חיילת תסחוב. לא יכולה? לא נוריד את הסטנדרט בשבילך,פשוט לא תתקבלי. יתקבלו רק 3 בנות בעשרים שנה בגלל זה,אז מה??

לגבי הפאן הדתי: אני לא מכיר דרך הלכתית לשרת בגדוד לוחם מעורב, אם אתה מכיר אשמח לדעת איך. ואכן הבעיה היא יותר עמוקה כמו שכתבתי-העיסוק של צה"ל בחינוך שמשפיע על הדתיים במקום לנצח.
ולא,אישה לא צריכה להיות לוחמת בטבעה,הראיה הכי טובה לזה היא הנתונים הפיזיים שהיא פשוט לא מסוגלת להם. גם אם יש אחת לאלף שיכולות. גם אני חושב שזה סותר את הטבע הנשי וכדברי חכמינו- דרכו של איש לעשות מלחמה ואין דרכה של אישה לעשות מלחמה.
תקרא לזה שוביניזם או איך שתרצה, אני אקרא לזה תפקיד וכיוונון אחר של אישה מגבר והבנה שלכל אחד יש את התפקיד שלו והוא לא בהכרח זהה.
וליברמן-הוא עבר ויעבור את אחוז החסימה מאותה סיבה שביבי עובר-בישראל אתה יכול להבטיח לבוחר שלך משהו,לדרוך עליו,להשפיל אותו ולעשות הכל הפוך ממה שהבטחת,ואז בבחירות לומר שוב פעם את אותו משהו והבוחר הישראלי המטומטם בעל הזיכרון הקצר מאוד יצביע לך שוב. נו,שוין.

ישן 23-03-2017, 17:58
מנהל

יש מספיק חיילים גברים שקפאו או ברחו ברגע האמת
בתגובה להודעה מספר 54 שנכתבה על ידי maorhag שמתחילה ב "לא רמזתי לסתימת פיות"

למען האמת, חלקם גדול מאוד מתוך כלל החיילים, ולא רק בצה"ל.
צה"ל מאז ומתמיד היה בעל תפקידים שחרגו מהצבאי גרידא. היאחזויות הנח"ל, מורות חיילות בבתי ספר ומה לא. בן גוריון ראה בו כלי להשגת היתוך חברתי ובמידה רבה זה באמת עבד. בלי גיוס החובה יש אוכלוסיות שלעולם לא היו זוכות להכיר זו את זו. דווקא במקרה הזה אני בכלל לא בטוח שאתה צודק. צה"ל לא מנסה לקדם כאן ערכים אלא מתאים עצמו לשינוי הערכי שמתרחש במדינה בעשורים האחרונים. שינוי שבו נשים מצפות לשוויון הזדמנויות וליחס של שווה בין שווים ולא של פקידה שתפקידה (בצבא כבאזרחות) להכין קפה למפקד בזמן שהוא עוגב על ישבנה.
מעבר לכך, כשחיילות ממלאות מגוון תפקידים רב יותר כך לצבא מאגר גדול יותר של חיילים. עניין מתמטי פשוט. גדוד קרקל למשל חוסך לצה"ל את הצורך לגייס 8-;10 גדודי מילואים בשנה. זה טוב למשרתי המילואים וטוב לאוצר המדינה.
"אם קרקל הוא גדוד שלם בסטנדרט יותר נמוך נגיד,אבל מה עם בוגרות קורס טיס? מה עם שאר הבנות בשאר תפקידי הלוחמה עם בנים? אני מניח שניה את הכיפה בצד וסתם נצמד למדד הגינות: אם חייל צריך לסחוב X קילוגרמים לאורך Y דרך אז שגם חיילת תסחוב. לא יכולה? לא נוריד את הסטנדרט בשבילך,פשוט לא תתקבלי. יתקבלו רק 3 בנות בעשרים שנה בגלל זה,אז מה??"
אם נשיאת המשקלים הנ"ל היא הכרח עבור התפקיד (ולא סתם מסורת חסרת פשר אמיתי כמו שהיה ביחידה שלי) אזי אתה צודק. צריך לקבל רק מי שעומדת בסטנדרטים. לגבי קורס טיס אני ממש לא בטוח שהעניין הפיזי כל כך משמעותי. וגם אם היה-כעוסק בספורט הכרתי מספיק בנות שעלו על רוב הבנים במובן זה. לגבי דעתך על נשים: אתה זכאי לדעתך אבל היא רק דעתך. היא לא אמת מוחלטת.
ישן 23-03-2017, 20:05
צלמית המשתמש של maorhag

הערכים שאתה מדבר עליהם
בתגובה להודעה מספר 55 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "יש מספיק חיילים גברים שקפאו או ברחו ברגע האמת"

הם ממש לא קונצנזוס בחברה הישראלית. ועל צה"ל להתרחק מנק' מחלוקת שלא תפקידו להכריע בהן.
ותבין,כשאתה מתקרב לציבור אחד אתה מתרחק מציבור שני. במקום שיש שירותים משותפים הרווחת אולי איזה חצי פמינסטית והרחקת חבר'ה שענייני צניעות מפריעים להם. אין שום עניין בזה חוץ מהצהרה,ע"י הפרדה יכולת להרוויח כפול. כנ"ל לגבי קורס חובלים-אם אתה לא מאפשר את הנוהג שהיה עד היום של אחד מעורב אחד נפרד ועושה הכל מעורב פשוט תרחיק משם דתיים. ושכל אחד יחשוב לעצמו את מי צה"ל יותר צריך-דתיים או בנות לוחמות.
ציטוט:
במקור נכתב על ידי קגנס
אם נשיאת המשקלים הנ"ל היא הכרח עבור התפקיד (ולא סתם מסורת חסרת פשר אמיתי כמו שהיה ביחידה שלי) אזי אתה צודק. צריך לקבל רק מי שעומדת בסטנדרטים. לגבי קורס טיס אני ממש לא בטוח שהעניין הפיזי כל כך משמעותי. וגם אם היה-כעוסק בספורט הכרתי מספיק בנות שעלו על רוב הבנים במובן זה. לגבי דעתך על נשים: אתה זכאי לדעתך אבל היא רק דעתך. היא לא אמת מוחלטת.

אני לא יודע מה נצרך ומה לא,לא הוסמכתי לכך בוינגייט וזה לא העניין. העניין הוא שיוויון מלא,לא?
אז אם זה נצרך-שיסננו את כל הבנות שלא עומדות בזה. ואם לא-שיורידו לכולם את הרף,אבל בינתיים לחייב את כולם אותו הדבר בשם השיוויון הקדוש....

ישן 23-03-2017, 20:54
צלמית המשתמש של תבור - tar 21
  משתמש זכר תבור - tar 21 תבור - tar 21 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.10.09
בתגובה להודעה מספר 49 שנכתבה על ידי maorhag שמתחילה ב "מגוון הדיעות באשכול הזה"

הסגנון הוא מה שהקפיץ אנשים רבים ובצדק. הרי עמדת הרבנות הראשית היא שלבנות אסור להתגייס בכלל,למעט במקרים חריגים. בטח ובטח להתגייס לקרבי - לא ראיתי שלמישהו זה הפריע במיוחד. הדברים האיומים והחשוכים של הרב לווינשטיין שהיוו יריקה בפרצוף של לוחמות בצה''ל שמוכנות לשאת בתנאים קשים,להילחם ואף להקריב את חייהן,הם שעוררו את הסערה הציבורית.הוא התנצל,זה נכון,אבל עצם היכולת של איש חינוך לומר אמירות כאלו מחייבת חשבון נפש מצידוץ
אגב,על ההגדרה של את ההומואים כ''סוטים'' הוא לא התנצל,למיטב זכרוני. ומשרד הביטחון ממשיך לממן מכינה שזה השיח בה ושאמורה לייצר לוחמים שיצטרכו להילחם עם ''הסוטים'' כתף אל כתף.
ונא לא להתחבא מאחורי ההלכה - הרב לווינשטין לא היה מעז לקרוא למחללי שבת בפרהסיה ''גויים לכל דבריהם'' או לצטט בהקשר של כופרים ''גהינום כלה והם אינם כלים'' או להגיד על מי שלא מניח תפילין ש''גופן כלה, ונשמתן נשרפת, ורוח מפזרתן תחת כפות רגלי הצדיקים'' וכו' וכו' - למרות שלכל הדברים האלו יש ביסוס הלכתי מוצק פי כמה מהגדרות פסיכולוגיות למיניהן.
ודבר אחרון - לצה''ל חסר כח אדם לוחם מה שבאופן טבעי מביא לגיוס של נשים כדי למלא את החלל. מי יודע,אם ישיבות ההסדר לא ישלחו כל שנה אלפי בחורים צעירים,בריאים ומלאי מוטיבציה לחצי שירות,או שישה חודשי שירות או שירות מקוצר בתפקידים תומכים בגיל מבוגר - אולי פתאום יהיה צריך לגייס פחות בנות לקרבי,מי יודע..
ישן 24-03-2017, 05:57
צלמית המשתמש של maorhag

בתגובה להודעה מספר 58 שנכתבה על ידי תבור - tar 21 שמתחילה ב "הסגנון הוא מה שהקפיץ אנשים..."

זה מקסים לקרוא לכל מי שאתה לא מסכים איתו "חשוך" אבל זה לא הופך אותו לכזה....
הרב יגאל מן הסתם לא דיבר לציבור החילוני (אגב,הוא לא דיבר לאף אחד,זו שיחה למכינה אחות של עלי ולא הודעה לתקשורת כמו שעשו ממנה) ובציבור הדתי הוא רוצה להוקיע את התופעה של גיוס בנות לצה"ל ובפרט לקרבי,זכותו. אתה לא חייב להסכים עם זה או לאהוב את זה אבל יש כאלה (כל גדולי הדור מקום המדינה ועד היום ורוב מוחץ של שאר הרבנים למעט מיעוט קטן וחסר מעמד ברובו) שמסכימים עם הרב יגאל וקוראים לבנות לא להתגייס,חשוכים כבר אמרנו?
ואל תתחבא מאחורי אצטלת הסד"כ- הרי ברור שיש כאן ניסיון להכניס ערכים פמינסטים-פרוגרסיביים לצה"ל בלי שום קשר לכוח אדם. זה מתחיל בתפקיד הקדוש של היוהל"ן,ממשיך בכפיה חילונית על דתיים שלא רוצים לשמוע שירת נשים והיישר לבנות בטנק ולעזאזל אם זה יחליש את צה"ל או לא.
ואני לא רואה סיבה שהרב יגאל יתנצל על ההומואים,זו אכן ההלכה וזה אכן השיח שלה בנושא. הציטוטים שהבאת מראים שיש עוד דברים מגונים ואם יבחר מאן דהו להשתמש בהם הם לגיטימיים לא פחות (כמובן בתנאי שלא ינתק אותם מהקשרם וכו'),די לנסות ליפות את התורה למשהו שהיא לא,היא בסדר גם במצבה הנוכחי שהיא קוראת להומואים תועבה.

ישן 24-03-2017, 09:15

''מישהו שאני לא מסכים איתו''?
בתגובה להודעה מספר 59 שנכתבה על ידי maorhag שמתחילה ב "זה מקסים לקרוא לכל מי שאתה לא..."

לא אמרתי שאני לא מסכים איתו אפילו. והשאלה היא לא תוכן הדברים אלא הצורה.
לא אכפת לי למי הוא דיבר. הוא זלזל בכבודן של לוחמות צה''ל בצורה שפלה ומגעילה. ''מי יתחתן איתן'' ''נכנסות יהודיות ולא יוצאות יהודיות'' וכן על זה דרך. אולי שילך לקברה של הדר כהן זצ''ל הי''ד שנפלה בקרב בשער שכם תוך כדי שהיא מונעת טבח ויבדוק שהוא מחוץ לגדר, שהרי היא ''לא יצאה יהודייה'' לדבריו.אני מקווה שאתה לא באמת מצדיק את הסגנון השפל הזה.
ולגבי ה''סוטים''.אני לא חושב שיש ביטוי כזה בהלכה ''סוטים''.מדובר בתחושתו האישית של הרב לוינשטיין שלא יעיז להשתמש בביטויים דומים כלפי כל מיני סוגים אחרים של חוטאים. אלא מה? ההומואים הם מיעוט,ואת המיעוט קל לרדוף ואת המיעוט קל להשפיל. אי אפשר לתת למוסד חינוכי שכל מטרתו לשלוח לוחמים לצה''ל לחנך חיילים לבוז ולגועל מחבריהם העתידיים לנשק.אפשר להדגיש את חומרת האיסור בלי לדבר לגופו של אדם.שזה מה שהציונות הדתית עושה לגבי כל חטא אחר,כולל חטאים מאוד מאוד חמורים.
ישן 24-03-2017, 14:51
צלמית המשתמש של maorhag

ואפשר גם לדבר על החוטא עצמו
בתגובה להודעה מספר 60 שנכתבה על ידי תבור - tar 21 שמתחילה ב "''מישהו שאני לא מסכים איתו''?"

מצאנו הרבה מזה בדברי רבותינו. מה גם שהוא דיבר על ציבור שזה מה שמאפיין אותו,לא על יחידים. זה כמו לדבר על אוכלי החזיר או מחללי השבת,מצאנו מי שהדביק להם כינויים לא יפים והלכתית אני לא רואה שום בעיה לאפיין בכינויים ציבור שמה שמאפיין אותו הוא עבריינות הלכתית.

יוצאות לא יהודיות זה גועל נפש? והאמירה מי יתחתן איתן ברורה-וודאי שיתחתנו איתן,רק כנראה לא בני תורה....
בהלכה אולי אין סוטים אבל תועבה זו מילה חזקה לא פחות,לא רואה למה הסמנטיקה הזו חמורה יותר מזו...
ולגבי כל חטא אחר מדובר בחטא פרטי של האדם,חבורת הבריונים הלהט"בים מנסים באלימות לשנות את החברה,כלפי זה לא צריך להיות טולרנטים בכלל.

ישן 24-03-2017, 15:13

בתגובה להודעה מספר 61 שנכתבה על ידי maorhag שמתחילה ב "ואפשר גם לדבר על החוטא עצמו"

1.די להיתממות.הרב לווינשטיין לא יעלה על דעתו לקלל מחללי שבת או בועלי נידות.רק שהומוסקסואלים הם א:מיעוט ו ב:המחשבה עליהם גורמת לגועל אצל הרב. זה עדיין לא מצדיק השתלחות בהם יותר מאשר במחללי שבת.אי אפשר לתת למכינה שזו דרכה להמשיך להכשיר לוחמים לצה"ל.

2.בוודאי שיש הבדל עצום בין לתקוף בחריפות מעשה שבן אדם עושה לבין תקיפת האדם עצמו...

3."יוצאות לא יהודיות" זה אכן כינוי גנאי מזעזע,לוחמות מקריבות את החיים שלהן בשביל העם היהודי ומה שיש לו לעשות זה להוציא אותן מכלל ישראל.
4.מאיפה לעזאזל הבאת את זה שהוא התכוון ש"רק בני תורה לא יתחתנו איתן"? דברי כבוד הרב היו די ברורים,לא צריך לחפש בהם דרש ורמז...
5.אני גם לא אוהב כל מיני מהלכים של חלק מהלהטבי"ם(שהם אף פעם,אגב,לא אלימים)אבל אין לזה דבר וחצי דבר עם לכנות אותם בכינויי גנאי קשים.צה"ל לא יכול לממן הכשרה ערכית של לוחמים לעתיד אצל מי שזה הגישה שלו מצד אחד - ולהתיימר להמשיך להיות צבא העם מצד שני.

נערך לאחרונה ע"י תבור - tar 21 בתאריך 24-03-2017 בשעה 15:27.
ישן 24-03-2017, 17:07
צלמית המשתמש של maorhag

בתגובה להודעה מספר 62 שנכתבה על ידי תבור - tar 21 שמתחילה ב "1.די להיתממות.הרב לווינשטיין..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי תבור - tar 21
1.די להיתממות.הרב לווינשטיין לא יעלה על דעתו לקלל מחללי שבת או בועלי נידות.רק שהומוסקסואלים הם א:מיעוט ו ב:המחשבה עליהם גורמת לגועל אצל הרב. זה עדיין לא מצדיק השתלחות בהם יותר מאשר במחללי שבת.אי אפשר לתת למכינה שזו דרכה להמשיך להכשיר לוחמים לצה"ל.

2.בוודאי שיש הבדל עצום בין לתקוף בחריפות מעשה שבן אדם עושה לבין תקיפת האדם עצמו...

3."יוצאות לא יהודיות" זה אכן כינוי גנאי מזעזע,לוחמות מקריבות את החיים שלהן בשביל העם היהודי ומה שיש לו לעשות זה להוציא אותן מכלל ישראל.
4.מאיפה לעזאזל הבאת את זה שהוא התכוון ש"רק בני תורה לא יתחתנו איתן"? דברי כבוד הרב היו די ברורים,לא צריך לחפש בהם דרש ורמז...
5.אני גם לא אוהב כל מיני מהלכים של חלק מהלהטבי"ם(שהם אף פעם,אגב,לא אלימים)אבל אין לזה דבר וחצי דבר עם לכנות אותם בכינויי גנאי קשים.צה"ל לא יכול לממן הכשרה ערכית של לוחמים לעתיד אצל מי שזה הגישה שלו מצד אחד - ולהתיימר להמשיך להיות צבא העם מצד שני.

1. אני טוען שגם לו היה מעלה על דעתו זה בסדר,ממילא הכל בסדר כל עוד מדובר בקבוצה עבריינית ובהתיחסות אליהם ככזו. מכאן שבחירתו האישית של הרב יגאל או כל אחד אחר לגיטימית.
2.וכי אדם שרצח אסור לתקוף אותו אישית? אדם שחילל שבת לא מנדים אותו? אז מה שונה הומוסקסואל? בזה שזו לא עבירה על תורת הליברליזם הקדוש שאימצתם לכם וזה סה"כ איסור תורה עלוב כזה שלא בא בטוב?
3. ברור לכל מי ששמע את השיחה שהוא לא התכוון להוציא אותן מכלל ישראל,הוא גם דייק ואמר שזה לא במובן ההלכתי. עם קצת פחות התממות ניתן להבין שהכוונה היא שהן יוצאות לא דתיות.
4.מי יתחתן איתן? וכי הרב לא יודע שהן מתחתנות?
5. הם מאוד אלימים,לא פיזית,אבל השיח שלהם הוא האלים בישראל. לא הבנתי את החלק השני של המשפט.

ישן 24-03-2017, 17:26

בתגובה להודעה מספר 63 שנכתבה על ידי maorhag שמתחילה ב "[QUOTE=תבור - tar 21]1.די..."

1.זכותו של רב לתקוף חוטאים באופן אישי לגופו של אדם,אבל שלא יתבכיין אם צה''ל יחליט שזה לא מתאים לו לתת לאיש כזה לחנך מאות חיילים בכל מחזור גיוס,בכל זאת - צבא העם וזה...
2.לא. זה בדיוק מה שאני אומר - אף אחד מהציונות הדתית לא מעלה על דעתו לתקוף בחריפות כזאת מחללי שבת.הרב לווינשטיין נפגש ברוב כבוד והערצה עם הרמטכ''ל שאיננו אדם דתי. הבחירה להשתלח דווקא בהומוסקסואלים היא לא הלכתית טהורה.
3.ועדיין מדובר בביטוי חמור מאוד.
4.וואחד פרשנות יצירתית... כאילו שללוחמת בקרקל אכפת ש''בני תורה'' לא יתחתנו איתה... מדובר כאן בבירור במתקפה מכוערת ופוגענית על הנשיות שלהן.
והנה הדברים בשם אומרם שמראים בפירוש שאין שום מקום לפרשנות המעניינת שלך
''10 שנים אני פותח 'במחנה', רק תמונות של בנות וכולן צבעי הסוואה, רוקיסטיות. מישהו אמר לי אל תדאג, הן מתאמנות לקראת החתונה, להתאפר, לא יודע מי יתחתן איתה"
5.התכוונתי שצה''ל/משרד הביטחון לא יכול לממן שליחת בני נוער לחינוך שמוכוון להכשרה לשירות הצבאי אצל בן אדם שמתבטא בצורה פוגענית כלפי חלקים מהאוכלוסיה. צה''ל הוא צבא העם והעם הזה כולל את החד מיניים,מה לעשות.
ישן 25-03-2017, 20:44
צלמית המשתמש של maorhag

בתגובה להודעה מספר 64 שנכתבה על ידי תבור - tar 21 שמתחילה ב "1.זכותו של רב לתקוף חוטאים..."

ציטוט:
1.זכותו של רב לתקוף חוטאים באופן אישי לגופו של אדם,אבל שלא יתבכיין אם צה''ל יחליט שזה לא מתאים לו לתת לאיש כזה לחנך מאות חיילים בכל מחזור גיוס,בכל זאת - צבא העם וזה...
2.לא. זה בדיוק מה שאני אומר - אף אחד מהציונות הדתית לא מעלה על דעתו לתקוף בחריפות כזאת מחללי שבת.הרב לווינשטיין נפגש ברוב כבוד והערצה עם הרמטכ''ל שאיננו אדם דתי. הבחירה להשתלח דווקא בהומוסקסואלים היא לא הלכתית טהורה.
3.ועדיין מדובר בביטוי חמור מאוד.
4.וואחד פרשנות יצירתית... כאילו שללוחמת בקרקל אכפת ש''בני תורה'' לא יתחתנו איתה... מדובר כאן בבירור במתקפה מכוערת ופוגענית על הנשיות שלהן.
והנה הדברים בשם אומרם שמראים בפירוש שאין שום מקום לפרשנות המעניינת שלך
''10 שנים אני פותח 'במחנה', רק תמונות של בנות וכולן צבעי הסוואה, רוקיסטיות. מישהו אמר לי אל תדאג, הן מתאמנות לקראת החתונה, להתאפר, לא יודע מי יתחתן איתה"
5.התכוונתי שצה''ל/משרד הביטחון לא יכול לממן שליחת בני נוער לחינוך שמוכוון להכשרה לשירות הצבאי אצל בן אדם שמתבטא בצורה פוגענית כלפי חלקים מהאוכלוסיה. צה''ל הוא צבא העם והעם הזה כולל את החד מיניים,מה לעשות.

1.רק להבין פעם אחת-מה הקשר משרד הביטחון לזה? עלי זו מכינה..אלא אם כל הדיון הוא על השניים וחצי חבר'ה בהסדר שם...
2.אולי כן ואולי לא. ההלכה כוללת שיקולים רחבים יותר כמו על מה לצעוק ועל מה לא וסדרי עדיפויות למינהם.
3.לדעתך. אני למשל לא רואה בסוטים שום חומרה ומסכים אליו לגמרי-הם סוטים.
4.אה לזה התכוונת? בוודאי שזה גורע מהנשיות שלהן. אנחנו יכולים להתמם פה עד מחר אבל הדמות הנשית שגבר מדמיין היא יותר קרובה לאישה העדינה (ואני לא אומר שכולן חייבות להיות ככה) מאשר אחת שצועקת "1 מדלגת!" עם מטול שגדול יותר ממנה כשכולה מלאה בוץ. זה דבר פשוט אצל כל אדם שלא התעוות לו השכל עדיין. רק מה,לא יפה לכתוב את זה,שלטון מחשבות וזה...
5.העם הזה גם כולל אנשים ששוכבים עם אמא שלהם,זה לא אומר שהם לגיטימיים כקבוצה. עד לא מזמן היה אותו מצב לגבי ההומואים,לא רואה הבדל בין השניים.

ישן 26-03-2017, 00:24
צלמית המשתמש של maorhag

בתגובה להודעה מספר 66 שנכתבה על ידי תבור - tar 21 שמתחילה ב "1.התכוונתי שלהגיד שהבנות..."

ציטוט:
1.התכוונתי שלהגיד שהבנות יוצאות ''לא יהודיות'' מהצבא זה ביטוי חמור מאוד גם אם הכוונה היא שהן יוצאות פחות דתיות.
2.יש הבדל בין אמירה שהשירות הקרבי פוגע בנשיות לבין אמירה מזלזלת ופוגענית בסגנון ''מי יתחתן איתן''.
3.לצה''ל לא ממש אכפת מאוכלוסיית השוכבים עם אמא שלהם וסביר להניח שהוא ישמח אם האוכלוסיה הנ''ל תוציא פרופיל 21 קבוע אצל הקב''ן.לא כן אוכלוסיית הלהט''ב.צה''ל לא יכול לעודד גיוס להט''ב מצד אחד ולהניח את חינוך הלוחמים העתידיים בידי מי שמגדף את אותה אוכלוסיה.

1+2: טענות על סגנון שאין לי עניין להגן עליו גם אם אני אישית ממש לא מזדעזע ממנו יכול להבין את הדרישה לשפה יותר מכובדת-על זה הוא בעצמו התנצל.
3. למה שצה"ל לא ירצה אותם? מה אכפת לו מה הם עושים בבית? מה ההבדל ביניהם ללהט"ב?

רק הבהרה חשובה: אין לי דבר וחצי דבר נגד מי שיש לו את ההפרעה הזו,יש לי בעיה רק כשהוא מנסה להציג אותה כדבר לגיטימי וכקבוצה שיש להכיר בה ולתת לה מקום בציבוריות הישראלית כקבוצה לגיטימית. מי שנולד ככה ומתגבר על יצרו-צדיק. מי שנולד ככה ולא מתגבר על יצרו אבל מבין שזו בעיה (כמו כל חוטא בכל חטא)-לא עליו תלונתי. הבעיה שלי היא עם אלו שגאים בזה ורואים בזה דבר לגיטימי-עליהם נאמר סוטים.

ישן 23-03-2017, 11:58
צלמית המשתמש של סיורניק
  משתמש זכר סיורניק סיורניק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.05.13

לי עצוב שהיחידים שמעזים לפצות פה נגד שירות נשים בקרבי הם הדתיים למיניהם.
במקום להשמיע קולות אובייקטיביים כמו רז שגיא ואחרים ולפרסם תוצאות מחקרים, התקשורת נותנת במה לאנשי קש שאפשר לתקוף אותם בקלות.

מתנגדים לנשים בקרבי? בואו נתייג אתכם באותה קטגוריה עם חרדי שלא רוצה נשים בכלל בצה"ל.

מתנגדים להקלות שניתנות לנשים בצבא ולפגיעה בכשירות המבצעית? בואו נעשה כתבה ארוכה על דתיים שמתנגדים לשירת נשים.

יש לך טענות על כך ששילוב נשים פוגע בתרבות הלחימה של היחידה שלך? בוא נסיט את הדיון לכיוון של מקרי אונס ו"תרבות של הטרדה מינית מצ'ואיסטית".

אין לנו סיכוי לנצח במאבק הזה אם ניתן לאג'נדה התקשורתית לפלג אותנו.

"צה"ל הוא הצבא הערבי הטוב במזרח התיכון" - עזר וייצמן (על זרוע היבשה)

נערך לאחרונה ע"י סיורניק בתאריך 23-03-2017 בשעה 12:01.
ישן 23-03-2017, 18:28
צלמית המשתמש של ai22
  משתמש זכר ai22 ai22 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.09.09
נראה שהסיבה היא בעיקר - שהמודל יחסית שקול
בתגובה להודעה מספר 68 שנכתבה על ידי סיורניק שמתחילה ב "לי עצוב שהיחידים שמעזים לפצות..."

גדודים בהם בנות מהוות 50%,
נסיון להפחית פציעות, המתבטא בהקלות שונות.
והצבה בגבולות בהם מלכתחילה בעבר הוצבו כוחות בעדיפות נמוכה.
אלו נותנים מענה לרוב הבעיות,
ונשארות הבעיה העקרונית יותר של שירות מעורב, שמפריע (מאוד) בעיקר לדתיים (והרי רוצים שדתיים וחרדים ישרתו),
וכמובן, השאלה ההתנדבותית ("שובצתי בקרקל, איך אני מסרב ועדיין משובץ באופן סביר"), שנראה שפשוט מתעלמים ממנה.

לי עצוב שכל נושא הMST וההטרדות לא זוכה לבדיקה ופרסום,
משמע - האם בגדודים אלו (מעורבים, עם רוב נשי) קיימות יותר או פחות בעיות ממקומות אחרים.
לכאורה - ארגוני הנשים היו צריכים לדאוג לטובתן של הבנות - אבל נראה שהן לוקחות צד באופן מובהק, לטובת "האג'נדה".
במצב של הסתרה - עולה חשש שיש מה להסתיר.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי סיורניק
יש לך טענות על כך ששילוב נשים פוגע בתרבות הלחימה של היחידה שלך? בוא נסיט את הדיון לכיוון של מקרי אונס ו"תרבות של הטרדה מינית מצ'ואיסטית".

אין לנו סיכוי לנצח במאבק הזה אם ניתן לאג'נדה התקשורתית לפלג אותנו.
זאת לא אג'נדה תקשורתית,
זאת טרוליות ומדיניות הסתרה מכוונת - הנובעת מכך שאין מענה לבעיות שמועלות.
צבא הוא ארגון מצ'ואיסטי ובמקרים מסויימים עויין-נשים,
ובמקום להתמודד עם השאלות, עוצמים עיניים,
ומכפישים את מי שמעז לשאול שאלות.
ישן 24-03-2017, 21:04
  rpi rpi אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.02.17
למה הדת אוסרת על נשים שמבצעות תפקיד עם גברים לבצע אותו בפעילות מבצעית?
בתגובה להודעה מספר 70 שנכתבה על ידי ai22 שמתחילה ב "נראה שהסיבה היא בעיקר - שהמודל יחסית שקול"

בכל השיח הזה אני לא מצליח להבין משהו. יש מדריכות טנקים שהן טנקיסטיות לכל דבר. הן משרתות עם גברים וזה נהוג שנים רבות. בטנקים אין שום מגבלה פיסית והן יכולות להיות בצוות מבצעי בלי שום בעיה. מה מפריע דווקא שהן תצאנה לפעילות מבצעית?
למשל יש נשים שמדריכות קורסי שיט שונים של חיל הים על סירות גומי מפרשיות ונמצאות עם גברים כל הזמן. מה מפריע שהן תצאנה לים בפעילות מבצעית?
יש מן הסתם דוגמאות רבות וזה היה מקובל שנים, שרתו רק לא יצאו לפעילות שהיתה מוגדרת כמבצעית, כלומר לא השתתפו בפעילות שהיה סיכוי שיתקלו באש ויפגעו. משום מה היה נראה בעבר כאילו דם הגברים זול מדם הנשים מה שנראה לבן תרבות לא כל כך סביר, אין סיבה אמיתית להבדיל בין דם לדם. ברוך השם שינו את חוסר הצדק הזה ונשים יכולות לבצע גם פעילות מבצעית. מדוע זה מפריע לבני התורה?
הבעיה מנקודת מבט נשית שהנשים שלא יכולות לצאת לפעילות קרבית לא יכולות להתקדם. האם מנסים לחסום את קידום הנשים להקטין את התחרות הלא הוגנת? (ריחמנה לצלן עוד יתברר שהמגד האישה יכולה לנהל קרב טוב יותר מן הגבר)

נערך לאחרונה ע"י rpi בתאריך 24-03-2017 בשעה 21:12.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 13:18

הדף נוצר ב 0.14 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר