לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 18-01-2020, 22:01
  DimaEzPony DimaEzPony אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.02.09
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Duke of Judea שמתחילה ב "קורס לוחמה זעירה"

בגדול "קורס לוז" כבר לא באמת קיים כקורס.

מה שקורה היום ברוב המיוחדות והגדסרים (ובמידה מסוימת גם בחטיבת הקומנדו) זה שיש מדורי הדרכה אשר עוסקים בהדרכת לחימה.

התכנים הגנריים אשר קיימים ברוב המדורים הללו הם: (בסדר כרונולוגי)
ירי קליעה, לחימת שטח פתוח, ירי לטווחים קרובים, תרגילי הפתעה, סריקת מבנים מאובטחת, לחימה בשטח בנוי (בין מבנים), לחימת סבך, לחימת בולדרים, לחימת תת קרקע ועוד.

יחידות שונות ומשונות מוסיפות תכנים מסוימים (אגוז בסבך, דובדבן בשטח בנוי)

בנוסף, ישנן יחידות אשר עוברות הקמות בלוטר, שם עוברים גם על חלק מהתכנים שנזכרו למעלה (משתנה מיחידה ליחידה), יחידות שמוכשרות על אקדח עוברות הסמכה, ובהתאם ליחידה עושים הקמת התערבות/השתלטות.

בגדול, מהיכרות אישית כל התחום של הדרכת הלחימה דיי פרוץ, כל יחידה מלמדת וריאציות משל עצמה לתרגולות ואין קו אחיד.
יתכן ואיחודן של חלק מהמיוחדות לחטיבת הקומנדו התחיל להסדיר מעט את התחום.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 19-01-2020, 02:52
  משתמש זכר Duke of Judea Duke of Judea אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.03.17
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי DimaEzPony שמתחילה ב "בגדול "קורס לוז" כבר לא באמת..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי DimaEzPony
בגדול "קורס לוז" כבר לא באמת קיים כקורס.

מה שקורה היום ברוב המיוחדות והגדסרים (ובמידה מסוימת גם בחטיבת הקומנדו) זה שיש מדורי הדרכה אשר עוסקים בהדרכת לחימה.

התכנים הגנריים אשר קיימים ברוב המדורים הללו הם: (בסדר כרונולוגי)
ירי קליעה, לחימת שטח פתוח, ירי לטווחים קרובים, תרגילי הפתעה, סריקת מבנים מאובטחת, לחימה בשטח בנוי (בין מבנים), לחימת סבך, לחימת בולדרים, לחימת תת קרקע ועוד.

יחידות שונות ומשונות מוסיפות תכנים מסוימים (אגוז בסבך, דובדבן בשטח בנוי)

בנוסף, ישנן יחידות אשר עוברות הקמות בלוטר, שם עוברים גם על חלק מהתכנים שנזכרו למעלה (משתנה מיחידה ליחידה), יחידות שמוכשרות על אקדח עוברות הסמכה, ובהתאם ליחידה עושים הקמת התערבות/השתלטות.

בגדול, מהיכרות אישית כל התחום של הדרכת הלחימה דיי פרוץ, כל יחידה מלמדת וריאציות משל עצמה לתרגולות ואין קו אחיד.
יתכן ואיחודן של חלק מהמיוחדות לחטיבת הקומנדו התחיל להסדיר מעט את התחום.

מודה לך המון על התשובה המפורטת עשית לי סדר בראש, יש לי שאלה אחת,
כמה זמן התכנים האלה אורכים נגיד והם היו במרוכז? סתם מעניין אותי לדעת אם זה אפשרי ומתאים לגדודים של הצנחנים לאור הארכת זמן ההכשרה של גדודי החטיבה לתקופת פלגת המסלול (כשלושה חודשים אקסטרה מקסימום בוא נגיד ככה) והדגש בזמן הנוסף הזה הוא על הכשרת כל צוות על יעודו (חוד בתכני חוד, לתק בתכני לתק) הבעיה היא שאין בדיוק תקופת הכנה כמו שיש ליחידות השונות (בתור גדודניק פחות מכיר אבל מניח שבתקופה הזאת מלמדים אותם את הבסיס בתכנים כמו ניווט לדוגמא) והזמן הכשרה במסלול די קצר

נערך לאחרונה ע"י Duke of Judea בתאריך 19-01-2020 בשעה 03:08.
ישן 19-01-2020, 16:01
  DimaEzPony DimaEzPony אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.02.09
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי Duke of Judea שמתחילה ב "[QUOTE=DimaEzPony]בגדול "קורס..."

תשמע, אם אני הייתי מקבל משימה לבצע אימון כזה לפלוגת מסלול, הייתי בונה אותו בצורה הבאה:

הנחות היסוד שלי הן שלחיילים כבר יש כשירות מתאימה בכל הקשור לירי קליעה וללחימה בשטח פתוח (כולל תרגולות תנועה וכו')

שבוע 1: שבוע ירי לטווחים קרובים
שבוע 2: שבוע סריקת פנים מבנה מאובטחת
שבוע 3: שבוע לחימה ביעד מבוצר/יעד תתק
שבוע 4: שבוע לשב (ניתן לבצע חיזוקים לתכני המבנה עקב היכרות עבר עם לשב, ניתן לשלב תרגילים הכוללים תתק.)
שבוע 5: לחימת סבך
שבוע 6: לחימת בולדר
בין שבוע 5 ו6 ניתן לשלב תתק

הפער המרכזי שאני צופה הוא פער בכוח אדם להדרכה, אידאלית הייתי ממליץ על יחס חניכה של חונך לכל 6 חניכים כאשר אני לא מתבסס כלל על סגל הפלוגה, מבחינתי הם חניכים לכל דבר וצריכים תתרגל את תפקידיהם.

בנוסף, קח בחשבון שאני הייתי רגיל לעבודה עם צוותים/פלוגות מוקטנות וכנראה שהנושא הלוגיסטי יצטרך לעבור התאמה (מתקני אימון, לינה, מזון, הובלות וכו), מה שיכול להשפיע על הלוז ולמרוח אותו מעט.

ניתן גם להוסיף שבוע או יותר (בהתאם לרמת הכשירות הנדרשת) של מקצועות: הכשרת ניווטים לנבחרים ממחלקות החוד, מקצועות לפקלי התתק השונים, תיעוד מבצעי, חבלה לרמת המכ ועוד ועוד.

במידה ויש כיוון רציני לפרוייקט כזה, אשמח לקחת חלק.
תוכל לתפוס אותי בפרטי אם צריך.
ישן 20-01-2020, 18:14
  משתמש זכר Duke of Judea Duke of Judea אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.03.17
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי DimaEzPony שמתחילה ב "תשמע, אם אני הייתי מקבל משימה..."

טוב אז בנוסף לשלך
זה בהנחה שיש לכל גדוד תקופה של 17 שבועות קו 17 שבועות אימון ומתוכם יש ירידה ועלייה לקו, 2 רגילות ואל''ת (זה תלוי מאוד באיזה תקופה עולים לגדוד)
שבוע 1: שבוע ירי לטווחים קרובים
שבוע 2: שבוע סריקת פנים מבנה מאובטחת
שבוע 3: שבוע לחימה ביעד מבוצר/יעד תתק
שבוע 4: שבוע לשב (ניתן לבצע חיזוקים לתכני המבנה עקב היכרות עבר עם לשב, ניתן לשלב תרגילים הכוללים תתק.)
שבוע 5: לחימת סבך
שבוע 6: לחימת בולדר
שבוע 7-11 (5 שבועות): קורסים יעודיים לצוות (לדוגמא, צוות חוד קורס סיירים/נווטי חוד, לת''ק על מקצועות ולוחמת לת''ק ונשק אני מניח התמקצעות על כלי רתק ואולי דברים בנוסף)
שבוע 12: הכנה למסכם, נוה''ק ובנוסף קיום בחני סוף עיוניים ובחני כושר מסכמים
שבוע 13: מסכם מסלול שבו למעשה כל צוות מבטא את היכולות שלו ככל האפשר
לפי דעתי צריך גם לדעת לשלב שיעורי קריאת מפה/ניווט בסיסי בכל השבועות האלה

ציטוט:
הפער המרכזי שאני צופה הוא פער בכוח אדם להדרכה, אידאלית הייתי ממליץ על יחס חניכה של חונך לכל 6 חניכים כאשר אני לא מתבסס כלל על סגל הפלוגה, מבחינתי הם חניכים לכל דבר וצריכים תתרגל את תפקידיהם.

כיום בחטיבה מוקם בית ספר ללוחמה לגדודים, אין לי הרבה פרטים אבל כרגע הרעיון המרכזי הוא להעביר לפלוגות הרובאיות תוכן מקצועי שקשור ליעוד הצוות

ציטוט:
במידה ויש כיוון רציני לפרוייקט כזה, אשמח לקחת חלק.
תוכל לתפוס אותי בפרטי אם צריך.

תאמין לי אם הייתי משהו כרגע שהוא יותר מחפ''ש באחת הפלוגות בכיף

נערך לאחרונה ע"י Duke of Judea בתאריך 20-01-2020 בשעה 18:18.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 10:33

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר